Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) Johnyy válasza Intruder2k5 (#13350) üzenetére


Johnyy
tag

Értem, akkor még várok mások megerősítésére is.

Tehát eddig 2 variáció van:
Invilág XL, Analóg családi csomag + NET 30
Invilág XL, Digitális családi csomag + NET 30

Az árak is érdekesek.
Jelenleg KTV családi csomag + NET Sprint csomag 10/2 van havi 9 227 Ft 1 év hűséggel, ami Január elején jár le.

exFibernetesként már legalább 10 éve van tőlük a net és a TV.
Ezeket az árakat látom:
Honlapon (cím beírása után):
Analóg Családi + NET 30 = Invilág XL (24hó) 7 990 Ft/hó (12hó) 8 590 Ft/hó
Digitális Családi + NET 30 = Invilág XL (24hó) 8 490 Ft/hó (12hó) 9 090 Ft/hó

Lehet ennek hinni?

Szórólapon (új előfizetőknek):
Analóg Családi + NET 30 = Invilág XL (24hó) 5 790 Ft/hó
Digitális Családi + NET 30 = Invilág XL (24hó) 7 290 Ft/hó

Jelenleg amit fizetek az még attól is több, amiért az új előfizetők Digitális Extra csomagot, 60 Mbit/s netet + Telefont kapnak 8 990 Ft -ért. :F

[ Szerkesztve ]

(#13352) poli27 válasza Intruder2k5 (#13348) üzenetére


poli27
veterán

Csak jelzem crt tv-n nem tudsz digitális adást nézni :D ugyanis a tv és a box között analóg összekötést okoz a scart :P :D Ezért büntették meg annó az Invitelt....

(#13353) Intruder2k5 válasza poli27 (#13352) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van, ez már szőrszálhasogatás, nyilván a CRT TV-be már analóg jel megy a boxtól, de ettől még a digitális adást nézem, box-al! :)

(#13354) Johnyy válasza poli27 (#13352) üzenetére


Johnyy
tag

Akkor ezek szerint jobban járok az analóggal, ha nem kellenek a plusz csatornák.

Amúgy ezek az árak elég idegesítőek, hogy 2 helyen sincs egyforma.

Hm most nézem, hogy amiket mutat nekem a honlapon az is csak új ügyfeleknek van.

* Az ajánlat 2014. november 3-tól visszavonásig érvényes az Invitel digitális kábeles, Docsis 3.0 szolgáltatási területén, amennyiben a kívánt szolgáltatás külön beruházás nélkül biztosítható. Az ajánlat, új (akik az elmúlt 90 napban nem vettek igénybe Invitel szolgáltatást) lakossági előfizetők számára a szolgáltatáscsomagra kötött 24 hónapos határozott idejű szerződéskötés esetén érvényes. stb.

Csodás, akkor rám ez se vonatkozik ezek szerint.
Csak akkor nem értem, hogy a szórólapon, ami van az akkor mi a fene?

Meg ugye érzékelte a honlap, a cím beírása után, hogy:
Az Ön címén meglévő szolgáltatást érzékelünk. Kérjük, hogy ezért válasszon:
Meglévő ügyfél vagyok
Új ügyfél vagyok

Hiába választom azt, hogy Meglévő ügyfél vagyok nem változik semmi. :W

Plusz küldtek tájékoztatót 2014. december 29-én hatályba lépő ÁSZF módosításról, aminek a lényege, hogy a TV + net 250 Ft -al drágább lesz.
Meg felsorolják a jelenlegi árakat, csak nem tudom kinek adják ezeket.
KTV Családi csomag jelenlegi havi díj bruttó 4190 új havi díj bruttó 4390, közbe meg amit most fizetek az 4453
NET SPRINT csomag jelenlegi havi díj bruttó 3910 új havi díj bruttó 3960, közbe meg amit most fizetek az 4873

Az a gáz, hogy nem nagyon van alternatíva sajnos.

(#13355) cs-robert


cs-robert
csendes tag

Január 1-től meg egy csomó változás lesz az IPTV csatornakiosztásban. Néhány adó megszűnik, néhány jön, néhány meg más csomagba kerül.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13356) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Én most hosszabbítottam meg a szerződésem, L-es (IPTV) csomag, adnak +1 mini csomagot ingyen 2 év hűséggel 10200 FT helyett 8970 Ft havidíjért. Két napja telefonáltam be és ma felhívott az automata, hogy aktiválták a csomagom.

