Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) DroiDMester válasza Troglo (#4699) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

No igen az van amire számítottam MAX: 20.Amper képes leadni a táp 12.V-on! ez szűkösen de elég is lenne de közrejátszik hogy ezekben a típusokban típus hiba a Puffer kondi kiszáradása ezáltal csökken a leadott MAX teljesítmény és már nem képes leadni azt a 20.A sem ezért indulgathat újra a géped! Próbálj meg kölcsönkérni valakitől egy minőségi legalább 450.W os tápot és azzal megnézni a gépet! de én 85.% ra azt gyanítom hogy a táp lesz a gond! :K

(#4702) Scale válasza DroiDMester (#4700) üzenetére


Scale
őstag

Hát a monitorom csak az 1280x1024es felbontást bírja (:O )
És 200as szorzó mellé mekkora szorzót ajánlasz? És ehhez mekkora faszt kéne adnom?

(#4703) Troglo válasza DroiDMester (#4701) üzenetére


Troglo
csendes tag

Oké.

Köszi. Mindenkinek.

Remélem a Chieftec Delta GPS-550A táp jó lesz hozzá! :)

(#4704) DroiDMester válasza Troglo (#4703) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát kipróbálásra bőven jó lesz!

Viszont ha vásárlásra adod a fejed jobban jársz egy Corsair VX450.es táppal! árban kb egyforma a 550.es deltával! De ha a későbbiekre is gondolni akarsz érdemes befektetni egy VX550.es tápba az még 2.VGA kihajtására is elegendő lesz!

Esetleg még jó választás (és nem drága) Cooler Master Silent Pro 500.W (volt ilyen tápon nagyon stabil erős táp!)

[ Szerkesztve ]

(#4705) DroiDMester válasza Scale (#4702) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát 20*200.on már szépen ketyeg az i5-750. ha bírja a lapod és le bírod hűteni! Procitól és laptól függ hogy ehez mennyi fesz kell neki de olyan 1,30.v körül szokták vinni ezt a beállítást! :K

[ Szerkesztve ]

(#4706) Scale válasza DroiDMester (#4705) üzenetére


Scale
őstag

Na lement 3dmark 4ghz-en:

(#4707) dangerzone válasza Scale (#4706) üzenetére


dangerzone
addikt

Na ez már egész szép pontszám

[ Szerkesztve ]

(#4708) Scale válasza dangerzone (#4707) üzenetére


Scale
őstag

Everestben elég érdekes a memória olvasás.. az kevesebb lett mint 3,2ghz-en o.O
De a többi jóval több

(#4709) DroiDMester válasza Scale (#4706) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Jó ez HD4870.től húzás nélkül jó! mostmár csak a VGA.t kell meghuzigálnod ha nagyobb pontszámot akarsz! nekem 850/4600.on ment annó a 4870.esem! :)

(#4710) dangerzone válasza Scale (#4708) üzenetére


dangerzone
addikt

Azért lehet kevesebb minimálisan, mert ugyanúgy 1600 mhz-n mennek a ramjaid :)

DroiDMester: Gondolom nem alapfeszen. :)

[ Szerkesztve ]

(#4711) Scale válasza DroiDMester (#4709) üzenetére


Scale
őstag

A vga-m valamiért nagyon nem bírja az oc-t :S
Kicsit húzok rajta, aztán a 3dmarkban az utolsó tesztnél megáll, meg képhibákat csinál...
Amúgy nem értem.. a vga maga 55fokos idle-ben, a vram az meg 65... ez normális?

(#4712) dangerzone válasza Scale (#4711) üzenetére


dangerzone
addikt

Soknak vagy kevésnek tartod? Mert teljesen átlagos érték. Nincs vele semmi gond. :)
Amúgy nekem a 4870-em 810/4352-őn ment max.

(#4713) Scale válasza dangerzone (#4712) üzenetére


Scale
őstag

Hát szerintem soknak...

De ez nálatok is úgy van, hogy a VGA memóriája 10fokkal magasabb?

