Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) mpierre válasza tamas01234 (#12150) üzenetére


mpierre
veterán

Elsőre állíts mindent defaultra. Nézd meg úgy. Azért egy magon terhelve csak el kéne érnie a turbo órajelet... Az összes magot terhelve nem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12152) tamas01234 válasza mpierre (#12151) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Csak azt nem értem h ha az alap órajel 2.93GHz akkor miért 3.20GHz-en indítja és ha elkezdem terhelni miért lefele viszi az órajelet. Ha meg eleve booston indítja akkor se stimmel mert a boostja 3.60GHz

(#12153) mpierre válasza tamas01234 (#12152) üzenetére


mpierre
veterán

Ezért írtam, hogy állítsd defaultra. Ha akkor is megkapod a +2 szorzót, akkor ez így van. Giga ficsőr.

Ha az összes magot terheled, akkor az alapórajel fog beállni (2,93GHz), mert a turbó, a 1156-nál csak egy magos terhelésre vonatkozik. A két magos terhelésre már nem emlékszem, hogy ott ad-e turbót és ha igen, mennyit....
X58-nál ezt úgy lehetett kilőni, hogy a c-statek közül, ami a proci energiagazdálkodását igazgatja, kikapcsolta az ember és így nem vette vissza a szorzót. Mivel nem k-s a procid, így te biciklit tuningolsz.

Vagyis, ha 750-nél mindig - összes magra - megkaptad a turbót, akkor ott volt difis a rendszer. :F Most jól megy. Egy mag: 3,6; 2 mag: passz, 4 mag: alapórajel.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12154) tamas01234 válasza mpierre (#12153) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Ahha

Akkor lehet hogy itt lesz a kutya elásva mert a 760-as K-s proci volt ez meg nem.
És ezt a tesztet milyen progival tudnám végrehajtani? Esetleg logolhatna is.

A boisban egyébként az irja h az alap órajel 2.93GHz és a turbo 3.20GHz, és akkor hol van a 3.60GHz turbo???Szval az én értelmezésem szerint mikor indul a gép 2.93GHz-t kellene kiírnia és ha terhelem az 1-es magnak kéne felmennie 3.60GHz-re.

(#12155) Formaster válasza mpierre (#12153) üzenetére


Formaster
addikt

Ez érdekes mert a 880-as procim 8 szálas terhelés alatt is megy a húzott 4 Ghz-en. Akkor ez most hogy van?

(#12156) mpierre válasza tamas01234 (#12154) üzenetére


mpierre
veterán

Aszongya hogy. 1 magot a Prime 95-tel fogsz tudni terhelni. Nem kell szénné futtatni a dolgot. Megnézed, aztán ki is lőheted.

A 2,93GHz az alapórajel. Ha 1 magot terhelsz - bármelyiket - akkor kapod meg a 3,6GHz-t. Ezek alapján a 3,2GHz az a 2-3 magos turbó lehet, gondolom ez van beállítva a giga által a biosban. Ezen nem fogsz tudni változtatni.

@Formaster: Mert te tuningolod és kikapcsoltál pár a c-statet, vagy a lapod automatán kilövi, ha tuningolsz. De esetleg visszakapcsolható, ez feltételezés, nem ismerem a lapod.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12157) Formaster válasza mpierre (#12156) üzenetére


Formaster
addikt

Asus p7p55d premium felső kat. lap. Teny h a c-state kilőve, hozza is a 96 fokot prime alatt ;]

(#12158) tamas01234 válasza mpierre (#12156) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Leteszteltem egy magra ugyan úgy 3.20GHz a maximum amit elér

Olyan mintha valami ott lekorlátozná

[ Szerkesztve ]

(#12159) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Előreláthatólag én is beszállok az 1156-os platform csodálatos világába. :D

Az összeállítás:
i7 860
Arctic Freezer i30
MSI P55-GD85
Hynix 4x2GB 1333MHz

Néhány okosságot szeretnék kérni, hogy tuning terén nagyjából milyen értékekkel próbálkozzak? 4GHz lenne a cél.

