Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Yager01 válasza kk831228 (#1050) üzenetére


Yager01
senior tag

Nincs valami térkép ami alapján tudom miről beszélsz? 😉

(#1052) kk831228 válasza Yager01 (#1051) üzenetére


kk831228
addikt

De van, előkeresem. ;) A legelső, a csúcson a felvónal szemben ahol mindenki fènykèpezkedik , a kerìtès mögött van kuloár, csak általában full jèg ès elèggè meredek. :D Nem mertem mèg lemenni , mondjuk hó nèlkül elèggè necces.

A többi barátságosabb , de ott is vannak veszèlyesebb helyek .

Majd bedobom ide a rajzolt tèrkèpet.

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1053) kk831228


kk831228
addikt

Legtöbbet Lukova -nal szoktunk kimenni a lila vonalon , utána a barna vonalon leereszkedünk , az erdős rèszre.👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1054) Rossi


Rossi
addikt

Mit cseszhettem el a Supermatic kötéseken a pántok beállításával, hogy bakanccsal belelépve a külső oldali sarokrögzítés nem kattan be a helyére?

Vagy a backplate túl meredek?

Szerencsére még "száraz" tesztelés zajlik itthon.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1055) kk831228 válasza Rossi (#1054) üzenetére


kk831228
addikt

Nem tudom , működèsèt nem láttam mèg. :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1056) Phvhun válasza Rossi (#1054) üzenetére


Phvhun
őstag

Én úgy szoktam beállítani, hogy:
1. Minden csatot nyitott állapotra teszek.
2. Belelépek a bakival.
3. beállítok kbra mindent a fenti meg a lenti pánttal, hogy kb szimmetrikus legyen a fix és a gyorsretesz résznél a kilógó pánt hossza.
4. a keresztkötést lefixálom úgy, hogy ne legyen túl szoros.
5. Kilépek a kötésből
6. bevizezem kicsit mindenhol a cuccot
7. Belépek és kilépek, hogy lássam, minden oké-e

Első alkalommal rá voltam görcsölve a pontos beállításra, de már kb negyedjére szedem szét/rakom össze az egész boardot, mostmár pár perc alatt kész vagyok.

Holnap csinálok neked egy videót a róla ha akarod.

[ Szerkesztve ]

(#1057) Rossi válasza Phvhun (#1056) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi a leírást, és nagyon megköszönném a videót is!
:R :R :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1058) kk831228 válasza Phvhun (#1056) üzenetére


kk831228
addikt

elégedett vagy vele? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1059) Phvhun válasza Rossi (#1057) üzenetére


Phvhun
őstag

Na elkészült a videó: Nidecker Supermatic Első Becsatolás

Kifelejtettem belőle a bevizezést, kb kézzel kicsit ráteszel az aljára, meg a pántok belső részére, akkor jobban fog csúszni a ki/be lépéskor, de ez opcionális.

#1058 kk831228: Abszolút, ha nem lenne, megvenném megint.

Nyilván van ennél sok jobb teljesítményű, merevebb, könnyebb, stb.. kötés, de nekem első számú szempont a kényelem amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#1060) Phvhun válasza Phvhun (#1059) üzenetére


Phvhun
őstag

Illetve az a panel ami elfedi a csavarokat nem szimmetrikus, szerintem a videón pont a másik láb alá valót tettem bele, de ez a becsatolás szempontjából irreleváns.

(#1061) Rossi válasza Phvhun (#1059) üzenetére


Rossi
addikt

Szuper lett a videó, nagyon szépen köszönöm!
Jövő héten élesben is tesztelem Obertauernben.

Ha nem húzod meg teljesen a csatokat (mondod is a videóban, hogy akkor nagyon nehéz a ki-be lépés), akkor nem érzed kicsit instabilnak a kötést?
Én eddig mindig brutálisan meg szoktam húzni, lehet emiatt nem kattant be a Supermatic külső oldala a próbánál.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1062) Phvhun válasza Rossi (#1061) üzenetére


Phvhun
őstag

Örülök, hogy hasznos volt a vidi.

Azért meg van az húzva, hogy szorosan és fixen tartsa a bakancsot, csak nem tépem meg. Majd ezt ki kell tapasztalnod a te saját bakancsoddal, hogy hol a határ.

