Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) szasanyi válasza LW (#4148) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, ez elég jó indulásnak. Lassúnak én a főkapcsoló megnyomása és POST képernyő megjelenése közti időt, illetve annak eltűnésének (azaz Win betöltésének megkezdéséig eltelt) idejét értem. Aztán látható az is, hogy lassan olvassa be és írja ki a POST képernyőn a SATA portokat is, amin mindössze csupán 2 eszköz van (HDD és ODD) a többi üres. :U
Alapfesz alatt mit kell érteni ez esetben? AUTO, esetleg Normal vagy manuálisan megadott feszültség értéket? Megjegyzem amúgy, hogy P35/P41/P43 esetében a RAM sebesség emeléséhez nem kellett az FSB-t emelni, mert az FSB:DRAM arány nem csak csökkenthető, hanem növelhető is volt. Persze sokat nem hozott alap CPU esetén, de mégis...
Te amúgy melyik slotokban használod a 2 db RAM modult? Nálam csak az 1-3 slotokba téve megy DC módban, 2-4 esetén sípol a lap és el sem indul... ez normális amúgy?

ffodi: igen, láttam a konfigod. Azért "nem vagy mérvadó" mert nagyon túlhajtod a rendszered (ami persze nem baj, ha jól megy), míg nekem a DDR3 1600Mhz és a hozzá tartozó ideális CPU beállítások a célom. :B

(#4152) LW válasza szasanyi (#4151) üzenetére


LW
őstag

Igazad van. FSB:DRAM őrület miatt kellett emelni, hogy 1:1-be menjenek. :D
A bios nekem is tovább gondolkodik az előzőnél, de nem vészes.
Az alap a "normal".
Nem próbáltam, kézikönyv alapján raktam bele a slotokba, egyszer kipróbálom 2-4-ben is.
Tehát így vannak benn :|:| . Kettőspont az üres, a csík a foglalt. Szerintem normális, hogy hibát jelez, ha nem így vannak.

[ Szerkesztve ]

(#4153) robyeger válasza fsb1000 (#3924) üzenetére


robyeger
addikt

Feltelepítettem a GTA4-et. Van erőforrás igénye az kétségtelen, az 1GB videó memóriámmal minden grafikai beállítást maxra tudtam tolni 1280x1024-ben kivéve a látótávolságot, ami 30-lett a 100-ból. A belső benchmark-ot használtam, ami tényleg elég gyér, mivel csak az átlag képkocka számokat adja. Ime az eredmények (patch v1.0.4):
-2mag 2.8Ghz 3Mb L3 cache noHT, noTurbo: 37.83 fps
-2mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache noHT, noTurbo: 50.26 fps
-2mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache, HT, noTurbo: 56.52 fps
-2mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache, noHT, Turbo: 57.03 fps
-2mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache, HT, Turbo: 61.27 fps
-4mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache, noHT, noTurbo: 62.28 fps
-4mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache, noHT, Turbo: 63.76 fps
Szerintem ezen játék azon ritka kivételek közé tartozik ami igen szépen skálázódik a különböző CPU erőforrásokra. Pirospont az alkotóknak! Itt is látni, mint a Heaven benchmarknál, hogy a gyorsítótár méret a legdominánsabb tényező, csak utána jön az órajel vagy a magok (HT) szálak száma. Egy AMD Phenom II 5xx procival simán neki lehet ugrani, Phenom 720 vagy Core i3 vagy i5 meg pláne.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4154) LW válasza robyeger (#4153) üzenetére


LW
őstag

Szia.

Nekem eredetiben van meg a remekmű, így minden akadály nélkül lehetőségem volt letölteni az új patchet. Azzal akár 100-ra is tudod rakni a látótávolságot, olyan drasztikus mértékben csökkentették memóriaigényét.

Valóban nagyon jó alany erre a célra a GTA4. VGA-m előbb meglett mint a gép többi része és egyáltalán nem vettem észre gyorsulást E8200-8800GT512 és E8200-5850 1G között.

