Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) a000


a000
őstag

Sziasztok
Én is beléptem az i5-750 tulajok táborába :C

(#4552) romet0001


romet0001
csendes tag

nekem is lenne egy egy i5-750.
4,5gh en érdemes folyamatosan használni?

(#4553) dangerzone válasza romet0001 (#4552) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha filmet vágsz éjjel , nappal, akkor igen.
Ja meg remélem akkor vízhűtésed is van hozzá, mert léggel azt le nem hűtöd. :)

a000: Légy üdvözölve. :)

[ Szerkesztve ]

(#4554) Termi16 válasza romet0001 (#4552) üzenetére


Termi16
őstag

Mehet 5ghz-re is, ha van hozzá megfelelő hűtésed és bírja a proci! Ilyen egyszerű :DD

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4555) kimi02


kimi02
őstag

i5-750 @ 1.312v

Elég egyszerű kitesztelni ezt az i5-750-es konfigot :)

(#4556) dangerzone válasza kimi02 (#4555) üzenetére


dangerzone
addikt

Legalább ez is alátámasztja, hogy ami egyszerűbb, az nem feltétlenül rosszabb. :)

(#4557) kimi02 válasza dangerzone (#4556) üzenetére


kimi02
őstag

Hát amint nézem csak ketten tartjuk a frontot itt a topikba ;)

(#4558) gizmo20


gizmo20
tag

nekem elég a 3ghz is 1v-al.de azért egyszer megnézem mit is tud.

[ Szerkesztve ]

Have A Nice Day

(#4559) Termi16 válasza kimi02 (#4557) üzenetére


Termi16
őstag

Én lökném neki ,de a hűtőm nem engedi, 1,875V-on 3,6ghz-en már 80 fok körül mozog prime alatt :(

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4560) kimi02 válasza Termi16 (#4559) üzenetére


kimi02
őstag

1.875v ??!!! :Y

(#4561) Termi16 válasza kimi02 (#4560) üzenetére


Termi16
őstag

Kicsit elírtam :D Szóval 1,1875V :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#4562) dangerzone válasza Termi16 (#4559) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezért kéne öhöm... jobb hűtőt venni ;] :K

Kimi: Jah, hát mi vagyunk az utolsó mohikánok. :) Bezzeg ha darálownak i5-ös procija lenne, naponta lökné ide is a 100 hsz-t. :DDD

Amúgy az a gond, hogy én is kiteszteltem a procimat. Új eredményeket már nem nagyon tudok nézni. Max ha végigmegyek 2000-4300 között 100-as lépésközzel, és megnézem mi a legalacsonyabb fesz, amennyin tudja. :) Cserélgetni az alkatrészeket meg most nincs kedvem (se pénzem).

Majd remélem csatlakozik pár újonc is, aztán lesz kiknek osztani az észt. :)

(#4563) kimi02 válasza dangerzone (#4562) üzenetére


kimi02
őstag

Ja-ja .

223 BCLK

Majd nézek egy 4.2 Ghz-es tuningot is. Lehet még ma.

[ Szerkesztve ]

(#4564) dangerzone válasza kimi02 (#4563) üzenetére


dangerzone
addikt

imc-nek mekkora feszt adtál ?

(#4565) kimi02 válasza dangerzone (#4564) üzenetére


kimi02
őstag

Nekem PCH van az : 1.05 ez az alap :K

(#4566) dangerzone válasza kimi02 (#4565) üzenetére


dangerzone
addikt

pch nekem is van, nálam is 1,05.
Az "fsb" feszültségre vagyok kíváncsi . :)

(#4567) kimi02 válasza dangerzone (#4566) üzenetére


kimi02
őstag

Ja akkor a QPI/VTT érdekel téged ?

1.3v

Max OC-nál viszont nem akar menni többet 215-nél. :O Ott már be sem bootol lehet a procinak ott a vége ?Már mint a max OC , mert BCLK-ra megy 223-at

[ Szerkesztve ]

(#4568) dangerzone válasza kimi02 (#4567) üzenetére


dangerzone
addikt

Igen. Az lesz az.

Hát, nálam 214-nél nem akar többet menni. De mindjárt megnézem, hogy alacsonyabb szorzóval megy-e több bclk-t. Hátha nálam is fennáll a jelenség.

