Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150151) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Akarok venni egy iphone 7-et. Tudtok tanácsot adni, hogy honnan érdemes megvenni? Tudom, apple.hu, de nézegettem, azért van csomó gsm boltban "olcsóbban" ilyen telefon, csak nem tudom mennyire megbízható forrásnak szánnak ezek. Ilyen xxlgsm-et néztem pl., bár a neten az árszabása annak sem egyértelmű.
Annyi a követelmény, hogy rendes számlát adjanak, mert cégre venném a telefont.
Köszi!

(#150152) Diokhan válasza kovsol (#150150) üzenetére


Diokhan
addikt

bnorci:
Vagy esetleg ha az is megerőltető, akkor c:/users/felhasználó/zene/iTunes/iTunes media/automatikus hozzáadás az iTuneshoz mappába csak bemásolod a zenéidet, telefont rádugod a gépre majd egy kattintással szinkronizálod a telefont.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#150153) nord_ válasza Sur1G (#150149) üzenetére


nord_
veterán

A lépésszámlálást egy külön, kisfogyasztású egység számolja. Ne félj, annak minimális az energiaigénye, nem veszed észre a többletfogyasztást.

(#150154) Sur1G válasza nord_ (#150153) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Azt tudom, de a távolságot a GPS jel alapján nézni. Pár napja lettem figyelmes, hogy a GPS egyfolytában használja. Úgy lehet, hogy a távolságot a lépésszámmal felszorozza, és ha be van kapcsolva ez a Mozgáskalibrációs cucc, akkor a GPS jel alapján korrigálja?

(#150155) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Olyan problemam lenne, hogy a beallitasokban nem tudok belepni az iCloud fiokokba mert azt irja A fiokadatok nem erhetoek el, illetve tudok kerni valami ellenorzo kodot.

Most jottem at 5s-rol 6-ra de az 5s-en kikapcsoltam a telefon keresest es vissza is lett allitva gyari allapotra.

Mit tudok csinalni?

Thx elore is!!!

Forget about it

(#150156) Noxy válasza DJosef (#150155) üzenetére


Noxy
veterán

Van wifi-s vagy mobil net azon az iPhone-n, mert ha nincs akkor 1értelmü.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#150157) DJosef válasza Noxy (#150156) üzenetére


DJosef
őstag

Igen, van mobilnet.

Nem tudom szamit e de a 6-ot nem uj eszkozkent allitottam be hanem visszaallitottam mentesbol az adatokat, ami egyebkent hibatlanul sikerult es mukodik is rendesen minden mas.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#150158) VipJoco


VipJoco
tag

Feladtam a telefonom iCentre-nek. Most sikerült egy másik ügyintézővel beszélnem, aki azt mondja, display problémával mindenképp kiküldik Hollandiába és két hét a szervizidő. Elmondása alapján, ha alaplap baj lenne akkor rendelnek másik készüléket és az 3-5nap. Valakinek tapasztalat, tényleg ilyen sok idő?

(#150159) kisapa válasza Noxy (#150075) üzenetére


kisapa
senior tag

Közben én is kipróbáltam egy másik T-s kártyára a feltöltést és sikerült. Lehet ,hogy a vodás kártyával van a baj. :R

(#150160) kisapa válasza nord_ (#150148) üzenetére


kisapa
senior tag

Végre valami jó hír. :DD

(#150161) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Tud már az Apple support valami megoldást az icloud-fotóköbyvtárba beragadó képekre?! Nekem már 3GB-ot foglal 0 kép és videó :DD

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#150162) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Az új frissítés (10.1.1) telepítése óta van egy kisnagy problémám az értesítésekkel. Jelesül az, hogy nem tűnnek el, ha számítógépen már elolvastam mondjuk a FB Messenger üzenetet vagy a maileket. Eddig ez működött, a telón megjelent értesítés törlődött, ha gépen elolvastam az emailt vagy az üzenetet. Hol a hiba?

