Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) csibe1 válasza Somatom (#10146) üzenetére


csibe1
addikt

Befelé menő oldalon még mindig kint vannak a maszkos magyar rendőrök?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10152) KAMELOT válasza Somatom (#10150) üzenetére


KAMELOT
titán

Még jó hogy éjjeleseket járok. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10153) Somatom válasza csibe1 (#10151) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. Azok sztem maradnak is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10154) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Bocsi,közbe melóztam belföldön. Nagyon köszönöm a határ infókat! Hegyeshalom akkor kifelé is dugó? Azt hittem csak magyarország felé.
Azért kiváncsi vagyok,hosszútávon is járhatóak lesznek e a kishatárok…

(#10155) kugli


kugli
aktív tag

Magyarországon jelenleg külföldi áruszállítás csak kijelölt határon mehet,pl Hegyeshalom. Osztrákba németbe ez hogy van? Az említett Braunau határ pl ?

(#10156) Freiherr válasza kugli (#10155) üzenetére


Freiherr
őstag

Miért nem mész fel az ottani hivatalos oldalakra? :F
Ott kapsz infót, ha nem tudsz németül, google translate segít rajtad.

XXX

(#10157) Freiherr válasza Freiherr (#10156) üzenetére


Freiherr
őstag

https://www.oeamtc.at például ez osztrák
Adac.de ez meg a német

[ Szerkesztve ]

XXX

(#10158) KAMELOT


KAMELOT
titán

Délelőtt Linz fele. Kamion van pár kocsik sehol. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10159) Zolás


Zolás
addikt

Csak hogy legyen egy kis itthoni infó is.
Vasárnaptól otthoni karanténban vagyok, amiről négyoldalas papírom van, meg minden. Ezt végre valahára sikerült feloldani, de erről természetesen már nem kapok papírt. Tudomásul vették a kérelmem, hogy munkavégzés céljából kérem a karantén felfüggesztését, és kész, puff, egészséges is vagyok, és a karanténnak is vége. Jófajta magyar ügyintézés.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10160) kugli válasza Freiherr (#10156) üzenetére


kugli
aktív tag

Azért mert a hivatali infó most végképp nem egyezik a helyszinen épp életben lévő magatartással. Ugye Hegyeshalomnál is minden rendben…

(#10161) Somatom válasza kugli (#10160) üzenetére


Somatom
veterán

Braunaunál mennek át kamionok is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10162) KAMELOT válasza Somatom (#10161) üzenetére


KAMELOT
titán

Arra szépen lehet haladni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10163) kugli


kugli
aktív tag

Köszi újra az infókat! A linket is köszönöm!

(#10164) HoTaZo válasza Zolás (#10159) üzenetére


HoTaZo
őstag

A TachoCenteres (fb) srác kitaposta, hogy miként lehet feloldani a karantént.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10165) KAMELOT válasza kugli (#10163) üzenetére


KAMELOT
titán

Most jöttem Braunau, már osztrák is ellenőriz befelé. Mindkét felén kontroll van.

Hotazo: mit vannak betojva a karanténtól. +1 héttel vagy otthon többet. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10166) Somatom válasza KAMELOT (#10165) üzenetére


Somatom
veterán

Azért menjek haza, hogy négy fal közé legyek bezárva tavasszal? Ettől még meló közben is szabadabb vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10167) HoTaZo válasza KAMELOT (#10165) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem a karanténtól vannak betojva, hanem hogy kint rekedünk.
De most dobták fel, hogy jövőhéten megyek-e exportba?
Ti, hogy látjátok a forgalmat, parkolókat, cégeket, van értelme kimenni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10168) HoTaZo válasza Somatom (#10166) üzenetére


HoTaZo
őstag

Már van felmentési lehetőség.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10169) Zolás válasza HoTaZo (#10168) üzenetére


Zolás
addikt

A felmentési lehetőség munka céljából van. Tehát azért, hogy kimenj sétálgatni a parkba nem kapsz felmentést. Igazából azoknak sem kéne sehova se menni, akiknek nincs karantén előírva. Én is kértem a felmentést, és hétfőn megyek is dolgozni, bár hogy a határokon hogy jutok túl, azt még nem tudom. Cseheknél a kútra wc-re csak maszkba mehetsz be, de hogy honna veszel maszkot, azt nem tudom. Érdekes lesz az biztos, de dolgozni meg kell, különben nincs lóvé. Inkább maradnék itthon.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10170) KAMELOT válasza HoTaZo (#10167) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért baj ha kint vagy legalább kapsz pénzt? :) én személy szerint haza sem megyek ameddig le nem megy ez az egész!

