Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47901) venember83 válasza amargo (#47900) üzenetére


venember83
nagyúr

Ja, múltkor is akartam kérdezni. Mi a bajod a Deore aggyal? Nekem nem voltak vele rossz tapasztalataim.

(#47902) rétisün válasza kpal (#47899) üzenetére


rétisün
veterán

ha csak a monoblokk kotyog a vázban, mert kilazult valamelyik oldali csésze, azt meg lehet húzni, de ez a kevésbé valószínű. ha magában a monoblokkban van a kotyogás, az csere, legalábbis monoblokkot nem szoktak (talán nem is nagyon lehet) szétszedni.

(#47889) amargo: én a keréken lévő fogaskoszorúra gondoltam, de Meme már kijavított... :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47903) amargo válasza venember83 (#47901) üzenetére


amargo
addikt

Nekem semmi bajom vele, csak gondoltam másnak szemet szúr, hogy egy 717-en nem XP van :)

Jó ideig arra gondoltam, hogy jó lesz tartalék keréknek.. de már csak tárcsás kerekem van, vagy 28"-as..

rétisün: :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47904) KrAt válasza F_Gergely (#47898) üzenetére


KrAt
veterán

Ez a led mekkora ötlet basszus.. :) Nekem is hasonló váltókarom van, én is valszeg megcsinálom majd :)

[ Szerkesztve ]

(#47905) venember83 válasza amargo (#47903) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy Windows 7. :DD

(#47906) Tamoo válasza F_Gergely (#47894) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sokallom a 100-120at (bár sok "kicsi" sokra megy). Kereket inkább fűzess, ha futja rá akkor ipari csapágyas novatec agyakra. Az "olcsóbb" kategóriában nem túl nagy a választék komplett kerekek közt. Az ilyen fékváltókarok nem annyira jók mint pl külön egy jobb fékkar, szóval ezt bele kell kalkulálni hogy nem a legideálisabb tárcsafékhez. De ha amúgy sincs szükséged olyan nagy fékerőre, akkor meg veszel kb 17-ért egy pár BB5-öt és kész... Elméletileg még így is erősebb lesz mint egy V-fék. De ezt nem garantálom :DDD
Meg úgy általában bikemag aprón érdemes nézelődni új bontott alkatrészek után. Akár kerékszett is. Sokat spórolhatsz.

"És most jönne az hogy nem látni hanem érezni kell, én sose érzem mindig látom, és a keresztbe váltások is jobban elkerülhetőek."
Nekem semmiféle kijelző nincs h melyik fokozatban vagyok. Ha véletlenül "elbizonytalanodok" ránézek a láncra és kész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47907) F_Gergely válasza KrAt (#47904) üzenetére


F_Gergely
őstag

Én megcsináltam, és éjszaka hihetetlenül szép.
Van a szarvon egy egy 3led-es lámpa, és ahhoz kötöttem be negyedik lednek a váltó világítását. Igy amikor már szürkület van a led-es lámpát felkapcsolom és van "műszerfal-világítás" és amikor tényleg sötét van a rendes cateye lámpákat (amivel én is látok nem csak engem látnak) felkapcsolom. Látványnak sem utolsó és nagyon kényelmes számomra. Egyedül a km óra világítását nem oldottam még meg de majd arra is sor kerül.
Ha kész lesz a gép természetesen rakok fel majd képeket :)

(#47908) szatocs válasza F_Gergely (#47898) üzenetére


szatocs
őstag

Én legtöbbször 3-7-ben megyek, ha nem vagyok benne biztos, akkor elváltom maxig és vissza, ezt elég gyorsan, így utána már úgysem felejtem el, hogy milyen fokozatban vagyok. :D De tényleg szépen meg lehet csinálni egy leddel.

Képet én is várom! :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#47909) rétisün


rétisün
veterán

így már (azt hiszem) értem ezt a hirdetést.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47910) F_Gergely válasza rétisün (#47909) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez se normális... Ilyennek mi értelme? Ezek sem azért kerékpároznak mert szeretik, pedig szerintem meg csak úgy van értelme, és ha szereted nem akarsz mesterségesen jobb lenni annál ami vagy. Inkább letekerek X távot igaz 4 óra alatt és utána nem tudok járni 2 napig de én tekertem le, önerőből, segítség nélkül. Míg ha doppinggal letekerném mondjuk 2 óra alatt és meg sem éreznem, nem lennék boldog, mert nem magamnak köszönhetem, nem a saját teljesítményem.... Persze én nem is vagyok profi ők biztos másképp látják :)

(#47911) amargo válasza venember83 (#47905) üzenetére


amargo
addikt

ááá éppen tanfolyamon vagyunk és rácsodálkoztam, hogy még van XP gép :)

Természetesen XT-re gondoltam :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47912) kpal válasza rétisün (#47902) üzenetére


kpal
veterán

a nagyin finoman mozgatom a hajtókart két kézzel oldalasan akkor érződik . ezek szerint csere lesz .