Amivel gondban vagyok, hogy a bakancs eléggé könnyen hajlik előre, így kellene nekem egy merevebb bakancs, mert így lábizomból kell megtartanom a deszka dőlésszögét, ami miatt a vádlim gyorsan elfárad.

Viszont amilyen dőlésszöget izomból megtartok, az stabilan az is lesz, nem érzek semmilyen instabilitást. Amikor valami félrecsúszott az mindíg egyértelműen a rossz technikámon vagy figyelmetlenségemen múlott.

[ Szerkesztve ]

(#1063) kk831228 válasza Phvhun (#1059) üzenetére


kk831228
addikt

Jújj , elsőre nagyon keskeny neked ez a board , ahogy látom . :) Jó volt a vidi. :R Bakiból ne fèlj a nagyobb flextől, 7-8 simán mehet . :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1064) Rossi válasza kk831228 (#1063) üzenetére


Rossi
addikt

Azt én is néztem.

162-es a board, de szerintem nem wide.

Vagy 48-49-es a kolléga lába. :)

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1065) Phvhun válasza Rossi (#1064) üzenetére


Phvhun
őstag

Wide a deszka, és 46-os a baki (de a lábam 45-ös csak azért vettem ezt a túl nagyot mert a megfelelő méretűek valahol mindíg nyomtak, de lehet jobban járok azzal ha inkább még több megfelelő méretűt végigpróbálgatok, mint ebben a csónakban csúszni..).

kk831228: Carvingnál volt hogy leért a lábujjam/sarkam, szóval lehet, hogy nekifutok ennek a váltásnak.

Van még bármi esély értelmes áron eladni a deszkát/bakit így szezon végén, és ha igen, akkor hol?

[ Szerkesztve ]

(#1066) kk831228 válasza Phvhun (#1065) üzenetére


kk831228
addikt

értelmes àron itthon nem nagyon lehet ,2kötésem us van fenn kevesebb mint félàron kutyànak nem kell, bakit volt hogy évekig hirdettem ,egy hétvégét hasznàltam és harmadàron ment el a végén. Hirdetni: snowboard raktàr , prémium sì/snowboard adás vétel, sì/snowboard adokveszek, jófogàs stb.

egy szàm az rengeteg bakinàl ,nekem félszàmmal nagyobb ,de az is zavaró napvégére. :K Jövő szezonba tuti veszek félszàmmal kisebbet. :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1067) Rossi válasza Phvhun (#1065) üzenetére


Rossi
addikt

És a Supermatic hogy van rögzítve a board-on?
Mert - legalábbis a Burton deszkámon - lehet egy csavarhellyel offset-elni, nekem előrébb van tolva a kötés, mint az alapbeállítás.

De pl. az elöl lévő kötés 18 fokra van állítva, az már majdnem lelóg a 159W lapról.

Esetleg van még bármilyen tanácsod a Supermatic használatával kapcsolatban?
Előre is köszi!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1068) Phvhun válasza Rossi (#1067) üzenetére


Phvhun
őstag

Igen, minden irányban lehet egy kicsit offsettelni, de ha középre teszem és +15-ön van, akkor is letudok érni elől is és hátul is, szóval csak túl nagy a bakancs (vagy nem elég széles a deszka).

További tanácsok:

- A highback hátrafelé teljesen le tud nyílni, amikor ülős liftbe szállsz be figyelj oda, hogy előre felé legyen hajtva, mert volt már hogy nekem hátrafelé volt hajtva és sikerült úgy beakadnom valamibe hogy végül a felvonó szék alatt kötöttem ki. :D

- A kilépés az csak állva megy, ha fekvő (hason/háton), vagy ülő helyzetből kell kicsatolnod, akkor ki kell csatolni a csatokat, de majd ezt megtapasztalod ha oda kerülsz.

- Vannak azok a helyzetek, amikor kinlódni kell a normál kötéssel, mert nem szívesen csatolsz ki és vissza és meg is lehet oldani egy kis extra erőbefektetéssel, pl pálya lapos részen ragadsz, és kellene még bakkecskeugrani egy kb 10 métert a következő lejtős részig, stb.. Na ezekben a szitukban pikk pakk ki tudsz ugrani megtenni azt a pár lépést, és vissza is tudsz ugrani. Majd kitapasztalod ezeket is.

