Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42701) Ariadne


Ariadne
őstag

Nos dqdb-vel megjártuk bizony a Csergezánt, 75 km-en legalább 1000-1200 szintet teljesítettünk (nem tudom, mennyi volt a szint, még megsaccoljuk térkép alapján), megnéztük a Zsíros-hegyet, felmásztunk tarnai pihenőhöz és persze a Csergezán kilátóba. Nagyon jó kis túra volt. :C

Most nagyon fáradt vagyok, szóval beszámoló és képek holnap. :B :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42702) Ariadne


Ariadne
őstag

Ejj, dupla... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42703) Xantomas válasza #56474624 (#42700) üzenetére


Xantomas
őstag

44-es, BCD104-es 9 sebességes szóval nem outi :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42704) #56474624 válasza Xantomas (#42703) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hűtlenség, ááhhh... :))

Múlt hét szombat óta nem bringáztam, ez már kihat az ember lelki állapotára... :O :)

(#42705) dqdb válasza #56474624 (#42704) üzenetére


dqdb
nagyúr

Annyira nem, a kerékméret legalább stimmel. Mondjuk végiggondolva más nem ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42706) Xantomas válasza #56474624 (#42704) üzenetére


Xantomas
őstag

Mitől hűtlenség? Fog a fene az outival terepre menni, nem vagyok én cyclocrossos :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42707) #56474624 válasza Xantomas (#42706) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát nem köll terepre menni..., ott a(z) gyönyörű, tükörsima magyar aszfalt. :P

[ Szerkesztve ]

(#42708) ludsimon válasza #56474624 (#42704) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor én nyertem.
Utoljára augusztus 17-én bringáztam egy jót, azóta csak lófing távokat. :O
Viszont a mai és a holnapi nap a bringázásé, legalább is ha az időjárás is engedi.
Hamarosan vennem kell hosszú biciklis szerkót, mert egy pulcsiban fáztam.

undefined

(#42709) #56474624 válasza ludsimon (#42708) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szívesen cseréltem volna veled e tekintetben, inkább a lófing távok (nekem is volt ilyen időszakom), mint abszolút zéró. :(
Mit csináljak, menjek el sétálni? Esetleg síbottal felszerelkezve? :) Ebben a "kissé" proli kerületben tuti ki is röhögnének. :DDD

Mai napon meg reménykedem, hogy a szerelőnek van elfekvőben megfelelő méretű shimano középcsapágy tengelye, mer ez tuti nem lesz jó. :U

(#42710) Ariadne válasza Xantomas (#42693) üzenetére


Ariadne
őstag

Melyik utca az, merre van?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42711) szatocs


szatocs
őstag

A DT legolcsóbb (ezüst, 2.0, 55Ft) küllője és a DT Champion 2,0mm fekete küllők között csak a szín a különbség? Mert ha igen, akkor az ezüst lesz szerintem.

=== Szatocs ===

(#42712) hakos1987 válasza KrAt (#42580) üzenetére


hakos1987
őstag

elvileg holnap megjön az XT V-fék, akkor még holnap fel is dobom a cuccot és este tudok nyilatkozni a cuccról:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42713) Oracle


Oracle
senior tag

Most már végleges, ezennel meg fullysodtam én is :C Itt az új vázam

Meme majd megy hozzátok egy átnézésre és átépítésre :)

[ Szerkesztve ]

(#42714) rekid válasza Oracle (#42713) üzenetére


rekid
addikt

Szép :) Mennyiért dobnak utánad egy ilyet?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42715) szatocs válasza Oracle (#42713) üzenetére


szatocs
őstag

Jóféle! :K

=== Szatocs ===

(#42716) rétisün válasza Oracle (#42713) üzenetére


rétisün
veterán

lassan teljesen montis (sőt, fullys) topik leszünk....igaz, neked legalább van virsligumis bicajod is :C
mod: még nincs egy éve (dec 27) hogy igazándiból outim van, talán még nem késő "megfullysodni" :DDD