I5 750 ezért megváltás volt számomra, végre akadásmentesen játszattam az egyik kedvenc játékommal. Max grafon hasonló eredményeim vannak. 45-60FPS(vsync) között mozog.
(160x20) TurboBoost: enabled

üdv. LW

(#4155) namito


namito
csendes tag

Van egy i5 750 procim egy Gigabyte GA-P55A-UD3 alaplapban. Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de nem tudom, hogy kell bekapcsolni a turbo módot a procin. Ehhez kérnék egy kis segítséget, ha valaki pontosan leírná, hogy és hol kell azt bekapcsolni.

(#4156) alibaba78 válasza robyeger (#4153) üzenetére


alibaba78
őstag

Es akkor meg a dirt2-t nem is probaltad. :)

(#4157) robyeger válasza LW (#4154) üzenetére


robyeger
addikt

Hali! A v1.0.6 patchre gondolsz? Amúgy jó látni hogy valaki ésszel próbál tuningolni, azaz nem tiltja le a turbót és az energiagazdálkodási opciókat :R
Namito: Nagyvonalakban #3909, #4035 hsz-ek
Alibaba78: a Dirt2 majd DX11 hardveren, addig türtőztetem a kíváncsiságomat

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4158) Dare2Live válasza robyeger (#4157) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én is vmi hasonlót tervezek (most lett összerakva)

~idlen 70Wos fogyasztás kell legyen és emellett loadon ami kifér.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4159) szasanyi válasza namito (#4155) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapból be van, de itt láthatod is LW kolléga jóbvoltából.

(#4160) alibaba78 válasza robyeger (#4157) üzenetére


alibaba78
őstag

"Amúgy jó látni hogy valaki ésszel próbál tuningolni, azaz nem tiltja le a turbót és az energiagazdálkodási opciókat"

Ezt nem egeszen ertem. Marmint az energiagazdalkodast igen, de a turbo-t nem. Ahhoz miert kell esz? Nem teljesen mind1, hogy hasznalom, vagy sem? Kulon megjegyzem, hogy en azert tuningolok, mert szeretek hatarokat hagni. Ertelme nincs, de jo erzes egy altalam uralt gep maximalis teljesitmenyet elohozni. Persze 24/7-ben alaporajelen jar a proci, es igy is elegedett vagyok vele.

A dirt2-t a 2 mag, vs 4 mag kozotti kulonbseg miatt emlitettem. Itt is tapasztalni fogsz skalazodast. :)

(#4161) Dare2Live válasza alibaba78 (#4160) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és mért hajtod 24/7ben alapon a procid? fogyasztás/kímélés miatt?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4162) robyeger válasza alibaba78 (#4160) üzenetére


robyeger
addikt

Vétek ki nem használni a turbót, hétköznapi használatban, ahol ritkán terhelődik mind a 4magra egy program, 1-2 magon futó progikat jelentősen meg tud dobni. Egy alapórajeles +~500Mhz-ért igen sok pénzt kell pluszban leszurkolnunk a boltban, mondjuk processzor vásárláskor. Tuning alatt viszont sokan azért tiltják le a turbót, mert így a biosban nagyobb bclk számot tudnak beleírni. A turbo úgy is emel a szorzón párat, méghozzá akkor a legtöbbet, amikor és ahol tényleg szükség van rá. Koncentráltabban nagyobb teljesítményt kapunk, még ha kisebb számot is látunk bclk alatt.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4163) LW válasza robyeger (#4157) üzenetére


LW
őstag

Igen! 1.0.6.0
Kösz:)

(#4164) LW válasza alibaba78 (#4160) üzenetére


LW
őstag

Arra tekintettel, hogy nagyon sok játék 1-2 szálon dolgozik, nagyon hasznos a TurboBoost.
Volt egy-két cikk Aggregátor és (L:http://logout.hu/cikk/hasznos-e_nekem_a_4_magos_proci_2/masodik_oldal.html)D1Rect(/L) jóvoltából, ami ezzel is foglalkozott, bár szvsz kicsit szélsőséges a dolog. E8200ről i5-750re váltva azonoson órajelen GTA4ben pl. drasztikus a különbség.
Az igazat megvallva az, ami igényli a 4 magos procit, az tudja is használni (lásd GTA4).
A lényegre visszatérve: ami nem használ négy szálat, annak is kellhet egy kis extrakakaó. ;]

Nem vagyok szakértője a dolgoknak, ám ha emlékeim nem csalnak, a fogyasztást, mármint a teljesítményt a feszültség és az áramerősség szorzatából kapjuk. Ergo minél kisebb a feszültség, annál kisebb a fogyasztás.
A lap csak akkor veszi le a feszültséget és csökkenti az órajelet idle állapotban, ha normál feszültségen üzemel. Ellenben ha fix a feszültség csak az órajel csökken, a feszültség nem.

