Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Churpik válasza driv4r (#33050) üzenetére


Churpik
junior tag

Tologatták a konténert :D
De valószínűleg elég sok megrendelésük volt,és feldolgozni se tudták, olyanra nem is gondolok, hogy áruhiány lépett fel a raktárukban és be kellett rendelniük gyorsan a hiányzó cuccost.

(#33052) xcvbxcvb válasza driv4r (#33050) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Hát kb. semmit. 26-án adták fel. Neked nincs szerencséd az Alival.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#33053) Faresz1976 válasza Churpik (#33041) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Végül is semmi problémám nem volt vele. Relative pontos volt, jó volt a lume mind a mutatókon, mind az indexeken, tömör szíj. A pillangócsat, és az ásványüveg fájt kicsit, de ennyi belefér 15e Ft-ba. Na és persze a 28800 lengésszám! Kutattam milyen szerkezet lehet benne de nem találtam semmit.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33054) Faresz1976 válasza Churpik (#33047) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

A Pagani is mágneses dobozban jön, no meg a Cadisen

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33055) driv4r válasza Churpik (#33048) üzenetére


driv4r
tag

Ebben a csomagkezelési videóban kb. az egész mostani elb*szott, kizökkent világ ott volt kicsiben. Még az aláfestő zenéje is olyan volt néhol, mint a Koyaanisqatsi.

[ Szerkesztve ]

(#33056) Faresz1976 válasza Churpik (#33048) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Biztos tele lehet a tök*k a nyugatiakkal...... Hogy lehet ezt bírni?????
Az biztos, hogy az automata órák fel vannak húzva rendesen útközben is :DD

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33057) Churpik válasza Faresz1976 (#33053) üzenetére


Churpik
junior tag

Ez a Mingzhu DG4813 lehet, 28800-on, ami a DG2813 emelt rezgésszámú változata. Mivel sok volt a gond vele a gyártó visszavette 21600-ra, de továbbra is DG4813 néven fut. A csökkentett rezgésszám miatt így hosszabb lett a járástartalék. Hogy ezt honnan tudom ne kérdezd, fogalmam sincs :D

Assembling a Cheap Chinese Dixmont DG2813 for Peformance and longer Durability

11600 Ft-ért van kiírva a komplett óra Cuteslivingnél, Welcome Deal-ben :)

(#33058) Churpik válasza Faresz1976 (#33054) üzenetére


Churpik
junior tag

Nem csak a kvarcok? Általában VK63 vagy VD53 (a kedvencem) kvarc van azokban, azoknak nem árt.
Az automatákhoz is mágneszáras dobozt ad a PD?

(#33059) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

PT5000 eléggé zörög, kinyitottam. Rotor lóg rendesen, ez okozza. És felhúzáskor előjött a videón látott zörgés és furcsa remegés. Még nem minden felhúzáskor, de valami van vele, az biztos. Szóval egyelőre nem ajánlom jó szívvel a kínai szerkezetes órákat. Magam részéről ezentúl maradok az NH vagy Miyota típusoknál.

(#33060) Faresz1976 válasza Churpik (#33058) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nem is akármilyen mágnes. Amikor bezárom a dobozt hangos puffanással adja jelét a mágnes, hogy helló itt vagyok! :DD

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33061) Faresz1976 válasza 5-ös kezelő (#33059) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Ha lehet választani a kettő (3) közül, az NH a szimpi, már az ára miatt is. Láttam tesztet ahol az égig magasztalták és olyat is ahol ugyan az a vélemény alakult ki mint nálunk.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33062) Ubulhun válasza driv4r (#33043) üzenetére


Ubulhun
tag

Pedig már furdalt a kíváncsiság, akartam is érdeklődni, hogy zsebkés nem érkezett-e még meg. :(

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#33063) Churpik válasza Faresz1976 (#33061) üzenetére


