Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Rover623 válasza LordX (#2000) üzenetére


Rover623
félisten

Azért én reménykedem, hogy az Intel enged a piaci "nyomásnak" és azért még lesznek fejlettebb (többmagos/gyorsabb/nagyobb-jobb gyorsítótáras/kevesebbet fogyasztó/akármi) LGA1156-os procik.
Az első generációs Pentium-ok óta nem volt példa rá, hogy ilyen szűk legyen/maradjon egy platform prociválasztéka.

primus inter pares

(#2002) g@bo válasza Rover623 (#2001) üzenetére


g@bo
nagyúr

az intel hüjesége az 1156, minek kellett ez az átmeneti platform 3 procival? jah, lehúzás.

mondjuk, aki most venne intelt, 775 kifut, 1366 drága, 1156 elfogadható.

amúgy meg a gyártók meg orrbaszájba adják ki az 1156-os lapokat, talán elég népes lesz a vásárlóközönség, akikneg érdemes kiadni egy pár procit még..

(#2003) Peethy


Peethy
őstag

Köszönöm a válaszokat:)
Nem igazán értem az Intel stratégiáját, de majd átgondolom, elolvastam 1-2 tesztet is, talán még bővíthetőség nélkül is tetszik annyira, hogy megvegyem:)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#2004) DJackson


DJackson
tag

sztem ha más nem, 8 magosok között tuti lesznek 1156-osok :) (remélem :D)

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#2005) slett27


slett27
addikt

Nem tudom mit aggódtok, nézzétek meg jobban a 860-as teljesítményét. :K

Egy Q6600@3-3,2GHz-en még mindig sok otthoni felhasználónak elég mindenre. És egy elég válaszképes rendszert lehet összedobni. A nyomorék Q6600 3,5 éves proci.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2006) tdna


tdna
csendes tag

Az, hogy mi volt a stratégiájuk sztem változhat.
Csomóan vesznek 1156os procit.
Ezért meg fogja érni nekik erre fejleszteni.

(#2007) g@bo válasza slett27 (#2005) üzenetére


g@bo
nagyúr

ott a pont.... i5 750 4 magos, nehalem alapú, de már temetik. :DDD

(#2008) Tibro5 válasza Rover623 (#2001) üzenetére


Tibro5
senior tag

ha nem is lesz többmagos/gyorsabb/nagyobb gyorsítótáras proci ebbe a foglalatba egy i7-el akkor is kihúzod 2-3-4 évig, úgyhogy ezen kár parázni szerintem.

akinek q6600-asa van az tényleg vidáman elvan még vele, nem lesz ez másképp az i7-tel sem. :DDD

(#2009) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Nem tom mit izgultok, félévente változnak a dolgok, úgy is mindenki aki jáccik minimum, eladja a régit s megveszi az újat...nem ezt csináljuk már tizen-huszonéve????:)

(#2010) krisztofer55


krisztofer55
tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy kis gondom, ha nem jó topicba írtam, akkor mindenkitől bocsi!

Szóval az történt, hogy tegnap raktam össze a gépem:

-Asus P7P55D
-i7 860
-4GB Geil 1333 CL7
-HD 5850 (ez már régebb óta megvan)

A történet ott kezdődött, hogy az 1. alaplap amit rendeltem egész egyszerűen rossz volt, nem ment az egyik memória slot. Szépen kicseréltettem, összeraktam az újat, a "régi" rendszert indítottam (már az új konfigra telepítettet) lefuttattam a 3D mark Vantage-t, nagyon örültem a pontszámnak, de sajnos rövid ideig, mert szépen fogta magát és szétfagyott a rendszer minősítése közben. Újra is indult. Már ekkor gyanakodtam, hogy ezzel sem lesz minden rendben :O Hazavittem, feltettem az MW2-t és kb 20 perc után ugyan az: színes, csíkos kép, aranyos búgó hang. Ezt többször is csinálta, volt amikor simán restartolt a gép, volt amikor meg úgy maradt, amíg nem nyomtam resetet. Megnéztem Everestel, stresszeltem, abba is szépen belefagyott minden előzmény nélkül. Kikapcsoltam a lapon a "turbot", leszedtem a turbo szoftverét, meg az EPU-t is. Minden driverből a legújabbat tettem, bios a legfrissebb, alaplapi hangkarit használok.Tettem egy új rendszert, mindent kezdtem előről, de sajnos így is rossz volt. Volt úgy, hogy Tv-zés közben fagyott ki(tv tunerrel). Sajnos még nem sikerült behatóbban tesztelnem, mert jönnöm kellett dolgozni, :( de nagyon idegesít a dolog.

