Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#13649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fentebb írta, hogy kifogástalan net, most eggyel kevesebb sor lesz a gyűjteményedbe, ez szerintem kibírható!

(#13652) kabelmania27 válasza pohár (#13650) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha csúcsidőn kívül veszel észre sebességingadozást vagy magasabb pinget és packet losst miközben a szomszédban/utcában másnál nincs gond akkor lehet osztóprobléma.
Intruder2k5: Természetesen kibírható.

[ Szerkesztve ]

(#13653) pohár válasza kabelmania27 (#13652) üzenetére


pohár
félisten

akkor ezt majd csekkolom párszor napközben, de eddig minden rendben tűnik (koppkopp)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13654) kabelmania27 válasza pohár (#13653) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, elvileg új bekötésnél már nem használnak tratec osztót vagy mmwo-t kaptál vagy kettes splitter+hpf-et.
Ahol bevezették a docsis 3-at ott zajtalanították és szintezték a hálózatot, így csak a túlterheltség okozhat problémát, 30-as netcsomag 8/4frekivel stabil lesz.
Zárj be minden letöltést és nézz egy pingtest.net és speedtest.net mérést.

[ Szerkesztve ]

(#13655) pohár válasza kabelmania27 (#13654) üzenetére


pohár
félisten

erre direkt rákérdeztem a szerelőnél, hogy mennyire van meg a környéken a 30/4, de azt mondta, hogy egyáltalán nincs terhelve a környék, így simán megvan, de még a 60/5 is, szóval szerencsére itt jó a hálózat, aránylag kevés felhasználóval (nagyon sokan T-sek, más nem is szolgáltat Nádudvaron)

speedtestet néztem már egyből azután, hogy be lett kötve, a 30/4 megvolt rendesen, a pingre mondjuk már nem emlékszem, azt megcsinálom majd, csak épp a Drive-ra megy fel egy 13 gigás pakk, amit nem akarok megszakítani (ha már szünet gomb nincs :U )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13656) kabelmania27 válasza pohár (#13655) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs leterhelve akkor esélyes hogy nem lesz gond.
Errefelé sajnos se d3 se dvb-c sincs pedig igény volna rá, ezen a nodeon 2ds és 2-2us van, szerencsére stabil.

(#13657) pohár válasza kabelmania27 (#13656) üzenetére


pohár
félisten

hát még nincsen, remélem, hogy a későbbiekben sem lesz nagyon :U
mondjuk nem is értem, hogy miért ezt a környéket fejlesztették annyira, sok (potenciális) kábelnet-előfizető szerintem nincs errefelé, de mindegy is, én ennek csak örülni tudok :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13658) kabelmania27 válasza pohár (#13657) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínű hogy azért kezdték arrafelé a fejlesztést mert szomszédos településeken szolgáltatnak így kifizetődő egy regionális fejállomás, mert megfelelő lehetséges előfizető érhető el.

(#13659) pohár válasza kabelmania27 (#13658) üzenetére


pohár
félisten

a D3 (vagy 3.1) csak a gyorsabb és stabilabb netszolgáltatáshoz kell, vagy más előnye is van a rendszernek? (például KTV-nél)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13660) kabelmania27 válasza pohár (#13659) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Docsis fejlesztés a gyorsabb netszolgáltatáshoz kell.

[ Módosította: bnss ]

(#13661) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Egy kis info: a hibajegyet nem engedtem lezáratni,mert azóta is sz@r a net 17-22 óráig olykor használhatatlan, de viszont azóta sem tudták megoldani,és nem is tájékoztattak semmiről,nagy a csend.
:B

(#13662) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Veszprém környékén másnak is sz*r a net? Baromi sokszor megszakad meg droppol össze vissza.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13663) pohár válasza kabelmania27 (#13660) üzenetére


pohár
félisten

na, pingtesten sikerült egy 17-es pinget (és 2ms jittert) produkálnom, speedtesten pedig még 52 volt a pingem :D (a letöltésnél plusz előkerült még 4Mb, már 34-et mért)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13664) kabelmania27 válasza pohár (#13663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

17-es ping jónak mondható:)

(#13665) pohár válasza kabelmania27 (#13664) üzenetére


pohár
félisten

főleg a T-s 40 akármennyihez képest, ahol hatalmas pocket lossom is volt ráadásul :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#13666) kabelmania27 válasza pohár (#13665) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, ADSL-hez nem is hasonlítható a kábelnet.

