Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42351) dunc válasza Dirtyz (#42348) üzenetére


dunc
nagyúr

Elolvatatam a cikket,megnéztem a weboldalt,nagyon jó hely lehet a párommal egyszer biztosan megnézzük . ( a reggeli külön jó pont :) )

(#42352) Ariadne válasza Meme (#42346) üzenetére


Ariadne
őstag

Gyanúm szerint dqdb-t az Ilios 2250-F1 AF kódú fotokromatikus lencse érdekli. :) Már feltéve hogy tényleg passzol a szemüvegébe, ránézésre teljesen úgy látszott.

Dirtyz: Tuti megyünk oda. :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42353) dqdb válasza Ariadne (#42352) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a pontosítást :R Szívesen megkérdeznék egy termékmenedzsert a Shimanónál, hogyan sikerült összehozni ezt a logikus és szép termékkódot :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42354) Oracle válasza Meme (#42346) üzenetére


Oracle
senior tag

Na kitekertem de csak egy fekete rugózó dugót látok gondolom ezt nyomja le a levegő, itt kéne olajnak lennie :F

(#42355) Meme válasza Oracle (#42354) üzenetére


Meme
aktív tag

privi!

Szevasztok bogyókák!

(#42356) Dirtyz válasza Meme (#42350) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi..

Védd a fákat, egyél hódot!

(#42357) Xantomas válasza Meme (#42337) üzenetére


Xantomas
őstag

Hajjaj, nekem már a második kormányom van az SS-ben, mert a kelenföldi pályaudvar mögött, a lépcső mellett, bringaúton felfele, eléggé tépem a kormányt. Rövid szakaszos, kb 4-5m-es 15%-os emelkedők, 1-1 m-es sík kanyarokkal.
Az emelkedővel nincs baj, csak azzal, hogy minden kanyarban meg kell állni, emelkedőn elindulni, kiállva, teljes testsúllyal egyik pedálon, miközben a kormányt tépi az ember.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42358) detroit17


detroit17
tag

Üdv!!
néha azért csak felugrok :)
elég komoly legalább is (számomra),hegyi edzésen vagyok túl. tegnap a bükkbe voltunk,edzettünk a Mátra körre.eddig összesen 11km-t mentem hegyre felfele,de most nem tudom mennyit mentünk felfele de nagyon sokat :) , 2-szer Hollóstető, 1-szer Jávorkút, 1-szer Bükkszentkeresztre.Nagyon állat volt nem tudom ez mennyi szint de kurva sok lehetett :)) 80km-t mentünk össz. ezzel a 4 emelkedővel.Miskolcról indultunk onnan mentünk fel azt hiszem lillafüredre, és onnan mentünk mindenfele :) .felfele 16-18, lefele 60-65, 70 :DDD . az első emelkedőt nagyon ellazítottam 14-15-el mentem végig fel utolsó előtti is lettem 7 ből,( nem mintha amúgy esélyem lett volna első lenni :DDD ), a második emelkedő utolsó 3km-ét megtoltam, ott már 5-iknek értem fel, a 3-ik emelkedőn ott 4-iknek értem fel ott nyomtam nagyon.4-iken meg már nem volt nagy menés , ott csak kellemesen 17-el :DDD Hollóstetőre,azt hiszem. ja és volt egy 20%-os emelkedő nem sok volt vagy 3-400m de az nagyon durva volt egyik srác nak nagyon nem ment megállt,és nem tudott elindulni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42359) Ariadne válasza Xantomas (#42357) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondtad múltkor, hogy nagy a fordulóköre, de érdekes, hogy ennyire... Sokat számíthat az a 15 centi hosszkülönbség, mert nyilván korábban neked sem volt gond bekanyarodni ott.
De rég jártam arra. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42360) Xantomas válasza Ariadne (#42359) üzenetére


Xantomas
őstag

A 29ernek nagyobb a fordulóköre, mint az outinak, de az outival mindig le kell lassítanom, esetenként megállni azokban a kanyarokban, mert csak a közepén megyek, ahol rendesen el van takarítva a dzsuva, üveg, meg a tüskék. Nem szeretnék defektet kapni ott újra.

