Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3049) üzenetére


koviamy
csendes tag

Mi most a valódi kedvenc kínai órád?

(#3052) 5-ös kezelő válasza koviamy (#3051) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Egyértelmű : Marina Militare logo nélküli 45mm-es Radiomir stílus, kézi húzós kínai Unitas werkkel. Kb. 80-90 dodó Manbushijie-ról, ha simán jön. Zafírral ez a vari sajna igen drága, talán egyszer olyat is bepróbálok. Óccó kategóriában Skmei digi vmelyik, kicsit több keretből már Casio w800. A /közelre/ rossz szemem miatt nekem az egyik legfontosabb szempont a jó leolvashatóság. Persze szeretem, ha szép, kényelmes viselni, tartós, olcsón szervizelhető, ár-érték arányban jó legyen.
Képek, amit ígértem :

(#3053) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#3052) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Horometer szerint 20-40 mp mínusz/nap. Érdekes, h lapjával letéve késik jobban, és "12 fenn" lógatva majdnem pontos volt. Állítottam rajta, nem bírtam kivárni a "bejáratási időszakot" - jónak tűnik most. Sántítás 0 és 0,2 ms közötti, lengésszög 235-250 fok. Járástartalékot majd vasárnap este, addig megáll.

(#3054) KelemenUhr válasza szbalogh (#3050) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Már elragadott... :D :N

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#3055) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#3052) üzenetére


szbalogh
őstag

Jó kis óra. Ilyen szerkezet van a GMT-mben, csak a régebbi kiadás, de a milgaussban ugyan ez. Állítható koronáról a 24 órás mutató? A dátumnagyító engem is csak zavart, nincs is rajtuk.
Azt nézem, hogy a hátlap kicsit be van süllyesztve?

Nick: HE_Storm

(#3056) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3052) üzenetére


koviamy
csendes tag

Köszönöm a választ. Többieknek?

(#3057) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#3055) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A hátlap alig jött le, de végül győzött a labda. Sztem nincs besüllyesztve, de nincs más összehasonlítási alapom - valszeg nem is lesz, nem fogott meg az óra. Kicsit hordom majd a pontosság, megbízhatóság vizsgálata végett, de nem tudok és nem is akarok úgy öltözködni, h passzoljon a márkához. Megy dobozba vagy beforgatom az árát egy snzg71j1-be, újból kapható. Bár ma nem hagyott fizetni az oldal, mintha lefagyott volna. Félek a hamisított weblapoktól, nem ismerem fel őket - eddig szerencsém volt.
Korona első állásában állítható a GMT és a dátum, második kattanásnál az idő.
Bulova kvarcom még mindig 1 mp-en belül van, jó ez a precisionist szerkezet. Hónapok óta nem mászott el semennyit.

(#3058) 5-ös kezelő válasza 5-ös kezelő (#3053) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Még nem állt meg, szombat 01h-kor raktam le. Eszerint nem kell szervizelni valszeg.

(#3059) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3058) üzenetére


koviamy
csendes tag

Dobnál egy linket, hogy hol lehet megvenni?

(#3060) 5-ös kezelő válasza koviamy (#3059) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Kicsit figyelmesebben olvasnál, már kétszer írtam, h törölték a linket Aliról. Biztosan lesz később más néven, én zafíros automata férfi óra keresés közben futottam bele.
Járástartalék : 46 óra 45 perc, ebből lejön pár perc, mert más pozícióba forgattam egyszer v kétszer.

(#3061) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#3060) üzenetére


szbalogh
őstag

Nincs meg véletlenül a hirdetés képe? Az alapján be lehet lőni. Vagy az eladó nickje. DHgate-en is fent vannak ugyan ezek az eladók.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#3062) 5-ös kezelő válasza szbalogh (#3061) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Wristwaches-china a store neve, és Frankie a feladó.
Igazából Tarsoly Csabától kaptam, Quaestor kötvényeimért cserébe. :))

(#3063) szbalogh válasza 5-ös kezelő (#3062) üzenetére


szbalogh
őstag

:C

Nick: HE_Storm

(#3064) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3062) üzenetére


koviamy
csendes tag

:)

(#3065) terra052 válasza 5-ös kezelő (#3062) üzenetére


terra052
őstag

Na tisztázzunk valamit: Te a buszt vezeted, vagy a BKV-t?? ;] ;] :DDD :DD :)) :D

werkmania.hu

(#3066) 5-ös kezelő válasza terra052 (#3065) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Vezető beosztásban dolgozom a BKV-nál. Jók a kapcsolataim a kormánnyal. :D
Többek szerencséjére találtam információt a felfedezőről. Eladó, v ügyintéző : Xue Lin. Linkek talán ezek :
[link]
[link]
[link]
Egy másik topikos fórumtárs szerint is rendben van az óra kidolgozása /élőben megnézte/. Ennek ellenére mindenkinek a hozzá illő Seiko órát javaslom - arról nem kérdezik lépten-nyomon, h valódi-e.