(#47913) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Szerintetek ez jó felniszett?
az agyak ipari csapágyasak

(#47914) Meme válasza F_Gergely (#47913) üzenetére


Meme
aktív tag

ezek nem iparis agyak
és ezek a rodi felnik se egy nagy durranások

ha megvan a lista mit szeretnél, feltétlen dobd át nekem is, szerintem tudok ajánlani megfelelő teljesitményű cuccot adott kinézet mellett...

mellesleg vannak nem lehuzós szervizek is...khmmm :B :U

Szevasztok bogyókák!

(#47915) F_Gergely válasza Meme (#47914) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm igy előre is ha majd segítesz, néztem felniket de aggyal mindennel együtt én a két kerékre 40-nél többet nem szeretnék költeni...
Ezek a rodi kerekek meg újjonnan 20-as darabja itt meg a kettő együtt annyi, igy eléggé hajlok erre, néztem shimano kerekeket is de arra azt irták eléggé belépő szintű meg kinézetre sem igazán tetszett. Füzetni lenne a legjobb de az is húzós lenne ~25 kerekenként és az már sok :(

(#47916) venember83 válasza F_Gergely (#47915) üzenetére


venember83
nagyúr

S szerinted ezek a Rodi kerekek nem belépő szint? :) Egy negyvenesből amúgy már lehet alig használt CrossRide-ot venni, ami legalább erős, ha nem is könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#47917) Tamoo válasza F_Gergely (#47915) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az nem tetszik amit linkeltem? :U

(#47918) Meme válasza F_Gergely (#47915) üzenetére


Meme
aktív tag

nos, ha komolyan beszélünk, akkor a legolcsobb mavic és fulcrum kerekek szintje alatt nem érdemes gyári füzött kerékszettet venni. valami mindig gyenge.
de 40 ból már jó kerékszettet lehet csinálni.
vegyünk egy jó közepes felnit.
Rigida Zac2000 fehérben, mert ahogy nézem az tetszik. kb 11k
vegyünk előre, hátra novatech iparis tárcsás agyakat, kb 15-25k attól függöen, hogy hallgatsz-e ránk és veszel-e használtat, vagy csak ujat szeretnél.
dt küllő 4k a két kerékre való
nálunk összefüzve 3k a kér kerék munkadija.

ezért mondtam, hogy dobd át a listát, vagy akár dobd be ide is, mindenki segiteni fog lehetősége szerint. valószinű én fogom a legtöbbet mondani(mert én vagyok a kiskirály, lásd feljebb ;] ), mert boltos/szervizes vagyok, igy képben vagyok, viszont segiteni szeretünk, nem lehuzni...ezt többen meg tudják itt erősíteni...

Szevasztok bogyókák!

(#47919) F_Gergely válasza Tamoo (#47917) üzenetére


F_Gergely
őstag

nem lenne vele bajom, de se az arany se a zöld színű agy nem épp a szívem csücske

(#47920) F_Gergely válasza Meme (#47918) üzenetére


F_Gergely
őstag

No hát ha elkészül a lista bedobom már csak a kompatibilitások miatt is meg a váltónál nem igazán értem a fogszámos dolgot :U
Igazából, nem vagyok nagy terepes, nem szoktam agyon ütni a felniket, viszont városban sokat járok és a patáknál bár felugrok gondolom az is terheli a felnit. a magyar utakról meg ne is beszéljünk, mire végig megyek a jászberényin néha azon csodálkozom hogy nem esik szét alattam a gép.
Nagyon profi gépet nem szeretnék mert valahol tényleg felesleges, felni/agy területen annyi az elvárásom hogy:
ne legyen hangja az agynak, ne érezzem úgy hogy minta sóder lenne a csapágyban, és a felniben ne legyen 100 km után nyolcas... Tényleg nagyon szoktam rá vigyázni.
Néztem novatech agyat teccetős.
Ha jó árakat tudsz mondani akkor az is elképzelhető hogy hozzátok viszem a "listám" és tőletek kérek mindent. Így legalább tuti stimmelne minden mindennel.