(#13357) Johnyy válasza J.C.G. (#13356) üzenetére


Johnyy
tag

Ez jónak tűnik.

Szerintem ez a mini csomag 3 hónapig ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#13358) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Valakinek Vácon nincs mostanában gondja ADSL-lel? 15 megás netem van, de az elmúlt 3 napban elég lassúnak éreztem ezért mértem speedtesttel és csak 6,7 megás sebességet írt. Többször is mértem, már ma is letöltés közben is néztem és nem jön gyorsabban...

PSN: Nifty_Ghostface

(#13359) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Ennyit arról, hogy mivel az Invitel a Telekomtól bérli a hálózatokat, nem tud a címemen gyorsabb netet kínálni a hálózat minősége miatt... ezzel a dumával próbált lebeszélni a telekom a váltásról.

Ma jöttek az Inviteles szerelők, 4x gyorsabb a net, ugyan annyi havidíjért! Öröm boldogság :))

(#13360) Gubek-Einste válasza Ghostface (#13358) üzenetére

Nem kaptál véletlenül SNR lock-ot?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13361) Ghostface válasza Gubek-Einste (#13360) üzenetére


Ghostface
senior tag

Az mi, hogyan tudom megnézni, és mit lehet tenni ellene?

PSN: Nifty_Ghostface

(#13362) Intruder2k5 válasza Ghostface (#13361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tenni nem sokat tudsz ellene, legfeljebb kérheted a műszaki ügyfélszolgálaton, hogy vegyék le, de szerintem az egyelőre a Telekom szokása, nem tudok róla, hogy Invitel-nél is divat lenne az alkalmazása! Egyébként annyit jelent, hogy a stabilitás növelése érdekében, nagyon sokszor a sebesség rovására állítják be a vonali tartalékot, szolgáltatói oldalon zárolva azt, így a modemben sem lehet módosítani...

Próbáltad újraindítani a modemet?

[ Szerkesztve ]

(#13363) Ghostface válasza Intruder2k5 (#13362) üzenetére


Ghostface
senior tag

Ritka egy birka vagyok ez eszembe se jutott, csak a routert. :D Most megtettem, és jó lett, ha nem is 100%-osan, de 13Mbps-et írt speedtest.
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Nifty_Ghostface

(#13364) J.C.G. válasza Johnyy (#13357) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

nem ez két évre ingyenes.
két éve is volt ez a lehetőség, de akkor nem éltem vele.

(#13365) bostone


bostone
addikt

Ez, hogy a fenébe működik?

A drága jó cég kiküldött egy számlát, ami picit magasabb összeget tartalmazott, mint amit eddig megszoktam. Három hónapra visszamenőleg még rápakoltak egy kicsit.
Ma érkezett egy levél, amelyben közölték, hogy 12 hónapot is elszámolhattak volna, mivel egy bizonyos kedvezményre nem vagyok/voltam jogosult, holott anno az ügyintéző tájékoztatása alapján én f.sza gyerek vagyok náluk havi ennyiért.
Most meg mégse?
Hát hogy van ez?
Egy új belépő, 30-40%-al olcsóbban jut hozzá ahhoz a szolgáltatáshoz, mint én, aki legalább 10 éve "megbecsült" ügyfelük vagyok, mert szerződéshosszabbításkor nem vagyok jogosult a kedvezményes árhoz.
Van erre megoldás?
Vagy önkéntesen kell fizetnem az internetadót a cég számlájára?

(#13366) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hova dugták el / hol található a chat? Egyszer már láttam de most kéne és persze hogy nincs meg...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13367) Sanyi.il válasza Winner_hun (#13366) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

szerintem hétvégén eleve nem üzemel, próbálkozz hétköznap :)

[ Szerkesztve ]

(#13368) Winner_hun válasza Sanyi.il (#13367) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem elérhető akkor nincs kint a link? Csütörtökön vagy pénteken már kerestem de nem találtam meg. Hogy munkaidőben vagy azon túl azt már nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13369) Sanyi.il válasza Winner_hun (#13368) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Nem tudom, csak én erre tippelnék.
Ha jól emlékszem, nem direkt link szokott lenni egyébként, hanem felugrik egy java alapu reklám buborék , nekem is volt hogy nem jelent meg..

