Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Zin


Zin
senior tag

i5 750-esre vagy vmi hasonlo szintu vga-ra mien cpu hutot ajanlotok?Pici tuning is lenne!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#5902) Heffi válasza Zin (#5901) üzenetére


Heffi
őstag

VGA-ra proci hűtőt? Hogy is van ez? :D

Egyébként szerintem olyat keress (márha a procira szeretnéd tenni), amire szabvány 120 mm-s ventit lehet feltenni (akkor már elég nagy és halk lesz, illetve ha egyszer a saját ventije elhajolna, akkor könnyebb pótolni mondjuk egy coolink swif 120p-vel), és legyen benne jó sok heatpipe. Néz körül a használt kínálatban, pl van [itt]egy, ami jó az lga1156-s tokozásra.

(#5903) Zin válasza Heffi (#5902) üzenetére


Zin
senior tag

Upsz kicsit elirtam most latom!Amugy 760-ast kéne inkabb,750 mar lassan a multe.Aha ez jo huto azt tudom de egyenlore BOX-os lesz majd ha tuning lesz akkor csere.Udv uram

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#5904) nickwaren


nickwaren
tag

Na tegnap este meg lett rá a Ninja 3 is, ami igen nagy darab, de még át kell néznem a lefogatását, mert még mindig soknak tűnik a hőmérséklet. Egyenlőre a 750-es procim vége 3800 MHz (200x19), 1,2500 V-on stabil és szinkronban megy a 2000 MHz-es ramokkal. Idle hőmérséklet 39-44 fok, terhelve 77-82 fok. Hőmérsékleti értéknek mit vegyek alapul a Core Temp nevű program értékeit, vagy amit a Giga EasyTune kiír, mert majdnem 10 fok különbség van a kettő között. Nem tudom, hogy a 4000 MHz-hez kb mennyi fesz kellene, 1.3 V felé nem nagyon szeretnék menni a hőmérsékletek miatt, mert a hűtőm jó, csak a ház nagyon kicsi.:(

3600-hoz képest 3800-on 7 tizedet gyorsult Superpi-ben és 700 pont többlet Vantage cpu pontszámban.

(#5905) Genji válasza nickwaren (#5904) üzenetére


Genji
őstag

Hát igen, 1,3 felett 4Ghz nyaldosná a 90fok fölötti tartományt. Nekem egy atomjólszellőző házban (4x14es ventivel) csinálta ugynaezt, szal nem a házzal van a gond egyszerűen ennyit tud a hűtő. Coretemp-nek higgyél inkább.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5906) Genji válasza Zin (#5903) üzenetére


Genji
őstag

Gyári hűtés csak dísznek jó szinte, minél előbb cseréld szerintem. Hyper 212+ elég jó 7K körül.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5907) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv!cpuz-be megnéztem mit is tud az új i 860-as procis gépem és feltünt h a multiplier zgrál 9-22 között és ezáltal az órajel 1,2-2,8 ghz között!Ez miért van? nem azon kéne állni amit beállítok biosba multipliert?

Battletag: hojszi#2983

(#5908) Genji válasza Intel fan11 (#5907) üzenetére


Genji
őstag

Energiatakarékos funkciók veszik le ha nincs terhelés. Kikapcsolható BIOSban.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5909) Intel fan11 válasza Genji (#5908) üzenetére


Intel fan11
őstag

akkor gyakorlartilag ez jó dolog mert ha nincs igénybe véve akkor nem pörgeti fölöslegesen a cput-t ha kell pedig beindúl!

Jól értelmezem?

Battletag: hojszi#2983

(#5910) Heffi válasza Intel fan11 (#5909) üzenetére


Heffi
őstag

Nem csak hogy nem pörgeti, de még a feszültséget is elveszi (nálam 0,88V), és úgy gondolom, így energiát is spórolsz. Minek pörögjön a 4 mag, amikor csak egy böngésző fut az oprendszer mellett.

Már nem emlékszem pontosan az értékre, de az ASUS progija kiírta a pillanatnyi fogyasztását, így üresjáratban az10w alá került a proci esetében.

