Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) DroiDMester válasza Scale (#4500) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mind két KITT jó de értelem szerűen a Mushkin jobban megéri az árát, mivel olcsóbb és jobb az időzítése is! :K

(#4502) Zé_Mester válasza Scale (#4500) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Mushkin ;)

(#4503) gizmo20 válasza dangerzone (#4499) üzenetére


gizmo20
tag

hát ha alapon van gyári hűtővel,akkor az intel meg is érdemli hogy az összes galyra menjen és ki kelljen cserélniük.akkor mi a f*szért ilyen fos hűtőt adnak hozzá,ezt soha nem tudtam felfogni.bár nem a hőfok szokta megölni a procikat hanem a fesz.

Have A Nice Day

(#4504) gizmo20 válasza kimi02 (#4465) üzenetére


gizmo20
tag

videt én se tudok sehol nézni,egyedül a real temp progival,de az meg az alapot írja ki.1.1000

Have A Nice Day

(#4505) dangerzone válasza gizmo20 (#4503) üzenetére


dangerzone
addikt

Anno volt egy q9400-am. Először csak gyári hűtőm volt hozzá.
Prime alatt alapfeszen 90 fok volt a gyári hűtővel. Vissza kellett vennem 1,225V-ról 1,15V-ra a feszt, hogy 80 foknál ne menjen tovább (igaz hogy az órajelét megemeltem 3200-ra 2666-ról)...Pedig 65nm-es procikra szánt hűtő volt, de mégsem volt elég neki. Pedig mx3-as pasztát tettem alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#4506) Termi16


Termi16
őstag

Üdv újra!

Ha a prime95 small fft's tesztje fut szépen 10-20 percig, de a blend már pár mp alatt lefagyasztja a gépet, akkor az egyértelmű memóriahiba, ugye?

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4507) DroiDMester válasza Termi16 (#4506) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Inkább csak BIOS beállítás gond lesz ott :K (memóriák időzítése vagy Ref-értékek!)

De ha még mindég azok az 1,8.voltos Corsair ramok-ról van szó akkor meg lehet hogy a Fesz.kevés a ramoknak nem tudom mennyin próbálgatod és milyen időzítésekkel? de próbáld ki hogy kézzel állítod be az időzítéseket 9-9-9-27 és tRFC:110.re feszt meg 1,65.re

Aztán megnézném LinX-el hogy hibázik-e?

[ Szerkesztve ]

(#4508) Termi16 válasza DroiDMester (#4507) üzenetére


Termi16
őstag

Igen, azokról a memókról van szó, 1,6V-on (0,1V-os lépcső van), 1333mhz-en cl9ben. Egy ideig stabil, aztán fagyás...
A lapon van egy memtesztelő gomb, a múltkori fagyás után csak azzal indult a gép, úgy, hogy előtte visszatette 1066mhz-re...

Szóval most már eléggé egyértelmű lett :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4509) r-chee


r-chee
őstag

Üdv emberek!
Tervezem leváltani a jelenlegi konfigomat. Procinak egy i5 750-et néztem ki. Ehhez a procihoz milyen deszkát ajánlotok, amiben max. 1.3V-tal 4GHz fölé lehet menni?
Némi olvasgatás után ezt a két lapot néztem ki:
- Gigabyte GA-P55A-UD4
- Asus P7P55D Deluxe

Úgy nézem, a Giga lap mintha kitűnne szolgáltatások terén. Viszont nem akarok belefutni abba, mint X38-as chipsetnél is, hogy alig lehet benne rángatni a procit. Asus lapokról még nincs tapasztalatom. Tuningot jobban bírná a fent említett deszka, és van-e olyan jó élettartamban mint a Gigabyte lapok?

Memóriának vmi G.Skill-t tervezek, szal azzal biztos nem lesz baj, procit meg vízzel hűteném a siker érdekében.

Előre is köszi a hasznos válaszokat :) .

üdv.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4510) DroiDMester válasza Termi16 (#4508) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ezért rühellem az agyonra butított lapokat! (ezek a lapok csak arra jók hogy belepakolod a cuccokat és megy minden alap beállításon) Hát akkor pedig meg kell elégedned (amég nem cseréled le a ramokat) 1066.MHz-el és 9-9-9-27.es időzítéssel! ott sz.tem még stabil lesz 1,60.v-al! :)

(#4511) Termi16 válasza DroiDMester (#4510) üzenetére


Termi16
őstag

Az a vicc, hogy annyira nem is agyonbutított a lap, van benne bőven beállítási lehetőség meg minden, csak épp ez része nem az igazi :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4512) keIdor válasza r-chee (#4509) üzenetére


keIdor
titán

Az X38 az oka a gyenge tuningnak, nem a Gigabyte. ;) Lehet, hogy az i7 860 ára le fog hamarosan esni, azt nem várod meg?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4513) DroiDMester válasza r-chee (#4509) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát semmivel sem tud többet a Giga P55A-UD4. mint a P55D Deluxe, kivéve hogy van rajra 2.db USB 3.0 , és 2.db SATA 6.Gb/s amiket még (egyenlőre) nem fogsz tudni kihasználni vagy jó 1-1,5.évig! :C

Ha ezeket leszámítod az Asus P7P55D Deluxe magasan veri szolgáltatásban és minőségben is a fent említett giga lapot!