Feszültséget amúgy mennyit adsz neki 215-ös bclk mellett max szorzóval?
Mert azért ott már lehet kell neki 1,45V körül.

(#4569) kimi02 válasza dangerzone (#4568) üzenetére


kimi02
őstag

Tessék de 1.44v-tal is ez van . Lehet még kell neki fesz ??

Az elöbb nem jó linket adtam de, mostmár jó !

[ Szerkesztve ]

(#4570) dangerzone válasza kimi02 (#4569) üzenetére


dangerzone
addikt

Nálam is ez van.
Most nézem. 12x-szorzóval most már 215-re állítottam, és megy.
Viszont 21-es szorzónál kékhalálozik, ha 214-re állítom.

Érdekes...Pedig én is mindennek adtam azért feszt.

(#4571) dangerzone válasza dangerzone (#4570) üzenetére


dangerzone
addikt

215-ös bclk-ig stabil így. :D
216-nál megfagy. Szóval 2 bclk a difi. Szóval nálam ez nem vészes.

(#4572) kimi02 válasza dangerzone (#4571) üzenetére


kimi02
őstag

222 BCLK-ig simán megy , csak Max Oc-nál baszakodik :((

[ Szerkesztve ]

(#4573) DroiDMester válasza kimi02 (#4572) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Látom jól elvagytok....... :))

(#4574) dangerzone válasza DroiDMester (#4573) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha már te nem szállsz be a buzulásba..:D

(#4575) DroiDMester válasza dangerzone (#4574) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát én ilyen kicsi (3000-3600.MHz) órajeles teszteket nem csinálok! Bevan lőve most a proci 3875.-re, a ramok 1840.-re CL8.ba oszt csókolom! így erőlködés nélkül kihajtja a 2.db 5770.et! :DDD

Kisebb tesztet nem nézek mert ugye én csak játék+filmszerkesztésre használom ezt a gépet! Minden napos használatra ott a másik kistesó gépecském (Maximus II Formula + Lájtosra belőtt Q9550.)

A leckét meg feladtam nektek MAX-OC be (4.maggal NEM 2.vel) majd ha túl szárnyaljátok tesztelek tovább :))

[ Szerkesztve ]

(#4576) dangerzone válasza DroiDMester (#4575) üzenetére


dangerzone
addikt

Túlszárnyalnám én, ha nem lenne wallos a lapom. De most nincs pénzem 60.000-res lapra.

Viszont én max primestabil oc-t még nem láttam tőled. ;]

Se 1,24V stabil 4ghz-t. ;] ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#4577) DroiDMester válasza dangerzone (#4576) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1,24.es Stabil 4000.nem is fogsz, nekem sz@rabb a procim (sajnos)

nekem 1,20625. a ViD-m nem 1,03 :P mint neked! nekem 1,28.körül megy csak Stabilan a 4000.MHz De mondjuk én nem úgy stabilizálom a feszt hogy csak Blend legyen Stabil mert én Blend elött 15.perc LinX-et nézek ha ott stabil utána nézem csak a Blend-et (bár felesleges lenne mert eddig ami LinX-alatt ment 15.percet az Blend-el is megy) sőtt ha fordítva tesztelek tehát előbb Blend a tapasztalat szerint Blend-hez jóval kisebb fesz kell pl: eza 1,28.as 4000.es teszt Blend el lefut 1,26.körül! de én nem elégszem meg a blend-el akkor vagyok nyugodt ha a LinX is lefut legalább 15.percet hiba nélkül! de nézzünk nálad egy 15.perces LinX-et 4000.en 1,24.el! (elég 1.giga ramot nézni mert ha hibázik ottis fog nem csak a teljes szabad ramnál) :)

Max Prime Stabil tesztet már írtam a múltkor mikor kérdezted nekem is 4300.MHz az ami 80.fok körül van meg de nekem kell a procinak 1,43-1,45.hozzá ittis látszik hogy a te procid kicsit jobb (sőtt sz.tem sokkal jobb mert nekem nem ment ilyen jól eza proci a P55D Pro lapba mint itt M3F-ben)

[ Szerkesztve ]

(#4578) dangerzone válasza DroiDMester (#4577) üzenetére


dangerzone
addikt

Persze. Értem én. :K
Linxnél kell vmit beállítani? Vagy csak sima futtatás?

