Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47151) Tamoo válasza bberni (#47149) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szia!
Ha még nem tetted, ezen a két oldalon is hirdesd meg. [link] [link]

rétisün :P

[ Szerkesztve ]

(#47152) rétisün válasza Tamoo (#47151) üzenetére


rétisün
veterán

hiába, ez van mikor tele vagyunk jószándékkal, segíteniakarással :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47153) Vasinger! válasza h0o2a7j6 (#47134) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, de ez sajna nem annyira jó. Nekem MTB-re kéne, ez meg elég érdekesen nézne ki és felszerelni szem nagyon lehetne, ahogy nézem.

Esetleg valaki más 5let?

(#47154) Tamoo válasza Vasinger! (#47153) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy igazi baj van... olcsón ritkán lehet jót venni... főleg mtb-ra. Úh most nem kezdem el linkelgetni megint az enyémet. :D

Szerk.:
Legolcsóbban is kb ami megéri (amiket én láttam): ~800Ft alsócsőre ~3000Ft hátra, teleszkópra meg ~5000Ft... Ha ez alá adod akkor kb sz@r lesz a felfogatás, hitványabb anyag.... Persze ez az a variáció, amikor a vázon/telón nincsenek sárvédő felfogató csavarok. Ha valaki tud jobbat majd megírja... vagy nem :D

[ Szerkesztve ]

(#47155) Meme válasza Vasinger! (#47153) üzenetére


Meme
aktív tag

hááá...simán felrakjuk neked...
a kinézet már más kérdés...

Szevasztok bogyókák!

(#47156) dqdb válasza Meme (#47155) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hátulra még oké, ha a támvilla keresztmerevítőjén van lyuk a csavarnak (most télre én is visszaraktam a nálatok vásárolt csavarral rögzített hátsó sárvédőt a nyeregcsőre felpattintható helyett), de előre hogyan applikálod fel a teleszkópra a hagyományos sárvédőt?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47157) Tamoo válasza dqdb (#47156) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az enyémen pl hátul sincs lyuk, pedig nem rosszak ezek a csavarosak. Többet véd, meg olcsóbb is.

(#47158) Muton válasza dqdb (#47156) üzenetére


Muton
addikt

veszel két macsakszemet, ráhúzod a tartókáját a telóra és kapsz az első kerék tengelyével párhuzamos lyukat és ahhoz csavarozod a sárvédő pálcáit.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#47159) Oracle válasza dqdb (#47156) üzenetére


Oracle
senior tag

pl így [link] annó így volt az első telómon, tudom ronda de jól működött :D

(#47160) Meme válasza dqdb (#47156) üzenetére


Meme
aktív tag

legegyszerübben kábelkötegelővel.
ha valami müanyag vagy fém bilincset rakunk, az tartósabb, de még a kötegelő se adta meg magát azoknak akiknek igy csináltuk (mert nekik se volt más lehetőség).

Szevasztok bogyókák!

(#47161) dqdb válasza Meme (#47160) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igazából a kérdésem mögött az a gonosz gondolat bújt meg, hogy a gyorskötöző lesz a megoldás erre is, mint sok bringás rögzítési problémára, és talált :P

Az első krosszsárvédő szerintem eleget véd az alsócsőre szerelttel párban, de hátul a nyeregcsőre szerelt nagyon takony időben (eső + latyak + sár + gyors olvadás) elbukott.

Oracle: tudom ronda de jól működött De még mennyire ronda :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47162) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

11 °C van kint, végre elállt az eső, igaz még borús van... a mai cangázásnak mindenképp lőttek, mert ügyesen reggel 4kor értem haza a kocsmából. Ebben a hónapban én szeszt már nem iszom :W

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#47163) fpeter07


fpeter07
veterán

Holnap különösen jó időt mondanak. Tessék készülni! :)

(#47164) rétisün válasza Thulcandra (#47162) üzenetére


rétisün
veterán

én azért szoktam ilyen esetekben bicajozni, mert ha otthon fájlalom a fejem, meg nyögök, az rosszabb.....
tavaly nyáron volt olyan, hogy egy ilyen sörösebbre sikerült szombat után "másnap" 120 km-t tekertem. mire hazaértem, el is felejtettem, hogy másnap van (igaz, nem 4-kor keveredtem ágyba, hanem 2-kor)

idén is lesz ilyen :)) 120 km is és sörös szombat is...... :DDD (sörös szombat mondjuk holnap lesz :B 120 km viszont még odébb van)

fpeter07: kár, hogy az enyhe idő ellenére nem nagyon akar felszáradni :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47165) KaraDani válasza fpeter07 (#47163) üzenetére


KaraDani
addikt

Megyünk klubbos szülinapi közös tekerés lesz :C

rétisün: én az ébredés utáni gyógysörre szavazok ilyenkor inkább, és működik is ;]

[ Szerkesztve ]

(#47166) rétisün válasza KaraDani (#47165) üzenetére


rétisün
veterán

azt még nem próbáltam :DDD viszont a bicajozás/gyaloglás/nem otthon fekvés is működik, csak esetleg kicsit nehezebb elindulni :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47167) rekid


rekid
addikt

Hali!
Járt valaki mostanában bringaval Budapest Dunakeszi között? ha igen menyire saras a vidék? :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47168) venember83 válasza fpeter07 (#47163) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi is akartunk menni aszfaltra, de nem lesz ebből semmi, itt keleten vasárnapra mondanak jobb időt.