Ha viszont kellenek az EXTRA dolgok (USB 3.0 és SATA 6.Gb/s) létezik az Asus nak is olyan lapja és árban sem(sokkal) több mint a Giga lapja! PL : P7P55D-E Pro és P7P55D-E EVO vagy van kicsit többért P7P55D-E Deluxe is bár az nem ér annyival többet mint amibe kerül! én a P7P55D-E EVO.ra voksolnék ha kellenek az újdonságok! (USB 3.0 és SATA 6.Gb/s)

Ramokról ha G.Skill ramot akarsz ne a legolcsóbbat vedd RipJaws vagy Pi szériát válaszd ha nem akarsz magadnak problémát (az most mindegy melyik lapot választod mind 2.gyártóra igaz)

[ Szerkesztve ]

(#4514) Sdi válasza DroiDMester (#4513) üzenetére


Sdi
addikt

Mitől is minőségibb az ASUS lap :F, csak azért mert így hívják ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4515) Főcske válasza r-chee (#4509) üzenetére


Főcske
tag

Üdv. Én UD4-et használok, tuningra UD3R ugyanazt tudja csak 10 rupóval olcsóbb sajna mikor én vettem a lapot nem lehetett kapni. :F Az hogy 1.3V-on vigye a 4Ghz-et a procin mulik elsősorban csak a jobb i5 750-ek tudják.ha nem akarsz csalódni pretested cpu-t vegyél. Az Asus lapok nem procituningban hanem memkezelésben jobbak ha 1600 fölött hajtanád a ramokat és nincs kedved idözitésekkel bibelődni a biosba, csak auto beállitáson a lapra bizni,akkor asust vegyél.

(#4516) DroiDMester válasza Sdi (#4514) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nem akarok ezen vitát kezdeni (újból) az Asus P7P55D Deluxe lap ha a Giga lapjaihoz akarom viszonyítani akkor a GA-P55-UD6 al van egy szinten! semmiképen se a 2.vel gyengébb UD4.el van 1.szinten! nézd meg a 2.lap felszereltségét és tudását (PL:PCIe slot-ok 16+8+4, vagy akár a CPU táp fázisait Asus nál 16+3+4 az UD4.nek meg csak 12+2+2 de folytathatnám!)

Főcske: UD3 és UD3R lapok az igaz hogy tuningban kb ott vannak ahol az UD4. de nem a tuning miadt kerül 10.el többe az UD4 hanem legfőkkép a második PCIe 16x slott sebessége miatt, mivel UD3.ig a második PCIe16X slott csak 4X sebességet tud UD4.től tudja a 16x vagy 8+8x et! Asus nál is ezért van akkora ár különbség a P55D és a P55D Pro között! sajnos ezt meg kell fizetni mondjuk aki nem használja ki a lap ezen tudását annak tök mindegy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4517) Főcske válasza DroiDMester (#4516) üzenetére


Főcske
tag

Ha már 2vga kell akkor X58 az ideális választás. ;)

(#4518) DroiDMester válasza Főcske (#4517) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát az attól függ milyen az a 2.VGA? mondjuk 2.db GTX480.nak vagy 2.db HD5970.nek valóban kell az X58! de ha kisebb VGA-ban gondolkodik az ember PL: GTX285 vagy HD5850. akkor vidáman elegendő a P55 és a 2x8.X foglalat! :K

Énis 2.DB VGA-t használok a Maximus3.ban és kiteszteltem haverom X58.as lapjában se mentek többet a 2.teljes értékű 16x SLOT-ban! :)

(#4519) szasanyi válasza DroiDMester (#4516) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak a pontosítás végett tennék egy gondolatot: a minőség és megbízhatóság NEM azonos a felszereltséggel (perifériák, extrák) sem a maximális tuning képességgel. Ezek is szerepelhetnek összehasonlítási paraméterkén 2 vagy több alaplap esetében, de az egy más történet. Hidd el, a Gigabyte semmivel sem rosszabb (minőségű) gyártó, mint az ASUS. És mind2 gyártónál előfordul átlag alatti és átlag fölötti teljesítményű, sőt hibás termék is.