Churpik
junior tag

Érdekes, hogy amíg az NH-s órák már be-be csúsznak 20 ezer alá, addig a kb. 50 éves 7006 szerkezet - ami később reinkarnálódott 7S26-ra, majd Y676-ra - nincs 50.000 alatt. :F

(#33064) Churpik válasza 5-ös kezelő (#33059) üzenetére


Churpik
junior tag

A kínaiaknál a Seagull automaták vannak a csúcson, jó drágák. Amúgy az NH35 is kínai gyártmány (vagy épp maláj). Igaz, a Tissot PRX Powermatic is kínai, 200 ezerért. Csak ugye nem mindegy ki és hogyan ellenőrzi az összerakást.

A Citizen meg behozta a lemaradást, úgy néz ki a 82xx család kicsit más, de van olyan jó, mint a korosodó NH35 (a 4R35 és az Y676/4R36 a japán). Rengeteg összehasonlító teszt van róluk.

(#33065) vinczetibor válasza Churpik (#33064) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

"Igaz, a Tissot PRX Powermatic is kínai, 200 ezerért."

Hol kapsz Tissot PRX Powermatic-ot 200 ezerért? Lehet, hogy a kínai másolat annyiba kerül, de az eredeti biztosan nem.

(#33066) Churpik válasza vinczetibor (#33065) üzenetére


Churpik
junior tag

Tissot PRX Powermatic 80

A kék számlap mondjuk jól néz ki.

(#33067) vinczetibor válasza Churpik (#33066) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ja. Nem hivatalos forgalmazó. Saját garanciával és bőrszíjon.

(#33068) Churpik válasza vinczetibor (#33067) üzenetére


Churpik
junior tag

Gumiszíjon vagy sem, zsírúj PRX Powermatic ennyiért megy. 100% eredetiség garanciával, ők már túl nagyok és túl közismertek ahhoz, hogy bekockáztassanak valami hamisított cuccot.

(#33069) momcrew válasza Churpik (#33068) üzenetére


momcrew
tag

Áfavám?

(#33070) Churpik válasza momcrew (#33069) üzenetére


Churpik
junior tag

Mennyi lesz az úgy? Mondjuk a 165 ezres alapárat számolva, mínusz valamilyen 10-15% kupon feliratkozásért.

[ Szerkesztve ]

(#33071) bigmasterg válasza Churpik (#33070) üzenetére


bigmasterg
addikt

Olyan ~30%+

[ Szerkesztve ]

(#33072) vinczetibor válasza Churpik (#33068) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ez nem arról szól hogy hamis vagy nem hamis. Egy ilyen ár köszönőviszonyban sincs a tényleges árral.
Vehetsz egy integrált fémszíjas órát az integrált fémszíj nélkül. A többit már leírtam.
Ahogy számoltam ÁFÁ + egyéb költségekkel kb. 200 ezer lenne. Nem éri meg.
Akcióban fémszíjon 228 ezerért vettem Angliában hivatalos forgalmazótól, gyári garanciával. A Longines órámat féláron vettem hivatalos forgalmazótól és azóta sincs hasonló áron, akkor most mondhatom, hogy már 400 ezerért megy? Nem.
Azt veszel, amit akarsz, de ne moss össze hivatalos forrásból származó árakat szürkeimportos árakkal. Ilyen alapon ebay-es árral is jöhettél volna. Ott is van zsír új óra jóval olcsóbban, mintha azt a forgalmazóktól vennéd.
A Jomashoptól egy Omegát várok, de tisztában vagyok azzal, hogy a jobb árnak bizony ára van.