(#13667) ScomComputer


ScomComputer
veterán

30/4 invitel,most....karácsony óta ilyen és nem tudnak vele mit kezdeni...sőt felhívnak és a "hibát kijavítottuk" szöveget nyomják.....de mivel nem értenek hozzá nem is tudják kijavítani:

:W

(#13668) frovery válasza ScomComputer (#13667) üzenetére


frovery
senior tag

Tessék panasszal élni!!! A 30/4-es net minimumát sem tudják biztosítani neked, viszont a havi díjad kivan rendesen számlázva, gondolom.
Ha ők mégsem lépnek, akkor felsőbb szervek is léteznek.
Ilyen esetekben, ha nem teljesítik az ászf-ben leírt minimumot, akkor fel is mondhatod a szolgáltatást de minimum kötbérre vagy jogosult. Sajnos neked kell harcolni velük, mert leszarják az előfizetőt.

(#13669) Intruder2k5 válasza ScomComputer (#13667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt hiába panaszkodsz... Írd meg a kötbérigényt, nyújtsd be, illetőleg a hibabejelentést is addig amíg nem lépnek valamit, és írd le a történetet az NMHH-nak, és az NFH-nak is!

(#13670) Lauda válasza Intruder2k5 (#13669) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem az invitel hibakezelesevel csak jo tapasztalatom van. Anno mikor bekotottek es nem volt jo, 1-2 napon belul rendbetettek a dolgokat, legkabelt csereltek stb, most mult hetvegen a 8.5/0.45 helyett mertem fel megabiteket, bejelentettem vasarnap delutan, hetfon mar hivtak, lemertek a kozeli elosztoban es hozzam legkozelebb az oszlopon a sebesseget, ott 21 megabitet tudott a vonal, ezutan megneztek a hazhoz lefuto vezeteket es ott a fali dobozban volt megszakadva felig-meddig az egyik kabel. Hiba kijavitva, azota tokeletes megint, ahogy az elmult 10 ev alatt is. Ebbol a szempontbol peldas az invitel hozzallasa. Sajnos a konkurencia nem tud teret nyerni errefele, ebbol a szempontbol viszont undorito amit muvelnek.

[ Szerkesztve ]

(#13671) Intruder2k5 válasza Lauda (#13670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elhiszem, de nekem hiába írod ezt, engem nem érint, a fórumtársat meg nem hiszem, hogy vigasztalja az, hogy másnál (nálad) extra gyorsan és profi módon tették rendbe a hibákat, amikor Ő csak szív miattuk!

(#13672) #41133696 válasza Intruder2k5 (#13671) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk lehet van különbség az alapján is, hogy milyen területen lakik. Villámgyorsak voltak nálam is, de én akkor is Telekomos területen laktam :)

(#13673) Intruder2k5 válasza #41133696 (#13672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több féle vélemény van, ahány ügyfél, mindenki más-mást gondol! Amikor én Invitel-es voltam (most kb. 5 éve hagyhattam ott őket) igazából nem is nagyon volt technikai jellegű problémám, azt a keveset ami meg volt, tényleg gyorsan rendbe tették nekem is, bár itt is volt kábelnet alternatíva, csak az elég trágya volt akkoriban szerintem, ezért is váltottam DSL-re onnan! Elviekben lett volna 3M/768 kábelnetem, de a feltöltés az istennek sem ment 200-210kbps fölé, és hónapokig nem tudtak ezzel mit kezdeni, hiába is jelentgettem, így aztán ott hagytam a RubiCom-ot, és lettem Invitel ADSL-es, ahol megvolt 400-420k felfelé! Persze közben már visszaváltottam kábelre, de ez már más téma, most már UPC van itt!

[ Szerkesztve ]

(#13674) Lauda válasza Intruder2k5 (#13671) üzenetére


Lauda
félisten

Azert irtam, hogy nem ala cuzammen a ceg hozzaallasa ilyen, azon a teruleten van ilyen trehanysag.

