Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) dangerzone válasza ThaBoss (#4750) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát nem. :)
Toljad neki. :K

(#4752) ThaBoss válasza dangerzone (#4751) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Beállítások maradtak, levettem a hűtőt, átnéztem, minden ok, visszatettem, faszán rögzítettem, és most:
[link]

(#4753) dangerzone válasza ThaBoss (#4752) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát ez sem túl alacsony. Nekem 54 fok 1,032V-tal. Nekem sem alacsony. :)

(#4754) ThaBoss válasza dangerzone (#4753) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem sajnos! GeminII 1 ventivel is odaverte, alapon ott is 43-47°C volt kb.
Holnap újrapasztázom, adok neki többet is meg kevesebbet is, meg másikat is.
Ha nem javul, akkor megy az apróra!

(#4755) dangerzone válasza ThaBoss (#4754) üzenetére


dangerzone
addikt

Pedig jónak kéne lennie. Nekem is volt ilyen hűtőm, nagyon faszán végezte a dolgát.

Egyébként ha a borda mellé teszed , mennyire meleg?

Meg mennyire szellős a házad amúgy?

(#4756) ThaBoss válasza dangerzone (#4755) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A borda éppen csak langyos, még terhelés alatt is. A hőcsöveket is lazán meg lehet fogni.
A felhelyezése biztosan jó, a lefogatás is tuti, a kereszttartó U alakban áll, eddig majdnem egyenes volt.
Nem tudom mi legyen, most ott tartok, hogy felkenem a TR gyári pasztáját.
A házszellőzés pedig:
[link]
Ja a Kaze Maru már nincs fent, helyette a gyári CM van, jobb teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#4757) dangerzone válasza ThaBoss (#4756) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja....Ismerős ház. :)
Hát most vagy a szenzor csesződött el, vagy tényleg nem fekszik fel ott jól valami.
Sajnos tanácstalan vagyok most már én is.

(#4758) ThaBoss válasza dangerzone (#4757) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Olyan, mint a tiéd, csak én kiegészítettem még egy 20-as ventivel oldalra :)
Vettem az erőt, és újrapasztáztam és szépen mm-re beigazítottam a proci fölé, most alapon LinX alatt 51°C. Haladok... :D

(#4759) dangerzone válasza ThaBoss (#4758) üzenetére


dangerzone
addikt

Na, ez már okés. :)

Az oldalára tetted a 20-as ventit?

Nekem 2 db 12-es van ott. Kíváncsi lennék, hogy hatna a hőfokra a 20-as.

[ Szerkesztve ]

(#4760) ThaBoss válasza dangerzone (#4759) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Aha, oldalt van a 20-as. egy kis friss levegőt (meg jó sok port :DDD ) pumpál be, eddig úgy vettem észre, hogy a VGA-nak és a vinyóknak tetszik a legjobban.

Na aztán... feladtam a leckét a hűtőnek: 190x21=3990, RAM 1143 C8,
Vc= 1,3V
IMC= 1,2V
PLL= 1,8V
RAM= 1,5V
Hőfok: CPU= 65°C, magok 61-65-63-65°C
Pofásabb hőfokok, csak az az elszomorító, hogy nem stabil a rendszer. :(

(#4761) dangerzone válasza ThaBoss (#4760) üzenetére


dangerzone
addikt

Ki kell tesztelni. :)

(#4762) ThaBoss válasza dangerzone (#4761) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, az lesz holnap, kihegyezem egy 4000GHz-re, meg jó volna fölé is egy validra meg egy 3DMark-ra is.
De ezek szerint a hőmérséklet-probléma megoldódni látszik :))

(#4763) gizmo20 válasza ThaBoss (#4743) üzenetére


gizmo20
tag

ki van zárva hogy a postán kivettek volna valamit a csomagból,egyáltalán a haverod megtudja mondani hogy mi érkezett meg hozzá?na meg hogy te mit küldtél el neki.