Mit tudnátok javasolni, valakinek volt hasonló problémája?

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#2011) bigdigit válasza krisztofer55 (#2010) üzenetére


bigdigit
addikt

Hazavittem, feltettem az MW2-t és kb 20 perc után ugyan az: színes, csíkos kép, aranyos búgó hang

vidd vissza az 5850-et gariba mert hibás széria.

(#2012) krisztofer55 válasza bigdigit (#2011) üzenetére


krisztofer55
tag

Eddig semmi problémám nem volt vele, a régi gépemmel kb 3 hete használtam, minden játék, meg minden tökéletesen futott vele...

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#2013) bigdigit válasza krisztofer55 (#2012) üzenetére


bigdigit
addikt

ha ilyen mint alul a képen akkor hibás a kártya.

javaslom olvasgass kicsit az 5850-5870 topikban...vége felé kb vissza 10-20 oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#2014) krisztofer55 válasza bigdigit (#2013) üzenetére


krisztofer55
tag

Igen, ilyen a kép, de nem értem, hogy az előző gépnél miért nem jelentkezett a probléma. Már próbáltam a divereket is cserélni.

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#2015) bigdigit válasza krisztofer55 (#2014) üzenetére


bigdigit
addikt

nem mindenkinek jön rögtön elő a probléma.
nálam 2db P7P55D van.mindkettő tökéletesen működik egyébként.

egyes gyártóknál 10-ből 2db rossz az 5850-ből.

[ Szerkesztve ]

(#2016) krisztofer55 válasza bigdigit (#2015) üzenetére


krisztofer55
tag

Hazaviszek egy másik VGA-t (3450) meg egy másik memóriát, és megpróbálom azzal. :(((

De hogy pont a gépcserét követően romlik el, ez kicsit furcsa :( :( .

"A békés felkelés az, ami szabaddá tesz!"

(#2017) tdna válasza krisztofer55 (#2010) üzenetére


tdna
csendes tag

Francba velem ugyanez történt már 2szer.
Csak nekem 5770em van.
Mégegyszer ez történik visszaküldöm.

Konkrétan ez mint amit a fórumban linkeltek

Azt hittem memória szarakszik.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Rover623 válasza Tibro5 (#2008) üzenetére


Rover623
félisten

egy i7-el akkor is kihúzod 2-3-4 évig
Még egy procival sem értem el a két évet...nem hiszem, hogy ez a 860-as tovább bírná... ;)

primus inter pares

(#2019) bigdigit válasza krisztofer55 (#2016) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt én is elkiabáltam a 2. sapphire 5850 is csinálja ezt.vágom a kukába az egész atit lassan. :(((

(#2020) Haart válasza bigdigit (#2019) üzenetére


Haart
addikt

Soha többet sapphire... ;]

(#2021) Rover623 válasza Haart (#2020) üzenetére


Rover623
félisten

Így van...elvégre miféle gagyi gyár az már...;]

primus inter pares

(#2022) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Ezé vettem én Gigabyte-t:D

(#2023) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Jó a téma, pont idevág... :) de ha engem kérdeznétek, akkor a Sapphire azért nem rossz márka, bár nálam a vga megbízhatósági sorrend inkább ez: MSI, XFX, ASUS. A többit csak másnak adom el, ha már egyszer megveszik, de a Zalman hűtős Gigabyte vga-kon kívül mással még nem nagyon volt gondom (na jó, a Sapphire-ok is beszarnak néha, de azért messze nem olyan rossz a helyzet mint írjátok) :DDD

(#2024) GreatGodzi


GreatGodzi
tag

Ja, és i5-nél a hiba nem mindíg az ati vga-knál van, hanem a rossz tuningnál, mert nálam is volt párszor olyan csíkos kép, mint amit beraktatok, de az mindíg csak akkor, mikor rossz volt a proci-tuning-beállításom... nem kell egyből szidni az atit, bár nem mondom hogy nem érdemli meg. :)

(#2025) bigdigit válasza GreatGodzi (#2024) üzenetére


bigdigit
addikt

ha prime95 stabil a proci és ram is akkor mi lehet rossz a tuningban?
illetve nem hinném,hogy rossz proci vagy memória tuning miatt csíkozódna a kép.maximum kék halál vagy restartol a pc vagy eldobja magár a prime...de ilyen,hogy barna kép csíkokkal nonszensz lenne.

