Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) alibaba78 válasza bmwsan (#4100) üzenetére


alibaba78
őstag

Kb.: 3.4-3.6ghz-et mennek. Enyem 3.6. Persze elofordulhat jobb is, rosszabb is, de az eddigi tapasztalatok ezt mutatjak.

Az en velemenyem, hogy nem eri meg a felarat, mert nem fogsz kulonbseget tapasztalni, de szerintem egyedul vagyok ezzel. Benchmarkokban szepen kimutathato a kulonbseg. :D

(#4102) alibaba78 válasza alibaba78 (#4101) üzenetére


alibaba78
őstag

Meg annyit, hogy jatekoknal nem a ram sebessege, vagy a cash latency szamit, hanem a proci orajele, meg az eros vga. Persze, ha szeretsz tuningolni, es megnyugtatja a lelked, hogy a ramok 1600mhz-en cl7-ben jarnak, akkor vedd a jobbikat. :)

(#4103) bmwsan válasza alibaba78 (#4101) üzenetére


bmwsan
senior tag

Köszi szépen én is ezen a véleményem voltam, de nem árt egy ki megerősítés mielőtt belefektetnék.

(#4104) slett27


slett27
addikt

Kicsit on :

Core i7 860/870 finomságok.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4105) alibaba78 válasza slett27 (#4104) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezek nagyon jo eredmenyek. Ha valtanek 860-ra, szerinted letezik olyan leghuto, ami kepes lenne ertelmes homersekleten tartani 4ghz-en, vagy csak viz?

(#4106) SimonYana válasza alibaba78 (#4105) üzenetére


SimonYana
addikt

A 860-as szerintem csak víz tudja vissza hűteni rendesen!
Persze ha csak netezel akkor elég bármi , de ha leterheled akkor nagyon felszökik a hő!
Bár én sem teszteltem csak a H50-el és az kevésnek bizonyult 4Ghz-n munkára fogva! :R

® SimonYana ®

(#4107) DroiDMester válasza SimonYana (#4099) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No ma rá értem kicsit tesztelgetni :) és abban NEM adok neked igazat hogy csak a felső kategóriás G.SkiLL ramok vannak 1.szinten az EVO.ramjaiddal Ha mutatsz nekem ilyen eredményt egy ilyen árkategóriás (32.e ről beszélünk nem amit te említettél 50.e res G.SkiLL) rammal mint az én Ripjaws 1600.as G.SkiLL ramom akkor megemelem a kalapom :K De sz.tem még a csoda 2133.as EVO-ramjaid se képesek majd +15.e el drágábban erre a produkcióra :P

És akkor itt lenne a bizonyíték => G.SkiLL Ripjaws F3-12800CL7D-4GBRM 1600@2100.MHz 1,435.v CL9 Sz.tem azok a csoda 2133.as GeiL-EVO ramok még 1600.MHz-en se mennek 1,43.v-al, nem hogy 2100.on! és Blend+LinX stabilan (nem 5-10.percre gondolok) :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4108) ffodi válasza DroiDMester (#4107) üzenetére


ffodi
veterán

Durvák ezek a ramok! :Y
Mondjuk az én Kingmaxom se rossz, 1600@2263MHz CL10 1,68V-on :DD , és mindez 27k-ért.

Egyébként milyen beállításokat használsz 24/7-re(gondolok itt proci fesz, órajel, ram fesz, órajel stb...), illetve mivel hűtesz?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4109) DroiDMester válasza ffodi (#4108) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát az a igazság 24/7.re nemigazán ezt a gépet használom, oda van másik Maximus II Formula + Q9550. :DDD Ezt a gépet csak Játékra és HD-Film tömörítésre használom!