Have A Nice Day

(#4764) Scale válasza ThaBoss (#4762) üzenetére


Scale
őstag

4000Ghz

az szép :DDD

(#4765) Poetro válasza dangerzone (#4747) üzenetére


Poetro
csendes tag

Az a problémám a többi Gigabyte lappal, hogy nincs rajtuk Firewire, vagy pedig H5x chipsetesek, ami meg ugye tartalmazza az Intel grafikus megoldását. Mondjuk nem tudom mennyire rossz vagy jó a H5x-es chipset, de én inkább maradnék valami olyasminál, amiben nincs alapból grafikus cucc.

(#4766) dangerzone válasza gizmo20 (#4763) üzenetére


dangerzone
addikt

Volt már ilyen, hogy valakinek a csomagját megdézsmálta a posta. Nem egyszeri eset. Megbízhatatlanok....
Mondjuk amíg a politikusok, a nemzet nagyjai is lopnak, mégis mit vár az ember.

Poetro: Asus p7p55d-n van firewire. Ha neked az kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#4767) alibaba78 válasza dangerzone (#4766) üzenetére


alibaba78
őstag

"nemzet nagyjai" :DDD Ez jo volt. :)

(#4768) Scale


Scale
őstag

Nekem most így megy az i5ösöm mindennap:

(#4769) ThaBoss válasza gizmo20 (#4763) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Persze, de az már régi eset volt, és biztos, hogy felbontották, mert nem úgy volt csomagolva, mint kellett volna, másrészt a srác szólt és bontatlanul visszavitte a postára, ott mérlegelték és fény derült a csalásra :))

Scale: jogos, az elég durva lenne :DDD , de nem túl távoli jövőben nem elképzelhetetlen

(#4770) DroiDMester válasza ThaBoss (#4760) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ma nem voltam gép közelébe de látom elég sok esemény történt veled!

A Swf2. ventit 1000.% hogy a posta repesztette el! próbáld csak meg letörni egy másik épp lapátot nem törik az olyan könnyen hogy magától ilyen legyen!

a TRUE hűtőddel meg valami gáz van a lefogatással! vagy éppen a talpa a szokásos hepe-hupás! :K

(#4771) ThaBoss válasza DroiDMester (#4770) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A ventit sajna buktam, megpróbáltam letépni a lapátot, lejött. Olyan, mintha marcipánt törtem volna. De a sértetlent tényleg nehéz eltávolítani, függetlenül attól, hogy tényleg olyan vastag, mint a papír. Majd felhajtok belőle mégegyet, valami olcsóbb helyről, mert eddig egész bejöttek. Alaplapról ~1950 rpm-et megy, szabályzóról picivel 1700 felett, és maxon sem olyan elviselhetetlenün hangos.

A hűtőnek pedig valószínűleg a pasztázásával lehetett valami, tegnap este újrakentem, ma meg már egész emberi értékeket produkált, reggel kapott egy gyors LinX-et alapfeszen 160x20 órajelen, 51°C volt a legrosszabb. :)

(#4772) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

A mai adag:
Takarékos, alulfeszelt beállítás, valószínű marad állandóra:

Teljes fogyasztás LinX alatt: 150W, játék alatt: 200W

És még egy Everest memória teszt:

(#4773) dangerzone válasza ThaBoss (#4772) üzenetére


dangerzone
addikt

Tudnál nézni nekem egy max validot, vagy bclk validot, hogy mennyit tud ez a lap?
Kíváncsi vagyok. :)

(#4774) ThaBoss válasza dangerzone (#4773) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Eddig ez a max BCLK-m, vagyis 212. Utána újraindul, de mindjárt nézek egy validot neked! :)

(#4775) Scale válasza Scale (#4768) üzenetére


Scale
őstag

szerintetek az úgy jó mindennapos használatra amit beraktam képet?
#4768

(#4776) Scale válasza Scale (#4775) üzenetére


Scale
őstag

A prime95 miért ír 1errort a tesztnél? worker 2 hibát ír:
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Kevés a 3.2ghz-nek 1.08V fesz?