(#4520) Sdi válasza DroiDMester (#4516) üzenetére


Sdi
addikt

Bár szasanyi már megírta neked, de én is leírom. A minőség nem azonos a felszereltséggel :N. Kevered a dolgokat. Jó pár lapom volt, de ezek közül Giga és Abit soha nem döglött meg nálam, anus és msi viszont több is, akkor most milyen minőségről is beszélünk :F

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4521) kimi02


kimi02
őstag

Mennek ezek a Kingmax Hercules Ramok

(#4522) DroiDMester válasza Sdi (#4520) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amit előbb írtam azt a tudás és szolgáltatásokra írtam! :DDD

Most nem akarok ezen vitába kezdeni ahogy már említettem szintén az előbb

Nem tudom neked mennyi lapod és hány gyártó lapja (terméke) volt? Nekem nem 1 meg nem is 2-3.Giga lapom volt! Volt legalább 30. giga lapom, nem tagadom volt köztük jól sikerült (PL: P35-DS4, P45-UD3R) de volt még több ami iszonyatos és a 30.közül nem 1-2.db-ot kellett visszavinnem gariba, Asus ból is volt rengeteg kb 2X annyi mint giga mégse kellett gariztatom belőle csupán 1.DB-ot és azt is csak azért mert egy nyamvadt nForce Chipsett-es volt! de ha már a márkákról beszélünk nekem gyakorlatilag volt a létező összes gyártótól lapom közöttük elég extémek is PL: EVGA, Biostar, Foxconn, DFi, az átlag gyártókat már nem is számolom! Szóval én tudok mit-mihez hasonlítani! nem úgy mint egyes USER-ek akinek volt 5.giga lapja meg 2.Asus és pont Asus-ból fogott ki egy olyan szériát ami esetleg nem úgy sikerült! aztán ezzel le van tudva hogy milyen az Asus!

(#4523) kimi02


kimi02
őstag

Egy kis VALID mivel elég hűvös van.

(#4524) Főcske válasza kimi02 (#4523) üzenetére


Főcske
tag

Toljad neki lessz az még több is. :DD

(#4525) DroiDMester válasza kimi02 (#4523) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No akkor még Van hová Fejlődni hozzám képest nyomjad még neki de kisebb fesz-el! :DDD

(#4526) dangerzone válasza DroiDMester (#4525) üzenetére


dangerzone
addikt

Akinek megy 219-es bclk-t a lapja, annak könnyű. :DDD
Asszem muszáj lesz 2 maggal meg 24-es szorzóval támadnom újra. :)

[ Szerkesztve ]

(#4527) DroiDMester válasza dangerzone (#4526) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát a lapom menne még ~250.BCLK-t is ha lenne egy kis nitró! :D

(#4528) kimi02


kimi02
őstag

Az én lapom is megy 223 Bclk-t.De mikor validolni akarok valahogy kifagy a rendszer ha 213 fölé akarok menni. Pedig a cpu is kapott egy kis + feszt. Valaminek még kéne fesz szerintem.

(#4529) DroiDMester válasza kimi02 (#4528) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írd le minek mennyi feszt adtál? (CPU, PCH, QPi/VTT, PLL,) túl sok se jó mert attól ugyan olyan instabil lesz mindha kevés lenne! :K

(#4530) dangerzone válasza kimi02 (#4528) üzenetére


dangerzone
addikt

Nálam 214 nél van ugyanez.

(#4531) Scale


Scale
őstag

Holnap reményeim szerint megérkezik a proci :)

(#4532) dangerzone


dangerzone
addikt

Na itt vannak az eredmények, hogy ne csak a szám járjon. :)
Az első 3 még a hyper tx3-as korszakból van, azért ilyen magasak a hőfokok.

3374mhz@1,048V
3611mhz@1,128V
3808mhz@1,176V
4000mhz@1,256V
4107mhz@1,28V
4214mhz@1,344V
4297mhz@1,408V

Itt pedig a processzorom karakterisztikája. Órajelnövekedés a feszültség függvényében.

(#4533) DroiDMester válasza dangerzone (#4532) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom nem unatkoztál ma :C

Szép munka de mikor látok tőled legalább egy ilyen VALID-ot? ennyit menni kell a kistesó lapnak is! :K

(#4534) kimi02 válasza DroiDMester (#4529) üzenetére


kimi02
őstag

PCH : 1.05

QPI/VTT : 1.34

PLL : 1.84

CPU : 1.408 de 1.44v-tal is ugyan az van ha emelek egy BCLK-t

(#4535) dangerzone válasza DroiDMester (#4533) üzenetére


dangerzone
addikt

Nesze.
214-es bclk-nál vallos a lap.
Ezért kedveskedtem neked egy 2 magos validdal. :)

4mag 4494mhz@1,408V
2mag 4624mhz@1,456V

(#4536) DroiDMester válasza kimi02 (#4534) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hmmmm..... pedig a feszek KB. jók ahoz az órajelhez akkor máshol kell állítanod (ref.eknél)

(#4537) kimi02 válasza DroiDMester (#4536) üzenetére


kimi02
őstag

Csak a ramoknál vannak ref-ek.

