Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) kicsigeri válasza lipi67 (#6348) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Lipi vegyél 9800GT-t az kb annyiért megy használtba, mint amennyi újba a 96Gt.

(#6352) lipi67


lipi67
veterán

Köszi srácok! Én is 98GT körül gondolkodtam, Zsubi is azt mondta utánanéz.(fontos, h tudjak OC-s bios tenni, ríva tuner bekavar néha.)
Ezt 25k-ért vinnék ami most van..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6353) kicsigeri válasza lipi67 (#6352) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Annyiért meg add el. Akkor "csak" 2k buksz rajta. Vagy 1 et?

Ja és ha nem lehet rá rakni OC-s biost, akkor sincs gond, mert Zsubi mondta van valami progi amivel fel lehet rántani a VGA-t hogy a Biosba átírja az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#6354) lipi67 válasza kicsigeri (#6353) üzenetére


lipi67
veterán

Azzal kell a bios is (nibitor)
1ft-tal se adom olcsóbban mint amennyiért Iponnál kapni. Ha ott 28k akkor annyiért adom. Gépbe én szabok árat. Ha ok ok, ha nem..+2400 futár.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6355) kicsigeri válasza lipi67 (#6354) üzenetére


kicsigeri
senior tag

:) Te figyu, van egy 9800Gt HibridPowerem, add már el, 39 iponba, nekem 34 kell. atöbbi a tied :)

[ Szerkesztve ]

(#6356) zoo8800 válasza kicsigeri (#6350) üzenetére


zoo8800
veterán

ezt a 4 órát ki lehet bírni délig :)
hamar meguntad a VGAdat

rip and tear, until it is done

(#6357) Gyuri27 válasza zoo8800 (#6356) üzenetére


Gyuri27
félisten

Csoálkozol? Többet fogyaszt mint egy 4830. Lassabb is annál, meg drágább is (meg nvidia :DDD ).

Amd - Radeon - Ryzen

(#6358) kicsigeri válasza Gyuri27 (#6357) üzenetére


kicsigeri
senior tag

zoo8800, Gyuri27 nem nem untam meg, de ha el tudja adni drágábban, mint ahogy vettem, akkor miért ne.

(#6359) kicsigeri válasza Gyuri27 (#6357) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ja most nézem, a 9800GT az 32k a 4830 meg 28k körül mozognak. Akkor én olcsobban vettem a 9800GT HP-t mint amibe kerül a sima 9800GT.

(#6360) zoo8800 válasza Gyuri27 (#6357) üzenetére


zoo8800
veterán

Végre előrukkolt valamivel a piros oldal (a semmiből :D )

rip and tear, until it is done

(#6361) lipi67 válasza kicsigeri (#6355) üzenetére


lipi67
veterán

Számla,gar ha van, meg lehet oldalni.
:K

Gyuri: A 4830 gyorsabb mint a 9800GT ?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6362) Gyuri27 válasza zoo8800 (#6360) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért a 4xxx széria megjelenése után kiadott 4830 nem a semmiből jött. De aláz. a kövi széria meg gyilkol. :K

lipi: ph-n a bazárokba a sapphire 4830 dual slot 25-26k. Kérdésedre: jobb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6363) lipi67 válasza Gyuri27 (#6362) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi! ;)

Márka, hűtés lényegtelen? Húzni (biost átírni lehet?) Ez fontos, ati tools ,Riva Tuner..-nem szeressem őket..

Mi a picsa az a PALIT???

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6364) Gyuri27 válasza lipi67 (#6363) üzenetére


Gyuri27
félisten

A sapphire dual jó az 26k. Meg van xfx 28-30k-ért az is jó. De bele kell olvasni a totyikjába. Biost átirni minden vga-n lehet.
Amúgy meg halál felesleges, mert azzal csak a bajvan. A ccc-ben lehet húzni is a vga-t. Az jól müködik. Meg szabályozhatod a ventit (olyan vga-l ahol maga a vga is szabályozza). Ezért kell bele olvasni a totyikjába.

