Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Azazello-


Azazello-
senior tag

vegul egy Nitro Shield Venti lett :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#502) jagada válasza Gambit (#496) üzenetére


jagada
őstag

azé ezzel vitatkoznék hogy nincs különbség freestyle és freeride között....két teljesen eltérő stílus, teljesen más terep és hóviszonyok között, sarkítva kicsit akkor nincs különbség rally és túraautó között sem mind a kettő versenyautó...

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#503) Gambit válasza jagada (#502) üzenetére


Gambit
őstag

Vitatkozhatsz, csak előbb legyél tisztában azzal, hogy mivel vitatkozol. Nem azt írtam, hogy nincs különbség a freestyle és freeride között, hanem azt, hogy "általában kb. semmiben nem különbözik az all és a freestyle deszka."

Szóval a deszkákról beszéltünk, és freeride-ról egyáltalán nem volt szó. Hacsak nem hiszed azt, hogy az all mountain (más néven all around) deszkák a freeride-ra utalnak. De ebben az esetben se vitatkozz, hanem nézz utána, mit értünk ezek alatt a kifejezések alatt.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#504) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Sziasztok

Kesztyűre lenne szükségem.
Ötlet tipp , hol , milyet ?
Köszi

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#505) Integra


Integra
titán

lehet drukkolni, 15 év síelés után mindjárt indulok életem első snowboard napjára:)
jól felszerelkezem térd és seggvédővel:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#506) Integra


Integra
titán

burton felszerelés milyen márkának számít?
mind deszkában, kötésben, cipőben és ruházatban is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#507) Azazello- válasza Integra (#506) üzenetére


Azazello-
senior tag

az egyik legjobbnak szamit, es minden bizonnyal a leg hiresebb, de borzalmasan "tularazott".

mod: kicsit keso a valasz :P

[ Szerkesztve ]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#508) Bling95


Bling95
őstag

legyen már hó :D
6 éve sielek , át akarok állni board-ra de hó nélkül nem tudok megtanulni :(

van valaki aki sielésből váltott? mennyire nehéz átállni ?

[ Szerkesztve ]

(#509) Dufresne válasza Bling95 (#508) üzenetére


Dufresne
addikt

Én legalább 10 évet síeltem mielőtt először volt a lábamon snowboard. Igaz közben nyaranta wakeboardoztam is.
Az átállásra nekem tanár meg minden nélkül ráment az 1 hét, de 2 nap után már egész élvezetesen ment a dolog. Sztem ha mozgárkoordinációval nincs gond és esetleg még tanár is van, akkor túl nagy problémát nem okozhat, de azért mindenképpen furcsa elsőre.

(#510) Bling95 válasza Dufresne (#509) üzenetére


Bling95
őstag

tavaly 10 percet volt kb rajtam, fura volt hogy mit ne mondjak , viszont a változatosság meg jót tesz. mozgáskoordináció hát nem tudom :D usztam , squasholtam, fociztam meg si.

wakeboard amugy nem lehet rossz, majd nyáron kipróbálom .

[ Szerkesztve ]

(#511) doc


doc
nagyúr

udv mindenki!
ezt a topicot meg nem lattam :)
sikerult fillerekert szereznem egy fasza kis Burton deszkat, a rajta levo kotesekkel mindenkepp jol jartam, az erdekelne hogy a deszka hibaja mennyire gaz, illetve hogy javithato/javittathato-e?

(#512) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni snowboardozni.

Melyik tanfolyamot ajánljátok?

Hol érdemes körülnéznem, ha a legolcsóbban akarok kijönni a tartozékkokkal? (boltban láttam már 13k-ért kötést és 17k-ért cipőt)

Milyen lapot érdemes néznem? (65 kg vagyok)

Milyen márkákat ajánlotok?

Üdv:.

