Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) ffodi válasza veresp (#5649) üzenetére


ffodi
veterán

Hopp véletlen dupla lett......

De ha már elment a hsz. akkor megkérdem, hogy használ -e valaki 4*2gb esetleg 4*1 gb ramot, és mi a tapasztalat velük? Ugyan olyan jól kezeli őket a cpu mintha 2*2 gb lenne(2*1)? Gondolok itt a tuningra, stabilitásra, stb........

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5652) dime27


dime27
őstag

hally

a közeljövőben egy 775ös otthoni konfigomat váltanám ki egyenlőre egy i750el.Kérdésem az h max olyan 40-42 kért nézegettem lapokat amik eléggé tuningosak szoval jol mennek bennük ezek a procik.Egyenlőre ezekre jutottam:

Giga UD4

DFI LANParty DK P55-T3eH9

érdemesebb szerintetek ezektől komolyabb lapot venni a jobb tuning érdekében vagy felesleges kifizetni a 10-15k-s vagy még annál is több felárat?!Gondolok itt Asus p55 Deluxe,MSI P55 GD80,ill EVGA ilyen kaliberű alaplapjai?! :F

Nekem a lényeg h lehessen a lappal alulfeszelni is idle módban levegye a szorzót ill a feszültséget is (ezt néztem Biostar i55 nagyon szépen végzi is de pl memóriatuningja ill kezelése eléggé lemaradt Asustol ill DFI-tol is),egyenlőre DFI áll a szívemhez közelebb compuwebnél 38kért lenne is kérdés h az UD4 tud-e nála jobb proci és memóriatuningot elérni kisebb procifesszel és kevesebb vtt-vel nagyobb bclkval magasabb ramfrekivel?! :B :F
Azt látom h ennél a DFInál digit pwm van ennek van előnye vagy hátránya van inkább?!Azt is láttam h ugyanazon procival az EVGA és a komolyabb Asus és Giga lapok kevesebb cpu fesszel és vtt-vel érték el a 4ghz-et pl mint az olcsóbb lapok,mondjuk a legtöbb esetben ez EVGA lap volt,kérdés h nem-e tudja ezt egy olcsóbb lap is vagy esetleg vmilyen más alaplapot tudna vki ajánlani ebben az árkategóriában?!Köszi előre is és bocsi h ilyen hosszú lett! :U :B

Ui:jaaa mégvalami van itthon egy 1600os cl7es tri kittem abbol ha én berakok majd a lapba 2x2gbost akkor ugye mindenféle akadály nélkül tudom majd használni ill tuningolni a konfigot szal működni fog?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5653) priti válasza veresp (#5649) üzenetére


priti
addikt

1, szar
2, Fix voltage beállítások mellett még ha megy is az órajelkezelés vajmi kevés értelme van, szerintem ha tuningolsz kapcsold ki, ha nem terheled a cpu-t ígyis-úgyis csökken a fogyasztása és kevesbb hőt disszipál.
3, Nincs, nem érezhető számottevő különbség, Inkább a qpi frequency lehet az érdekes, én rámértem everest-tel tuning mellett 1200MHz és 1600MHz-en is a ram sebességére, szinte ugyanaz, ami különbség van azt alkalmazásokban nem fogod érezhető különbségként észrevenni. Most éppen CL8-as ramkitet tudtam szerezni a 860 mellé, előtte CL9 volt egy 920 mellett, szintén semmi értelmét nem látom a CL8-nak. Inkább a ramon spórolj és vegyél a pénzből CPU hűtőt, mert a CPU tuning hoz érezhető gyorsulást, a RAM nem igazán, persze alkalmazás specifikus, ha egy winrar mellett állsz egy stopperrel és feláll arra, hogy másfél másodperccel előbb végzett, akkor vegyél erősebb ramot, másik száz helyen meg semmi értelme.

