Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Régóta Inviteles vagyok,de most néztem van nálunk olyan,hogy Externet!

"Oscar 15 M Invitel területen"

Bár 100 ft-al drágább,de nem tudom mennyire lehetnek megbízhatók,mennyi lehet amennyivel tényleg lehet tölteni?!
Invitelnél 10Mb csomagnál 8.5-el töltök azért.Kérdés a másik mennyi lehet!?!
Valakinek van esetleg tapasztalata?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13302) Intruder2k5 válasza Orlin (#13301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Régebben ilyen esetben az Invitelnek kellett fizetni még 1-2000HUF hálózat használati díjat, ennek is nézz utána!

(#13303) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy Inviteles Internet + IPTV + telefon csomagunk.
Ez egy nagyjából 25/5-ös net (asszem egy ideje 30/10-es, de felfelé mintha csak 5 megás maradt volna), mittudomén hány csatorna (nem nézek tv-t), és egy általunk sosem használt telefont jelent (készülékünk sincs hozzá).

Most viszont kellene egy új lakótársnőnek még egy set top box.

Bementem az Invitelhez (Esztergom), kértem egy második vevőkészüléket, 990 havonta, oké DE 7000 Ft-ba kerül a telepítése.

WTF?!?!? Ez komoly? :W

Há' mondom az ügyintézőnek, h adja oda, bedugom, és kész, még be is van kábelezve; a szerelő a telepítés idején azt mondta, h az első kettő "kimenetbe" a TV-t kell dugni, a hármas-négyes pedig a net.
Ezt nem hiszem el, h nincs náluk, nem adhatnak, csak 7000Ft-os "kiszállás/telepítés" ellenében. Ez lehúzás, semmi más.

Gondoltam mittudomén egy ezres, esetleg kettő a kiszállás egy ilyen miatt, de ez pofátlanság. :((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13304) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap felhívtam az ügyfélszolgálatot h kaptam nem régiben egy kedves levelet tőlük amiben tájékoztattak h nagyon hálásak h hűséges előfizetőjük vagyok de a 2 év lejárta után 300Ft-al emelik a havidíjamat. De bármilyen kérdésem van ezzel kapcsolatban hívjam őket nyugodtan.
Na nekem se kellett több hívtam is ;]
Előtte megnéztem h a t-home miket és mennyiért adna ennyiért és mennyiéért adná ugyanazt amit most az invitel.
Először egy férfi vette fel, mondtam neki miért hívom és h nagyon gondolkozok a szolgáltató váltáson.
Na akkor asszondja tartsam. Kb 3 perc múlva benyögi nekem h elengedik a 300Ft-ot. Kiröhögtem:D Pár perc vonaltartás után benyögi h még 1000ft-ot elengednek. Mondom neki így még mindig nem éri meg maguknál maradnom mert pár 100ft pluszért máshol sokkal többet kapok. Hát ő nem tud több segíteni kapcsol egy kolléganőt:D
Mondom neki is h mi a gondom. Na akkor asszondja tud nekem ajánlani egy olyat h a telefont kiegészíti úgy h egész nap tudok bármilyen vezetékest hívni nem csak este 6 után és hétvégén, a tv csomag marad a 10megás net is és az eddig 9200+300 helyett 5990/hó 2éves hűség, vagy 6590/hó 1 éves hűséget tud felajánlani.
Hm, mondom köszönöm az ajánlatát majd szerdán kérek egy visszahívást:D
Még szerdán bepróbálkozom egy 15megás nettel vagy egy hd csomaggal pluszban mert megmondom még így is drágábbak mint a másik szolgáltató meg a net is sűrűn szakadozik:D
Aztán vagy bejön vagy nem:D

Üdv: Gábor

(#13305) frovery válasza Thunderzolee (#13303) üzenetére


frovery
senior tag

Más szolgáltatók, vagy ne adj isten vállalkozó is minimum 4ezer a kiszállás és óránként illik elkérni a munkájáért 2-4ezer Ft-ot.

Ingyen már egyik szolgáltatónál sincs semmi.

