Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) belaazallat válasza MZsoltee (#25400) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez nem lesz jó neked, mert nincs rajta V-fék szem, csak tárcsaféket fogad.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25402) amargo


amargo
addikt

Ejnye.

Ma az agyakról leszedtem a 20 > éves szmötyit a felújítás alatt lévő bringán, majd át is kentem, félelmetes mit tudtak már akkor, a kerék csak forog csak forog.

Ennek dacára ugyan tavaly az enyém át lett kenve, de a Cube nem és gondoltam, ha már szétszedek valamit, akkor a többit is megcsinálom majd. A hátsó agyba még tavaly jelezték, hogy meggörbült valami, ez a valami mi lehet, mert akkor veszek hozzá - akkor Meméjéknél éppen nem volt készleten.

Más, egy barátom alatt kettétört egy bringa a hétvégén, 5-6 csigolya hátsónyúlványa letört, szerencsére idegi sérülése nem lett.
Mindenki nézze át a bringáját! Lehet csak én öregszem, de olvasva, hogy Dirtyz alatt is elhalálozott egy nyeregcső, óvatosságra int.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25403) salieri. válasza dqdb (#25399) üzenetére


salieri.
őstag

Nem túlzol? :F
sárvédőt nem szeretem. Létezik elvileg színtelenbe is nem?

Megtisztítottam a finom szemcséktől a nyeregcsövemet, és most recseg a karbon :F
kicsit zavar. mit tegyek ellene?

(#25404) Teasüti válasza dqdb (#25399) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen tudom, de mit lehet tenni, ha egyszer nincs rajta minőségi fényezés?
Nekem az autómat is a fényezés tartja egyben. :C Vmi szuper aftermarket cucc lehet rajta, mert amíg a gyári kocsikat szanaszét veri a jég, addig az enyémen egyetlen horpadás sincs.

(#25395) MarioAna
Tetszetős felni, nem is láttam még ilyen keresztmetszetet.
Meglepődtem volna, ha 19 mm-esre akasztottad volna rá. :D
De táblázat alapján még a 25 mm-es is kicsi 2.4-hez. :U

Éles tárgyakat, szilánkokat mennyire bírja? Abból sok van felém. :(((
Illetve mekkora nyomásokon használod és milyen a komfortérzete adott nyomáson?

Milyen géped van? :B
MTB-t városiasítottad? Terepgumiból ítélve.

[ Szerkesztve ]

(#25405) Zebu válasza Vasinger! (#25379) üzenetére


Zebu
addikt

Terep nekem is ok! Bar most mondta a berguson hogy buktam a toxic 2011-et mert nem tudjak beszerezni. Nem értem minek akciózzák így...

Francba

[ Szerkesztve ]

(#25406) Vasinger! válasza Zebu (#25405) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát pedig nem semmi bicó az a Kellys, azzal már lehetne csapatni rendesen. Egyébként nekem van egy eladó fullym, jóval olcsóbban, akár építhetnél is rá, ha jó a vázméret :)

Ha esetleg van kedved, akkor felőlem elmehetünk valamerre, csak írj rám.

PÜ.-ben azt is leírhatod, hogy hova valósi vagy :)

szerk.: Egyébként a Kelly's több helyen is le van akciózva, keress rá, hátha van valahol.

[ Szerkesztve ]

(#25407) dqdb válasza salieri. (#25403) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a színtelen volt, de hiába próbált meg alkalmazkodni, annyira elütött a fehér alsócsőtől, hogy az messziről is látszódott. Ha valami határozott színű, akkor oké, de így nem tetszett. Persze a bovden/fékcső és a váz találkozásánál mindenhová ragasztottam foltot, hogy ne dörzsöljék le a festést.

Sárvédő alatt ilyet értettem.

Teasüti: Igen tudom, de mit lehet tenni, ha egyszer nincs rajta minőségi fényezés?
Mérgelődni és lakkozni, más megoldás nincsen.

