Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Finwe


Finwe
őstag

Hellóó,
képzeljétek akartam egy sí+hódeszka topisot nyitni, má' majdnem meg is tettem mikor adtam a keresőnek még1esélyt!:))

Végigolv ezt, ki kellett számolnom mióta síelek, hát ez csak a 8. év:)

Én nagyon szeretek síelni a deszkát annyira nem (igazából deszkával nagyon le lehet szántani a hegyet de ha valaki ezt szereti tegye eztt)

Kint voltam a hó-show-n és lett új felszerelésem mert az előző 4 éves vólt és azóta agresszívabban síelek. Nagyon szeretem a freeride-ot, carving, buckasi, ebben a sorrendben. Az ugratóktól picit parázok, így lassan veszem rá magam az ugrásra.

Szerintem még le lehetne írni kinek milyen volt a legnagyobb esése, mert
''aki nem esik az nem síel'' szól a mondás. (nyilván deszkára is igaz)

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#52) Finwe


Finwe
őstag

Mindenki csúszkál vhol éppen?

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#53) Finwe


Finwe
őstag

elkél egy UP!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#54) Gambit válasza Finwe (#51) üzenetére


Gambit
őstag

Hali!

Boarddal is, meg sível is estem már rengeteg hatalmasat. Tavaly boarddal estem egy olyat a szűzhóban, hogy leestem egy szikláról, és legurultam a hegyről, de függőleges testhelyzetben, tehát hol a fejem volt a hóban, hol a lábam. Végül fejjel a hóban megálltam. :D

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#55) Finwe válasza Gambit (#54) üzenetére


Finwe
őstag

auu....
én tavaly a (olvadt) szűzhóban nem vettem észre egy kis völgytörést csak későn (repesztettem mint állat kb40kmh) , léc megáll ahol van én repülök az emelkedő dombba, fejjel érkeztem meg, végignyomta a gerincem(ropogott rendesen), azt hittem meg is bénulok, aztán mozgott mindenem de kellett 2 hónap, hogy teljesen elmúljon .

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#56) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

nekem oszt társaim a ''kerekse'' deszkákkal nyomták dombon a nagy Snowboardod aztán 3bol 3nak eltörött mind2 lába mert a desza alja csuszot de kötés hiján lekelett szálniuk ..;] :DDD
amugy mennyi lehet mostanság egy: kabát+gyatya+deszka+kötés combo amivel kilehet ugrani a szomszédos országok valamelyikébe tanulni?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#57) Gambit válasza TexT-BoY (#56) üzenetére


Gambit
őstag

Nagyban függ a márkától. De szerintem tanulni jobb bérelt cuccal, mert úgyis csak a földet nyalod majd, oda meg felesleges a drága cucc, csak tönkrevágod. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#58) TexT-BoY válasza Gambit (#57) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és mennyi a bérlet?
sulivallehetne menni 20asért ausztriába 1hétre igazolt hiányzással... de oda van irva a lapra: NO az árba a felszerelés bérlése csak faxom bérlet van benne +utazás + szállás +kaja ( az eggyik tanár apja a tulaja szal biztos nem szar és tuti ocsoé van)

kb jo ár? Tesitanárok jönnek azt mondták megtanitanak szivesen mindenkit aki jön de nem tudták megmondani mennyi a cucc bérlet.. kabát stb akkor is kéne:U:F?
Columbia milyen? Premier outlet centerbe ocson van (dokardyard-30% minimum de inkább -50%

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#59) Gambit válasza TexT-BoY (#58) üzenetére


Gambit
őstag

20-ért benne van utazás, kaja, szállás, bérlet egy hétre? Az kib@szott olcsó! Szerintem jók a Columbia cuccok, nekem az új télikabátom olyan.

A bérlés néhány ezer lehet naponta, fogalmam sincs. De tutira megéri egy kezdőnek, mert nagyon sokat fog kapni az a cucc az elején.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#60) TexT-BoY válasza Gambit (#59) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem 20k a többit pályázaton nyerte a tanár +a suli alapitvány is mgedob minket 1-2ezressel ... Janurba lesz az első tanitási héten :) és igazolt hiányzás ... fincsi
tehát biztos több

''legolocsobb'' columbia is megteszi?
Bővebben: link szeritnem itt nagyon nem volt drága a cuccok 90% a többit meg amugy se tom megvenni ( 120k-s Titanium Columbia:DDD)

Kölcsönzésnél érdemes ''cserélgetni'' a kötéseket és deszkákat? vagy hogy tudommeg hogy nekem mi kell?