(#3067) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Hali !

Svejci totykiban nem kaptam választ, úgyhogy ide is beírok...

(L:http://www.henry-london.com/)Henry london(/L) órákról tud valaki valami közelebbit ?
Elég új márka, úgyhogy inkább az ár érték arányra lennék kíváncsi, mivel ezen az árszinten azért már nevesebb órák is kaphatóak.

no fate but what we make

(#3068) szbalogh válasza voyager4.4 (#3067) üzenetére


szbalogh
őstag

Annyi ilyen új márka van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Csinálnak egy jól kinéző külsőt és tesznek bele valami vacak kvarc szerkezetet. De ez érthető hiszen az emberek 99%-a manapság már csak a dizájnt nézi, passzoljon a ruhájához! Ezekhez még a szerkezet típusa sincs odaírva, ilyenkor általában gagyi kínai kvarc van beletéve. Ha igényes szerkezet lenne biztos nem tagadnák le. :U

Nick: HE_Storm

(#3069) 5-ös kezelő válasza voyager4.4 (#3067) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Udvarias hallgatás volt. Ezzel jelezték, h nem jó topikban kérdezted. Amúgy kínai divatóra lehet, átlagos kinézet, hülye márkanévvel. Kvarcórákról amúgy is felesleges kérdezni, mert vagy elmegy évekig gond nélkül, vagy bedöglik hamar - lutri, de azért olcsó. Ha divatozni kell, ne foglalkozz a szerkezettel. Ha óra kell, válassz megbízható ismert márkát. Legkevesebb gond egy digitális Casióval van sztem. TimeCenter-nél válogathatsz kedvedre. De azt veszel, amit akarsz. Te pénzed, te dolgod.

(#3070) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#3071) szbalogh válasza KelemenUhr (#3070) üzenetére


szbalogh
őstag

:W :D

Nick: HE_Storm

(#3072) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3066) üzenetére


koviamy
csendes tag

Jó lenne egy link, ami biztosan olyan mint a tiéd. Jöhet magánba is.

(#3073) 5-ös kezelő válasza koviamy (#3072) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Semmi sem biztos, csak a halál. A történelmet is utólag írják a győztesek.
Nem tudok más linket, igen nagy valószínűséggel ez ugyanaz a forrás. Kérjél képeket tőlük vásárlás előtt. 100 dodóért nem küldenek silány terméket sztem.

(#3074) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3073) üzenetére


koviamy
csendes tag

Semmi sem biztos, csak a halál.

:N Néha az sem.

(#3075) gipsztigris válasza koviamy (#3074) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nemonddmár! :Y Ismersz akár csak egyetlen embert is, aki örök életű? :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3076) 5-ös kezelő válasza koviamy (#3074) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Unalmas lenne az örök élet. Különösen a vége felé. :D

(#3077) koviamy válasza gipsztigris (#3075) üzenetére


koviamy
csendes tag

Ismersz akár csak egyetlen embert is, aki örök életű?

Olyat egyet sem, de olyanból vagy féltucatot, aki meghalt, de sikeresen újraélesztették. :K

(#3078) rolika00


rolika00
csendes tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de a kínaiak másolnak Omegát vagy Brietlinget is, vagy csak a Rolexet szeretik?
Nemrég James Bond filmeket néztem, és a legújabban a fekete Omega Seamaster nagyon megtetszett. :))
Ha ilyenekről is van "megbízható" link, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#3079) koviamy


koviamy
csendes tag

Működhet ez egyáltalán hat és fél $-ért?

(#3080) Bicskás válasza koviamy (#3079) üzenetére


Bicskás
tag

Azta ! :Y

Ha nem titok, honnan rendeled ?

Ezt a stílust keresem én is, nagyon tetszik. :R

Zöldben is van ? :DD

(#3081) gagyilovag válasza koviamy (#3079) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Simán fog működni,pár évet.

(#3082) rolika00 válasza rolika00 (#3078) üzenetére


rolika00
csendes tag

Köszönöm az üzeneteket Rolio és 5-ös kezelő! :)

(#3083) koviamy válasza Bicskás (#3080) üzenetére


koviamy
csendes tag

Nem rendeltem meg, csak nézegetem itt.

(#3081) gagyilovag: Csak pár évet? Azt hittem örökké kitart majd. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3084) koviamy


koviamy
csendes tag

Ez is nagyon baba:

Jól lehet látni a rugó állapotát. Gondolom abból ránézésre eléggé könnyű lehet megsaccolni a járástartalékot. És végre nincsen másodpercmutató. És akkor nincsen olyan kényszer sem, hogy az ember folyton állítgassa. :C

Ráadásul a láncszemek csavaros stiftekkel szerelhetőek. Határozottan tetszik! Vagy marhaság ilyesmit venni? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#3085) 5-ös kezelő válasza koviamy (#3084) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én is szemeztem ezzel, pedig rühellem a szkeletont. De nincs mp mutatója, kizáró ok nálam.