Balázs

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#513) doc válasza btf (#512) üzenetére


doc
nagyúr

ha most kezdesz, es nem vagy anyagilag nagyon eleresztve, szerintem hasznalt cuccok kozott nezelodj, ki lehet fogni nagyon jo allapotuakat olcson

a marka nem annyira lenyeg, inkabb az szamit, hogy passzoljon rad/hozzad, ugyhogy vagy szakuzletben vedd, vagy legyen olyan valaki veled, aki ert hozza

(#514) Dylen


Dylen
aktív tag

sziasztok!
decemberben életemben először kipróbálom a snowboardozást.
Cuccom nincs, így kölcsönözni fogok. Eddig ezt az helyet találtam a legjobbnak: [link]
Mindenre szükségem van, tehát ruha, védőfelszerelés, eszközök. Ha esetleg tudtok jobb boltot Bp-n, ne tartsátok magatokban. Köszi

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#515) doc válasza Dylen (#514) üzenetére


doc
nagyúr

az nagyon jo hely, nyugodtan mehetsz hozzajuk!

(#516) Dylen válasza doc (#515) üzenetére


Dylen
aktív tag

kösz szépen!
árban ez milyen? nem akarok túl drága cuccokat, kitudja lehet 10 métert sem sikerül csúsznom összesen :)

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#517) doc válasza Dylen (#516) üzenetére


doc
nagyúr

nem a cucctol fugg (szerintem), de meg tudod nezni a honlapjukon a kolcsonzesi arakat
viszont ha jol tudom (nem voltam meg naluk, de kollegak szoktak toluk hozni cuccokat) akkor kauciot is kell otthagyni, azert ezzel szamolj

(#518) Dylen válasza doc (#517) üzenetére


Dylen
aktív tag

Rosszul írtam, nem így értettem. Az árakat már megnéztem
(pl Komplett snowboard felszerelés (deszka,kötés,cipő): 1700 Ft / nap
nadrág, kabát 600 Ft / nap
sisak 300 Ft / nap )
csak arra lennék kíváncsi, hogy ez drágának, olcsónak vagy normál árnak számít-e, esetleg keressek-e olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#519) doc válasza Dylen (#518) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem az, hogy ertenek hozza, es olyan deszkat adnak, ami a magassagodhoz, sulyodhoz, nemedhez passzol, a labformadhoz illo cipovel, sokkal tobbet szamit, mint hogy a hetveged 1000 ft-tal kevesebbe keruljon (a snowboard amugy sem filleres sport, a siterepre eljutas es a siberlet tobbszorose a felszereles-berles dijanak)

(#520) Bling95


Bling95
őstag

de sok hó esett :Y erre várok már február óta :D

(#521) doc válasza Bling95 (#520) üzenetére


doc
nagyúr

en is :) erre pont most kell ket hetre kulfoldre mennem, raadasul a deszkat sem volt meg idom szervizbe vinni :(

(#522) Bling95 válasza doc (#521) üzenetére


Bling95
őstag

hát én meg tavaly boardoztam 2 napot és idén már nem síelni szeretnék csak boardozni :D szóval érdekes szezon lesz ez nekem :B

(#523) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Az Eplény-i pályáról itthon, van valakinek tapasztalata? Először űznék téli sportot, ezek közül a snowboard lett a befutó. Bérelt cuccal tervezem, 2 napra ugranánk le a haverokkal, közülük kerülne ki az oktató is. Szóval vélemény kéne a pályáról, és ha valaki tudja, akkor a síbérletet is megsaccolhatná 2 napra.

Előre is köszi :)

Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#524) doc válasza hoffman_ (#523) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell saccolni: [link]
van webkamera, meg ami kell
en meg nem voltam, most meg epp kulfoldon vagyok :( de amint hazamegyek, elugrok Eplenybe en is deszkazni :)

(#525) hoffman_ válasza doc (#524) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jól van, köszi a linket :) Én alig bírom kivárni az első deszkázást. Jövőre már az egy hét is menni fog, csak most sajna 2 napra szorult a dolog... Nembaj, remélem valamire jó lesz, legalább megtudom, hogy milyen mocsok hideg lesz a pálya, ha fúj a szél, és szakad hó :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#526) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Ha nadrágot veszek, elég lesz a 2000mm/h nadrág?