(#2026) hkari válasza tdna (#2017) üzenetére


hkari
őstag

Nekem is ez volt sapphire 5770-nél. Cserélték gigabyte-ra és az tökéletes...

(#2027) Roderic válasza hkari (#2026) üzenetére


Roderic
tag

A Legjobb a jó öreg 4800-as széria... ;] ;]

"No pain, No gain"

(#2028) Haart válasza Rover623 (#2021) üzenetére


Haart
addikt

Nekem 2 sapphire karim volt eddig életemben és mindkettő meg is döglött, szóval jóideje megfogadtam hogy ilyet többet soha. :W

(#2029) SimonYana


SimonYana
addikt

Gondoltam benézek már ide,de látom ez nem az Intel Core i5 7xx topic.
Megyek keresem tovább!
Ha valaki tudja hol van szólhatna!
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2030) GreatGodzi válasza bigdigit (#2025) üzenetére


GreatGodzi
tag

Tudom hogy hülyeségnek hangzik, de akkor is így volt... :P

(#2031) bigdigit válasza GreatGodzi (#2030) üzenetére


bigdigit
addikt

tételezzük fel tényleg ha nem húzod fel a procit nem csíkoz.ebből arra tudok gondolni a proci kevés.hogy fullon kiszolgálja a kártyát és így nem hibázik. :))

(#2032) GreatGodzi válasza bigdigit (#2031) üzenetére


GreatGodzi
tag

Én a QPI sebességre gyanakszom amúgy, ha túl nagyra állítottam be, akkor csinálta, de mondjuk nem mindíg. Legalacsonyabbra állítva a QPI-t, tökéletesen megy minden, és azóta nincs is gondom. :) Bár az is lehet nem amiatt csinálta, mert időm nem nagyon volt próbálgatni... :DDD nincs már nekem időm annyit szórakozni a tuninggal mint régen.

(#2033) Zé_Mester válasza GreatGodzi (#2030) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a procinak meg a qpi szarságnak mi köze lenne ahoz hogy szétesik a kép ????
ha hibázik valamelyik, akkor nem lesz arra idő hogy szétessen a kép, mert vagy dob rögtön egy kékhalált, vagy restartol és szia.
ne beszéljünk már ilyen ökörséget, mert tudatlan csóri ember bejön ide hogy találjon valami okosságot és az életkedve elmegy.

a kép szétesés videókártya probléma, nem proci meg qpi sebesség :U

vga topic meg sztem nem itt van ;)

[ Szerkesztve ]

(#2034) DarkChild


DarkChild
senior tag

Most lettem gazdája egy 750-es i5-nek. Hát ez a gyári procihűtő nem mondható valami csendesnek... :((( Egy Antec P182-ben lakik a konfigom, ami elég jól hangszigetelt háznak mondható, de ez a procihűtő ventilátor még így is zavaróan kihallatszik belőle.
A 40-50 fokos átlag maghőmérséklet jónak mondható ezzel a gyári hűtővel? (Már ha a Core Temp helyesen mér.)

(#2035) SimonYana válasza DarkChild (#2034) üzenetére


SimonYana
addikt

Gyárival annyi!
Ha még dolgoztatod is akkor 60-70 fok picit húzva.
Az a gyári szinte arra van , hogy alapon elnetezgess! ;]

Zé_Mester!
Én már jeleztem finoman,hogy biztos én tévedtem el , de nem kapcsol senki!
Ati topic lett!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2036) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Pár napja jött vissza egyik ismerősöm, aki nálam vette a gépet,i5-750 stb...hogy ciripel a táp. Behozta, kíváncsiságból mindent kicseréltem, nem változott semmi, mikor viszont megráncigáltam a CPU-t akár csak 3Ghz-re, elhallgatott. Ellenben BIOS-ban bármit állítottam, nem hagyta abba, csak a húzással. MOst minjá én is meghallgatom itthon enyémet, mert olyan jó házam van, semmit nem hallok belőle:)

Szerintetek mi lehet? Fesz egyértelműen...de lehet ezek az alaplapok alapból nem tudják normálisan lekezelni?!