(#3086) koviamy válasza 5-ös kezelő (#3085) üzenetére


koviamy
csendes tag

nincs mp mutatója, kizáró ok nálam

Miért, mire használod a másodpercmutatót?

Nálam mindig ott az okostelefon. Ha pontos idő kell, vagy stopperolni akarnék, azt használhatom. Viszont a karórára csak rápillantok, máris tudom az időt. Ehhez tökéletesen elég az óra és percmutató. Nekem. És neked miért nem elég?

Egyébként meg ha van, állandóan azon bosszankodok, hogy nem másodperc pontos az óra. Miközben persze a valóságban a percek sem számítanak. :N

Más: Inkább azon gondolkodom, hogy az ennyire leegyszerűsített szerkezet lehet egyáltalán olyan pontosságú, mint más mechanikus órák?

[ Szerkesztve ]

(#3087) szbalogh válasza koviamy (#3086) üzenetére


szbalogh
őstag

Azért kell neki, mert utálja a skeletonokat, a teliszámlaposon meg nem látja, hogy megy-e az óra ha nincs másodpercmutató :D

Nick: HE_Storm

(#3088) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

a segítségeteket szeretném kérni: szeretnék egy sportos fazonú fehér "kvarcórát", olyat, ami a régi klasszikusokat idézi. valami ilyesmit: [link] vagy ilyesmit [link]. lehet kicsit más stílus is, de kb. ezen a vonalon kéne maradni, egy férfi fazonnal. nyolcszínű, transformer alakú, hétzenés equalizeres csicsadarabok nem számítanak, valami viszonylag letisztult kellene.

annyi az elvárás, hogy működjön, időt pontosan mutassa, és ne legyen drága.

mivel a kínálat hatalmas, nehezen tudok eligazodni, hogy mit és hol kellene keresnem. tudtok esetleg adni tippeket? árlimit a béka segge alatt van valahol, mert játszós óra lesz, de valami hulladékra természetesen párszáz forint is pénzkidobás.

tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#3089) koviamy válasza szbalogh (#3087) üzenetére


koviamy
csendes tag

Lehet, de várjuk meg ő mit válaszol.

(#3090) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag


Új észlelés: a skeleton üvegén belül néha megjelenik némi fémforgács. Biztató... :D
(Az óramutató jobb szélénél)

koviamy: Érdekes darab, de én kínai óráért ennyit már nem adnék.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#3091) koviamy válasza KelemenUhr (#3090) üzenetére


koviamy
csendes tag

én kínai óráért ennyit már nem adnék

Miért, mi a baj a drágábbakkal?

(#3092) gagyilovag válasza KelemenUhr (#3090) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Ki kell szedni :DD

(#3093) gagyilovag válasza koviamy (#3091) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Drágább órát garanciával érdemes venni,és mondjuk itthoni szervizháttérrel!
Meg óráért 210 dodó,kissé abszurd :DDD
Embere válogatja,e én nem adnék annyit érte,bár a felét már adtam óráért,de azt itthon vettem,meg és automata.Nem pedig ilyen,nem is tudom,hogy nevezzem digitális tömeggyártmány, brutál áron. :)

[ Szerkesztve ]

(#3094) zebede


zebede
őstag

[link]
Kinézetre és funkcióiban ilyesmi órát tudtok esetleg olcsóbban, megbízható helyről?
Ha nem, akkor konkrétan ezt érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#3095) pulutodurumo válasza zebede (#3094) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ennél legfeljebb 1-2 dollárral találod meg olcsóbban. Ha tetszik, vedd meg. Arra viszont készülj fel, hogyha egyszer szervizelni kell, akkor az az óra árának a duplája lesz kb. Összehasonlításképp: kis Seiko. A magyar bolti ára, ha kapható nagyjából másfélszer ennyi mint a skyon.
Na de a Jaragarról: szép nagy, nem acél tokos, de a kidolgozása jó. Nekem is van ilyen márkájú, most lesz egy éves még pontosan jár. Az automatikája mondjuk nem túl acélos de ha hasonló a bele mint az enyémnek, akkor koronáról is húzható.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3096) zebede válasza pulutodurumo (#3095) üzenetére


zebede
őstag

OK! Köszönöm, akkor megrendelem.

[ Szerkesztve ]

(#3097) koviamy válasza gagyilovag (#3093) üzenetére


koviamy
csendes tag

Meg óráért 210 dodó,kissé abszurd

A kérdéses óra csak 52 $-ba kerülne, nem 210-be.

(#3098) gagyilovag válasza koviamy (#3097) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Kedves KONTRÁZZUNK MINDENRE EGYET
Jól nézd meg:

[link]

A KelemenUhr linkjeivel foglalkoztunk,szerintem :W

[ Szerkesztve ]

(#3099) koviamy válasza gagyilovag (#3098) üzenetére


koviamy
csendes tag

Maybe. :U

(#3100) gagyilovag válasza koviamy (#3099) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Sure :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.