(#13370) headhunter válasza Winner_hun (#13366) üzenetére


headhunter
addikt

"Csomagajánlatra" kattintás után, bal oldal közepén megjelenik...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13371) pazo77


pazo77
tag

Kicsit értetlenül állok , bámulva nézem a tájékoztató levelet a szerződési feltételek változásáról .
Elsősorban a díjváltozás háborít fel !
Újabb emelés 20 hónapja tartó hűségem alatt már második alkalommal. Bosszantó , mert gondoltam a 24 hónapos hűségidőszak nem csak engem kötelez el ,hanem a szolgáltatót is .

Különösen ez háborít fel :
"Nem mondhatja fel az előfizető a határozott
időtartamú szerződést ilyen esetben akkor, ha az előfizetői szerződést a határozott
időtartamból (hűségidőszak vállalásából) eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte
meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti. Ha az előfizetők felmondási jogukkal
ezen időtartamon belül nem élnek, úgy ez a tény az ÁSZF-módosítások elfogadásának minősül.
"

Érint ,mert voltam olyan tökfej , hogy leszerződtem 24 hónapra :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#13372) veze válasza pazo77 (#13371) üzenetére


veze
őstag

valami hasonlo levelet de a havi dij az nem vátozik. változnak a telefonalas percdijai ha jol emlékszem. Az meg nem volt 24 hónapra fixre szerzödve, vagy igen?
mondjuk szerencsére engem nem érint mert nincs is telefon felszerelve csak kamubol van az előfizetés mellett mert igy olcsobb volt a net is. De az annyiis marad ha jol emlékszem.. vagy a 2évre szerzödött csomag havidija is emelkedik?
nekemm már sikerült hétvégén is chatelni velük, de kb anynit ér mind halottnak a csok
egy olyan csaj volt a vonal végén aki kb semmihez nem értett csak ahhoz hogy a vhat online volt nem lehetett azt mondani rá hogy nincs
mindenre azt modnta hogy ezzel ide azzal majd oda forduljak hétköznap majd. :D

[ Szerkesztve ]

(#13373) pazo77 válasza veze (#13372) üzenetére


pazo77
tag

Jobb oldali táblázat tartalmazza !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#13374) veze válasza pazo77 (#13373) üzenetére


veze
őstag

érdekes.. küldtek 3 lapot, hat oldalt, a számla mellé, de nekem ilyen nincs..azt irja hogy
"az Ön alapvető szolgáltatási dijat érintő változások: a telefon dijcsomagjaink percdijai 7%-al emelkednek" és van rola egyoldalas tablazat is, meg a visszakapcsolasi dijak változnak, ha dijnemfizetés miatt kikapcsolnanak.
De nekem ilyet nem mellékeltek az "Ön alapvető szolgáltatási dijat érintő változások " cimszó után.
na majd holnap utana járok..

[ Szerkesztve ]

(#13375) Intruder2k5 válasza pazo77 (#13371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen Invitel-nél az a kib@szás, hogy nincsen szó fixált havidíjról még a hűségidő alatt sem, hanem a neked adott kedvezmény mértékét garantálják, de ugyebár attól még emelkedhet a fizetendő összeg! Legalábbis régen amikor Invitel-es voltam, így volt! Még jó, hogy UPC-nél nem így van...

(#13376) #41133696 válasza Intruder2k5 (#13375) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, anno nekem is így volt. Meg ugye új ügyfelek kaptak a jóból régiek meg fizethették a magasabb havidíjat, illetve maguktól nem jelezték volna, hogy elérhető már korszerűbb csomag, és váltsak.

(#13377) Intruder2k5 válasza #41133696 (#13376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez mondjuk mindenhol így van, a kedvezmények legjobbjai csak az új belépőknek járnak, a régiek meg leshetnek... Mondjuk abban viszont Invitel a korrektebb (legalábbis régen az volt), hogy náluk bármikor bármire válthattam, ha lejárt már a hűségem, UPC-nél sajnos meg tolják felfelé az embert, visszaváltani nem engednek, illetőleg csak olyan havidíjakért, listaáron, hogy úgysem fogod akarni végül, és ha valakinek már van három meglévő szolgáltatása (tv, telefon, net), az csak legnagyobb, legdrágább csomagot kaphatja meg akciós áron!

