Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

bár results, tőlem is

200-as fsb, vagy mi

3600

tovább majd ha megjön a normális hűtőm

[ Szerkesztve ]

(#5752) dime27 válasza Tibiajax (#5751) üzenetére


dime27
őstag

ez mind szép és jó de a hőfokok iszonyatosak főleg egy thermalright hűtővel vagy passzívan volt?! :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5753) priti válasza XaraX (#5750) üzenetére


priti
addikt

Uhh, nem csodálom hogy hibázik a RAM, én azt hittem 1,5-tel nem megy 1600-on rendesen, de akkor ezek szerint tényleg meg tudják oldani kingéknél a másfél voltos RAM-ot. Sztem feleslegesen kínzod, de te tod, ha te mérsz gyorsulást a saját alkalmazásaidban az emelt RAM órajellel akkor tedd, viszont inkább memóriatesztet kéne ráengedned, attól nem gyullad ki a proci és biztosabb, mint pár perc linx. Én 20 percet szoktam a linx-el és nem egyszer volt, hogy 18-19. percben hibázott, így nem sokat jelent egy pár perces teszt. Ha nem lenne ilyen dög meleg a CPU inkább egy órát kergetném szívem szerint én is, de ilyen melegen inkább nem... megeszi a radit 100%-on és szépen lassan megy fel a rendszervíz és emiatt nem tudom eldönteni hogy mi újság van, mert az alaplapon is blokk van, aztán nem szereti ha forró vízzel locsolom :)

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#5754) Tibiajax válasza dime27 (#5752) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

áh, nem az ultimával ment már, azt eladtam, csak nem vettem még le adatlaprol.. :((( egy rossz kis tx3 van rajta csak. szükségmegoldás.
nemsoká érkezik a normális hütő, aztán majd azzal adok neki. azt már néztem, h ilyen 1.264v körül a 200*20-as 4giga simán felállt, toltam wirart és everestet, megy szépen. szoval, lesz esély, h stabil legyen majd, valami olyasmi feszen. hátha még picit lejjebb is

(#5755) shteer


shteer
titán

thermalright hr-01 plus megfelelő egy i750 cpu-ra? -~3.6os tuning lenne

a q9400-at félpasszívan hűti

mert akkor nem adnám el, hanem vennék hozzá egy lga1156 keretet

..szerintem jónak tűnik

(#5756) XaraX válasza priti (#5753) üzenetére


XaraX
addikt

Á, alapórajelet viszi cl8-ban is 1.5 v-al.
Úgy tűnik, így stabil, eddig semmi gond nem volt vele.
Viszont természetesen teszteken kívül semmiben nem látom előnyét, hogy gyorsabb a ram. :)
Azt hiszem, így hagyom, ha ez nem akasztotta ki, akkor amire Én használom, bírni fogja. :)

[ Szerkesztve ]

(#5757) dime27 válasza shteer (#5755) üzenetére


dime27
őstag

Ha ráraksz egy pwmes Coolink ventit 3.6on nem lesz annyira meleg szerintem meg függ nagymértékben attol is h milyen házban lesza cucc pl egy HAF-932es ill -922esben tutti kevesebbet mérne acoretemp vagy a realtemp vagy az aida(everest megszűnt ugyanis :DDD )

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5758) shteer válasza dime27 (#5757) üzenetére


shteer
titán

most is közvetlenül mögötte van a házhűtő venti, scythe s-flex 1200 > 800rpm-en :)
tehát ennél komolyabban most sem tervezem hűteni :)

..szerintem jónak tűnik

(#5759) Heffi válasza shteer (#5755) üzenetére


Heffi
őstag

A hűtő elég méretes és tele van heatpipe-al. Elég lesz a 750-nek. Nem tudom mennyi a gyári lefogató keret, de a thermaltake univerzális vízhűtőblok lefogatójával is tudod rögzíteni az LGA 1156-s alaplapon. Az kb 1200 Ft.

