Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) HoTaZo válasza Freiherr (#10099) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem szállok ki a kabinból, persze... viszek elég nylon zacskót, ott a vödröm, tojok a zacsiba és baszom ki az ablakon nekik, a capys palackok dettó, mosakodás lavorból, víz ki az ablakon.
Az üzemanyagot, hogy fűtsek, áramot termelhessek is ők állják, remélem!
A fizum hány %-át állják?
Kajailag elvagyok általában 2-3 hétig.
De akkor mossák is ki a cuccaimat két hét után!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10102) Freiherr


Freiherr
őstag

Ja, majd csinálnak itatópontokat, mint a marháknak, ahol ürítheted a hugyot-szart. ;]
Bár a marhákat 2 hétig a platón hagynák, az állatvédők keresztre feszítenék őket, de jóskapista elvan a fülkében 2 hétig.

XXX

(#10103) fesii


fesii
aktív tag

Hihetetlenül undorító egy üzletágban dolgozunk. Ilyenkor újra emlékeztetnek rá

(#10104) Zolás


Zolás
addikt

Most nem tudom mit csináljak. Haza tudnék menni hétvégén, de fél órával túllépem a heti vezetést. Vagy kintmaradok osztrákba hétvégézni. Mindkettő után természetesen 2 hét karantén otthon. Már 5 éve nincs hiba a kártyámon, nem most akartam elcseszni.
Vagy nyomtatok és ráírom hogy korona vírus problem :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10105) fesii válasza Zolás (#10104) üzenetére


fesii
aktív tag

Meglepődnék ha a közeljövőben valakinek lenne arra ideje, hogy a tachografot ellenőrizzék. :)

(#10106) Zolás válasza fesii (#10105) üzenetére


Zolás
addikt

Na, csak elnéztem ezt a hülye tachográfot. Meg tudnám oldani a hazamenetelt, csak akkora sor van a határon, hogy nem fér bele.
Ezt néztem

És ez a valós Van még 245km a telepig, és nem tudom megoldani a határkontroll miatt.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10107) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Németeknél osztrákoknál van valami infó határ zárással kapcsolatban? Személy forgalmat érintené csak a teljes zár? Az áru fuvarozással mizu ebben az esetben?

(#10108) Somatom válasza kugli (#10107) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen teljes zár???

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10109) kugli válasza Somatom (#10108) üzenetére


kugli
aktív tag

Több ország lezárja-lezárta a határokat. És csak annyit mondanak,hogy külföldi nem mehet be. Engem ausztria,németország érint,furgonnal.

(#10110) Somatom válasza kugli (#10109) üzenetére


Somatom
veterán

Engem is az érint, mert szerdán kéne kimennem. Ezért figyelem a híreket, de tudomásom szerint az az útvonal még nincs lezárva. Ma beszéltem a váltómmal. Azt mondta, hogy ugyanúgy melózott, mint máskor. Volt franciában és Svájcban is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10111) kugli válasza Somatom (#10110) üzenetére


kugli
aktív tag

Nagyon jó,2020-at írunk és úgy kell elindulni hogy majd a határon szembesülök a vissza fordulás opcióval. Vagy esetleg vissza lehet nem enged haza jönni.
Nem Rád értem! A híreket figyelem ezerrel,de egyszerüen nincs tisztázva hogy az áruforgalomnak is stop van,vagy csak a személyforgalomnak.

(#10112) Somatom válasza kugli (#10111) üzenetére


Somatom
veterán

A szállítással foglalkozó cégekre nem érvényesek a tiltások
Egyébként meg honnan veszed, hogy a személyforgalomnak stop van? Tudomásom szerint a németeknél nincs korlátozás és Hegyeshalomnál is át lehet menni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10113) kugli válasza Somatom (#10112) üzenetére


kugli
aktív tag

Sehonnan! Nem tudok semmi biztosat,ezért érdeklődöm itt is,eddig a kollégák a legbiztosabb infó forrás.