(#33073) Churpik válasza bigmasterg (#33071) üzenetére


Churpik
junior tag

Az elég sok. Akkor a 10 dolláros kuponnal, 459 USD alapáron, mai árfolyammal (gyorsan megnézve Win 11 számológép szerint 350,59), +30% után lesz 208000 Ft. Ebből lejöhet mondjuk egy plusz akciós kupon a (feliratkozásra vagy valamire -5% vagy -10%), del egyen akkor kerekítve 210 ezer

Cserébe kapok egy belépőszintű (bőrszíjas, a fémszíjasnak ugye 192 ezer az alapára) kék számlapos Tissot PRX Powermatic 80-at, fóliázva, dobozban, A4-es eredetigazolással, kitöltött és aláírt garanciakártyával, és az online regisztráció után hivatalos Tissot Worldwide garanciával (ha épp mondjuk pld. Monacoban lennék üzleti úton és valami gond lenne).

És akkor csak egy közismert online boltot néztem, nem is mentem bele jobban a keresgélésbe, lehet, hogy vannak még olcsóbb ajánlatok is.

(#33074) pulutodurumo válasza Churpik (#33073) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem lesz aláírt garancia kártya. Ezért szürke a Jomashop. Ha baj van, ők intézik a garanciális javítást, vagy cserét. A hivatalos szerviz udvariasan (?) el fog utasítani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#33075) 5-ös kezelő válasza Churpik (#33064) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nem gondoltam volna, h a P80 szerkezetet is Kínában gyártják. Nahát.

(#33076) zazenke válasza Churpik (#33073) üzenetére


zazenke
őstag

32992 es hozzászólásban a tissotot alsópolcosnak a powermatic 80 at meg lesajnáltnak minősítették szóval ne vegyél tissotot

(#33077) zazenke válasza 5-ös kezelő (#33075) üzenetére


zazenke
őstag

az mit számít hogy hol gyártják? Az a lényeg hogy ki fejlesztette ki és milyen minőség ellenőrzésen esik át.

(#33078) vinczetibor válasza 5-ös kezelő (#33075) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Azért van az órákon azzal a szerkezettel pl. Tissot, Certina stb. hogy Swiss Made, mert Kínában gyártják a szerkezetet és az órákat is.

[ Szerkesztve ]

(#33079) Churpik válasza pulutodurumo (#33074) üzenetére


Churpik
junior tag

Korrekt észrevétel, tényleg hiába emeli ki sárgával a Jomashop, hogy mindent ledokumentál, sajnos nem ad mellé kitöltött kártyát és valóban nem jár a Worldwide garancia sem.

(#33080) Churpik válasza 5-ös kezelő (#33075) üzenetére


Churpik
junior tag

Igen, elsőre engem is meglepett, de aztán a Google, a barátom segített eligazodni a rengeteg erről szóló Swatch cikkben.

Ha a szerkezet egyben nem is, de a braceletek és az alkatrészek kint készülnek. Maga a tervezés svájci, ahogy az óra összeszerelése, és a végén a minőség ellenőrzés is svájci - ezért kerül és kerülhet rá a "Swiss Made" felirat (de szerintem ezt pontosan tudod te is :) ).

(#33081) Churpik válasza vinczetibor (#33072) üzenetére


Churpik
junior tag

"Lehet, hogy a kínai másolat annyiba kerül, de az eredeti biztosan nem."

"Ez nem arról szól hogy hamis vagy nem hamis."

:F

Most akkor ott van-e a kezemben 200-ért fizikailag a zsírúj, nem hamis, bolti garanciás óra vagy sem?
Irreleváns, hogy Tissot bőrszíjas, hupilila, vagy, hogy a manók árulják-e. Boltból vett, nem használt, nem kajla.

A Jomashop kínai másolatot árul? Hm, "Lehet, hogy a kínai másolat annyiba kerül"

Én állítottam valamit (konkrétan a 200 ezres árat), és az első utamba akadó linkkel alátámasztottam - ott van meg lehet venni. Ennyiért van.

(#33082) vinczetibor válasza Churpik (#33081) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Kiragadhatsz mondatokat több hozzászólásból és egymás után pakolhatod azokat, hogy értelmetlennek tűnjenek, de ez számomra siralmas.
A gondolkodásmódod számomra értelmetlen és értelmezhetetlen. Ennyi butaságot régen olvastam már.

