Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) kabelmania27 válasza Damage (#13900) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez az összeg csak az első pár hónapban érvényes utána a magasabb összeget kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#13902) Damage válasza kabelmania27 (#13901) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm! Sejtettem, hogy ilyesmi áll a háttérben. Ugyanakkor ezt elfelejtették feltüntetni az oldaukon és az azt követő (3. hónap utáni) havidíjat is. A csillagos résznél sem találtam erre utaló mondatot.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#13903) btz válasza Damage (#13902) üzenetére


btz
addikt

Ott van az ár mellett a csillag. Abból már sejteni lehet, hogy jön az apróbetűs rész.

ⓑⓣⓩ

(#13904) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Elkészült a téma összefoglaló.
Ha valakinek ötlete, észrevétele van kérem jelezze.

[ Szerkesztve ]

(#13910) Damage válasza btz (#13903) üzenetére


Damage
senior tag

Az volt a legelső, hogy a csillaggal jelölt apró betűs résznél kerestem és:

"A csillagos résznél sem találtam erre utaló mondatot."

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#13911) ft1986


ft1986
újonc

Üdv mindenkinek!
Csomagot váltottunk az Invitelnél, ezért az addig használt modem és router helyett egy új ZTE h168n VDSL modemet üzemeltek be. Azóta az új Alcatel POP C5 telefon és egy táblagép nem csatlakozik megfelelően a hálózatra (bezárja az alkalmazásokat, folyamatokat, play áruház nem működik, stb.). Mivel az Invitel ügyfélszolgálat elküldött minket, a telefon szervizben is járt, ahol megállapították, hogy hibátlan a készülék. Másik wifi-hálózaton valóban simán elboldogul a telefon, de az itthonival képtelen rendesen működni. A többi használatban levő eszköz (Samsung mobil, laptop) egyébként jól működik, csak az Alcatel és az Acer táblagép bolondul meg az új konfigurációtól.
Mivel sehol sem kapunk értelmes választ, teljesen tanácstalanok vagyunk.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#13912) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

PPPoE invitel kapcsolatnál a modem nem képes közvetlenül a PC-ket kiszolgálni, de a routerbe pedig hiába állítom be a megadott felhasználó név/jelszó párost nincs internet kapcsolat :W Ezen kívül kell még állítani valamit hogy összhangba dolgozzanak? Eddig jó volt de azt még nem én állítottam be, most pedig valami oknál fogva újra kell konfigolni a hálózatot. Én a modemre gyanakodtam de az Inviteles szerelő azt mondta hogy annak nincs baja, igaz ő a routert kihagyta a hálózatból szélessávúan kapcsolódott közvetlen a modemről. Ötlet mi lehet a baj? :F Fontos lenne és több routerrel megpróbáltam, a DHCP-t is már többféle képpen belőttem mindent kipróbáltam ami eszembe jutott hogy az lehet a hiba forrása.. :(

Köszönöm előre is a segítségeteket!

bite it you scum !! ~GGA

(#13913) kabelmania27 válasza GGAllin (#13912) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha router nélkül közvetlen tudsz csatlakozni akkor nincs gond a modemmel.
Routerbe wan kapcsolatnál pppoe-t válassz ki, írd be a felhasználónevet és jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#13914) btz válasza ft1986 (#13911) üzenetére


btz
addikt

A wifi elvileg szabvány. Ha a másik készülékek jól működnek vele akkor elsőkörben nem a wifire gyanakodnék, főleg nem köthető a wifihez egy alkalmazás ősszeomlása. Én pl csinálnék egy gyáribeállítások visszaállítását azokon az eszközökön.

ⓑⓣⓩ

(#13915) ft1986 válasza btz (#13914) üzenetére


ft1986
újonc

Szia! Köszi a választ! :) Sajnos ez a lehetőség is kilőve, próbálkoztunk már a gyári beállítások visszaállításával...

(#13916) lazac_ válasza ft1986 (#13915) üzenetére


lazac_
tag

Csatlakozni csatlakoznak? Nem tudom mi az alap beállítás, de mikor wifis lett a tv-m is, a mobilomat már nem engedte kommunikálni, mert korábban lekorlátoztam az egyszerre kapcsolódható eszközök számát.

