Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Phvhun


Phvhun
őstag

Lesz közületek valaki Alpe d'Huez-ben 2023.01.28 és 2023.02.04 között?

(#902) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Úgy látom nem pörög ez a topik annyira, lehetne egy komolyabbat összehozni egy tartalmas dinamikusan változó összefoglalóval, szerintetek van rá igény...? :F :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#903) orbano válasza kk831228 (#902) üzenetére


orbano
félisten

Kérdés hányan vagyunk egyáltalán :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#904) kk831228 válasza orbano (#903) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen... 😬👊

Valószínűleg nem sokan, "elvetemültek" meg még kevesebben gondolom... 😬

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#905) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!
Ha màr egy kis aktivitás történt. :B

Adott egy K2 Lien AT kötés, amin az egyik csat racsnija elromlott. [kép] [kép]

Tudtok esetleg ajánlani valakit, aki meg tudja javítani/cserélni? (Esetleg hol tudok hozzá csatot szerezni)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#906) orbano válasza Madn!ght (#905) üzenetére


orbano
félisten

skateworld
ők a magyar importőr

A vér nem válik VAZZE!™

(#907) kk831228 válasza Madn!ght (#905) üzenetére


kk831228
addikt

Importőröknél szokott lenni alkatrész, ezek azért fogyó eszközök még ha nem is annyira sűrün van velük probléma.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#908) kk831228


kk831228
addikt

Próbáltatok már nagyobb SC radiusos lapot...? :)
Vettem egy használt Apex Boardercross lapot 13.8m a radius, kíváncsi leszek, meg megy rá egy új Flux XV... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#909) orbano válasza kk831228 (#908) üzenetére


orbano
félisten

Én inkább a kisebb radiuszt szeretem, mostani freeride lapom asszem 5.8 vagy 6m :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#910) kk831228 válasza orbano (#909) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is van egy Ultra Mind Expander, az is 7 körül van, kíváncsi leszek, carving az elsődleges. Lehet nem sokáig fog maradni.
Következő lehet Amplid - Pentaquark vagy Souly lesz... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#911) orbano válasza kk831228 (#910) üzenetére


orbano
félisten

Ha carving akkor nekem yes optimistic. Az idein gondolkodom, kicsit játékosabb lett :K
Amplidbol a surfari érdekelt volna, de naon drága :(

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#912) kk831228 válasza orbano (#911) üzenetére


kk831228
addikt

Carving nekem Ultra Mind... Néztem az Optimisticet is, eléggé ígeretes volt. Nidecker - ből Blade + meg Concept-et néztem, de ki akartam már próbálni egy nagy radius-os lapot. Aztán majd kiderül, Pentaquark vonzana nagyon, de a Souly picit több oldalú lenne. Mind ki...ott drága az biztos, de most minden drága kb. Néztem volna kimondott carving lapot Moss Twister pl. 4-500 ft, meg a Custom lapok is, Kessler, Apex, Oxess, Virus stb...

3 board van 3 kötés, 2 bakancs :DDD

DC PBJ 152 Camber + Burton Cartel
Jones Ultra Mind Expander 158 + Rome Cleaver
Apex sbx 160 + Flux XV

Általában 2 szett marad egy cserélődik... 😬

BAKi : B. Imperial meg egy Driver X.
😅

Neked mik vannak? :))

Mivel másabb az idei Optimistic? Profil gondolom nem változott. :U
Ride Peace Seeker most a hype-olt, nagyon nem tudom. :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#913) kk831228 válasza orbano (#911) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen méret van neked az Optimistic-ból? :))
Nekem 157 körüliek vannak, 77kg /167cm...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#914) orbano válasza kk831228 (#913) üzenetére


orbano
félisten

157, 80-85 kilóra :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#915) kk831228 válasza orbano (#914) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor kb jahh, nekem egyel kisebb, 54 is eleg lenne abból. :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#916) orbano válasza kk831228 (#915) üzenetére


orbano
félisten

Jaja, bőven :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#917) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Skacok!
Hugimnak keresnék használt lapot kötéssel. 165 cm magas, 58 kg testsúlyhoz. Tudnátok esetleg valamilyen tanàcsot adni, milyen jellegű szett lenne neki az ideális? Egyelőre nem túl sokat szánna a dologra (50-60e ft), de abból lehetősèg szerint a legjobbat szeretné kihozni. :B
Ha esetleg nálatok is porosodna vmi használható, akkor az is èrdekelne. (Már 20-25 napnyit csúszott az elmúlt években, így nem teljesen a kezdő szint lenne. A terep az a francia alpok lenne, kezelt pályákon csúszna csak) :R