(#12160) tamas01234 válasza tamas01234 (#12158) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Szerintem rájöttem a hibára a procinak a szorzóját nem engedi feljebb és eleve nagyobb szorzóval indítja mint amivel kéne.

Ezért van az h eleve 3.20GHz-et ír mikor indítom a gépet.Ami érdekes mert ha pl lejebb veszem akkor a valós értéket mutatja
A boost viszont azért nem jó mert amikor rátenné a boostot akkor letiltja a szorzót. :W :W

Na erre kéne valami okosság :F :F

Ui: Ha felhúzom 3.20GHz fölé akkor nem veszi le az órajelet 0% használat mellett sem, fixen ott marad.(Pl:Most felraktam 3.80GHz-re és ott is áll mint a szög)

[ Szerkesztve ]

(#12161) sfdrakex válasza tamas01234 (#12160) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lentebb írták és nem láttam válaszoltál-e rá, de a biost deafultra állítani már próbáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12162) tamas01234 válasza sfdrakex (#12161) üzenetére


tamas01234
csendes tag

Igen frissíteni is defaultra is régebbit felrakni is :K :K

(#12163) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Stressz teszt alatt meddig mehetek el hőmérséklet ügyileg? Jelenleg 3.7GHz-en kap 1.264V-ot terhelés alatt, így LinX közben max 85 fok volt a legmelegebb mag, de játékokban maximum a 70 fokot üti meg.

(#12164) Formaster válasza Yézi (#12163) üzenetére


Formaster
addikt

Akármeddig, úgyis throttlingol ha sok neki. Én jártam már 97-98 foknál is a 880-al ;]

(#12165) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mennyire gáz ha két mag közt akár 17 fok különbség is előfordul? :Y 4.1GHz 1.384V, Alpenföhn K2 hűtővel, alatta MX2-es paszta.
Lehetséges esetleg megskalpolni az i7 860-ast? Úgy emlékszem ezek még forrasztva vannak, így a delid nem opció...

(#12166) CirrMee válasza Yézi (#12165) üzenetére


CirrMee
addikt

Ekkora órajelen, ekkora fesszel szerintem simán előfordulhat. Ahogy a max értéket elnézem, ott már a throttling is befigyel a negyedik magnál. :)
Delid: nekem is forrasztás rémlik.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12167) Formaster válasza Yézi (#12165) üzenetére


Formaster
addikt

A forrasztottat is lehet delidelni ;] Nekem is 15 fokok voltak kb, majdnem bele is mentem a delidbe, de jobb lenne rá egy szakit keresni. BGA szervizessel megpróbálhatod megcsináltatni.

(#12168) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

GIGABYTE GA-H55M-USB3 alaplapba melyik a legerősebb proci, ami belemegy? Most egy i7-860 van benne, van értelme ár/értékben lecserélni a procit?

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#12169) CirrMee válasza Warpig (#12168) üzenetére


CirrMee
addikt

Értelmetlenséget kérdezel - egy szorzózár nélküli procit (ami büntetlenül lehet húzni) semmi értelme másik (kb ugyanolyan) szorzózár nélküli procira cserélni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12170) Warpig válasza CirrMee (#12169) üzenetére


Warpig
aktív tag

Oké, rendben. Nem igazán van tapasztalatom ezzel a procival még.
Melyik beállítás az, hogy ne változzon a szorzó? CPU-Z-ben folyamatosan változik, gondolom a számolási igény szerint. Vagy nincs hátránya, ha maga szabályozza?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#12171) mpierre válasza Warpig (#12170) üzenetére


mpierre
veterán

Gyak ígény függvényében szabályozza az órajelet, ha nem kell kapcsold ki biosban az energiatakarékos ficsőröket és máris fix órajeled lesz.

Ha tuningolsz, akkor van értelme kikapcsolni, amúgy csak nagyobb hőtermelésed lesz, ami zajosabb gépet eredményez.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#12172) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Mit tud egy i7-870 egy i5 2500k-hoz képest, tuningokkal és anélkül? Melyiket ajánljátok?