Most kaptuk a hírt... 5.5ó után 45p és napi 11ó vezetés is lehet. 2 heti vezetés 100ó. Lehet nyomni neki... :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10171) HoTaZo válasza Zolás (#10169) üzenetére


HoTaZo
őstag

Volt némi kavarás ezzel a feloldási engedéllyel, mert hiába írta a NIT meg még mit tudom még ki, hogy ha jól van a sofőr, akkor fuvarba lehet menni, de az nem oldotta fel, hogy ne kerüljön kőrözés alá az ember. Most már tisztázódott, hogy az ORFK Rendészeti főigazgatósága engedi, de kell kérelmezni, akkor kiadják.

Nekem, volt régebbről maszkom, most meg itthon adnak a cégeknél, kesztyűt, sebész maszkot. Gyűjtögetem őket.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10172) HoTaZo válasza KAMELOT (#10170) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem erről közelítik meg, hanem hogy inkább vigyük a belföldit (mert ott is küzdenek a sofőr hiánnyal), mintsem kint fuvar nélkül álljon.
Úgy döntöttem, hogy jövő hetet elszaladgálom belföldön, aztán kiderül, hogy mit varázsolnak a nagyot tudók és annak fényében megyek ki vagy sem.
Nekem most nem a lóvé az elsődleges.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10173) Somatom válasza HoTaZo (#10171) üzenetére


Somatom
veterán

Talán nem is a maszk a legfontosabb, hanem a kesztyű. Távolságot tudok tartani, de azt nem tudom megoldani, hogy ne fogjak meg semmit. Melóskesztyűben meg nem lehet papírozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10174) HoTaZo válasza Somatom (#10173) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, ezek a sebész maszkok, csak a látszatra jók. Gumikesztyűben meg 5 perc alatt tiszta víz a kezed.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10175) Somatom válasza HoTaZo (#10174) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam rendes maszk van, nem ilyen sebész vacak. Nem most lőttem, nekünk ez alap tartozék, mert több olyan lerakónk van, ahol egyébként is megkövetelik. Sztem még a cérnakesztyű is jobb, mint a semmi. Bőrön át nem szívódik fel a vírus, a kesztyű csak azért kell, hogy a kézmosásig ne kerüljön a vírus érintkezésbe a szemeddel, száddal, orroddal. Rakodáshoz meg úgyis melóskesztyűt használsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10176) KAMELOT válasza HoTaZo (#10172) üzenetére


KAMELOT
titán

Így már érthető!

Ez a gumikesztyű semmit nem ér. Én rendes munkáskesztyűben fogok meg mindent. Miután végeztem alaposan kezet mosok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10177) chop


chop
őstag

En ma kezdtem, kaptam egy csini Duffy-t, ami jo cigis, de amugy popec. Ez a budira nem engednek dolog mar latatlanban kiveri nalam a biztositekot...gumikesztyut hoztam magammal egy dobozzal, de maszk SEHOL nincs. Masreszt csak a legerosebb er valamit, ami vilagszerte hianycikk.

Gazalarc, a gazalarc lesz a megoldas.