(#13917) Frenky89


Frenky89
őstag

Sándorfalva egy részén már van VDSL, de nálunk még mindig csak ADSL2 van.
Gondolom van az az összeg, amiért hozzánk is elkanyarítják a hálózatot, de létezhet az, hogy ez emberi léptékű, vagy ne is álmodjak ilyenről?

(#13918) ft1986 válasza lazac_ (#13916) üzenetére


ft1986
újonc


Szia! Csatlakozik a hálózathoz (böngészőből például megnyit oldalakat), de ahogy felcsatlakozik, elkezdi bezárogatni az alkalmazásokat. A telefonon a wifi-visszajelző ikon a normál kék szín helyett szürke (más wifire csatlakozva kék színű, és minden működik). :/

[ Szerkesztve ]

(#13919) btz válasza Frenky89 (#13917) üzenetére


btz
addikt

Mekkora az a Sándorfalva? Nem hiszem hogy ott két DSLAM is lenne ami az egyik csak ADSL2-s a másik meg VDSL-s. Az már logikusabb lenne hogy mindenki vdslen van de a távolság miatt nem tudsz igénybevenni nagyobb sávszélt.

ⓑⓣⓩ

(#13920) btz válasza ft1986 (#13918) üzenetére


btz
addikt

Az IP beállítások stimmelnek?

ⓑⓣⓩ

(#13921) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!
Van inviteles mobilnetem, de még a normál szim méretű. Ha cseréltetni szeretném, mikróra akkor a telenorhoz menjek be? A csere díjjával tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#13922) #41133696 válasza #41133696 (#13899) üzenetére


#41133696
törölt tag

Amikor pontosítottam a megrendelést (CA Modul helyett két STB), elsőnek az ügynököt hívtam fel. Mondom neki mellékesen, hogy megoldottam, hogy a T-nél ne legyen kötbér. Erre ő azt mondja, jaj hát így sokat fognak fizetni az átvállalók is, jobb lenne nekik is Invitel :D Hehe, mondom, nem mert még azon a címen olcsóbb is lesz, és különben is másrészt nekik nincsenek sebességbeli igényeik, harmadrészt pedig a kötbér kilövése volt az egyik cél az én szempontomból, negyedrészt, hogy továbbra is megmaradjon a T-nél a kedvezményes készülékvásárlási opcióm, és ötödrészt a TV GO-t is tudjam továbbra is nézni, itthon a muterom előfizetésén keresztül. Persze értem én, hogy Neki az lett volna a cél, hogy behúzzon még egy strigulát, de azért még nem vagyok madár :D

(#13923) Hujikolp válasza ft1986 (#13918) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nézd meg, hogy a telefonod képes.e azon a típuson működni, mint ami a wifi be van állítva. B, G, AC stb... Legyen megfelelő, mint amit a telefon is tud. A frekvencia legyen állandó és csak egy csatornán. Próbáld jelszó nélkül is.
Telefonon van elég szabad memória? Ha kevés van, és sok program fut, akkor szokta a droid bezárogatni az alkalmazásokat. Mivel van egy beállítás, ha wifi.t érzékel, akkor minden progi elkezd szinkronizálni, így minden progi memóriában akar lenni, de mivel nincs hely, hirtelen bezárúlnak.
Esetleg tedd fix ip.re a telefont a routerben.

(#13924) Frenky89 válasza btz (#13919) üzenetére


Frenky89
őstag

Pont akkora, hogy a település szélén már az ADSL is gagyi. :) Valamint, akkor a VDSL-lel is a távolság lehet a gond, ahogy írtad.

(#13925) #41133696 válasza Frenky89 (#13924) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, egy bizonyos távolságon túl (1500-1700m+), már sebesség szempontjából mindegy, hogy ADSL2 vagy VDSL2 képes e a helyi DSLAM.

[ Szerkesztve ]

(#13926) ft1986 válasza Hujikolp (#13923) üzenetére


ft1986
újonc

Megpróbáltuk jelszó nélkül, akkor pár másodpercig elkékült a wifis ikon, de aztán ugyanúgy szürke lett, és bezárta az alkalmazásokat. Memória probléma nem lehet, nincs rátelepítve semmi, csak a gyári alkalmazások.