Majd ha egyszer elköltözöl, akkor fogsz csak csodálkozni, hogy egy áttelepítés mibe is kerül.
Műholdasoknál szolgáltatónként 15-27ezer Ft. :Y :W

(#13306) spiritex válasza menyoronc (#13304) üzenetére


spiritex
veterán

Milyen csomag került volna 9200+300-ba??? 10 megás net + családi tv + telefon?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13307) spiritex válasza Intruder2k5 (#13269) üzenetére


spiritex
veterán

Robbantózsinór helyett mégis inkább egy ilyen kábelt vettem, és nagyon szépen teszi a dolgát:
https://ipon.hu/webshop/product/roline_utp_patch_kabel_cat6_fekete_slim_5m/602160

(bocsi, proxy mögül nem tudok linket beszúrni)

A bekötés óta maximálisan elégedett vagyok az optikai csomaggal, nincs semmi gond, szakadás, lassulás, viszont azt nem tudom, hogy a router miért kapcsolódik újra minden 24 órában, de ez legyen a legnagyobb baj...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13308) Thunderzolee válasza frovery (#13305) üzenetére

10ezer az átköltözés, ezzel nincs gondom, ez rendben van. Amúgy sem túl gyakran költözködik az ember.
(Egyik helyi szolgáltatócskánál ez a tétel 20ezer.. na azt már tekinthetjük gerinctelen túlszámlázásnak.)

A kiszállási díjjal sincs semmi bajom, értem, h kiszállás + első megkezdett óra munkadíja együtt = 7ezer, nem ezzel van bajom, látom sikerült megérteni a lényeget.

Az a probléma, h a Matávtól a "szereld magad" már mittudomén hány éve elérhető (az, h az egy nagy határ shit, az most nem tartozik ide), az Inivtel meg a semmire akar elkérni 7ezret. Mivel én nem igénylek telepítést. Meg szerintem más se.
Ráadásul ugye amikor a szerződést megkötjük, akkor sincs telepítési díj, (nagyvonalúan elengedik), jelen esetben sem tartana semeddig, h beírok egy plusz menüpontot a szgépes rendszerbe a másodlagos készülék opcióhoz, h telepítést kér igen/nem, ha az ügyfél nem igényli, h házhoz hozzák, akkor megkapja helyben.

És mielőtt nekiállnánk, nem kell hadoválni raktárkészlet költségekről, mert az se mindennapos dolog, h valaki másodlagos/harmadlagos készüléket utólag kér, tehát nem kell felhalmozni nagy költségű raktárkészletet, mindössze pár darabról van szó, ami akár az ügyfélszolgálatokon az ügyintéző hölgyek mögötti szekrényekben elfér.
Országosan 23 Invitel Pont van, ez bele kellene, h férjen az "üzletpolitikába".

A másik megoldás, h egyáltalán nem kell raktárkészlet, a szerelők (ami ugyan külön cég, de jelen esetben ez lényegtelen), szóval a szerelők depója is az Invitel pontokon van, tehát ha szükséges, akkor rendelésre hozhatnak készüléket, csak ezt nem kell kiszállítani, hanem az ügyfélszolgálati ponton marad, és én bemegyek, megrendelem, közlik, h mittudomén egy hét múlva tudnak adni, akkor visszamegyek, és átveszem.

Ha veszek pluszba még egy szgépet, és azt is az internetre akarom kötni, akkor se megyek be az Invitelhez, hanem fogok egy utp kábelt, elvezetem esztétikusan, és bedugom a routerbe. Ennyi erővel ezért is elkérhetne 7ezer Ft-ot az Invitel, mint telepítési díj. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13309) Intruder2k5 válasza Thunderzolee (#13308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC is simán kiküldi a HGW-t, box-ot MPL-el, én is így kértem, magam kötöttem be! De ha kér is valaki technikust, azt hiszem csak 1500Ft a díja!

Itt viszont az a szemétség, ha valakinél eszközcsere szükséges, mondjuk nagyobb csomagra váltás miatt, akkor annak is van egy 2540Ft-os díja! Ez természetesen nem vonatkozik a meghibásodás miatt cserélt eszközökre! Mondjuk az is igaz, hogy még ha a két összeget összeadom, az is csak 4000Ft...