(#4165) alibaba78 válasza robyeger (#4162) üzenetére


alibaba78
őstag

"hétköznapi használatban, ahol ritkán terhelődik mind a 4magra egy program, 1-2 magon futó progikat jelentősen meg tud dobni"

Igazad van. Erre az "aprosagra" nem gondoltam. :B Csak azon akadtam fenn, hogy nem teljesen mindegy, 21x200-ra huzom, vagy 20x210-re?! :R

Dare2Live: Perpill maximalisan elegedett vagyok a proci teljesitmenyevel. A 4870-em nem kohog tobb fps-t a proci orajel emelesenek hatasara fullhd-ban. Es igen, fogyasztas/kimeles nagyon fontos, de ne csak a penztarcadra gondolj! :)

(#4166) alibaba78 válasza LW (#4164) üzenetére


alibaba78
őstag

"A lényegre visszatérve: ami nem használ négy szálat, annak is kellhet egy kis extrakakaó."

Szerintem ez vga, es felbontasfuggo. Adott egy 4870 1gb. Probald ki Grid-ben 2 maggal, 2.6ghz-en, fullhd-ban, majd told fel 3.2ghz-re a 2 magot, es meglatod, nem lesz kulonbseg. :N Ha ugyanezt megcsinalod 1280x1024-ben, akkor skalazodni fog felfele.

"Nem vagyok szakértője a dolgoknak, ám ha emlékeim nem csalnak, a fogyasztást, mármint a teljesítményt a feszültség és az áramerősség szorzatából kapjuk."

A fogyasztas ok, de hogy jon ide a teljesitmeny? Ne ertsd felre, nem cinikuskodni szeretnek, de nem ertem.

"Ergo minél kisebb a feszültség, annál kisebb a fogyasztás."

Ezt csak akkor lehet ebben a formaban kijelenteni, ha az orajelen nem valtoztatsz. Ha 1.15v-on hasznalod a procit 2.66ghz-en, akkor nem biztos, hogy nagyobb lesz a fogyasztas, mintha 1.1v-on 3.2ghz-en jaratnad. Ezt azert tesztelnem egy fogyasztasmerovel. :)

[ Szerkesztve ]

(#4167) dangerzone válasza DroiDMester (#4143) üzenetére


dangerzone
addikt

Semmi változás.
Ugyanúgy "cold boot" :(
Rendelem a ripjaws-okat hardverkerből.
Ha azokkal is fellép a hiba, kidobom a 6.-ról a gépet...

(#4168) DroiDMester válasza dangerzone (#4167) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

:(( hát sajnálom hogy nem sikerült nekem a Ripjaws-ok szépen mentek a P55D Pro ban (ami gyakorlatilag ugyan az a lap mint a tied csak van rajta +ba még egy PCIe-foglalat meg hátul egy Coaxial S/PDIF kimenet) meg most a Maximus3.ban is! Nem értem mia fenétől lehet de az is elképzelhető hogy egy másik ugyan olyan lappal meg nem lenne gond ugye nem létezik 2.egyforma hardver én még annyit megpróbálnék (ha még nem próbáltad) hogy feltenni még 2.másik régebbi BIOS.t mondjuk a 0915.öst ha azzal se javul akkor a 1207.est! :K

(#4169) DroiDMester válasza alibaba78 (#4166) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem csak a feszültség befolyásolja a fogyasztást hiába adsz azonos feszültséget ha emeled a proci órajelét értelem szerűen emelkedik vele a felvett áramerősség is ha pl egy i5-750.procit nézünk legyen a ViD.je 1,200.v ha a procit alap órajelen járatod kb 70.Ampert fog igényelni ha 100.% jár mind a 4.magja! Viszont ha elkezded emelni a BCLK.t emelkedni fog vele együtt a felvett áramerősség is tehát a 70.Amperből lessz akár 90.A is! hiába nem emelted a CPU feszt a proci fogyasztása 84W ról felment 108.W ra!