[ Szerkesztve ]

(#13675) Intruder2k5 válasza Lauda (#13674) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami ugyebár valljuk be, szintén a cég egészének hozzáállását minősíti, ha csak azokkal az ügyfelekkel foglalkozik, akiknél fennáll a szolgáltatóváltás veszélye, a monopól területeken élőkre meg szarik rá!

(#13676) Lauda válasza Intruder2k5 (#13675) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam sosem allt fenn, hogy valtanek. Legalabbis mikor ezek a hibak keletkeztek. Telefonaltam, jottem es megjavitottak.

[ Szerkesztve ]

(#13677) Intruder2k5 válasza Lauda (#13676) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk az sem mindegy, hogy az Inviteltől kábelneted van, esetleg optika, vagy olyan helyen élsz, akkor legfeljebb ADSL 5M-re kötnek szerződést, amiből jó esetben 2-t tudnak teljesíteni, és fog be a szád, mert a garantált sebesség megvan!

(#13678) Lauda válasza Intruder2k5 (#13677) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nalam csak dsl van es max 15 megabit, nekem a 10 megabites csomag van. Emellett kothetnek masik cegnel kabelest, csak szarakodnak a torrentezessel. Az invitel meg semmivel sem foglalkozik es a savszelesseg mindig a maximum.

Kozben eszembe jutott, kb 3-4 eve lecsapott a villam es kinyirta a modemet. Beszoltam telon, masnap delutan itt volt a szerelo a vadi uj modemmel. Szoval itt nalunk torodnek az elofizetokkel.

[ Szerkesztve ]

(#13679) #41133696 válasza Intruder2k5 (#13675) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, de vegyük figyelembe, hogy Telekomos területen Inviteles xDSL előfizetőnél probléma van. Az Invitelnek van egy szerződése a Telekommal ami lefedi, hogy a T-nek milyen kötelezettsége van. Az ügyfél betelefonál az Invitelnek, hogy nem megy a net! Az Invitel, meg ugrasztja a Telekomos szerelőt, Telekomon keresztül, hogy nyomás javítani. Nem az Invitel ebere csinálja, nem az Invirtelé az infrastruktúra sem, és esélyes, hogy Inviteles Területen a Telekomos ügyfélhez is hamarabb kipattannak az Inviteles szerelők, mint a sajátjukhoz, mert a másik szolgáltató erősebb azért mint egy ügyfél.

(#13680) Wisdome


Wisdome
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséggel fordulok hozzátok, hátha jártasabbak vagytok a témában.
Nagyjából 2010 óta vagyunk invitel ügyfelek (Dunaharasztin), ezalatt 2x2év hűségidős szerződésünk volt, most jelenleg hűségidő nélkül kapjuk a szolgáltatást, ami tv-t internetet és telefont foglal magába. Szeretnénk csak az internetet megtartani, mivel a telefon feleslegessé vált, a tv meg pocsék volt úgyhogy inkább upc-re váltottunk, ők sajnos internetet nem tudnak adni ebben a városban, viszont az internettel úgyis meg voltunk elégedve eddig az invitelnél. Jelenleg 5 megás csomagban vagyunk, szóval ideje lenne feljebb lépni, elméletileg már elérhető 60 is, de az ügyintéző azt mondta, hogy 8500Ft-tal jár a módosítás és új wifi routert sem hajlandóak adni mivel elbírja majd a nagyobb netet is. (azért kértünk volna újat, mivel a mostani ZTE már a kezdetektől fogva megvan és a wifi lefedettsége elég gyatra, gondolom a mai ügyfeleknek már jobb járna azért)
Állítólag ha lemondjuk, nem is lehet rögtön újrakötni, pedig úgyfest, hogy jobban járnánk új ügyfelekként..

Mit gondoltok, ezt tényleg így van? Hogyan járnánk a legjobban?
Vagy ha valaki tud jobb szolgáltatót itt Dunaharasztin, akkor mondja bátran :D

Előre is köszönöm a segítséget

(#13681) J.C.G. válasza Wisdome (#13680) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

A PR telecom nem opció nálad? Nekem az volt és elég stabilan jött. Bár a honlapjuk fórumán elég sokan panaszkodtak Haraszti, Szigethalom környékén.

