Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) dangerzone válasza dangerzone (#4599) üzenetére


dangerzone
addikt

szerk.
Nem 1392V-ot. Az pöppet sok lenne. 1,392V-ot akartam írni.

Toyone: ;)

(#4602) ThaBoss válasza dangerzone (#4599) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi a help-et! :R
Amint lesz ventim, már ugrok is neki! GeminII hűt van rajta, csak most passzív.
A VID-em elvileg 1,2V. Ha szerencsém van, akkor 1,3V alatt stabilizálhatom 4GHz körül.
Mondjuk ennyit csak nagyon ritka esetben menne... Inkább alatta próbálkoznék, 3,5GHz körül, minnél alacsonyabb Vcore-al.
De azért majd meghajtjuk kicsit 4+-on is :)

[ Szerkesztve ]

(#4603) dangerzone válasza ThaBoss (#4602) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát örülnék, ha már nem csak 3-an villognánk 4ghz felett, hanem mások is csatlakoznának. :)
Jól van. Majd linkelj eredményeket. Kíváncsian várjuk. ;)

(#4604) ThaBoss válasza dangerzone (#4603) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Rendben, amint lesz ventim, már tolom is neki, no-limit :DDD
Addig is passzolok két Everest memória tesztet:


:R

(#4605) dangerzone válasza ThaBoss (#4604) üzenetére


dangerzone
addikt

Naaa, a 210-es bclk jól mutat. :) :R

210-zel van nekem is :)

[ Szerkesztve ]

(#4606) ThaBoss válasza dangerzone (#4605) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem piskóta!
A cache-ek szinte már lángolnak! :C

[ Szerkesztve ]

(#4607) DroiDMester válasza dangerzone (#4579) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No akkor tessék 4.G LinX @ 1900@9-9-9-27@1,40.v

Lehet sasolni a Feszeket (nem feltétlen a CPU-t) inkább Ram, IMC, PLL :Y nameg a hőfokjaim is majdnem 8-10.fokkal kevesebb mint nálad, pedig nekem még több fesz-t is kapott a proci! :P :DDD

(#4608) DroiDMester válasza ThaBoss (#4606) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Tőlem azért még nagyon messze jár! :P

20x222@2220.MHz

(#4609) dangerzone válasza DroiDMester (#4607) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát nem is közevetlenül a procid alatt van a vga. Az még rádob vagy 5 fokot.
De nem akarok kötözködni, mert még így is plusz 5 fokban vagyok.

Milyen hűtőd van amúgy?
Illetve, láttam már nálad többször is, hogy állítasz a pci-e frekvencián.

Nem parázol ,hogy rossz hatással van a vga-ra? Vagy 5 mhz-s emelés belefér? (vmelyik tesztednél láttam, hogy 105 mhz-n volt)

(#4610) ThaBoss válasza DroiDMester (#4608) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem semmi! Na majd ha én is belelendülök... ;]

(#4611) kimi02


kimi02
őstag

Pörög a topik rendesen :C

(#4612) DroiDMester válasza dangerzone (#4609) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már leírtam párszor (mert sokan kérdezték már) hogy milyen hűtőm van Xigmatek Achilles S1284W + Coolink Swif2 120P venti rajta (mert a gyári ventije eszement fos)

PCIe Frekiről már csak megszokásból állítom (mivel sebesség többletet nem ad még 115.MHz-en se) még a 775.ös korszakban volt hasznos a stabil CPU tuning reményében hogy ne kerek 100.on járjon 101-103.ra szoktam ott állítani, onnét maradt bennem eza szokás! :DDD

Egyébként semmilyen hatással nincs a VGA sebességére nézve! tesztelgettem még a Q9550. időszakban nem hozott még +1.FPS gyorsulást sem még a 115.MHz-re állítása sem! :N

(#4613) DroiDMester válasza ThaBoss (#4610) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Most olvasom hogy mivel akarod (Cooler Master Gemin2) hűteni majd a i5-750.et! hát sok jóra ne számíts azzal a hűtővel! volt nekem is olyan hűtőm de hama elis adtam, amekkora nagy batár hűtő a közel 1.kilós súlyával olyan szarul hűt!