(#12173) Formaster válasza RAiN91 (#12172) üzenetére


Formaster
addikt

2500k nyer, alapjáraton is :R

(#12174) vcsabika


vcsabika
tag

Sziasztok!

Adott egy i5 760 stabilan 4gh-re huzva. A vga egy 6950. A problemam, hogy f1 2017-kozbe folyamatosan akad a kep, par masodpercenkent. A grafika minimumon van. Ennyire gyenge lenne meg 4ghz-re huzva is? Atlagba nincs meg a 30fps-se. OS egy win 8.1, talan ez lehet a baj?

(#12175) Formaster válasza vcsabika (#12174) üzenetére


Formaster
addikt

Talán az. A 8.1-et gyorsan húzd át egy 10-re. Szerintem annak a 4 magnak 4GHhz-en meg kéne legyen fixen a 30 fps. Biztos ami biztos futtass le egy LatencyMon progit is game közben és linkeld be a képet.

(#12176) sfdrakex válasza vcsabika (#12174) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hány vinyó van a gépben? Mik futnak közben?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12177) Kaslerka válasza vcsabika (#12174) üzenetére

Szia!

A procival biztos nincs gond, nekem ugyanaz a proci 3800-on gtx 1060-3G-vel 60FPS az F1 2017...

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#12178) vcsabika válasza Kaslerka (#12177) üzenetére


vcsabika
tag

Ujraraktam a windows 10-el. Ugyan az csinalta. Felraktam 4.4ghz-re es meg mindig nagyon akadt. Letoroltem a catalyst control center es elmult a szaggatas, de meg mindig keveslem az fps-t. Este megprobalom a memoria idoziteseket lejebb venni hatha feljebb megy a minimum fps. Amugy durva, a regi amd kartyakat maga az amd lassitja be a ccc-vel. (Gondolom forcol valami kepjavitot h azt hidd lassu a kartya es vegyel vegre ujat!)

(#12179) CirrMee válasza vcsabika (#12178) üzenetére


CirrMee
addikt

Talán fordítva: minél régebbi a kártya, annál kevésbé éri meg foglalkozni vele a programozóknak (optimalizálás).

Az a proci normális tempóval (3.6-4GHz), egy normális kártyával a legtöbb játékhoz ma is bőven elég.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#12180) Formaster válasza vcsabika (#12178) üzenetére


Formaster
addikt

A 6950 egy kb 8 éves kártya, abból is a gyengébbik verzió, nem a 70-es. Sztem a 30 fps kb reális.

(#12181) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
1 éve OC-zok. Az everyday max órajel a célom alacsony fogyasztás mellett.
Jelenleg X3480 procival 4340MHz a csúcsom vízzel, 1,41V-on, de szeretnék tovább menni. Innentől bármit húzok feljebb, nem stabil, sőt, néha egy lemez I/O művelet befagyasztja, tehát már ez a 4,34 se igaz. A lap egy Asus Maximus III Formula. Nem tudom, hogy a proci határait értem-e el, vagy én vagyok tudatlan. El szoktam olvasni mindent, de most tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi. Például ott van a clock skew, amit hiába piszkáltam. A PLL, IMC, PCH feszekkel tisztában vagyok, DDR időzítésekkel is. C-statek dolgait is értem, és tudom, C3-nál túl sokra ne számítsak, de C1 vagy alatta elmegy az utcában a világítás, annyi áramot eszik a vas. Hűtöm a hűtendő dolgokat, PCH-t, VRM-eket, egyéb forrósodó IC-ket is bordával.
Tudtok mondani/mutatni valami biztatót, amerre tovább lehet menni?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#12182) Formaster válasza IO.sys (#12181) üzenetére