A másik oldala aki még mindég az energia gazdálkodáson lovagol: terhelés nélkül a proci kb 8.ampert eszik ha nézzük a fenti vid-vel 1,200.v al az durván 9,6.W fogyasztást jelent a proci részéről ha most bekapcsoltok minden féle energia gazdálkodást hogy vegye vissza a proci szorzóját és feszültségét is legjobb esetben 0,85.v ra fogja levenni a proci feszt a szorzó levételével pedig a 8.A es fogyasztás kb 6.ra fog le esni ami azt jelenti hogy 5,1.W ot fog fogyasztani a proci tehát kemény 4,5.W ot spóroltok tehát totálisan semmi értelme szórakozni az energia gazdálkodásokkal :K

(#4170) Dare2Live válasza DroiDMester (#4169) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a most bekapcsoltok minden féle energia gazdálkodást hogy vegye vissza a proci szorzóját és feszültségét is legjobb esetben 0,85.v ra fogja levenni a proci feszt a szorzó levételével pedig a 8.A es fogyasztás kb 6.ra fog le esni ami azt jelenti hogy 5,1.W ot fog fogyasztani a proci tehát kemény 4,5.W ot spóroltok tehát totálisan semmi értelme szórakozni az energia gazdálkodásokkal "

Ez sztem nagyon nem így van. este le is mérhetem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4171) DroiDMester válasza Dare2Live (#4170) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mérd le nyugodtan! :K de nehogy nekem ilyen kínai 2.e Ft-os konnektoros fogyasztás mérővel! :)

(#4172) fsb1000 válasza DroiDMester (#4171) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIért? Mi a baj a kinai fogyimérővel?

(#4173) fsb1000 válasza DroiDMester (#4169) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Energiagazdálkodás aktív állapot alatt, nem csak a fesz, hanem a szorzó és ezáltal frekvencia is csökken.

Elöbbivel négyzetes, utóbbival egyenes arányban csökken a fogyasztás.
Ráadásul úgy számolsz, mintha csak két állapot lenne (IDLE/LOAD), pedig nem.....

A proci bizonyos terheléséig maradnak a takarékos értékek, tehát ha pl. böngészel vagy szövegszerkesztesz vagy fut valami lájtos a háttérben, akkor spórolsz igazán .
Monitorozd csak meg.... nem egyből kapcsol fel full feszre a renccer'.

(#4174) fsb1000 válasza robyeger (#4153) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, a GTA4 jól skálázódik a magok számával, mert képes több szálon futni, és szinte mindig CPU limites....

De ezekből az adatokból, hogy szürted ezt le:
"a gyorsítótár méret a legdominánsabb tényező"

4 magnál nem lehetne megnézni csökkentett gyorsítótárral? Az zal lehetne lecsekkolni a 2 magos eredményt, ahol 30%-os gyorsulást okozott.

(#4175) alibaba78 válasza dangerzone (#4167) üzenetére


alibaba78
őstag

A windows-t ujrahuztad? Egy srac hasonlo problemaval kuszkodott a giga topic-ban. Kicserelte a ramokat, a problema nem valtozott. Vegso ketsegbeeseseben ujratelepitette a windowst es megoldodott. Nem biztos, hogy segit, de hatha.

(#4176) DroiDMester válasza fsb1000 (#4172) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nekem ez a szakmám (Elektro-Műszerész) így mondhatni értek az ilyes féle cuccokhoz :DDD meg van egy 35.gurigás műszerem ami nem úgy mér mint egy kinai 2.e res! :)

egy átlag user nem is sejti hogy milyen bonyolult egy ilyen konnektoros fogyi mérő és ezek az olcsó szériások (mondjuk olyan 6-7.e Ft-ig bezárólag) nem képesek automatikus kalibrációra hanem egy gyárilag előre beállított értéken mérnek ha kicsit értesz a elektronikához tudod hogy a Teljesítmény a Feszültség és áram erősség szorzatából jön ki tehát ezek a konnektoros kütyük azt csinálják hogy mérik a felvett áram erősséget és feszültséget és ebből számolják ki neked a Teljesítményt csak sajnos ezek az olcsó fogyi mérők gyárilag fix 230.V ra vannak be kalibrálva és neked a konnektorba nem mindég pont 230.V van de nem akarok ebbe jobban bele mélyedni én próbáltam már vagy 4-5.féle ilyen olcsó fogyi mérőt és eggyikse annyit mért mint ami a valós fogyasztás lett volna és elég brutális eltéréssel mértek nem 3-5.W eltéréssel mert az még elfogadható lenne ilyen 100-150.W os fogyasztásnál!