Egyrészt gyárilag baromi egyenlőtlen a talpa én rögtön neki is estem egy simításnak de úgyse sokat javult 3.fokkal lett jobb pedig volt ám rajta 2.db 12.es venti 2200.RPM-el! de akkor se bírta lehűteni normálisan (60.fok alá) a Q9550.procimat még 3800.MHz-en se! az i5-750.meg melegedik ám mint a franc főleg 4000+ környékén megfog pusztulni alatta a proci! :O

(#4614) ThaBoss válasza DroiDMester (#4613) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Eddig jól viselte 2 Xigmatek 12-es ventivel (1500rpm / 102m3/h), még nem lépte át az 50°C-ot, pedig volt már pimpelve 3500MHz fölé is.
4GHz-en biztosan fölé megy, majd meglátjuk. Nagyjából egy szinten van a Mugen 2-vel, csak ez 2-3°C-al jobban teljesít. Amúgy most akarok belekezdeni egy vízhűtés projektbe, úgyhogy nem lesz a hőmérsékletekkel gond. :)

(#4615) DroiDMester válasza ThaBoss (#4614) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát a 3500.MHz re számolj rá +20.fokot ha a 4000.MHz a célod! tehát 70.fok környékén leszel de sz.tem még jóval az felett (de majd befolyásolja a procid hogy mennyi feszt kér a 4000.MHz-hez)

Tessék nyomtam neked egy i5-750@3500.MHz hasonlítsd csak össze a 4000.MHz tesztemmel láthatod hogy 20.fokkal hűvösebb a procim itt mint a 4000.nél! nálad se lesz másképp :DDD

(#4616) ThaBoss válasza DroiDMester (#4615) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hát azt sajnos tudom, hogy nálam is jó meleg lesz, de még jó, hogy nem Linx-re meg Prime-ra használom a gépet :DDD. Szóval egy röpke tesztre lehet 70°C-os is, a lényeg, hogy ne éjjel-nappal legyen olyan meleg, mert 24/7-ben úgy sem fog 3GHz-nél többet menni :N

Amúgy Everest-ben a CPU venti az a Coolink-et méri nálad? 1900 rpm-en milyen hangja van?

[ Szerkesztve ]

(#4617) DroiDMester válasza ThaBoss (#4616) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen azt méri ( mi mást is mérne? ) a Swif2 120P-t ha arra gondolsz hogy papír szerint Max:1700.RPM írnak rá (+,- 10%) hát pont teljesíti a +10% ot Bios CPU venti vezérlés (Normal, Silent, Turbó, Manual, Fix) beállítástól függően! megy akár ~1985.Rpm-et is!

Hangal kapcsolatba én kifejezetten Csend mánia Buzi vagyok eza Swif2 venti nem búg, nem morog (leszabályozva 700.RPM-re se) nem kerreg csak tiszta erős szél zaja van ami a nagy levegő áramlásnak köszönhető! jó venti de az ára se 1000.Ft mondjuk van 4.e res ventim is mégis hangos és mormog-kerreg ha levan szabályozva! szóval ár alapján nem lehet ventit venni! :)

(#4618) kimi02


kimi02
őstag

Nézegettem itt az eredményeteket, valakinek 1.32-ről , egy bios frissités után 1.248-ra csökkent a vcore , 4.0 Ghz-en.

Ez szinte hihetetlen , én próbáltam 6 féle biost és ilyen még nem volt , esetleg egy lépcsőt csökkent minuszba , de ennyit ??!!

DroiDMesternél láttam 1.312-es eredményt 4.0 Ghz-en és bios frissités utánn pedig 1.248. :Y

[ Szerkesztve ]

(#4619) dangerzone válasza kimi02 (#4618) üzenetére


dangerzone
addikt

Ő nem cserélt akkor lapot is?:)

(#4620) kimi02 válasza dangerzone (#4619) üzenetére


kimi02
őstag

Úgy tudom , hogy nem.Nézd meg a korábbi eredményeit.

Most néztem 1.312v helyett 1.246 a 4.0 Ghz , asus maximus III formula-ba

Ez kurva sok egy bios frissités után :Y

[ Szerkesztve ]

(#4621) dangerzone válasza kimi02 (#4620) üzenetére


dangerzone
addikt

Majd jön , aztán megmondja a frankót. :)

(#4622) kimi02 válasza dangerzone (#4621) üzenetére


kimi02
őstag

Nálad is csak egy lépcső javulás volt minuszba. :K

(#4623) dangerzone válasza kimi02 (#4622) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát ha ilyen a tendencia, akkor a 10. bios frissítés már elég komoly eredménnyel jár .:)

(#4624) DroiDMester válasza kimi02 (#4620) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Valamit el nézhettél! :))

a 1,312.es 4000.es teszt az sz.tem még a P7P55D Pro lapomba volt, Maximus3.ban 1,28-1,29.el ment a 4000.MHz (az attól is függ hogy épp milyen beállításon 20*200 vagy 21*191)