(#47169) Vasinger! válasza Tamoo (#47154) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én értelek, de azért majdnem 10000 Ft-ot költeni csak sárvédőre én soknak találom. Alsócsőre biztos nem veszek majd, mert oda nekem nem kell. Csak első és hátsó kerékre.

Nos Meme nálad nincsen nem pálcás MTB-re való sárhányó, viszonylag olcsón? Max 5k-ért.

(#47170) Tamoo válasza Vasinger! (#47169) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

akkor marad a gyorskötöző.... mert máshogy nem teszed fel. Pl <- mert ugye ehhez nincs felfogatásod. Crosson nekem ilyen van, csak a sima nem szélesített.

[ Szerkesztve ]

(#47171) Vasinger! válasza Tamoo (#47170) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem volt olyan sárhányóm, ami felmegy a biciklimre mindenféle applikálás nélkül. A teleszkópba kellett alulról belerakni elől. A hátsót pedig az ülésrúdra kellett ráfogatni.

Képek róla

[ Szerkesztve ]

(#47172) Tamoo válasza Vasinger! (#47171) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most komolyan keressem elő? :( -> [link]

Na és most mért nem azt használod? mennyibe is került.....? .... érted...

[ Szerkesztve ]

(#47173) Vasinger! válasza Tamoo (#47172) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Emlékeztem erre a hozzászólásodra, csak mint írtam, nincs ennyi pénzem most erre. Tudom, olcsó húsnak híg a leve. 1500 Ft első hátsóra tényleg nagyon kevés volt, de 5k már nem olyan kevés szerintem.

(#47174) amargo válasza Vasinger! (#47173) üzenetére


amargo
addikt

Tegyél fel hátra egy sks x3, előre meg a teleszkópmerevítőre rakj egy használt belsőt. Hozzáteszem ez tölti be a funkcióját, de legalább félig megküzd vele :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47175) venember83


venember83
nagyúr

Valami össztelós Kona szépségről álmodtam, de már nem tudom, melyik típus lehetett. Az agyamra ment a görgőzés. :D

(#47176) Vasinger! válasza amargo (#47174) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, az X3 nekem valamiért nagyon nem szimpi, a formája miatt. Nem íves, nem veszi át a kerék formáját és túl magasan van a keréktől. Én úgy látom, hogy nem sok sarat fogna fel. De cáfoljatok meg, ha rosszul látom.

Ezt a gumibelsős dolgot elmagyaráznád? :)

(#47177) rekid válasza Vasinger! (#47176) üzenetére


rekid
addikt

Kicsit kezdesz olyan lenni mint "zsido az üres boltban.." :)
igy nez ki és igy kell csinalni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47178) Tamoo válasza Vasinger! (#47176) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tessék: [link]! ( ja már linkelték :) )Nem rossz az X3, öcsémnek olyan van. Annak legalább értelmes a felfogatása. Élőben jobb mint képen.

[ Szerkesztve ]

(#47179) Vasinger! válasza rekid (#47177) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aha, szóval ezt nekem fejből kellett volna tudni, oké....

És ez igazából miért is jó? Szerintem közel sem véd annyit, mint egy sárvédő.

Tamoo: :R Hát, ha Te mondod. Csak nekem így ránézésre a kialakítása nem volt szimpi, a felforgatása lehet, hogy jó szó sincs róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#47180) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Megnyitotta kapuit a következő generációs TestBike:

http://www.testbike.hu/velemeny

Pár mintaoldal:
Shimano XT hajtókar
Avid BB5

Használjátok egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#47182) Tamoo válasza #00784640 (#47181) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igaz még nem volt dolgom ilyen ragasztóssal, de én sem szimpatizálok vele. Inkább valamilyen tépőzárasat vegyél. Bringaboltokban biztosan tudsz, olyat azért illik tartani mindenhol. Alap dolog. 1000-2000Ft. Ha nincs akkor hozass.

(#47183) rekid válasza Vasinger! (#47179) üzenetére


rekid
addikt

Nem, én nem erre gondoltam. :) Ahogy latom neked 5 forintért kell profi sárvédő, és semmi sem jó. Sajnos ami jó az drága, el kell fogadni. :R
A linkelt megoldás pedig attol szabadít meg hogy sarazás után a villa és kerék közti sárhalmot kelljen pucolnod. ingyen.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47184) rekid válasza #00784640 (#47181) üzenetére


rekid
addikt

Én használok ilyet, memééknél vettem. Arra jó hogy a bovden ne "verje" szét a festéket, ez különösen fehér bringánál látszik amikor a bovden fekete muanyagos anyaga vagy festéke összekeni a bringát pl az első féké vagy a hatsóé. A kilakitott alakok arra jo hogy nem kell kivagnod de persze olyan alakut szabsz le amilyet akarsz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47185) fpeter07 válasza hefi_ (#47180) üzenetére


fpeter07
veterán

Az áttekintő oldal jóval áttekinthetőbbé vált, ami úgy gondolom, jó dolog. :D A cumókhoz írt vélemények megszokást fognak igényelni.