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#918) kk831228 válasza Madn!ght (#917) üzenetére


kk831228
addikt

148 cm körüli, camber domináns snowboardot javasolnék, hibrid, (rocker /camber / rocker) vagy esetleg egy picit puhább tradicionális camber. Flex 4-6, de még 3 is lehet tradicionális camber-ből. 60 körül azért lehet találni használtak között... Face : Snowboard raktár, Si -Snowboard felszerelések adás vétel stb.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#919) kk831228 válasza Madn!ght (#917) üzenetére


kk831228
addikt

Ilyesmi elég lehet : [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#920) Madn!ght válasza kk831228 (#919) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi, köszi! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#921) kk831228 válasza Madn!ght (#920) üzenetére


kk831228
addikt

NM! 😉🏂👊

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#922) halmosi00


halmosi00
csendes tag

Sziasztok és Helló Mindenkinek! Kezdő vagyok még a snowboard témában, próbálom olvasgatni visszamenőleg a kommenteket, hogy tanuljak belőle de elég sok a számomra ismeretlen szó még.. :D Ebben a téli szenzonban szeretnék arra az útra lépni, hogy megtanuljak snowboardozni előtte sose csináltam. 5+ évig gördeszkáztam régebben ha számít ez bármit de úgy tudom, hogy nem sokat. Milyen lapot, kötést, bakancsot ajánlanátok egy kezdőnek? 189 cm vagyok és kb 87 kg. Nem fogok rögtön a boltba rohanni megvenni sőt inkább használatban gondolkodok de vannak tippjeitek, hogy mi lenne megfelelő? Persze olvastam, hogy nagyon sok mindentől függ de mégis. Szeretnék megtanulni teknikásan snowboardozni de élvezni azt is, hogy gyorsan csúszni :DD Mi az amire figyeljek oda a vásárlásnál? és ti miket ajánlátok kezdőnek? Köszi előre is!

(#923) orbano válasza halmosi00 (#922) üzenetére


orbano
félisten

Először is azt, hogy menj el műanyag pályára megtanulni. Aztán eplény, stuhleck.
Bőségesen elegendő első körben a kölcsönzői motyó ezekhez. A műanyag pályához ugye technikai felszerelés sem nagyon kell mert nem leszel havas.
Bakancs: amelyik jól passzol a lábadra, és mindenképpen új. Mindenen érdemes és lehet spórolni, de a bakancson nem. Javaslom menj be a snowboardshop.hu-ba, esetleg store13-ba és próbálj fel párat. Ami fontos: egyenesen állva ha nyom egy _picit_, az nem baj, ha előre berogyasztod a lábad, akkor már ne nyomjon (ilyenkor hátranyomódik a lábad a sarok felé).
Ezen felül finom passzentos legyen, ne zsibbadjon a lábad benne, és ami a legfontosabb, ne emelkedjen el a lábad benne. Én személy szerint a Ride Fuse vagy Anchor modellekel kezdeném. Ha jó a lábadra, ne is keresgélj tovább.
Az árakat meg ne nézd, egyszer kell megvenni, 100 napra elég.

Boardból tanuláshoz flat-to-rocker lapot érdemes kérni a kölcsönzőben, lehetőleg ne kölcsönzős lapot, hanem valami "prémium", tehát normál használatra tervezett lapokat.
Ha ezzel megvannak az alapok és tudsz rendesen éltváltani, akkor vehetsz.
Venni viszont már camrock profilú all mountain lapot, valami közepes flexszel. Mivel skatezel, így all amountain freestyle kategóriában keresgélnék. Angrysnowboarder youtube csatornáján van hozzá top 5, meg kismillió teszt.
[link]
De pl. Yes Basic egy kiváló kezdő lap, sokféle méretben kapható, a 161 vagy 163W a lábméretedtől függően, amit nem írtál. Esetleg Jones Mountain Twin

Kötésnek kb mindegy, elsőre, legyen fasza, közepes merevségű, amit jó áron tudsz szerezni.