Zebu: Meridánál biztosan, valószínűleg a Kellysnél is országszerte mindenki ugyanazt az előző évi raktárkészletet akciózza (és adott esetben az ország egyik végében lévő boltból szállítják át a másikba az általad megvásárolt bringát). Ha lassan frissítik a még elérhető bringák listáját, akkor jön az, mint a te esetedben: a vevő szív.

belaazallat: szerencsére ritkán utazom már BKV-val, de amikor naponta tettem, unalmamban volt időm párszor elolvasni az utazási feltételeket, és emlékeim szerint ott megadták a maximális csomagméreteket (többfélét is, a pontos adatokra nem emlékszem, keresgélni most lusta vagyok), de abba egy bringa tutira nem fér bele. Ha igen, akkor abba köthetnek bele, hogy nincsen becsomagolva, és koszolhat. Szóval ha akarják, akkor a biztonsági őrök keresztbe tehetnek neked :(

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25408) Zebu válasza Vasinger! (#25406) üzenetére


Zebu
addikt

Az a gond, hogy a versenyzői áron 235-ért kaptam volna meg... Ez csak a Bergusonnál játszik most... :(

(#25409) Zebu


Zebu
addikt

Mennyit fújjak a Schwalbe rapid Rob gumiba 84kg-osan és mondjuk terepre akarok menni vele?

2-4 között engedi a szakirodalom...

(#25410) salieri. válasza dqdb (#25407) üzenetére


salieri.
őstag

Hát az nagy kár ,ennek ellenére rendelek egy ilyen matricát.
Ismerem az ilyen sárvédőket ,ismerősi körben van ilyen és sajnos kikezdte a váz festését nekik,igaz nem olyan nagy értékű bringák.

Zebu: elég alap alkatrészekkel szerelik ennyi pénzért

[ Szerkesztve ]

(#25411) Zebu válasza salieri. (#25410) üzenetére


Zebu
addikt

A rugóstagok viszont komolyak benne.
Ok altus és slx. de az nem tétel.... az első hátsó 2 FOX cucc ér kb 180-at...

(#25412) fpeter07 válasza Zebu (#25409) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha 84kg-os lennék személy szerint 2.8-3.2 közül raknék bele. Ki kell tapasztalni, gumija válogatja. Meg persze attól is függ, mennyire akarsz kényelmes lenni.

(#25413) Zebu válasza fpeter07 (#25412) üzenetére


Zebu
addikt

köszi, én is kb. 3-ra tippeltem :)

Nagy lenne vajh 183 cm-hez a 19.5-ös fully?

[ Szerkesztve ]

(#25414) Zebu


Zebu
addikt

Ezek közül szerintetek mellik?
Magnus green
Imagine blue
Magnus White

Ő vajh megéri az árát: Rogue?

(#25415) csabi94 válasza Zebu (#25414) üzenetére


csabi94
őstag

Tök furcsa, hogy ilyen árkategóriájú gépeken nem integrált a hajtómű... :F

(#25416) Zebu válasza csabi94 (#25415) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez érdekes igen. Ezen spórolnak kicsit.

Ha hasonló árban tudtok jobb paraméterekkel, akkor nyitott vagyok! :D

Imagine blue nem integrált? :U

Használtat most inkább nem.... nézegettem őket, de nem láttam meggyőzőt.

[ Szerkesztve ]

(#25417) csabi94 válasza Zebu (#25416) üzenetére


csabi94
őstag

Használtat nem akarsz?

(#25418) Eagl3 válasza Zebu (#25416) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is nemrég vettem egy új bringát és az a tapasztalatom, hogy majdnem mindegy melyik márkából választasz, ugyan az a felszereltség kb. egy áron lesz. Van egy-két kivétel pl. specialized, ami kimagaslóan drágább a többinél.
Mondjuk azért nálam kritérium lenne, hogy egy 290 ezres bringán ne legyen már alivio váltó...

Ami nem rosz ár érték arányban Kellysből, szerintem a Glock.

(#25419) csabi94 válasza Eagl3 (#25418) üzenetére


csabi94
őstag

Ez tényleg jó.
Bár kicsit nehéz. ;]

(#25420) Bati0501 válasza salieri. (#25410) üzenetére


Bati0501
őstag

Még egyszer :B :
Köszi. :R
Neked a pedál és a cipő egyben volt 13e?

(#25421) inkubator


inkubator
tag

KRESZ kérdés:
Ha a tábla tiltja a kerékpáros közlekedést az úttesten, akkor tekerhetek a járdán vagy mindenképpen tolnom kell?
Eddig úgy tudtam hogy a járdán mindenképpen tolni kell ha az útról ki vagyok tiltva, de a bikemag múltkori KRESZ cikke bekavart, mert ott azt állítják hogy elehet a járdán menni ha az úton tilos. Most akkor mi az igazság?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#25422) salieri. válasza Bati0501 (#25420) üzenetére


salieri.
őstag

Igen egyben volt annyi! Javaslom nézz be a hervisbe,dechatlonba!
Nekem mondjuk elég kicsi a lábam lehet azért is vagyok szerencsés.

Zebu: Zöldre szavaznék.

