Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) DroiDMester válasza slett27 (#4244) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hűvös mi hűvös azon??? 20x200.nál már neki is 73-75.fokon figyel blend alatt :K jó mondjuk i860.as proci HT.val már fűt rendesen főleg 1,35.V-al

Nem rossz a Red Scorpion csak a gyári kávédarálo ventijét kell lecserélni egy normálisra mert az nagyon gagyi rajta 1500.RPM és csak 61.CFM nem beszélve arról hogy eléggé brummogós hangja van! :DDD Nekem az volt az első mikor megvettem az Achilles S1284.esemet (ugyan aza venti van ezen is gyárilag) hogy dobtam le róla a gyári ventit mert annyit fúj mint egy halott lehelet :DDD A másik az hogy ha még nem tetted meg felkell csiszolni a venti talpát (nem kell polírozni mert nincs értelme sött.....) mert gyárilag eléggé egyenlőtlen neki esel először 200.as papírral aztán simán elég egy 800.as papír attól nem kell fényesebbre polírozni meglátod ha lecseréled egy jó PWM-es ventire a gyárit meg megcsinálod a talpát akár 10.fokkal hűvösebb lesz a procid! :K

(#4252) slett27 válasza DroiDMester (#4251) üzenetére


slett27
addikt

Van papírom, 1000-is. :K Volt egy Scythe hűtőm, 3000rpm-es 3,8cm vastagság, de eladtam. Gondoltam elég lesz a gyári Xigmatek. Eddig elég volt, de úgy néz ki a HT odatesz tényleg.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#4253) DroiDMester válasza slett27 (#4252) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem kell fényesre polírozni mert csak árt mint használ! (én kipróbáltam és rosszabb a végeredmény ha tükör-fényes mint ha csak 800.as papírral van véglegesítve, mivel ha tükör polírt csinálsz annyira sima lesz a felület hogy mikor felteszed a hűtőt kitolja maga alól az összes pasztát, az a lényeg hogy sima legyen a felület mert nekem gyárilag a 2.középső Heatpipe hozzá se ért a procihoz akkora gödör volt benne) Ventiről: nem kell akkora orkán erejű bár ha elbírod viselni az irtó süvítést akkor lehet az is (de mondjuk én el nem bírnám viselni nekem már a 19.dBi is hangosnak számít) Nekem Coolink SWIF2 120P venti van rajta sz.tem elég korrekt venti csendes nem túl drága és nagyon nagy a légszállítása annak ellenére hogy csak 1700.RPM de speckó lapátjai vannak több levegőt pumpál mint egy hagyományos 2000.rpm-es venti

(#4254) szasanyi válasza DroiDMester (#4253) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát a polírozás célja az, hogy a CPU felület teljesen sík legyen, nem pedig az, hogy tükör sima... ugye ezt akartad mondani? :)

(#4255) greenmeister válasza alibaba78 (#4238) üzenetére


greenmeister
tag

http://www.silentpcreview.com/article972-page5.html

Azt még nem tudtam sehonnan sem kideríteni, hogy ha leveszem az órajelet akkor az energiagazdálkodás mód inaktív lesz????

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#4256) DroiDMester válasza szasanyi (#4254) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pontosan ahogy mondod! :K

Gyárilag gyakorlatilag az összes (még a komoly 15-18.e hűtők is) baromira 1.enlőtlenül vannak polírozva :O

Ime egy példa Thermalright IFX-14. lap alján alsó 2.kép! és nem mondhatnám hogy gagyi 5.e res hűtőről beszélünk! :C

Nem is kicsi PUKLI van a hűtő talpán és sajnos 80-90.% ban minden hűtő ilyen sz@r minőségű polírral van megcsinálva sőtt a Thermalright. hűtők még rosszabbak ezen a téten mert a buzik le NIKKEL-ezik a procival érintkező felületét ami baromira visszafogja a hőátadást! :W

[ Szerkesztve ]

(#4257) dangerzone


dangerzone
addikt

Jó az új procihűtő...
De ez a hülye 4870 annyira fűti alulról a procit, hogy elég hamar 80 fok lesz 4300@1,325V-on.