Cimborám boltja, találtam két neked való boardot, nem túl vészes áron.
[link] Jones Mountain Twin. Ez egy elég jó deszka, mindenre is, stabil, kezelhető, kiszámítható. Jobb lenne neked egy számmal nagyobb, de kezdésnek bőven elegendő, nem ez lesz a szűk keresztmetszet.
[link] Ride twinpig, ez egy volume shiftelt lap, így a méretétől nem kell megijedni, ez bőven megtart a havon. Trükközős lap, de azért lehet vele menni is, a Ride lapok elég komolyak stabilitás terén, nudlikat nem gyártanak ahogya a Jones sem.
Újonnan pedig a Yes Basic mellett érdemes megnézni még a Nidecker lapokat. A saját márkájuk nem annyira hypeolt, de ők gyártják és gyártották sok márkának a lapjait, komoly szaktudással és minőséggel. Viszont elég jó áron árulják a "sajátmárkás" cuccaikat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#924) Madn!ght válasza orbano (#923) üzenetére


Madn!ght
addikt

Erről a lapról mi lenne a véleményed?
A korábbi években ajánlott Slash Straighttel csúsztam legutóbb, de viszonylag sokat estem vele, talán túl kemény lenne nekem?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#925) orbano válasza Madn!ght (#924) üzenetére


orbano
félisten

Nem fog tetszeni a válaszom: ha sokat esel, akkor szarul snowboardozol. Menj el egy oktatóhoz és javíttasd ki a hibáid. A sokat esés általában kontrarotáció, főleg lábujjhegy élre való váltáskor, nem a válladdal indítod hanem lábbal. Így látatlanban. De ha küldesz magadról egy videót megmondom. Ezek általában 1-2 óra alatt javítható hibák, utána más dimenzióban fogsz snowboardozni.
A skate bananaról és az azt használó emberekről inkább hadd ne mondjam el a véleményem :D :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#926) kk831228 válasza Madn!ght (#924) üzenetére


kk831228
addikt

Skate Banana kuka, elvett az életemből legalább másfél évet. :O
Technika az első azért esel... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#927) kk831228 válasza Madn!ght (#924) üzenetére


kk831228
addikt

Mi a cél? Hol akarsz csúszni legfőképp, mi a stílusirányzat?

Az én SZVSZ, ha szépen meg akarsz tanulni csúszni, kasnyarodni, stabilan, gyorsan akkor camber domináns lapot válassz közepes keménységgel. Majd utána lehet haladni a magasabb flex felé. ;) Felejtsd el a rocker domináns snowboardot, semmire nem való, max freesytle kezdéshez. Suemély szerint hanyagolok mimden "Merlin" profilt , elvből. Attól függetlenül, hogy azt hiszem a c2/c2x, c3 stabilabb, cambernek mondják, de nekem ne legyen a talpam alatt "lavór" soha többé... :B Lehet itt ezerféle profil, precíz, élvezetéshez camber és tradcionális camber a legjobb.

Meg lehet nézni az összes komoly versenylap, legyen az boardercross, slalom, carving, mindenütt camber profil van. Van NS - nek os BC lapja, de kb 90% - ban traditional camber van. :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#928) Madn!ght válasza orbano (#925) üzenetére


Madn!ght
addikt

Oktatóval tanultam, kétszer 4 napot Lengyelországban, ott ugye többnyire kék pályákon mentem, kezdettől egyet egyet estem max az összetorlódott buckás részen. A többiek, akik màr pár év hendikeppel csúsztak, meg is jegyezték, hogy mennyire magabiztosan megy.

Aztàn nassfeldben 4 napot csúsztam, ott többnyire piros pályákon.

Első alkalommal egy nidecker platinum lapom volt és egy tíz éve együtt boardozó csapathoz csatlakoztam. Nem nagyon kellett ràm vàrni, illetve viszonylag keveset taknyoltam, azt is inkàbb azért mert ott voltak szàmomra olyan törések, ahol bizony megindult a lap ès inkább igyekeztem visszafogni, vagy csak simán szarul váltottam annál a tempónál élt. (Nyilván rutin hiánya) Első nap 40+ km-t mentünk aztán már csak 20-30-akat. Tényleg, néhány buktával lehoztam.

Ezt követően idèn tavasszal vettem egy slash lapot meg hozzá az ajánlott k2 lien at kötést. Ismét nassfelden voltunk és kb első naptól olyan furcsa volt nekem, mintha most lenne először board a lábamon. Mintha a terpesz se lett volna ideális meg a szög se, de aztàn àllítgattak a skacok rajta. Az előző csúszáshoz képest többet estem, erre akartam igazából utalni.