"Meme majd megy hozzátok egy átnézésre és átépítésre"

de akkor már illenék saját kezűleg összerakni

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42717) Oracle válasza rekid (#42714) üzenetére


Oracle
senior tag

nem titok kerek 100k, kaptam hozzá egy felső bilincses első váltót, nyeregcső szűkítőt 31,6-ról 27,2re(de majd idővel kap belevaló csövet), és kormánycsapágyat. Állapota meg hibátlan alig van rajta pár karc :)

rétisün: :P

[ Szerkesztve ]

(#42718) venember83 válasza Oracle (#42717) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez 16/17 colos váz? Mert egy akkora Stevens fullyra nagyon hajtott az egyik itteni bringás, de mivel nem tudta eladni a sajátját, így lemaradt róla.

Használd egészséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#42719) Oracle válasza rétisün (#42716) üzenetére


Oracle
senior tag

Raknám én ha lenne minden szerszámom ami kéne, meg bowdenház stb :D

venember83: 20"-os

[ Szerkesztve ]

(#42720) syberia


syberia
veterán

Megosztom veletek a ma reggeli "élményemet":

megyek a lépcsőházba és látom hogy két cigány iszkol lefelé
az egyik kezében egy hatalmas erővágó, a bicajon az Abus U-lakat
már átvágva és az első sodrony is félig...
ne tároljátok lépcsőházban még jól lezárva se!!! :( :(((

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42721) KaraDani válasza rétisün (#42716) üzenetére


KaraDani
addikt

A crossomon 700*28 as külső van, ami szerintem még bőven a virsligumi kategória :P

Nem tudtam felkelni reggel, nem tudom milyen alváskórt kaptam 2 napja, de a Börzsöny k100 után aludtam egybe 13 órát (ezt még ért mert előtte 3-at), de hogy tegnap gyalogtúráztunk kb 10-15km-t és megint 10 órát alszok botrányos, pedig reggel 8 kor akartam indulni de képtelen voltam felkelni :(((

(#42722) rekid válasza syberia (#42720) üzenetére


rekid
addikt

Abus U-lakat átvágva?? :Y :Y :O

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42723) venember83 válasza Oracle (#42719) üzenetére


venember83
nagyúr

Megvan, és ez a másik kicsi, amiről beszéltem.

(#42724) Meme válasza Oracle (#42713) üzenetére


Meme
aktív tag

nem ijedtünk ám meg :U

Szevasztok bogyókák!

(#42725) Oracle válasza venember83 (#42723) üzenetére


Oracle
senior tag

Igen ő volt az :K , de akkor a másik még megvan nem?

Meme: még ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#42726) syberia válasza rekid (#42722) üzenetére


syberia
veterán

Nem tudom hogy csinálta de tuti nem flex volt nála!
Abus Sinus volt az áldozat, de jó sokáig tarthatott nekik
hogy "jókor" értem oda. Látszik hogy az erővágóval többször nekiálltak.

https://howbad.info/

(#42727) Tamoo válasza syberia (#42726) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

az ujjait vágnám le sorban erővágóval

(#42728) KaraDani válasza syberia (#42726) üzenetére


KaraDani
addikt

Szerintem, ott kellett lennie egy vasfűrésznek is, erővágóval esélytelen, hogy átvágták volna. Vasfűrésszel elég sok idő kell hozá, de megoldható, egy tesztvideoban úgy emlékszem a srác valami fél-háromnegyed óra alatt tudta elvágni az ulakatot.

Oracle: nagyon szép váz, gratula hozzá :C

Tammo: az túl gyorsan lenyisszantja, valami reszelős cuccal inkább ;]

[ Szerkesztve ]

(#42729) syberia válasza Tamoo (#42727) üzenetére


syberia
veterán

Remélem majd lesznek olyan törvények hogy az lesz végül.

https://howbad.info/

(#42730) syberia válasza KaraDani (#42728) üzenetére


syberia
veterán

Rakok fel fotót a vágás nyomáról.