Max 15k-t szánok rá. (Fekete színű legyen)

B.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#527) Dylen válasza doc (#519) üzenetére


Dylen
aktív tag

na lefoglaltam a cuccokat, tényleg nagyon segítőkészek voltak. Szemüveg sajnos nem volt, azért másik helyre kell mennem.
Deszkát pedig kint kell bérelnünk, mert a felszereléses kocsi csak később ér ki :U
Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#528) doc válasza Dylen (#527) üzenetére


doc
nagyúr

hova mentek csuszni?

amugy en tegnap elkezdtem a snowboard-szezont Eplenyben :) de az a csakanyos felvono a legborzalmasabb amivel eddig dolgom volt (nem mintha nem utalnam elbol mindet...)
ugyhogy legkozelebb akkor megyunk oda, ha beindul a negyuleses felvono (remelhetoleg nem kell mar sokat varni ra)

(#529) Dylen válasza doc (#528) üzenetére


Dylen
aktív tag

Ramsau am Dachstein, van ilyen? oda, tudtommal

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#530) Dylen


Dylen
aktív tag

Sikeresen túléltem életem első snowboardozását. Iszonyatosan jó volt, már alig várom, hogy újra mehessek! :))

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#531) doc válasza Dylen (#530) üzenetére


doc
nagyúr

welcome to the club :)

(#532) sasa134 válasza Dylen (#529) üzenetére


sasa134
addikt

Ott tanultam meg boardozni 6 éve, állati jó hely! :K

Tegnap villanyfényes boardozás volt Eplényben, este 8 után szinte alig voltak, baromi élvezetes volt. Főleg az 1es pálya felső szakasza, ami most igen jó állapotban van. Sajna az alja szokás szerint kőkemény és jeges, nem vagyok kezdő, de akkorát pereceltem rajta, hogy nem tudok leülni a jobb fenekemre. :DDD
Amúgy klassz volt, sok deszkás, köztük sok csajszi, akik nagyon ügyesen tolják. Jó volt. Holnap ismét Eplény, az év utolsó napján is csúszni kell!

Avanti Roma

(#533) Manitou


Manitou
addikt

Sziasztok!

Szerintetek az intersportban akciósan most 50 ért kapható deszka+kötés+cipő menyire éri meg az árát.
[link]

Ezek mennyire használható cuccok? Vagy nagyon "gagyi" :F
Gondoltam elkezdem én is ezt a sportot. Kezdéshez menyire felelne meg? Vagy felejtős?
Illetve, deszka méret mekkora kell nekem, ha 183cm vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#534) doc válasza Manitou (#533) üzenetére


doc
nagyúr

hat, franc tudja, en alapbol nem bizom az olcso cuccokban :D de ez nem tunik nagyon rossznak, elkezdeni szerintem teljesen jo, legalabb (a katalogus alapjan) nem full muanyag
aztan legfeljebb kovetkezo szezon elejen eladod :)
a deszka kb. az alladig erjen, esetleg elso deszka lehet 2-3 centivel rovidebb azt konnyebb talan kezelni amig nem szokod meg

(#535) Manitou válasza doc (#534) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor anyira nem rossz?
Nem tudom hogy a testsúly számít még a deszka méretnél?
Szerintem akkor nekem max 160-as lenne a megfelelő vagy inkább 155?

(#536) doc válasza Manitou (#535) üzenetére


doc
nagyúr

a testsuly (foleg ha az 'atlag' alkatnal vekonyabb vagy nehezebb vagy) a deszka szelessegenel szamit, kisebb sulyhoz keskenyebb, nagy sulyhoz szelesebb a jobb

sosem voltam meg 183cm, szoval fogalmam sincs hany centinel van az all :D de ha magad ele allitod a boardot, gyorsan kiderul, all fole ne erjen, akkor inkabb ala, mondjuk ugy torok es all kozott valahol

(#537) Manitou válasza doc (#536) üzenetére


Manitou
addikt

82kg vagyok. Nekem elég keskenynek tűnik ez a deszka a képen.
Kb 160-nál van az állmagasság vagy 1-2 cm felette. Szóval mivel kezdő vagyok így a 155 lehet akkor jobb választás lenne.
Bukóból szemüvegből és ruházatból milyet érdemes választani?