(#150163) Coc@s válasza GSpecter (#150162) üzenetére


Coc@s
őstag

Az előbb nekem is volt egy FB üzenet, és nálam is megmaradt a telefonon a gépen történő olvasás után.
Én viszont nem tudom, hogy korábban hogy is volt ez. :D

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#150164) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Sikerült valakinek iPhone 6-os telefon kijelzőjét tükrözni valamilyen androidos Tv-re?
Az én esetemben egy Sony Tv-re szeretném kitenni a telefon kijelzőjét.

Illetve a Google fotók app segítségével a képeket már sikerült kitennem, de például van arra lehetőség, hogy böngészőt is kitegyek TV-re, vagy egyéb alkalmazást?

Köszi

(#150165) adise válasza Pityke78 (#150164) üzenetére


adise
őstag

igen

(#150166) GSpecter válasza Coc@s (#150163) üzenetére


GSpecter
tag

100%-ig merem állítani, hogy az elolvasott üzenetekről a telefonon korábban eltűntek az értesítések. :) Egyébként ez marha zavaró, mikor kézzel kell átnéznem 30 mailt, hogy mindegyiket olvastam-e vagy van közte olyan, amit még nem... :S

(#150167) Pityke78 válasza adise (#150165) üzenetére


Pityke78
őstag

És ez hogyan oldható meg? Van valami leírás, segítség hozzá? Köszi

(#150168) adise válasza Pityke78 (#150167) üzenetére


adise
őstag

attól függ mit szeretnél! a legegyszerűbb, ha chromecast képes programokat/böngészőt használsz, gondolom a google appsból is ugy kuldted ki a képet. Tukrozni alapból nemtudod. Ahhoz felkéne raknod a play áruházból (androidos cuccot irtal), egy airplay receiver programot (több is van de fizetősek asszem), amivel nem muszáj a chromecast és a mirroring is megy.

(#150169) snooze válasza Pityke78 (#150167) üzenetére


snooze
veterán

Ha a tv-dbe van valamilyen castolási lehetöség,akkor azzal,ha nincs,akkor venni kell egy chromecast vagy mirascreen nevü hdmi-s kütyüt.. 😊

GO Gunners!!!

(#150170) Pityke78 válasza snooze (#150169) üzenetére


Pityke78
őstag

Van a TV-ben ilyen lehetőség, a Youtube-nál és a Google Fotók-nál működik is, de például Chrome-nál nem találtam ilyen opciót. Illetve a Google Home-nak nincs ilyen funkciója, hogy az alkalmazásokat kirakja a Tv-re?

(#150171) Gyurma_13 válasza VipJoco (#150158) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Ennyi idő iStyle-ba is. Most ez az új rendszer, hogy az apple bekéri a külföldi szervizébe a telefonokat a legtöbb esetben. Innentől fogva majdnem mindegy melyikhez viszed. Vagyis nem mert iStyle-ba már időpont foglalásos a szerviz, ha személyesen vinnéd be.

[ Szerkesztve ]

(#150172) brekes


brekes
tag

Hali, iPhone 5-ben most cseréltem lezáró illetve hangerő gombok kábeljét, kijelzőt, és akksit. Nem először csináltam ilyet. Eddig mindig probléma mentes volt minden. De most olyat csinál a telefon, hogy kikapcsol kb. 1 perc nyomkodás után, ha pedig töltőn van akkor újraindul. Teljesen új akksit tettem bele 20%on van. De nagyon nehezen tölti. Mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#150173) szabieable


szabieable
aktív tag

Aki esetleg számíttatott már be készüléket az icentrenél, milyen árat kapott? Van értelme foglalkozni velük vagy a sufniGSM-ek jobb árat adnak? Elképzelhető, hogy upgradelném a telefonomat ha normális árat tudnak adni, februárig garis független i6 128g, ~3hónapja cserélt főkészülék

(#150174) Rage47 válasza szabieable (#150173) üzenetére


Rage47
veterán

tavaly októberben vett 64gigás iphone 6s-emre 88ezret akartak adni. 2db pár millis karc van az alján.