(#5760) dime27 válasza shteer (#5758) üzenetére


dime27
őstag

Látom q9400esed van ha tuningolod azt is 3.6ghzre kb az i5 750en attol az eredménytől 4-5 fokkal jobban fog sztem fűteni minimum tehát kb így számítsál de ezen egy pwmes venti picit segíthet ugysem pörög majd fel csak ha leterheled mondjuk a hűtődet kifejezetten passziv üzemmódra tervezték szal lehet h nem kell majd rá,de az eredeti gyári 1156os lefogatót ajánlom megvenni mert nemmindegy h milyen erővel szórítja majd a hűtőt a proci kupakjához! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5761) shteer válasza Heffi (#5759) üzenetére


shteer
titán

2400-ért van az aprón

..szerintem jónak tűnik

(#5762) shteer válasza dime27 (#5760) üzenetére


shteer
titán

akkor megfelelő lesz :)

..szerintem jónak tűnik

(#5763) priti válasza shteer (#5761) üzenetére


priti
addikt

Nekem ilyen van. Így néz ki felszerelve. Két részből áll, az egyik az alaplap aljára merevítés, ami szerintem tök felesleges én el is adtam és kijött az egész lefogatósdi egy ötszázasból :K

Hardverlesen

(#5764) shteer válasza priti (#5763) üzenetére


shteer
titán

szép :)
de ez a H lefogató nem fér be a HR-01 heatpipe-jai közé

..szerintem jónak tűnik

(#5765) priti válasza shteer (#5764) üzenetére


priti
addikt

Simán le lehet húzni felfelé a HP-ról a lamellákat nem? Vagy nem próbáltad? ...Azért jó, mert az összes létező foglalathoz ki van fúrva, el lehet felejteni a barkácsolást, amíg ki nem találnak egy új foglalatot. Ha nem így lenne még ennyit se adtam volna érte, de így úgy voltam vele, hogy "na jó, legyen akkor csilli-villi nikkelezett lefogatóm" máskor kifúrtam egy lemezcsík két végét, rátettem keresztben, oszt jónapot. Valahogy nem kavart fel :DDD

Hardverlesen

(#5766) Heffi válasza shteer (#5764) üzenetére


Heffi
őstag

Én is ezt a fajta lefogatót ajánlottam. Egyszer kifogtam egy olyan hűtőt, amibe nem tudtam beforgatni, kettévágtam és csináltam hozzá egy összekötőt és a hűttőbordák alatt összefogattam.

(#5767) shteer válasza Heffi (#5766) üzenetére


shteer
titán

pár éve még én is ezt csináltam volna :)

..szerintem jónak tűnik

(#5768) shteer válasza priti (#5765) üzenetére


shteer
titán

nem, a HR-01-en betonstabilak a lamellák
de a hogyan már nem lényeg :)

ha eladom és hozzáteszem azt a 3k-t, még mindig nem kapok ennél jobb tornyot

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5769) Moric válasza shteer (#5768) üzenetére


Moric
aktív tag

Összeállt a rendszerem. Asrock Deluxe3 helyet Extreme4 lett mer, nem volt deluxe a kereskedésben. Mivel ezen nincs fire wire port ezt kaptam hozzá külön kártyán, ami még gyorsabb is mint az integrált lenne.

Volt egy kis tuning is, a 4.2GHz-et sajnos nem értem el. 20 szorzóval 205 bclk felett már el se indult, míg 21 szorzóval 198 volt a vége.
Még próbálok bűvészkedni egy kicsit, van még néhány homályos pont. Még nem tudom mire való PCH és a CPU PLL voltage, a spread spectrum. A QPI ferekvenciát sem értem pontosan van hogy 3400 még megy, máskor már a 3200 is sok.

Sajnos a gép a spórolás jegyében készült, nem vehettem meg azt amit szerettem volna. Az 1600-os memoknak végük is 1600-on, 1600 fölött már el sem indul. Hűtőből is ráférne egy jobb, mert terhelés alatt elszalad 75 fok fölé.

(#5770) shteer válasza Moric (#5769) üzenetére


shteer
titán

milyen memót vettél?

..szerintem jónak tűnik

(#5771) G@ß! válasza shteer (#5758) üzenetére


G@ß!
őstag

Házikónkba befér egy 5870? Megmutatnád h mennyi hely maradt ?

(#5772) shteer válasza G@ß! (#5771) üzenetére


shteer
titán

simán, még egy hd5970-et is belepróbáltam :)
bár enyémből ki van szedve a hdd-tartó rész, este csinálok pár fris fotót mert a picasa galériámban még az 5850-nel van

..szerintem jónak tűnik

(#5773) Moric válasza shteer (#5770) üzenetére


Moric
aktív tag

Kingston HyperX-et.

(#5774) lee732


lee732
tag

Sziasztok!

Ti mennyire találjátok gyanúsnak, hogy i7-860 OEM procinál a legolcsóbb majdnem 9 forintért kevesebb mint a következő: [link]
Vagy csak azért, mert itt 1 év garancia van, a következőnél meg 3 év?