(#538) macikos válasza Manitou (#535) üzenetére


macikos
addikt

Bubbenak vajon mekkora deszka kellhet? ;]

(#539) Boxer001 válasza Manitou (#533) üzenetére


Boxer001
veterán

Hé te! Sznóbordozni akarsz, aztán nekem még nem is "mondtad"?
Milyen barát vagy te? No megállj csak! :D

(#540) doc válasza Manitou (#537) üzenetére


doc
nagyúr

az teny hogy az en deszkamban sokkal laposabb az iv (vagyis szelesebb a hosszahoz kepest), mondjuk en eleg pocakos alkat vagyok (176 cm, meg sem merem merni hany kg :D de valahol 75-80 kozott)
ruhazatbol en sosem problemaztam sokat... olyan legyen ami melegen tart, kenyelmes. nem art ha a seggen csuszasok utan nem megy bele a ho a kabat ala hogy vegigfolyjon a hatan le a fenekedbe, mert az Qrva kellemetlen :D en olyan gumikantaros sinadragot hasznalok, ami hatul eleg magasra felnyulik, pont a hat/derek vedelme miatt. nem kimondottan divatos darab, de baromi praktikus. meg kabat alatt ugysem latszik :D
egy nagyon fasza Trespass markaju snowboard-dzsekim van meg, amiben kulon cimke van gyarilag bevarrva az olyan informacioknak, mint nev, SOS telefonszam es vercsoport, fo az optimizmus ugye :D melegen tart, alul osszehuzhato, meg a hasnal ket patenttel ossze is lehet fogni, igy lehuzott zipzarnal sem lafog az ember utan szetnyilva
a fenti problemak persze nem merulnek fel overall eseten, szoval az jo megoldas lehet, viszont az mashova nem nagyon fogod hordani, mig egy normalis kabatot siman fel lehet venni barhova

ami nem art a dzsekinel/nadragnal ha van rajtuk rendesen zseb, pl. a kabatnal a felkaron jol tud jonni. az enyemen sajna pont ott nincs, es az olyan helyeken, ahol magasan van a silift beleptetojenek leolvasoja, mindig ki kell vennem a zsebembol :( ha lenne a karomon is zseb, oda siman be lehetne tenni, es csak odanyujtanam a zseb kinyitasa nelkul

bukosisakhoz nem nagyon ertek; a fo veszely ugyis az az elejen, hogy fejbevag a silift miutan elesel kiszallasnal :D szoval valami legyen ami vedi a fejet. ha otvennel nekicsapodsz a fanak, akkor ugyis lesz boven bajod, nem a sisak tipusa fog szamitani... azert nem art ha nem izzad bele a fejed hanem van nemi szellozese

ami viszont fontos, hogy keress normalis snowboard-kesztyut, amiben van csuklomerevito, hogy egy szerencsetlen esesnel mikor reflexbol a csuklodra esel, ne torjon sz@rra (marmint a csuklod, a kesztyut ki nem sz@rja le :D)

a kezdesnel jol johet esetleg terd/konyokvedo, bar en baromira nem szeretem. hasznos viszont valami fenekparna, az elejen sokat fogsz seggre esni es a hoban uldogelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#541) Manitou válasza doc (#540) üzenetére


Manitou
addikt

Ok, köszönöm az infókat. :R

Igazából először azt terveztem, hogy elmennék egy ilyen egynapos deszkázásra, amit itt szoktak szervezni, 10 k lenne a dolog, amiben benne lenne az utiköltség busszal Mátraszentistvánra + 1 napos sípályabérlet+ felszerelés kölcsönzése+ oktatás.

Aztán pont most láttam meg ezt az intersportos cuccost, és elgondolkoztam rajta, hogy lehet meg kéne venni.

Csak most dilemmázok, hogy előbb lehet ki kéne próbálni, és majd csak utána venni.

macikos kicsi :)

Boxer001 :K

[ Szerkesztve ]

(#542) doc válasza Manitou (#541) üzenetére


doc
nagyúr

eloszor mindenkepp erdemes kiprobalni, hogy lasd egyaltalan erdekel-e a dolog. raadasul ott az oktatokkal meg tudod beszelni hogy milyen, mekkora deszka passzolna neked, stb
volt olyan ismerosom aki lelkesen indult neki, aztan ket nap utan kozolte hogy o tobbet nem all fel snowboardra :D bar kello kitartassal nem lett volna akadaly neki sem

(#543) Bling95


Bling95
őstag

1 hét mulva sítábor :C 1 hét alatt azért valamennyire csak megtanulok, hogy nehogy feladjam még sílécet se viszek megammal szal vagy megtanulok boardozni vagy bámulom a hegyet :DDD