Nagyon felidegesített ez az eset, az az érzésem hogy valaki szólt ezeknek a házból.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42731) Xantomas válasza KaraDani (#42728) üzenetére


Xantomas
őstag

papírlappal, és közben besózni a sebet!

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42732) venember83 válasza syberia (#42730) üzenetére


venember83
nagyúr

A te bringád volt?

Ejj, micsoda büntetési módozatok. Úgy érzem, hogy nem vagytok eléggé objektívek.

A vicc az, hogy az elvágott Abussal is már elég nagy kárt okozott...

Oracle: Elvileg már nincs, legalábbis azt mondta a haver, hogy beszélt az eladóval, és már elkelt...

(#42733) Ariadne válasza Tamoo (#42727) üzenetére


Ariadne
őstag

Erővágóval? Dehogy, jó tompa fűrésszel, úgy tovább tart. ;] Szadista off vége.

mod: Ja most olvasok tovább, nem csak nekem jutott eszembe, hogy túl szolid megoldás lenne. Ejnye, milyen brutálisak vagyunk ma reggel. :N

mod2: syberia: Viszont nézd a jó oldalát - megérte megvenni az U-lakatot, megtette amit tudott, megmaradt a bicaj. Ha egy gerinclakattal vagy más pántlika szintű cuccal lett volna lekötve, akkor valószínűleg már csak a helyét láttad volna. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42734) ludsimon válasza rétisün (#42716) üzenetére


ludsimon
veterán

"még nincs egy éve (dec 27) hogy igazándiból outim van, talán még nem késő "megfullysodni" "

Meg ne tedd! :D
Minek alakítom akkor át a féloutit, ha lassan tényleg fully topic lesz? :D

Lassan lehet kéne új topicot nyitni, aminek a címe 'Országúti kerékpárosok, bringások ide!' :DDD

Oracle:
Tetszik! :K
Egyébként miféle ötvözetből van?

Egy undorító kérdés:
Ha soha nem mész terepre, minek neked fully? ;]
De most komolyan, egy ilyen gépet terepen lehet kiélvezni, amúgy el unja magát szegény bringa. :U

undefined

(#42735) syberia válasza venember83 (#42732) üzenetére


syberia
veterán

Igen és a lakatnak köszönhetem hogy még most is az enyém,
pontosabban annak hogy két Abus zár (U+sodrony) volt rajta.

Mod Ariadne: igen pont ezért vettem meg a bicajjal együtt (Merida tfs100) hogy megmaradjon...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42736) Nyugdíjas válasza ludsimon (#42734) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lassan lehet kéne új topicot nyitni, aminek a címe 'Országúti kerékpárosok, bringások ide!'
Nemhülyeség. Én azért vagyok read-onlyban, mert ha erre jövök csak hegyekről meg letörésekről, meg sárról olvasok mindenféle olajos teleszpókokkal :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#42737) venember83 válasza ludsimon (#42734) üzenetére


venember83
nagyúr

Az új topikban meg lennétek hárman vagy négyen. Jó lenne az? :)

Amúgy érthető a fullyk térnyerése, tömegben már alig nehezebbek, mint a merevfarú vázak, ugyanakkor lényegesen kényelmesebbek, így csupán már csak az ár akadály, de szerencsére használt vázakat meg lehet kapni olcsóbban. Aki meg nem versenyezni akar, annak bőven jó a plusz egy kiló meg a nem éppen legújabb váz.

(#42738) syberia válasza syberia (#42730) üzenetére


syberia
veterán

Átvágott Abus Sinus

Közeli kép

Abus R.I.P. :O

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42739) ludsimon válasza syberia (#42738) üzenetére


ludsimon
veterán

Azta' rohadt! :Y
Ez ha jól látom erővágó nyoma.

undefined

(#42740) Nyugdíjas válasza syberia (#42738) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt tényleg nem fűrésszel csinálták. Elég jó erőben lehetett a rohadék, azért ezt egy erővágóval...:Y
Mondjuk Abusról hallottam már, hogy azért azt az elszántabbak átvágják. De szerintem ez nagyjából mindennel igyvan.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#42741) rétisün válasza ludsimon (#42734) üzenetére


rétisün
veterán

eszemben sincs :N

nincs itt a környéken annyi terep, ami indokolna egy fullyt (még ha szeretnék is terepezni) aszfalt viszont van bőven, szóval én maradok aszfalton, ezt megígérhetem.