De egyébként nem vagyok a híve az agyon feszelésnek épp ellenkezőleg, tehát minden alkatrészt a lehető legkisebb feszen használok (még a VGA kártyáimon is alul Feszelem a GPU.kat) :DDD

De azért megmutatom hogy használom az i5-750.emet :K CPU:3800.MHz, Ramok 1800.MHz CL8.

i5-750@21x181@3800.MHz@1800.MHz CL8

a fenti képen látszódik minden fesz érték de le is írom!

CPU: 1,2375.v
PLL: 1,4875.v :Y (ugye az alap 1,80.v lenne)

IMC (QPi/VTT): 1,125.v

Ram: 1,415.v

Hűteni mezei léggel (Xigmatek Achilles S1284+Coolink SWIF2 120P)

[ Szerkesztve ]

(#4110) slett27 válasza alibaba78 (#4105) üzenetére


slett27
addikt

Hétvégén kiderítem a 870-emmel. :) Xigmatek Red Scorpionnal hűtöm, sima fehér paszta, szal minden átlagos. Kivéve a proci. :DDD

DroiDMester : ez mindeképpen megéremel egy : :C

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4111) Goldmen75 válasza DroiDMester (#4107) üzenetére


Goldmen75
őstag

Hijnye!
Ugyanilyen ramom van! Mit csinálhatok rosszul, hogy 1800-on már el sem indul???

(#4112) szasanyi válasza Goldmen75 (#4111) üzenetére


szasanyi
félisten

Valamit biztosan, bár elég jól leírta a beállításait és feszültség értékeit... azzal próbáltad már? Persze nem biztos, hogy a te lapodban ua. jók lesznek, azt meg ne is várd, hogy a te lapodban uo. sebességet érsz el CPU és RAM tekintetében. Mert ugye ha ez így lenne, ki venné meg azt a lapot 2x annyiért? ;)

Azt azért áruljátok már el nekem: milyen alkalmazások esetében nem elég egy i5 750 Turbo Boost funkcióval, és mely alkalmazásoknál tapasztaltok jelentős teljesítmény növekedést (gyorsulást) agyonhúzva, ahol ugye sokkal több energiát felhasznál és természetesen jóval több hőt termel? :U Érdekelne, mert én nem használok olyan programokat ahol éreznék egyértelmű - értsd: látványos, nyilvánvaló - gyorsulást. Vagy csak a hobby szinten működő tesztelés cél?

[ Szerkesztve ]

(#4113) Goldmen75 válasza szasanyi (#4112) üzenetére


Goldmen75
őstag

Azért ezt nem lehet így kijelenteni!
Lapomban simán ment 4500-an léggel a CPU-m!
Most is 3600-ra van lőve, + Turbo bekapcsolva:)
Jók ezek a giga lapok, nem hiába adunk el belőle olyan sokat!:)

Nem volt még időm meghajtani a ramokat, majd talán este...első a család!:)

[ Szerkesztve ]

(#4114) dangerzone


dangerzone
addikt

Na, kedden jön az új hűtőm .
Megnézzük mit megy 4ghz fölött. ;]

(#4115) DroiDMester válasza Goldmen75 (#4113) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen jók a Giga lapok de azért ne akard össze hasonlítani a 28.e res UD3-as giga lapot egy 2X annyiba kerülő ASUS-al! :K előző P55D Pro lapomba nem ment ennyire jól (pedig az se olyan olcsó 43.e res lap) de azért repesztett abba a lapban is csak sokkal több fesz kellett neki! P55D Pro@G.SkiLL1600@2156.MHzv1,69.v szóval van ám különbség 2.lap között :K

Egyébként biztos hogy ezek a G.SiLL ek vannak neked? mert van belőle CL8 és CL9.es is az enyémek CL7.esek!

(#4116) Goldmen75 válasza DroiDMester (#4115) üzenetére


Goldmen75
őstag

jah azt nem is néztem, nekem CL9-van, mind1 azé este még próbálok rajta nyúzni.
Asus lapok mindig is drágábbak voltak egy ugyanolyan tudású gigával szemben, vagy bármi mást ha nézünk. De nem mindig éri meg az árdifi. Vegyük példának a VGA-kat. Ref karikból is drgább jóval egy asus mint egy giga vagy sapphire....márkanév...