(#5911) ffodi válasza Intel fan11 (#5909) üzenetére


ffodi
veterán

Pontosan. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5912) Intel fan11 válasza Heffi (#5910) üzenetére


Intel fan11
őstag

hm!Milyen jó dolgok vannak nálam is a körül mozog 0,8-0,9 volt között:))

De viszont elindítottam másolást zenét meg filmet akkor viszont felugrott 25re is a multiplier 3,2 GHz körülire!!Nem csak 22 ig megy a multiplier!???Nem tuningoltam semmit!!

Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de tegnapi a gépem ezelőtt egy mezei p4-esem volt éshát ott nincsenek ilyenek:D

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#5913) Heffi válasza Intel fan11 (#5912) üzenetére


Heffi
őstag

25-re akkor tud felszaladni, ha csak két mag aktív (9-22 all cores, 9-25 2cores, 9-26 1 core). Elméletileg az alaplapod nem csak a frekvenciát változtatja, hanem az aktív magog számát is képes manipulálni terhelés függvényében. Remélem valaki kisegít, hogy ezt a funkciót hogy is hívják a biosban? Intel turbo boost, intel speed step vagy melyik is?

(#5914) Perry-sama


Perry-sama
tag

Hali! tudnátok ajánlani egy jó hűtőt a Core i7-875K vagy 860-hoz? Köszi!

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#5915) Heffi válasza Perry-sama (#5914) üzenetére


Heffi
őstag

Néha érdemes lenne használni a keresőt, mert ilyen jellegű kérdést már páran feltettek.

És ugye nem árt tudni az ilyen tanácshoz, hogy hogyan szeretnéd használni a géped (Extreme tuning, stb), illetve mekkora összeget szánsz rá, mert ez nagyban befolyásolja a szóbajöhető lehetőségeket.

Azért annyit tanácsolok, hogy jó nagy legyen, minél több heatpipe-al, és szabvány 120mm-s ventivel.[például ilyesmi]

(#5916) Moric


Moric
aktív tag

Minap figyeltem fel, hogy a 860-as procim, 25-26-os szorzóval jár még akkor is ha 0% a terhelés. Ilyenkor a feszültséget vissza veszi 0.8V-ra. Míg teljes terhelésnél 1.2V-ot ad neki. A rendszer stabil, most fejezett be egy 30 órás számolást, csak fura, hogy elvileg 21 szorzóval kellene mennie, üresjáratban meg 6-ossal.
Viszont, így simán tudtam 4.2+Ghz-en járatni. :)

(#5917) Heffi válasza Moric (#5916) üzenetére


Heffi
őstag

Nézd meg az aktív magok számát, mert mint korábban írtam ezek a szorzók akkor lehetségesek egy normál 860-s esetében, ha csak 1 vagy 2 mag van használatban.

(#5918) shteer válasza Moric (#5916) üzenetére


shteer
titán

a fesz auto-n van?

..szerintem jónak tűnik

(#5919) Moric


Moric
aktív tag

Megy mind a 4 mag +HT.

Igen, minden auton van a Biosban.

(#5920) szucsinka válasza Moric (#5919) üzenetére


szucsinka
őstag

mátol én is i7 860-as klubba lépek
1kérdésem mivel lehet megnézni hogy megy mind a 4mag?

(#5921) szucsinka válasza szucsinka (#5920) üzenetére


szucsinka
őstag

ha csak a bus speed-et állitom megmarad a energia gazdálkodás is
tök állat ez a proci most már nem akad a BO-sem singilbe :DDD

(#5922) Heffi válasza szucsinka (#5920) üzenetére


Heffi
őstag

CPU-Z jobb alsó sarokban kiírja az aktív magok számát.

(#5923) Tibiajax válasza szucsinka (#5920) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ilyen kérdésekért egy hét bant kéne osztogatni, itt a ph!-n....

(#5924) sztothj


sztothj
tag

Hali!

870-s i7-hez vettem egy ilyen lapot. Ebbe még kell egy vgakártya is ugye? Ha jól látom a bevezető hozzászólásban akkor egyik i7-ben sincs grafikus mag. Szóval hiába van a lapon vga kimenet az egy megfellő proci nélkül használhatatlan.

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#5925) nickwaren válasza sztothj (#5924) üzenetére


nickwaren
tag

Biztos ilyet vettél?, mert ezen egy darab vga kimenet se látható (vagy csak én vagyok vak), így viszont mindenképpen kell hozzá vga.