(#47921) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Váltókar pár 7 000 Ft Shimano Alivio ST-M405
Első váltó 4 500 Ft Shimano Alivio FD-430
Hátsó váltó 7 000 Ft Shimano Alivio RD-M430 9s RD-M410 8seb.
Fogaskoszorú 3 600 Ft Shimano CS-HG50-L 8s
Hajtókar 7 500 Ft Shimano Acera FC-M361
Monoblock 3 500 Ft Shimano BB-UN54
Lánc 3 800 Ft Shimano CN-HG70 8s
Mechanikus tárcsafék 2x 15 000 Ft Shimano BR-M495
Tárcsafék 4 000 Ft Shimano SM-RT51

Összesen 55 900 Ft

No hát eddig egyenlőre ennyi, és ehhez kéne kettő darab kazettás kerék :)
Az árak tájékoztató jellegűek

(#47922) Meme válasza F_Gergely (#47921) üzenetére


Meme
aktív tag

az első váltót helyból cserélném egy használt karcmentes Deore-ra.
nagyon rossz tapasztalatunk van az alivio első váltókkal...
a váltókart megértettem miért szeretnéd.
a hátsó váltóból is egy jobb használtra szavaznék

fogsor lánc jo

hajtómű is jó lehet, hány kg vagy?

mechanikus tárcsafékből maradjunk az avidnál, ebből az összegből már bb7 is kijön tárcsástúl, ég és föld a különbség a kettő között

keréknek meg már ajánlottam.
holnap reggel összeirom az ajánlatom, és átdobom priviben!

Szevasztok bogyókák!

(#47923) F_Gergely válasza Meme (#47922) üzenetére


F_Gergely
őstag

Hát a váltóhoz nem értek én csak a kompatibilitás miatt írtam ezt a tipust.
szóval a váltók azok nekem igazából teljesen mindegy, egyedül a fékváltókar ami viszont fix.
Súlyom változó 63-68 kg között van.
A féknél a testbike-on olvastam véleményeket és ott írták hogy ez a jó,de ebben is hajlok mások véleményére, azt tudom hogy jelenleg egy V fék van fent, és ugye itt a felnihez kell állítani dőlésszöget meg minden francot, figyelembe kell venni, tárcsaféknél meg ugye elvileg maga a tárcsa függőleges csak a hézagot kell beállítani, viszont ahogy olvastam nehezebb a fékkart behúzni a tárcsásnál mint a v féknél.
Sajnos ebben a listában még nincsen benne de kell vegyek nyeregcsőre rakható csomagtartót, arra egy táskát, valamint u lakatot is be kell szerezzek illetve világítást.
Így jó lenne minél olcsóbban megúszni viszont azzal is tisztában vagyok hogy szarból nem lehet várat építeni.
Ja meg kell egy kényelmes, nyereg, a kormányt le akarom cserélni karbonra, meg valami kormány magasító is kell mert jelenleg az ülésem magasabban van mint a kormány és ez több órányi tekerés után néha fárasztó, kényelmesebb lenne ha feljebb lenne a kormány. Ja és gumiköpenyt is kell vegyek, meg akkor már a belsőt sem árt cserélni.

(#47924) rekid válasza F_Gergely (#47923) üzenetére


rekid
addikt

Én nyugodtan meméékre bíznám magam a helyedben. 1 éve tök ismeretlenül estem be én is a topicba, mindenben segítettek, és eddig mindenben igazuk lett amire rákérdeztem és kérdéses volt.
Én uj bringát szerettem volna mindenképp, megkaptam, jó minőségű, imádom, de most mar kicsit a fejem vakarom hogy biza jobb lett volna tőlük ugyan annyiért egy alig használt. Ar ertek aranyban sokkal jobban jártam volna.
Azert merem javasolni mert látom gyakorlatilag teljesen lecseréled a bicod. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47925) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Bringa vásárlás előtt állok.
Két bringa kéne,az egyik a ~140cm gyereknek a másik ~170 körüli apjának :)
Méretben gyereknek 16" váz és 24" kerék, apjának 18"váz 24" kerék -re gondoltam (jó ez ?).
Márkák közül Caprine és B'Twin között vacilálok, melyik a jobb ár/érték arányban?
Az általam megfizethető kategória shimano eszközökkel felszerelt.
Ezeknél mire érdemes figyelni?
Mi a különbség az acél és alu váz között? (a súlyon kívül...)
Mindkettőt könnyű terepen használnánk (földút, erdei ösvény, beton).

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#47926) Meme válasza Sefter (#47925) üzenetére


Meme
aktív tag

vázméret jó, de 26" kerékkel:)

Mennyi a keret? esetleg konkrét bicaj tipus kinézve?