Na de majd rendelek egy jobb asus lapot s hazaviszem kipróba, meglássuk mit hoz ki belőle!

(#4117) szasanyi válasza Goldmen75 (#4113) üzenetére


szasanyi
félisten

Az, hogy kifogsz egy olyan P55A-UD3 lapot éppen lehetséges, de azzal csak szerencséd van. Ha paramétereiben (ide értve a tuning potenciált is) nem lenne különbség, nem hiszem, hogy 50-60k fölötti mobókat sokkal többen vennék, mint 30-35k körüli árkategóriába tartozókat. Ráadásul ha próbáltál tuningot többször, több eszközzel is, akkor tudod azt is, hogy nem egyformán megy két hw, sőt ua. sem pölö egy másikkal/másikban együtt.De mint mondtam, én ott leragadtam, hogy MINEK a túlhajtás, ha nincs kihasználva? Csak a tesztprogramok kedvéért nem látom értelmét, arra mások bőven letesztelik, és nekem semmibe sem kerül. :) De továbbra is érdekelne, milyen program(ok) profitál(nak) jelentős sebességnövekedést a túlhajtásból?

(#4118) ricsi99 válasza szasanyi (#4117) üzenetére


ricsi99
addikt

Tulhajtás olyan mint kocsiban a sok paci... ha csak a boltba ruccansz el vele a sarokra akkor mind1 mi van a motorház alatt, nekem viszont 4870-cf em van oda viszont kellenek a mhz-k. :B

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4119) dangerzone válasza ricsi99 (#4118) üzenetére


dangerzone
addikt

És a cf-et legalább cs-re ,meg filmnézésre használod? :)

(#4120) dangerzone


dangerzone
addikt

Lehet mégis maradok a g.skilleknél. A cl9-es 2000mhz-s ripjaws modulokra már nem találtam "cold boot" hibákat.
Sokan dicsérik ,hogy jól mennek p7p55 asus lapokban, én nincs már ez a hiba.

Lehet este már meg is rendelem hardverkerből.

(#4121) DroiDMester válasza dangerzone (#4120) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem rossz választás bár irreálisan drágák én inkább a Ripjaws 1600. CL7.et venném 4.el olcsóbb és a 2000.et ugyan úgy viszi röhögve CL9.ben 1,50.v alatt :K

(#4122) dangerzone válasza DroiDMester (#4121) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, csak arra meg van csomó cold boot-os találat. :)

(#4123) dangerzone válasza dangerzone (#4122) üzenetére


dangerzone
addikt

Bár elvileg ugye azonos széria.
De nem merek kockáztatni.
Inkább fizetek +4.000-ret, csak legyen stabil.

[ Szerkesztve ]

(#4124) slett27


slett27
addikt

Készül a Prime95 eredményem alapfesz környékén (~1,14V) 3,6GHz-en. A magok hőmérséklete 70-75C körül alakul. Azt gondolom itt a vége a Xigmatek-nek, valami combosabb hűtő kell a HT miatt. :(

Core i7 880 nem fogja olcsón adni az Intöj. 562$. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4125) Zsubi válasza slett27 (#4124) üzenetére


Zsubi
őstag

Ezeket a procikat csak vízzel lehetne hűteni rendesen. Még az i5-750-et lelehet hűteni egy jobb hűtővel de a 860/870-ek sokkal jobban melegszenek a HT miatt. Agyaltam én is nagyon sokat egy 860-on de pont ez miatt nem vállaltam be :)
3,6ghz-en az a hőfok nem éppen kevés :B

(#4126) slett27 válasza Zsubi (#4125) üzenetére


slett27
addikt

Ááá, vizezni nem fogok, jó helyen van a csapban a víz. :D Alapon is elég durva a teljesítménye, ez csak a hecc kedvéért van, valid 4GHz-en, azt csók. Nem akarom kinyúvasztani a procit.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4127) slett27 válasza slett27 (#4124) üzenetére


slett27
addikt

Így a teljes rendszer fogyasztása (Zalman MFC2 szerint) : 223W Load.