(#544) doc válasza Bling95 (#543) üzenetére


doc
nagyúr

2-3 nap alatt el lehet jutni olyan szintre, hogy tudsz rendesen csuszni es elvezed is. ha gyakorlott sielo vagy, akkor akar 1 nap alatt is siman

(#545) Manitou válasza doc (#544) üzenetére


Manitou
addikt

Én tudok korcsolyázni meg gördeszkázni az számít ? :DDD

Végül nem vettem meg a cuccost, biztos lesz még ilyen lehetőség, előbb tényleg ki kell majd próbálnom, de szerintem tetszeni fog :K

(#546) Bling95 válasza doc (#544) üzenetére


Bling95
őstag

meg ugytudom lesz valami oktató is, hát majd kiderül .sielőből nemtudom mi számít gyakorlottnak , évtizedek nincsenek mögöttem :D sztem kb 7 éve sielek

manitou: szerintem élvezni fogod :D bár amikor az első él leér az elég kellemetlen :B

[ Szerkesztve ]

(#547) Manitou válasza Bling95 (#546) üzenetére


Manitou
addikt

bár amikor az első él leér az elég kellemetlen

Ezt most nem értem :DDD

(#548) doc válasza Manitou (#547) üzenetére


doc
nagyúr

nyugi, gyorsan ra fogsz jonni :D a legbiztosabb jele, hogy egyszer csak azt veszed eszre hogy hatalmasat estel pofara lenduletbol es fejjel elore csuszol a lejton :DDD ez a legszarabb fajta eses talan (leszamitva azt mikor a kezere esik az ember, de az inkabb funparkban fordul elo)
egyszer nekem sikerult egy erosen buckas terepen ellel beleszaladni egy buckaba, gyonyoru bukfencet bemutatva, meg egyszer egy felemeasra sikerult, de baromi latvanyos szaltot is produkaltam igy :C

a gordeszkas mult is segithet, bar a sitapasztalat tobbet szamit, igy az ember mar ismeri a havat, meg nem fel a sebessegtol (bar ez utobbi a deszkabol is adodhat)

[ Szerkesztve ]

(#549) PoLizei válasza Manitou (#537) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Itt van egy méretkalkulátor: SB lenght calculator
Szerintem bevállalhatsz 160cm körüli deszkát. Én kb. 10 kilóval könnyebb voltam nálad, mikor kezdtem egy 155-össel, és 2 év múlva lecseréltem egy 159-esre.
A szélességet a cipőméret határozza meg. Én a 44-es bakancsomhoz már wide lapot használok, hogy kevésbé lógjon le. Ezen kívül csak a mély hóban való snowboardozás kíván nagyobb szélességet, de azt inkább csak az orránál.

A gördeszkatudás sokat számíthat! :K Mikor először csúsztam, együtt mentem egy haverommal, aki szintén totál kezdő volt. Ő nagy sportember, naponta edz különböző sportágakban, én magamat abszolút nem tartom annak :N , viszont nyáron sokat szörföztem akkoriban. A két mozgásnak nincs sok köze egymáshoz, de talán a fejletteb egyensúlyérzék miatt sokkal többre jutottam első nap (pár sikeres forduló is volt), mint ő.

Először érdemes bérelni a cuccot, és ha már jobban megy, érzed, hogy mekkora lapot bírnál el, és milyen stílus felé szeretnél orientálódni, akkor vegyél egy pöpec sajátot, ami megfelel az igényeidnek. Ez a kötésre, cipőre is igaz.

P*L****

(#550) Manitou válasza doc (#548) üzenetére


Manitou
addikt

Sebességet birom. Mivel MTB-ozok All mountain stílusban . Terepen hegyről lefele gyakori az 50-60km/h sebesség is. :K

PoLizei
Kösz a linket. Jónak tűnik ez a kalkulátor. Súlyban én elégé szoktam ingadozni 72-től 90-ig. De általában 80 körüli a tömegem. Általában télen több :D
Nem azt mondom, hogy profi gördeszkás voltam, nem csináltam semmi figurát csak tudtam menni vele rendesen, meg egy két alap dolgot tudtam.
Viszont ha már egyensúly, valamennyi trialos múltam van alap szinten.
[link] ez lehet nem hátrány :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.