(#33083) Churpik válasza vinczetibor (#33082) üzenetére


Churpik
junior tag

Nicsak, elfogytak az érvek, jönnek a személyes sértegetések :)

Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#33084) driv4r válasza Churpik (#33080) üzenetére


driv4r
tag

(#33085) vinczetibor válasza Churpik (#33083) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Írtam érveket a korábbi hozzászólásokban, de nem értetted. Befejeztem. Már így is túl mélyre süllyedtem. Beismerem, hogy én követtem el a hibát azzal, hogy megpróbáltam veled kommunikálni.

(#33086) Churpik válasza vinczetibor (#33085) üzenetére


Churpik
junior tag

Csak neked nem sikerült. :U

(#33087) Churpik válasza driv4r (#33084) üzenetére


Churpik
junior tag

Ez az, köszi.

A movementeknél az Art. 2. 50%-os arány előírása érdekes.

Valószínűleg így lehet az Invicta is Swiss Made.

(#33088) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hanarosan érkezik :)


Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33089) zoarden válasza Churpik (#33086) üzenetére


zoarden
tag

Szerintem többen értjük amit mondasz,
de pl. miért ennyire elfogadhatatlan neked az hogy más azt állítja: körtét almával akarsz összehasonlítani?
- a kapott tartalom (pl. szíj fajtája, pláne ha tokhoz nem mindegy mit lehet illeszteni)
- a kapott szolgáltatás (garancia vagy annak hiánya, vagy a garancia vállalója - egészen nagy különbség)
különböző eladási árakat adnak ki és egyáltalán nem ugyanazt kapod a pénzedért.

Vagy szerinted pl telefonoknál a gyártó helyi képviselőitől megvehető és a "bolti garanciát adó" , áfázos cégeknél ugyanazt kapod meg - ha az egész csomagot nézed?

röviden a példa sántít.

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

(#33090) 5-ös kezelő válasza Churpik (#33080) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszönöm, én általában lusta vagyok rákeresni. Meg elég, ha jól teljesít az óra, nem foglalkozom vele, melyik fogaskereket hol reszelgették. Ahhoz meg már öreg vagyok, h belekössek mindenbe, v meddő vitákat folytassak - ez nem neked szól. :)

(#33091) @mriya@ válasza dilajoska1 (#33088) üzenetére


@mriya@
őstag

Megremegett az én kezem is, de felülbíráltam magam. 😀

Basszus, az a finomszabalyzó! :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33092) @mriya@


@mriya@
őstag

Az órához öltöztem, vagy fordítva? 😀

1

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33093) dilajoska1 válasza @mriya@ (#33091) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát igen :). Ráadásul olvasgatva elég jókat írnak a szerkezetről.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33094) nebancsa válasza dilajoska1 (#33088) üzenetére


nebancsa
senior tag

Tetszik, igényes! :C

(#33095) Alpachino válasza @mriya@ (#33092) üzenetére


Alpachino
veterán

Az óra számlapja kicsit élénkebb, de fogjuk rá..... :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#33096) Ubulhun


Ubulhun
tag

Nem zártuk jól az ajtót... Beszivárgott a "másik topik" szelleme... :(

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#33097) 5-ös kezelő válasza Ubulhun (#33096) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

"A számból vetted ki, Dezső." ;]

(#33098) Faresz1976 válasza @mriya@ (#33092) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Azt nem tudom, de hasonló a kerdés mint a: " melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás?
:DD

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33099) @mriya@ válasza Alpachino (#33095) üzenetére


@mriya@
őstag

A valóságban a mellény az élénkebb. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#33100) Ubulhun válasza 5-ös kezelő (#33097) üzenetére


Ubulhun
tag

Ezt is csak az "öregek" értik... :D

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.