Proci fogyasztása Everest-ben eltűnt. Ez normális ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4128) Zsubi válasza slett27 (#4127) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem sem mutatja a legújabb Everest i3-530-nál :U

(#4129) slett27 válasza Zsubi (#4128) üzenetére


slett27
addikt

Akkor Fiery megkérdez Everest topic. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4130) slett27 válasza Zsubi (#4128) üzenetére


slett27
addikt

A válasz.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4131) szasanyi válasza slett27 (#4130) üzenetére


szasanyi
félisten

Oké, de azért tájékoztató adatnak jó volt. Gondolom senki sem mert arra hivatkozással az E-ON -hoz reklamálni... :U

(#4132) t.rudolf válasza szasanyi (#4131) üzenetére


t.rudolf
csendes tag

:C :C :C :C

"Kurvák gengszterek bízni szeretnék bennetek" "Aki engem b*szogat kapja be a gyógyszerét :) "

(#4133) DroiDMester válasza slett27 (#4127) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tegyél még ahoz a 223.W hoz még 10-15.öt és kb valós értéket kapsz! kb ennyit csal a MFC2 :O 100-120.W környékén pedig +10.el mér többet! kicsit pontatlan de ha egyszer beméred akkor tudod már a pontos értékeket! legalábbis az én MFC2.esem így mér sz.tem a többi MFC2 is ilyen mérés pontatlansággal dolgozik! :((

(#4134) slett27 válasza DroiDMester (#4133) üzenetére


slett27
addikt

Ezt eltudom képzelni. Erről néztem már adatokat én is.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4135) DroiDMester válasza dangerzone (#4123) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem meg ott lessz a gond akinél Cold boot gond van hogy túl sok feszt kap a ram amit láthatod előző teszteimnél 1800.MHz-CL8.hoz elég neki a 1,42.v ha valaki alapon 1600.on használja oda elég neki 1,30-1,35.v és ha ilyenkor megvan kínálva 1,60-1,65.el az lessz a gond ezt énis tapasztaltam 1600.MHz CL6.ban 1,35.bőven elég a ramnak ha megadom neki a gyári 1,60.v ot egyből hibákat dobál LinX és Blend teszteknél is! szóval nem szeretik a nagy feszt a G.SkiLL ramok!

Voltak DDR2.ben is G.SkiLL-jeim 1100.as 1,90.v osak azok se szerették a nagy feszt 1,71.v al 1130.mentek :)

(#4136) DroiDMester válasza slett27 (#4134) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én nem tesztet néztem, hanem bemértem (van egy 35.e res Digi-multiméterem azzal mértem be) :))

100-120.W fogyasztásik kb 10.W al többet mutat viszont 200-220.W fogyasztásnál már 10-15.W al kevesebbet mér! tehát a 2.között mér kb pontosan olyan 150-170.W nál!

[ Szerkesztve ]

(#4137) dangerzone válasza DroiDMester (#4135) üzenetére


dangerzone
addikt

Az a gond, hogy nekem is van ilyen problémám a mostani G.skill-el, és csak 1,5V-ot kap.... :( Miért hibázik alapfesszel, alapidőzítésekkel? Nem kellene neki...
Sokaknak van ilyen problémája, és nem az időzítés, nem is a feszültség az oka.
Egyszerű inkompatibilitás. Viszont van akinél jól mennek. Ez meg kissé érthetetlen. De nézz fel a g.skill fórumba, ha nem hiszed. Csomó ember ír ezekről.