Meghúzod egy kicsit és majdnem kapsz egy 4850-t.
Palit: csomó brand az őbék, gainward, xpertvision is.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6365) Gorneck válasza lipi67 (#6363) üzenetére


Gorneck
titán

Az egy jó kis cég... :K Jó VGAkkal...

Gorneck#1239

(#6366) kicsigeri válasza lipi67 (#6361) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Számla nincsen, mert akitől vettem garból kapott újat. Pegazushoz szól a gari.

(#6367) lipi67 válasza kicsigeri (#6366) üzenetére


lipi67
veterán

Milyen kari az pontosan?

Gyuri: Tom mérges lesze, de mással csak nem tetetem be a VGA-t, az ATI meg..lehet, hogy égetné a kezem:)
Aggregátor is azt mondta, hogy 4830 és tuningolva 4850 lesz belőle. El is hiszem, biztos így van, csak NV kellene.Ha nem jön ki egy jó nv, inkább nem adom el(már 28k-nál tartok,annyiért is vinnék:) )Ennyiért nem kapok jobbat NV-ben, sőt..(itt drága, pk-t bele kell kalkulálnom) Használtat nem veszek,csak új, garis érdekelne számlával, mert ahogy a 9600GT példája is mutatja, így el tudom árában (vagy drágábban) adni.
Köszi az infókat, este ha nyugi lesz , szét fogok nézni.
Gorneck23 : majd "beszélünk",most Te melózol azt tom,de milyen szakban de.-de.iccaka?

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6368) kicsigeri válasza lipi67 (#6367) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Elméletileg ez de nem veszek észre semmi különbséget a képek alapján a sima és a Hibrid között. Akkor jön elő ha valaki vesz hozzá olyan alaplapot. A gari meg 2010,12,29 ig szól elméletileg. De szerintem felhívom pegazust, hogy megvettem, és nem lett új garipapír írva. Ha érdekel valakit csak akkor.

[ Szerkesztve ]

(#6369) lipi67 válasza kicsigeri (#6368) üzenetére


lipi67
veterán

Ok
Most néztem a 4830-as tesztet.Viszonyítási alapom nincs , csak a dmark sm3 -ban.
Hát..a tesztben 5090 -et kapott s azt mondják gyorsabb mint a 9800-as.Nekem is 5040 vagy mennyi alapon az a pont,kis tuninggal meg 5387 és csak 9600GT..
Le se cserélem:)
igy alapon 725/1000/1750 -en 36-37°-osan elszaladgál.Ha eladom..30k lesz. s ha veszek, nem ilyet amivel alig alig van kül,s pár hónap és megint ügyeskedhetek..
[ha ilyet különösebb erőlködés nélkül tudok], minek nekem 4830? Vagy nagyon benézek vmit? Olyan szar, hogy hülye vok hozzá... :O
-krisztián jön..én meg iccaka-

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6370) Gyuri27 válasza lipi67 (#6367) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit érdekel engem ha a 9600gt árában nem veszel 4830-t? Az sem zavar ha a konnektorba pisilsz. Te pénzed, te hülyeséged. [link] és itt a 9800 van nem a 9600. Itt a tuning is [link]. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#6371) kicsigeri válasza Gyuri27 (#6370) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Gyuri basszus a memóriáját nem is húzták a 9800 GT nek. sívesen megcsinálom én is a tesztet, de olyan mértékbe hűzom a karit, mint ahogy az ATI-t húzták. De lehet nem lesz jobb az eredmény, mert ezeket a teszteket Core i7 el csinálták.

(#6372) bolcsodal válasza kicsigeri (#6371) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ne viccelődjünk már! :((( Azért mert Trémárkban ennyi pontszámot kap 9800GT a HD4830 kb kétszer nagyobb nyers erővel rendelkezik: 336Gflops vs. 736Gflops

Egy lapon sem volna szabad említeni a kettőt... :(

A 9800GT-ben összvissz 112 shader processzor ereje van a HD4830 800/640 shader processzor erejével szemben. Ez még akkor is vicc, ha azt nézzük, hogy az ATI shader processzorai egyszerűbb felépítésűek mint az NVidiáé...