Azok is bele tudnak szólni ? Vissza is osztottam őket , hogy ne zavarjanak be.

(#4538) DroiDMester válasza kimi02 (#4537) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

CPU Clock Skew, és PCH Clock Skew re gondoltam! ekkora órajelnél már nem jó AUTO állásba! :K

(#4539) dangerzone


dangerzone
addikt

Ez létezik, hogy ennyi a VID-je a procinak?
Minden feszt auto-ra tettem a biosban. (ramnak adott is 1,8V-ot.. :N )
Turbo, energiagazd kikapcsolva.
Megnéztem terhelve is, ugyanennyi volt a fesz.
Én nagyon alacsonynak találom, ezt az 1,03V-os értéket. Sokkal jobban kellene akkor melegednie, meg mennie is. Evvel a fesszel 3200 mhz körül megy.

(#4540) kimi02 válasza DroiDMester (#4538) üzenetére


kimi02
őstag

Csak CPU Clock Skew van , 0 volt állitva.

Kb ezt mennyire kell állitani ?

Próbáltam 250-nel de ugyan az a jelenség :O

(#4541) dangerzone válasza dangerzone (#4539) üzenetére


dangerzone
addikt

Meg még egy másik kérdés, hogy a QPI frekvenciának kétféle sebességet lehet beállítani.
Számít ez valamit? Mert nem igazán tudom , hogy mire jó, meg egyáltalán mennyit dob a teljesítményen.
Eddig nekem mindig auto-n volt.

(#4542) kimi02


kimi02
őstag

A QPI Clock Ratio-nál melyik jobb, a 32x vagy a 36x-os beállitás ?

(#4543) dangerzone válasza kimi02 (#4542) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezt kérdem én is. :)

(#4544) DroiDMester válasza dangerzone (#4539) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Létezhet! hogy annyi a ViD.d és ne mond hogy nemjól megy a procid nekem P55D Pro ban a 4000.MHz.hez kelett 1,320.V neked sokkal kevesebbel megy! de nézd meg BIOS.ba mit mutat CPU fesz re mikor AUTO.n van! meg nézd meg még a legfrissebb EVEREST v5.50.2160. el (tegnapi ropogós kiadás) És hát ne várjál akkora csodát a procitól azon az alacsony vid-n nem fog menni 3800-at!

QPi-ről : Ha Autón hagyod elvileg mindég a magasabb értéket állítja be (215.BCLK felett már okozhat instabilitást) ezt neked is mondom kimi02 csak nálad nem MHz-be van jelölve ahogy ASUS nál hanem a 2.féle szorzó ( 32x és 36x )

kimi02: a CPU Clock Skew-nek 100.as érték körül kell jónak lenni! vagy ha van NORMAL akkor ott! nekem van: AUTÓ, NORMAL és kézi állítás!

[ Szerkesztve ]

(#4545) dangerzone válasza DroiDMester (#4544) üzenetére


dangerzone
addikt

Jóvan.
Most zuhany, aztán félredobom az 50 kiló papírt, ami körbe vesz a vizsgáim miatt, kiszabadítom a gépet, és megnézem a dolgokat. :)

Meg lehet megnézem mi a helyzet bios téren.

[ Szerkesztve ]

(#4546) kimi02


kimi02
őstag

i5-750 @ 1.328v

A ramokat ne nézzétek, mert validra voltak belőve.

(#4547) dangerzone


dangerzone
addikt

Valamennyivel tényleg jobb ez az új bios.

4ghz@1,24V
4300mhz@1,392V

0,016V-os javulás mindegyiknél :D

(#4548) dangerzone


dangerzone
addikt

Ez meg amin használom naponta.
3213 mhz @ 1,032V
ramok 1607 mhzn futnak cl7-ben. Igaz nem olyan alacsony feszen, mint DroidMesteré, de azért így is jóval az üzemi alatt van. :) De most majd letesztelem azt is. Hátha a biosfrissítés jótékonyan hatott rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#4549) kimi02


kimi02
őstag

Javulás , újra raktam a wint mert már a harmadik lapommal üzemelt.

i5-750 @ 3.8 Ghz

[ Szerkesztve ]

(#4550) dangerzone válasza kimi02 (#4549) üzenetére


dangerzone
addikt

Alakul. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.