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#61) Gambit válasza TexT-BoY (#60) üzenetére


Gambit
őstag

Fogalmam sincs, nekem nem titanium dzsekim van, de azért elég jó. A fotókon látható cucc egyébként burton, ami szintén nem olcsó cucc.

Szerk: Kölcsönzésnél először is megnézik, mekkora a lábad, ahhoz kapsz egy bakancsot, aztán a súlyodnak megfelelő hosszúságú deszkát választanak neked. Jellemzően az erősebbik lábad kell elöl legyen. (Az az erősebbik lábad, amelyikről elugrasz magasugrásnál.)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#62) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire más az olyan board amelyik sícipős, mit amenyiket sima bakancsal kell használni? Mert én eddig sícipőssel boardoztam, csak az a gond, hogy nem teljesen jó avval!

Vélemények?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#63) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire más az olyan board amelyik sícipős, mit amenyiket sima bakancsal kell használni? Mert én eddig sícipőssel boardoztam, csak az a gond, hogy nem teljesen jó avval!

Vélemények?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#64) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Gyerekek, itt senki sem snowboardozik?!?!?!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#65) Gambit válasza .:GoliBali:. (#64) üzenetére


Gambit
őstag

De igen, csak ez egy fúrum. ;)

Én puha kötéssel nyomom, tehát nem sícipővel. A sícipős deszkák általában alpin deszkák, tehát szlalomra, meg pályán való karcolásra ideálisak. A puha kötésű deszkák meg a többi fajtán jellemzőek. (Félcsőbe, szűzhóba, ugrálni, stv...)

Egyébként itt vagyok:

[kép]

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#66) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali, nincs még valakinek hozzászólása a témához?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#67) Bencom válasza Gambit (#1) üzenetére


Bencom
senior tag

nah, csak ide találtam.
Magyarországon már elkezdett esni a hó!!:DD:DDD

ez már akár meg is maradhat, és mehettek csúszkálni;)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#68) baliii válasza Gambit (#61) üzenetére


baliii
senior tag

en ugy tudom h ugy alj a deszkan ahogy kenyelmes. pl en deszkaztam meg regen ezert tudom h regular ok (jobb hatul - bal elol). pedig a jobb az erosebb labam... szal ezzel vigyazni kell

(#69) Gambit válasza baliii (#68) üzenetére


Gambit
őstag

Nekem is a regular felel meg, mint ahogy a képen is látszik. Gondolom azért mondják azt, hogy az erős láb legyen elöl, mert sokaknak úgy kényelmesebb. Persze kivételek mindig adódhatnak. Idén meg kell tanuljak rendesen hátrafele csúszni, mert félcsőben hasznos, és a forgásos ugrásoknál is nélkülözhetetlen. Szóval előbb utóbb szerintem mindenkinek meg kell tanulni valamilyen szinten a másik oldalra is.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#70) .:GoliBali:. válasza Gambit (#69) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Én alapból mind a két felé megtanultam csúszni:DDD

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#71) baliii válasza Gambit (#69) üzenetére


baliii
senior tag

en mondjuk azert allok regularban mert regen gordeszkan is ugy allok (ott ugye az erosebb lab van hatul - flippek meg hajtas meg minden miatt) es egyszeruen ugy megszoktam h alapbol igy volt kenyelmes a boardon is
amugy kb mennyibe kerul egy snowskate? ja es mi a kulonbseg a snowsk8 es a snowdeck kozott? azt ton h az egyik olyan mintha egy deszkalapon csusznal a masiknak megb a felfuggok helyen van egy kissebb deszka, csak nemtom h melyik melyik :))