A Caprine bicajok elég jók ár/érték arányban.
a btwin-ből van nagyon jó vétel is, meg nagyon rossz is.

Szevasztok bogyókák!

(#47927) Sefter válasza Meme (#47926) üzenetére


Sefter
veterán

26" természetesen :B
a gyereknél 40k-ig nézelődtem a felnőttnél ~60 körülig.
nincs konkrét típus, mert a bringákhoz annyira értek mint a nők az autókhoz... jó színe legyen :DDD
B'Twin-ből most ákciós a Rockrider 5.1 (gyereknek) Caprine-ből meg tudnék jó áron Junior Rs-t vagy SF-et...ha ezek felejtősek akkor ötletem sincs...

Psn ID: sefter_hun

(#47928) Meme válasza Sefter (#47927) üzenetére


Meme
aktív tag

nos. ebben a belépő kategóriában talán a tartósság a legfontosabb.
a Rockrider 5.1 szimpla falú felnikkel szerelt, hiába alu vázas. én ezt felejteném.
a caprine junior 24" kerekekkel "van", szerintem egy 16" vázas 26" mtb már jo lehet a gyereknek, ki kellene próbálni, így ki lehetene hagyni a 24" lépcsőt.
caprine cherokee jo vétel mindkettötöknek
illetve a neuzer -nek vannak un. ECO tip kerékpárjai. ezek megmaradt alu vázak egyszerübb acél vázas felszereltséggel, de azok árain. ezekről tájékozodnok kell a kiszemelt kerékpárboltban, mert nem tudom én se pontosan mi van belölük.

uff, én ennyit tudtam hozzátenni...

Szevasztok bogyókák!

(#47929) rétisün válasza F_Gergely (#47910) üzenetére


rétisün
veterán

én se vagyok profi (éppen a múlt szombaton derült ki újból :DDD ) és maximálisan egyetértek veled ebben. :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47930) Sefter válasza Meme (#47928) üzenetére


Sefter
veterán

köszönöm, utána nézek :R

Psn ID: sefter_hun

(#47931) flash-


flash-
veterán

sziasztok

tudnátok segiteni?
jó minőségű,felnőtt férfi városi kerékpárt keresek.
milyet vegyek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#47932) KaraDani válasza flash- (#47931) üzenetére


KaraDani
addikt

Szia!

Cross vagy Trekking kerékpár lesz a neked való.
Szokásos kérdések: Mennyit szánsz rá? Csak új, vagy lehet használt is?

(#47933) fidig válasza KaraDani (#47932) üzenetére


fidig
tag

Szevasz Kara!

Mi a pálya? Hogy gurulnak a bringák? :)

Én sajna már marha rég ültem normál bringán ( szobabringán néha tekerek egyet).

De jön lassacskán a jó idő, lehet menni :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#47934) KaraDani válasza fidig (#47933) üzenetére


KaraDani
addikt

Szia! A bringák porosodnak nálam is November vége óta, hideg van, meg lusta vagyok, meg mittomén. Várom már az igazi tavaszt. :K

(#47935) fidig válasza KaraDani (#47934) üzenetére


fidig
tag

Hát jöhetne már. Ment privi!

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#47936) ludsimon válasza KaraDani (#47934) üzenetére


ludsimon
veterán

Te is fiam? :DDD

undefined

(#47937) KaraDani válasza ludsimon (#47936) üzenetére


KaraDani
addikt

Olvastam a hosszabb írásodat erről, én is így vagyok vele kb., egész évben nincs kedvem nyomni, jó időben sokkal jobb. De nem gondolom, hogy pudingok lennénk emiatt, elvégre nem a versenyzésért bringázunk vagy mi a szösz. Majd ha megjön a kicsit melegebb idő (most se rossz de még nem az igazi), úgyis hosszabb komótos outizásokkal fogok kezdeni lehetőleg viszonylag síkon, úgyhogy mehetnénk majd együtt is néha. Addig meg teljes gőzzel átadom magam az online simracing élvezetének :B

(#47938) Jofi81 válasza KaraDani (#47934) üzenetére


Jofi81
őstag

Én is novemberben ültem utoljára biciklin, de jövő héten el kell kezdenem, mert már csak 2 hónap van a Balatonkörig. :) Ráadásul tegnap megjött az új pedálom meg a cipőm, azzal is össze kell szokni, mivel sosem volt még SPD-m.

(#47939) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

rétisün a legkeményebb :DDD hajt télen nyáron :R
Én már elvenném azt a bizonyos címet ;]

(#47940) KaraDani válasza Tamoo (#47939) üzenetére


KaraDani
addikt

Én sosem adtam volna neki :P

(#47941) Sefter válasza Meme (#47928) üzenetére


Sefter
veterán

szia!