Formaster
addikt

Csere... Én I7 880-al tudtam kb ugyanezt hozni, még elviselte az 1.43-as feszt is, de annyira nem nyer az ember semmit ezekkel az 1-200Mhz-ekkel, hogy az nemigaz. Próbáld meg pénzé tenni és átülni egy K szériás vasba. Végigjátszottam én is mindent, egyszerűen ez a vége, nem tud többet, de ha tudna is értelmetlen, mert maga az architektúra már nagyon sovány. :( Ha 5Ghz-re húznád se tudna annyi számítást elvégezni, mint mondjuk egy 4770k pl 4.2-n. :N

[ Szerkesztve ]

(#12183) IO.sys válasza Formaster (#12182) üzenetére


IO.sys
őstag

Ezekre már én is mind rájöttem, csak vitt a lendület meg a kíváncsiság. Ryzen tuning lapon gondolkodok. Köszi!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#12184) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Nekem Asus Maximus III Extreme van napi használatra, mostanában minimális OC-val, de érződik rajta az idő vasfoga :) SSD-kezelés / sebesség lassú. Néha kék halál / fekete képernyő kizárólag egérmutatóval Win10 indulásakor előfordul (CTRL+ALT+DEL -> Újraindítás megoldja de hardveres gomb nem). Lehet a RAM-ok vacakolnak, van 4db modul benne, vagy egy eldugott kondi megöregedett (használtan vettem, ki tudja mennyire hajtották), de együtt tudok élni így is vele.
Hangkártyám sajnálnám lecserélni, így PCI-os lap a tuti :DDD

Mondjuk egy gépcsere a villanyszámlán is biztosan meglátszana :DD

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#12185) IO.sys válasza HornedReaper (#12184) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem is használt (nyilván), BIOS profilokból ítélve Németországból jött, a profilbeállításokat átnézve nem volt széthajtva, mert nem igazán vágta a tulaj, mit mennyire lehet húzni. Kb ott állt meg, ahonnan én indulok. Utána lévő tulaj meg azt se tudta, mi az az OC, úgyhogy az állapotának megfelelő áron tolom fel apróra. :)

Apropó Maximus III formula + X3480 + 16 GB (4x4) 2000MHz Corsair RAM eladó lesz.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#12186) HornedReaper válasza IO.sys (#12185) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Úgy is van :)
Amúgy lehet enyémmel sem lenne semmi gond, ha nem 1-2 éves Windows csücsülne rajta újratelepítés nélkül :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#12187) IO.sys válasza HornedReaper (#12186) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát az már öreg. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#12188) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Asus P7F-E alaplapról van itt tapasztalata valakinek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12189) envagyok


envagyok
veterán

Nem kicsit halott ez a topik :)

ASrock P67 transformer-el szívok, Windows 10 alatt nincs hang, és az USB3 is szarakodik. (bill-t néha nem ismeri fel, ha fel is ismeri, akadozik)

Windows 7-el alapból megy a hang.

Realtek alc892 az integrált hangkártya típusa, win 10 alatt próbáltam az alapból felrakva és a Realtek oldaláról leszedett 2.82 és a lap support oldalán is található win7-hez írt drivert.

Találkozott valaki ilyennel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12190) Speed® válasza envagyok (#12189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pedig diliprojecthez jó a platform, ha talál az ember épkézláb lapot ugye :)

Realtek Audio P55-UD3/P55-GD65el nálam rendben volt, kellene menjen.
USB3 Etron? Gyártó honlapján semmi? Mondjuk a bill/egér USB2be való.
Ezeken még külső, első reves Etron vezérlők voltak többnyire, azok trék..
Még 1155ben is sokan szívtunk velük, míg eljöttek a javított B3 chipsetek.

[ Szerkesztve ]

(#12191) envagyok válasza Speed® (#12190) üzenetére


envagyok
veterán

Etron az usb3, hát az tényleg nagyon gagyi.
USB3 penről jó a másolás, ott nem akadozik :/
Feladtam a harcot, marad a windows7, azzal van hang.
Win 10 alá akármivel próbálkoztam, néma maradt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12192) Speed® válasza envagyok (#12191) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kell egy hangkari max., lehet fillérekért is találni.
Milyen procival tolod?

