Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) deicide válasza Syracusa17 (#5499) üzenetére


deicide
veterán

Arctic Cooling Freezer 7 PRO rev2.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5502) Syracusa17 válasza deicide (#5501) üzenetére


Syracusa17
tag

deicide Köszi a választ. ;)

+36203380846

(#5503) Lacc88


Lacc88
senior tag

Sziasztok,vettem egy GA-P55A-UD3 lapot es az lenne a kerdesem,hogy hol van a bekapcsoló gomb? Mert nekem nincs most házam... Elore is koszi! :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#5504) deicide válasza Lacc88 (#5503) üzenetére


deicide
veterán

Az alaplap könyvében megtalálod, hogy melyik két tüskét kell a bekapcsoláshoz összeérinteni valami fémtárggyal (Power Switch néven találod a kis füzetben)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5505) Heffi válasza Lacc88 (#5503) üzenetére


Heffi
őstag

(#5506) Lacc88 válasza Heffi (#5505) üzenetére


Lacc88
senior tag

Köszi szépen ! megy a gépem ! :B

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#5507) Heffi válasza Lacc88 (#5506) üzenetére


Heffi
őstag

Nincs mit!

(#5508) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
egy bugyuta kérdés ,jelenleg i5 760-van amivel meg vagyok elégedve elég jól is megy kb 4.2 ghz-ig stabil
szóval semmi gondom vele
kérdés érdemes váltani 860-ra? tudom a ht a lényegi különbség ,de van ami kihasználja? pl:játék videószerkesztés stb.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5509) Lacc88 válasza zazahoho (#5508) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nagylajos_1 ! Itt lakik mellettem ! :DDD egyébként 3.46ghz-n ment a procija azt hiszem OC gombbal .

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#5510) SimonYana válasza zazahoho (#5508) üzenetére


SimonYana
addikt

Még most kezdenek a programok felfejlődni , hogy ki használják a HT-t , de még elég kevés van!
Játék fronton nem tudom.
Netezésre semmi képen!

® SimonYana ®

(#5511) dangerzone válasza zazahoho (#5508) üzenetére


dangerzone
addikt

Játékok terén nem gyorsabb.
Videóvágás, képszerkesztés alatt érezni lehet a különbséget.
Szóval ha csak munkára kell, akkor érdemes.

(#5512) deicide válasza dangerzone (#5511) üzenetére


deicide
veterán

Azt sosem értettem, mitől gyorsabb a HT. Ha a processzormagok 100%-ra vannak terhelve, akkor HT ide vagy oda, egy másik process futni ugyan fog, de sebességet csak a másik process kárára tud nyerni. Ha nincs 100%-ra terhelve mind a 4 mag, akkor meg azért nincs előnye, mert ha elindítod a másik alkalmazást, akkor talál magát szabad CPU kapacitást.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5513) helkis válasza deicide (#5512) üzenetére


helkis
addikt

[link] részben igazad van, de úgy lenne korrekt, ha azt mondanánk hogy alkalmazásfüggő..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5514) zazahoho válasza SimonYana (#5510) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi a választ.

dangerzone:köszi,,régen volt munka is bőven ,de mostanában :U ...szóval még őrlődöm

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5515) kalimist2


kalimist2
csendes tag

sziasztok,

egy hete vettem egy gigabyte p55m-ud2 lapot i5 750 procival és 4 giga rammal. tegnap próbálgattam a tuningot. 4 ghz-re (200x20) állítottam 1.365 vcore-ral, 1.3v körüli vtt/qpi, 1.1v pch, 1.65 dram.

linx-et indítottam és kb. a 25. körnél a gép kikapcsolt és már nem kapcsol vissza. bekapcsoláskor a phase led-ek felvillannak egy pillanatra és a ventillátorok is megmozdulnak és ennyi. kivettem a lapot és a proci foglalat felett az egyik kis ic-n egy pici púp van, körülötte enyhe barnás elszíneződés. ebből nyilvánvaló, hogy a lap elszállt. külföldi fórumokon találtam pár embert ezzel a lappal ugyanezzel a hibával hasonló feszültségeken. tom's hardware-n is olvastam egy cikket amiben p55 lapokat teszteltek és néhány típus ilyen feszültségeken kiégett. a probléma szerintük az, hogy ezeken a típusokon (a p55m-ud2 itt nem égett le) nincs hűtés a a foglalat körüli ic-ken és ezt a feszültséget már nem bírták. szóval óvatosan az ilyen lapokkal. p55m-ud4-re szeretném cserélni, remélhetőleg ott már nem lesz ilyen gond.