Lehet, hogy technikai hiba, ahogy mondod (szar beidegződés), vagy egyszerűen már vakmerőbb voltam és jobban megengedtem a lejtőket. Nem tudom, pedig sokkal magabiztosabbnak éreztem magamat…

kk831228: alapvetően semmi varázslatra nem vágyom, csak minél precízebben (“szebben”) tudjak csúszni, akàr nagyobb tempóban is. Egy Jones mountain twin (2018), vagy explorer (már nem emlékszem melyik) is volt egyik alkalommal a lábamon, akkor is annyira kezesnek éreztem a lapot. Nem tudok videót mutatni sajna, de így érzésre èn a technikában látom a hibát.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#929) orbano válasza Madn!ght (#928) üzenetére


orbano
félisten

Van ilyen, hogy megszoksz valamit, közepes technikával, aztán kapsz valami merőben más viselkedésű lapot, és nem működnek azok a mozdualok amiket megszoktál. Persze azok a mozdulatok ha esésben végződnek, akkor nem jók.
Nekem is szokott fura lenni 1-1 új lap, sőt a Slash is fura volt 4 év után újra a lábamon, ez elég általános dolog, főleg ha valamilyen lappal tanultál meg csúszni és még nem próbáltál mást.
De az, hogy már forduló után is még leélezel vele, az nem a lap hibája, legfeljebb kíméletlenebb veled mint az előző lap és kihozza a hibáid. Erre reagálhatsz úgy, hogy veszel egy olyan lapot ami elfedi a hibádat és megbocsájtóbb, vagy egyszerűen továbbfejlődsz és túllépsz azon, hogy gondot okozzon egy lap milyensége. Főleg amikor egy lapavetően barátságos, középhaladóknak való lapról van szó. Mert ha egy Korua, egy Aviator, vagy egy Ultra Flagship gondot okoz, még megértem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#930) kk831228 válasza Madn!ght (#928) üzenetére


kk831228
addikt

Volt Ultra Mountain Twin-em, az nagyon barátságos és megváltás volt a rocker után, majd csúsztam tesztnapon 2-3 kört egy Custom Camber - el, és szezon végén meg is vettem, onnantól kezde az UMT nem magyon került a lábamra. A custom olyan precízen ment élen, el voltam ájulva.
Akkor jött a gyakorlás, próbáltam egyre " mélyebben " carvingolni, de sokszor seggre ültem, inkább. Jeges, kemény pályán, nem tartott meg igazán.

Az UMT - t már nem nagyon használtam, mondom becserélem valamire, Angry - s gyerekek best carving lap listájában ott volt az Ultra Mind Expander, szkeptikus voltam mivel az UMT, nem rossz lap, de carvingva azért sehol nem volt a Customhoz képest...A sima Mind Expander meg inkább powder lap, rockeresebb. Még azt hiszem, kérdeztem is valamit a videó alatt a gyerektől.

Nos, elkezdtem nézelődni és volt 135 körül a Snowboardshop-ba, B - grade. Majd utána találtam ugyanúgy B - grade-et a egy másik webshopba 115 - ért azt hiszem. Kosárba tesz, egyből.😬 Az UMT - t meg eladtam egy ismi srácnak, aki pont visszacserélte a hibás decathlon-os lapját. Nagyon örült neki, kb olyan árban adtam neki, mint az új dekás lap volt.

Nekem megjött az Ultra Mind, Kékes, szezon eleje minimális hó, visszasétálgatásos kínlódás. 😅 Konkrétan csak lapon tudtam vele menni, kicsit megdöntöttem, már vágott bele a hóba, keltem feküdtem vele, egyszerűen nem tudtam kanyaradoni, kipróbálta a srác is az umt után, egy csúszás le is vette, na ilyet nem fogok venni, mondta... 😅

Aznap próbálkoztam párat néha ha volt sebbeseség megindult élen és nem süllyedtem el. Ejha mondom ez valahogy másabb, ehhez még kevés vagyok vagy nem tudom mi a probléma. Majd Szentpista kiderül.

Na ott is hasonló volt, az első jó pár kör. Utána kezdtem ráérezni valamelyest, de azért nem volt felhőtlen csúszás. Délutánra már ráéreztem a "skidded turn" -re is, azt nagyon nem akarta. Meg kezdett menni a az élen kanyarodás is.

