Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) dzsi23 válasza fagyalllo (#33700) üzenetére


dzsi23
addikt

Ott a pont! Kíváncsi voltam, hogy kiszúrja-e valaki. :D Addig-addig variáltam a szíj hosszát + a szíj két oldalának arányát, hogy amikor megtaláltam az ideális beállítást, elfelejtettem rendesen visszacsavarni, és napokig így hordtam, a képek is ebben az időszakban készültek... mázli, hogy nem hagytam el. :))

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33702) 5-ös kezelő válasza fagyalllo (#33700) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Vadászpilótának kellett volna menned, ilyen látással. :K

(#33703) laci1892


laci1892
senior tag

Hali!
Új kínai óra van kiszemelt állapotban, van egy alin ami nagyon tetszik és elvileg tudja a diver's 200m-t. Egy san Martin
Nagyon tetszik, és picit az a cél hogy ne kelljen vízben sem levenni. ( Könnyű búvárkodás)
Az ára alin olyan 140-170 között mozog egy ideje.

Viszont ez már pont az az ársáv, ahol igenis számít a vízállóság. Kérdésem az hogy mennyire lehet hihetni a ráírt marketingre?

Valamikor vettem egy paganit... Azt le nyomáspróbáztattam setcompnál Budapesten ( száraz teszterben). Körülbelül a negyedét tudta annak, amire a reklám szerint képes :D

Vagy 160-ért nézzék inkább nagy márkák háza táján?

(#33704) fakekorom


fakekorom
tag

üdv!
nekem van olyan alis cucc, ami dec. 12. óta "Out for delivery". Nálatok ezek a kari-káosz miattiak "kiszabadultak"?

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#33705) TKey7


TKey7
tag

Nálam van egy PD1685-ös modell :))
Mire lennél kiváncsi?

Összességében egy korrekt órának tartom, jó a minősége, az eredeti fém szíj miatt súlyos, amit én szeretek. Az említett szíj megjelenése nekem tetszik, hogy "több darabból" tevődik össze, ráadásul nem húzza a szőrt. A mutatók "üressége" miatt biztosan van, akknek nehezebben olvasható a vékony kék "mutatóváz", a szürke hullámtextúrás számlap előtt. A lume gyenge, Pagani :D Viszont a lünetta is kapott belőle, ami számomra dob rajta egy kicsit.

NH35 szerkezet van benne, ami az én esetemben kevésbé pontos, mint a többieknél, az elején nézegettem és akkor ilyen +20sec körül volt napota a mobilos app szerint, de egy idő után elegendtem ennek a mérését.
Személy szerint szeretem az órát, most karácsonykor is ezt viseltem :)

(#33706) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Proxima márka most jött szembe alin: [link]
+
proximawatches.com

Ahogy itt rákerestem párszor már volt említve a neve, de azért olyan sűrűn nem fordul elő.
Érdekes nyúlásaik designjaik vannak.

Pl ennek mi lehet az eredetije?

Ez meg mintha christopher ward másolat lenne.
Itt a bezelről szintén cw ugrott be, de más a tokforma.
Hópihés datejust.
Itt meg érdekes a számlap minta.
és nem is néztem teljesen végig őket.

(#33707) driv4r válasza bigmasterg (#33706) üzenetére


driv4r
tag

Az első link kifogott rajtam. A Visitor számlapjai jutottak eszembe, pedig ég és föld, minden tekintetben. Az utolsó linken a Van Gogh képet használták, ami jó, mert a Hokusai nagyon elcsépelt már, mondjuk az is van Proximán.

(#33708) dzsi23 válasza bigmasterg (#33706) üzenetére


dzsi23
addikt

"Ez meg mintha christopher ward másolat lenne."

Igen, a másik CW másolattal szemeztem is. [link]

"Itt a bezelről szintén cw ugrott be, de más a tokforma."

Seiko Samurai tok, MM300 számlap, mutatók, és lünetta beosztás, a domború lünettabetét pedig a Blancpaintól származik; érdekes öszvér.