(#13310) menyoronc válasza spiritex (#13306) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Igen az.
Ma visszahívott a csaj akivel beszéltem. Még sikerült a netet 15 megára feltornászni :DD
Így bevállaltam újra 2 évet a családi tv csomagra, 15megás netre és egész nap ingyen hívható bármilyen vezetékes telefon csomagra.
Ezt így 5990 Ft-ért 9500 helyett :C

Üdv: Gábor

(#13311) veze válasza menyoronc (#13310) üzenetére


veze
őstag

nekik így is simán megéri :U

(#13312) tjb007


tjb007
nagyúr

Másnak sem jön be a mav-start.hu ?
Jegyet szerettem volna venni, de egyszerűen nem jött be az oldal. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták minden rendben az oldallal. Átmentem a szomszédba is megnézi, ott nem volt semmi gond (Telekom). Kénytelen voltam elintézni ott.
Történt mindez 14 óra körül, azóta sem érhető el bármiről is próbálkozom. (másik PC, telefon, tablet).

(#13313) spiritex válasza tjb007 (#13312) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem jó az elvira és a mav-start is.
(Ezt Telekom-ról próbáltam...)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13314) tjb007 válasza spiritex (#13313) üzenetére


tjb007
nagyúr

Most már nálam is, bár elég lassan jön be.

(#13315) StLui


StLui
veterán

27-es körzet, optikai net, Dunakeszin, volt ma gondja vele valakinek?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#13316) menyoronc válasza veze (#13311) üzenetére


menyoronc
aktív tag

hát ez az :(((

Üdv: Gábor

(#13317) kabelmania27 válasza tjb007 (#13312) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kábelnettel működik.

(#13318) atenza


atenza
senior tag

Heló, végre fejlesztés történik az utcánkban(el sem merem hinni), adsl volt eddig és a mai napon kihúzták a kábeleket az utcában(optikai), a kérdésem pedig az lenne, hogy miként történik majd az átállás illetve lan kabelen jön majd be a házba? Ilyenkor új szerzödés lesz?

[ Szerkesztve ]

(#13319) headhunter


headhunter
addikt

Invitel Box (ARC-1011 YR), miért kapcsol be automatikusan? :F

(#13320) veze válasza atenza (#13318) üzenetére


veze
őstag

optikai kábelen megy be egészen a szobába a "modemig" ( nevezzük az egyszerüség kedvéért így , bár nem az teljesen, de részben ugy viselkedik)
Szerintem majd uj csomagra kell szerzödnöd, amit az optikai csomagkinálatbol kell majd választani
(és sokkal jobb lesz, legalábbis nálam eddig hibátlan. és megszabadulsz a lebutított routerük kötelező használatától is, a sajat routered kapja majd a publikus IP címet

[ Szerkesztve ]

(#13321) atenza válasza veze (#13320) üzenetére


atenza
senior tag

Oké, köszi a választ! Nálatok mennyi idö volt kb a kábel kihúzásától(utca) a tényleges lakásba való bekötésig?

(#13322) frovery válasza atenza (#13321) üzenetére


frovery
senior tag

Ez nagyon relatív. van, ahol 2 hónap és van ahol 2 éve ott az optika, mégsem kötik be. :Y

(#13323) veze válasza atenza (#13321) üzenetére


veze
őstag

nálam ez nem volt relevans, mert kiépitették az utcában, de utana én még évekig t-home-os voltam.
mert nálam az is stabil volt és modemem volt.
Csak nemrég váltottam invitel optikara, miutan a téhom el akarta venni a modemet és helyette a sajat routerüket rám erőltetni. Na akkor visszaadtam nekik és nem kértem a másikbol..

(#13324) Thunderzolee válasza Intruder2k5 (#13309) üzenetére

Na hát pont ez az. :((

A r×sseb, h itt nincs se Digi, se UPC, csak ez a két IPTV-s sz×r (Invitel, T-Home); egyik drágább mint a másik, és akkor még szegény embert a bekötési díj is húzza. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13325) arpeen2


arpeen2
senior tag

Egy barátomnak Inviteles (mikrohullámű?!?!) nete van, voltam ma nála, hogy egy routert beüzemeljek, de sajnos nem sikerült mert a laptop amit szoktak használni, nem állt rendelkezésre és az én laptopommal az istennek sem sikerült netet varázsolnom. Először a szerződésen megadott felh. név + jelszóval próbálkoztam, majd miután nem sikerült, kb 10 perc telefonálgatás után sikerült elérnem az ügyfélszolgálatot, ahol közölték, hogy nem kell név/jelszó, csak simán Dynamic IP-t használ a rendszer (mint pl az UPC). Nos a kis modem többszöri áramtalanítása után sem sikerült internetet varázsolnom (ezt kérte az ügyfélszolgálatos csajszi, aki nem nagyon volt képben, úgy éreztem).