[ Szerkesztve ]

(#150175) ittakary válasza nord_ (#150148) üzenetére


ittakary
nagyúr

vótmá'.jpg

(#150173) szabieable: felejtsd el ezeket... ha te meghirdeted aprón SOKKAL jobban jársz

[ Szerkesztve ]

(#150176) Eclips21 válasza bigdady (#150138) üzenetére


Eclips21
őstag

Én ezeket ismerem. Amúgy engem nem érint így is 100giga helyem van még XD

Az átmeneti fájlok (cache) törlése
Roppant egyszerű, nyisd meg az App Store, Safari, Podcastok vagy Zene appok valamelyikét és az alsó fülváltó sávon bökj tízszer gyorsan egymás után valamelyik elemre.

Gyorsítsd az iPhone-t egy kis RAM felszabadítással
Nyomd hosszan a be/kikapcsológombot, míg meg nem jelenik a kikapcsolás csúszka. Ekkor nyomd hosszan a Home gombot, míg vissza nem tér a kezdőképernyőre az eszköz.

forrás

(#150177) brekes válasza brekes (#150172) üzenetére


brekes
tag

Közben visszatettem a régi akksit és azzal tökéletes... Skyphone-tól rendeltem OEM akksit bele, vissza lehet küldeni valahogy?

(#150178) Armoury2003 válasza Sur1G (#150149) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Ha 5S-ed vagy újabb van, az M7-es koprocesszor leméri az általad megtett utat és a lépéseid számát. Ezt az Egészség appban tudod megnézni, kikapcsolni szerintem nem nagyon lehet... :(

(#150179) Noxy válasza Pityke78 (#150170) üzenetére


Noxy
veterán

Apple TV mindent kirak.
A többi kütyü csak a képet, hangot.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#150180) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Másnál is szórakozik az új szoftver? Nálam egyszerűen rémisztően rossz. Állandóan Springboard restart, gyakorlatilag használhatatlan. Mostanában nagyon sok gondom van vele.

(#150181) radi8tor válasza hdanit610 (#150180) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem a kamera néha kicsit lassan talál magára. Azt hittem orvosolja majd a 9->10 váltás, de lehet hardveres hiba ez... 5-10 másodperc is kell neki néha app indítása után míg látszik a képe (SE).

⭐ Stella

(#150182) ittakary válasza hdanit610 (#150180) üzenetére


ittakary
nagyúr

10.1.1?

(#150183) Eclips21 válasza Sur1G (#150149) üzenetére


Eclips21
őstag

szerintem ez nem a lépést számolja hanem a megtett utat, legalábbis nálam külön van lépés és megtett út

(#150184) Coc@s válasza ittakary (#150182) üzenetére


Coc@s
őstag

Igen. Néz rá a frissítésre.

18 éve itt

(#150185) Gsx-rr válasza Armoury2003 (#150178) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Meg kicsit tanulhatnal az Ios mukodeserol,mielott megint rossz tanacsot adsz!

Kikapcsolhato a helymeghatarozas alatt! Motion-fitness

[ Szerkesztve ]

(#150186) ittakary válasza Coc@s (#150184) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem már fentvan, de az "új szoft" az általában relatív szokott lenni, mivel csomóan még csak most frissítenek 10-re.

(#150187) Csabee. válasza radi8tor (#150181) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem ilyen gondom nincs, néha elmosott képet mutat az SE, de rámegyek a videór, majd visszahúzom a fényképre, és megjavul.

Üdv: Csabee.

(#150188) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e magyarországon olyan üvegfólia ami az iPhone 7-re jó és a gombot is körül öleli, tehát alul nincsen kivágva. Ha valaki tud ilyet kérem írjon.