(#25423) Zebu válasza Eagl3 (#25418) üzenetére


Zebu
addikt

Valóban igéretes. Viszont ez a FOX teló ez nagyon megfogott.... Fox vagy Recon?

Hmmm..... 199ért megkapnám....

[ Szerkesztve ]

(#25424) ludsimon válasza inkubator (#25421) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha az út nem alkalmas akkor lehet 15 km/h-val MAX haladni. Az útról való kitiltás is ezt jelenti tudtommal.

De majd úgy is mindjárt jön dqdb és megmondja a magáét. ;] :D

undefined

(#25425) Eagl3 válasza Zebu (#25423) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudom, egyiket sem ismerem... nekem mindkét bicajomon sontur van és az is lesz míg be nem adják a kulcsot.

(#25426) Zebu válasza Eagl3 (#25425) üzenetére


Zebu
addikt

Jah a mostanin nekem is az van és tekeredik is rendesen.

Nem tudom tényleg, hogy a levegős Recon (ami ha jól tudom a TORA-ból lett), vagy a Fox F series a jobb.

Fox F-ről csak jókat olvastam eddig.

(#25427) salieri.


salieri.
őstag

Sram láncokat nem hamisítják?
Tudnék most venni PC951-et 3 ezer ft-ért.
Viszont nincs doboza,de ennyiért betáraznék belőle.

(#25428) Zebu válasza Zebu (#25426) üzenetére


Zebu
addikt

Téves... most olvasztam rossakat is! :)

Karbantartás igényes erősen aszondják és a Recon igénytelenebb :)

Ez a Glock egyre szimpatikusabb! :)

Kár, hogy nem piros! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25429) csabi94 válasza salieri. (#25427) üzenetére


csabi94
őstag

Az hányas rendszerhez való? Érdekelne engem is, ha jó 8-ashoz. :DDD

(#25430) dqdb válasza ludsimon (#25424) üzenetére


dqdb
nagyúr

;]

A vonatkozó rész így néz ki a KRESZ-ben:
54. § (2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

(7) Tilos
a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni

Ezt én úgy értelmezném, hogy szabad ilyenkor a járdán tekerni, mert nálam a tiltótábla azt jelenti, hogy alkalmatlan. Azt, hogy mikor alkalmatlan egy út közlekedésre, nem definiálja a KRESZ, de az elterjedt téveszmével szemben a nagy forgalom garantáltan nem nevezhető oknak (emlékeim szerint a 12. kerületben szerettek egy időben az Alkotás utcában büntetni járdán bringázásért).

Személyes véleményem az, hogy lehetőleg ne járdázz, mert szinte mindig van párhuzamos út, ahol szabályosan és veszélymentesen tudsz közlekedni. Azonban abban az esetben, ha valahogyan el kell jutnod egy szabályos helyig (megérkezéskor, elinduláskor, vagy alternatív úton kikerülhetetlen útszakasz esetén), akkor tényleg 10 km/h-val rollerezzél, kezeddel a fékkaron, lehetőleg a kapualjaktól messze és a gyalogosokra maximálisan figyelve.

Zebu: általában minél jobb egy alkatrész, annál karbantartásigényesebb, és annál drágább a karbantartása :DDD Évi egy szétszedéses-olajcserés teleszkópszervizt a Reconnal is be kell vállalnod, egy Foxnak sem kell több (a gyártó ajánlásával ellentétben).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25431) ludsimon válasza dqdb (#25430) üzenetére


ludsimon
veterán

Ejjjjjjjjjjjjjjjjj gondoltammmmmmmmmmmmmm!!!!!!! ;]
Nem hagyhatta ki!! :C :C :R

undefined

(#25432) Bati0501 válasza salieri. (#25422) üzenetére


Bati0501
őstag

Okés,köszi.És az ilyen helyeken pedált is lehet kapni?Szerk.: Köszi,vettem! :)

inkubator: Én úgy tudom,h a járdán lehet menni max 10-el,és akkor ha nem zavarod a gyalogos forgalmat.
A Gyalogos és kerékpáros övezetben maximum 20 km/h-val szabad menni.
Lakott területen kívül sisakban-ami a kresz szerint egy baseball sapka vagy akár egy vödör is lehet-utas nélkül 50-el lehet menni.(a lecke fel van adva ;] ).Ugyan itt sisak nélkül/utassal 40-el lehet menni.Kerékpár úton 30km/h,gyalog és kerékpárúton 20km/h a legnagyobb megengedett sebesség.
Több adat fejből,de a KRESZ könyv "által" leellenőrizve ;]

dqdb gyorsabb volt egy kicsit,de ő copyzott is :P

[ Szerkesztve ]

