Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) chop válasza Zolás (#10449) üzenetére


chop
őstag

Szelvedot mosni tenyleg az, de amikor -5 fokban kellett kotni es elvedozni a 250 centi magas papirtekercseket, akkor elegge jol jott volna... :)

(#10452) Somatom válasza chop (#10451) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a kötözés az, amihez vmi spanifer nevű izét kell használni? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10453) chop válasza Somatom (#10452) üzenetére


chop
őstag

Az-az, jo a tipped... :))

(#10454) Somatom válasza chop (#10453) üzenetére


Somatom
veterán

Na jó, ez nagyképűség volt tőlem, mert nagyritkán azért nálunk is előkerülnek a spanik. De, szerencsére ez tényleg nagyon ritka. Most hetedik hete vagyok kint, de eddig még nem kellett spaniznom. Meg, nálunk oldalnyitás sincs. Vagy ömlesztett cucc, amit felülről raknak, vagy bála, amit hátulról beschubizunk, vagy raklapos áru. Ahhoz meg max végzárót használunk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10455) KAMELOT válasza chop (#10448) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a pálca jó dolog leszedni. Mi otthon csináltunk. Cső és a végére V kiakakítású vas. Kis hegesztés. Lefestettük pirosra és rá zöld szalag. Ingyen volt.
Spanit meg előre elkészítettem mindig, így csak élvédő és már ment is.
Ilyet már több mint 2 éve nem láttam. Elég ha a papírért bemegyek és kinyitom az ajtót. Sőt legtöbb helyen az sem kell. Kinyissák a rámpán :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10456) chop válasza Somatom (#10454) üzenetére


chop
őstag

Na, igy mar ertem, hogy hogyan lehetseges a napi 4-5 rakodas.... :)

Kamelot: jovamma, akkor is zug a fridzsidereeed!!! :D :D :D

(#10457) Somatom válasza chop (#10456) üzenetére


Somatom
veterán

Hétfőre hatot kaptam. A Dennernél kezdek kerti cuccokkal, amik gurulós kocsikon vannak. Húsz perc alatt lerángatják. Onnan 40Km -re ömlesztett papírt rakok. Na, ott nem kapkodó idegbetegek, de egy óra alatt biztos meglesz. Onnan 40Km a lerakó, ugyanott vissza is rakok. Ott a le/fel rekordom 27perc. Onnan 200Km a papírgyár, ahol el lehet ácsingózni a sorban, de maga a lerakodás 15perc (ajtó nyit, távirányító gomb megnyom). 15Km a felrakó, ami bálás papír. Volt már olyan, hogy 15 percen belül megvolt a be és a kimérlegelés. Aztán megyek, amíg van kedvem és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10458) chop válasza Somatom (#10457) üzenetére


chop
őstag

Hat, igy porog a nap...nekem keddig (napkozben, tehat del/delutan) van meg 1300 km-em. 500-500-300 a terv.

Amugy ha kurvalusta vagy gepelni (amit megertek, en is az lennek), akkor telon is beszelhetunk, csak kuldd el a szamod.

(#10459) KAMELOT


KAMELOT
titán

Most olvastam, hogy a Wabi jó nagy xarban van!
Pedig kezdenek indulni a gyárak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10460) fesii válasza KAMELOT (#10459) üzenetére


fesii
aktív tag

Kapkodom a fejem rendesen. Kezdenek csődöt jelenti a nagy cégek úgy globálisan a világban. [kiszamolo]
Mi most kezdtünk el újra dolgozni de a munkák 30%-a már most a telepek közötti hozzuk visszavisszük pénzcserélés. Pedig ezt inkább júniusra gondoltam.
Ismerosom eddig többet dolgozott mint szokott.
Most 2 nap várakozás után mondtak hogy go haza mer halott ügy az egész. Ez csak tipp de az európai lazítás miatt megjelent az olcsó munkaerő?!
Még ha holnaptól eltűnne a vírus szerintem akkor is necces lenne egy olyan újraindulás ahol csak azok véreznének el akik a “jólétben” is penge élen táncoltak.

[ Szerkesztve ]

(#10461) Mcrazy válasza fesii (#10460) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nem biztos, hogy véletlen ez az egész. Erről mi a véleményetek?

Üdv: Mcrazy

(#10462) zsid válasza Mcrazy (#10461) üzenetére


zsid
senior tag

David Icke az egyik legnagyobb ma élő konteós :D

fesii:
Jönnek a csődök, de milyen csődök? Szolgáltatóipari csődök, ahol a cash-flow-t beborította a két-három hónap kiesés.