De jó hogy a lejjebbi pcie port csak 4x-es...grr :W

(#4258) alibaba78 válasza DroiDMester (#4256) üzenetére


alibaba78
őstag

Szerinted hany fokot nyerhetek, ha a gyari corsair ventit (kb sima coolermaster lapatsuruseg) lecserelem egy ilyen coolink swif2-re?

(#4259) DroiDMester válasza alibaba78 (#4258) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Milyen Corsair venti és milyen hűtőn van? :F

dangerzone az alatta lévő 16X PCIe-slott az 8X módban üzemel nem 4X ben!

[ Szerkesztve ]

(#4260) alibaba78 válasza alibaba78 (#4258) üzenetére


alibaba78
őstag

Marmint az a bajom, hogy nem tudom stabilizalni a hofokokat. Folyamatosan melegszik, es ez bosszant. Lehet, hogy egy nagyobb legszallitasu venti megoldana a problemat? Nem baj, ha nem 50 fokos marad, csak ne emelkedjen folyamatosan.

dangerzone: Ugyanezt hianyolom en is. Marmint miert nem raktak meg egy pci slot-ot a lapra, az elso pci-e fole, es akkor egy ilyen hutovel meg lehetne tamogatni a vga-t, raadasul a procihuto, es a vga koze beekelodve hagyna, hogy nyogodtan ervenyesuljon az a noctua u12p.

DroiDMester #4259: Amit a H50-hez adtak gyarilag. Sima venti, kb olyan, mint amit a tx3-hoz adnak.

(#4261) Savanya válasza DroiDMester (#4259) üzenetére


Savanya
addikt

Sima P7P55D -ben csak 4X-es a második pci-e 16X slot . PRO-tól van csak 2db 8X-os .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4262) dangerzone válasza alibaba78 (#4260) üzenetére


dangerzone
addikt

Most megfordítottam a hűtőt 90 fokkal. Most így nyertem 5 C -t. Viszont a 2. ram modulomat bele kell gyömöszölnöm a foglalatába. Kb 2-3fokban lehet így megdőlve.
Nem tudom, mennyire egészséges ez neki... :F

(#4263) DroiDMester válasza Savanya (#4261) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hupsz ezt tényleg elnéztem valóban csak 4x a P7P55D nél nekem P55D Pro volt abban ugye 3.db 16.os slott volt 16-8-4.X fel állásban! :)

alibaba78: a TX3.ason 9.centis venti van nem 12.es! de lehet csak a lapátok ki alakítására gondoltál! egyébként Corsair NEM gyárt Ventiket (ahogy tápokat sem mivel a Seasonic és CWT vel csináltatja a tápjait) valamelyik nagy céggel csináltathatja a Ventijeiket is én Delta, Yate Loon, vagy ADDA ra gyanítok vedd le és ha szerencséd van a hátsó címkéjén szerepelni fog a valós gyártó címkéje és a pontos típus szám is, amiből kilehet deríteni mekkora a légszállítása!

[ Szerkesztve ]

(#4264) alibaba78 válasza greenmeister (#4255) üzenetére


alibaba78
őstag

Bocs, nem lattam, hogy irtal. Giga lapoknal (nem tudom, hogy mas markanal van-e?!) van egy plussz menupont a cpu vcore-on belul (ahol a feszt adod a cpu-nak) hogy "normal". Ha "auto" helyett erre allitod, akkor 0.83v, es 1.17v kozott (nalam legalabbis igy mukodik) adagolja a feszt, orajeltol fuggoen. Akarmennyire huzod, vagy alulorajelezed a procit, az energiagazdalkodas mukodik. :)

dangerzone: Na latod, ez egy nagyon jo kerdes. Az en "minosegi" lapomon a ramslot-oknak amugyis van egy "holtjateka". Ezt legutobbi takaritaskor tapasztaltam ki. :D Par millimetert mozog mindket iranyba. Lehet, ez normalis, lehet nem, de ha mukodik, akkor szerintem nincs gond. Azert rakerdeznek az alaplapos topikban a helyedben.

