Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) pulutodurumo válasza szbalogh (#3349) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elég béna fotosopp, de remélem a lényeg látszik:

Cavsfan: A tok nem acél, csak a szíj. Egyébként amíg működik, addig jó. Lásd a sztorimat fentebb. Ezzel nem azt akarom mondani hogy az összes kaki, csak ennyiért ez benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3352) schawo


schawo
titán

Van valami vélemény a Sea Gull ST1903/TY2903-as [link] mechanikus kronó szerkezetről? Alpha órákban láttam őket: [link] [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3353) pulutodurumo válasza schawo (#3352) üzenetére


pulutodurumo
őstag

g0n21-nak van ST1901-el szerelt órája, pár hete mutatta a svájci és egyéb... topikban. Neki nagyon tetszett.

Szerk. ILYEN

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3354) Avicularia válasza gipsztigris (#3303) üzenetére


Avicularia
veterán

Tetszik, kár hogy nem szállít Svédbe.

(#3355) rolika00


rolika00
csendes tag

Sajnos meg kell váljak a friss, még fóliás Vostok Amfibiától. Nem sikerült összeszoknunk. Vegyétek, vigyétek, privátban megbeszéljük. :)

Kép pár HSZ-el fentebb található!

[ Szerkesztve ]

(#3356) mnorbi11 válasza pulutodurumo (#3353) üzenetére


mnorbi11
csendes tag

Szia.

Nekem van egy ilyen szerkezettel szerelt órám - megbízható darabok és pontosak is.

Üdv.

MN

(#3357) szbalogh válasza pulutodurumo (#3351) üzenetére


szbalogh
őstag

Hát ez így tényleg gáz.

Nick: HE_Storm

(#3358) Land


Land
veterán

4 óra maradt bent a kalapban.

Eyki 8479 Overfly, Seiko Epson AL33A belsővel, nylon szíjjal.
Eyki 8064 nylon szíjjal, gondolom Epson belsővel, fiatalos kinézettel.
Megir 2021 nylon szíjjal, Sunon PE90 belsővel, kronóméter funkcióval.
Megir 2011 fém szíjjal, PE90 belsővel, kronométerrel.

Bár lehet a Megir 2021-ben másik belső van, de a 2011-ben tuti olyan van.
Amúgy ez a kronométer dolog mire jó? Miért lenne az jobb, mint pl a másik 2 Eyki?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3359) schawo válasza Land (#3358) üzenetére


schawo
titán

Működése stopper, haszna dísz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3360) 5-ös kezelő válasza rolika00 (#3355) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Elsőre én is utáltam a korona lötyögése és a bizonytalan állítótengely miatt. De ha már kellően pontos, nem kell piszkálni ezeket túl gyakran. Adj még neki esélyt. Sajna, nekem nem kell a tiéd, a 100819-es Amphibiát pécéztem ki következőnek.
És sokkal szerethetőbb egy kvarcóránál, minden hibája ellenére.

(#3361) properttl válasza pulutodurumo (#3348) üzenetére


properttl
csendes tag

Köszi szépen! :))
Így a quartz egész jólhangzik. Azon belül vannak fajták, vagy eltérések minőségben, vagy bármilyen paraméterben ?

Továbbá a képen látható óráról szeretném kérdezni, hogyha vennék rá pl egy normálisabb, egyszerű textil szíjat, akkor is nagyon látszana rajta, hogy 1000 ft volt ? :DD ( ha igen miért, vagy mit szokás megnézni rajta ? :) )

[ Szerkesztve ]

(#3362) BluEyes


BluEyes
őstag

Seiko SKX vs Amphibia
Egy éppen ilyen orosz szörny hozzám is úton van. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3363) pulutodurumo válasza properttl (#3361) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Természetesen vannak,de a mindennapokra egy ilyen alap kvarc is megfelel.
Egyébként nekem is van ilyen órám. Pontos, nem néz ki gagyinak. A fekete bevonata nem túl tartós, szeret az éleknél kopni. Víz közelébe ne nagyon vidd, mivel pattintós a hátlapja és tömítés nélküli. Így viszont akkor cserélsz benne elemet 1 perc alatt, amikor csak akarsz.