Ha végre az NVidia alól kidőlne az egész seggnyaló PC játékipar, akkor olyan játékok születnének, amik ki is használják ezt a számítási kapacitást...

Addig meg csak Trémárkoljatok... :(

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6373) kicsigeri válasza bolcsodal (#6372) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Ok akkor nem trémárktolok, mert mert nem az hozza meg az erejét. Mind1 vannak akik a zöldet szeretik, és vannak akik a pirosat. Attól még lehetünk barátkozós offolósba :D

(#6374) bolcsodal válasza kicsigeri (#6373) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ízlés szerint..

Csak nonszensz a 4830-al szemben 9800GT, mint alternatíva...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6375) kicsigeri válasza bolcsodal (#6374) üzenetére


kicsigeri
senior tag

De mongyuk, a 9800 GT az nem kicsit korábbi, annak nem pl a 46XX széria felelene meg? Vagy az a 9600 al ~ "egyenértékű"

Basszus esküszöm veszek egy 4830 at is, megnézni hogy mit is tud, aztán ha megtetszik eladom a 98Gt

[ Szerkesztve ]

(#6376) bolcsodal válasza kicsigeri (#6375) üzenetére


bolcsodal
addikt

A 9800GT az egy az egyben a 8800GT pepitában. Tehát valójában picit jobb, mint a HD3870.

A 4830 enyhén rosszabb teljesítményt nyújt, mint a HD4850 a letiltott shader processzorok miatt (800-ból 640 aktív benne).

A HD4850 pedig durván kétszer erősebb, mint a HD3870.

A 9600GT jelenleg a HD3850 (HD4670) és HD3870 (GDDR4-es!!) közötti teljesítményt nyújtja.

Ha jól tévedek... :U

They drew first blood....

(#6377) fekeandras válasza krammerka (#6321) üzenetére


fekeandras
őstag

Utólag is: :)

(#6378) Gyuri27 válasza bolcsodal (#6376) üzenetére


Gyuri27
félisten

:K

geri: jó dolog a szimpátia. De mig a játékok a vga-t eszik meg elsőnek addig nincs miről beszélni. Az meg hab a tortán, hogy valaki 20-n ezer forintot kinál egy használt 9600gt-t és nem adjuk el neki mert zöld. Holott 26k-ért van 4830. Erre nem tudok mást mondani csak, hogy lol. De mindenki azt csinál amit akar.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6379) lipi67 válasza Gyuri27 (#6378) üzenetére


lipi67
veterán

Igazad van, ezért vettél AMD-t:)
Nem kell ATI.
-kben nem is játszok, csak nem minden nap tom eladni 30k!!-ért a 9600GT-t.(lebeszéltem vele, 27.100+2.400 pk(IPON) :K -
Ne morogj már. Hiszek nektek, értem is már asszem, hogy mit beszéltek,s biztos jó is..
Jövhéten úgy is doki, utána kórház. Ha visszejövök, s ne adj isten Krisztinek itthon kellen maradnia egy darabig..és megunná azt amivel játszik, igérem eladom és..veszek egy NV-t? :U OK-ok 48xx valamit. ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6380) Gyuri27 válasza lipi67 (#6379) üzenetére


Gyuri27
félisten

A proci más. Ott nekem az intel szopatása, lehuzása ami nem szimpatikus. Tisztára mint nv.
Ha meg nem játszol add el a vga-t. Vegyél egy 8600gt olcsón. A többiből meg igyál sört az nv tiszteletére.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6381) kicsigeri válasza Gyuri27 (#6380) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Nem Lipi játszik, hanem a fia Krisztián. De ezt már többször is kifejtette hogy nem játszik.
Találtam egy 64 bites vistát, kipróbálom :)

(#6382) lipi67 válasza Gyuri27 (#6380) üzenetére


lipi67
veterán

Nem jól fogalmaztam, pontosítok. Szépen felfogtam, hogy mit beszéltek.(lassan, de biztosan).Nekem egy integrált vga full jó lenne, Krisztiánnak asszem, hogy nem.Viszont neki is elég lenne most sztem egy 86GT is, így nem csereberélnék. Elvan, játszik ,meg isten tudja mit csinál. Viszont majd műtét..Ha ne adj isten, huzamosabb ideig itthon kellene utána maradnia, akkor hamar kivégezné azokat amik most lekötik. Leszedne valami durvábbat és..szaggatna. Na akkor veszek neki 48xx-et, mert Ő esőbb a büszkeségemnél(is).