(#5926) subaruwrc válasza Tibiajax (#5923) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#5927) sztothj


sztothj
tag

Az 5924-es hozzászóláshoz:
Bocsi rosszat linkeltem: ilyen

[ Szerkesztve ]

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#5928) Heffi válasza sztothj (#5927) üzenetére


Heffi
őstag

Bizony abba a lapba kell egy VGA is, mert az alaplapi video kimenetek grafikus magot tartalmazó proci nélkül nem működnek.

(#5929) Ninja760


Ninja760
csendes tag

Végre én is csatlakoztam a core i5 használókhoz :D

Nekem mindegy, miben hiszel. Csak az nem mindegy, hogy hogyan hiszel benne!

(#5930) sztothj válasza Heffi (#5928) üzenetére


sztothj
tag

thx :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#5931) shteer válasza Moric (#5919) üzenetére


shteer
titán

az auto feszt én is kipróbáltam, fel is nyomta 1,44-re. annyát :)
1,18-on megy 3600-at stabilan - nem lesz itt auto fesz :D

..szerintem jónak tűnik

(#5932) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv,

Gondolkodóba estem, hogy váltanék i5-re. Alaplapnak egy EVGA P55 LE-t néztem. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban, mivel az utóbbi időben hardveres téren eléggé lemaradtam... :B

i5-750 lenne a kiaszemlet. Mire kell figyelni? Vannak jó FPO-k, vagy a nagy átlag kb. azonos tulajdonsággal rendelkezik? Mennyi a normál tuning, mi számít már átlagon felülinek?

i5 tuningban a tudásom pontosan 0. Mennyire egyszerű egy i5 tuning? A P45-el sokat szívtam, ez is ilyen macerás, vagy azért lényegsen egyszerűbb? (Lényegében hány értéket kell állítgatni az FSB-n kívül. Itt is egy rakattal, vagy egyszerű, mint a p35?)

Mennyi az a fesz, amit bírnak ezek? Mert a hírdetésekben látott fesz értékek e nélkül nekem nem sokat mondanak.

Az EVGA P55 LE-vel kapcsolatban mik a vélemények? Használható a lap? Tuning mennyire megy vele? Mennyire egyszerű a BIOS kezelése?

Milyen összefüggés van a ram:cpu között, tehát mennyit kell bírni a ramanak?

Elsőre "csak" ennyi, előre is köszi.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5933) szucsinka válasza Tibiajax (#5923) üzenetére


szucsinka
őstag

jo de te nálad van mikor nem vagy képbe vazze? :P ;]

más:
a hyper trading befolyásolja a játék gyorsaságát minöségét ha ki van kapcsolva? ill ha tuningolom a procit jobb kikapcsolni ? vagy lényegtelen.

mert HT-vel nem megy v hogy 3,6ghz fölé annélkül simán

ez igaz?"a mindkét szál ugyanazokra a végrehajtóegységekre gyúr, akkor egymással fognak vergődni, és emiatt összességében a végrehajtás akár lassabb is lehet, mint HyperThreading nélkül.) "
id:hupwiki

[ Szerkesztve ]

(#5934) Tibiajax válasza szucsinka (#5933) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát már bocsika, de ilyen lama kérdéssel azért csak nem szoktuk már magunkat égetni....
:P písz

(#5935) szucsinka válasza Tibiajax (#5934) üzenetére


szucsinka
őstag

hát igen de tegnap vettem az uj platformot és ugy izgultam mint egy kisgyerek karácsonykor
jaa és feladtam a régi alaplapom györbe egy tagnak a kölcsön kapott ramokkal eggyütt :W
pedig csak a deszkát vette a srác ennyit a tegnaprol LoL

[ Szerkesztve ]

(#5936) szucsinka


szucsinka
őstag

hyper trading tesztek vannak vhol ér vmit ha bekapcsolom ?tudom a gugli de nem találtam sehololyat amelyik játékokrol is szo esik
nem használom semmi re a gépet nagyjábol csak játszok rajta

[ Szerkesztve ]

(#5937) ffodi válasza szucsinka (#5936) üzenetére


ffodi
veterán

Parancsolj: KATT ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5938) szucsinka válasza ffodi (#5937) üzenetére


szucsinka
őstag

ez már a héten a 2dik aki ezt csinálja velem
lámá vok egész héten
sorry :Y

[ Szerkesztve ]