(#4777) ThaBoss válasza dangerzone (#4773) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ezt tudtam összehozni: [Valid]
Valamiért 1,45V-on kevesebb BCLK-t tudok kipréselni belőle :)

(#4778) ThaBoss válasza Scale (#4776) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ezek szerint sajnos nem jó a beállításod. Próbáld kisebb bclk-al és nagyobb szorzóval, vagy ha így akarod hagyni, akkor több feszt neki.

[ Szerkesztve ]

(#4779) DroiDMester válasza ThaBoss (#4772) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem rossz! eredmény (főleg a 21x212.es teszt) de legközelebb tegyél már egy Core Temp 0.99.6.4 (ez már jól működik nem úgy mint a 0.99.6 és 0.99.6.1) ablakocskát is a tesztek mellé ha LinX-et nyomsz (és persze ne a teszt végén indítsd el a Core Temp-et) :K

Fogyasztásról: Mivel mérted azt a 150.W os LinX fogyasztást mert az elég kevéskének bizonyul! még akkor is többnek kéne lenni ha alap órajelen és 0,90.v al menne a proci!

[ Szerkesztve ]

(#4780) ThaBoss válasza DroiDMester (#4779) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tolok mellé legközelebb, megígérem! :) Bár nem lesznek annyira fényesek, mert a hűtő még nem az igazi, tervezem, hogy elküldöm polírra.

Két mérőm van, az egyik a szabályzómon, a másik a konnektorba van dugva, mindkettő a felvett teljesítményt méri, a kettő között 1-3W különbség szokott lenni.
Minden Auto-n, 1,125V-al, C1E, stb... bekapcsolva idle 88W, terhelve 120W.

(#4781) Scale válasza ThaBoss (#4778) üzenetére


Scale
őstag

Ha így hagyom akkor lesz valami következménye? Mert játékok alatt nem szól semmit... :o csak az ilyen stabilitás tesztek buktatják meg

(#4782) ThaBoss válasza Scale (#4781) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Végül is semmi komoly nem lehet, még AMD-s időkben én is toltam olyan beállításon GTA IV-et, hogy LinX egyből újraindította, de órákat lehetett vele játszani.

DroiDMester: hopp, igazad volt ismét! :R Van pár mp, amíg a fogyasztás felugrik 177W-ra, de a teszt nagy részében 149-151W.

(#4783) dangerzone válasza Scale (#4781) üzenetére


dangerzone
addikt

Max olyan pillanatokban fog újraindulni, mikor valami nagyon fontosat csinálnál, és elveszik az összes mentésed. :)

Szerintem érdemes lenne stabil beállítást keresned. Most lehet hogy +0,025V kell neki, meg 2 fokkal melegebb lesz, de legalább stabil marad mindig.

(#4784) Termi16 válasza Scale (#4781) üzenetére


Termi16
őstag

Szerintem is jobban járnál, ha keresnél egy stabil beállítást!

Oké, hogy így is lehet használni, de aztán ha rosszkor száll el...Márpedig ez bennevan a pakliban, nem véletlen jelez a progi :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4785) Scale


Scale
őstag

Aha értem, és stabil beállítás alatt mit értetek? Szerintetek mi lenne a legjobb beállítás mindennapos használathoz? A ramjaim 1600mhz-en mennek 7-10-10-24 1.6V-al, ezzel van valami baj? Ehhez milyen órajelet "ajánlanátok"?

Szerk.:
Vagy érdemes szerintetek C1E és ilyen energiatakarékos beállítások mellett + turbo boost-al nyomatni alapból a rendszert? Szerintem a 2x 2,67ghz + 2x 3,2ghz elég a játékoknak, nem? Lehet, hogy tévedek :)

[ Szerkesztve ]

(#4786) Termi16 válasza Scale (#4785) üzenetére


Termi16
őstag

Az a stabil, ami mondjuk 1 óra teszt után is hibátlan, és nem túl meleg (szal lehetőleg ne 80 fok körül legyen...).