Ha csak úgy gyorsan ránézel egy órára, nem sok minden derül ki róla. Ezért is olyan sok a hamisítvány. Meg az olcsó divatóra. Persze ha közelebbről vizsgálja az ember, kibuknak a turpisságok. Az apró részletek kidolgozása, az anyagok minősége, a szerkezete mind hozzátesz az értékhez.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3364) blt.62


blt.62
őstag

Létezik olyan Nem okos ha nem sima óra amelyiknek alapból mindig sötét a kijelzője és bekapcsoláskor nem digitálisan ha nem hagyományos mutatókkal mutatja az időt? Olyan mint aminek a képét felraktam.

MegtorloXp

(#3365) blt.62


blt.62
őstag

Mitől lehet az,hogy egy okos órát pénteken beállítottam és hétfő reggelre 10 percet késett. Nem volt használva és az aksija tele volt.

MegtorloXp

(#3367) gipsztigris válasza blt.62 (#3365) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mert kiesett a szinkronból.
Alapesetben az okosórák a telefontól kapják a pontos időt, általában akkor és annyiszor, ahányszor az óra "fel van ébresztve". Valószínű, hogy kiesett a szinkronból, és mondjuk deep sleep módba került. Ilyenkor a pontos idő az első szinkronizáláskor áll helyre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3369) Voice24


Voice24
őstag

Én legutóbb ilyet rendeltem, szilikonos szíjjal, nem rossz:

(#3370) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Jelentkezem én is a (nagyon) olcsó kínai órák szekcióba :)

Az óráim már vagy 3-4 hónapja megvannak, de eddig a szekrényben pihentek, mert házilagosan tesztelem a pontosságukat.

3 hónappal ezelőtt igyekeztem pontosan beállítani őket, már amennyire ez lehetséges, mert tapasztalatom szerint az olcsó kínai órák nem állíthatóak be egyszerűen, ugyanis a beállítás után a koronazár visszanyomásakor képes a nagymutató akár 5 perccel is odébb ugrani, szóval a nagymutató beállítása eléggé embert próbáló feladat.

Szóval az órák 3 hónappal ezelőtt pár másodpercen belül pontosra lettek állítva, ma pedig 22:25-kor lefényképeztem őket:

(A kép nem túl jó, de a cél az volt, hogy egyszerre látszódjanak az órák.)

A kép tanulsága szerint a beállítás után ~100 nappal az órák +/- 1 percen belül járnak, tehát a pontosságuk napi +/- 1 másodpercen belül van (a szekrényben állva, kézen hordva valószínűleg rosszabb lenne az eredmény).

3 óra dátumkijelzője 16-át mutat, egy meg 14-ét, ez már gáz, mert a két eltelt 30 napos hónap miatt jó a 16-a, de a 14-ét nem értem...

Most visszarakom őket a szekrénybe és 3 hónap múlva ismét jelentkezem egy fényképpel a pontosságukról.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#3371) razzorr


razzorr
őstag

Üdv mindenkinek. Valamelyik nap láttam egy srácon egy Skmei 1142-höz hasonló órát. Vagy lehet pont az volt és eléggé megtetszett. Vagy vajon melyik nagyobb gyártó órája lehetett? Tudtok esetleg hasonló fekete színű,nem bőr szíjjas, kerek számlapos,digitális órát ajánlani? Vagy ez a Skmei is jó? Ezeknek a csájna változatoknak milyen a vízállósága?