Most a friss BIOS al sikerült lefaragnom 1,264.re

1,24.et nem tudom hol láttál tőlem? max régi BIOS al 3800.MHz-et ami most le ment 1,21.környékére a friss BIOS-nak köszönhetően! :K

1,24.et és 4000.MHz et max: dangerzone kolléga tesztjeibe láthattál! nekem nem viszi annyival sajna neki jobb a procija :O

[ Szerkesztve ]

(#4625) dangerzone válasza DroiDMester (#4624) üzenetére


dangerzone
addikt

;]

(Előbb azt hittem, hogy vége mindennek. Olyan égett szag jött ki a gépemből. Villózott az egyik ledes ventillátor is. Kinyomtam a gépet. Totál beszartam. Vga felől jött a szag. Mondom fasza. Elfüstölt a 4890-es radeon.
Bekapcsolom újra a gépet, aztán a vga megy rendesen, viszont mintha a prociból jönne a szag. Totál ideges voltam, hogy úr isten, mi ez. Aztán szétkaptam félig a gépet. Újra bekapcsoltam, aztán látom, hogy az egyik ledes venti +, - vezetéke összeért, mert lejött róla a szigetelőszalag. Én így még nem ijedtem meg...Kurva gáz volt...Grr...Még most is remeg a kezem.)

[ Szerkesztve ]

(#4626) gizmo20


gizmo20
tag

hello

melyik a legjobb bios egy p55a ud3r-hez?

Have A Nice Day

(#4627) ThaBoss válasza dangerzone (#4625) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Uh... ez kemény! Másnak nem lett baja?

(#4628) gizmo20 válasza gizmo20 (#4626) üzenetére


gizmo20
tag

proci vid-et hol lehet megnézni?a core temp nem jó erre gondlom már régi pedig a legújabb,a real temp kiír valami 1.1000 de ezt nem hiszem el.

Have A Nice Day

(#4629) DroiDMester válasza dangerzone (#4625) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát az jó móka lehetett így hajnalban! :))

Egyébként én még lefüstölni vagy szagosítani nem láttam soha Radeon karit! (pedig volt már olyan 100.db om belőle)

Viszont pont most van Gariba egy ugyan olyan HD4890 OC Vapor-X karim ami neked is van és sajnos ez már a 2.ik 4890.esem ami gariba van! Az első még 1.éve mikor kijött a 4890.széria rögtön lecsaptam egy Sapphire 4890 Toxic ra az 6.napon megadta magát! irány gariba várhattam 1.hónapot mire kibökték hogy nem kapható bizonytalan ideig a Toxic (mert hiánycikk volt) akkor választottam ezt a Vapor-X et helyette ez most 10.hónapig bírta (pedig nálam ugye nemigen ment sokat mert van hogy hetekig (de volt már példa hogy 1.hónapig) bese kapcsoltam a Gamer gépemet, 3.hónapja eladtam most múlt7.en szólt haver hogy beszart nála a kari! :O De most elég korrekt volt az iPon most a héten hétfő délután vittem be gariztatni és csütörtök délután már hívtak is hogy mit választok? vagy kiküldik a gyártóhoz cserére (mivel már nálunk nem kapni 4890. Vapor-X et de ahogy nézem nem csak azt hanem semilyen 4890.et se) ami 2-3.hónap lesz! vagy pedig tudnak adni cserébe 1:1.ben egy
SAPPHIRE HD5770 1GB DDR5 VAPOR-X karit!

No ennyit a 4890.es történetemről volt már (ahogy fent említettem) kb 100.db Ati karim de eddig nem ment gajra belőle (a fenti 2.db 4890.et leszámolva) még csak 1.db azis még a jó öreg AGP-s csúcskártya 9800XT az meg már jó rég 6.éve volt! :)

de örülök hogy nálad csak a venti szagosított és nincs gond a gépezettel! :K

(#4630) DroiDMester válasza gizmo20 (#4628) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Légy szíves olvass visszább, itt a fórumban csak én leírtam kb 4X meg mások is legalább ennyiszer! :)

(#4631) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Srácok!
Van olyan opcióm a BIOS-ban, hogy "CPU Differential Amplitude", beállítások: 700-800-900-1000mV
és "CPU Clock Skew": Normal-Delay 100ps-Delay 1500ps
Ezek mire jók nekem?