(#5652) dime27

Most éppen egy Gigabyte P55A-UD7 lapot szereztem 40k-ért, ami az új árát nézve valami csodalap kéne hogy legyen, be is vizeztem, de nem megyek vele többre, mint korábban a 920-as procival meg a Gigabyte X58-UD3R-rel amit 35k-ért adtam el. Szerintem inkább a CPU és annak hűtése a szűk keresztmetszet végül a tuningban, nem érdemes nagyon drága lapot venni, hacsak nincs egy ütős vizesblokkod a procira meg jó nagy aktív radi. Az enyém így néz ki az extra széles duplaradit meg az aktív tartályt 1,3V -on már megeszi az i7860 :(

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5654) priti válasza priti (#5653) üzenetére


priti
addikt

Persze itt CPU-Z-ben mért 1,3-ra gondoltam a félreértések elkerülése végett. Ja és láttam hogy páran prime-al kergetitek az i7-es prockókat. Azt nem kéne, inkább ezzel adjatok neki 8MB-os adagokkal, hogy tudjon egy picit visszahülni, nehogy a nagy bátorságban megfőzzétek, könnyen felszökik, fűt mint a veszedelem.

Hardverlesen

(#5655) priti válasza Intel fan11 (#5618) üzenetére


priti
addikt

A legtöbb P55-ös lap nem tudja a 2x16x PCI-E sávszélességet. Az UD7 az egyik kivétel, ami erősíti a szabályt, mert arra tettek egy kis speckót. A GA-P55A-UD3 konkrétan csak 4x sebességgel tudja kezelni a második PCI-E slotot. A gyakorlatban a 4x sávszélesség egy ati 3850 teljesítményű VGA-t tud kiszolgálni, erősebb kártyánál vágja a teljesítményt. Az ilyen csonka sebességű SLI-CFX megoldásoknak semmi értelme, vegyél inkább erősebb VGA-t szólóban.

Hardverlesen

(#5656) Savanya válasza priti (#5655) üzenetére


Savanya
addikt

Egyik P55 lap se tudja , még az UD7 se .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#5657) priti válasza Savanya (#5656) üzenetére


priti
addikt

Az ud7 tud 3 csatornás SLI-t is, de azt már csonka sebeségen, nézz utána, felkerült rá külön egy NF200 chip. erre lett kihegyezve a lap. Így néz ki a történet
Ha nem hiszed hozz egy GTX460-at meg egy SLI kábel és rápirítunk nálam :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5658) Heffi válasza priti (#5657) üzenetére


Heffi
őstag

Bizony tudja a 2x16-t. Nézd csak ezt a képet!

(#5659) Heffi válasza Heffi (#5658) üzenetére


Heffi
őstag

Savanyának címeztem volna :))

(#5660) Heffi válasza priti (#5657) üzenetére


Heffi
őstag

Megnézhettem volna a linket, így már csak ismételtelek Téged, bocs a tudálékoskodásért.

(#5661) priti válasza Heffi (#5660) üzenetére


priti
addikt

Nem gáz, engem nem zavar, jövő héten amúgy készítek egy tesztet úgy néz ki két Gigabyte GTX460 1GB OC lesz SLI-ben, ha minden jól megy. Majd feldobom logout-ra ha összejön. Kiváncsi vagyok én is mit mutat ez a megoldás így a gyakorlatban, ha van benne valami kis csúsztatás az eredményen látszani fog. Az első érvágás már megvolt, mert a semmieszű bagázs egymás mellé tette a két 16x slotot, véletlenül se középre került a 8x a két 16x közé, hogy legyen hely a két kari között ááááh, alá... gyökerek. Ezt én is becoptam, úgy számoltam, hogy végre lesz hely a 2VGA között, de az alsó PCI-E az fixen 8x az alaplapi kiskönyv szerint, nem úgy van, hogy akármelyikbe tolhatod. Tök jó hogy van rajta 4db :W

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5662) Heffi válasza priti (#5661) üzenetére


Heffi
őstag

Ha már tesztelsz, kipróbálhatod, hogy van-e jelentősebb teljesítménycsökkenés, ha átpakolod a 8x-s slotokba. Állítólag alig van mérhető különbség (5-7%) a 2x16 és a 2x8 sávszélesség alkalmazása esetében.