Már vannak "belsős" infóim egy magyar utazási iroda csődjéről is. Szezon előtt kitoltak foglalásba egy rakás pénzt, amit a szállodák eltapsoltak felújításra és fejlesztésre, a szezon meg elmarad. Egy-két nap és jön a csődbejelentés. Sajnáljam őket?
A tulaj már alapítja az új céget, a szállodákkal megvan a barter, hogy következő szezonban "lefogyasztják" az ez évi befizetést... A foglalalásokra visszajáró dolgokat majd intézi a csődbiztos meg a biztosító. Ilyen ez a szolgáltatás..:D

<tRucKdriFteR>

(#10463) KAMELOT válasza fesii (#10460) üzenetére


KAMELOT
titán

Egészben az a fura, hogy most 1-2 hónapos kiesés van és azonnal csőd. Közben meg évekig hatalmas profitra tettek szert. Akkor hol az a rengeteg pénz???

Zsid: pont ezt írtam én is. Milyen csőd főleg az olajiparban. Dollár trilliárdok forognak.
Tudod megy a rongyrázás!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10464) Gyurma_13 válasza KAMELOT (#10459) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Hol olvastad? Egy linket berakhatnál. Köszi

(#10465) KAMELOT válasza Gyurma_13 (#10464) üzenetére


KAMELOT
titán

Bocsánat ez március 20 cikk. Azóta szerintem kezd éledezni. [link]
Habár valaki írta, hogy levitték 45€ a napi díjat!

Beszéltem Girtekással. Aszondja 5 hónapja nem volt otthon. 53€/nap alapbér nincs. Ki lehet számolni mennyit kap egész hónapra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10466) zsid válasza KAMELOT (#10465) üzenetére


zsid
senior tag

Azért a Girtekás sofőrök egy jelentős része fehérorosz vagy orosz - a legenda szerint a Girtekát a Magnit tolta meg amikor elkezdték az oroszokat mindenféle hülyeséggel szankcionálni és eltüntek a Magnitos autók Európából. Lusta vagyok megkeresni mennyi az észt normál bér, lehet ahhoz képest az 1500-1600 euro kevés, de az orosz és fehérorosz bérekhez képest biztosan sok.

<tRucKdriFteR>

(#10467) KAMELOT válasza zsid (#10466) üzenetére


KAMELOT
titán

Kimondottan ott ukrán, orosz, fehér orosz sofőrök vannak. Girteka orosz tulajdon, csakhogy tudjanak szállítani oroszba így Litván bejelentésű a cég továbbá láttam már lengyel és német kamiont is.

Girteka Logistics transport fleet has grown to 5,000 trucks and 5,500 trailers, and our drivers have already reached the number 10,000!

Legtöbben ukránból vannak. Ott a kamionos 35€/nap. Ez nekik egy oázis.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10468) Somatom


Somatom
veterán

Egy újabb nap a paradicsomban. Az n+1. hétvége a rheinfeldeni vámplaccon. Kicsit már uncsi.
Ha valaki szombaton reggel esne ide, mindenképpen álljon meg a collos lámpánál! Tök üres minden, a pályán sincs senki, de akkor is meg kell állni. Kb. két percet álltam és nyitott a lámpa. Kiderült, hogy figyelik. Aki nem állt meg, azt egyből vitték kontrollra és fordítják vissza. Majd hétfőn próbálkozhat a sor végén.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10469) chop válasza Somatom (#10468) üzenetére


chop
őstag

Jol hangzik, engem a bregenzi hataron ert a hetvege, pedig tegnap ilyenkor meg nagyon maskepp festett a sztori. Mainz mellett rakodtam, kerdezi a tarhonyas, hogy: olasz? Mondom nem, belga. Mondja, hogy csak olasz van. Hivom a mokust, mondja megkerdezi.

Kiderult, baszki, hogy Gent helyett Napoly ala kell vinni a motyot..hat, mondom, hetfon kezdodik a 4. hetem, huznek mar haza a francba, de meg menjek le, aztan meg keveredjek fel onnan. Igazabol azert nem nyuglodom, mert raklapos cucc, bedobalta, lekotottem, hozza se kell nyulni, konnyu fuvar. Mondjuk a napolyi dolgot ugy terveztem, hogy hit & run, en azon a kornyeken tuti nem alszom. :)

Aztan Karlsruhe-ban tankoltam volna, erre nem jo a kartyam kodja, szoval most van kb. negyed tank gazolajam, megfelelo kut olaszban van, ugyhogy mondtak, hogy tankoljak valamennyit DKV-ra.

(#10470) KAMELOT válasza chop (#10469) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért milyen kúton kell tankolnotok? Van több kártyátok? Milyen kamionnal vagy?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10471) chop válasza KAMELOT (#10470) üzenetére


chop
őstag

Q8, AS24. Jellemzoen ezek. Es eddig mindig ugy jott ki, hogy Q8-cal itattam, azzal meg semmi gond nem volt. Csak epp nemetben AS24 van es annal nem volt jo a pin. De van nalam vagy 6 kartya..