DroiDMester: Igen, a kialakitasara gondoltam. :B Szetszedtem, de csak egy corsair matrica van rajta. Anyaga minoseginak tunik. A lapatok kialakitasa atlagos, nem tul igyenyes, es ami a legfontosabb, nem nagy teljesitmenyu alkatreszre utal. Semmilyen mas adat, a forgasi iranyo kivul nincs rajta. :( Ranezesre is duplaannyi lapat van a coolink swif2-n. 4ghz 1.375v-on prime blend alatt 60 fok-rol indulva, 75 korul szoktam leallitani. Ezt olyan 10 perc alatt eleri. Utana percenkent 1-2 fokot melegszik. Vajon hol a vege? Ha egyaltalan van neki....... Mindez persze 1700rpm-en, atlagos, 22-23 fokos hazhomerseklettel.

[ Szerkesztve ]

(#4265) dangerzone válasza alibaba78 (#4264) üzenetére


dangerzone
addikt

Az lesz :)

(#4266) DroiDMester válasza alibaba78 (#4264) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát 4.gigához nagyon sok aza 1,375 ennyi fesz-el nekem már majdnem 4400.et megy! és a hőfok is nagyon sok! nekem 4.gigánál 1,2775.v elég és nem nagyon megy 53-55.fok fölé még 2.óra Blend után sem! és én csak egy mezei Xigma hűtővel meg rajta a Swif2.es ventivel hűtöm! :)) és nekem még ráadásul 2.db VGA fűt a házba :DDD

i5-750@4018.MHz@1,2775v

[ Szerkesztve ]

(#4267) dangerzone válasza DroiDMester (#4266) üzenetére


dangerzone
addikt

Én meg tesztelgettem ma a cuccost.
1,256V-tal megy 4ghz-t. Ekkor ~67 fokig melegednek a magok.
1,28V-tal stabil 4100mhz-n. Ekkor ~70 fokosak.
Viszont 4200-hoz már csak 1,344V körül tudom stabilizálni, ekkor meg már felmegy 78 fokra is.

Kb 10 fokot dob pluszban a hőfokokra a 4870-em .... (55 fokos alapjáraton)

(#4268) kelzsoca válasza dangerzone (#4267) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem magasak picit azok a hőmérsékletek? :U

A helyedben letenném a vga kártyát a 8x-os pci-e portba már ha az 2.0-ás.

Ez alapján gyakorlatilag semmit nem vesztenél: [link]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4269) dangerzone válasza kelzsoca (#4268) üzenetére


dangerzone
addikt

de...kván..

Az a gond, hogy az 4x-es. :U

[ Szerkesztve ]

(#4270) kelzsoca válasza dangerzone (#4269) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az HD 5870 4x sebességen 5%-ot veszít sebességéből egy 4870-es kártya jóval gyengébb :)

https://vertigostore.eu

(#4271) DroiDMester válasza dangerzone (#4267) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nekem is fűti a VGA a procit mivel pont a VGA-ról szívja a prociventi a meleget! nomeg tele van az egész gép minden slot foglalt csak 1.van szabadon ami a 2.VGA között van! :) szóval eléggé megvan tömve! :)

Katt ide és lesd meg!