(#3372) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Hogy kell a lenti órában elemet cserélni? Ilyen típusú órából van 4 darabom, amikor az elemeket megrendeltem, előtte ezt szétszedtem és mivel nem tudtam kipattintani az elemet (a két pirossal jelölt lemezfül szorosan fogta), ezért kitekertem a három kis csavart és levettem a lemezfedelet, így már kijött az elem, de a 3 csavart fél óra alatt tudtam csak visszarakni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3373) Bicskás válasza DoItYourself (#3372) üzenetére


Bicskás
tag

A távtartó gyűrűket te vetted ki, vagy nem is voltak benne ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#3374) Bicskás


Bicskás
tag

Őróla mit gondoltok ?

(#3375) blt.62 válasza gipsztigris (#3367) üzenetére


blt.62
őstag

Köszi szépen.

MegtorloXp

(#3376) DoItYourself válasza Bicskás (#3373) üzenetére


DoItYourself
addikt

Én voltam.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3377) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok már egy ideje nem jártam erre.
Érdeklődnék.
Ismerősömnek kellene egy megbízható jó minőségű automatikus analóg karóra bőr szíjas.
Olyan 6-8 e ft környékig max.
Érdemes kintről ilyet nézni vagy itthon is van már ennyiért valami?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3378) blt.62


blt.62
őstag

Szerintetek ezeken az okosórákon lehet szíjat cserélni?

MegtorloXp

(#3379) 5-ös kezelő válasza mirci18 (#3377) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ennyiért sajnos csak olcsó analóg kvarcot kapsz. Jó, de inkább csak elfogadható minőségű automatára többet kell áldozni. Ha nem ragaszkodsz az acél tokhoz, Vosztok van már tízezer körül is. Meranom.com

(#3380) Mr.Csizmás válasza blt.62 (#3378) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt ugye tudod, hogy ez simán samu gear 2 klón? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3381) blt.62 válasza Mr.Csizmás (#3380) üzenetére


blt.62
őstag

Persze tudom. Csak ez 10-ed árába kerül. A haverom már több mint fél éve használja és semmi baja tökéletesen működik. Viszont a szíját szeretném kicseréltetni valami biztonsági záras szíjra. Gondolom cserélhető a szíja.

MegtorloXp

(#3382) blt.62


blt.62
őstag

Erről vélemény? 10 ezerért árulják.

MegtorloXp

(#3383) lkksioskdl3 válasza blt.62 (#3382) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Valami jó kis g-shock klón. Inkább egy skmei negyedéért.

(#3384) zsiz válasza blt.62 (#3382) üzenetére


zsiz
őstag

Hasonlót néztem már én is: [link]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3385) blt.62 válasza lkksioskdl3 (#3383) üzenetére


blt.62
őstag

Melyikre gondolsz?

MegtorloXp

(#3386) Land válasza blt.62 (#3385) üzenetére


Land
veterán

link

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3387) lkksioskdl3 válasza blt.62 (#3385) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Amit land kolléga is írt pl.

De van egy rakat. Arra azért vigyáz, hogy ne napelemes legyen, mert itt a fúrómban azt tapasztalták, hogy semmire nem jó.

(#3388) zebede válasza Land (#3386) üzenetére


zebede
őstag

Van ez feléért is , nekem tegnap jött 2 db.

[ Szerkesztve ]

(#3389) debcamp


debcamp
aktív tag

Sziasztok,

Előre is elnézést ha nem ide való, de segítséget, útmutatást elfogadok, köszönöm!

Festina órámhoz szeretnék szíja(ka)t (22mm), mert az eredeti eddig bírta, eltört, kifoszlott és a nedvességet sem bírja már.. (gondolom mert a külső kemény réteg megsérült, stb)
Láttam ezt a "NATO" / "military" típusú megoldást. Tetszik mert könnyen cserélhető és sokféle szín és dizájn kombinációban elérhető. Ebayen 1ezer alattól akár 4-5 ezerig is vannak.. sejtem hogy az egyik kategóriában eredeti(?) termékek, a másik kat. már nem annyira.. vajon ezek az 1-1,5e Ft-os darabok megbízható? Na és a drágább? Van vkinek ezzel tapasztalata, visel vki ilyet?
Melyik ajánlott? Esetleg más típusú fekete-piros/fekete/piros szíjak?
Erre a melegre most nem vennék bőr szíjat (ahogy az eredeti is az volt).. későbbre/hivatalosabb eseményre viszont jöhet ajánlás bőrre is.
Sokadik lehetőségként inkább az eredeti szíjat kéne beszereznem?