DAF-fal vagyok amugy.

(#10472) zolika39 válasza zsid (#10462) üzenetére


zolika39
újonc

Robinson tours volt?
https://24.hu/fn/gazdasag/2020/05/09/robinson-tours-koronavirus-utazas/

(#10473) KAMELOT válasza chop (#10471) üzenetére


KAMELOT
titán

WCC-290 a pótod? Ott álltál a halszálkákban? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10474) chop válasza KAMELOT (#10473) üzenetére


chop
őstag

Stimm. :) Mikor voltal erre?

(#10475) KAMELOT válasza chop (#10474) üzenetére


KAMELOT
titán

14.30-kor amikor valakik összetörték magukat az alagútban. Pont előtte álltam piros volt a lámpa. Le volt zárva 1.5 órán át.
Messziről láttam kilógott a pót :)
Rendesen be van állva a parkoló, de az összes ahogy jöttem.
Mentem a telepre, remélem holnap leszednek, ne kelljen hétfőn reggel 4-kor felkelni, hogy fognak szedni. - 25C van az áru!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10476) chop válasza KAMELOT (#10475) üzenetére


chop
őstag

Igen, azert kerdeztem, mert delutan beallt mogem egy lengyel, aztan ugy mar nem latszik a rendszam. Delelott alltam meg, akkor meg volt hely, de 1-2 korul mar lezartak a parkolot, fogalmam sincs miert.

Amugy ha valakit erdekel, akkor bar rendesen korbe van keritve a piheno, a vamplaccos oldalon ki lehet szokni vasarolni, nekem is egy osztrak foszer mutatta meg :)

Jah, tele vagyunk, en se mertem tovabb menni, de olyan mennyisegu lengyel, meg litvan (orosz) van itt, hogy hihetetlen. Alapbol nekem se erre kellett volna jonnom, mert az iranyitom szerint az A7-rol Fussennek kellett volna mennem, at a hataron es Innsbruck. Aztan megneztem a terkepet es ugy donttotem, hogy azokra az utakra nem valo nyerges... :)

[ Szerkesztve ]

(#10477) KAMELOT válasza chop (#10476) üzenetére


KAMELOT
titán

Irányítód valami barom. Mindenki erre jár. Oda max 7.5t való.
Vannak kivételek amukor Bruck-ba megyünk. Sajnos arra csak 1 út van. Muszáj mert visszük oda a kenyereket.

Litván az mind orosz tulajdonú kamion valójában, ukrán és fehérorosz sofőrökkel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10478) chop válasza KAMELOT (#10477) üzenetére


chop
őstag

Persze, csak ugye igy megsporolta volna a palyat Bregenztol majdnen Innsbruckig. Franciaban is zergebszta utakon kell jarni, mert "jajjdragaapalya".

(#10479) KAMELOT válasza chop (#10478) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja, hogy nektek így kell mennetek ilyen spórolósan! Mondjuk ti nem siettek sehova :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10480) Somatom válasza KAMELOT (#10479) üzenetére


Somatom
veterán

Ez az. Néha nálunk is bepróbálkoznak ilyesmivel. Nem igazán értjük, hogy miért. Napi 4-5 rakodásnál símán előfordulhat, hogy az utolsót nem érem el, pedig a gyorsabb úton elérném. Az heti viszonylatban mínusz két meló. Múltkor Basel -től gangolok fel a német A5 -ön. Felhív Petikénk, hogy miért nem mentem át Mulhouse -nál a Francia pályára, mert az ingyenes. Mondom azért, mert mint azt ő is tudja, ehhez a fuvarhoz van egy un. Notifizierung dokumentum, ami tartalmaz egy Google útvonaltervet. Abban az van, hogy Offenburg -nál kell átmennem franciába. Ha engem megállít a francia rendőr Mulhouse fölött, akkor ő fizeti a büntit? Petike elcsöndesült. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10481) KAMELOT válasza Somatom (#10480) üzenetére


KAMELOT
titán

Nálunk ilyen szóba sem jöhet. Ami a csövön kifér és pálya.
Általában ezeket a bundes szakaszokat használom.
AT... 141 és 148
DE...31 és 33
FR...N4
Többi autobahn :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10482) Somatom válasza KAMELOT (#10481) üzenetére


Somatom
veterán

Ha úgy is éjszaka mész, nem jobb a 31 helyett, az A5 -> A8? Cirka 40Km a különbség, de nem kell megmászni a Fekete erdőt. München -től meg az új pályán Braunau.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10483) KAMELOT válasza Somatom (#10482) üzenetére