(a kormánycsere az outin volt, nem a 29"en :) )

Amúgy, míg az outit betolom itthon a tárolóba, addig a 29ert rendezni, dönteni, és kormányt elforgatni kell, hogy elférjen. Egyszerűen túl hosszú. Majd megszokom, most még fura.
Pl a letöréseken állandóan attól parázok, hogy a két kerék között, leverem a hajtómű tányért, de 4-5 centire mindig a fogak alatt van a föld.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42361) Ariadne válasza Xantomas (#42360) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, SS, tényleg. :B Csodálkoztam is, hogy a Superiorral járnál a városban... Még nem ittam meg a reggeli kávémat. :D
Lehet akkor mázlista voltam régen, mert mivel ugye nem tudok jól kanyarodni, én szépen lelassítottam és kihúztam a szélére mindig a cross-szal, mit nekem üvegcserép. :DDD Gyengébb napjaimon a legfelsőt így sem mindig sikerült bevennem felfelé.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42362) ludsimon válasza Xantomas (#42357) üzenetére


ludsimon
veterán

Jóó.
De nektek súlyotok is van. :P

undefined

(#42363) dqdb válasza ludsimon (#42362) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Xantomas által vázolt helyen a súly nem sokat számít, ott pehelykönnyűen is hasonló erőt kell kifejteni, az általad kifejtett nyomatékon van a hangsúly. A szerpentinszerű kialakítás miatt 10 méterenként nulláról kell nekiállni emelkedőt mászni. Ha gyenge vagy, nem mész fel. Ha erős vagy, akkor pedig a súlyodtól függetlenül téped itt a kormányt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42364) Ariadne válasza dqdb (#42363) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyébként tényleg nem a meredeksége a gond, inkább az a nehéz, hogy ahogy Xantomas is írta, kicsi a fordulókban a hely (nekem még az üvegcserepes részt felhasználásával is :D ), főleg a legfelső kunkorban. Jó kis ügyességi próba egyébként, részemről sokáig lemenni sem tudtam rajta lábletétel nélkül, nem hogy fel... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42365) Xantomas válasza ludsimon (#42362) üzenetére


Xantomas
őstag

Meg ahhoz izom is. Pont olyankor mikor kiállva, derékból, bordaközi izmokkal, karból, vállból téped a kormányt, és taposod a pedált, olyankor, nem a súlyodból eredő gravitációs erőt fejtesz ki, ha nem bőven a 2-3x-át. A súlyoddal, csak a váztapéz alját terheled, ahol a középcsapágy van.

(#42361) Ariadne ugyanitt fáradt meg a klipsz szíjam is, és szakadt el félig, de a végén már én is lihegni szoktam. Váltóssal nem para, SS-sel szoktam szenvedni.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42366) Ariadne válasza Xantomas (#42365) üzenetére


Ariadne
őstag

a végén már én is lihegni szoktam - váltó nélkül ez a minimum. :D
Viszont most már akkor kíváncsi lennék, hogy a 29errel mennyivel lenne nehezebb feljutnod a szűk fordulás miatt. Nincs kétségem, hogy megcsinálnád, de biztos nem egyszerű. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42367) Vasinger! válasza dqdb (#42319) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm.. ez a pedál nem is olyan rossz.
Igazából azért nézelődök SPD után, mert a mostani pedálról bár nem csúszik le egyik cipőm se, de úgy zsibbasztja a talpam, mert a szögek belemennek a vékony talpú cipőmbe, ami nem annyira jó

A másik, ugye az, hogy húzni tudnám, szóval jobb teljesítményt tudnék elérni ennek segítségével.

(#42320) Ariadne: Hm...lehet, hogy akkor inkább "csak" egy ilyen biciklizős/SPD-s cipőt fogok venni. A célnak az is megfelelne. :K Majd ha lesz pénz... :U

(#42321) KaraDani : Én azért nem papucsban használnám, csak normális vékony talpú cipőben. :D Szóval arra lettem volna kíváncsi, hogy azon a kis töpszli spd pedálról nem csúszik le azonnal egy sima talpú cipő talpa.

[ Szerkesztve ]

(#42368) KaraDani válasza Vasinger! (#42367) üzenetére


KaraDani
addikt

Mind1, hogy papucs vagy cipő, szépen kényelmesen kiállás nélkül el lehet vele tekerni pár km-t szerintem.

(#42369) Xantomas válasza Ariadne (#42366) üzenetére


Xantomas
őstag

Mivel már jó párszor felmásztam ott vele, így elmondhatom, hogy nem para :)
Első fék satu, hátsó kerék felemel spdvel, és oldalra borítom a gép fenekét.

Iszonyat sokat tanultam ebből a videóból.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42370) venember83 válasza Xantomas (#42369) üzenetére


venember83
nagyúr

Megfelelő egyensúlyérzékkel könnyű... :P

Vasinger!: A vékony talpú cipő lecsúszhat, sőt, valószínűleg a pedál vastagabb kiszögelléseit is érezni fogod a cipőtalpon keresztül. Pár km-t meg lehet SPD-vel tenni megfelelő cipő nélkül, de nem az igazi.