(#10114) Somatom válasza kugli (#10113) üzenetére


Somatom
veterán

Mostantól válik érdekessé a szitu. Holnap reggel 8 -tól határzár a németeknél személyforgalomban.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10115) kugli válasza Somatom (#10114) üzenetére


kugli
aktív tag

Mennyire ismered a határátkelőket oszzrák felé? Merre érdemes menni? Hegyeshalomnál időnként rettenet ami van. De ahogy mondod akkor az áru forgalmat még engedik

(#10116) Somatom válasza kugli (#10115) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a többihez nagyot kell kerülni. Max annyit tehetsz, hogy 171 -nél letérsz a pályáról és rámész a kis határra. De, most ott is vmi lezárást mutat a Google Térkép. Símán lehet, hogy lezárták azt a határt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10117) kugli válasza Somatom (#10116) üzenetére


kugli
aktív tag

[Nálunk most ez a helyzet] ,kérdés hogy ausztriában és németországban mi a szitu

(#10118) KAMELOT


KAMELOT
titán

Most kaptuk a hírt.
Munkánk halaszthatatlan, így aki teheti korlátlanul mehet!!! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10119) kugli válasza KAMELOT (#10118) üzenetére


kugli
aktív tag

Vagyis? Kicsit pontosabbat írnál?!

(#10120) Zolás válasza kugli (#10119) üzenetére


Zolás
addikt

Amelyik ország engedi a tranzitot, ott mehetsz bátran bárhova. Már itthon se kell 14 nap karantén, ha sikerül megegyezned a megyei járványügyi hatósággal. Én ma próbálok megegyezni velük, magyar lerakót kaptam, és most házi karanténba vagyok.
Érdekes hozzáállás, ezek szerint mi nem leszünk betegek...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10121) KAMELOT válasza kugli (#10119) üzenetére


KAMELOT
titán

Aztán most reggel megkérdeztem. Annyit jelent, hogy a határon nem kell várakozni mehetünk előre, ha esetleg sor lenne. Kollégám most jött reggel Badenból. Osztrákban alig volt autó a pályán.

Zolás: kisebb az esélye mert nem mozogsz tömegben, csak ülsz a kabinban.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10122) Zolás válasza KAMELOT (#10121) üzenetére


Zolás
addikt

Reggel beszéltem a helyi járványosokkal. Fingjuk sincs a vasárnapi bejelentésről, nem kaptak ilyen infót, marad a karantén. Szóval tök jól le van kommunikálva a dolog.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10123) #27070592 válasza Zolás (#10120) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az ehhez kapcsolódó lexarabb mai poén:
[kép]

(#10124) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Nekem, ma délelőtt gond nélkül ment Sàhynál a határátkelés, volt két maszkos rendőr, csurogtam 5-tel, elfordultak. Visszafelé, délután, Bánrévénél, szlovák oldalon, viszont ott álltak egy kamion előtt, de kifelé nem volt semmi.
Szlovákiában, az utcán, a cégnél maszkos emberek, nagyon őrültek, hogy van saját (sebész) maszkom. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10125) Freiherr válasza HoTaZo (#10124) üzenetére


Freiherr
őstag

Használd az ADR- est, az kicsit komolyabb cucc.

XXX

(#10126) HoTaZo válasza Freiherr (#10125) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azt inkább nem bontom ki. Itt is csak az volt a lényeg, hogy meglegyen a látszat.
Az irodában viszont vágattak a csajok egy ablakot az ajtóra, maszkban és gumikesztyűben nyomatják. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10127) Freiherr válasza HoTaZo (#10126) üzenetére


Freiherr
őstag

Átfutottam a netet, sehol sincs maszk, gumikesztyű, fertőtlenítő, sehol semmilyen. :U

XXX

(#10128) HoTaZo válasza Freiherr (#10127) üzenetére


HoTaZo
őstag

Venni akartál vagy miért?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10129) Freiherr válasza HoTaZo (#10128) üzenetére


Freiherr
őstag

Igen, itthon vagyok. Karantén lesz, akkor is kell majd, vagy ha meló, akkor is.

XXX

(#10130) KAMELOT válasza Zolás (#10122) üzenetére


KAMELOT
titán

További infó. AETR figyelmen kívül hagyhatjuk, ha muszáj. Túl vezetés vagy munkaidő nem gond. Kaját viszünk, így kivételek vagyunk.
Méghozzá érvényes 03.16-04.12-ig.
Itt osztrákban min 1 hónap karanténra készülnek.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10131) Somatom válasza KAMELOT (#10130) üzenetére


Somatom
veterán

Forrás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10132) HoTaZo válasza Freiherr (#10129) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem régről van egy adag maszkom, semmit nem ér, de a látszatnak megfelel. Mint, ahogy a házilag készíthető, textil, mosható, cserélhető papír betétes. Bringás maszokat még láttam a Decatlonban.
Nekünk a falunkban a gyógyszerész maga keveri a fertőtlenítőt. Vagy kis "100Ft-os" boltban érdemes még keresni.
Gumikesztyűt dettó. De inkább a kézmosást, fertőtlenítést javasolják.