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6383) bolcsodal válasza lipi67 (#6382) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem arcoskodni akartam, csak nem értem ezt a ződ/piros kék/ződ mizériát.

Én azt veszem, ahol a legkevesebb pénzért a legtöbbet kapom. És tökmindegy, hogy játszom-e vagy nem..nem hagyom átb*szni magam és kész.

Ez nem szimpátia kérdése...könyörtelen logika.. :U

Jobbulást majd neki és gyors felépülést! :)

Egyébként tegye fel a kezét, aki kikapcsolta a gépét 20:30-tól 21:30-ig... ;)

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#6384) Gorneck válasza lipi67 (#6367) üzenetére


Gorneck
titán

Ma nem melózok...de lassan fekszem... :)

Holnap otthon, de szakdolimmal küzdök...hétfőn és kedden du, szerdától meg még nemtom...

Gorneck#1239

(#6385) lipi67 válasza bolcsodal (#6383) üzenetére


lipi67
veterán

Persze, nincs is ezzel semmi baj. Halkan mondom:Lehet, nem is figyelném a szinét, ha Gyuri nem lenne, és nem lehetne"idegesíteni" vele. Proci más, de vga, tudja amit kell, szín nem számít, csak zöld legyen:) -ez poén volt :B
Köszi! :R

Gorneck23: Értem én..Nem zaklatlak no! Szerdától meg HAJRÁ!!!!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6386) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Jóéjt

(#6387) lipi67 válasza kicsigeri (#6386) üzenetére


lipi67
veterán

Joccakát!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6388) fekeandras


fekeandras
őstag

Jóreggelt... :DD

(#6389) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Jóreggelt. Megyek kocsit ganyézni, mert lassan akkora lesz benne a kosz, hogy meg kell kérnem Gyurit, hogy jöjjön a vasvellával :DD

(#6390) kulerr válasza kicsigeri (#6389) üzenetére


kulerr
őstag

ne csak a kocsit ganyézd, hanem gyere cod-ozni...már alig várjuk h szétrúgjuk a segged. :K :D

[ Szerkesztve ]

(#6391) lipi67


lipi67
veterán

Jó reggelt! Alig látok, Bogim beteg, éjszakáztam vele..Asszem ma nem nagyon leszek..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6392) kicsigeri válasza kulerr (#6390) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Nem megy ma dolgom van. Jövő héten ígérem lesz rá időm. Valamikor.

(#6393) Gyuri27 válasza kicsigeri (#6392) üzenetére


Gyuri27
félisten

Áhh csak kifogás meg nyafogás. :K

Amd-s szép napot.

Krami küldtem püt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6394) lipi67 válasza kicsigeri (#6392) üzenetére


lipi67
veterán

Szólj ha hazaértél, hogy mi volt!!!!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6395) shteer


shteer
titán

jajjj de mááásnapos vagyok

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#6396) Chaser


Chaser
titán

Napsugaras jó reggelt :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6397) lipi67 válasza shteer (#6395) üzenetére


lipi67
veterán

Kell is az néha!
Chaser: Szia! Hát Te? Úgy eltüntél mint Petőfi!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#6398) shteer válasza lipi67 (#6397) üzenetére


shteer
titán

így meg főleg :D

..szerintem jónak tűnik

(#6399) krammerka


krammerka
őstag

Jó reggelt!!

Lipi: jobbulást Nektek!!

(#6400) lipi67


lipi67
veterán

Jó reggelt!

Bogim jól van, mi meg a másik flúgos törpémmel indulunk a gyermeksebre a kórházba. Remélem még ma hazaérünk..

Szép napot!

-itt jó szar idő van, esett, lehet, hogy még esik is..-

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.