Egyébként a procijaimat mindigis úgy használtam, hogy 0,0125V-tal több feszt adok nekik, mint a prime stabil eredményük. Úgy vagyok nyugodt. :)

(#4579) dangerzone válasza dangerzone (#4578) üzenetére


dangerzone
addikt

Valóban. Nem bírta 1,24V-tal a linx.
1,248V -tal tudott csak lefutni. Meg úgy melegedett, mint a disznó.

(#4580) ThaBoss válasza dangerzone (#4579) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Gratula, szép eredmény! :C
Megkérdezhetem, hogy CPU PLL mennyit kapott közben? :R

(#4581) toyone válasza dangerzone (#4579) üzenetére


toyone
őstag

Szép eredmény.
Próbáld meg úgy is hogy a "memory (MB)" résznél bekapcsolod hogy "all". Mert akkor az összes rendelkezésre álló memóriával tesztel és még jobban megizzasztja a procit.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4582) DroiDMester válasza ThaBoss (#4580) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Szerintem alap 1,80.v ot mivel P55D lapoknál elég nagy ló lépésekbe lehet adni PLL.nek (én egyrészt ezért adtam el a P55D Pro mat) 1,80.alá nem is lehet menni felfelé meg a következő lépcső 1,90.v

toyone: Nehogy azt hidd ha az egész szabad memóriát teszteled LinX-el nem terheli meg annyira a procit! De ha van bármilyen (gagyi is jó) fogyasztásmérőd teis meglátod nézd meg hogy mennyit vesz fel a gép ha csak 1.giga ramot tesztelsz és néz meg ha az egész rendelkezésre álló szabad ramot kb 5-7.W al többet vesz fel a gép ha csak 1.gigát tesztelsz! De látszódik a LinX ablakban is az eredményeken mivel ha csak 1.giga ramot tesztelsz magasabb GFlops. értékek fognak kijönni ebből is látható hogy 1.giga ramnál jobban megdolgozik a proci! De lehet fokozni még ha a LinX beállításainál át állítod a pioritást NORMAL-ról High-ra! miután elindítod még az egeret se nagyon fogod tudni mozgatni annyira megeszi a procit! ;]

dangerzone: ugye megmondtam! :DDD akkor ha jól értelmezem eza 1,24.v os 4000.es teszt már a megemelt +0,0125.v al van? :F vagy azt ezután mikor már Blend lefut akkor adod még hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#4583) toyone válasza DroiDMester (#4582) üzenetére


toyone
őstag

Ezen nem szeretnék vitázni. Meg OFF olási hullámot. Ezerszer lezajlott ez már mit nevezünk stabilitásnak, meg hogy teszteljük ki. Mindenki úgy tesztel ahogy akar.
Nincs fogyasztásmérőm így nem tudok ilyen méréseket mutatni neked. De nézzük csak szerintem logikusan.
Van ott egy "Problem size" rész minél nagyobb annál nagyobb stress tesztet küld rá. Ha növeled ezt az értéket növelődik a memória használat is. Ez eddig tiszta sor.
Az is világos ha csak 1GB vel tesztel magasabb értékeket kap mintha mondjuk 3GB vel. De akkor tesztelhetne 128MB vel is hogy magas GFlop ot kapjon. Stabilitás a lényeg. Persze ha alacsony GFlopokat kapna az azt jelentené hogy valami instabilitás léphetett fel és még az javítgatja proci veszt a teljesítményéből.
Az is igaz hogy nem az összes memóriát teszteli mivel az OS lefoglal magának területeket amire nem enged be más programot írni. Szóval így se tökéletes de jobb ha "all"-t választ az ember. Plusz nem mellékesen a hőmérséklet is magasabb lesz ami arra enged következtetni hogy jobban terheli.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4584) dangerzone válasza DroiDMester (#4582) üzenetére


dangerzone
addikt

Hej hó.
Neeeem, ez még nem a megemelt. A megemelt az 1,256V. Abban már biztos vagyok, hogy 3dsmax renderelés közben sem fagyna meg. :)

toyone: Okés. Kipróbáljuk azt is. :)