Azt már az elején éreztem, hogy a sebességgel nem lesz gond, ugy megindult csak néztem. :D Egyre jobb bban elkezdtem döntögetni egyszerűen nem tudtam hol a vége. Akkor már kezdett tetszeni. 🖤

Egyik nap reggel még jó pálya, custom - al megyek egyik ismi sráccal, csúszkálunk, és ahogy jön a dél egyre jegesebb a pálya egyre több a seggre ülés, kb egy órára, 2-en voltunk az egész pályán, meg még egy kezdő gyerek, aki folyamatosan a csirkehálóba fetrengett. 😅 Na mondom szerintem ennyi volt, már mem mertem menni, olyan korcsolya pálya volt. Azt mondja a gyerek nála van a kocsiba egy 164 wide lap azt hiszem (előte 156 vagy 154-el ment), de ő már nem hozza be. Na mondom, itt a lehetőség, nálam is ott az UME. Hozzuk be, senki nincs a pályán full jég, most bizonyíthat.

Behoztuk mindketten, elindulok rakom élre, és olyan természetesen ment élen jégen, mint ha semmi nem lenne, aztaqvaaaaaaa... :Y :Y :Y A srác is ugyanúgy a hosszú wide lappal, ketten mentünk ugyanolyan sebességgel mint ha ratrakolt pálya lett volna. :D

Azóta szerelem van. 🖤 :)

Minden snowboard más, megszokást igényel, nem szabad egyből ledobni, mert lehet később ha megszokod kijön az előnye és imádni fogod. ;)

A piros pályát én se szeretem, egyszerűen nem vagyok hozzászokva, és ott már nagyon tudni kell, hogy szépen menj élen. ;) Nem sok ember látok piroson szépen csúszni, sőt. Sokan dicsekednek, én is lemegyek rajta de nem szépen, annak meg nincs értelme. Meg lehet nézni Ryan Knapton mindig mondja vegyél vissza a sebességből, ő is kék meg zöld pályán csapatja, összes carvingos japó gyerek kb kéken megy amiket nézek.
Piros nem kényelmes folyamatosan fogni kell vissza a sebességet stb.
Majd figyelgesd a felvonóból hogy memnyi boardos megy szépen a piroson, kb senkit nem fogsz látni, legalábbis én nem sokat látok, max alpin lappal.

A célodhoz keress egy hosszabb camber - el rendelkező lapot, legjobb lenne egy tradicionális vagy egy hosszú camber-es freeride lap, és kezdj el vele gyakoroloni lankásabb pályán, majd mindig egy picit jobban döntve, és ha kell, akkor picit nagyobb sebességgel.
Kell azért egy minimális sebesség hogy a centrifugális erő meglegyen.

Ha van elképzelésed és ársáv, tudunk ajánlani szerintem olyat, amivel tudsz fejlődni is... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#931) orbano válasza kk831228 (#930) üzenetére


orbano
félisten

Én annak idején vettem egy Custom Cambert 140 ért, aztán kipróbáltam a Slash-t, 5 napig mentem velük felváltva. A végén, eladtam a vadi új Customomat 80-ért, megvettem 110-ért a Slasht, és ujjongtam örömömben, hogy milyen jól jártam :D

Madn!ght: próbáld meg, hogy hátrébbrakod a kötést 1 lyukkal, nekem úgy sokkal jobban tetszett a dinamikája, csak freestylehoz használtam ref. stancen. Plusz nézesd meg egy oktatóval hogy mit csinálsz :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#932) kk831228 válasza orbano (#931) üzenetére


kk831228
addikt

Én meg úgy voltam a Custom-al hogy carvinghoz kezdett kevés lenni, freestyle-ra meg sok volt (amúgyis öreg vagyok hozzá, meg annyira nem is vonz)😅, arra van van egy 152-es DC camber, azzal lehet hülyéskedni és jóval könnyebb, meg kövezős lapnak is jó.. 😅 Szóval az a baj a Custom - hoz profi freestyle-os nak kell inkább, ami nagyon messze áll tőlem... :D Tesztnapon kérdeztem a store - os srácot mennyiért lehetne elhozni a tesztlapot, 110 körül mondta, nem ugrottam rá egyből hálistennek, szezon végén, akcióba megvettem 110-ért, újonnan... :D