(#4272) alibaba78 válasza dangerzone (#4265) üzenetére


alibaba78
őstag

Meg annyit, ha netan visszaforgatod a hutot, akkor a 200-as ventit a haz tetejebol atrakhatnad oldalra, egy teszt erejeig Annak a procihutonek szerintem nem kell segitseg, ellentetben a vga-val. 10C fokot nyertem vele a 4870-en. :)

DroiDMester: Azt tudom, hogy sok a fesz. Foleg, ha a Te eredmenyeidet nezem. :O Eppen ezert ugy hataroztam, hogy cserelni fogom a lapot hamarosan. A homerseklettel kapcsolatban azert kerdeztem, hogy erdemes lenne-e cserelni a ventit, mert a hutovel mar nem tudok mit csinalni. Az egyetlen pozitivum, hogy konnyebben hozzaferek a laphoz, viszont senkinek sem ajanlom, hogy ilyet vegyen, aki szeret tuningolni. Van eredmenyed a gyari ventijevel is osszehasonlitaskepp? Milyen vga-k?

(#4273) dangerzone válasza DroiDMester (#4271) üzenetére


dangerzone
addikt

Oks, de neked nem olyan közelről. :)

kelzsoca: Attól ,hogy jóval gyengébb, még nem jelenti azt, hogy %-os teljesítményben ne fogná jobban vissza. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4274) DroiDMester válasza alibaba78 (#4272) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sapphire HD5770. + HiS HD5770. karik! Ventiről: mindenképp érdemes lenne kipróbálnod egy másik ventivel is néztem én erről a H50.esről teszteket i920.proci+HT val és nem volt ilyen rossz még a gyári Corsair-ventijével sem! nem értem nálad miért ilyen magasak a hőfokok! :F

kelzsoca, és dangerzone: a PCIe 4.X mód már baromira lefogja a VGA teljesítményét főleg nagyobb felbontásnál (1280.felett) persze minden minőségi beállítást MAX.ra téve nézve, Már a 8.X mód is bizonyos játékoknál már 1440.es felbontásnál is akár -10.% vissza esést jelent! 1680 és 1920,nál meg még jobban érvényesül a 8.X fékező ereje nem hogy a 4.X nek!

[ Szerkesztve ]

(#4275) kelzsoca válasza DroiDMester (#4274) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor a (#4268) hsz-ben linkelt eredményeket valótlannak tartod? :)

https://vertigostore.eu

(#4276) dangerzone válasza kelzsoca (#4275) üzenetére


dangerzone
addikt

(#4277) kelzsoca válasza dangerzone (#4276) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, tudom hogy visszafogja a teljesítményt, de az általad mutatott tesztben 2 játéknál volt jelentős visszaesés:

Cod4
MS flight simulator

A többi esetben minimális különbség volt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4278) dangerzone válasza kelzsoca (#4277) üzenetére


dangerzone
addikt

Jah, csak most a fenének sincs kedve örökös bizonytalanságban élni, hogy hátha ezért fut szarul a játék...
Mindegy. Marad a 6000 fok-os vga a proci alatt követlenül :))

(#4279) kelzsoca válasza dangerzone (#4278) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tudtam én hogy a bizonytalanság miatt nem akar odaköltözni az a vga kártya :)

Cseréld le a vga-t egy 5770-re és megoldva a melegedés probléma :D

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4280) dangerzone válasza kelzsoca (#4279) üzenetére


dangerzone
addikt

Ja, meg még fizethetnék is rá...Ennyit nem ér meg. :)

(#4281) kelzsoca válasza dangerzone (#4280) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak vicc volt ;)

Ramokat sikerült cserélni, vagy mg azok vannak amivel problémák voltak?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4282) dangerzone válasza kelzsoca (#4281) üzenetére


dangerzone
addikt

Persze, értem :) Meg még amúgy kisebb is lenne, de ez van. Most (hogy belemenjek a kérdésedbe) a ramcserére kidobtam feleslegesen 5000 ft-ot. Legalábbis akkor 5000-ret ,ha 28k-ért megveszik a ramjaimat. Mert ugye 33.000-ért vettem.