(#13927) Hujikolp válasza ft1986 (#13926) üzenetére


Hujikolp
őstag

A wifis routert próbáljátok még meg beállítani. B sebességre, fix csatornával, és ne legyen csatorna megosztás. Csak 20 MHz legyen, ne 40 MHz. Itt ez már off, router topikban több infót is kaphatsz :)

(#13928) ft1986 válasza Hujikolp (#13927) üzenetére


ft1986
újonc

Köszönöm szépen a segítséget :) Megpróbálkozunk még vele...

(#13929) btz válasza ft1986 (#13928) üzenetére


btz
addikt

Ha nincs netelérés csak helyi lan megy a wifin akkor szokott az én telómon szürke lenni, de ilyen app leállások akkor sincsenek.

ⓑⓣⓩ

(#13930) trec12


trec12
addikt

Attól kérdezném akinél 30-as VDSL van milyen a HD adók minősége? Gondolom a kábelhálózatos HD adókhoz képest ez sokkal kisebb bitrátával jön (ahogy olvastam eleve csak 720-as VDSL-en). Persze tudom, hogy szubjektum de rá lehet mondani, hogy "rendben van"?
Másik kérdésem ha 30-as VDSL csomagon esetleg megy stabilan a 60-as IPTV-s net is - ha létezik ilyen egyáltalán - akkor azt lehet kérni, hogy maradjon? Természetesen 60-as csomagáron.

[ Szerkesztve ]

(#13931) PuMbA válasza trec12 (#13930) üzenetére


PuMbA
titán

VDSL-nél is 1080 jön nálunk :) Rá lehet mondani, hogy rendben van, de ha sok a részlet a képernyőn és a kamerát gyorsan mozgatják (pl. kézilabda meccsen a gól után követik a játékost és a nézőtér látszik a háttérben, nem az üres padló) be tud esni SD alá a képminőség :) 30Mbittel nem tudom, hogy mi van, mert nálunk a távolság miatt csak 15Mbites VDSL lehetséges HD IPTV-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#13932) btz válasza trec12 (#13930) üzenetére


btz
addikt

Rézdróton ne akarj semilyen IP TV-t. 60 as csomag vagy mi olyan meg nincs. VDSL-en 30 megabites csomag a maximum, a 60 megabitet csak koaxon vagy optikán adják.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#13933) trec12 válasza btz (#13932) üzenetére


trec12
addikt

"Rézdróton ne akarj semilyen IP TV-t."
Annyira rossz lenne rézen az IPTV? Mondjuk kábelszolgáltató (ED3) lenne a másik lehetőség, de az most sokkal drágább lassabb nettel meg kevesebb digitális csatornával.... :U

[ Szerkesztve ]

(#13934) taki01 válasza trec12 (#13933) üzenetére


taki01
őstag

Hogy ha ip tv-t is rendelsz akkor a netből max 30 megbitet adnak de ha nem rendelsz ip tvt akkor már adnak 60 megabitet is ha nem vagy túl messze a központtól.

(#13935) btz válasza taki01 (#13934) üzenetére


btz
addikt

Az Invitelnél kiadják a 60 megabites csomagot VDSL-re?

ⓑⓣⓩ

(#13936) taki01 válasza btz (#13935) üzenetére


taki01
őstag

Ja

(#13937) ft1986


ft1986
újonc

Üdv mindenkinek!
Szeretném megköszönni nektek a sok segítséget! Végül megoldódott a probléma... Az Invitel nagy nehezen rászánta magát és kiküldött egy szerelőt, aki kicserélte a ZTE router-modemet (egy ugyanolyan készülékre). Természetesen az újjal sem működött, ugyanaz történt. Végül más lehetőség nem maradt, mint hogy a régi TP-Link routert rádugtuk a ZTE-re, nyomtunk egy reset-et, aztán azóta megy minden... :) Igazából még most sem értem, mi lehetett a hiba oka, de szerencsére ezzel nem vagyok egyedül :D

(#13938) btz válasza taki01 (#13936) üzenetére


btz
addikt

Hát én most megnéztem direkt olyan helyeket ahol biztos van VDSL de a 60 megabites csomagot nem adja ki

ⓑⓣⓩ

(#13939) taki01 válasza btz (#13938) üzenetére


taki01
őstag

(#13940) btz válasza taki01 (#13939) üzenetére


btz
addikt

Érdekes, de ha konkrétan megadok egy lakcímet, akkor egyiknél sem rakja oda így meg sem lehet rendelni. Pedig volt ahol VDSL2 központ közeli házak címeivel próbáltam.