Mit használsz most legtöbbet és mire...? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#933) orbano válasza kk831228 (#932) üzenetére


orbano
félisten

Freestylera eddig egy Yes Not So Basic-et, 158-asat. Ez 8-as flex.
Most cseréltem le az elődjére egy Yes Basic Decade-re 161-es méretben. Ez kicsit popposabb lap és stabilabb ugratókon a súlyomhoz (80-85kg). Karbon+bambusz, iszonyat brutál jó lap (Capita Mega Merc szintje), freerideolgatni is szoktam vele, de arra vettem egy 159w-t belőle :) a Custom ehhez képest egy nudli :D
Freeridera amúgy kedvfüggő. Van egy Burton Branch Manager-em és egy Yes The Y-om. Utóbbit ha nagyban gondolkodom, a Branch Managert ha erdőben cikáznék.
Van még tartalékba egy Slash Straightem is, ha nagyon nagyon csapathatnékom lenne, de általábna kiváltja az Y, az is eléggé stabil, de jobban úszik mélyhavon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#934) kk831228 válasza orbano (#933) üzenetére


kk831228
addikt

jó hát Custom-ból is van X, akkor már ahhoz kell hasonlítani... Úgy látom van pár db neked is... 😅

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#935) orbano válasza kk831228 (#934) üzenetére


orbano
félisten

Az X nem freestyle lap, az csak és kizárólag carvingra való :P de arra meg akkor inkább egy korua vagy egy optimistic, azok izgalmasabbak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#936) kk831228 válasza orbano (#935) üzenetére


kk831228
addikt

Tanácsot kért egy csajszi nem rég, meg azóta is nézegetem neki a jó carving képességű lapokat, az baj így rábukkanok, hogy magamnak majd mi legyen az Apex lap után, ha nem tetszik... :D Eddig : Pentaquark, Nidecker Blade +, F2 eliminator carbon... 😬

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#937) orbano válasza kk831228 (#936) üzenetére


orbano
félisten

Yes Optimistic
Korua Pencil
Yes Greats UnInc/Capita Asymulator
És ja, kb. bármelyik Nidecker

És ezek nem csak carvolni jók, mint az F2 és társai, hanem snowboardozni is remekül lehet velük :DDD :DDD

Csajszinak Nitro Dropot sasold meg, ölég jó all mtn. lap és elég szép designja szokott lenni. De ha a merevebb dezsők bejönnek neki akkor a 152-es Optimistic két csaj ismerősnek is volt és imádják, bár az egyik lecserélte, mert freestylosabbat akart. Illetve teszt napon a K2 Simple Pleasures-ön volt még nagy mosolygás, pályán és erdőben is.
Egy kiváló carving tudású fiú cimborám még a The Y-omért is odavolt, meg is akarja tőlem mindenáron venni :) mondjuk szebben is megy vele mint én, öröm volt nézni mit tud egy ilyen lap hozzáértő kezekben :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#938) kk831228 válasza orbano (#937) üzenetére


kk831228
addikt

Köszi a tippeket, :R mi a külonbség az Y és az Optimistic között? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#939) orbano válasza kk831228 (#938) üzenetére


orbano
félisten

Tavaly amikor még volt külön Y és Optimistic akkor az, hogy az Y olcsóbb magot és talpanyagot kapott, és érezhetpen puhább. Alapvetően egy könnyebben kezelhető, játékosabb lap lett, de megtartva az alapvető jellegzetességeit. Az Optimistic valami brutál stabil, meglepően gyors élváltással, de pl. amikor gyakorolni akartam vele 360-at, hát... 90-et is alig sikerült :D
Az Y még mindig bőven a stabil kategóriába tartozik, 4-5 méteres droppokat meg sem érzel, viszont már freestyleozni is enged, barátságosabb mindennapi használatra, ha szeretsz flikflakolni. Ha nem, és csak veretnéd, akkor az Optimistic az über...
Idén összevonták a kettőt, csak az Optimistic maradt, kapott több torzionális flexet, vagy hogy mondják ezt magyarul :D Nagyon kíváncsi vagyok rá, fontolgatom, hogy vegyek egyet, csak hát nem occsó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#940) kk831228 válasza orbano (#939) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor nekem Optimistic... 😅 Egyébként nézegettem plate - eket, van az Apex - nek Gecko plate, nem olcsó de biztos nem rossz cucc, rezgéselnyelés és erőátvitelven tuti nagyon jó lehet, gondolom a skate-tech - et is azért szeretik sokan mert sokkal jobb az erőátvitel az élre... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#941) orbano válasza kk831228 (#940) üzenetére


orbano
félisten

Nem jobb, csak más picit. Én szeretem, de vakteszten lehet nem mondanám meg a különbséget.
Én amúgy nem szeretem ha merev alattam a kötés, bokából nem lehet úgy irányítani a lapot. Nekem az megöli a snowboardozás örömét :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#942) Madn!ght válasza orbano (#931) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi Mester! :R
Majd lefotózom, hogy van most belőve.