KAMELOT
titán

Bregenz--Offenburg így járunk. Azért 31-->33
Vagy 31 végig--> Freiburg
München 94 Braunau, de ott nem megyünk a 12-en Passau fele meg Suben, hanem AT 148-as.
20km rövidebb és kikerülöd a dugót. Alig megy arra valaki.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10484) Somatom válasza KAMELOT (#10483) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. Ha érintened kell Bregenzet, akkor nem jó az A8 München -> Braunau. Végülis a B31 -> Freiburg -nak is van egy hangulata. Csak nem télen. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10485) KAMELOT válasza Somatom (#10484) üzenetére


KAMELOT
titán

Télen csak azt a kanyargós 4km kell megtenni többi ok. Offenburg fele rosszabb. Arra télen nem megyek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10486) chop válasza Somatom (#10484) üzenetére


chop
őstag

Naja, amikor kiteszi a 10-es tablat, akkor 40 tonnaval a nyakadban onkentelenul is kitagulnak a pupillak. :)

(#10487) Somatom válasza KAMELOT (#10485) üzenetére


Somatom
veterán

Háát... Utána a fensík sem kellemes amikor havazik. Jöttem franciából és az A5 -ös lehajtójánál ki volt írva, hogy a B31 csak hólánccal. Már kerültem is az A8 felé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10488) KAMELOT válasza Somatom (#10487) üzenetére


KAMELOT
titán

Abban az esetben Strasbourg--> A5 A8 A7
Ott fel nem mész 40t hóban :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10489) chop


chop
őstag

A tortura folytatodik: nem mentem kockaztatni, hogy vagy eleg lesz a nafta, vagy nem, igy megalltam egy OMV kuton itatni: belenyomtam 100 litert, erre nem fogadja el a DKV kartyamat.

Ez masfel oraja tortent, azota kiderult, hogy Ausztriaban nem engedelyezett a DKV (senkisemondta), ugyhogy most a ceges kartyara tarhalnak penzt, de minen 20 emberen megy keresztul, mire engedelyeztetik, en meg itt allok a kutfejen es egek.

Es az AS24 kartyam kodja se volt jo. Agyrem.

(#10490) KAMELOT válasza chop (#10489) üzenetére


KAMELOT
titán

DKV-al tankolok osztrákban bármelyik kúton ha kell!
Valami gondok vannak a céggel szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10491) chop válasza KAMELOT (#10490) üzenetére


chop
őstag

Jah, csak te nem a wabinal vagy :)

Itt kokemeny fillerbszas van, amin tudnak sporolnak.

(#10492) KAMELOT válasza chop (#10491) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek van DKV kártya, ha nem lehet fizetni?
Van tapasztalatod mehetsz bármilyen céghez.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10493) chop válasza KAMELOT (#10492) üzenetére


chop
őstag

Az elet nagy kerdesei...nem tudjuk, csak van es cipelem magammal mindenhova. Eggyel tobb hibalehetoseg.

(#10494) KAMELOT


KAMELOT
titán

Tegnap megálltam pihenni Suben gödör parkoló, délután 5-kor. Német befelé 2 sorban Subennél állt a sor. Nem értem miért nem engedik a kamionokat. Ameddigre átmegy ott valaki az 3 óra!!!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10495) csibe1 válasza KAMELOT (#10494) üzenetére


csibe1
addikt

Ez csak a stau utáni vágyukból eredhet. :K
Mivel most nincs, és emiatt erős hiányérzetük támadt, gondolták csinálnak ők egyet.
Amúgy meg lehet, hogy csak szimplán elkezdték felkészíteni a népeket a régi forgalomra való visszaállásra. :DDD :))

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10496) Somatom válasza csibe1 (#10495) üzenetére


Somatom
veterán

Már állnak vissza. Hétfőtől sok korlátozást feloldottak. Megnőtt a forgalom, de még nincs lakókocsis népvándorlás, meg román, bolgár bontójárat.

Ti mit tudtok arról, hogy állítólag tegnaptól a szállítmányozásban dolgozóknak hazafelé nincs karantén procedúra?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10497) KAMELOT válasza Somatom (#10496) üzenetére


KAMELOT
titán

Pár hét aztán megindulnak a lakókocsisok :DDD
Június elején megnyitják az SK-->AT HU CZ felé a határokat. Utána következik a PL pár napra rá.
Annyi kamion ment tegnap kifelé AT-->DE nem normális. Most parkoltam Deutsch wagram kúton, bakker még elöl a kutón is álltak úgy tele volt éjjel. Pedig az nem kis benzinkút.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10498) kugli válasza Somatom (#10496) üzenetére


kugli
aktív tag

Magyarországra ez vonatkozik jelenleg: [link]

(#10499) Somatom válasza kugli (#10498) üzenetére


Somatom
veterán

Ez az. Köszönöm!
Elvileg van ügyfélkapu regem. Akkó megpróbálom elintézni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10500) KAMELOT válasza Somatom (#10499) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek mész haza? Ráér majd karácsonykor :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.