(#5775) dangerzone válasza lee732 (#5774) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha a proci működik az elején, és nem hajszolod túl, kevés esélye van ,hogy bedögöljön. De én speciel még nem hallottam róluk.
Sztem procit simán vehetsz tőlük, viszont olyan alkatrészt, aminek nagyobb az esélye h bedögöljön, szerintem olyan boltban vegyél, ami nagyobb eséllyel fog pár év múlva is még létezni. :)

* szerk. Bár a céginfót nézve, hogy 1997 óta működnek, akkor lehet hogy nem is olyan vészesek. :)

[ Szerkesztve ]

(#5776) Heffi válasza lee732 (#5774) üzenetére


Heffi
őstag

A proci nem szokott tönkremenni, ha megbecsülöd. Habár én inkább használtban vennék 40-t itt a PH-n. :) Van kínálat.

(#5777) DroiDMester válasza XaraX (#5750) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ez ebben a formában NEM igaz!

Van sok ram ami megy még jóval 1,50.v alatt is még 2000.MHz-et is! az egy dolog hogy gyárilag 1,60-1,65.v írnak rájuk!

Egy pár teszt az 1600.as (7-8-7-24) G.SkiLL RAM-jaimmal amik gyárilag (elvileg 1,60.v osak)

2100.MHz CL9.@1,435.v

1600.MHz CL6.@1,34.v

Egyébként meg vannak már gyári 1,35.v ramok is! PL: G.SkiLL ECO-széria

(#5778) XaraX válasza DroiDMester (#5777) üzenetére


XaraX
addikt

Mármint mi nem igaz? :F

(#5779) DroiDMester válasza XaraX (#5778) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát hogy csak a kingmax megy 1,50.v al! :DDD

Ja és mutatok még egy tesztet: 2220.MHz még mindég gyári fesz alatt! :U

[ Szerkesztve ]

(#5780) XaraX válasza DroiDMester (#5779) üzenetére


XaraX
addikt

Én csak idéztem, miért nekem címezted? :)
[link]
Itt van ez is, tudom:[link]

[ Szerkesztve ]

(#5781) DroiDMester válasza XaraX (#5780) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jó akkor legyen priti kollégának címezve! :)

(#5782) Tibiajax válasza DroiDMester (#5777) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fasza eredmények
jók ezek a gskillek, rohadt életbe, csak veszek akkor egy ilyen párt.. pedig már kezdtem lebeszélni magam róla, h a tököm fog kiadni 40k-t ramra, dehát..ezek az eremények magukért beszélnek. a mostani 1600/cl9 kingstonom épp hogy elmegy, 2000-ig birja kb, cl10-11-ekkel, de sztem már ott sem stabil, kék halált bedobott egy sima filemásolásnál..

(#5783) shteer válasza DroiDMester (#5777) üzenetére


shteer
titán

milyen g.skill kit ez pontosan? :) én még nem vettem ramot, de ár függvényében átgondnám a mushkin ellenében

..szerintem jónak tűnik

(#5784) DroiDMester válasza Tibiajax (#5782) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem 40.k ba kerül! sokkal kevesebb! :))

és a típus száma: Ripjaws F3-12800CL7D-4GBRM De a CPU-Z ablakban is megnézhettétek volna a ram típust! :)

és ~ 26.k az ára!

Én már 10.hónapja vettem szintén ebben a boltban! remélhetőleg még ugyan ilyen jó szériásak és nem gyengébb chip-ekkel szereli őket a gyártó!

[ Szerkesztve ]

(#5785) Tibiajax válasza DroiDMester (#5784) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

akkor azt mondod, nem érdemes bevállalni ezt?.. ezt néztem ki pedig, ha már lud legyen dagadt-alapon... :F

(#5786) DroiDMester válasza Tibiajax (#5785) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nagyon jó ramok a G.SkiLL Pi-széria (bár nekem csak DDR2.ből volt ilyen Pi-ramom de azok is mentek mint a vad disznó)

De 2.okból sem venném meg!

1, irreálisan drága (jó persze azért ilyen drága mert 2300.MHz-es és azt még nem egy átlag kategória)

2, i5-750.el úgysem fogod tudni kihajtani őket mivel ahoz hogy 2300.on járjanak neked tartósan 230.BCLK-n kéne tolni a procit amit sz.tem marhára nem fog menni! Ha jó lapod van akkor max: a 220.at fogod tudni kiszedni belőle az meg max 2200.MHz-et jelent a ramoknak!