Nekem nem kellene gyorsabb ram. Sz@rnék bele, mert rohadt drágák. De nagyon idegesítő ez, ha bekapcsolom először a gépet, kékhalál. És ki kell kapcsolni, azután jó csak.

Max még megpróbálom én is alulfeszelni a ramjaimat....
De sok reményt nem fűznék hozzá... :(

Én örülnék a legjobban, ha igazad lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4138) DroiDMester válasza dangerzone (#4137) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Próbáld kézzel beállítani az időzítéseket nem csak a 9-9-9-27.et mert ha a többi fontos érték (Command Rate és tRFC) autó módban van előfordulnak problémák mert automatán túl alacsonyra lövi be a legtöbb lap ezeket az értékeket! állítsd be kézzel 9-9-9-27 és Command Rate et 2T re meg a tRFC-t mondjuk 110-114.re feszt meg mondjuk 1,45.re :K amit még észrevettem a P55D Pro lapomnál a DRAM DATA REF Voltage ezt sem jó AUTO módban hagyni mert nem jól értékre állítja be a lap!

[ Szerkesztve ]

(#4139) dangerzone válasza DroiDMester (#4138) üzenetére


dangerzone
addikt

Igenissss :R

(#4140) slett27


slett27
addikt

Itt van a Prime95 teszt. Az 1,14V-ból, 1,15V lett, eldobta magát 45 percnél 1,14V-on. A hőmérséklet adatok ütősek, mint a tenisz. :DDD

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4141) dangerzone válasza DroiDMester (#4138) üzenetére


dangerzone
addikt

És ezt a data ref voltage értéket mekkorára kellene állítani?
Csak mert ha auto értékről elmozdítom a beállításokat, a lehető legkisebb érték jön be, az meg nem hiszem hogy jó hozzá.

(#4142) szasanyi


szasanyi
félisten

Engem olyan tapasztalata érdekelne, akinek Gigabyte P55A-UD3/UD4 lapja van... használ vki olyat i5 750-nel? :U

(#4143) DroiDMester válasza dangerzone (#4141) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Húú hát már 2.hónapja volt a P55D Pro lapom annyira nem emlékezem minden bios beállítására mert most a Maximus3.nak teljesen más értékei vannak de asszem P55D Pro nál az alap data ref voltage a 0,500. as érték volt!

Találtam egy T.Evo-s képet még a P55D Pro lapomról nekem 0,500.on voltak

[ Szerkesztve ]

(#4144) dangerzone válasza DroiDMester (#4143) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi.
Holnap leszek fenn újra Pesten. Akkor majd megnézem ezekkel a beállításokkal.

(#4145) LW válasza szasanyi (#4142) üzenetére


LW
őstag

Szia.
Pontosan miről szeretnél tapasztalatokat hallani?:)
Üdv. LW

[ Szerkesztve ]

(#4146) szasanyi válasza LW (#4145) üzenetére


szasanyi
félisten

Van miért és hogyan is, amire nem tudom a választ mert nem egyáltalán nem evidens. Miért boot-olt sokkal gyorsabban az előző, ASUS P5QL-E+E8400+2x1GB DDR2-1066 gépem ehhez képest? Hogyan (milyen BIOS beállításokkal) lehet elérni azt, hogy a RAMok 1600Mhz-en menjenek, de a Turbo Boost és az energia gazdálkodás működjön? Már azt sem értem, a P55 miért nem támogatja azt amit már a P35 is tudott... :U

(#4147) ffodi válasza szasanyi (#4146) üzenetére


ffodi
veterán

Nekem P55-UD4-em van egy i5 750 társaságában. Ez pár sec-el gyorsabban bootol mint a korábbi rendszerem(P35-DS4+Q6600). Szerintem ott van a kutya elésva, hogy alapban nincs bekapcsolva a quick boot. Ezt a legegyszerűbben biosból tudod bekapcsolni, de ha felrakod a Smart6 nevű progit ott is be tudod állítani, azthiszem van kettő is, bios quick boot, és windows quick boot, ha jól emlékszem.)