(#72) Gambit válasza baliii (#71) üzenetére


Gambit
őstag

Nem tudom, engem nem igazán hatott meg egyik sem. De azt hiszem a snowdeck a két deszkás. Állati nyokat lehet vele taknyolni, és cserébe nem túl sok mindenre jó. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#73) e-biza válasza TexT-BoY (#60) üzenetére


e-biza
őstag

hogy felhozzam a témát, jövöhéten fundango verseny, remélem ott lesztek. ami a kabátot illeti, a columbia legolcsobbja nem feltétlenül a legjobb, nézz szét más márka iránt, sherpának vannak jo kabátjai.

gambit: kacsában probáld :)

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#74) e-biza válasza e-biza (#73) üzenetére


e-biza
őstag

eltüntetek, senki nem volt kinn?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#75) Gambit válasza e-biza (#74) üzenetére


Gambit
őstag

Pont aznap jöttem haza Ausztriából. Milyen volt?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#76) Integra


Integra
titán

jövőre megtanulok sznóbordozni:)
engem a kemény kötés meg részing deszka cucc érdekel.
ugye nem kell ehhez olyan széles ugratós deszkával bohóckodni előtte? gyorsan tanulok

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#77) Gambit válasza Integra (#76) üzenetére


Gambit
őstag

Nem, sőt engem fordítva tanítottak, meg gondolom sokakat másokat is. Bár ez lehet, hogy azért volt, mert akkoriban a kölcsönzőben még csak kemény kötésű boardokat lehetett szerezni. Szóval lehet nyomulni kapásból keménykötéssel. De arra készülj fel, hogy az elején nem nagyon fogsz tudni a földről sem felállni. :D

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#78) e-biza válasza Gambit (#77) üzenetére


e-biza
őstag

föleg költséghatékony volt sokak számára hogy csak kemény kötés és deszka kellett, no meg elvileg azon könyebb megtanulni a könyvek szerint, mégis legjobb tudomásom szerint a kezdö szint oktatásához free kötés és lap kell (ajánlott)

sajnos félrenéztem amúgy a versenyt és én amig mátraszentistvánon voltam, addig kékesen került megrendezésre a verseny. igy jártam. hétvégén is megyek ki mátraszentistvánra jo a park szerintem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#79) Gambit válasza e-biza (#78) üzenetére


Gambit
őstag

Igen, nekem is úgy volt, hogy sícipőm ugye volt, a kölcsönzőben meg kaptam deszkát. Azt fogalmam sincs, melyikkel lehet könnyebb megtanulni, alighanem egyikkel sem könnyű. Állítólag a síelős múlt hátrány, ezt már sokan mondták.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#80) Integra válasza Gambit (#77) üzenetére


Integra
titán

emiatt ne aggódj, vizisíelni is kb 5 perc alatt megtanultam... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#81) Integra válasza Gambit (#79) üzenetére


Integra
titán

tényleg
van egy profi verseny nordica síbakancsom, az használható részingdeszkához?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#82) Gambit válasza Integra (#81) üzenetére


Gambit
őstag

Persze. Elvileg van már külön kemény bakancs deszkákhoz, de szerintem parasztvakítás. Asszem nekem is nordicám volt! :D

A tanuláshoz drukkolok, de ne bízd el magad... ;)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#83) Integra válasza Gambit (#82) üzenetére


Integra
titán

nem bízom el magam, realista vagyok profi mozgáskoordinációval, meg egoval:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#84) Gambit válasza Integra (#83) üzenetére


Gambit
őstag

Na majd linkelj fotókat te is! Amúgy képtelen vagyok megérteni, miért ragaszkodsz a keménykötéshez, meg a alpin deszkához. Kényelmetlenebb jóval, mint a puha cipő, és freestyle deszkával lehet száguldozni a pályán, de alpin deszkával nem egyszerű szűzhavazni meg ugrálni. Szerintem jóval korlátozottabb a használhatósága.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#85) Integra válasza Gambit (#84) üzenetére


Integra
titán

sebesség
síből is gs verseny lécem van, nem agyonpiskótázott cucc.
hiába no, nekem a sebesség az első :)
a korlátozottság meg teljesen jogos, de valamit valamiért

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#86) Gambit válasza Integra (#85) üzenetére