(#13378) #41133696 válasza Intruder2k5 (#13377) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért Telekomnál megbecsülik a régi ügyfeleket is - platina kedvezmény -, kedvezményes készülék vásárlási lehetőség, a piaci ár alatt - 80 k-s Nexus 7 táblagépet 48-ért kaptam, most majd PS4-et fogok venni 10 k-val olcsóbban mint a boltban, kamatmentes részletfizetés, 40%-kal olcsóbb mobilinternet, kapcsolatpontok, melyek beszámításával még olcsóbban vásárolhatunk készülékeket és még sorolhatnám. Az Invitelnél akkor jöttek elő az árkedvezménnyel, amikor dobbantottam tőlük. Nem rossz az Invitel, de se mobilinternet, sem kamatmentes részletre vásárolható készülékük nincs - pláne nem olcsóbban a piaci árnál, ami talán itt lokálisan mellettük szólna a sebesség, de az meg kétszer olyan gyors lenne, viszont az ára is ennek megfelelően dupla lenne.

A Telekom ADSL2+ és VDSL2 területen meg fogja emelni a feltöltési sebességet is, a vonalam meg bírni is fogja:

Hivatalosan 1 Mbps lenne a felirány, az új pedig 5 Mbps, tehát ötszörösére emeli.

Azaz az Invitel itt 30/4-est tudna nyújtani nekem meg lesz huszonsok /5-ös. A képen látható, hogy 28 körülit is bírna a vonal letöltésben. Amúgy én már tényleg nagyon régen eljöttem onnan, de úgy rögzült bennem, hogy hosszabbításnál a régi áron hosszabbítottak, és nem az új akcióson, mondván, hogy régi előfizetés. Értesítőt sem nagyon küldtek, hogy lejár a hűség., T-nél ez is máshogy van.

[ Szerkesztve ]

(#13379) frovery válasza #41133696 (#13378) üzenetére


frovery
senior tag

Neked lehet, hogy jók a tapasztalaid a T-vel, de nekem egy horror volt a 24 hónap náluk. Az Invitelnél 12 évet kibírtam, bár az sem egy leányálom. Majd 1 éve Jurop Telekom lett végre a településen, ugye zsír új az egész hálózatuk, így még nincsen gond :) Olcsó, gyors nettel.

Az akciókról pedig annyit, hogy éppen 3 éves a fiam samsung netbookja, amit az Invitelnél 4990Ft befizetésével havi 990Ft-ért vehettem meg 24 hónapra.
Öcséméknek is bő 2 éve van meg egy Huawei Ideos 7 tablet ami 3g-t is tud.
Volt náluk azóta már tv,laptop,tv,xbox,tablet is akcióban.
Jelenleg is van akciósan Huawei MediaPad 7 Youth 2 9900Ft befizetésével és 24×1190Ft-ért.

Tehát összegezve, minden szolgáltatónál vannak elégedett és bosszús előfizetők. Nem vagyok egy nagy elvándorlós, főleg, hogy sokáig nem volt választási lehetőség. :(((

(#13380) #41133696 válasza frovery (#13379) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most látom, hogy van már náluk pár ilyen akciós készülék, de azért TV-t PS4-et, ilyesmit nem látok, pár hónapja meg még ezt sem láttam. Ünnepi szezon van :)

Alapvetően nekem sem volt sok gondom az Invitellel, mi több itt is többször leírtam, hogy 8 évig voltam az ügyfelük a T előtt és jó cégnek tartom, sőt ha nem lenne a T vissza is mennék hozzájuk, de van. A T pedig elég ügyes, mert lehet, hogy nincs itt - ahol lakom - DOCSIS, meg optikai rendszere, de annak a sok plusznak amit az eggyel korábbi posztomban leírtam, elérte, hogy egyáltalán ne is akarjak váltani.

Invitelnél, még öt éve így jártam: 5424-5430 ; 5547 ez lett a vége.