(#5663) ffodi válasza Heffi (#5662) üzenetére


ffodi
veterán

Jó lesz az az 5-7%, 1-2%-nak is szerintem. Persze ha van lehetőség tesztre, akkor miért ne, és akkor úgy is minden kiderül, és mindenki derül. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5664) priti válasza Heffi (#5662) üzenetére


priti
addikt

hát ez így %-ban hülyeség, értesz egy 3850-nél 1% különbség van a 4x megy a 16x között is, szóval attól függ milyen VGA-t nézünk és azért ez elég erős kártya már, de megnézem, persze, nekem is jobb lenne ha messze lenne a két kari, bár elférni elfér csak nagyon kevés hely marad közöttük, aztán lehet melege lesz, bár nem hiszem, majd meglátjuk

Hardverlesen

(#5665) Heffi válasza priti (#5664) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, ez a % dolog elég összetett, függ sokmindentől. Neked viszont lesz összehasonlítási alapod, hisz ugyan azzal a konfiggal és oprendszerrel tudsz tesztet futattni. Kiváncsian várom az eredményt.

(#5666) dlaca666


dlaca666
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan tervezem egy i5-760-as proci vásárlását.
Szeretném mérsékelten tuningolni, kb. 3.2-3.6 GHz-en és közel alapfeszen. Sokat viszont nem akarok a tuningra költeni.
Milyen alaplapot, memóriát és hűtőt ajánlotok? Kikötés még, hogy az alaplap hátulján legyen optikai SPDIF kimenet.
Én az alábbiakra gondoltam (de a giga laphoz nem venném a GEIL memót):

GIGABYTE GA-H55M-UD2H 21.926 Ft
vagy
BIOSTAR TH55XE 22.187 Ft

GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT 19.613 Ft
vagy
KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz
CL9 Blu XMP KIT KHX1600C9D3B1K2/4GX 20.712 Ft

COOLERMASTER Hyper 212 Plus 7.437 Ft

Ha főleg játékhoz lenne (giga GTX460OC 1G mellé), akkor kell az 1600-as RAM? Vagy azzal több a lehetőség a tuning beállitásokban?
Ha mindet az ipon-nál venném akkor van jobb összeállítás hasonló árban? (1-2k difi lehet, ha indokolt)
A hűtőt csak később venném, akkor mennyit bír a gyárival?
Köszi

(#5667) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy: i5 760 procim van egy informatikus ismerősöm raktaösze a gépet sajnos nem tudtam azóta vele beszélni csak a kész gépet kaptam meg. Mindent tudok csak azt nem hogy a proci húzva van e vagy nem. elivileg a win szerintem az alap 2.8 on van.
de CPU-Z és Core temp figyelve a core speed van amikor 1.1 fele van gondolom ez normális energiatakarékosság de van amikor 3196.9 Mhz n pörög! Ennél magasabbra nem nagyon szokott menni. Gondolom ez azt jelenti hogy 3.2 Mhz re van húzva?
ugye így van??
bocsi a buta kérdésér de nem vagyok benne biztos és elég fontos!

tisztelettel faranus

tisztelettel faranus :R

(#5668) nosferat9


nosferat9
csendes tag

Sziasztok!
Tesztekben láttam, hogy a Core i5 akár 4,1 GHz-et is bír. Mennyivel csökken vajon a processzor élettartama ha ennyivel nagyobb órajelen dolgoztatom? Jobbat tesz a processzornak, ha gyári feszültségen hagyom és az órajelet "csak" 3.7 GHz-ig emelem? (Innen szedem egyébként ezeket) Core i5 760-at is így fel lehet húzni?

[ Szerkesztve ]

(#5669) Heffi válasza faranus (#5667) üzenetére


Heffi
őstag

A géped normálisan működik, valószínűleg minden alapbeállításon illetve auto-n van hagyva. Dolgozik az Itel Turbo Boost Technology.