Hanem volt amelyik a 88.W os valós fogyasztásra 112.W ot mért egy másik pedig a 88.helyett 74.W-ot mért, nagyobb fogyasztásnál még jobban eltértek pl egy 1500.W os porszívót (ami belett mérve elötte és 1300.W ot fogyasztott) arra eza 2.e res fogyimérő azt mondta hogy 950.W ot fogyaszt! egy konnektoros fogyi mérő 7-8.e él kezdődik ami viszonylag pontosan mér! de egy komoly fogyimérő itt kezdődik

(#4177) dangerzone válasza alibaba78 (#4175) üzenetére


dangerzone
addikt

Az volt az első :)

(#4178) LW válasza dangerzone (#4177) üzenetére


LW
őstag

Nem követtem nyomon, h mivel próbálkoztál és mivel nem. Ha ilyen gondom lenne a diagnosztizálást így tenném:

1. Minden felesleges PCI kártya, winyó, lemezolvasót, stb. leválasztása
2. BIOS frissítése
3. A memóriákat próbája külön-külön.
4. Esetleg videókártya cseréje egy másik tesztalanyra

Esetleg ha van rá lehetőséged szerezz be egy kis kütyüt, ami mutatja, hogy milyen stádiumban áll a gép. Kétjegyű kódokat ír, és egy tábla alapján tudod nézni, hogy hol időzik sokat.

[ Szerkesztve ]

(#4179) Dare2Live válasza DroiDMester (#4176) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tény téved a müszer mert 230V helyett 229-234V van nálunk (ez ugye ~1% difi uristen) de nem ez a lényeg. Hanem, hogy arányaosan uannyit téved így ki tudom mérni, hogy igaz e amit írsz vagy sem.

Mindenesetre meglepne ha I750+p55 nem uugy müködne ahogy X2-3800+,C2D, D920... azaz, hogy a szorzó visszavétel, fesz visszavétel komolyan csökken a fogyasztásuk, de majd este(vagy ha vmi beesik holnap este) kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4180) fsb1000 válasza DroiDMester (#4176) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kicsit értek hozzá...
....
Röviden: Nem az a lényeg, hogy te 3%-val pontosabb adatokat tudsz produkálni a 35ezer forintos készülékeddel "konnektoroldalon", hanem az, hogy 100 emberből 99-nek egyforma metódussal mér a háztartási fogyimérője és 3-5%-os hibahatárral tudják egymás értékeit összehasonlítani.

PC-s viszonylatban a hibahatár még nagyobb, mert a legtöbb esetben fogalmunk sincs milyen jósági fok tartozik a tápgységhez az adott áramfelvétel esetén.
(ez alól kivétel néhány gyártó, amely megadja a "hatékonysági" karakterisztikát: [link] de ők is csak valami dimenziónélküli Load% függvényében.....)

Tehát mire a 12V-os ágnál vagyunk PC-n belül (ezen vannak a legnagyobb fogyasztók GPU, CPU), és a számítógép veszteség nélküli fogyasztását számoljuk, már 8-10%-os a hibahatárunk. A Te készélükéddel meg 5-6%, akármilyen drága... mert te sem tudod, hogy egy nem dokumentált táp 70% ,80% vagy 86%-os hatásfokkal dolgozik épp.
Most akkkor nem mindegy?

Ne beszéljünk le senkit a háztartási fogyimérők használatáról... hasznos eszköz.
Főleg ha egyszer megméri vele a boldog USER a hütőszekrény napi fogyasztását, mert utána lehet mondani feleségnek, anyukának, házinéninek, hogy a sokatt szidott PC fele annyit sem fogyaszt napi átlagban.