Kb ennyi, majd jó csúszást! :)

[ Szerkesztve ]

(#1069) Phvhun válasza kk831228 (#1066) üzenetére


Phvhun
őstag

Köszi a tippeket, hát igen, gondoltam, hogy itthon nem annyira pörögnek ezek a cuccok..

(#1070) Rossi válasza Phvhun (#1068) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi szépen!

Pont, amiket leírtál, azokban számítok nagy előrelépésben komfortban, mert nap végén, 40+ km-rel, kaja után stb. már sokszor fárasztó volt lülni-felállni, hajolgatni. :R

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1071) garga01


garga01
senior tag

Hali, lazán kapcsolódik a topikhoz a témám. Van egy Burton Kilo 2 hátizsákom, amit pár éve vettem a Store-ban. Viszonylag meg van vigyázva, mert van egy régebbi is, azt gyepálom jobban. Viszont az újabbnak megadta magát a varrása, a cipzár mellett kibújt az anyag (nem szakadt), majd tenyér méretű luk van. Megvan a számlája, papírja neki, érdemes elvinni így, megcsinálják szerintetek? Elvileg lifetime garancia van rá (gyártási hibákra). Nem Bp-n lakok, aztán ha arra járok elvinném vmikor, csak nem tudom megérni várni-e, vagy inkább keressek a környéken vkit aki meg tudja varrni...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1072) Phvhun válasza garga01 (#1071) üzenetére


Phvhun
őstag

Próbáltad hívni telón őket?

(#1073) kk831228 válasza garga01 (#1071) üzenetére


kk831228
addikt

Mindenkèpp vidd be !! :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1074) garga01 válasza kk831228 (#1073) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi.
@Phvhun: Nem, mert nem a szomszédban lakok, lehet lesz 2 hónap mire oda jutok h bevigyem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1075) Rossi válasza Phvhun (#1068) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi még egyszer mindent, lenyomtam 3 napot és bő 60 km-t az új kötésekkel (elég meleg volt Obertauernben is, délután 2 körül el kellett engedni a csúszást, így csak napi 20 km ment 30-40 helyett).

Kint a pályán tökéletesen működött (előtte itthon még 1 órát rászántam a pántok beállítására), és nagyon bejött, örülök, hogy ezt vettem végül. :C

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1076) kk831228 válasza Rossi (#1075) üzenetére


kk831228
addikt

Èn meg amennyire ajánlottam , most már lehet jobban tetszik a Burton... :DDD Az a bajom , hogy ahogy láttam èlőben a Smaticot nem lehet igazán megtèpni a pàntokat , mert akkor nem tudsz belelèpni. Nekem meg azèrt elèggè megvannak húzva a Flux pántjai , meg minden kötèsnèl , meg a bakim is határon van , nem tudom mennyire lenne jó az orrpánt pl. Szóval valószínűleg csatolgatok mèg egy ideig, utána majd meglátom . :D Mondjuk amìg nincs driver x step on baki, addig felejtős az is , meg ha est lesz az összes step on kötès, akkor du...ák fel. ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1077) Rossi válasza kk831228 (#1076) üzenetére


Rossi
addikt

Köszi neked is ajánlást btw!!! :D

Én is megtépős párti vagyok, ezért is tartottam kicsit a Supermatic-tól, de az a helyzet, hogy annyira meg tudtam húzni, hogy elkezdte zsibbasztani a lábfejemet, ezért ki kellett engednem egy-egy kattanásnyit, de a ki-belépés még úgy is ment.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#1078) kk831228 válasza Rossi (#1077) üzenetére


kk831228
addikt

Ez jó hír... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1079) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Nem is tudtam, hogy van ilyen topik is.
Beköszönök a nyári nagyszervíz utáni csoportképpel.

(#1080) kk831228 válasza Blackhole13 (#1079) üzenetére


kk831228
addikt

Ejj ,szèp szett... :R :)) Lètezik csak elèggè economy... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.