Most cl7-es g.skill ripjaws-ok vannak. Ezek tényleg jól mennek, meg semmi kékhalál nincs velük mint a pirosbordás sima g.skillekkel. Ezeken már befogadja a lapom. :)

(#4283) megint én


megint én
őstag

Sziasztok, kellene egy ki help!
Épp most fogtam bele egy i5 750 tuningba, beállítottam minden feszt alapra, kivéve a Vcore, vtt, és Dram-ot, de amikor egy következő alkalommal bementem a biosba, az alapból beállított 0.750-ek helyett 0.820ra lett minden, ez normális?
Easy Tune 6 pedig .75-öket ír mindenhova! Most hogy is van ez?
meg a Vtt-t 1.15-re raktam biosban, de itt 1.1et ír...

[ Szerkesztve ]

(#4284) dangerzone


dangerzone
addikt

Azt az állat....
Kinyitottam az ablakot, a gépbe most friss levegő áramlik. 15 fokkal hűvösebb így. Hűűű

Pedig kinn 14 fok van. A szobában meg 23

megint én: Az energiatakarékossági funkciók be vannak kapcsolva? Mert az okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#4285) Főcske válasza megint én (#4283) üzenetére


Főcske
tag

Rendben van az ET6 a refek-nél nálam is mindig 0.750V-ot mutat, a biosba ha emeled a ram feszt automatikusan emeli a refeket vele ez már P45-ös lapoknál is ígyvolt. :K Mekkora órajelet szeretnél elérni?

(#4286) megint én válasza Főcske (#4285) üzenetére


megint én
őstag

Én a bűvös 4Ghzt szeretném valahogy, de 3.8nál megállt a tudományom.
200x19-en elindul, és ET6-tal lementem egészen Vcore 1.25-ig, és még pöpec ment a prime95. Gondoltam akkor megpróbálom a 20-as szorzót, adtam neki kb Vcore 3.2v-t és nem hogy a prime, hanem még a rendszer sem állt föl! Tehát adtam neki, VTT 1.19-et, de így sem. Az a +1 lépés, ennyire a végét jelentené? Majdnem +0.1v-t adtam rá, arra az 1 200Mhz-s szorzóra, de így sem lenne elég?

(#4287) dangerzone


dangerzone
addikt

Na, jó ez az i5. Sikerült megdöntenem 220 ponttal az eddigi 3dmark-os rekordomat, ami egy q9550-nel volt 4420 mhz-n. :)

(#4288) megint én


megint én
őstag

Hyper Threading (HT) - ezt hol kapcsolom be??? Nem tudja valaki? Meg, hogy menni + fesz kell neki

(#4289) Főcske válasza megint én (#4286) üzenetére


Főcske
tag

Ha bios 1.25V-on megy a 3.8Ghz nagyon jó procid van simán tudja a 4Ghz-et.A rambeállitásnál lesz a bibi szerintem. A 3.8-nál hány fokosak voltak a procimagok blend alatt ?

(#4290) megint én válasza Főcske (#4289) üzenetére


megint én
őstag

max 63, de csak 1 secig, és megint 62, az átlag pedig 58°C.
A Rammal meg mi lehet a bibi? Azt vegyem vissza amikor bekapcsolom? Vagy mit tegyek? Mert amikor kifagyott, akkor össz-vissz annyit tettem, hogy a szorzót feltettem 19-ről 20ra... Amúgy meg úgy tudom, hogy a QPI-nek 36x-nak kell lennije. Legalábbis ezt írta a cikk az i7 tuningról. Más azt mondta nekem, hogy az i7-re vonatkozik, az a lényeg, hogy minél kisebb legyen. Ott 3 varáció van [auto] [x32] [x36] a leg kisebb érték akkor jön ki amikor auto-n hagyom. Így jó? amúgy azt is írta a cikk, hogy a ram uncore mindíg a duplája legyen a raménak, de nem állítható érték! Viszont magától mindíg dupla értéket ad meg!

(#4291) kelzsoca válasza megint én (#4288) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem akarlak elkeseríteni de a HT-t egy i5-750 esetében sehol nem fogod bekapcsolni, mert nem tudja, ami tudja azt úgy hívják i7-860

https://vertigostore.eu

(#4292) Főcske válasza megint én (#4290) üzenetére


Főcske
tag

Qpi x32 vagy x36. A nagyobb szorzóval gyorsabb a kisebbel stabilabb.A 4Ghz-et eleve biosból próbáld.