a kérdésem pedig egyszerű: a proci ebben az esetben kibírta? vagy számíthatok annak a cseréjére is? :((

[ Szerkesztve ]

(#5516) zH. válasza kalimist2 (#5515) üzenetére


zH.
senior tag

szerintem a proci kibírta.. kivéve ha túlfeszelte ,de szerintem csak a lap szállt el. mondjuk én csodálkozom ,hogy azzal a lappal elindult 4gigán.. :D egyébként szerintem ud3r bőven elég

[ Szerkesztve ]

just be

(#5517) kalimist2 válasza zH. (#5516) üzenetére


kalimist2
csendes tag

köszi a gyors választ. bízom benne, hogy "csak" a lap adta meg magát, másoknál is az volt a gond. ud3r a közel 40k árával nekem sok, szeretnék 30k alatt maradni.

ja, a tápom chieftec ctg500-80p és a gépben van még egy radeon 4870, egy hd és dvd társaságában. gondolom a táp is elég ehhez a konfighoz.

(#5518) zH. válasza kalimist2 (#5517) üzenetére


zH.
senior tag

oops ,elnéztem a lapot. :D sorry.
a táp bőven elég ,lazán bírja a vga/cpu tuningot is.

just be

(#5519) Lacc88 válasza kalimist2 (#5515) üzenetére


Lacc88
senior tag

Nekem is elszállt egy Asus p7p55D Evo ... lap 4.2es LinXnel 93 foknál ..... eldurrant , lehet nem is kapom vissza a 36 ezres lapot ... vagyis nem cserélik szerintem ................... :W

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#5520) zazahoho


zazahoho
őstag

tudsz írni fesz adatot ,hogy hol röppent el?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5521) pgergo


pgergo
tag

Nah hála megérkezett az i7 870-esem, és nagyon meg vagyok vele elégedve.
Egyetlen hibája a gyári hütő.. nagyon hangos ás nem nagyon hűt mert felmegy 80-90 fokra is.
Szeretnék venni valami jó hűtőt!
Néztem, ami tetszik az a Cooler Master V8 de az jó az 1156 osokhoz?
Milyen hűtőt ajánlatok ár/érték arányban?

Köszi!
:C

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#5522) subaruwrc válasza Lacc88 (#5519) üzenetére


subaruwrc
félisten

az egy dolog hogy a cpu milyen forró volt, a vrm-ek kb 110 fokosak lehettek, miközben a cpu valami 100A felett szippantott a socketből
ezért nincs értelme a linx-ezésnek ilyen hőfokoknál

(#5523) zazahoho válasza pgergo (#5521) üzenetére


zazahoho
őstag

true ,mugen2 noctua de sokféle van ,10 ezer alatt ne is remélj jófélét :N
ez a 80-90 c az alpon ,vagy kicsit megpiszkálva :F

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5524) Heffi válasza pgergo (#5521) üzenetére


Heffi
őstag

A V8-s szerepel a Cooler Master 1156-s listájában, de nem épp az olcsó kategória. Én a helyedben olyat keresnék, ami jó nagy és sok hőcsővet (Heat-pipe) tartalmaz, lehetőleg csak vörösrézből van (ennek majdnem 2x akkora a hővezetési tényezője mint az alumíniumnak), és lehessen rátenni egy szabvány 12 cm-s ventit. A lefogatás általában megolgható egy univerzális vízhűtőblokk rögzítővel, ha nem éppen az 1156-s foglalatra tervezték.

(#5525) pgergo válasza zazahoho (#5523) üzenetére


pgergo
tag

80-90 Fok max terhelésnél és alapon..

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#5526) zazahoho válasza pgergo (#5525) üzenetére


zazahoho
őstag

szerintem az sok ,bár nem sokat ér a gyári hűtő,na de ennyit sem:.... :U
előttem író -nak igaza van ,de a réz hűtő kb 70% többe is kerül.mx2 pasztával az általam felsoroltak jól teljesítenek(tapasztalat,i7 920-930 4 ghz-n nem ment 70 c főlé :N )de a legnagyobb és majdnem legdrágább NOCTUA NH-D14 .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5527) veréb válasza pgergo (#5521) üzenetére


veréb
tag

szia! nekem i5 750-em van és hozzá egy v8-as az alaplapi oc gomb benyomása után 3320ghz-n ment a proci és 30-31fokos volt! szerintem a v8 egy jó választás! :R halk és hűt :Y

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#5528) zazahoho válasza veréb (#5527) üzenetére


zazahoho
őstag

nekem is hűvös 3.8 ghz-n 55c alapon pedig 30c,de neki 870-s van :Y ami azért kicsit más

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5529) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

alaplapos kérdés, de inkább tőletek kérdezném, mint a céltopicban.... :B

P7P55 WS Supercomputer vs. GA-P55A-UD7

a 24 fázis, vagy egyebek miatt a giga sokkal jobb tuningban? vagy nem?