[ Szerkesztve ]

(#5670) slayer006 válasza faranus (#5667) üzenetére


slayer006
addikt

Turbo Boost

olvasni való: Terítéken a Lynnfield lapkás processzorcsalád

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#5671) ffodi válasza faranus (#5667) üzenetére


ffodi
veterán

Tökéletesen működik. A már többször említett "Turbo" okozza.

nosferat9:

"akár 4,1GHz" :DDD

Ha jól le tudod hűteni, és jó procit fogsz ki, akkor akár 4,4ghz-en is mehet 24/7ben. 4GHz körüli órajelen, és megfelelő feszültségen, nem hiszem hogy bármiféle károsodás érheti a procit(természetesen a többi feszültségre is oda kell figyelni). Ha meg sok feszt adsz neki, és jól megtolod az órajeleket, akkor pedig extrém tuningos vagy, és nem a proci élettartama számít. :DDD ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5672) nosferat9 válasza ffodi (#5671) üzenetére


nosferat9
csendes tag

Köszi, azt hiszem inkább a mezei tuningos kategóriába szeretnék tartozni. :D

(#5673) Heffi válasza dlaca666 (#5666) üzenetére


Heffi
őstag

Miért gondolkozol H55-s alaplap vásárlásán, ide inkább P55-s kell.

Ezekbe a lapokba olyan memók kellenek, amelyek max 1,65 v-n dolgonak. Ezt is tartsd szemelőtt, amikor válogatsz.

(#5674) faranus


faranus
aktív tag

köszönöm mindenkinek
tisztelet és béke :R

faranus

tisztelettel faranus :R

(#5675) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!

I7 860-as procihoz melyik a jobb hűtő??

Coolermaster hyper tx3

vagy

Coolermaster hyper 212 plus????

Battletag: hojszi#2983

(#5676) Heffi válasza Intel fan11 (#5675) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem a 2. a befutó. 1-es több heatpipe, 120 mm-s venti. Ha hangos lenne, kaphat egy folyadékcsapágyas pwm-s ventit.

(#5677) Intel fan11 válasza Heffi (#5676) üzenetére


Intel fan11
őstag

Szóval a Coolermaster hyper 212 plus-t vegyem!Ez mennyire hangos???

Vkinek van gigabyte poseidon 310-es háza???

Battletag: hojszi#2983

(#5678) Heffi válasza Intel fan11 (#5677) üzenetére


Heffi
őstag

Itt van minden róla.

(#5679) dlaca666 válasza Heffi (#5673) üzenetére


dlaca666
csendes tag

P55-ös lapban nem találtam olyat, ami nem drága és optikai az SPDIF kimenete. Egyedül talán az Asrock P55DE3.
Meg úgy gondoltam, hogy mérsékelt tuninghoz jó a H55-ös lap is, azok olcsóbbak is kicsit.

(#5680) Heffi válasza dlaca666 (#5679) üzenetére


Heffi
őstag

Van itt Asus lap 25ezer alatt, ha itt veszed a PH-n valamelyik bazárostól, még olcsóbb is.

Persze menni fog a procid a H-val is, csak nekem az az érzésem, hogy azokat a lapokat inkább a prociba integrált GPU használatára hegyezték ki. Az meg ugye a 760-ban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5681) dlaca666 válasza Heffi (#5680) üzenetére


dlaca666
csendes tag

Hát az nem egy tuninglap. Csak 4+1 fázis, nincs a FET-eken hűtés...

(#5682) Heffi válasza dlaca666 (#5681) üzenetére


Heffi
őstag

Csak alaptuningról volt szó, és a 4 fázissal is sokra lehet menni, már mások tesztelték.