I5 750-nél csak akkor mennek 1600-on a ramok, ha felrakod a bclk-t 160-ra(vagy feljebb), mert a legnagyobb ram arány 5:1. i7-nél van 6:1 is, szóval ott működik 133-as bclk-val is.

Turbóhoz és energiagazdálkodáshoz, kapcsold be a biosban a C-Stateket, Eistet esetleg, illetve rakd a szorzót 21-re. Így nem alapórajelen lesz a dolog, de alapfeszen csak megy 3360-at a proci. :))

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4148) LW válasza szasanyi (#4146) üzenetére


LW
őstag

Nos.. Kezdjük:)

Teljesen hasonló konfigurációm volt (P35-DS3, E8200, 4GB DDR2 1066), boot időt nem figyeltem, de nem vettem észre különös lassúságot. Ez szubjektív. Windows töltés lassú, vagy maga a BIOS mire elindul az oprendszer töltése? Egyedül arra lettem figyelmes, hogy játékok lassabban töltenek.

Mint ahogy a profilomban is látod Ati kártyám volt és 8800GTről váltottam. Nem találtam választ, teljesítménnyel nincs gondom.

P35 után kicsit fura volt P55 tweak részlegében található adatok, de hamar kikupáltam magam és tesztelgettem a vasat. A nagy átlag szerint, ami alapfeszen elvárható egy ilyen konfigurációtól az a 160x20 CPU és 160x10 mem órajel.

Mint fent említettem kicsit komplikáltabb a dolog, de nem vészes. Alapvetően amire figyelni kell az a QPI, CPU és a MEM feszültsége és órajele. A gigabyte lapok dinamikus feszültségének feltétele a normál(alap) feszültség, tehát ahhoz hogy gazdaságos maradjon a masinád csak alapfeszes tuning jöhet szóba.

BCLK(Base Clock) mint a neve is mutatja határoz meg mindent. Befolyásolja a QPI, CPU és a memória órajelét is. Ennek függvényében kell finomítani a feszültségeket, amennyiben többet kér.

Ezek a feszültségi értékek nagyjából így mozognak:

QPI: 1.1 -> 1.2V
MEM: 1.5 ->1.65V
CPU: 1.225 ->1.35V
Valaki javítson ki ha tévedek, de ezek közt az értékek közt biztonságosan dolgozik.

Esetemben így fut a jószág:
QPI fesz: 1.15V
MEM fesz: 1.6V (memóriától függ, hogy bizonyos időzítés/órajel-en mekkora kakaóval üzemel)
CPU fesz: normal

BCLK: 160mhz
CPUszorzó: 20
MEMszorzó: 10
Ram időzítés: manuálisan előírtra beállított (ram doboza) [8-8-8-28]

Tuningnál mondani sem kell, hogy a feszültségi értékeket mindig manuálisan ajánlott meg adni, és a PCIE frekvenciáját fix 100-ra kell állítani.

Az alaplap tuning esetében alapvetően kikapcsolja a TurboBoost funkciót, ám lehetőséged van Enabled opciót használni, ami minden esetben használja azt.

Tehát ahhoz hogy a memóriáidat 1600on használd épp úgy ahogy P35 esetében itt is emelned kell az alapórajelen. Gazdaságos PChez alapfesz javallott.

(#4149) LW válasza LW (#4148) üzenetére


LW
őstag

Ha vizuális vagy:)

Az előző hszben javítás:
"Mint ahogy a profilomban is látod Ati kártyám volt és 8800GTről" -> volt helyett van

Üdv. LW

[ Szerkesztve ]

(#4150) alibaba78 válasza slett27 (#4140) üzenetére


alibaba78
őstag

SimonYana, slett27: Koszonom szepen! :R Akkor ez komolyabb beruhazas lesz, mint gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.