(#42371) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani pár olyan oldalt, ahol a túráim útvonalát napló szerűen el tudom menteni?
Hasonlóra gondolok, mint a sports tracker, sajnos a mobil-gps részéhez nincsenek meg a technikai feltételek. :B De mindenképp ilyesmi elvűre gondolok.

:R

(#42372) Jofi81 válasza _stick_ (#42371) üzenetére


Jofi81
őstag

(#42373) bnss válasza venember83 (#42370) üzenetére


bnss
veterán

"Pár km-t meg lehet SPD-vel tenni megfelelő cipő nélkül, de nem az igazi."

Csak akkor kellemetlen a helyzet, ha elég széles a lábfejed, mint pl. nekem. De nem volt más lehetőség, menni kellett... :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#42374) ludsimon válasza Xantomas (#42365) üzenetére


ludsimon
veterán

Tört vagy hajlott az SS-en az előző kormány?

Fent van a Scotton az új nyeregcső, nemsoká indulok egy próbára.

Tegnap durva volt az Eneco Tour, 42- 50 km/h átlaggal mennek. :Y
Az is igaz, hogy időfutam bringákkal és csak 16 km.

Eszméletlen milyen egyforma erejük van, szinte mind 42 és 48 között végzett.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42375) KaraDani válasza Xantomas (#42369) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja, ha amit látsz rögtön meg is tudod csinálni, úgy könnyű :D

(#42376) _stick_ válasza Jofi81 (#42372) üzenetére


_stick_
őstag

Erre már én is rátaláltam, de sok mellék/föld utat nem jelez.
Létezik ettől pontosabb?

(#42377) Tamoo válasza _stick_ (#42376) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Térkép létezik, de olyat együtt biztosan nem találsz, amin "minden" út rajta lesz, és még naplószerűen fel is tudsz vinni mindent. Némi ügyeskedésre mindenképpen szükség lesz. Pl megtervezed vhol ahol rajta vannak az utak, aztán onnan importálod a bikemap.net-re. Jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42378) _stick_ válasza Tamoo (#42377) üzenetére


_stick_
őstag

Értem, köszönöm!

(#42379) Xantomas válasza venember83 (#42370) üzenetére


Xantomas
őstag

Karadani, meg amargo látták mennyire van egyensúlyérzékem :D:D:D

Egyébként nem nehéz felemelni az fenekét. Padkázásoknál megszoktam, hogy először az elejét, és a végén a hátulját pattintom meg. Klipszben, SPD-ben könnyű, mert tényleg csak annyi, hogy behúzod a féket, előre dőlsz, és rántod a lábad megfeszítve.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42380) Tamoo válasza Xantomas (#42379) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szöges pedállal sem nehéz, csak nagyot tud harapni :DDD Vagy a vádlimon vagy a sípcsontomon mindig vannak pöttyök.

(#42381) ludsimon


ludsimon
veterán

Nightride? :D

Már hiányzik az éjszakában menni, szervezünk valamit hétvégére?

Ez a havazás is nagyon tetszik.
Bár igaz, hogy legutoljára a hóval kapcsolatban azt mondtam valamikor február, január környékén, hogy utálom. :D

Csak le kellene már cserélnem a Land Cruisereim valami vérbeli terepre. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42382) Xantomas válasza ludsimon (#42381) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem sok értelme van komolyabb gumit tenni rá. Nem is férne bele
Olyan lesz mint egy tuningolt trabant. Attól, hogy pakolnak alá kék neont, meg kétmillás hifit, csak egy tragacs marad.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#42383) amargo válasza Xantomas (#42379) üzenetére


amargo
addikt

Noha sokáig én is sok mindenhez a féket használtam - a hátsó emeléséhez igaz nem -, de 1-2 hónapja azon vagyok, hogy minél kevesebbet használjam a féket technikai részen - ennek persze én sokszor most még a hátrányát érzem, pedig tényleg egyszerűbb lendületből áthaladni a gyökereken, csak én beleállok :)

A "rövid" bevezető lényege, hogy platformpedálos bringára átülve sokszor eljátszom, hogy húzom a pedált vagy a seggét csak simán lábból akarom emelni, aminek a következményét nem kell ecsetelnem, mert sokszor elég szerencsétlenül jövök ki lecsúszott végtagok összekaparása közben.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#42384) ludsimon válasza Xantomas (#42382) üzenetére


ludsimon
veterán

Köcce, megbántottad a Neuzer-t, most kérhetsz tőle bocsánatot. :D

Amúgy tényleg kellene már egy normális Bugatti a 'Trabant' helyett. :U
Csak hát minden közbejött, meg ott van még a Scott, jó lenne már azt is outivá alakítani.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42385) venember83 válasza ludsimon (#42384) üzenetére


venember83
nagyúr

Vegyél rá egy pár Nobby Nicet, olyan 25k-ből megúszod. :DDD

(#42386) ludsimon válasza venember83 (#42385) üzenetére


ludsimon
veterán

Először azt gondoltam poénkodsz, aztán megláttam az árát. :Y
Ki gondolta volna, hogy van ennyiért is gumi.

undefined

(#42387) ludsimon


ludsimon
veterán

OMG!!!