ThaBoss: Köszi. Alapon ment amúgy. 1,8V-on. Én azt az értéket csak 4200-nál meg afölött emeltem meg

[ Szerkesztve ]

(#4585) subaruwrc válasza DroiDMester (#4582) üzenetére


subaruwrc
félisten

De látszódik a LinX ablakban is az eredményeken mivel ha csak 1.giga ramot tesztelsz magasabb GFlops. értékek fognak kijönni ebből is látható hogy 1.giga ramnál jobban megdolgozik a proci!

ez egy nagy baromság.
rövidebb ideig tart az 1giga ramba betölteni az adatot, ergo rövidebb ideig számolja a proci az adott tesztet ergo nő a gflops érték. nem annál stabilabb minnél nagyobb a gflops.

(#4586) DroiDMester válasza subaruwrc (#4585) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem is azt írtam hogy annál stabilabb minnél nagyobb a GFlops, akkor azt mivel magyarázod hogy ha 1.giga ramot tesztelek PL 4000.MHz.en akkor LinX alatt 280.W a fogyasztása a gépnek ha pedig az összes szabad (~3300-3400.Megát) akkor meg lemegy a fogyasztás 274.W ra? ergó nem fordítva kéne lenni? ha több ramot (3X annyit) izzítasz akkor ugye a gép is többet fogyaszt elvileg! :K

A másik tudom hogy teis NAGY tuning mester vagy akkor teis tapasztaltad már biztosan hogy LinX tesztnél ha 1.giga ram stabil, akkor nem fog hibázni ha az elérhető összes ramot teszteled!

[ Szerkesztve ]

(#4587) ThaBoss válasza dangerzone (#4584) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na majd én is megpróbálok valami hasonlót összehozni :)
Amúgy csatlakozom a topicba i5 750 + P7P55D-E PRO kombóval :B

(#4588) DroiDMester válasza ThaBoss (#4587) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No arra a lapra kíváncsi leszek nekem a sima P7P55D Pro volt! nem az új E sorozat!

(#4589) ThaBoss válasza DroiDMester (#4588) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Semmi extra csak 2 USB 3 meg 2 SATA 3... :)

(#4590) DroiDMester válasza ThaBoss (#4589) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen tudom hogy csak annyiban különbözik a sima pro tól de azért van rajta kis extra a PLX chip amin keresztül összeköttetésben van a lappal az Sata 6.Gb/s :K

Tuningan elvileg ugyan azt kell tudnia mint a sima Pro-nak mivel a többi része elvileg meg 1ezik a 2.lapnak! :) No majd várjuk a teszteket! már csak a procin múlik milyet fogtál ki!

(#4591) ThaBoss válasza DroiDMester (#4590) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A tuningot magától is megoldja, nekem szinte hozzá sem kell nyúlnom. Csak hát olyan feszeket lő be, amin biztosan stabil lesz, csak aztán győzzem mivel hűteni :DDD
A proci sajna nem pre-tested, kiskeres zsákbamacska, de majd meglátom. Jövő hét elején jön még pár alktatrész a gépbe, akkor majd tesztelem.
Viszont ez az első i5 procim, jól jönne pár tanács majd az OC-hez :R

[ Szerkesztve ]

(#4592) dangerzone válasza ThaBoss (#4591) üzenetére


dangerzone
addikt

Enyém is zsákbamacska volt. Animatrixtól vettem ph-n. Kipróbálatlan darab volt még. Aztán egész jól megy, úgy néz ki. :)

(#4593) ThaBoss válasza dangerzone (#4592) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szemeztem a hírdetésével én is, meg láttam a HSZ-ek között az eredményeidet! ;)
Aztán úgy döntöttem kicsit több pénzért veszek egyet 3 év garival, úgy rémlik ő 1 évet adott rá... :)

(#4594) dangerzone válasza ThaBoss (#4593) üzenetére


dangerzone
addikt

Igen. 1 évet. Bár én azon a véleményen vagyok már jó ideje, hogy ha a procit nyúzod az első héten, emberi feszültségekkel, és rendesen működik, akkor ha csak nem feszeled túl, úgysem hal meg 5 éven belül.