Még annyit tennék hozzá, hogy a mostani szolgáltatómnál, érvényes hűségidő alatt, régi hoppáról válthattam új hoppára, Palettáról vissza, sima hoppára, majd új hoppáról újabb Palettára :)

Itt helyben a két nagy cég a Telekom, és az Invitel. Mind a kettőnek, a fix tábora azokból kerül ki elsősorban akiknek minden szolgáltatásuk hozzájuk kötődik, minden ami elérhető a szolgáltatójuknál, attól is van megrendelve. Persze ez logikus. Az én esetemben olyan sosem volt, hogy minden szolgáltatásom Inviteles lett volna, 8 év alatt csak az Internet volt tőlük, ha baj volt egyből küldték az akkor még matávos szerelőt. Nem a szolgáltatás minőségével volt gondom, hanem az árral, meg azzal, hogyha nem veszem észre, sokáig fizethettem volna magasabb havidíjat. Akkor még itt helyben gyorsabb netet sem tudtak kínálni a T-nél, most vezetékesen tudnának, de mobilinternetük nincs, meg ha lenne is, nekem nem érné meg, mert T-s a 4G LTE-s MiFi eszközöm is.

Szóval szó sincs arról, hogy fikáznám, csak annyit mondok, hogy nekem nem pálya.

Amúgy az én városomban a harmadik szolgáltató egy mikrohullámú Internetet szóró cég, az is az inviteltől vásárolja a netet. Előnye, hogy olcsóbb magában, nincs hűségszerződés sem talán, cserébe a plafon:

Ami azért 2014 végén elég érdekes. Egyik szomszédomnak ilyen van, de csak böngészésre használja, arra elég.

(#13381) poli27 válasza #41133696 (#13380) üzenetére


poli27
veterán

200ms :Y a ping nem semmi.... én ezért 5ft nem adnék az is tuti :D

[ Szerkesztve ]

(#13382) #41133696 válasza poli27 (#13381) üzenetére


#41133696
törölt tag

No igen, és legkevesebb 5-6 éve ezen Internetezik, miközben az apukájáéknak már van egy 10-es Telekomos Internetük IPTV-vel. HD csomag persze nincs, mert CRT-n nézik, Pirelli HGW-vel. De az édesapjáknak is így megvan a hármas csomag, digitális telefon - erről állítólag azt hiszik, hogy analóg -, IPTV , és Internet.

Az unokájuk meg amikor itthon van az apjánál, nem tud COD-ozni, a magas ping miatt, de nem bírta ő sem rávenni, hogy váltson a mikrohullámú Internetről, ami ráadásul még mindig tartja a pozícióját a városban, meglehetősen sok helyen látom kint az antennáját a falra rögzítve, és a kedvencem amikor új építésű huszon x milliós társasházaknál is ott fityeg. Ilyenkor felmerül bennem, hogy na lakásra tellett, de Netre már nem ?:D

(#13383) poli27 válasza #41133696 (#13382) üzenetére


poli27
veterán

Ez melyik szolgáltató?

(#13384) #41133696 válasza poli27 (#13383) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#13385) poli27 válasza #41133696 (#13384) üzenetére


poli27
veterán

Ez egy nevetséges szolgáltatás 2015 ben... meglátszik, hogy pályázaton nyerték a pénzt 2007-ben, és azóta sem fejlesztettek semmit se.... az ilyen cégeknek kívánom azt, hogy húzzák le a rolót.... amúgy árakat se látok mennyi ez a "gigabites" internet amit kínálnak :DD

(#13386) #41133696 válasza poli27 (#13385) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy tudom, hogy 3500 Ft havonta. Ami érdekes, ha azt nézzük, hogy nekem 4,4 k a NetMánia M, és az stabil, vezetékes VDSL2... dehát kinek mire van igénye :)Viszont állítólag rugalmasak, szomszéd, mondta, hogy volt olyan, hogy bement személyesen az irodába, mert már féléve nem kapott számlát :D

Előtte meg volt egy meztelen ADSL valami fraktál nevű cégtől neki, az 1 Mbps-os volt, de sok gondja volt vele. Mondjuk a kábelezés is megérne ott egy misét. Youtube-ozni nem igen fog rajta, szaggatás mentesen, de csak arra használja, hogy böngészik, meg most újabban, a céghez lépked be, arra elég.