Mik azok a VIP vélemények?

(#47187) rekid válasza #00784640 (#47186) üzenetére


rekid
addikt

jo ezek a multi szerszámok ha gond van de ne decathlonos meg hervisest mert ugy jarsz mint en. Szetesett a kezemben :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47188) amargo válasza Vasinger! (#47176) üzenetére


amargo
addikt

Jobb mint a semmi, kb . Sárral megbirkózik, de a vizet nem szereti. A felfogatása viszont nagyon jó elég merev, csak jól meg kell húzni a csavart hozzá. A gumibelsős dolog pedig pont arra jó, hogy olcsó és az arcodba nem kapod az áldást. Több kell?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47189) hefi_ válasza fpeter07 (#47185) üzenetére


hefi_
csendes tag

Az áttekintő oldal jóval áttekinthetőbbé vált, ami úgy gondolom, jó dolog.
Köszi a dicséretet!

Mik azok a VIP vélemények?
Ott a kerékpáros cégek és márkák szponzorált versenyzőinek véleményei lesznek olvashatóak!

(#47190) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol és mennyiért lehet Dura Ace zsírt és golyókat venni? A Veloban volt egy érdekes cikk a kerekek zsírzásáról, bár sejtem, nem lesz olcsó a dolog.

Előre is köszönöm a válaszokat

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#47191) Frenky89


Frenky89
őstag

A műanyag kulacsok általában meddig bírják hínárosodás nélkül, ha rendesen tisztán vannak tartva, illetve szerintetek mennyi realitás lehet ezekben a termosz-szerű kulacsokban?

(#47192) Edi77 válasza Frenky89 (#47191) üzenetére


Edi77
őstag

Én a műanyag kulacsaimat már 4 éve használom, semmi gond velük, esetleg a festék jön le kívül, ahogy a tartóba teszed vagy veszed ki.
A termoszosban télen gyorsan lehűl, nyáron aránylag gyorsan felmelegszik az ital, ha sokáig nem iszol ( ami ugye nem helyes), nekem a műanyag jobban bejött.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#47193) KaraDani válasza rekid (#47183) üzenetére


KaraDani
addikt

Nem az a lényege, hanem, hogy az arcod nem lesz sáros. Egy ilyen meg egy alsócsöves sárvédő montira bőven elég, ha nem városban közlekedni kell és 100% ig tisztának maradni, akkor úgyis csak a pálcás jöhet szóba.

(#47194) fpeter07 válasza KaraDani (#47193) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy pálcás olcsóbban kijön, mint egy műanyag? Most nem zavar a sár, nem muszáj tisztán érkeznem haza. (Suliban jobb lenne a pettytelen ruha)

(#47195) KaraDani válasza fpeter07 (#47194) üzenetére


KaraDani
addikt

3000 körül (pár) a bikefunnak van sokféle színben műanyag pálcás, ami teljesen frankó. [link] Ugyanez montisban [link]

(#47196) amargo válasza Edi77 (#47192) üzenetére


amargo
addikt

"A termoszosban télen gyorsan lehűl, nyáron aránylag gyorsan felmelegszik az ital, ha sokáig nem iszol ( ami ugye nem helyes)"

Itt egy negáció nem marad le véletlenül? Csak annak fényében kérdezem, hogy a termosznak pont az ellenkező a lényege :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47197) Edi77


Edi77
őstag

Persze, van nekem is rendes termoszom, az úgy müxik, ahogy kell, de volt a Tanktika termoszosnak mondott kulacsom, ami csalódás volt pont a fentebb említettek miatt :)

[ Szerkesztve ]

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#47198) amargo válasza Edi77 (#47197) üzenetére


amargo
addikt

Most attól mert volt valami, amit megvettél és nem töltötte be a célt, attól még nem lesz mind hasznavehetetlen :)

Milyen az a Tanktika - taktika esetleg? Nekem van egy szinte noname termoszom, ami bizony igen csak betölti a szerepét cirka 8 éve.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#47199) rekid válasza amargo (#47196) üzenetére


rekid
addikt

Ket rendőr beszelget:

- Te mi az ott a kezedben?
- Termosz!
- És az mire jó?
- Hat, a meleget melegen a hideget hidegen tartja!
- Aha, és mi van benne?
- Egy tányér leves, meg egy gombóc fagyi!

:)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47200) Edi77


Edi77
őstag

Sajnos a csapatom is rosszul járt ezzel a márkával, sajnos nem csak én voltam peches :)

A kulacs márkája Tanktika, s jó 8-9 éve vettük akkor majd 3000 Ft-ért...

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.