Vagy van másik megoldás lecseréled a procidat egy i7-860.ra azzal lehet nagyobb ram szorzót állítani és akkor nem kell akkora BCLK a 2300.MHz-ram kihasználáshoz!

De én akkorsem fizetnék +15.öt azokra a Pi-ramokra bár ha van rá kereted akkor megveheted rosszul nem fogsz járni velük az egészen biztos! :K

[ Szerkesztve ]

(#5787) priti válasza DroiDMester (#5781) üzenetére


priti
addikt

Gyári spec feszről volt szó ha visszaolvasod, nekem nem volt még 1,5V-os kitem meg nem is hiszem hogy lesz. Hibázott neki a ram innen vetődött fel, hogy vajon csak marketing a matrica, vagy tényleg tudja 1,5V-on az órajelet amikor még nem mondta mennyin van, de tisztáztuk is, hogy tudja neki még CL8-ban is ha visszaolvasol, csak húzva hibázott. Elhiszem hogy van ami megy az 1,65V-osokból is, nyilván nem ritka a tuningosabb példány, ha lelazítod CL10-re megint más tészta... mondjuk az én 1600-as CL8-as OCZ-m bacik menni 2 gigán, szóval mindenki monnyon le ! Ha számítana még érdekelne is :DDD

Hardverlesen

(#5788) Tibiajax válasza DroiDMester (#5786) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi a tanácsot,
lehet, lesz akkor majd egy olyan 1600-os ripdzsavz, mint a Tied, aztán pá. teljesen jó lesz.
inkább lecserélem a vga-mat..:) megőrjít a hangos ventije

(#5789) ffodi


ffodi
veterán

Kicsit élénküljön fel a topic, mert nagyon pang.

Itt egy kis valid, amit az előbb csináltam.... :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5790) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Egy i5-750 alá milyen lapot ajánlotok, amivel már viszonylag jól lehet húzni?

(#5791) csucsbicep válasza csucsbicep (#5790) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igazából az érdekelne, hogy olcsóbb P55/H55 lapokkal is azért el érni vmit, nem korlátozzák le?

(#5792) Tibiajax válasza ffodi (#5789) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

prájmstabil?.. ;]

(#5793) ffodi válasza Tibiajax (#5792) üzenetére


ffodi
veterán

Persze........ :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5794) Genji válasza csucsbicep (#5791) üzenetére


Genji
őstag

Én a Legolcsóbb H55 Asrock lappal kezdtem és szépen ment a tuning benne 4Ghz megvolt abban is.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5795) priti válasza ffodi (#5789) üzenetére


priti
addikt

Nahh ... tőled se veszek használt procit, az is biztos. :C

Hardverlesen

(#5796) csucsbicep válasza Genji (#5794) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Köszönöm, egyenes válasz volt.

(#5797) ffodi válasza priti (#5795) üzenetére


ffodi
veterán

Most nem tudom mi ez az előítélet. :DDD Mindig szeretem tudni, a procijaim végét, és szerintem ez eladásnál pozitív dolog, persze csak olyanoknak, akik komoly órajelekre mennek.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5798) P.O.W.


P.O.W.
tag

Mai nappal csatlakozom a klubhoz egy i7-860 procival és egy ASRock P55 Pro lappal! :C

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#5799) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali I5-750-em van.

Lassan egy éve húzom. Eleinte 4 GHz volt de nem volt Stabil. Aztán átálltam 3,8 GHZ-re.
BLC= 200*19 . VCore: 1,26

Mostanában azt vettem észre, hogy gyakran nem tölt be a Win7 meg a készenléti állapotból nem áll fel a rendszer.

Vissza állítottam mindent alapra. 2,6 Ghz

Mit csinálja hogy vissza tudjak menni 3,8-ra? Még több feszkót a procinak ? Szép lassan beadja a kulcsot a proci és nem bírja a tuningot?

(#5800) Genji válasza Khaosz55 (#5799) üzenetére


Genji
őstag

Milyen hűtéssel hajtottad 3,8on 1 évig? Milyen hőfokon volt terhelve? Degradáció 1 év után nem hinném, h lenne. Próbáld több fesszel és teszteld IBT-vel stabil e. Esetleg cseréltél a gépben alkatrészt, mondjuk ramot? Amúgy ramok stabilak?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.