(#10178) KAMELOT válasza chop (#10177) üzenetére


KAMELOT
titán

Hol nem engednek budira? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10179) chop válasza KAMELOT (#10178) üzenetére


chop
őstag

Irtak, hogy a cseheknel. De ma ugyis kiderul, behatolok hozzajuk! ;]

(#10180) KAMELOT válasza chop (#10179) üzenetére


KAMELOT
titán

Csehen úgyis csak átmész akkor miért fontos ez?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10181) HoTaZo válasza KAMELOT (#10178) üzenetére


HoTaZo
őstag

Franciáknál is parkolókat, w.c.-ket, tusolókat zártak le, a kutakon se olyan kedves a személyzet. Francia sofőrök haborognak, azt mondják, hogy akkor ők is leállnak.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10182) chop válasza KAMELOT (#10180) üzenetére


chop
őstag

Mar egy ideje cseh-belga korfuvarokat csinalunk, most is a cseheknel hetvegezek, ezert fontos.

Ahol megalltam, ez orzott Wabis parkolo, eddig volt zuhany, budi, most kidobtak egy Toitoi-t. Viszont mivel ide nem sokan ferunk be, inkabb itt maradok.

Egyebkent meg ha teljesen lezarjak a tisztalkodasi lehetosegeket, akkor koszonom szepen, van annyo tartalekom, hogy kihuzom, amig lemegy ez a szar. Azert alljon mar meg a menet, a sofor is ember!

[ Szerkesztve ]

(#10183) Zolás válasza chop (#10182) üzenetére


Zolás
addikt

Na igen, ezen gondolkozom én is, azért valamit villantsanak ők is, ha már elvárás, hogy menjünk, mert kell, akkor valamit adjanak érte. Aztán meg majd jön a végén, hogy balkáni állapotok a parkolókban, mert mindenhova odaszartak. Ja persze az nem lesz bemondva, hogy wc nincs egy szál se. Csak az, hogy retkes minden.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10184) fesii


fesii
aktív tag

Én is tegnap megkaptam az eligazítást, hogy vagy megyek a kamionnal vagy keressek más munkahelyet. Pedig itthon tudtam volna lenni még pár hetet mind anyagilag mint kikapcsolodásilag. :((
Ez felvetett néhány problémát szlovén kanyarokat csinálok amivel úgy tudom nem kerülök utánna karanténba egyenlőre de ha jövő hét közepén rájönnek hogy mégis karanténba kell kerüljek akkor az asszony meg a gyerek is karanténba lesz?
(héten többször itthon alszok)
Gyereket bezárni két hétre nem akarom.
Persze behozni se akarom a családba a vírust ami nagy eséllyel megfog történni, így gyerekkel kikene menniük anyoshoz.
Apòs idős és asztmás is így a párom csak akkor mehet ki a gyerekkel ha asszony nem jár be a (döglödő) vendéglátásban dolgozni.
Héten még ugygondolom nem járok haza hétköznap így egy hetet kitoljuk a dolgot.
Csak nálunk akadnak ilyen logisztikai problémák ?

(#10185) KAMELOT válasza chop (#10182) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen, sajnos a wc-ket sok helyen bezárták, mert ugye ez a COVID ''azzal'' is tud terjedni. Na, de mondjuk egy benzinkúton, ahol naponta többször is fertőtlenítenek, nem értem mi a gond nekik?!?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10186) KAMELOT válasza fesii (#10184) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez is egy érdekes hozzáállás vagy ülsz kamionba vagy mehetsz másik munkába. Amúgy is rohadt kevés a sofőr aki meg van már mind idős.
Örüljön, hogy ott dolgozol!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10187) zsid


zsid
senior tag

Én most annyira örülök, hogy pár éve kiszálltam a nemzetköziből. Ez a szívás ami most ezzel jár a frankcnak se hiányzik.