Vett egy olcsó TP-Link WiFi-s routert, azzal szórja tovább ezt a netet az iPhone 3GS-ére, meg az iPad-jére. Mondjuk ameddig szűk évei voltak, addig érthető, hogy még ezt a technológiát használja, de most fix meló mellett fura, hogy nem vált. De ő csak egy ember, az itteni sok közül, akik ezen száguldanak, és hát lényegében Invitelesek.

Amúgy a céggel kapcsolatban: nem ez a főprofilja, több száz milliós építkezések, Uniós projektek lebonyolítása. Eredetileg a nevéből adódóan villamossági magán vállalkozás volt, aztán terjeszkedett, hogy honnan jött neki ez az ötlet, hogy Internetet is szolgáltat, az jó kérdés... de van itt egy Futsal csapata is

Lámpatestgyártó üzem

És mennyiből lehet az NB I.-ben futsalozni? Ez a rész is érdekes.

Amúgy nem tudom, az Invitellel milyen szerződése lehet, meg milyen haszonkulccsal dolgoznak. Úgy tudom két helyről sugározzák a netet, az egyik a malom épülete, a másik meg talán az egyik víztorony.

(#13387) headhunter válasza poli27 (#13385) üzenetére


headhunter
addikt

"és azóta sem fejlesztettek semmit se..."

Ide megy a "fejlesztés" : [link] (Évente, 40-50 milla...)

(#13388) ibax


ibax
csendes tag

Sziasztok,

A terület, ahol lakunk, jelenleg csak ADSL vezeték van kiépítve.

Lejárt hűségnyilatkozat miatt át szerettem volna menni a Telekomhoz, de kaptam egy remek ajánlatot az Inviteltől:

ADSL terület, de a legközelebbi központban már ott van az optikai végpont. Emiatt tudtak egy olyan megoldást ajánlani, hogy abban a közeli elosztóközpontban csatlakoztatják a telefonos koaxunkat az optikára (gondolom valami optikai kábeles switchre), és emiatt bárminemű kábelezés nélkül ajánlottak egy 30 / 10 (letöltés/feltöltés MB) sebességű internetet, teljesen korrekt és elfogadható áron.

MindigTV-nk van, illetve a családban sok az inviteles, emiatt a vezetékes telefonszolgáltatásukra is igényt tartottunk.

Van valakinek már hasonló hibrid megoldása, hogy optikai vezetéket "kötnek össze" telefonos vezetékkel? Állítólag csak egy modem-restartot kell csinálnom, és utána élni fog a 30/10 sávszélesség.

Kíváncsian várom :)

[ Szerkesztve ]

(#13389) taki01 válasza ibax (#13388) üzenetére


taki01
őstag

Szerintem ezt nevezik vdsl-nek.

(#13390) Oszy88


Oszy88
csendes tag

Mit tudtok mondani arról a "Profilról", hogy ha van egy 5 mb-os net és van egy IP TV, akkor felezik a netet, azaz csak 2,5 mb marad a netnek, ha már 2 beltéri van akkor meg csak 2 mb-os marad a net!

Ez így normális, hogy 5 MB-os netet fizetek de csak 2 a mérhető és használható?

(#13391) Intruder2k5 válasza Oszy88 (#13390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem normális!

(#13392) frovery válasza ibax (#13388) üzenetére


frovery
senior tag

Ez egy VDSL szolgáltatás, amit ha tudsz, kerüld el. Ugyanúgy, mint eddig is, sima földben lévő slussz drótra fogják kötni. Itt is minél távolabb vagy a szerver központtól, ahol már optika van, annál lassabb lesz a neted. Átlagosan beígérik ezt a 30-as netet, viszont ha már 1Km-nél meszebb vagy, akkor már csak 15megával fog döcögni.

Ha tehát van más választási lehetőséged, akkor kerüld ezt a vdsl megoldást.

(#13393) frovery válasza Intruder2k5 (#13391) üzenetére


frovery
senior tag

Miért írod ezt????
Ez normális vdsl hálózaton.
Pl: Előfizetsz egy 25megás hálózaton a netre+ kérsz 2 tv-re iptv-t, akkor a 25megából jön le a 2db iptv-s box sebessége is, ami átlagosan 3-4 mega szokott lenni. Tehát a 25megából a 2tv-vel együtt lesz kb16-18megás neted.