[ Szerkesztve ]

(#4181) fsb1000 válasza Dare2Live (#4179) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... látom te sem a bölcsészkaron végeztél.

persze hogy az a lényeg!!!
(Mégha Magyarország egyes részein a kis- és középfeszültségű hálózatok mérhető feszültségingadozása ettől nagyobb is lehet. A maximális mértékét egy szabvány rögzíti nem is túl szigorúan, hiszen egy hetes időintervallumra állapit meg százalékos határt, amelynél gyakrabban a fesz. ingadozás nem jelentkezhet)

Szerk.
Ui: nagyon OFF, de melyik Solaris filmre esküszöL? Az amcsi vagy az orosz verzióra?

[ Szerkesztve ]

(#4182) DroiDMester válasza fsb1000 (#4180) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez már nagyon OFF!

Ezek szerint nem olvastad el rendesen amit írtam egy C2D konfigot mértem vele ami 88.W ot evett amire az 1.ik fogyimérő azt mondta hogy 112.W ot fogyaszt a 88.W hoz képest a 112.W azt nem mondhatnám hogy 3. de még azt se hogy 5% eltérés mivel az többmint 25% eltérés akkor mit beszélsz itt 3-5.% eltérésről ember... egy másik fogyimérő pedig ugyan erre a 88.W os konfigra 74.W ot mért (1.időben lett mérve a 2.fogyimérő meg az én kütyüm 3.iknak be iktatva) ami szintén nem 3-5.% hanem azis több mint 15.% és ez meg lefelé 15.% a másik pedig felfelé volt 25.% tehát ha a 2.fogyimérőt hasonlítod össze az már 40.% eltérés akkor hogy tudná 2.user össze hasonlítani az eredményeit még ha totálisan egyforma konfig lenne teljesen azonos beállításon akkor is 40% eltérést mérne egymáshoz képest a 2.fogyimérő! :W most a táp hatásfokába felesleges is bele merülni met azzal csak tovább bonyolódik a dolog lényege! tehát ilyen szempontból teljesen hasznavehetetlen eza össze hasonlítás, max arra jó amit Dare2Live kolléga is mond hogy házon belül összehasonlítani 2.eszköz fogyasztását de csak össze hasonlítani nem valós érték mérésre! vagy pedig épp megnézni a PC.nél hogy egy normál beállításhoz képest mennyivel eszik többet a konfig tuning alatt!

[ Szerkesztve ]

(#4183) fsb1000 válasza DroiDMester (#4182) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. te vagy a szakember.

Ne haragudj, hogy leszóltam a 35K-s fogyimérődet.

(#4184) dangerzone válasza LW (#4178) üzenetére


dangerzone
addikt

Hidd el, eleinte sok mindenre gyanakodtam. De aztán utánanéztem a neten, és nem csak én egyedül küszködök evvel a problémával.

DroiDMester:
Megjöttek az új ramok. Megint nem azt kaptam, amit rendeltem... Olyat kaptam, amilyen a tied, úgyhogy nem reklamáltam. :))

Eddig 1/1 -re működik. Reméljük még sokáig fogja bírni a hideg startot, és nem ütközök olyan elb*szott hibába, mint a másik modulokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4185) alibaba78 válasza DroiDMester (#4169) üzenetére


alibaba78
őstag

"Nem csak a feszültség befolyásolja a fogyasztást hiába adsz azonos feszültséget ha emeled a proci órajelét értelem szerűen emelkedik vele a felvett áramerősség is"

De ezt miert nekem irtad? :F Ollozd mar ki innen legyszi, hol allitom az ellenkezojet?! Olvasd el megegyszer, mit irtam oda! Ra fogsz jonni, hogy egy velemenyen vagyunk.

(#4186) DroiDMester válasza alibaba78 (#4185) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Oké bocsika :B

igazad van csak a utolsó bekezdésed elejét nem olvastam el rendesen "Ezt csak akkor lehet ebben a formaban kijelenteni, ha az orajelen nem valtoztatsz"

dangerzone: Ripjaws F3-12800CL7D-4GBRM. eket kaptál? (7-8-7-24-2N) ezeket a kék szépségeket?

Egyébként melyiket rendelted a 7-7-7-24.eket vagy a 2000.es CL9.est?

fsb1000: dehogy haragszom, csak szóltam hogy tisztában legyen mindenki hogy ezek a 2-3.e res fogyimérők NEM alkalmasak valós teljesítmény mérésére összehasonlításra jók csak csak saját magadnál házon belül ;)

(#4187) dangerzone válasza DroiDMester (#4186) üzenetére


dangerzone
addikt

Igen. A gbrm-eket.