(#25433) salieri. válasza csabi94 (#25429) üzenetére


salieri.
őstag

9s rendszerhez van !
De előbb valakitől szeretnék megerősítést ,hogy nem hamisítják -e ? :DDD

Bati0501: lehet kapni ilyen helyeken pedált is de horror áron van. cipőt foghatsz ki olcsón,be kell nézni gyakran

Zebu: én Rebát vennék

[ Szerkesztve ]

(#25434) dqdb válasza ludsimon (#25431) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak azért nem hagytam ki, mert beszóltál, és emiatt muszáj volt :P

Bati0501: ami a kresz szerint egy baseball sapka vagy akár egy vödör is lehet
Ez a rész nem igaz:

26. § (1) da) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25435) Zebu válasza salieri. (#25433) üzenetére


Zebu
addikt

Reba?

Azzal nem szerelik egyiket sem :)

(#25436) salieri. válasza Zebu (#25435) üzenetére


salieri.
őstag

össze kell legózni! enyém is egy összelegózott bringa :D

(#25437) fpeter07 válasza Zebu (#25428) üzenetére


fpeter07
veterán

"Kár, hogy nem piros!"

Mintha magamat olvasnám! :))

Bepótoltam a hétvégi La Bresse világkupát. Igen izgalmas volt, legalábbis a tavalyi Offenburghoz képest. Azt sztem meg sem nézem, alig van kamera, meg a pálya sem igazán érdekes. La Bresseben csak néhány emelkedő volt, de azok brutálisok voltak. Tulajdonképpen csak egy szerpentines felfelé volt, a meredekségét viszont meg sem becsülöm. Az első helyezett (Absalon) a cél előtti lejtőn elesett. Akkor egy kicsit felment a pulzusom. ;)

(#25438) inkubator


inkubator
tag

Köszi srácok! Járdán 4-5km/h-val megyek ha megyek, de ez kb kerékpározásaimnak 0,5-1%-a,mert Országútival és Slick gumás montival jobb úttesten, haladósabb. Járdán meg macerás, hogy amikor átkel az ember folyton le kell szállni.

Kérdés: A CSepel Royal És CSepel Tropedo vázak között van e valami különbség vagy ugyanaz a kettő?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#25439) Bati0501 válasza salieri. (#25433) üzenetére


Bati0501
őstag

Nem írnak rosszakat annyira az M505-ről,de az M520-ról jobbakat írnak a testbike-on-tudom nem a leghitelesebb forrás,de mégis sokan írták nagyjából ugyan azt-és alig van különbség az árban.Akkor ez jobb választás lehet?(ha nem túl nagy az árrés)
Lehet,h nagyon nagy hülyeséget fogok kérdezni,de pont az m520-as első hozzászólásban is van róla szó:lehet spd pedált sima(utcai) cipőben használni? :B
Nem gondolok nagy távolságokra,csak mondjuk sima cipőben elmenni a boltig,meg kutyafuttatáshoz is jobb lehet az utcai cipő,mint az spd.
Meg az spd-és cipőnek mennyire tesz rosszat,ha betonon járkálnak vele?

dqdb: Épp ez az,h csak ennyi.Mert fejvédő sisaknak minősül a baseball sapka,vagy akár még a vödör is-a KRESZ-nek/szerint.Pont egy hete tettük le testvéremmel a KRESZ vizsgát,ezért vagyok így benne-mellesleg testvérem 4,én 3 hibaponttal(10-et lehet veszíteni) :DD :)) ,és amikor még az órán tanultunk erről,akkor az oktató még mutogatott is képeket,sőt még rá is kérdeztem,h akár egy vödör is megfelel-e.És a válasz igen volt.Az oktatónk meg érti a dolgát,nem beszélt hülyeségeket,már több,mint 30 éve oktat.

[ Szerkesztve ]

(#25440) salieri. válasza Bati0501 (#25439) üzenetére


salieri.
őstag

Jó az 505 bőven!
520 rugóerő kijelzős annyi.
Lehet venni hozzá taposót ,így utcai cipővel is használható, igaz nem értem miért ilyen drága
Lehet vele járkálni ,semmi baja nem lesz,kicsit kopog, ennyi.

(#25441) dqdb válasza Bati0501 (#25439) üzenetére


dqdb
nagyúr

lehet spd pedált sima(utcai) cipőben használni?
Nem igazán. Maga a pedál túl kicsi, lecsúszik róla a lábad. Elgurulni lassan még csak-csak, de normál sebességgel haladni veszélyes vele.