és számomra nem egyértelmű, hogy a giga is tud-e 2*16* sli-t, mert nem látom az nforce200 chipet. de a leírás 2*16-ot említ, és nem írja külön, hogy sli csak 2*8 lenne. pedig a p55 úgy tudom, csak max 2*8-at tud... (és az nem nem lenne elég a 480 sli-nak.)

:F :U

:R

magamtól a giga jobban tetszene... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5530) deicide válasza szab.tam (#5529) üzenetére


deicide
veterán

A kérdés, hogy tuning alatt mi értesz? :DDD Az intel lapomon 4 fázis van és megy gond nélkül 4GHz-en (BLCK 190 * 21).

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5531) szab.tam válasza deicide (#5530) üzenetére


szab.tam
nagyúr

4 fázis, 4 giga. villanás megvolt. a látásom is elment egy pillanatra... :DDD

azért kicsit bővebben kifejtem:
az, hogy 40, vagy 65k lesz az ára, másodlagos. ha már váltok, szeretném elsőre eltalálni a tutit. ezt az állandó cserélgetős bohóckodást, amit a 775-tel műveltem, kihagynám...

a procit még nem terveztem el blele.
igazából se ht, se int. gpu nem kéne, viszont a lehető legnagyobb órajeleset szeretném.
de ez már igen pénztárcafüggő. a lapból viszont jót szeretnék.

de mind1, majd olvasgatok teszteket.

tuning alatt meg mit értek... szerinted? :DDD

ezek aprocik, ahogy elnézem 3.8-4.5-ig elmegyeketnek.
ha kifogok egy jobb példányt, akkor ne a lap legyen a szűk keresztmetszet, mint most pl...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5532) deicide válasza szab.tam (#5531) üzenetére


deicide
veterán

Tuning alatt érthetnéd azt is, amit én, hogy menjen 4GHz-t (amit pl kb minden i5 760as tud), vagy azt is, hogy a 4.5GHz is kevés... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5533) szab.tam válasza deicide (#5532) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mindenképpen a felsőbb régióban gondolkozom. esetleg vizet is fog kapni. csak a proci. lap nem, az marad saját hűtés. hacsak nics integrálva az nb blokk...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5534) szab.tam válasza szab.tam (#5533) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mindenképpen a GA-P55A-UD7 lenne a szimpatikus.

az a kérdés, hogy van-e valami gyengéje, ami a laikusnak kívülről nem látszik? (viszont ha valaki itt már használt ilyet, az tudhatja...)
mi újság a 2*16 sli-jal: tudja-e?
és van-e abban az árkategóriában sokkal jobb? (vagy esetleg nagyon picit felette.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5535) Heffi válasza szab.tam (#5534) üzenetére


Heffi
őstag

Rajta van az NF200 chip, amit hiányoltál.

[ Szerkesztve ]

(#5536) Beast007


Beast007
aktív tag

Hello emberek, nekem lenne egy kis problémám a húzott rendszeremmel remélem tud valaki segíteni.

Előszor is a konfig:

Gigabyte GA P55A - UD6
Intel Core I7 860
G. Skill F3-19200CL9D-4GBPIS

Jelenleg a proci 4Ghzn fut stabilan , kb. júni eleje óta a memória 2400Mhzen.

Ezeket az értékeket az XMP profil beállításával értem el + a szorzót húztam a procin. Minden fesz. beállítás auton van , és így ilyenek a feszek terhelés alatt:

Amint látjátok a QPI/VTT Voltage nagyon magas , de amint auto helyett magamnak állítom a feszt. egyből fagy a rendszer ( 1,3V alatt os. sem tölt be! :( ).
Ha valaki esetleg tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

(#5537) szab.tam válasza Heffi (#5535) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. thx. :R

az oldalukon azért ezt feltüntetném. az asus supercom-oknál pl. ki van írva....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5538) gizmo20 válasza szab.tam (#5531) üzenetére


gizmo20
tag

nekem elég a 3 fázis is 3x16A :C

Have A Nice Day

(#5539) deicide válasza gizmo20 (#5538) üzenetére


deicide
veterán

szerintem nem a tápra gondolt, hanem a cpu-t tápláló fázisok számáról...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5540) Genji válasza szab.tam (#5534) üzenetére


Genji
őstag

Nekem ilyen lapom van és tudja a 2x16 SLI-t. NB vízblock is van hozzá gyárilag. Tuningban is bajnok. Ez a te lapod szerintem! .

