Hirdetés
- NvidiaRTX: Xiaomi Electric Scooter 6 Max: Az első rollerem
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás 2 – Kajás poénok
- Luck Dragon: Óraátállítás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: MárkaLánc
Új hozzászólás Aktív témák
-
floatr
veterán
válasz
#39560925
#7202
üzenetére
A JSON generálásra céloztam. És így van, ha adatokat adsz-veszel, akkor több kommunikációval jár, ami hálózati probléma lehet.
Másik oldalról viszont ott van a fejlesztés és karbantartás. A Java legnagyobb előnye az előtte lévő nyelvekkel/rendszerekkel szemben, hogy gyorsan tudsz eredményt produkálni, pláne ha ilyen irgalmatlan nagy ökoszisztéma jár vele. Ha lábon lövöd magad egy olyan implementációval, amivel időt veszítesz, és rugalmatlanná teszed az alkalmazásodat, és mindezt a hálózati forgalom miatt aggódva, akkor pont a Java előnyeit áldozod be. Néha erre szükség van, amikor nagyon kritikus a teljesítmény egy adott vason, de nem minden áron.
Tegyük fel, hogy a kommunikáció régebbi MVC-szerű alapokra épül. Oldalak jönnek le sokszor feleslegesen, mire a teljes adatkészletet megkapod. Ha már valami ajaxos megoldást is használsz, akkor az overhead sokkal kisebb lesz; akkor bukik ki a leginkább, amikor egy eseményre több kérést kell lezavarnod. A teljesítmény a hálózat teljesítőképességén, és a protokollon is múlik. Ha viszont már websocket/STOMP klienst használsz, akkor megint eltűnik az overheadből egy elég nagy rész, mert a kapcsolat felépítésének a költsége nem terheli a további requesteket; gyakorlatilag eljutsz odáig, mintha egy ESB/JMS integrációs megoldást használnál, aminek a másik végén egy repository jellegű szolgáltatás ül.
Szóval ha engem kérdezel, csak magadat szívatod meg a DTO-kkal.
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- Keresek: Online számítógépes oktatót (Windows 11, M365)
- HP EliteDesk 800 G4 USDT,i3-8100, 8GB DDR4,256GB M2 SSD,WIN11
- Polk Audio Signa S4 Dolby Atmos Soundbar
- ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24GB White GDDR6X (ALZA GARI!)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i5-8G I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4570, 100% AKKSI
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Xiaomi Redmi Note 9 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- 27% ASUS VY249HF IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