A cl7-es 1600-ast rendeltem.
De arra jó sok cold boot-os hibát találtam. Viszont erre a kékre nem. Úgyhogy eddig pozitív.
Meg megnézem mindjárt tuningban is. Így két zh-ra tanulás közt. :)

(#4188) DroiDMester válasza dangerzone (#4187) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát kíváncsi vagyok nálad hogy fog menni nekem 2156.MHz-en szaladtak 1,6875.v al a P55D Pro ban!

De én így 9-9-9-27@1,5375.v on használtam egész végig amég a P55D Pro lapom volt! de néztem velük i5-750.et alapórajelen 1333.MHz@1,2875.v CL7 de van itt 1800.MHz CL6@1,343.v igaz ez már a Maximus3.ban! :)

[ Szerkesztve ]

(#4189) dangerzone válasza DroiDMester (#4188) üzenetére


dangerzone
addikt

Na próbaképpen toltam egy ilyet.
2000 mhz / cl9 @ 1,6V

Majd finomítom őket, meg le is tesztelem, ha lesz több időm.
Holnap meg jön a Cogage hűtőm, aztán adok a testinek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4190) robyeger válasza fsb1000 (#4174) üzenetére


robyeger
addikt

Ezen két eredményből szűrtem le, mivel itt a legnagyobb a difi az fps számok között és csak gyorsítótárban különböznek:
-2mag 2.8Ghz 3Mb L3 cache noHT, noTurbo: 37.83 fps
-2mag 2.8Ghz 8Mb L3 cache noHT, noTurbo: 50.26 fps
(a felső proci egy Pentium G6950 volt, az alsót pedig a Core i7-860-ból állítottam elő.)
Amúgy számtalan tesztben megemlítik a gyorsítótár méretét, mint fontos(legfontosabb) befolyásoló tényezőt, pl: az AMD Athlon-ok is ezért szenvednek nagy hátrányt a Phenommal, csökkentet cache-es 4magosból pedig csak az AMD Phenom 8xx széria létezik, nekem nincs ilyen procim nem tudok olyan eredményekkel szolgálni.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4191) alibaba78 válasza robyeger (#4190) üzenetére


alibaba78
őstag

Es arra mar gondoltal, hogy 2 kulonbozo architekturan tesztelted a jatekot?

(#4192) alibaba78 válasza DroiDMester (#4169) üzenetére


alibaba78
őstag

"A másik oldala aki még mindég az energia gazdálkodáson lovagol: terhelés nélkül a proci kb 8.ampert eszik ha nézzük a fenti vid-vel 1,200.v al az durván 9,6.W fogyasztást jelent a proci részéről ha most bekapcsoltok minden féle energia gazdálkodást hogy vegye vissza a proci szorzóját és feszültségét is legjobb esetben 0,85.v ra fogja levenni a proci feszt a szorzó levételével pedig a 8.A es fogyasztás kb 6.ra fog le esni ami azt jelenti hogy 5,1.W ot fog fogyasztani a proci tehát kemény 4,5.W ot spóroltok tehát totálisan semmi értelme szórakozni az energia gazdálkodásokkal"

Erre elfelejtettem valaszolni. Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy az energiagazdalkodas csak errol szol? Marmint a fesz. visszavetelrol? Mi van a szorzoval x20-rol, x9? Az smafu? Es ha csak errol a 4.5w-rol beszelunk, akkor az a pici mar nem szamit? Akkor ne adj 100-200ft-ot az arra raszorulonak, mert a fejedhez vagja, hogy csak ennyi?! :D

(#4193) robyeger válasza alibaba78 (#4191) üzenetére


robyeger
addikt

csak egy Athlon X2 240 proci van kéznél, de azaz igazság tesztek nélkül is lehet érezni, hogy a Pentium G6950 leveri, mint vak a poharat, viszont külföldi játéktesztekben a Phenom ii X2 győz, ha nem is sokkal, ez komoly fegyvertény, mivel köztudott; ugyan azon órajelen jobb az Intel, de a gyorsítótár méret dominánsabb. Én drukkolok az AMD-nek, de per pillanat ez van...