"Itt meg érdekes a számlap minta."

A kínaiak előszeretettel másolnak a számlapra híres festmények, a Csillagos éj gyakran szembejöhet, de a Nagy hullám a legnépszerűbb. (Szerk.: driv4r megelőzött.)

Nyáron pálmafás Rolex, télen hópihés Proxima? :D

"Pl ennek mi lehet az eredetije?"

Lehet, hogy saját dizájn? Persze, 62mas tok, Tudor BB lünetta, de a mutatók és a számlap talán...

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33709) bigmasterg válasza dzsi23 (#33699) üzenetére


bigmasterg
addikt

Na ezeken a képeken már látszik, hogy milyen jó kis masszív az óra.
Tokfül és szíj környékéről a planet ocean ugrik be. Itt most ez pozitív, gyengébb kivitelezésnél ugyanez lehet negatív lenne.

Valahol az ultradeep és a korábbi 600-as között.

(#33710) driv4r válasza Ubulhun (#33689) üzenetére


driv4r
tag

A Visitorról jutott eszembe, a Calligraph Duneshore passzolna a másik hobbidhoz.

(#33711) bigmasterg válasza dzsi23 (#33708) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ma nagyon lassú reagálású vagyok. :DDD

" Tudor BB lünetta"
Ha megnézeged az óra verzióit, akkor 5 fajta lünettával gyártják.
Köztük ilyennel és bronzzal is (de talán a legelsővel a legjobb).

(#33712) dzsi23 válasza bigmasterg (#33709) üzenetére


dzsi23
addikt

Jaja, a narancs Ultradeep az alapja, a szíj, a tok és a színvilág tekintetében, az indexeknek pedig a Seamaster 300M. Szerencsére kicsit változtattak a mutatókon és a lünettán, így nem 1-1 másolat, de azért felismerhető az "őse". :) És szerencsére nem olyan buci, mint az Ultradeep (45.5 x 51.9 x 18.1 vs. 42.5 x 48.5 x 13.8).

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33713) fakekorom válasza fakekorom (#33704) üzenetére


fakekorom
tag

azóta komoly változások vannak: egy nov. 4-én rendelt szíj bent volt ma a postaládában (tehát posta), és egy dec. 13-án rendelt cuccot pedig holnap hoz az expressone. :C
de pl. a nov. 12-én rendelt szíjakról még mindig nincs hír ....

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#33714) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

December 15.-én már elhagyta a budapesti repteret és a raktárba került. Na azóta is ott van, pedig a kisebbik fiamnak lett volna karácsonyi ajándék..... :o

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33715) Ubulhun válasza driv4r (#33710) üzenetére


Ubulhun
tag

Ez betalált! Valóban tetszene is!
De 44 mm már teljesen esélytelen, sajnos.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#33716) driv4r válasza Ubulhun (#33715) üzenetére


driv4r
tag

Ezen a szálon a harmadik megszólaló 16,5 centis csuklón mutatja, nem tűnik annyira vészesnek. De ez tényleg az a fazon, melyet élőben kell megnézni.

(#33717) Ubulhun válasza driv4r (#33716) üzenetére


Ubulhun
tag

Valóban nem tűnik ormótlanul nagynak az ő csuklóján érdekes módon.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#33718) driv4r válasza Ubulhun (#33717) üzenetére


driv4r
tag

Esetleg a Linden, 39mm. De ugyanúgy pen nib jellegű a mutató.

(#33719) Ubulhun válasza driv4r (#33718) üzenetére


Ubulhun
tag

Lehet, kicsit unalmasnak tűnhet, de nekem a Snowfall tetszett meg még.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#33720) bigmasterg válasza driv4r (#33716) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez a Visitor márka nekem eddig kimaradt, de elsőre tetszik. Üdítő érzés új designokat látni.

