- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Klaus Duran: RCS
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gerner1
- total90: SSD és HDD árak 2026-ban – most kell vásárolni, vagy várni 2028-ig?
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Oldman2: A KOReader ebook olvasó program
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ablakos
addikt
válasz
Szmeby
#12208
üzenetére
Ez a megoldás. Ráadásul ApacheCommonLang függőség is van futtatáskor, de az adott instrukciód alapján már fut is a Móricka programom.
(Szénné olvastam a netet, de ezt a separátort nem vettem sehol észre.) Mindenhol a függőségkezelést erőltetik, de szeretném kézzel-lábbal összekínlódni az alkotást.Köszi mindenkinek a segítséget.
-
Szmeby
tag
válasz
Ablakos
#12207
üzenetére
Ha futtatod, akkor is illik megadni a függőségeit a classpath-on, különben nem tudja használni.
java -cp ".:/src/java/CSV/opencsv-5.12.0.jar" AddressExample
A . az aktuális könyvtár, a : pedig a linuxos separator, amikor több elemet sorolunk fel.A classpath eclipse-ben is bekonfigolható valahogy. Jobb klikk a projektre, properties, és akkor ott valamelyik tabon be lehet tallózni a jar fájlt, amit akarsz, hogy lásson a projekted fordításkor meg futtatáskor. Asszem.
-
Ablakos
addikt
Elnézést, természetesen elírtam.
/srv/java/CSV/opencsv-5.12.0.jar
A lényeg, hogy lefordult. (néhány warning-gal, de most ezen átlendülök)
Előállt a .class.
Meghívom: $ java AddressExample
ExampleException in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: com/opencsv/CSVReader at AddressExample.main(AddressExample.java:35)Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: com.opencsv.CSVReader at java.base/jdk.internal.loader.BuiltinClassLoader.loadClass(BuiltinClassLoader.java:580) at java.base/java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:490)Ugyanaz mint eclipsben. Lefordul, de futás alatt nem találja a hivatkozott external .jar fájlt.
-
Ablakos
addikt
A tények: Ubuntu, Temurin java.
$ java --version
openjdk 25.0.1 2025-10-21 LTS
Szeretném /home/Downloads/AddressExample.java forrást lefordítani terminálban. A forrásnak van egy függősége. Ez lenne a terminal parancs: javac --source 8 --target 8 -cp "/srv/java/OCP/opencsv-5.12.0.jar" AddressExample.java
Az eredménye.(Eclipsben (Ant) ugyan lefordul, de futtatni már nem sikerül. java.lang.NoClassDefFoundError: com/opencsv/exceptions/CsvException )
Elsősorban terminálban szeretném megtanulni a fordítást (külső függőséggel), és a futtatást.
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Horgász topik
- Autós topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Háztartási gépek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Formula-1
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- KÜLÖNLEGES RITKASÁG! VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 512GB LEVENDULA 686g
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Ryzen 7 5800X + WIFI-s GIGABYTE lap azonnal vihető
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
(Szénné olvastam a netet, de ezt a separátort nem vettem sehol észre.) Mindenhol a függőségkezelést erőltetik, de szeretném kézzel-lábbal összekínlódni az alkotást.
/srv/java/CSV/opencsv-5.12.0.jar