Ötletek, tanácsok?
Köszönöm :R
Hosszú lett, bocsánat.

(#3390) 5-ös kezelő válasza debcamp (#3389) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nato szíjhoz nem értek, svájci topikban a keresőbe ütve rengeteg találatod lesz. Nem szeretem, mert szélesebbnek tűnik az óra a tokfüleknél. Én canvas szíjat vettem, cca. 300,-ért - talán a nyarat kibírja. Alin tűrhető gumit kapsz búvárcsattal ezresért, jó bőrt két rongyért a Harry 2003 Kft.-nél a Bláthy Ottó 4-ben. És linkelt nemrég vki mesh/lánc acél szíjat olcsón, talán Aliról, az is jól szellőzik és kényelmes.

(#3391) debcamp válasza 5-ös kezelő (#3390) üzenetére


debcamp
aktív tag

Rendben köszönöm, megnézem őket.

(#3392) gipsztigris válasza 5-ös kezelő (#3390) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én linkeltem a cápaháló szíjat. Szerintem simán hozza bármelyik bőr vagy kaucsuk szíj kényelmét!.....és nem beszélve, hogy qrva szép! A minap tutuóránál voltunk egy Orient ügyében és az eladó egyszer csak mondja, hogy engedjem meg hadd nézze meg a shark mesh szíjamat, mert nagyon tetszik neki. :) Egy óra kereskedő szájából nem rossz, ha a kétezer forintos szíjat profinak nevezi. :))

(#3393) Land

Miért zörögne?

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3393) Land válasza gipsztigris (#3392) üzenetére


Land
veterán

Csörög, zörög, mint a rablánc?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3394) DoItYourself válasza Land (#3393) üzenetére


DoItYourself
addikt

Csukló (khm) szőrtelenítésre is jó? :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#3395) Bicskás válasza gipsztigris (#3392) üzenetére


Bicskás
tag

20 mm szélességben 220 mm átmérőjű csuklóra is tudok venni cápabőr stílusú szíjat ?

Ehhez a Kartel órához gondoltam, amiről kikértem a topiklakók véleményét nem is oly rég.

Egyelőre csak két dolgot tudok róla, hogy az óra Skóciában készül, és hogy Miyota szerkezet van benne.

Meg hogy nemigazán vízálló, max ilyen kézmosás, eső, meg ilyesmik, mondjuk ez részemről oké. :K

Ja meg hogy a Tyko nevű vállalat vette szárnyai alá, mondjuk ez nekem nem mond sokat, én még sohasem hallottam róluk. :D

[ Szerkesztve ]

(#3396) BluEyes válasza Bicskás (#3395) üzenetére


BluEyes
őstag

persze, ezt a pillangó-csatos fazont keressed, 19 cm + óra (állítólag) [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3397) properttl


properttl
csendes tag

Ócó kínai órán a két részes "bőőr" szíjat le lehet cserélni olyan NATO félére (ami ha jól láttam mindenfelé 1 részes), vagy azt úgy nem lehet ráapplikálni ? :D

(#3398) Sanki válasza properttl (#3397) üzenetére


Sanki
addikt

Le kell szedni a szíjat és csak azt a stiftet vissza rakni, utána a NATO szíjat rá tudod tenni.
Amúgy van kétrészes NATO is.

(#3399) Watcher45 válasza properttl (#3397) üzenetére


Watcher45
tag

(#3400) Bicskás válasza BluEyes (#3396) üzenetére


Bicskás
tag

Tyű de királyul néz ki :Y

Oké, akkor ilyen lesz rajta, csak húsz miliméter széles, köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.