Nekem eddig legtöbbször ramhibám volt. Összesen 4x vittem már vissza gariztatni a ramjaimat 5 év alatt.
Vga hibám hála istennek még nem volt, túlmelegedéses monitorlekapcsoláson kívül.
Alaplap eddig 1 . Vinyó az sok..:D

De lekopogom. :)

(#4595) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Belépek a táborba egy Gigabyte P55A-UD3+i5 750+Coolink Corator DS+4 GB Geil Black Dragon 1600 Mhz kombóval.....először fogok tuningolni,szal ha elakadok,kérek majd segítséget......

Melyik a legjobban passzoló leírás ehhez a deszkához és procihoz? :)

[ Szerkesztve ]

(#4596) ThaBoss válasza dangerzone (#4594) üzenetére


ThaBoss
senior tag

"Bár én azon a véleményen vagyok már jó ideje, hogy ha a procit nyúzod az első héten, emberi feszültségekkel, és rendesen működik, akkor ha csak nem feszeled túl, úgysem hal meg 5 éven belül."

Így igaz, egyetértek! Talán ezért is kerestem fel a topicot, hogy ne nyírjam ki idő előtt! ;)
Szerencsére még megúsztam mindig a hw halálokat, a múlt hónapig sajnos. De volt már Epox alaplapom, ami 2 villámot is kibírt :DDD

(#4597) dangerzone válasza Skyhunter (#4595) üzenetére


dangerzone
addikt

Na végre. Nem csak 3-an maradunk Kimivel, meg Droidmesterrel. :)

Majd várjuk az eredményeket. :)

Prociról ha tudni akarsz valamit, szerintem legjobb, ha ebben a topikban kérdezed meg. A deszkáról meg a saját topikjában. De itt is van több ember, aki ud3-mal hajtja az i5-öt.

Talán még a ph-s tesztek között is van, vagy ipon weboldalán. :)

ThaBoss: Ez a sors. Ha nem halnak meg a cuccaid, sosem kerülsz körénk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4598) ThaBoss válasza dangerzone (#4597) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Meglehet, hogy nem jutottam volna ide... :DDD

Na de akkor érdeklődöm is:
CPU mag, IMC és CPU PLL-nek mennyi feszt adhatok, amitől még nem gyullad ki?
Illetve mennyi, ami még emberi értéknek számít?

(#4599) dangerzone válasza toyone (#4581) üzenetére


dangerzone
addikt

Kérésed számomra parancs.
De lassan már megsülök idebenn. Nagyon fűt így a cucc.

ThaBoss: A feszültség függ attól is, milyen procid van. Gyári hűtővel nem adnék neki 1,1V felett sem. :)

De ahol a hűtő nem igazán gátol adható neki jóval több is.
Persze a feszültség fogalma megint relatív. Mert leginkább a VID értékhez kell viszonyítani a melegedés miatt. De általánosságban elmondható, hogy a 45nm-es prociknak azért adható 1,4V hosszabb távon is, ha le tudod őket rendesen hűteni.
De én személy szerint azt ajánlom, hogy azért még ne használd naponta 1,3V fölött. Felesleges. Majd ha kevés lesz ez a teljesítmény, nyúzhatod ezerrel. :)

Teszt erejére meg én szoktam nekik adni 1,46V-ot is. (3dmarkok)
Validra meg adtam 1,55V-ot is. De akkor nem szabad dolgoztatni a procit , mert elszállhat könnyen a rendszer. :)

Cpu pll-t én csak, ahogy írtam is, 4200 mhz fölött emelem 0,1V-tal. Ahhoz szerintem túlzottan neked sem kell nyúlnod 3,8ghz alatt.
Ha emeled, akkor is 0,1V-tal emelj csak szerintem.

Imc-nek meg adhatsz szerintem akár 1,35V-ot is. De felesleges. Nekem 4ghz-hoz is 1,15V kell. 4300-nál is megelégszik 1,2V-tal. Amíg a proci azért ott már ,1392V-ot kap.

[ Szerkesztve ]

(#4600) toyone válasza dangerzone (#4599) üzenetére


toyone
őstag

:) :R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.