Hirdetés
- Meggyi001: A kérdés...
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Lalikiraly: Astra kalandok @ Negyedik rész
- gerner1
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Gurulunk, WAZE?!
Új hozzászólás Aktív témák
-
floatr
veterán
Hát nehéz ehhez így bármit is írni kapásból. A PATH és JAVA_HOME változókat be kell állítani, hogy minden tudjon normálisan működni. Az osztály nevének és a file nevének egyeznie kell, meg sok ilyen apróságnak tűnő dolgon tud elcsúszni az egész.
Ott látom inkább a legnagyobb problémát, hogy normális IDE nélkül már nem is dolgozik senki. Nem is érdemes. Vagy egy Eclipse, vagy egy Netbeans a minimum, amiket sajnos alapszinten meg is kell tanulni használni. Érdemes egy hétvégét rászánni, ha tényleg akarsz vele érdemben foglalkozni.
-
Lortech
addikt
Röviden. Kétféle java "csomag" van:
-JRE: java alkalmazások futtatására
-JDK: JDK > JRE, java alkalmazások futtatására és fejlesztésére való
javac, a java compiler a JDK telepítővel jön, JRE-ben nincs benne. Ha a PATH környezeti változóba csak a JRE home bin könyvtárát teszed, akkor nem fogod tudni parancssorból elérni a javac-t, csakha megadod a teljes elérési útját minden alkalommal a jdk-nak.Windows parancsorban a SET paranccsal beállított környezeti változó elveszti értékét amint bezárod az ablakot.
Tehát vagy beállítod rendszer / felhasználói szinten a szükséges környezeti változókat a windows környezeti változói között ( control panel / system / advanced system settings fül / advanced fül / environment variables gomb) vagy minden alkalommal beállítod őket egy új paranccsor megnyitásánál, ez a művelet egy pici batch fájllal is automatizálható.pl. ha c:\jdk könyvtár a jdk home-od, akkor:
cmd
SET PATH=c:\jdk\bin;%PATH%
... javac ...
..java...
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Dell notebook topic
- EA Sports WRC '23
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Milyen légkondit a lakásba?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Tarr Kft. kábeltv, internet, telefon
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Black Friday november 29. / Cyber Monday december 2.
- Steam Deck
- További aktív témák...
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 16 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- HP ZBook Power 15 G8 Mobile Workstation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A2000
- Dell Latitude 5320 - hibás kijelzők - i5 1135G7 ,16GB RAM, SSD, jó akku, számla
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - i5-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