Az, hogy hogy használod, rajtad múlik :) Én megnézném a végét, aztán abból visszavenék párszáz mhz-et, meg persze a feszből is, aztán hadd szaladjon! :)

Ramoknál ugyanez, de amit írtál az nem rossz.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4787) DroiDMester válasza Scale (#4785) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem a legjobban egy 20x160.as beállítással járnál ez ugye 3200.MHz ezt az órajelet ha jóféle a procid 1,10-1,12.V-os fesszel vinni fogja! ilyen alacsony fesz mellett sok értelme nincs Energia gazdálkodásokat bekapcsolni! a VGA.dat is bőven kifogja hajtani 3200.MHz-en a proci! Ramokat pedig kézzel tedd 8-8-8-24. re ezt sz.tem vinni fogja 1,50.V al is nem kell neki 1,60.V

Tesztelni meg nemsok értelme van órák hosszát! Ha LinX-el nézed a Stabilitást elegendő 15.percig is futtatni ha addig nem fog hibázni, nem lesz gond a rendszerrel minden napos használat alatt sem! :K

(#4788) salytmasztor válasza dangerzone (#4732) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Nagyon koszi a valaszt es a sok infot, sokat segitettel vele.
En is kb ilyesmi konfigra gondoltam sok teszt es kulonbozo forumok alapjan.
Ugy nez ki hogy holnap adom le ezekre a rendelest:

- i5-750 (40ezer)
- Scythe Mugen 2 (12ezer)
- Mushkin (2X2 GB) 4 GB/2000 Black CL9 (33ezer)
- ASUS LGA-1156 P7P55D (30ezer)
GIGABYTE UD3-at szerettem volna, de felment az ara 28-rol 38ra :(

Viszont azon gondolkoztam egy pillanatra, hogy nem erne-e meg esetleg 1366-os alaplapot venni 40ezer korul (Gigabyte LGA-1366 GA-EX58-UD3R) es hozza i7-920-as procit.
Ez a legolcsobb alaplap, az UD5/UD7 dragabb es nem tudom mennyivel jobbak, illetve ugy tudom a 1366os rendszer mar 3 csatornas es akkor 3*2gb ramot kellene venni hozza.
A konfig foleg jatekra lenne ahogy ezt mar irtam.
Tesztek alapjan nem sokkal gyorsabb az i5-750-nel a i7-920-as, hiaba van HT, nem sokmindenben lehet kihasznalni (vagy igen?).

Valoszinu maradok ezert 750-nel, vagy esetleg valami mas velemeny?

(#4789) dangerzone válasza salytmasztor (#4788) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha leginkább játszol a géppel, akkor i5 750.
Ha mondjuk később sok filmet is vágsz, meg képet szerkesztesz, akkor érdemesebb beruházni egy i7-re.
Viszont az a konfig vagy 30.000-rel drágább lesz.

(#4790) kimi02 válasza ThaBoss (#4777) üzenetére


kimi02
őstag

Szép eredmény :K

:C

(#4791) kelzsoca válasza salytmasztor (#4788) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az alap mugen 2 nem lesz jó 1156-ra, csak a Mugen 2 Rev. B

A ramokat megnézted milyen feszültségen mennek?

Hová kell neked ilyen órajelen futó ram, talán szénné fogod tuningolni a processzort?

https://vertigostore.eu

(#4792) salytmasztor válasza kelzsoca (#4791) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

"szénné fogod tuningolni a processzort?" -> [link]
Tehat a valasz, hogy kb igen. :)
A cel kb 4ghz minel stabilabban.

En is neztem hogy alap mugen 2-nel nem irjak hogy jo 1156-osokhoz, direkt ra is kerdeztem es elvileg jo ahhoz a foglalathoz is.
(Vagy lehet alapbol rev2-ot raknak a gepbe, a lenyeg hogy 1156oshoz jot adnak a procihoz nekem.)

Ramokat nem neztem milyen feszultsen mennek, pont azert irtam le a konfigot is ide, hatha valaki talal benne "hibakat".
De "megengedem" neked is, hogy irj nekem valamilyen tippet nyugodtan. :U
(A megrendelest vegul csak hetfon fogom majd leadni, tehat tudok meg rajta valtoztatni.)