Nyugdíjas: hát az igaz, hogy nem sokat irgattál be (vagy csak az én figyelmemet kerülte el :B ), de azért megoszthatod velünk, milyen bicajjal, merre/mennyit szoktál tekerni...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42742) syberia válasza ludsimon (#42739) üzenetére


syberia
veterán

Igen az, legalább 1 méteres erővágó volt a fiatalabbiknál.
Megnézném az élét annak a vágónak...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42743) hakos1987 válasza syberia (#42742) üzenetére


hakos1987
őstag

az szép... Ha jól értem, épp akkor értél a bicódhoz, amikor levágták már mindkét lakatot? Mikor megláttak, elfutottak, vagy előkaptad a stukkert? ;]
rendőröknek szóltál? szerintem nem lenne rossz, legalább a környéken keresnék őket, az erővágóval sétáló kisebbség kicsit sem gyanús jelenség....:)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#42744) Nyugdíjas válasza rétisün (#42741) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Most még egy picit titkolózok a kerékpárt illetően, mert készülőfélben az új gép,de megosztom, ha készen lesz :)

A merrefelé nekem abszolút belvárost szokta jelenteni. Leginkább a Boráros-Jászai közt fordulok elő lettlégyen az körút, vagy valami más útvonal. De leggyakrabban körút. Nekem elsősorban közlekedési eszköz a biciklim. Persze szabadidőmben is előveszem,de akkor meg legtöbbször énsem tudom merre fogok vele menni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#42745) syberia válasza hakos1987 (#42743) üzenetére


syberia
veterán

Mikor odaértem egyből iszkolni kezdtek a rohadékok, nem volt nálam semmi
(csak egy szép nagy kutya). A sodronnyal nem végeztek teljesen,
furcsa módon az u-lakat volt átvágva előbb. Rendőrök voltak...

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42746) ludsimon válasza syberia (#42745) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor hihetetlen bénák.
[link]
[link]

Egy nagyobb erővágóval ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42747) fpeter07 válasza rétisün (#42741) üzenetére


fpeter07
veterán

3 közeli erdő van, abból egy túl technikás, egyikben mindig tók állnak. Vagyis maradt egy, oda meg nem kell fully, mert sima az út. :D

syberia: Óóó, az nem semmi. Én nem is tárolnám szívesen lépcsőházban, persze ha máshol nem tudod érthető. Meddig maradt volna egyben a szép fekete sodronyom. :(

(#42748) ludsimon válasza fpeter07 (#42747) üzenetére


ludsimon
veterán

Én simán a technikáson mennék.

Miért nem azon mész?

undefined

(#42749) KaraDani válasza ludsimon (#42748) üzenetére


KaraDani
addikt

Hidd el vidéken nem mindenhol, van montizáshoz igazán alkalmas terep. Otthon Kaposvár mellett ott a Zselici dombság, próbáltuk amikor otthon voltam. Ami járható, azok a földutak, oda elég egy cross is, ami érdekesebb útvonal lenne ott meg a kutya sem jár, mivel nem montizik kb senki, és 1-1,5m es gaz és csalán lepi el az ösvényeket, így kb járhatatlanok. Pedig a táj gyönyörű.

(#42750) Tamoo válasza KaraDani (#42749) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így van. Ahol kevés a bringás, turista nem túl sok bejáratott ösvény van. Pedig nincs is annál jobb, mint szűk technikás ösvényeken zúzni :D A fakitermelők által szétnyomott nyomvályús, általában saras földút meg nem kifejezetten nagy élmény. :( pedig abból akad bőven.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.