(#13682) Wisdome válasza J.C.G. (#13681) üzenetére


Wisdome
tag

Annyi fejlemény történt, hogy önszántukból felhívtak az invitelesek, furcsa módon mostmár nem kell fizetni a módosítás miatt és kaphatunk új routert is.. igaz, hogy csak 30megás, de a mostani 5-höz képest ez is brutálgyors.. :U
PR-rel nincsenek jó tapasztalataink régebbről, ráadásul náluk a 20megás is 9000ft felett van :F így meg 6500ft-ot kell pengetni 1év hűségre.

(#13683) Lauda válasza Wisdome (#13680) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem akarnak kotelnek allni, ki kell verni a balhet, hivjak a fonokot akarkit, hogy beszelhess vele. Anno nekem se akartak akciosan kotni, csak az uj ugyfeleknek. Mondtam akkor most azonnal szuntessek meg a szerzodesem es 3 honapra atmegyek masik szolgaltatohoz, ha maguknak ez jobb, akkor igy lesz. Egybol telefonaltak parat es lam en is kothettem akciosan.

Masik eset ugy volt, hogy felhivtak telefonon, hogy hosszabbitsak 10 megas netet havi 5500-ert 1 ev huseggel. Mondtam majd atgondolom. Bementem az invipontba, ott meg se 5500 nem volt, se 1 evre. Addig hajtottam a kereket, mig erdekes modon sikerult kotni 1 ev husegre 5500-ert. :D

(#13684) J.C.G. válasza Wisdome (#13682) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ezt most találtam, van reményed. :)[fejleszt az invitel Harasztin]

(#13685) r0by válasza Wisdome (#13682) üzenetére


r0by
addikt

Hm. Én is idén kötöttem 30/5-ös netet egy éves hűséggel. De nekem csak 4290Ft-ot kell fizetnem.

(#13686) Wisdome válasza Lauda (#13683) üzenetére


Wisdome
tag

Úgy látszik náluk másképp nem jut egyről a kettőre az ember, igenis ellenkezni kell és nemet mondani vagy addig menni amíg sikerül kiharcolni azt amit szeretne az ügyfél.. :)) Elég szomorú, elvileg ők vannak értünk, nem pedig fordítva.

Meg ahogy elnézem ügyintéző és ügyintéző között is van rengeteg különbség, az egyik mindenképp 8500-at akart fizettetni, router meg nuku, a másik meg segítőkészen állt hozzá és érdekes módon megtudta oldani plusz költség nélkül, a routerre meg mondta rögtön a cserét, mivelhogy elméletileg nem is lenne jó az új szolgáltatáshoz a mostani :DDD

(#13684) J.C.G.: Remény az mindig van, eddig úgy volt, hogy az UPC átveszi a PR-t vagy egy részét, nem tudom pontosan, eddig erre vártunk, de ezek szerint tolódik. Majd 1 év múlva talán..

(#13685) r0by: itt Dunaharasztin?

(#13687) r0by válasza Wisdome (#13686) üzenetére


r0by
addikt

Nem, Szegeden. Mondjuk azt gondolná az ember, hogy egységes a díjszabás, de akkor ezek szertin nem az :)

(#13688) Wisdome válasza r0by (#13687) üzenetére


Wisdome
tag

Hát elég ha csak azt nézzük pesten milyen hatalmas sebességeket kínálnak milyen nevetséges árakon.. :D itt meg... pedig alig van 20km a házunk és a belváros között.

(#13689) HaZse


HaZse
őstag

Sziasztok.

Múlt hét hétfő óta vagyok Inviteles. Lenne pár kérdésem hozzátok.

Nekem itthon előtte T-Home szolgáltatás volt, de mivel a pong és az oldalak elérése pocsék volt, ezért váltottam.

A kérdésem az lenne, hogy van itthon egy NAS-om, amin fut egy FTP szerver. Ezt szeretném kívülről is elérni. Ezt most úgy tudom megoldani, hogy regisztráltam a noip.com címre és ott beállítottam egy dinamikus host-ot.