(#33721) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Világítós nato: Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $11.42 30%OFF | Premium Quality Luminous Nylon Watch Band 20mm 22mm New Material Military Striped For Each Brand Watch

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#33722) freddirty válasza Digitalpimp (#33721) üzenetére


freddirty
senior tag

Ha nato szíj akkor én innen szoktam vásárolni: cheapestnatostraps.com
Luminous::
https://cnswatchbands.com/shop-by-style/glow-in-the-dark-watch-bands/

fred

(#33723) phrenetiX válasza laci1892 (#33703) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Hali!

Én biztos, hogy 160 ezerért inkább neves óragyártótól (Citizen, Seiko stb) vennék órát.

160-ba már ez a Samurai is belefér: [link] (TEL10 kuponkóddal 10% kedvezmény jár)
Vagy solaros baby tuna: [link] (TEL10 kuponkóddal 10% kedvezmény jár)
Olcsóbban pedig ez a két Citizen:
[link] (TEL10 kuponkóddal 10% kedvezmény jár)
[link] (TEL10 kuponkóddal 10% kedvezmény jár)

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#33724) tboldi válasza phrenetiX (#33723) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy nem olvastam elég figyelmesen. Mi is a kuponkód és mennyi a kedvezmény? ;]

(#33725) dzsi23 válasza phrenetiX (#33723) üzenetére


dzsi23
addikt

Én a 160-at dollárként értelmeztem. :) És úgy már azért van értelme a kérdésnek, hogy San Martin vagy egy Orient búvár legyen. Pl. egy Ray2 vagy Mako2 meglehet ennyiből.

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33726) dzsi23 válasza laci1892 (#33703) üzenetére


dzsi23
addikt

Melyik az a San Martin?

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33727) phrenetiX válasza dzsi23 (#33725) üzenetére


phrenetiX
junior tag

160 dollárért létezik San Martin? :F

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#33728) bigmasterg válasza phrenetiX (#33727) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link]
De alin sokszor még olcsóbbra jönnek ki a megfelelő kuponokkal.

(#33729) laci1892 válasza dzsi23 (#33726) üzenetére


laci1892
senior tag

[link]

Ő az, viszont most hogy rá néztem a Seiko árakra, nem is tudom... Hezitálok. Ennek a vintage stílusa viszont igen vonzó. :U

[ Szerkesztve ]

(#33730) Faresz1976


Faresz1976
aktív tag

San Martin submariner 67e Ft.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33731) dzsi23 válasza phrenetiX (#33727) üzenetére


dzsi23
addikt

Létezik, de úgy néz ki, én értelmeztem rosszul. 160 ezerért már nem San Martint vennék, 100 ezerig simán.

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33732) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Srácok, ezt a San Martin fieldet néztétek már? NH35 és csak 11.4 mm vastag.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#33733) dzsi23 válasza baal-amiga (#33732) üzenetére


dzsi23
addikt

Pont néztem én is. :K Ha jól sejtem, onnan még rájön a vám-áfa, akkor olcsóbban jön most ki aliról, kuponnal, 65 ezerből megvan.

#33729 laci1892:
A linkelt órában Hangzhou 6460 szerkezet van, amiért végképp nem adnék 160 ezret, viszont létezik már NH34-es verzió is, ami jelenleg kuponnal 130 ezer körül meglehet. Bár akciósan vettem már Seiko King Samurai-t is 130 ezerért, de ez az ár már emészthetőbb, mint a 160. Ha egy nagyobb akcióban (ami nem tudom, mikor lesz legközelebb) lemenne 110 környékére, az már teljesen jó ajánlat lenne. Egy kisebb akció biztos lesz január 1-jén, azt mindenképp megvárnám.