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4194) robyeger válasza alibaba78 (#4191) üzenetére


robyeger
addikt

ja most látom ha úgy értetted, akkor megnyugtatlak, a tesztek alatt csak a proci lett cserélve, windows, alaplap vga, minden ugyan az, még a szoftver környezet is detto, mivel proci és memória cserénél nem kell semmit újratelepíteni :) Azért nem egy kezdő vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#4195) alibaba78 válasza robyeger (#4194) üzenetére


alibaba78
őstag

Elsore volt jo a meglatasod, en voltam a marha. Utana sem neztem ennek a procinak. :B Ez is s1156. Bocsanat! :W Nem gondoltam egy percig sem, hogy kezdo vagy. Megkavart egy picit ez a pentium nev. Azt hittem, ez meg az elozo architekturaba tartozik, es majdnem linkeltem egy q6600 4ghz, meg egy i5 750 4ghz vantage tesztet a kulonbseg erzekeltetese celjabol. :D

mod.: Ugye mind2 8mb cache-val rendelkezik, csak nem ua. az architektura.

[ Szerkesztve ]

(#4196) DroiDMester válasza alibaba78 (#4192) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Olvasd el te is figyelmesen mit írtam! :K

Le írtam világosan hogy a feszt legjobb esetben 0,85.V ra veszi le a lap, a szorzót is oda írtam nem csak a feszt! :D

De mutatok egy mai friss tesztet ezt nem én csináltam ugye és nem csak i5-750. van tesztelve de benne van szerencsére az is! :DDD nézd meg itt is ugyan az a végeredmény i5-750.sort nézd Energiatakarékos mód: 66.W és felette Üresjárat: 70.W tehát látható világosan kemény 4.W különbség pont annyi amennyit énis említettem :P de ha ezis kevés nézd az i7-920.at 128.W és 134.W láthatod ott is MAX:6.W eltérés van a energiatakarékos és üresjárat között! Sajnos ez van, láthatja mindenki hogy az energiatakarékos mód Lóf@szt se ér mondhat bárki bármit én is pontosan ilyen értéket mértem minden energiatakarékos mód bekapcsolásával! Láthatod a grafikonon hogy az AMD prociknál kicsit jobb a helyzet az energiagazdálkodás bekapcsolásával de ott se olyan egetverő 14-15.W az eltérés! :)

[ Szerkesztve ]

(#4197) dangerzone válasza DroiDMester (#4196) üzenetére


dangerzone
addikt

Ramoknál a tRFC beállítás mennyit nyom a sebességen? Illetve nálad mennyi szokott kb lenni?

Valamint a referenciaértékeket 0.5V-on hagyod, vagy azokat is emeled, ha a feszültséget meg az órajelet is?

(#4198) DroiDMester válasza dangerzone (#4197) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tRFC nem befolyásolja (mérhetően) a ram sebességét próbáltam már sokféle beállítást és semmi különbséget nem vettem észre 76 vs 114.között :)

a Ram Ref. értékeket nem kell babrálni belövöd 0,500.ra és kész nem kell állítgatni akkor sem ha a ramok 1,30.at kapnak meg ha 1,70.et akkor se és az órajelük állításánál sem kell hozzá nyúlni, nekem mindég 0,500.on voltak!

Most Maximus3.nál mint már említettem másképp vannak a bios beállítások mert Ref értékeknél MiniVoltok vannak (-157,5.mV és +200.mV között tudom állítani) nem pedig szorzó értékek ahogy P55D nél! de ittis bevan nekem állítva 0.mV-ra és kész nem kell állítgatni itt sem! :)

tess katt a képre

[ Szerkesztve ]

(#4199) dangerzone válasza DroiDMester (#4198) üzenetére


dangerzone
addikt

Értem. Köszi az infót.
Holnap megjött a hűtőm, mint mondtam, aztán tolok egy 4ghz-s, meg afölötti stabil beállítást. Aztán majd vizsgaidősuck után eljátszogatom jobban a beállításokkal, ha majd nagyon unom magam. :)
Tetszetős az az "LN2" mode. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#4200) alibaba78 válasza DroiDMester (#4196) üzenetére


alibaba78
őstag

Hogy eshettem ugyanabba a hibaba. :DDD Bocs! :B A szorzo szo elkerulte a figyelmemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.