<tRucKdriFteR>

(#10188) Somatom válasza zsid (#10187) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem tapasztalok különösebb szívást. Gubbaszthatnék otthon semmiért, vagy táppénzért, vagy minimálra bejelentett belföldes bérért. Ezzel szemben a melóm ugyanaz, mint a vírus előtt. Néhány cégnél változott a bejelentkezés módja, de semmi extra. Ezzel szemben nincs stau. Péntek délután fél ötkor úgy hasítottam át Stuttgarton, mint még soha. Maradok is, ameddig csak tudok. Minek menjek haza? Karanténért? Kijárási tilalomért? Attól még melóban is szabadabb vagyok. Forintzuhanással kiszámoltam, a teli hónapra nettó 875 ezret kapok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10189) KAMELOT válasza zsid (#10187) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom miről beszélsz :DDD
Nincsenek kocsik, stau, szépen megy mindenki max csak ha olyan határra érsz ott kell várni, meg persze az sem mindegy, hogy a nap melyik időszakában. Inkább itt ülök pénzért, mint otthon ahol zárva minden.
Lerakó / felrakón meg ki sem szállhatok. Odahozza a papírt.
Esetleg ha iroda akkor kézfertőtlenítő!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10190) zsid


zsid
senior tag

Jó, de én javarészt a szlovén-olasz vonalat jártam egy kis osztrák-szlovák-cseh-német körítéssel. A múltkori 40km-es hegyeshalmi staut passzolnám, meg a Rajka-Brno-t is. A német-lengyel határ is nettó oboa, a koblenzit meg hagyjuk. Nem elég hogy a bad zurzachi alagútépítéssel kiszopattak és kerülni kell, most még beütött minden napra a koblenzi határ is...

Heti 3-4 határátlépés a magyar határon és nyárra garantáltan megöszültem volna.

<tRucKdriFteR>

(#10191) Somatom válasza zsid (#10190) üzenetére


Somatom
veterán

A svájci Koblenz? Svájc felé most azt csinálják, hogy a waldshuti vámolás után a kamionok felét átirányítják a Waldshut és Rheinfelden közötti kis határra (nem ugrik be a neve).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10192) KAMELOT válasza zsid (#10190) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát akkor váltani kell olyanra, ahol más országokat kell járni. Örülök, hogy svájcba párszor megyek a turnus alatt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10193) Somatom válasza KAMELOT (#10192) üzenetére


Somatom
veterán

Thayngen -nél Svájc felé cirka fél óra pluszt jelent most a belépés. Hétfő délelőtti őrület. Német felé a spedíció, vám, kávé megvolt 17 perc alatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10194) KAMELOT válasza Somatom (#10193) üzenetére


KAMELOT
titán

Schaanwald is olyan volt mint, amikor kicsit többen vannak. 1.5ó volt átjutni.
Normál esetben kb 20p

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10195) Zolás


Zolás
addikt


Erről mit tudtok?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10196) zsid válasza Somatom (#10191) üzenetére


zsid
senior tag

Laufenburg vagy Sackingen.
Gondolom azért csinálják mert múlt héten itt botrány volt abból, hogy a koblenzi határ miatt Döttingentől Bad Zurzachig stau volt.

KAMELOT: Járjon a rosseb más országokba. Jó ez a belföld most nekem :DDD

<tRucKdriFteR>

(#10197) Somatom válasza zsid (#10196) üzenetére


Somatom
veterán

Annyira tudom őket sajnálni. Lehet járni autó helyett biciklivel, robogóval, motorral, léghajóval, stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10198) zsid válasza Somatom (#10197) üzenetére


zsid
senior tag

De én nem tudom másra cserélni a teherautót. Abban a régióban napokra lehalt teherforgalmi szempontból a határ környéke - főleg, hogy Zurzach is ki van zárva az építkezés miatt.
Igazából a stau a határellenőrzés miatt volt, amit a németek felé tartó teherforgalom és a hazatérő ingázók okoztak. Valami 20 percenként jár át Waldshutba vonat, ingázhatnának azzal... :D

<tRucKdriFteR>

(#10199) Somatom válasza zsid (#10198) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem tudom másra cserélni, viszont magasról tojok rá, hogy egy, vagy három óra alatt érek át. Havi fikszes vagyok. A késés legyen a főnököm problémája!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10200) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Közelítenek a megoldás felé.
Már néhány hete beszéltek róla a rádióban, aztán csend, de ma már egész nap téma volt.
Nem gyógyítja, hanem kezeli a betegséget, időt nyerhetnek, hogy ne hulljanak az emberek. A nagy pozitívuma, hogy már lejárt a szabadalmi kötöttsége, így olcsó.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.