A kérdésem annyi lenne, tudtok-e róla, hogy van-e MAC addresshez kötve az internet mint ahogy régebben volt a UPC-nél is ?Természetesen bármilyen használható információt megköszönnék, fontos lenne megcsinálnom a netet, mert igen szegény körülmények között élő emberekről van szó és szeretnék segíteni nekik !

[ Szerkesztve ]

(#13326) taki01 válasza arpeen2 (#13325) üzenetére


taki01
őstag

Egyik ismerősömnek én állítottam be az invitel mikrohullámú netjét és mac alapján van szűrés.

(#13327) arpeen2 válasza taki01 (#13326) üzenetére


arpeen2
senior tag

:R :R

Buta call centeres mondhatta volna, akkor nem is kinlódok vele, míg meg nincs a működő mac címmel rendelkező laptop !

[ Szerkesztve ]

(#13328) arpeen2 válasza taki01 (#13326) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ez volt a gond, sikerült megcsinálni ! :R

(#13329) headhunter


headhunter
addikt

Mekkora pendrive-t tud kezelni az invitel box?

8Gbyte-s ADATA-t nem formázta le, ki írta nem kompatibilis.

(#13330) frovery válasza headhunter (#13329) üzenetére


frovery
senior tag

Tudomásom szerint az le van tiltva. Csak szervízelésre használható.

(#13331) Asógor válasza headhunter (#13329) üzenetére


Asógor
csendes tag

Nekem 16-os van betéve, majd nem mindig működik is.

(#13332) GrandS válasza Asógor (#13331) üzenetére


GrandS
senior tag

Én 32GB-ost használok vele.

(#13333) headhunter válasza Asógor (#13331) üzenetére


headhunter
addikt

Ugyanezt a boxot kaptad?

(Invitel Box (ARC-1011 YR)

(#13334) Asógor válasza headhunter (#13333) üzenetére


Asógor
csendes tag

HD-C63CX

(#13335) GrandS válasza Asógor (#13334) üzenetére


GrandS
senior tag

Nekem is ez van.

(#13336) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Hívtak a szülők, hogy Invitelesek járnak kapuról kapura, és valami olyan csomagot ajánlogatnak, amit állításuk szerint "csak ma, csak mi kínálunk" :DD hazaugrok félórára, mondják már el nekem is, hogy mi ez a csoda csomag.. kíváncsi vagyok nekem mit akarnak majd bedumálni. Pont aktuális a váltás telekomról, lehet az ilyenektől valami "más" csomagot kiharcolni? Vagy jól sejtem, hogy csak a jutalékra megy ki a játék?

(#13337) frovery válasza Sanyi.il (#13336) üzenetére


frovery
senior tag

"Vagy jól sejtem, hogy csak a jutalékra megy ki a játék?"
Igen, a legtöbb esetben arra.
Ezeknek az üzletkötőknek csak a jutalék a lényeg. Az, hogy sokszor valótlan árakat és csomagokat kínálnak, azt az ügyfélszolgálat már sokszor említette. Volt olyan terület, utca, ahol simán vdsl területre 3 iptv és 15 megás netet ráutkámltak, aztán kiderült, hogy max 10 mega lehet abban az utcában. Erre pedig még 1 iptv-t sem kötnek rá.

Ha jánlanak valami "jó" csomagot, akkor azonnal előttük érdemes felhívna az ügyfélszolgálatot és érdeklődni, mert utána már elég nehézkes visszamondani és ugye 24 hó a hűség. :Y

(#13338) headhunter válasza Asógor (#13334) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek szerint van "keverés" a boxok között.

Nekem ezt hozták csak a lengyel szolgáltató neve helyett, Invitel van ráírva és 1010YR helyett 1011YR.