Egyéb:
Addiesdive féle Spinnaker Hull California 38 ezerért. [link]
NH35, zafír, 100m, 44x50.4x12.7mm

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33734) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hát nekem 16-a óta nem mozdul az órám. (Arrived at linehaul office). Pedig azt írták hogy legkésőbb 31-ig meg kell hogy kapjam de már nem fogom. Vele együtt rendeltem még más dolgokat is, azoknak a nagyrésze már megérkezett. Remélem nem vágták zsebre (karra). :U

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33735) dilajoska1 válasza dilajoska1 (#33734) üzenetére


dilajoska1
őstag

Dzsi23:
Pedig nagyon jó szerkezeteket gyártanak. Szerintem jobb mint a Seagull. Szinte mindegyik szerkezetük 28800-as lengésszámú, rengeteg fajta tourbillonos, micro rotoros, 80h-s járástartalékú...... szerkezetet gyártanak. Főleg a 7-es sorozatú szerkezeteik nagyon jók. Nekem most 5-s sorozatú jön majd remélem :U . Szervízelésére meg elvileg meg van az embere :).

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33736) Faresz1976 válasza dilajoska1 (#33734) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Nekem is van rendelt cuccom az is áll 15. óta
( Out for delivery, Leaving transit country/region )
ráadásul karácsonyi ajándék lett volna. Bezzeg amit utána rendeltem az persze megjött.. néhány világító bizbasz.

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33737) dilajoska1 válasza Faresz1976 (#33736) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mondjuk az is érdekes hogy holland postát ír és a tracking number is NL végződésű. Nem értem miért ültek rá ennyire. Na mindegy, megvárom még a jövőhetet aztán írok az eladónak.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#33738) phrenetiX válasza dilajoska1 (#33734) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Nekem is 3. napja áll a csomagom, igaz én 21-én rendeltem, de akkor is.

26 Dec 2023 12:34
Left from departure country/region

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#33739) dzsi23 válasza dilajoska1 (#33735) üzenetére


dzsi23
addikt

Papíron jól hangzanak ezek a dolgok, én is szívesen tesztelgetném őket, és remélem, hogy beválik majd nálad, amit rendeltél. :) Viszont 100k felett már nem tesztelgetni akarom, hanem azt, hogy sokáig hibátlan legyen, ezért inkább a jól bevált szerkezeteket választom, amikkel egyik órás sem zavar el (és itt nyilván nem azokra az órásokra gondolok, akik japán órákat sem vállalnak, pl. Hantos). :) Na meg most amúgy is tömör hátlapos a legtöbb órám, így teljesen megfelel egy "indusztriális" NH werk is, úgysem látszik. Persze, ha a mikro-rotor miatt 2-3 millivel vékonyabbak lennének, azt el tudnám viselni... kezd bosszantani a sok buci óra, de azért egyelőre elviselem őket. :D

[ Szerkesztve ]

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#33740) nebancsa


nebancsa
senior tag

Nekem dec 4.-től 20.-áig állt a csomagom, aztán 27.-én meg is kaptam a kari ajándékomat Megjött a répás Cadisen :)
Nem rossz, nem rossz, ami negatívum hogy a szíjak végszemeire nem sok gondot fordítottak. A csatnál lötyög, az óránál meg elüt a szálcsiszolás és az illesztés sem tökéletes. Az egyébként olcsóbb paganiknál erre is odafigyeltek. Lume lehet hogy egy kicsit jobb, hajnalban is le lehet olvasni az időt róla, mondjuk a paganiról is.
A kötelezőket hozza, zafír, koronazár, tömörszemes szíj és végszemek, egyirányba forgatható bezel. A bezek amúgy kicsit lötyögős, de nem vészes.
A színe vonza a tekinteteket, jópáran rákérdeztek milyen órám van. Viselni elég kényelmes számomra.

(#33741) Faresz1976 válasza nebancsa (#33740) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Erre én is szemet vetettem csak fekete színben. Sajnos nem a Cadisenre, hanem a Berny-re esett a választás. Sajnos, mert megjött de rohadtul nem az amit rendeltem...... Most árulgathatom 1000 évig míg valakinek meg nem tetszik.. addig persze a pénzem meg benne áll. :O

[ Szerkesztve ]

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33742) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nekem a követés szerint már átment a VK63 a vámon, de csak 10-ére ígérik a szállítást.