Közben visszaolvastam a kommenteket, hogy anno milyen lapot ajánlottál. A flat to rocker javasoltak kapcsán találtam jó árban 2023-as K2 Bottle Rocket 156-os lapot.

Mi a véleményetek, ez esetleg a “csámpázásommal” szemben vajon megbocsátóbb lap?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#943) orbano válasza Madn!ght (#942) üzenetére


orbano
félisten

Oktatóra költs. Minden évben 1-2 alkalom, nem a világvége :R
Addig meg [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#944) kk831228 válasza orbano (#941) üzenetére


kk831228
addikt

Egyre jobban izgat ez az Opti... 😅 Kár, hogy csak előzőt venném a profil miatt, snowboardshopba van egy, de nem szívesen vásárolnék náluk... :B A másik problémahogy az utóbbi sws gyártásokkal voltak problémák.

Közben csúsztam kicsit az Apex-el, érdekes, sokkal rosszabbra számítottam, hogy kb. nem fog kanyarodni :D Ehhez képest teljesen vállalható, persze érezhető hogy nagyobb hely kell neki, de nem akkora a különbség mint vártam. Amúgy most már ténnyleg azt mondanám, hogy a 10 m körüli radius a legjobb carvingra, ahogy a legtöbb dedikált carving lap is 9-10m körül van.

Már csak a carving angle hiányzik. Eddig 18-0 volt, most átraktam +21/+9 - be és egyáltalán nem volt furcsa a 0 után. Emlékszem egyszer kacsából beraktam + 3 - ra a hátsó lábat, nagyon sz.. r volt. :D Tavaly kb 0-ba voltam végig, ahhoz képest a +9 nem volt annyiea fura.

Szóval most már jöhet a 42/24 vagy ilyesmi... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#945) orbano válasza kk831228 (#944) üzenetére


orbano
félisten

Mi a baj a snowboardshoppal? :F
Nekem a +/+ stance nagyon fura, lehet szoktatnom kéne magam a 0-val, ahogy tetted. Csak közben 3-ból kétszer kacsában vagyok a freestyle miatt, és freerideban is afelé tendálok. :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#946) kk831228 válasza orbano (#945) üzenetére


kk831228
addikt

Semmi, csak ha hülyének akarnak nézni, azt nem szeretem... :B És akkor már inkább megveszem máshol még ha drágább is. :) Teljesen hülyék a saját termékeikhez kb, ellentmondanak saját maguknak, pont ellentétes dolgot mondott az eladó mint a saját weboldalukon leírásokban van, azért az vicces. De ez már egy másik eset volt... :B Közbe 2 ismi is vásárolt náluk nem kis értékben és amikor visszavitték hogy mindkettő board gyári hibás, meg akarták magyarázni hogy az olyan, jóvanazúgy. :D Utána nagy nehezen kicserélték, de akkor is... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#947) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Szevasztok!
Kötés szervizt tudtok ajánlani? A K2 lien at kötésemen bokacsatokat cseréltem, viszont az egyikben (amelyik már egyszer szerintem volt cserélve) ferdén lehetett a csavar, mert kitekerés közben megszakadt a menet ès nem tudom sehogy eltávolítani. Érzésre amibe a csavar belekap forog körbe. :U Ezt ki tudja nekem valaki szakszerűen szedni?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#948) kk831228 válasza Madn!ght (#947) üzenetére


kk831228
addikt

Próbáld meg fogóval húzva tekerni. Nem igazán tudok ilyen szervizt.. :B Lehet egyszerűbb ha veszel egy komplett pántot.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#949) kk831228


kk831228
addikt

Na mi a pálya srácok? Nekem sajnos hamar véget ért a szezon :O :O :O Bal kar szétszakadt :O

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#950) orbano válasza kk831228 (#949) üzenetére


orbano
félisten

Mi történt? :Y

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.