(#13394) Intruder2k5 válasza frovery (#13393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mint előfizetőt nem érdekel hány megás a hálózat, hanem az érdekel, hogy hány Mbps netért fizetek! Ha nem tudnak adni 5Mbps-t, akkor adjanak 3-mat, vagy kettőt, de akkor annyit is számlázzanak! Műszakilag nem vitatom én az álláspontodat, de ez két külön szolgáltatás, egyszer fizetek 5 megabit netet, és egyszer egy iptv-t, ne keverjük össze a kettőt, nem normális dolog, hogy bekapcsolom a TV-t, és lelassul a net a felére!

Ha 25 megát bír a vonal, akkor adjon el maximum 15-ös netet rá, mellé adhat még két iptv előfizut, és akkor is elfér a sávon, nem fogja egymást zavarni a két szolgáltatás!

[ Szerkesztve ]

(#13395) frovery válasza Intruder2k5 (#13394) üzenetére


frovery
senior tag

De ez egy vdsl hálózaton nem megvalósítható, csak úgy, ahogy én leírtam. Ez van, ezt kell szeretni. Azmeg, hogy bizonyos szolgáltatók miként adják el a szolgáltatásukat, az megint egy másik mese.
Igazat adok neked, vágyaidnak de sajna ez van. A földben lévő réz érpárok ennyit tudnak. Hidd el, én 12 évig voltam ilyen hálózaton az invitelnél, már kitapasztaltam őket. Most egy másik, koaxos docsis rendszeren vagyok, ami ég és föld. Árban/minőségben egyaránt.

(#13396) Intruder2k5 válasza frovery (#13395) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel én is így vagyok, régen voltam Invitel ADSL-es, bár mellette csak telefonom volt, TV az nem! Onnan léptem RubiCom kábelnetre, és mivel azokat felvásárolta a UPC, így most EuroDOCSIS3.0-ás hálón van 60/6-os netem! De akkor is azt mondom, hogy a forgalom priorizálást régen feltalálták, illetőleg ne adjanak el olyan mennyiségű szolgáltatást adott hálózati kapacitásra, amiknek a teljesítése fizikai képtelenség a kérdéses vonalon!

(#13397) Cinibn válasza Oszy88 (#13390) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Szia!

Sajnos én is így jártam, a szerződést tüzetesen olvasd el, abban benne van. Ha 5 megás a neted, akkor abból veszi le az IPTV a sávszélességet, ha 2 IPTV van, akkor kicsit központilag emelnek a sávszélességen, hogy a garantált letöltési sebességed meglegyen.
Sokat vitatkoztam az ügyfélszolgálattal, aztán az lett a vége, hogy kiderült nálunk fejlesztettek VDSL-re, majd csomagot váltottunk, s 2 ezressel olcsóbban megúsztam az egészet.

(#13398) Intruder2k5 válasza Cinibn (#13397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hát én ilyet tuti nem játszanék, ha nincs más kábeles szolgáltató, akkor inkább MindigTV extra, vagy valami műholdas cucc, az Invitel meg adjon csak netet, de akkor annyit amennyit...

Ráadásul ha tudnak emelni a sebességen ideiglenesen, akkor a vonal mégiscsak bírja, nem pedig arról van szó, hogy annyit tudna műszakilag, ergo a történet a szopatásról szól nem másról, nem akarnak adni normális sebességet, és kész, pedig innentől csak sebesség és QoS beállítás kérdése lenne!

[ Szerkesztve ]

(#13399) Cinibn válasza Intruder2k5 (#13398) üzenetére


Cinibn
csendes tag

Ez így van!

(#13400) mazacar


mazacar
tag

Sziasztok!
Van egy ZTE H168N routerem..hála a "kedves" invitelnek..2 hete vettem egy külsö wincsit..,h ne szerveren kelljen néznem a filmeket(gépről)..de még így is kényelmetlenséget okoz nekem,h át kell dugdosni a HDD-t gépből a tv-be ha adatot akarok rá másolni illetve megnézni azt..
Haver erre ajánlotta,h dugjam rá routerre..meg is történt..látja a mappákat a HDD-n..de a tartalmát nem..
valaki segítségemre lenn ennek kiküszöbölésében?
Vagy lehetetlen dolgot kérek? :(
válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.