A másik, hogy mennyire igaz az az állítás, hogy ha rakok az iPhone 7 hátuljára sima fóliát akkor az hátráltatja a hőledást? Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki tud segíteni

(#150189) lugosi válasza Totheground (#150146) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos nem teszi automatikusan. Vagy egy egyszerű fotó esetén se. Csináltam volna fotót, de nem lehetett mert nem volt egyáltalán szabad hely, ki is írta. Ez aztán semmilyen program cache-ét nem állt neki törölni, akkor és ott hirtelen neki kellett állnom letörölni pár appot hogy tudjak fotózni. Mikor lett időm akkor egy battery appos cache törlés után lett +1 giga szabad helyem, ennyi szemét és cache volt a világ legfejlettebb mobil operációs rendszerében, amit nem volt képes automatikusan felszabadítani, hogy egy nyomorult fotót meg tudjak csinálni. 😡

(#150190) lugosi válasza norberto_th (#150161) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem hiszem hogy tudna, hiszen jelenleg az sem megoldott, hogy valami oknál fogva 1.2 gigát foglal a telefonon 48 db kép. Ehhez képest az icloudban történő fake helyfoglalás nekem már másodlagos probléma lenne. 😀

(#150191) California1


California1
őstag

Üdv urak !
Szeretném kérdezni ,hogy nálatok (már akiknek van) @icloud e-mailje , a telón pushba jönnek e meg az értesítések? Nekem nagyon össze vissza érkeznek meg a mailek , holott ugyebár a push bekapcsolva , és van hogy egy jó ideig hibátlan majd van hogy meg sem érkezik a levél csak ha kézzel ráfrissitek , vagy jobb esetben 20-30-40perc csúszással. Más fórumon is érdeklődtem , de itt is rákérdek mielőtt írnék az Applenek.

[ Szerkesztve ]

(#150192) ittakary válasza smallmer (#150188) üzenetére


ittakary
nagyúr

a hőleadásos részre annyit mondanék, hogy ne foglalkozz ilyennel... valami nagyon szakember találhatta ki :D

(#150193) lugosi válasza California1 (#150191) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Push jönnek meg simán.

(#150194) atees válasza California1 (#150191) üzenetére


atees
őstag

Pushba jönnek, ha működne, de 10 ios óta szarakodik és nagyon idegesítő!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#150195) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hali!
Vett mostanában valaki 128-as matt fekete 7-est a Telenornál? A honlapon csak rózsaszínt írnak mindenre az SE meg a 6 kivételével, de nehezen tudom elhinni hogy tényleg csak ez a szín van...holnap bemegyek megkérdezni, hátha, akkor meg is veszem, de azért érdekel.

ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

(#150196) hdanit610 válasza ittakary (#150182) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Igen, az volt. Egyszerűen nem lehetett használni, hívás után csinálta a Springboard restartot és eltűnt az éppen használt alkalmazás. Csinálta Waze, Spotify, Safari, Fb, Hívás esetén is, szóval gyári és 3rd party progival egyaránt.

Annyira szar volt, hogy inkább előre menekültem és felraktam a 10.2 bétát. Lekopogom, egyelőre megszűntek a gondok, csak 1 maradt: a push. A push szinte már egyáltalán nem működik: 10 levélből 1 érkezik meg push jelleggel és ez óriási csalódás. Most valahogy szkeptikusan állok az egészhez és elkezdtem más telefonok után nézegetni... és beállítittam 30 perces fetch-et...

Remélem megjavul, mert így csak gyötrődés az egész és nagyon kezdem utálni.

(#150191) California1 nálam napi szinten pocsék a push.

(#150197) California1 válasza hdanit610 (#150196) üzenetére


California1
őstag

Nem értem "Lugosi" kollégánál miért hibátlan ,többünknél meg össze - vissza müxik...mi lehet az ok

[ Szerkesztve ]

(#150198) Coc@s válasza hdanit610 (#150196) üzenetére


Coc@s
őstag

Eddig én nem vettem észre semmi rendkívülit az enyémen.
Nekem csak a céges levelezésem van PUSH-on, de az hibátlanul teszi a dolgát.

18 éve itt

(#150199) hdanit610 válasza Coc@s (#150198) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Szerencsés vagy! :))

Én már nagyon unom. Ráadásul nemrég lett nulláról építve a rendszer, és nem lett mentés visszaállítva.

(#150200) California1 válasza hdanit610 (#150199) üzenetére


California1
őstag

Nálam is ugyanez

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.