(#4632) dangerzone válasza ThaBoss (#4627) üzenetére


dangerzone
addikt

Másnak szerencsére nem. De nem kívánom senkinek ezt az érzést. :D

DroiDMester: Hát én reménykedek, hogy ez nem fog bekaksizni. Még 2 év gari van rá. Remélem a legjobbakat. :)

[ Szerkesztve ]

(#4633) DroiDMester válasza ThaBoss (#4631) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát azokat inkább NE babráld 4000.MHz-ig nemis kell, de az felett se csak ha végképp nem tudod stabilizálni a procit! egyébként jó ha Auto állásba hagyod! :K

(#4634) ThaBoss válasza DroiDMester (#4633) üzenetére


ThaBoss
senior tag

OK, ahhoz nem nyúlok! :)

(#4635) Troglo


Troglo
csendes tag

Helló Mindenkinek!!!

Segítség kéne!!! Tegnap raktam össze egy konfigot : MSI P55-GD55 , Core i5 661, Geil 2*2Gb 1333Mhz CL9, rendszer induláskor folyton újraindul a gép, BIOS-ba kéne állítani valamit vagy mi lehet a gond? Olvasgattam hogy a memória feszültséggel kéne játszani csak nem tudom pontosan hol és mit!!! Köszi Mindenkinek

(#4636) gizmo20


gizmo20
tag

nekiláttam a tuninghoz én is 3500-on vagyok 1.1360v-al,szerintem meglesz a 4 giga 1.2v alatt,vagyis remélem.kicsit játszadozok a fesszel ezen az órajelen,megpróbálok ebből is lefaragni,a proci rohadtul zabál láttam az everestel felmegy 225w-ra is.

Have A Nice Day

(#4637) ThaBoss válasza ThaBoss (#4602) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Módosítanék: a VID 1,1V :))

(#4638) DroiDMester válasza gizmo20 (#4636) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az szép baleset lenne ha 1,20.al menne a 4000.MHz :Y

Majd meglátod de az én procim is 1,136v al viszi a 3500.MHz-et mégis kellett neki majdnem 1,30.a 4000.MHz-hez! szóval ne reménykedjél ilyen rém álmokban hogy 1,20.alatt 4000.MHz :DDD

az everest meg Giga P55 lapokra mindég össze vissza adatokat jelez nem csak a fogyasztás de minden másra szóval nehogy azt hidd hogy a proci 3500-on egymaga kajál 225.W ot! kb az egész gép eszik annyit 3500.MHz nél Blend teszt alatt

(#4639) DroiDMester válasza ThaBoss (#4637) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

hogy lett 1,20.ból 1,10? :F :F

muti már egy everest képet Alaplap/bios ablakocskáról! előtte biosba a cpu feszt tedd autóra meg a procit kézzel 20x133.ra és az összes energia gazdálkodós vackokat meg kapcsold ki!

(#4640) ThaBoss válasza DroiDMester (#4639) üzenetére


ThaBoss
senior tag


Ja és a BIOS 1,104V-ot ír. Na most akkor melyik a jó?

(#4641) DroiDMester válasza ThaBoss (#4640) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Bios ban (és cpu-z.ben) azért 1,104 mert annyit Droop-ol a lapod! everest nél láthatod a valós értéket (CPU Voltage sornál) amit a lap beállít magának 1,12500.v tehát az a ViD.d 1,1250

(#4642) ThaBoss válasza DroiDMester (#4641) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hogyan droppol, ha nem is terhelem? Linx alatt meg 1,08V stabilan...
Nem értem... Everest tud nagy hülyeségeket írni.

szerk: akkor üresben is tud droppolni? nem csak terhelve? :F

[ Szerkesztve ]

(#4643) DroiDMester válasza ThaBoss (#4642) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hogyne tudna (nézzél meg egy Giga lapot) az még üresjáratba is ejti a feszt hogy csak kapkodod a levegőt Bios-ba beállítasz 1,20.at ami win alatt terhelés nélkül 1,12 lesz ráereszted a Blend et aztán jön a meglepetés le esik 1,1.alá is! :DDD

Asus lapok ezen a téren a legjobbak! ezek Droop-olnak a leg kevesebbet! pl: a Maximus3.lapom picit még nemhogy ejti a feszt hanem nagyon picivel többet ad 1,2625.adok neki és a legkeményebb tesztnél se megy az alá picivel felette van 1,2640.en! nézd csak meg!