[ Szerkesztve ]

(#4793) DroiDMester válasza kelzsoca (#4791) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mért akarná szénné tuningolni??

200.as BCLK-val simán 2000.en vannak a ramok! Egyébként is lehet azokat kisebb órajelen is használni miből gondolod hogy 2000.en fog menni? :F Nameg a procit is lehet ugye PL: 16x200.on járatni az meg nem éppen lesz a szénné tuningolás beállítása!

(#4794) kelzsoca válasza DroiDMester (#4793) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csupán azt szerettem volna ezzel mondani hogy nem szükséges 2000-es ramokat venni, pláne nem akkor ha nem is ennyin járatja őket :)

Én még nem találkoztam olyan felhasználóval akinek ne ment volna 4GHz-et az i5-750-es processzora.

salytmasztor

Ezt írtad:

A legfobb cel jatekokbol kihozni a legtobb FPSt amit csak lehet.

A játékok esetében még mindig elsődleges a videokártya, aztán a processzor.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4795) DroiDMester válasza kelzsoca (#4794) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nalátod 4000.MHz-hez meg simán kell a 2000.es ram :K

A másik meg az 33.ért megveszi ezeket a 2000-es ramokat most mivel lenne jobb ha ugyan ennyiért(vagy többért) vesz 1600.asokat?

Az más tészta hogy én inkább CL7.es G.SkiLL 1600-as RipJaws ramot vennék a helyébe igaz kicsit(3-4.el) drágábbak! :K

(#4796) kelzsoca válasza DroiDMester (#4795) üzenetére


kelzsoca
félisten

Na ugye hogy Te is 1600-as ramokat vennél, szerintem csak a játék miatt szeretne 2000-es ramokat venni, de hát arra meg hülyeség, mivel a játék nem is tudja kamatoztatni a magasabb órajelen futkozó ramokat :)

Persze ha azonos áron jut 2000-es ramhoz mint 1600-as ramhoz akkor tényleg nem szóltam :)

De a feszültségekre illene azért figyelni.

https://vertigostore.eu

(#4797) salytmasztor válasza kelzsoca (#4794) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Pontosan igy van ahogy irtad, illetve ahogy en is irtam.
VGAval sztem nincs gond.
De a VGA melle ha mar uj konfigot veszek, akkor persze a leheto legjobb/legerosebb procit szeretnem, es egyertelmu hogy minel jobban huzva = minel tobb fpst kihozva az uj rendszerbol.
Amugy amit irsz igy van, de valahol megsem: pl ha warozunk egy-egy multi jatekkal, ott levesszuk a felbontast / effekteket alapra, es ebben az esetben a proci jobban szamit mint a videokartya.

(#4798) DroiDMester válasza kelzsoca (#4796) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én azért venném azokat a ramokat amit írtam mert nekem olyan van! :K és a Mushkin 2000 CL9.es ramok megse közelítik :O Teszteltem ilyen Mushkin 2000.ramokat nem mentek még 2100.at se stabilan! az én 1600-as RipJaws ramjaim meg röhögve mennek 2200.MHz felett alulfeszelve! :P de mennek CL9.be szintén alulfeszelve 2150.MHz-et is ha úgy akarom! :C

(#4799) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Ramokra visszaterve, nem vagyok otthon az 1156os rendszer temaban, pont azert is probalok minel tobbet kerdezni.
Jozan paraszti esszel az tunik logikusnak, hogy minel tobb mhz-et tud a ram, annal jobb. Legfeljebb visszabbveszem majd mhz-ben es idozitesben is.

Amugy par oraja mar valtozott a terv, mert egy tuningos ismerossel ezt fixaltuk le: mushkin 1600 CL7.
De mondom, irjatok konkret tippeket/ramokat/stb-t, mivel pont azert kerdezem mert nem ertek hozza nagyon. :)
Ja es irjatok le azt is hogy miert jobb ez vagy az, mert probalom megerteni es tanulni is. :)

(#4800) ThaBoss válasza kimi02 (#4790) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi szépen! :R
Sajnos ennyi volt, ma már nem indult a gép... :O Alaplap lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.