(#4293) megint én válasza Főcske (#4292) üzenetére


megint én
őstag

Szinte mindent biosból próbálok eleve!!! AZ ET6-tal csak feszkózok!!!
#4291) kelzsoca :S''''

[ Szerkesztve ]

(#4294) DroiDMester válasza dangerzone (#4287) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4870.hez felesleges a ~4300.MHz nem hiszem hogy 1280.as felbontásba játszanál 1680-1920.felbontáshoz meg bőven kihajtja a 4870.et a proci még 3400.MHz en is Maximálisan a 3D-Mark tesztekben meg csak a proci miadt kapsz több pontszámot a 3400.MHz vs 4300.MHz hoz képest!

Próbáld csak ki hogy nem alap beállítással futtatod le a 3D06.ot hanem a lehető legnagyobb felbontás amit bír a monitorod (gondolom 1680.lesz az!) és a filtereket is tedd MAX ra a 3D06.beállításaiban csinálj egy tesztet így mondjuk 3400.MHz en meg egyet 4300.MHz-en és ne az össz pontszámot hasonlítsd össze hanem a 4.tesztnél (nyomsz egy Details-fület) és az FPS. értékeket! meglátod hogy szinte alig vagy nagyon minimális lessz a különbség! (az SM2.es tesztekben lessz csak változás a proci emelésével de azokra a tesztekre nemigen kell odafigyelni mivel a mai játékok már mind SM3 vagy HDR-t használnak ott meg nem lessz változás hiába emeled a proci órajelét) :K

Én sokat tesztelgettem (nem csak 3D06.al) és nekem a 2.DB HD5770.est is kihajtja már 3700-3800.MHz-en is a proci! 1680.as felbontás és az felett!!

(#4295) dangerzone válasza DroiDMester (#4294) üzenetére


dangerzone
addikt

Nyugi. Tudom , hogy sokkal alacsonyabb órajelen is kihajtja a vga-t.
Viszont így, hogy a proci magasabb órajelen ment, több pontot kaptam. És ez volt a lényeg. :) ;)

Kedveskedtem nektek egy újabb validdal. :D 4644 mhz

( Nagyobb feszt már nem fogok neki adni)

[ Szerkesztve ]

(#4296) DroiDMester válasza dangerzone (#4295) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Szép de 2.magot letiltottál! (hogy legyen 24.X szorzód) :DDD

meg aza 1,56.v se piskóta én max 1,45.ig mentem a vCore-al úgy volt meg a 4528.MHz és nemvolt tiltva a 2.mag :P valós 4.maggal és 215.ös BCLK-val :DDD P55D Pro@4528.MHz

[ Szerkesztve ]

(#4297) dangerzone válasza DroiDMester (#4296) üzenetére


dangerzone
addikt

4 maggal nekem ennyi a max. A lap nem bír többet.
Menne ez kevesebb fesszel is , de biztosra akartam menni. Turbo-v -vel állítottam a bclk-t. 215-re behalt a gép.
Pedig ugye 210*21-gyel validoltam már 1,376V-on is.

[ Szerkesztve ]

(#4298) subaruwrc válasza dangerzone (#4297) üzenetére


subaruwrc
félisten

mondjuk lehet 2:8 ram aránnyal mégtovább menne. 2140mhz ram órajelnél tartasz.

(#4299) dangerzone válasza subaruwrc (#4298) üzenetére


dangerzone
addikt

Szevasz Edward. :DDD
Kipóbáltam alacsonyabb arányon is. Ugyanúgy behalt 215-ös bclk-nál. Azért is maradt a kép erről a validról

[ Szerkesztve ]

(#4300) DroiDMester válasza dangerzone (#4299) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem 220.ig ment a P55D Pro lapom! P55D Pro@220.BCLK :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.