(#2037) Savanya válasza Goldmen75 (#2036) üzenetére


Savanya
addikt

Gigabyte az alaplap ? Mert akkor nem a táp hanem a lap cicereg / mint minden x58-p55 GB lap / . Nem szereti a váltakozó feszt és ha a vcore-t manuálisan állítod meg is szűnik a cicergés .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2038) Goldmen75 válasza Savanya (#2037) üzenetére


Goldmen75
őstag

P55-ös szériáról beszélek épp:) 58-asat még senki sem akart venni nálunk,ezt mondjuk megértem:) De most hallgatom egyémet, ennek semmi hangja, minden auton biosba

(#2039) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

szerintetek mit érdemesebb manapság megvenni?

egy i7 920at használtban, vagy egy pretested i5 750-et újan? árban szinte ugyanott lennék.

előre is kösz a válaszokat!

1ver (újonnan)

lap Giga P55 UD3
cpu i5 750
ram G.Skill ripjaws 1600 CL7 2X2Gb

2ver (használt)

lap giga EX58 UD3R
cpu i7 920 CO
ram csx 2X1Gb 1333Mhz ez a közeljövőben fejlesztésre kerül

mind a két félkonfigot 100k környékén tudnám megvenni (az i7et talán egy tizessel kevesebbért...)

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#2040) Goldmen75 válasza mandju (#2039) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ez kérdés?:D
Mindenképp az új!!!!
Minden szempontból, ráadásul ha megnézel jópár tesztet, a 750-es ugyanott van mint a 920 sőt némely game jobb vele!
Nekem is ez van, nem vennék 920-at:D

(#2041) mandju válasza Goldmen75 (#2040) üzenetére


mandju
senior tag

köszi.

feltettem ugyanezt a kérdést a 920as topicban is. meglátjuk, ott milyen véleményen lesznek... egyébbként én is az új cucc felé hajlok...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#2042) partyphoto


partyphoto
tag

hi!

alulfeszelt alap órajeles i5-750 + alaplap (UD2, UD3) mennyit fogyaszthat?
picit sokat zabál a tuning E4400-am....kéne már cserélni... :)

köszi az infót előre is!

[ Szerkesztve ]

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2043) Savanya válasza partyphoto (#2042) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem HD5850 vgaval 106W idle , 247W fullon . Alaplap UD3 , proci 750 .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2044) partyphoto válasza Savanya (#2043) üzenetére


partyphoto
tag

thx

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2045) duke válasza partyphoto (#2042) üzenetére


duke
aktív tag

gigabyte ud4 i5-750 , 4850ATI,2 giga ram, egy vinyoval
2.66Ghz-en , feszultseg: 1.000v idleben 70-75 watt csucsban csak a procit terhelve 130-135 watt.

[ Szerkesztve ]

(#2046) GreatGodzi válasza Zé_Mester (#2033) üzenetére


GreatGodzi
tag

Ha jártál már úgy mint a srác vazze, akkor írd meg neki pontosan mi a problémája, de ha nem, akkor nem muszáj beszólni senkinek... :W

(#2047) Zé_Mester válasza GreatGodzi (#2046) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ki kell próbálni egy másik kártyával a gépet, enniy az egész.
vagy másik verzió : a kártyát át kell tenni egy olyan gépbe, ami atom stabilan fut és abba megnézni. ha ott is előjön a hiba akkor meg van a hibaforrás.

99% hogy a VGA a hibás, nem véletlenül van tele az össze hd5000 fúrum ilyen hibaképekkel :U

[ Szerkesztve ]

(#2048) partyphoto válasza duke (#2045) üzenetére


partyphoto
tag

kimerítő volt a válaszod! :) :R
hasonló gépet rakok össze annyi különbséggel, hogy 4GB ram lesz benne és 4db 1,5TBs vinyó

Scythe Fan, Noctua Fan

(#2049) C1trom


C1trom
tag

Hali.. lehet hülye kérdés, de i5 750 procihoz nem szoktak "hűtőpasztát" mellékelni? Vagy azt külön kell hozzá venni? Vagy egyáltalán szükség van ilyesmire? Az összeszerelési útmutatónál nem említ ilyesmit.. (És ha igen van erre vhol vmi idiot-proof tutorial hogy hogy s mint kell összepakolni?)

A gyári hűtő már eleve inkompatibilisnek látszik a procival mert az érintkező hűtőfelülete kör alakú és elég kicsi.. de gondolom azért alapjáraton nem fő meg vele a proci. (Vagy mégis? Mik a tapasztalatok?)

(#2050) duke válasza C1trom (#2049) üzenetére


duke
aktív tag

A paszta rajta van a bordan.
Altalaban 3.4 Ghz-ig a gyari hutobordaval is ellehet jutni.De alacsonyabb feszultseggel is mukodo procival a 3.8 Ghz is mehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.