(#5939) Tibiajax válasza ffodi (#5937) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:D ;]

szucsinka :(

(#5940) szucsinka válasza Tibiajax (#5939) üzenetére


szucsinka
őstag

leteszteltem a Hyper trading-ot én is vanatge-ban alap beállitással
i7 860:@ 3,3ghz gtx470 :@700/1400/3400 2x2gb ddr3 1500mhz
HT off
score:20917 gpu score:17443 cpu score:51969

HT on
score:20902 gpu score:17353 cpu score:54066

(#5941) Tibiajax válasza szucsinka (#5940) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jó, szóval olyan rohadtul sokat nem jelent.. még a szaros szintetikustesztben sem...
..mostmár tuti marad a jó kis 750-esem

(#5942) shteer válasza TazLeacher (#5932) üzenetére


shteer
titán

egy kis gyakorlással, sztem egyszerűbb mint a p35/45

fpo-t nem tudom, tapasztalatok alapján mennek 4GHz-et is csak magas feszen nagyon melegszik, viszont 3,4-hoz nálam 1,18 is elég

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5943) HSM válasza szucsinka (#5940) üzenetére


HSM
félisten

Jó, de GPU-fizikszel nem sokat ér az a cpu-teszt... :U
Nálam alapórajelen a 920 (2800Mhz) több pontot kap HT on, mint 3675Mhz-en HT OFF.... (17315 vs. 16700). Dacára, hogy a HT on tesztben a memóriák is csak 1066@Cl8-on mentek, míg HT OFF 1400@CL7-ben....

(#5941) Tibiajax: Attól függ, hogy van-e értelme, hogy mire használod a gépet. Nekem 2 éve OFF-on van, mert főleg játszom, netezek, meg dolgozom, oda meg nem kell, sőt, gyorsabb a proci így. De ha pl. videót konvertálnék, vagy renderelnék, sokat tömörítenék vagy virtuális gépeket, vagy szervereket futtatnék, akkor biza igencsak megérné bekapcsolni, mert igen jól mérhető/érezhető lenne a difi.... :D

(#5944) mpierre válasza ffodi (#5937) üzenetére


mpierre
veterán

:C Ettől feküdtem egy jót... Korrekt megoldás. Hogy kell ilyet csinálni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#5945) dangerzone válasza TazLeacher (#5932) üzenetére


dangerzone
addikt

Órajelben mennek annyit mint egy E0-ás Q9550. Azaz 4000-4200-at 1,3V környékén. Tehát a még hűthető tartományban.

Nekem speciel 4000@1,256V ; 4200@1,328V

Valamivel gyorsabb mint a Q9550 azonos órajelen. De ha 15.000-nél többet kell ráfizetned, már nem éri meg.

Egyébként kisebb a szórás. A legrosszabb példányok is mennek 3800 mhz-t. A legjobbak meg úgy 4400 -ig mennek kb léghűtéssel. P45-nél egyszerűbb a tuning. Kb a p45 és a p35 között van ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#5946) Tibiajax válasza szucsinka (#5920) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

egyébként, vannak tök jó gadgetek is, amik mutatják faszán a dolgokat a cpu háza tájékáról....

(#5947) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

dangerzone, shteer: köszönöm, a lényeg benne volt. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5948) shteer válasza dangerzone (#5945) üzenetére


shteer
titán

annyit télleg nem, de sztem még ha 5-öt rá kell fizetni akkor se

én 30-ért vettem az i5-750-et, 36-ért adtam el a Q9400-at :) csak a lapra volt ráfizetésem

..szerintem jónak tűnik

(#5949) TazLeacher válasza shteer (#5948) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha cserélem, akkor biztosan rá kell fozetnem, de nem a prockó miatt, hanem mert evga lapot néztem ki. Ez meg nem a platform hibája...hanem az én baromságom. Nagyon tetszik a full fekete lap, viszont ez kb. 20K-val drágább, mint a többi lap.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5950) Moric válasza shteer (#5931) üzenetére


Moric
aktív tag

Igen, az auto beállításokra figyelni kell, tud eszement feszültségeket beállítani. Nekem is csak az alap órajelen vannak engedélyezve az auto opciók,
Azon csodálkoztam, hogy 3.3-3.4Ghz elég neki a 0.8V, nem fagy ki. Természetesen, ha megjelenik a terhelés, egyből 1.2V-ot kap a proci.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.