Francia rádió csak erről szólt tegnap, Macron be is jelentette a szigorítást.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10133) Somatom válasza HoTaZo (#10132) üzenetére


Somatom
veterán

Remélem, ott ragadok vmelyik francia lerakón megrakva. :)
Már, ha egyáltalán eljutok holnap a kamionig.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10134) KAMELOT válasza Somatom (#10131) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez csak a mi cégünkre vonatkozik :)
Másnál nem tudom milyen kivételek vannak.
Tegnap éjjel mentem. Osztrákban HU fele összes kus parkoló lezárva, de D fele meg nem volt semmi parkoló zárva. Ezt nem értem miért zarták le a kis parkolókat!???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10135) kugli válasza KAMELOT (#10134) üzenetére


kugli
aktív tag

Egyéni vélemény… gondolom a sok vendégmunkás olaszbó megy (menne) haza magyarország felé.

(#10136) HoTaZo válasza Somatom (#10133) üzenetére


HoTaZo
őstag

Készíts be papírt (A4-est), mától érvényes az indok nélküli császkálás tilalma. Boltba, gyógyszertárba mehetsz, de ha rendőr megállít, igazolnod kell, hogy alapvető létszükségletért mentél az utcára. Egy írott nyilatkozatnak kell az embereknél lenni.
De most a franciák is leürítették a boltokat.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10137) KAMELOT


KAMELOT
titán

Öcsém küldte. A mi kis határunk lezárva :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10138) kugli


kugli
aktív tag

Kis furgonnal járok. Eddig ugye személyforgalom sávban mentem,mehettem át eus határon. Most mi a helyzet? Hova kell sorolni? Azért kérdezem,mert ugye van olyan hely ahol több km a kamion sor.

(#10139) Freiherr válasza kugli (#10138) üzenetére


Freiherr
őstag

Én biztos nem állnék be furgonnal a kamionsorba...

XXX

(#10140) kugli válasza Freiherr (#10139) üzenetére


kugli
aktív tag

Csak nem szeretnék ebből nagyon rosszul kijönni

(#10141) csibe1 válasza kugli (#10140) üzenetére


csibe1
addikt

Az osztrák határon Sopronnál mindig megnézik a dobozosokat; tökmindegy melyik sávban mész, de ott csak egy sáv van mire odaérsz..

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10142) kugli válasza csibe1 (#10141) üzenetére


kugli
aktív tag

Az nem baj hogy ellenőriznek,csak ne kelljen fél napokat araszolni. De kitolni se akarok a kanionos kollégákkal ha úgy előzöm be őket,hogy nem lenne szabad.

[ Szerkesztve ]

(#10143) KAMELOT válasza kugli (#10138) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem jobban teszed ha kis határokat nézel, persze ha nincs lezárva. Pl Braunau arra alig megy valaki. Intett a zsaru, mehetek :)
Suben éjjel ki volt írva +120min :U

Bregenz ott meg végig megyek a 3.5t tilalomban. Franc fog várni 2-3ó a semmiért.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10144) Somatom válasza KAMELOT (#10143) üzenetére


Somatom
veterán

Braunaut elvileg kora délután tudni fogom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10145) Somatom válasza kugli (#10142) üzenetére


Somatom
veterán

Hegyeshalomnak most ne menj! Áll az egész kifelé. Mi épp kerülünk Sopronnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10146) Somatom válasza kugli (#10142) üzenetére


Somatom
veterán

Sopron üres, lendületből jöttünk át.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10147) KAMELOT válasza Somatom (#10144) üzenetére


KAMELOT
titán

Schaanwald itt áll a sor. Lépésben haladunk.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10148) Somatom válasza KAMELOT (#10147) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor az éjszakázásra felejtős. Van egy körünk, ami ott megy át. Remélem, hogy nem nyerem meg!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10149) HoTaZo


HoTaZo
őstag

24 órája várok Nyírbátorban egy BILK-be menő fuvarra, így lekéstem a belga-holland fuvaromat. Nem igazán bánom. Főnökünk úgy döntött, hogy inkább nem küld ki autót, kivárunk. Szerintem, ez jó döntés volt. Inkább elbelföldezek a héten még, aztán meglátjuk.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#10150) Somatom válasza kugli (#10138) üzenetére


Somatom
veterán

Braunau járható, kb. fél óra volt a sor. Nincs külön teher sáv.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.