(#5683) h1mpi válasza Intel fan11 (#5677) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem ilyen CoolerMaster venti van, közepes a hangja, de nagyon jól hűt.
Elfér rajta még egy 12 cm-es venti azzal mégjobb lehet a hűtés.
A házra érdemes figyelni, mert nekem cserélni kellett mert kilógott belőle a "kis" drága.. :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5684) h1mpi válasza Heffi (#5676) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most olvasom, hogy a Hyper212-n PWM-es venti van alapból :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5685) Heffi válasza h1mpi (#5684) üzenetére


Heffi
őstag

Igen, tudom, csak vannak halkabb ventik, mint amivel szerelik ezt a hűtőt. Például ez.

(#5686) h1mpi válasza Heffi (#5685) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor lehet rakok rá 2 db-ot [link] ebből. Azt nem tudom, hogy a lapomon van-e a két ventinek powR?? :F

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5687) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!Ma rendeltem meg az i7 860as cuccom!És azt mondták ha nem akarom tuningolni a gépet akk felesleges hűtőre költeni mert megteszi a gyári is és ramból 1333 mhz-et ajánlottak 1600as csak tuninghoz kell! p55a ud3-as alaplapot elfogadták jónak és a gigabyte gtx460-as vga-t is:)! Tápnak pedig egy 500as chieftecet ajánlottak!Ház pedig poseidon 310!

Vélemény?jó így a konfig?

Kérdésem az volna még hogy ez tuning dolog mennyivel javítja a gép teljesítményét?Jobban mennek a játékok gyorsabban másol?Esetleg több dolgot tudok csinálni?Mi a tuning haszna érdemes ezzel foglalkozni!A boltban azt mondták ez csak az elvetemült emberek hobbija akik erre gyúrnak h minél több mhz-t kihozzanak a gépből!!

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#5688) h1mpi válasza Intel fan11 (#5687) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha nem akarsz tuningolni, akkor jó az ud3, ha igen akkor ud4.
Sok esetben szükésg van/lesz a tuningra, hogy a konfigod egy kicsit idődállóbb legyen.
Szerintem valami normális hűtő akkor is kell rá.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5689) Heffi válasza h1mpi (#5686) üzenetére


Heffi
őstag

Az általam linkelt ventihez kapásból adnak egy 4pines elosztót, ami lehetővé teszi, hogy egy csatira 2 ventit tegyél. (valószínű nem árt, ha egyformák).

(#5690) Heffi válasza h1mpi (#5686) üzenetére


Heffi
őstag

Nem tudom másnál is ilyen gyatra a sebesség, de kétszer okéztam és dupla lett a hozzászólás

[ Szerkesztve ]

(#5691) ffodi válasza Intel fan11 (#5687) üzenetére


ffodi
veterán

Persze, jó a gyári hűtő, ha nem akarsz tuningolni, de egy ilyen procit vétek alapon hagyni. :) Ha még csak alapfeszen is tuningolod, akkor sem árt egy komolyabb hűtő. Persze, ezt döntsd el te. Az is jó ötlet(ha mondjuk kevés a pénzed), hogy most gyári hűtő elég egyelőre, aztán később veszel valami komolyabbat, ha megjön hozzá a kedved.

i7 860as esetén alapórajeles proci mellé is tudsz beállítani 1600MHz-es ram órajelet, úgyhogy szerintem vegyél 1600-as ramokat. UD3-as lap tökéletes, és a GTX460 is.

Tápnak jó az 500-as Chieftec, de jó alternatíva még a 460W-os Gigabyte Superb is, ha számít a pénz. Ház ügyben, pedig hanyagolnám a poseidont, inkább vennék ebben az árban egy CoolerMaster 690 II-t

Az órajel emelésével nő a relatív teljesítmény, amit pedig játékok alatt, tömörítésnél, veideokódolásnál stb... fogsz észrevenni. Emellett jobban fog "pörögni" a rendszer. A másolás nem lesz gyorsabb, mivel a proci/ram órajelétől nem függ a vinyód sebessége(ebben az esetben legalább is). Több dolgot miért tudnál csinálni egyszerre, amikor a tuningtól nem lesz több magod? :) Elég az a 4mag+HT.