(#12193) envagyok válasza Speed® (#12192) üzenetére


envagyok
veterán

i7 870
Sajnos nem nekem lett, egy ismerősnek raktam össze gépet belőle.
Az érdekes az, hogy win7-el szól tökéletesen.
Most jött egy i7 860 ASUS P7P55-el, azon rendben van a hang win10-el is.
Érdekes egy cucc ez a 1156-os. A ramokat sem mind1, hova rakja az ember.
Magamnak marad az X58 :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12194) Speed® válasza envagyok (#12193) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az hibátlan. RAM nálam full DIMM, ráadásul 2000C9, mellette X3440@4GHz, korrekt tempóban halad, RX580al minden flottul fut.

(#12195) HornedReaper válasza Speed® (#12194) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem is működik még a régi jó öreg technika (i7-870 + GTX680), de azért fogyasztásban már eljárt felette az idő :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#12196) petersomo válasza HornedReaper (#12195) üzenetére


petersomo
csendes tag

Van konkrét adatod esetleg? Érdekelne.

(#12197) Speed® válasza petersomo (#12196) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

OC nélkül ~100W, 24/7 OCval ~150, ereszdelahajam üzemmódban akár 200+ is..nem véletlenül sültek a socketek akkoriban :)

(#12198) petersomo válasza Speed® (#12197) üzenetére


petersomo
csendes tag

Köszi az infót!
Én i5-650-nel kezdtem, aztán i7-880 egy rövid ideig, és végül egy i7-870S (82W) maradt a gépben, pont a kisebb fogyasztás miatt. Mérőm nincs, csak a villanyszámlát figyeltem, ami valamiért nem túl pontos :DDD , illetve közben el is költöztem.

(#12199) Speed® válasza petersomo (#12198) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Felesleges ezen spórolni..ami takarékos, lassabb is..egységnyi munkát kb. egységnyi fogyasztással végez el..amúgy a 880 alulfeszelve ugyanúgy lehetett volna spórolós.

(#12200) petersomo válasza Speed® (#12199) üzenetére


petersomo
csendes tag

Fiatal voltam, és bohém, most már így marad. :D Annyira úgysem vagyok se gémer, és különösebben a nagy számítási teljesítmény sem fontos.
Az újabb gépem legalább 6th gen lesz, majd veszek egy T-s procit, hogy nyugodt legyen a lelkiismeretem. :)

(#12201) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv!

Problem...

Van egy ASUS P7P55D-E alaplap, amiben van egy MSI RX 480, ami nem hajlandó csak PCI-E 2.0 x8-ban menni.

Win10, i7 860

Tud valaki segíteni? (ha egyáltalán nézi még ezt a topikot valaki..)

https://tinyurl.com/phnas

(#12202) N_A_S válasza N_A_S (#12201) üzenetére


N_A_S
veterán

Problem solved

Az Enhanced USB 3.0 -át kellett kikapcsolni

https://tinyurl.com/phnas

(#12203) ricsi99 válasza N_A_S (#12202) üzenetére


ricsi99
addikt

Vannak még csodák :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12204) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Az normális hogy i7-870 gyári rézmagos hűtővel felmegy 95-99 fokig AIDA stresstest alatt?

Kicsit gondoltam játszok ezzel az architektúrával, de rettenetesen melegszik.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12205) Speed® válasza envagyok (#12204) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesen normális, gyári hűtővel max. erős undervolt mellett fogható meg. OCval meg pláne kazán, 150+W már egy kis alapfesz körüli bohóckodás is.