[link]

(#13339) Asógor válasza headhunter (#13338) üzenetére


Asógor
csendes tag

Igen, van. Az enyém kimenete HDMI, a munkatársam tévéje csak SCART-ot fogad, ő másik típusú boxot kapott.

(#13340) spiritex válasza spiritex (#13270) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs valami ötletetek, hogy a több wifi-s eszközünk közül (tablet, laptop, 3 okosteló), miért csinálhatja az én okostelóm azt, hogy néha megakad rajta a net? Teljesen változó, hogy mikor meddig tudok rajta netezni, van hogy 5 perc, van hogy 20, de egyszer csak megakad. A router a korábban említett D-Link DIR-635.
Érdekes, hogy ezzel a telóval sehol máshol nincs gond, csak otthon. Illetve az is érdekes, hogy otthon semelyik másik eszközünknek nincs baja a wifi-vel és folyamatos a kapcsolat. Előre is köszi, ha tudtok segíteni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13341) Orlin válasza spiritex (#13340) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam is ez van a Sony-val.Fogja magát és ledobja a netet...Ha leteszem vagy ha aktívan használom akkor is van néha.Amúgy a notim is wifi-ről megy.Ott soha semmi baj...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13342) spiritex válasza Orlin (#13341) üzenetére


spiritex
veterán

És a Sony-d más wifi hálózatokon? Mert nekem mindenhol máshol OK... Amúgy gondolom nálad is hasonló a megoldás: wifi KI, wifi BE, és megy minden újra.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13343) Orlin válasza spiritex (#13342) üzenetére


Orlin
addikt

itthon Wifizek csak.Így nem tudom :D
De amúgy igen ki be és ok.De néha a telót is újra indítom...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13344) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az optika bekötése után vettem 1 fél méteres UTP Patch kábelt, és azzal kötöttem össze az Alcatel Lucent ONT-ot és a router-t, viszont ezen a linken azt írja, hogy 2 aktív eszköz közé (pl. router/switch) Kereszt (cross-over) kábel kell. Most akkor nálam miért jó a sima kábel? Milyen problémát kéne okoznia? Mert elvileg minden jó.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13345) Gubek-Einste válasza spiritex (#13344) üzenetére

Mostanság már majdnem minden eszköz képes az automatikus fordítás így gyakorlatilag mindegy, hogy milyen a kábel kötése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13346) veze válasza spiritex (#13344) üzenetére


veze
őstag

nálam is sima kábel van mindenhol, és jó.
a router és az Alcatel Lucent ONT között is meg a router és a switch között is

(#13347) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Most jött egy szórólap, hogy most már elérhető itt a 60 Mbit/s sebességű net, meg a digitális TV csomagok. (Eddig csak max 15 Mbit/s volt elérhető, meg analóg TV.)

Egy elég régi típusú 4:3 -as TV -nk van (Samsung Slim Fit 32"). Aminek nem is tudom pontosan a felbontását. Szerintetek egy ilyen TV -hez, érdemes digitális csomagot rendelni?
A felbontástól félek picit. Nem tudom a digitálist milyen felbontásban adják.

Ha digitálist rendelném, akkor az a net sebességére hatással lenne?

[ Szerkesztve ]

(#13348) Intruder2k5 válasza Johnyy (#13347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nekem CRT TV-m van, és azon nézek digitális, és analóg adást is, egyikkel sincs semmi gond! Mondjuk én csak a gazdagabb csatornakínálat miatt rendeltem, és mert így csomagban olcsóbban kaptam a szolgáltatást (UPC)! Nem tudom mire érted ezt, mitől félsz a digitális adással kapcsolatban, szerintem az minden TV-n jó...

(#13349) Johnyy válasza Intruder2k5 (#13348) üzenetére


Johnyy
tag

Arra gondoltam, hogy a digitálisnál esetleg mindent 16:9 -be nyomnak.
De akkor jó lesz az, ezek szerint.

Meg van 1 TV + 1 PC, amiben TV tuner van, az úgy megoldható szerinted, hogy a TV-n menne a digitális adás, a gépen meg az analóg?

(#13350) Intruder2k5 válasza Johnyy (#13349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk UPC-nél van a box menüben állítási lehetőség, hogy milyen képarányú TV-t használok! Szerintem ez alap az Invitel boxban is, de majd megírják mások...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.