Gambit
őstag

Csakhogy szerintem deszkával mindig lassabb leszel, mint léccel, mert nem éppen arra találták ki. És freestyle deszkával is lehet olyan gyorsan menni, hogy az már nagyon veszélyes legyen. A szűk keresztmetszet nem a deszka típusa lesz, hanem te. És nem azért, mert béna vagy, hanem mert egy bizonyos sebesség felett már nem nagyon lehet megállni semmilyen deszkán, mert az átlag pályák nem elég jó minőségűek hozzá. Sőt, míg síléccel a legjobb versenyzők óriásban mennek akár 120-at is, deszkával ezt meg sem lehet közelíteni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#87) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

émmeg goofy vok, de csak gördeszkáztam, nameg 14 éve síelek... mostmár szemezek a boarddal is, túl sokat síeltem... :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#88) Integra válasza Gambit (#86) üzenetére


Integra
titán

mondjuk az rohadtul igaz, hogy hiába tud az ember biztosan menni eszement sebességekkel, amikor a sok lúzer 30cal megy teljesen keresztbe, illetve a pálya közepén felveszi a mobilját ha hívják.... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#89) Gambit válasza aDM|RaL^ (#87) üzenetére


Gambit
őstag

Az a 14 év sí elég komoly! :Y Hogyhogy eddig soha nem jutott eszedbe a deszka?

Integra: #32 és #33 :D

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#90) ESP


ESP
senior tag

Sziasztok...
Én kb. 10 éve nyomom a boardot...
Sokat nem tudok, de a tudásom stabil és be merek bármit vállalni...
Ez a jó ebben a sportban...a felfedezés...(10 éve mindíg felfedezek valami újat...)

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#91) Integra válasza Gambit (#89) üzenetére


Integra
titán

hehe, az érveim még most sem változtak :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#92) ESP


ESP
senior tag

Különben meg egy freestyle lapom van egy burton cipővel és szintén burton lágy-kötéssel...
Nekem tökéletes...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#93) ESP


ESP
senior tag

Amúgy az a véleményem, hogy aki egy évben csupán egy hetet tölt el bármilyen téli sporttal, az tudja, hogy milyen fontos a jó minőségű ruha!!!
A jó minőség pedig a legtöbb esetben nem a márkával egyenlő...
Columbia:egy amolyan szabadidő öltözet
Butron:a deszkákkal elért híréből akar(t) jó rucikat készíteni, de nem jött össze...kizárólag a szponzoráltak nyomják Burton ruhákban, pedig olykor egészen ''olcsó''...
Véleményem szerint a Sherpa az tényleg nagyon jó...ugyanez a véleményem a Sandstone-ról is és még sorolhatnám...
Összegezve: Fontos a ruha, de nem a ruha és nem a logó...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#94) Integra válasza ESP (#93) üzenetére


Integra
titán

nekem lafuma van, meg heavy tools

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#95) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

nekem meg protest.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#96) aDM|RaL^ válasza Gambit (#89) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

úgy, hogy 3 évesen léc volt a lábamon, 14 év most így amit felmutatok, bár nemvagy a legpr0bb, de jól tolom:)

viszont deszka azért nem jutott eszembe, mert csak szemeztem vele, és egyszer úgy sikerült elszállni hogy eltörtem a kezem, pedig sível eddig 0 sérülést szenvedtem... kopkop.
aztan elment a kedvem, de most apám felvetette, így kezd újra megjönni :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#97) Gambit


Gambit
őstag

Nekem meg burton, és eddig jó volt, csak idén kezdett el beázni a gatya. Úgy látszik, elfáradt az anyag.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#98) ESP válasza Integra (#94) üzenetére


ESP
senior tag

A Ht-al nincsenek tapasztalataim, de a Lafuma az korrekt...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#99) Integra válasza ESP (#98) üzenetére


Integra
titán

jó cuccok a ht-k, igaz nem lafuma kategória, de azt a pénzt amit elkérnek érte, bátran megéri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#100) e-biza


e-biza
őstag

volt protestem, most fundangom van. a sherpával egy bajom volt, ami szép (sárga-fehér, Frei-en is ez volt) az nem kivehetö bélésü, pont mint a protest kabátom, ami kivehetö bélésű volt az meg ronda szinekben volt kaphato :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.