"A boltban azt mondták ez csak az elvetemült emberek hobbija akik erre gyúrnak h minél több mhz-t kihozzanak a gépből!!"

Erre csak ennyit mondok: :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5692) Heffi válasza h1mpi (#5686) üzenetére


Heffi
őstag

Egy aprócska megjegyzés: Asus p7p55d-s lapon használok a swif2 120P-ből 3 db-t. A már említett elosztóval 2 db van csatlakoztatva a "burkolat" ventillátorának csatijára, ezek 780-s rpm-el forognak. A proci hűtője viszont mindig 900 felett van( még 30 fok alatti hőmérsékletnél is), hiába állítom "silent-re" a venti kezelést a bios-ban. Valamikor már olvastam valamelyik fórumban, hogy más is szenvedett azzal, hogy hideg CPU mellett nem a minimális fordulaton megy a venti.

(#5693) Intel fan11 válasza ffodi (#5691) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszönöm az építő jeleggű segítséged!Mi a probléma a poseidon házzal?Nekem naon bejön a külseje!Amit ajánlottál coolermastert az pedig nem igazán!Sztem én a tuningot kihagyom legalábbis 1előre!Sztem alapból naon brutál gép lesz ez!Főleg egy sima 1magos p4 után ami 5 éve tuning mentesen szolgál és ha ez a gép is meghálálja nekem ezt az időt akkor örülni fogok!Persze most alaplap procira gondolok!Ramot vettem bele többet meg jobb vg-at!

Battletag: hojszi#2983

(#5694) ffodi válasza Intel fan11 (#5693) üzenetére


ffodi
veterán

Ha neked jobban tetszik a poseidon, akkor vedd meg azt, nekem igazából teljesen mindegy, csak a CM szerintem tágasabb, szellősebb, + nekem jobban tetszik. :)

Olyan gép után, nagyon brutális lesz még alapon is. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5695) Shancy1


Shancy1
csendes tag

Heló!
Egy problémába ütköztem. A win7 telepítése eltart kb 1óra 10 percig. Ha xp-t telepítek az is kb addig tart. Szinte komplett kicseréltem a rendszert, de a jelenség megmaradt.

A konfig: i5 750, Asus P7P55D-E LX, 2 X 2GB kingston 1333 ddr3, Sapphire Radeon HD 5750, WDC WD15EARS, ASUS DRW-1814BLT, chiftec gps 450A 101AA

(#5696) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Nézegettem hogy melyik venti a hangos, majd kiderült, hogy a táp ventije az.
Szerintetek, ha nem zavar akkor is érdemes kicserélni nem fog elromlani?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5697) h1mpi válasza Heffi (#5692) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem a biosban 1680 körüli fordulatszámon megy a cpu hűtő, mondjuk 4 ghz-en és
játék utáni újraindításnál néztem meg. Ha majd elhatározom magam a + ventire, akkor
megnézem milyen csatik vannak a lapomon. De szerintem sanszos egy új táp... :W

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#5698) Heffi válasza h1mpi (#5697) üzenetére


Heffi
őstag

Az a venti is 12cm-es?

(#5699) ffodi válasza Shancy1 (#5695) üzenetére


ffodi
veterán

Mi maradt a régi rendszeredből? Mert ha szinte mindent kicseréltél, és valami maradt, akkor az a rossz, ami már a régiben is megvolt. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5700) deicide


deicide
veterán

Segítséget kérnék:
Cseréltem ramot, 1600-as helyett 2000-es kingstonra és nem akar menni még 1900-on sem (190x10), be sem jön a bootképernyő, vajon mit csinálok rosszul? Annyit tettem, hogy a 8x szorzót, amin az 1600mhz-es rammal volt, átraktam 10x-re, kell még mást is állítani? Próbáltam kézzel a gyári időzítéseket is, 9-11-9-27 1T, de úgy sem megy... :F

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.