új jelöltem van felnőtt bringára, jó áron jutnék egy Mongoose Rockadile Al '09 -hez..vélemény a márkáról/típusról?
gyereknek meg nagy a 26-os kerék :( (még csak 8 éves...), ezért néztem neki Hauser Viper 24" -t (kipróbálta...) erről vélemény?

Psn ID: sefter_hun

(#47942) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Megkaptam mailban az ajánlatot, köszönöm, március közepén lesz aktuális a dolog addig próbálom összeválogatni, a dolgokat, még nézelődök meg átgondolom.
Sajnos az anyagi keretem nekem is véges, de remélem majd tudunk valami köztes megoldást is.
Köszönöm a segítséget! :R

(#47943) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]

Finoman szólva ilyen ár mellett mókás, főleg a Tesco gazdaságosra hajazó össztelós Y-váz és a 26 kilós súly. A teli kerekekről és a speciális első villáról már nem ejtenék szót se :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47944) KaraDani válasza dqdb (#47943) üzenetére


KaraDani
addikt

"A furcsa, vízi biciklihez hasonlóan dagadó kerekű jármű azért lett wireless, mert a fék, az elektromos motor indítása és a gázadás is távirányítással működik."

Nem azért lett wireless, hanem azért wireless, nem mindegy :W
Azért lett wireless, hogy minél bonyolultabb legyen, kutya ne tudja javítani, ha elromlik. Illetve az nem elég vicces, ha mondjuk csak egy fékvezeték száll el, itt legalább elszáll egyszerre mind, és sokkal jobban megugorhat az emberben az adrenalin ami jó :K

A termékhez csak ezt a klasszikust tudom hozzáfűzni:

[ Szerkesztve ]

(#47945) whiskey válasza KaraDani (#47944) üzenetére


whiskey
tag

Borzasztó....
De jók a kommentek... :DD

(#47946) rétisün válasza Tamoo (#47939) üzenetére


rétisün
veterán

dehogy legkeményebb, szerintem már átesett a ló másik oldalára (vagy hogy szokták mondani) néha már elcsodálkozik, hogy miaszösz..... :DDD

KaraDani: :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47947) Frenky89


Frenky89
őstag

Estét!

Azt hiszem ma este megtanultam milyen az a 100%-os páratartalom. Kezdésnek 5 percig vakargattam a jeget a bicajról, aztán menet közben a 15m körüli látótávolság és a folyamatosan bepárásodó szemüveg javította a komfortfokozatot. Végül hazaérve vettem észre, hogy az összes cuccom csurom víz - a cipőfűzőmről konkrétan patakban folyt lefelé. Egyébként nem is volt annyira hideg. Ilyen köd nélkül simán vállalható lett volna, de azért összességében még így is nagy élmény volt ;] pedig csak 2,5km-re van a buszmegálló a házunktól. :)

(#47948) rétisün válasza Frenky89 (#47947) üzenetére


rétisün
veterán

én szerencsére már jó régen találkoztam ilyen köddel, de már én is jártam így, hogy vizes göncben értem haza, meg választhattam a menet közbeni szemüvegtörölgetés vagy a fölötte elnézés között :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47949) Meme válasza Sefter (#47941) üzenetére


Meme
aktív tag

gyerekbicaj: magasságot irtál, egy 140cm gyerköcnek már jo lehet a 26" kisvázas, azért mondtam. itt a normális minőségi márkákból szinte mindegy mit választasz, egy szinten vannak tudásban. hauser, neuzer, caprine...stb. ha rászánsz kicsit többet, a magellan-nak van alu vázas bicaja korrekt áron. egyre figyelj, első telós/össztelósnak látszó 24" kerekű kerékpárt ne vegyél. ennyi pénzből nem müködik. 80-90-ért már igen.

felnött bicaj: jo a mongoose mint márka! ezzel a tipussal csak annyi bajom van, hogy szimplafalú felnivel van szerelve. a magyar utakat ismerve én nem vennék, max gyereknek szimplafalú kerekeset...

Szevasztok bogyókák!

(#47950) flash- válasza KaraDani (#47932) üzenetére


flash-
veterán

hát talán inkább új városi bringát vennék
fontos hogy külsőre minél jobban hasonlítson a klasszikus mountain-bike hoz,de azért kényelmes legyen a használata

nem tudom milyen árkategóriák vannak és melyekhez milyen tudás társul,de nem akarok 80 ezernél többet kiadni rá

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.