ⓑⓣⓩ

(#13941) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Nálunk /Baja környéke/ ismét rossz az Inviteles kábelnet, és persze a telefon is. Lassan ki is alakul az előfizetők között egy összefogás, és lépünk az ügyben. Hiába jelezzük a hibát, nem történik semmi lényeges ami javítana a helyzeten.

(#13942) lazac_ válasza trec12 (#13933) üzenetére


lazac_
tag

Nálam is IPTV van VDSL hálón, a HD csatornák lennének kb. az általam elvárt minimum képminőség, ha lennének... de nem nagyon van olyan műsor, ami érdekel (az rtl csoport pl. kompletten hiányzik a HD listából, igaz az sem győzne meg, hogy pluszban fizessek).
116cm-en nézem kb. 2 méterről, elmosottak a részletek, fűrészfogasak az élek, brutális a tömörítés, blokkosodik ha nem állóképet mutatnak, ehhez képest egy 720p film pcről ultrabrutál-imaxhatás. :)
A hálóban 82cm-en, 3m-ről amúgy okés.

Az SD láthatóan alacsonyabb felbontású, adónként amúgy eltérő a képminőség, pl. a TLC kb. 4 pixel a tévén négy részre osztva. :D

Van valakinek újabb, felvevős beltérije? Mivel az új ÁSZF (május 1-től érvényes) törli a műsorrögzítési lehetőséget az IPTV Alap és Családi csomagokból (az utóbbi pár hónapban amúgy is gyérítették a rögzíthető adókat :/ ), érdekelne, mennyivel másabb, mint az Albis 8000 menü felépítése, kezelése, netán hangja.

[ Szerkesztve ]

(#13943) trec12 válasza lazac_ (#13942) üzenetére


trec12
addikt

Kösz az összefoglalót. Szóval nagy tv-re ez nem igazán jön be. Kábelen a HD az tényleg az (meg az SD is) ezek szerint nem egy kategória a két technológia....

(#13944) Ace Ventura válasza btz (#13940) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Létezik limitált VDSL, az 30M tud max. Valószínűleg azon a címen az van.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13945) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Valaki tudna dobni egy jellemző értéket 5 Mbites Invitel ADSL esetén (le-feltöltés sebessége)? A 8 Megabitről van tapasztalatom, ott le 6.9 Mbit/s, feltöltés pedig 0.43 Mbit/s. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13946) taki01 válasza gedikart (#13945) üzenetére


taki01
őstag

Nekem kb 5,7Mbit/0,58Mbit szokott jönni.

(#13947) gedikart válasza taki01 (#13946) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, ezek szerint simán tudja a névleges értékét. (Ismerősnél a 8 Mbit/s csak 6.9-et tud, holott a vonal 8,5-et engedne meg).

(#13948) gedikart


gedikart
aktív tag

Ennyire hogy lehet megtéveszteni a leendő ügyfelet?

Invilág M (5 Mbit/s, 2 év hűség)
1890 Ft/hó

0 Ft belépési díj
Első 3 hónapban
az internet 0 Ft

Majd kosárba helyezve:
Akciós
havi díj
1 890 Ft/hó

Havi díj a 4. hónaptól
4 390 Ft/hó

Az első 3 hónapban az internet hogy lehet 0 Ft, ha egyszer 1890 Ft-ot fizetek 3 hónapig, és utána 4390 Ft?

(#13949) Ace Ventura válasza gedikart (#13948) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nincs a csomagban véletlenül a telefon is? :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#13950) gedikart válasza Ace Ventura (#13949) üzenetére


gedikart
aktív tag

De telefon+internet, de akkor sem egyezik a díj amit ír... Cím megadása után a 3 hó díjmentességet mutat és 1890 Ft-os későbbi normál havidíjat... azonban ha továbbra (kosár) mész, akkor az 3 hónapban 1890 Ft és a 4. hótól 4390 Ft a normál havidíj.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.