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5541) dangerzone válasza Genji (#5540) üzenetére


dangerzone
addikt

"Tuningban bajnok"
Mert nálad konkrétan mit tud?
Tud annyival többet, mint amennyivel magasabb az ára?

(#5542) Genji válasza dangerzone (#5541) üzenetére


Genji
őstag

Túl régóta nincs meg és nem volt túl sok időm vele szórakozni még, inkább külföldi tesztekre hivatkozva tettem a kijelentést. :B Egyelőre 21x200ra próbáltam rá 1.4von az ibt stabil volt. Eredmények szerintem hamarosan várhatók screenekkel. :K

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5543) dangerzone válasza Genji (#5542) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát akkor várjuk azokat az eredményeket.
Igazából én normális feszültséges, stabil eredményekre vagyok kíváncsi.
Mert az tény és való, hogy szárazjéggel, 1,8V-on jól megy az ud7 :)

(#5544) Genji válasza dangerzone (#5543) üzenetére


Genji
őstag

Max 1.35v-on próbálom elérni a lehető legjobb stabil eredményt. Bizakodó vagyok 1.0von ibt stabil alapon. Legkésőbb hétvégén megpörkölöm. ;]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5545) G@ß! válasza zH. (#5421) üzenetére


G@ß!
őstag

ffodi & zH. : Nekem 1,425V kell a 4.0Ghz-hez... (adataim a nevem alatt találhatók)
Cpu feszen kívül csak a Qpi-t emeltem (1,21V) ...
Ötlet?

(#5546) ffodi válasza G@ß! (#5545) üzenetére


ffodi
veterán

Elég sok múlik azon, hogy milyen példányt fogsz ki. 20*200-hoz nekem pl 1,25V-os QPI kell. Amúgy nálam a beállítások biosból(jelen pillanatban):

215*20=4300MHz
Vcore: 1,3935V
QPI: 1,25V
CPU PLL: 1,9V
PCH: 1,14V
Ram: 1,66V
CPU clock drive: 900mV

a többi normalon........

Egyébként a stabilitás nézőpont kérdése. Mert nekem ilyen beállítások mellett, az everest bench megy órákon át(2+), lefut simán a 32m-es Hyperp, de mondjuk az IBT néha a második kör után elhasal.

Az IBT-ben az az érdekes, ha alapbeállításon tesztelek, akkor végez kb 95-100s alatt, de néha eldobja magát a második kör után(mindig ott). Ha úgy állítom be, hogy max terhelés, de csak 2 kör, akkor simán lefut, és az idő 100s+, szóval tovább terheli mint az alap, és nem dobja el. Ha több mint 2 körre állítom, akkor természetesen itt is sokszor eldobja a második kör után.

Igazából, nem nagyon hat meg az IBT, mert sehol máshol nem fagy le, nincs kékhalál stb, egyszóval stabil a mindennapos használat során, és nekem ennél több nem is kell. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5547) G@ß! válasza ffodi (#5546) üzenetére


G@ß!
őstag

Jó, de neked i5 750ed van... :)

(#5548) ffodi válasza G@ß! (#5547) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, tudom.

A fesz értékeknek szerintem elég hasonlóan kéne alakulniuk. Mondjuk 860 4gigán 1,4V+-on már fűt rendesen, úgyhogy azt hűteni is kell, jó látom vízhűtésed van, de akkor is. :)

Amúgy ekkora órajelen, ilyen fesszel, milyen hőmérséklet értékeket produkál a cucc?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5549) G@ß! válasza ffodi (#5548) üzenetére


G@ß!
őstag

LinX terhelve 74 fok 1,425V-on... :)
De így használom: 3,5ghz 1,25V -> 60fok.
Elég jó, bár polír nem ártana :P

(#5550) gizmo20 válasza ffodi (#5546) üzenetére


gizmo20
tag

én pl csak ibt-t használok,ha bírja a 25 kört akkor nyerő,hiába 60 fokos,amit tudni kell hogy játékoknál alig éri el a 50-et,most kicsit elrémisztettetek a tuningtól mert 2 illetőnek is leégett az alaplapja.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.