(#12206) envagyok válasza Speed® (#12205) üzenetére


envagyok
veterán

Sőt 5 perc után be is throttlingol :D
Mindez teljesen alapon, semmi tuning,és még meleg sincs a házban.
Akkor a gyári hűtések felejtősek?
Ezeket lehet delidelni, vagy forrasztottak?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#12207) Speed® válasza envagyok (#12206) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Forrasztott, akár az 1366, ahhoz más téren is hasonlít.
Kell egy jobb hűtő rá, ennyi :)

(#12208) regener


regener
veterán

Kicsit necro, de sebaj.

i5 750, XMP profil bekapcs (FSB 160-ra magától ugye, ram meg 1600 lett így ahogy kell lennie), plusz a szorzót feltolva a max 21-re így néz most ki:

Hűtő terv egy SE224XT volt, de végül egy nagyon akciós Gammaxx 400 V2 lett ami 72°C-ig engedte csak fel órákon át játszva is.

Az alaphoz képest érezhetően fürgébb.
Kell valamit állítani még?

(#12209) Speed® válasza regener (#12208) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

ASUSban nekem anno ment a Turbo is OC mellett, 167Mhz FSBvel szépen ugrált 3.5-4GHz terhelt szálak függvényében..egyébként nem muszáj 1:1 mennie a DRAMnak, a prociban jellemzően több van allcore. Próbálkozhatsz alacsonyabb szorzó mellett magasabb FSBvel is, kérdés meddig partner a lap (a jobbak 200+ is stabilak nem szétfeszelve), ill. nyilván a proci is.

(#12210) regener válasza Speed® (#12209) üzenetére


regener
veterán

Turbó kézileg be van kapcsolva biosban, de nem megy feljebb. HWInfo szerint konkrétan 7Ghz+ értékeket ad le a proci egyszálas terhelésen.

Gondolom az nem ennyire fapados lap volt, itt ennek is örülök hogy bebootolt és nem volt hiba eddig :DDD
Memória így is csak egy csatorna, duálban nem elérhető a fele memória a windows részére, mindegy melyik slotban próbáltam és milyen beállításon (másik rampárral se, vagy a proci vagy a mobo hibás).

Bár filózok egy i7 860-on, azt elég olcsón lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#12211) Speed® válasza regener (#12210) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Anno nekem is kétpálcás VRMel szerelt volt a P7H55M,
emiatt is használtam úgy, 1.2V mellett, topflow hűtővel.

Proci érintkezőinek radír+alcohol, RAMoknak ugyanez..
DIMMekből 1+3 (2 fehér) megy a DC 2 modullal, próba,
néhányszor pattintsd ki-be, hogy frissüljön a kontaktja.
Mellé gondolom azonos szervezésű modulokkal tolod?

i7-860..akkor inkább olcsó X3440, light OCval @i7-880.

(#12212) regener válasza Speed® (#12211) üzenetére


regener
veterán

Azonos modulok igen, másik rampár (2+2GB) is próbálva volt.
Megy duálban ha 1+3-ban van, viszont a 16-ból csak 8GB használható felirat fogad a win rendszerfülön és biosban is csak 8-at ír aktív memóriának a 16 helyett. Singleben pedig mind a 16 megy.

Procit majd hétvégén kiszedem és megkapja a magáét, ha úgy sem jó marad ez mert akkor a lappal van valami.

Xeon nem kapható sehol... max ebayen hónapos szállítással, 860 pedig "csak" 15font (~7120ft jelenleg) 2 nap alatt szállítva boltból 2év garival, azért merült csak fel.
Van 870 is, de az már 23font szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#12213) Speed® válasza regener (#12212) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha SC megy a 16, örülj, hivatalosan 16GB/4 DIMM támogatott.
Nekem is van jópár (komolyabb) 1156 lap/proci, ami nem eszi.
Szóval lehet szimplán 4x4el kellene próbálkoznod, az működik.

Xeonból itthon nem nehéz találni, ma is vettem egy 3470et :B
Érdemes türelemmel várni vagy aprót túrni, ha spórolnál ezen.
Más kérdés, hogy a lapod VRMje miatt igazából nem jó ötlet..
Papíron ugyanaz a TDP, a valóságban a Lynnfieldek zabálnak,
cserébe a HT ritkán hoz annyit, ami órajelben nem pótolható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.