Na ezzel nincs is gond, míg az invitel nem vált IP címet. Na akkor ismét fel kell mennem az oldalra, majd lefrissítenem az aktuális IP címre a nevet. Most ez úgy küszöböltem ki, hogy PC-re feltettem a noip.com oldal kliens programját. Most ezzel működik, de ti milyen routert tudtok ajánlani, amivel ez a procedúra kiiktatható és ez a művelet teljesen automatizálva működne a routerben.

60/20-as netem van itt Szeged-Tápén. Adtak egy Dlink routert, de az sajnos annyira buta, hogy a dinamikus IP címet nem váltja és nem is lehet beállítani, hogy adott időközönként frissítse az adott IP címre a dinamikus oldalt.

Remélem sikerült leírni, hogy mit szeretnék. Ha véletlen nem annyira érthető, azt nézzétek el, mert már 24 órája fent vagyok.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#13690) Intruder2k5 válasza HaZse (#13689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A NAS-ban nincs ilyen funkció? Szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

(#13691) HaZse válasza Intruder2k5 (#13690) üzenetére


HaZse
őstag

Sajnos nincs. :( Vagyis én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#13692) Intruder2k5 válasza HaZse (#13691) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most akkor van, vagy nincs? Azt írod nem találod, ugyanakkor beteszed róla a képet...

(#13693) HaZse válasza Intruder2k5 (#13692) üzenetére


HaZse
őstag

A DDNS-t az be tudom állítani, de mivel Invitelnél vagyok és itt időközönként változik az IP cím, ezért kérdeztem, hogy milyen routert tudtok ajánlani, amiben ez a DDNS dolognál be lehet állítani a frissítés időtartamot, mert az én nasomban (Synology) a fen linkelt kép alapján nem lehet beállítani időintervallumot, hgy frissítse az adott IP címet.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#13694) Gubek-Einste válasza HaZse (#13693) üzenetére

Menj át IDE és az igényed megadás után majd megmondják, hogy milyen eszköz lesz megfelelő a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13695) r0by válasza HaZse (#13691) üzenetére


r0by
addikt

Ütemezett feladatot tudsz futtatni a nas-on?
Ha igen, akkor ez lesz a te barátod.

(#13696) Bobm


Bobm
tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék. Ma bekötötték hozzánk VDSL-en a netet. Megy is az internet minden eszközön kivétel Asus memopad hd 7-en (2 is van de egyiken sem megy) a Google oldala meg a YouTube alkalmazás és ehez hasonló programok/oldalak nem töltődnek be, viszont internet van rajta mert más oldalakat betölt. Kaptunk egy ZTE H168N routert. Mit kéne beállítani és hol hogy működjön rendesen?

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

(#13697) Gubek-Einste válasza Bobm (#13696) üzenetére

Beállíthatnál custom DNS-t, sok esetben megoldja az ilyen gondokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13698) Bobm válasza Gubek-Einste (#13697) üzenetére


Bobm
tag

Egy kis segítséget tudnál ezzel kapcsolatban adni. Mi ez pontosan mit és hogyan kell ezt beállítani?
(nem nagyon vagyok ezekben a hálózati dolgokban otthon)

Privát üzenetre illik válaszolni! OnePlus One 64GB (12S)

(#13699) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

szolgáltatás terület térkép linket kérnék.
ha van ilyen.

mert az, hogy beütök 1 konkrét címet, és kidobja, hogy ott pont nincs, nem segít.
tehát az érdekelne, hogy hol van? :F
(nem az, hogy hol nincs. remélem érthető a kérdésem.)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13700) Gubek-Einste válasza Bobm (#13698) üzenetére

Nem a net szolgáltató saját DNS-t használod hanem egy külső cégét amely független a net szolgáltatódtól. Főleg az utóbbi időben többször is előfordult, hogy a net szolgáltatói DNS nem működött vagy nagyon akadozott (több szolgáltatót is érintett).
Néhány ajánlott szervert ITT és ITT találsz + van beállítási útmutató is. Én Google és OpenDNS-t használok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.