Némelyik pedálhoz adnak valami borzalmas csúszós műanyag keretet, amivel elvileg tudsz normál cipőben is tekerni, de inkább csak arra, jó, hogy bringavásárlás után a boltból hazajussál vele, aztán onnantól ne használd.

Ha munkába vagy iskolába járáshoz használnád a bringát, akkor túracipő kinézetű SPD cipőt vegyél, például én egész nap* egy Specialized Taho cipőben vagyok.

*rétisün: igen, a pár hónappal ezelőtti kényelmetlen benne sétálni szöveg már a múlté, aszfalton is tökéletes pár száz méterekre.

Bati0501: Mert fejvédő sisaknak minősül a baseball sapka,vagy akár még a vödör is-a KRESZ-nek/szerint.

"lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít"

Az én értelmezésemben a kerékpáros szó ott nem alany, az hiányzik, hanem a kerékpáros fejvédő sisak kifejezés része. De ezen felesleges aggódnunk, akinek esze van, az úgyis rendes bringás sisakban megy ekkora (vagy feleekkora) tempót.

salieri.: Lehet vele járkálni ,semmi baja nem lesz,kicsit kopog, ennyi.
Pontosan :K Még annyit hozzátennék, hogy lépcsőn kell kicsit vigyázni vele, ott lefelé tud valamennyire csúszni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25442) Bati0501 válasza salieri. (#25440) üzenetére


Bati0501
őstag

Az mit jelent,h rúgóerő kijelző? :B Be vannak jelölve a pedálba a különböző fokozatok?
Hát ez tényleg elég drága-és sztem elég hülyén is néz ki. :)
És alla natur nem lehet használni a pedált utcai cipővel? :DDD
Köszi.

dqdb: Értem,köszi szépen. :R
Persze,nem akarok vitázni,mert hülyeség az egész.Már csak az is,h tényleg ki tud síkon 50-el menni?Tartósan,és nem pár sec-ig.Max a profik a tv-ből :DDD egy olyan bringával,amilyen alattuk van,de mással nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#25443) Zebu válasza salieri. (#25436) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez jogos, csak igazából most nem akarok többet költeni rá.

Legalábbis ebben az évben tutira nem.

(#25444) salieri. válasza Bati0501 (#25442) üzenetére


salieri.
őstag

bele van egy skála gravírozva a pedálba ennyi, számomra egy ft felárat nem ér ez ,így 505-ös van.
nem lehet használni taposó nélkül,egyébként ilyen taposót lehet venni 1,1.5 K körül ugyanígy újonnan bikemag,vatera stb. nézegetni kell

(#25445) rii


rii
nagyúr

152 (vagy164)-es hajtókar lehet hogy gyerek hajtókar? vagy ez még lehet kisméretű felnőtt keróé is?

különböző pedál kellhet egy 164-esbe mint egy 170-esbe?

(#25386) D.Orion: megnézem majd, hátha ez küzül valamelyik

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#25446) Bati0501 válasza salieri. (#25444) üzenetére


Bati0501
őstag

:R
Ja,még csak annyit,h az ilyen kiegészítő bizb@sznak pontosan olyannak kell lennie,mint a pedálnak?Csak mert amit linkeltél,annak más volt a száma,nem mintha most sokat osztana-szorozna... :N
Ezer köszönet! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#25447) salieri. válasza Zebu (#25443) üzenetére


salieri.
őstag

Nem tudom miért ragaszkodsz az újhoz?
Ezt a bringát kihozod a szalonból azonnal buksz egy halom pénzt rajta, használtnál meg valaki más fizetett meg érte helyetted:)

Bati0501: rámegy mindkettőre a taposó, kicsit nyekereg az utcai cipővel,tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#25448) Zebu válasza salieri. (#25447) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ez igaz, de nem láttam használtban megfelelőt.

(#25449) salieri. válasza Zebu (#25448) üzenetére


salieri.
őstag

mindig befut jó vétel, szerintem várj még.valami olyat keress,amit ha megunsz könnyen értékesíteni is tudod,mert szerintem ez a kelly's nem egy értékálló bringa( ezzel természetesen nem leszólni akarom)

(#25450) Zebu válasza salieri. (#25449) üzenetére


Zebu
addikt

Nem nagyon akarnék dilerkedni vele :)

Érdekes, hogy a 2011-es akciósak gyengébb felszereltséggel alapáron drágábbak... :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.