Németországból vettem hétfőn egy PD-M540-t és a UPS most hozta meg a csomagom!!!

Magyar Posta meg a DHL sehol sincs ehhez képest.
Egyszer Németországból rendeltem valamit, a DHL-el lett postázva egy nagyobb cuccot, az szintúgy 5-6 munkanap alatt jött meg, mint Magyar Postával.
Akkor gondoltam úgy, hogy úgy se létezik gyorsabb posta, most leesett az állam. :Y :Y :Y
UPS :R
Amúgy touch-os volt a 'papír' amit alá kellett írni.
Egy mini ipad-re hasonlított. Képernyőre kellett írni az érintős tollal, még nem csináltam ilyet, de tök jó volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42388) Ariadne válasza ludsimon (#42374) üzenetére


Ariadne
őstag

És még hol vannak ők ettől: Le Mans 24 órás verseny, 24 óra alatt 724 km, igaz itt bruttó idő a 24 óra, vagyis a 30 körüli átlag.
Klubos fórumra meg látom nem jársz, az egyik srác is megcsinálta a saját 24 órását, 40 km-enként 200 m szintes, tehát nem is sík körön ment 24 órán át, a vége 500 km lett, nettó sebesség átlag 29,6 km/h. :U Pedig nem is versenyző, csak simán megszállott.

A Nobby Nic pedig az ultimate megoldás terepre, nagyon sokan használják. Nem csak a gyártók huncutsága azért teljesen, hogy egy külső 2k-ba kerül vagy 12k-ba, van mögötte valós különbség is.

Tamoo #42380: És barátnőd nem érdeklődött még, hogy ugyan ki harapdált össze, amíg távol voltál egy napon át hétvégén, állítólag bringázni? :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#42389) Jofi81 válasza ludsimon (#42387) üzenetére


Jofi81
őstag

A UPS-nél évek óta így megy az aláírás. :) Mennyi volt a pedál? Mostanában akarok én is venni egy PD-M520-at.

(#42390) ludsimon válasza Jofi81 (#42389) üzenetére


ludsimon
veterán

Megy PÜ!

undefined

(#42391) Tamoo válasza Ariadne (#42388) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

már valóban érdeklődött :P de kimagyaráztam

[ Szerkesztve ]

(#42392) ludsimon válasza Ariadne (#42388) üzenetére


ludsimon
veterán

"a vége 500 km lett, nettó sebesség átlag 29,6 km/h."

Ez már majdnem droid. :DDD
Persze, hogy nem olvasok mindent.
Nem érek rá egész nap fórumozni, elég nekem a PH! pár száz topicja. :DDD
Azért arra kíváncsi lennék, hogy hosszabb távon (150km felett 200 km alatt) Tour-okon milyen átlagokat mennek.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42393) KaraDani válasza ludsimon (#42392) üzenetére


KaraDani
addikt

Szakasztól, a verseny állásától, a szökésektől is függ: síkon 38-45 szokott lenni, hegyi szakaszokon 30-40.

[ Szerkesztve ]

(#42394) rekid


rekid
addikt

HI!
Holnap nem nagyon leszek netközelben de este kene menni bringázni. :) Szoval holnap 18:15 lánchíd szokott hely jó valakinek?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42395) KaraDani válasza rekid (#42394) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem jó. Mennyit akarsz menni?

(#42396) rekid válasza KaraDani (#42395) üzenetére


rekid
addikt

Tök 8 olyan 9 korul akarok hazerni kb. Ami belefer konditol fuggoen. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#42397) ludsimon


ludsimon
veterán

Mi a biciklin a kakukktojás?
Szerintem így dobott egy kicsit a kinézetén.

A kéz történetét utána írom le.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42398) Jofi81 válasza ludsimon (#42397) üzenetére


Jofi81
őstag

Csak nem az SPD pedál? :D

(#42399) Tamoo válasza ludsimon (#42397) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem mondom, ezen is jól ki van húzva a nyeregcső. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42400) fpeter07 válasza ludsimon (#42397) üzenetére


fpeter07
veterán

SHImanó pedál. Nyeregcső is furcsa ránézésre, de nem emlékszem már a régi képekre.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.