Everest pedig jól jelzi annyi a ViD-d de a Tudbó-V progi is megmondja ha elindítod ugyan úgy ahogy az everest-nél írtam! amit ott fogsz látni CPU fesz nek az a ViD.d de ottis azt fogod látni 1,12500

[ Szerkesztve ]

(#4644) gizmo20


gizmo20
tag

na ezt szárnyalja túl valaki :P kicsit tuningos db ez a 860-as

Have A Nice Day

(#4645) ThaBoss válasza DroiDMester (#4643) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Hát akkor így jártam :B , az egyik legrosszabb VID-em van, de remélem ettől még sikerül összehoznom valami jó kis tuningot. Majd jövő hét elején már talán tolhatok eredményeket is, most passzívon nem merek nekiállni :N

(#4646) DroiDMester válasza gizmo20 (#4644) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igen ez-az ismét egy bolond GIGABYTE lap gratulálok! hogy tudnak ilyen sz@rt csinálni! hogy mindegyik lapjuk bugos legyen ehez már irtó nagy szakértelem kell :D

(#4647) DroiDMester válasza ThaBoss (#4645) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért lenne a leg rosszabb? (még mindég abban a tévedésben hisztek hogy minnél kisebb a ViD annál jobban melegszik, ezért? ez egy nagy baromság! még 775.korszakba se volt igaz nemhogy itt i3-i7.nél van jelenleg is brutálisan kicsi vid-s 1,1125 C2D procim mégse melegszik semmit, tehát semmi köze a vid-nek a melegedéshez) én örülnék ha ilyen alacsony lenne a ViD-m (nekem 1,20625) sz.tem jó lesz aza proci :K

Csak nem fogod bírni hűteni azzal a féltéglával ma olvastam az összehasonlító tesztedet a Mugen2.vel Phenom II X2 550 BE-vel tesztelted na aza proci el nagy nulla melegedést illetően! az i5-750 4000.MHz-en 2X annyira melegszik mint aza AMD 3900-on! kár volt elpasszolnod a Mugen2.est mert itt i5-750.nél nem 2.fokkal lett volna jobb hanem vagy 12.vel! de majd meglátod! :P

a Xigma ventiket is ott láttam amit említettél, hát nekem az volt a hűtőmön gyárilag azt írtad róla hogy csendes ami marhára nem igaz akkor te nem hallottál még csendes ventit! olyan hangja van azoknak a Xigma ventiknek mint egy kávédaráló node mind1 kinek mi a csendes nekem aza venti nagyon nem a csendes kategória! :U

[ Szerkesztve ]

(#4648) ThaBoss válasza DroiDMester (#4647) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor talán még van remény! :C

Tényleg nem nagy szám az 550 BE melegedése, négy maggal se nagyon durva, könnyen kezelhető. Sajnos azt tudom, hogy i5 és i7 mennyire is melegszik, főleg tuning alatt.
De a Mugen 2-őt meg még jó hogy eladtam. A legnagyobb hibája pont a mérete. Faszán rálóg minden alkatrészre, és ugye ott nem olyan a szellőzés, mint a GeminII-nél. Az AMD-s deszka NB-ét szuperül felmelegítette, pedig még nem is volt bekapcsolva az IGP :N. Hát még hogy a RAM-ok sem fértek el... hmm... :N
A ventik tényleg nem a leghalkabbak, de rendesen volt szabályozva, jól is néztek ki, olcsók voltak, 1100 rpm-en meg nem is volt hangjuk, szinte csak így mentek, és ekkora sebességen nagyon jó légszállítása volt. Szvsz megérte megvenni akkor, de hát mindig van jobb és jobb, soha nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az a legjobb, mert mindig jön egy, ami lenyomja :D

(#4649) DroiDMester válasza ThaBoss (#4648) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát sajnos olyan léghűtés nincs ami kicsi méretű mégis jól hűt! (jobban mondva 1.van de az sajnos már kevés az i5-750 4000+ feletti lehűtésére) Xigmatek HDT-SD964 ról beszélek én a GeminII erre cseréltem le és mit mondjak 10.fokkal le alázta őt! pedig méretre csak akkora eza kis hűtő mint egy CM Hyper TX2.es, súly ra is fele a GeminII.nek! Csak ennek is van 2.nagy problémája 1.legnagyobb baja hogy a gyári ventije eszméletlen hangos! (pedig minőségi DELTA venti van rajta) tehát azzal kell kezdeni hogy csere :O 2.gyakorlatilag sehol nem lehet kapni már!

[ Szerkesztve ]

(#4650) ThaBoss válasza DroiDMester (#4649) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jók ezek a Xigmatek hűtők, és azért az a HDT is sokat dob rá bizony.
A GeminII-vel nekem csak az a bajom, hogy öreg, ráférne egy nyugdíj. Szerintem a teljesítmény fele a pasztától és a ventitől függ. Ha megfelelően van kombinálva, akkor nagyon sokat lehet javítani a hűtő teljesítményén.
Jövő héten kedden elvileg jönnek a Swif 2-ők, olyanok, mint a tiéd, meglátjuk mire lesz úgy képes az öreg dög :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.