(#33743) laci1892 válasza dzsi23 (#33733) üzenetére


laci1892
senior tag

Bazzeg, nem is vettem észre hirtelen. Köszönöm Neked , illetve nektek a segítséget. :R lehet nagyobb márka lesz.

Ellenben egy kérdésem had legyen tőled, vagy tőletek.
Eléggé megszaporodtak itt az automata óráim.
Van egy forgatóm de az csak duó. Tehát két órának jó csak.

Na most... Van hogy egy órát hetekig hordok ( hangulat függő), így értelemszerűen van ami nem mozog.
Mi a jobb hosszútávon a szerkezetre nézve:
Vegyek egy forgatót pluszban még ami mozgatja, vagy húzzak rajta egy párat naponta... Esetleg nyugodtan megállhat lényeg hogy havonta jaratva legyen (?)

Köszönöm előre is :R :R

(#33744) Faresz1976 válasza laci1892 (#33743) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Én a -nem jár nem kopik- elvet vallom :) . Ettől függetlenül nem hagyom, hogy lejárjanak, mindig felhúzom őket. Az óraforgatókról megoszlanak a vélemények, kell-e vagy sem.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#33745) Tasunkó válasza laci1892 (#33743) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Óraforgatónak nem lehetne jó olyan, hogy nem motoros szerkezet, hanem csak mint amiben a hörcsög fut az a hogyishívják? Csak beteszem, megpörgetem aztán teker rajta valamennyit. Nem olyan profi de mégis. Gondolkodtam csinálok olyasmit.

Kérek egy számot a jútútú

(#33746) laci1892 válasza Faresz1976 (#33744) üzenetére


laci1892
senior tag

:R

(#33747) Ceree válasza Tasunkó (#33745) üzenetére


Ceree
senior tag

Mokuskerek. De ugy gondolom nem fog jot tenni az oraszerkezetnek ha nagy lendulettel hirtelen felporgeted, hogy mozgasban is maradjon egy darabig.

Másolat_eredetije

(#33748) bigmasterg válasza Tasunkó (#33745) üzenetére


bigmasterg
addikt

Érdekes elképzelés, ilyet még nem hallottam, nem tudom mennyire életképes.
Egyszerre pörgetnél több órát kézzel? :D
Ez akkor is érdekes ha egy irányba húzó szerkezet van az órán (pl miyotanak van ilyen), olyankor ha esetleg rossz irányba pörgeted, akkor semmit sem húz.

Ez a kézi forgató nem tudom mennyivel kényelmesebb mintha kézzel lóbálnád őket.
Sőt az óradobozt berakod egy szatyorba és lóbálod őket egy kicsit. :DDD

Nekem régről van egy kis kettes óraforgatóm anno seiko 5öshöz lett, mert az koronáról nem húzható, az óránként bekapcsol x percre (lehet állítani hogy mennyire, 4 fokozatban), de nem igazán használom. Úgy vagyok vele, hogy fölöslegsen ne járjon hetekig az óra, ha addig úgysem veszem fel.

(#33749) Tasunkó válasza bigmasterg (#33748) üzenetére


Tasunkó
senior tag

:) Ahha. Akkor szerkezetfüggő. Azt hittem szabvány hogy mind egy irányba forogva felhúzódik. Mondjuk ha fordítva teszed be akkor másik irány. Láttam az Alin többfélét, csak akkor táplálás, zsinór, szerkezet, már újabb kütyüket nem szeretnék. Youtubeon is vannak Diy-k de az is szerkezettel. Sejtettem hogy lehet valami bökkenő, amiért nem csak beteszik és ha elmegy mellette rápörget, de az esztétikai élményre gondoltam, hogy forognak az órák, hogy amiatt van az egész.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#33750) phrenetiX válasza 5-ös kezelő (#33742) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Mikor rendelted?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.