Meg az is idegesít, hogy a vga ventije idle-ben 25%on, max terhelés alatt is csak 40%-on megy :o

(#4714) dangerzone válasza Scale (#4713) üzenetére


dangerzone
addikt

Hőmérséklethez van kötve a fordulatszám.
Egyáltalán nem sok ez a hőmérséklet. Terhelve a gpu 70 fokos , a memóriák 80 fokos hőmérséklete teljesen átlagos.
Még a 85/95-nél sem lenne semmi különleges. A 90/105 is előfodul, bár az már tényleg fűt rendesen.

Én Ati Tray Tools-szal szabályozom a kártya órajeleit, meg a venti fordulatszámát.
És igen, a memók hőmérséklete mindig magasabb a vga esetében.

(#4715) DroiDMester válasza dangerzone (#4710) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De De Alapfeszen ment annyit! (VGA.kat nem szoktam V-Mod-olni jobban mondva szoktam de nem felfelé hanem lefelé és aztis csak BIOS-ában nem HW.sen!)

és itt a kép a 4870.ről! 852/4600 (simán lefutott a 3D-mak)

(#4716) dangerzone válasza DroiDMester (#4715) üzenetére


dangerzone
addikt

Jó neked:)

(#4717) DroiDMester válasza dangerzone (#4716) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát sz.tem azért közrejátszott ebbe a magas órajelben a felturbózott hűtés!

VRM

GPU

RAM

és talán még a Maximus Formula X38

Jó kis kari volt! havernál azóta is szépen duruzsol! (a gyári hűtőjével)

[ Szerkesztve ]

(#4718) dangerzone válasza DroiDMester (#4717) üzenetére


dangerzone
addikt

s1 borda. Jah, nekem is volt ilyen. Anno a 4850-en, mert a ref. hűtővel mindig túlmelegedett, és lekapcsolt. Az s1-gyel már ment mint a szél. :)

[ Szerkesztve ]

(#4719) Scale


Scale
őstag

Nah 4,2ghz is megvolt!

(#4720) Scale


Scale
őstag

Na kicsit húztam a vga-n is és meg van a 18000!:D

18034 pötty

(#4721) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Nagyon meg állt a topic.... senki nem tesztel? (vagy mindenki a GÁT-on dolgozik?? :F )

(#4722) dangerzone válasza DroiDMester (#4721) üzenetére


dangerzone
addikt

Meleg van. Nem nyúzzuk most a gépet 4G felett.:)

(#4723) ThaBoss válasza DroiDMester (#4721) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kedden már tolom neki, addig kis türelem :))

(#4724) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Van Friss CoreTemp 0.99.6.3 ez már úgy néz ki nem bugos! :K

CoreTemp_x32-x64_v0.99.6.3.7z

[ Szerkesztve ]

(#4725) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Hali

Szeretnek uj gepet osszerakni es minel tobb teljesitmenyt kihozni nem tul horribilis aron.
Sok tesztet/forumot vegignezve i5-750et erne meg legjobban valoszinu a mostani hardverkinalatbol.
A legfobb cel jatekokbol kihozni a legtobb FPSt amit csak lehet.
(Foleg BFBC2-bol ami szereti a tobb magot is, de ugye 6 magos intel brutalisan draga es a 6 magos AMD az i750hez kepest a tobbi nem tobbszalusitott jateknal gyengebben teljesit joval sajnos.)

Ajanlast szeretnek kerni, i5-750es procit erdemes gondolom venni, ehhez milyen alaplapot / memoriat / stbt erdemes beszerezni, hogy minel tobb teljesitmenyt tudjak kicsikarni.

Koszi a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#4726) szasanyi válasza salytmasztor (#4725) üzenetére


szasanyi
félisten

Ajánlatos megadni, hogy mennyit akarsz/tudsz e célra áldozni, mert elég nagy a szórás az árak tekintetében.

(#4727) salytmasztor válasza szasanyi (#4726) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Lehet irni dragabb konfigot is, ha teljesitmenyben sokkal jobb.
Persze kb 5%-ert nem fogok +100ezer forintot fizetni, de ha valami megeri akkor aldozok ra inkabb most, minthogy kesobb kelljen cserelgetni az alkatreszeket.

(#4728) Scale


Scale
őstag

i5-nek mekkora feszt lehet max adni amit még kibír? csak tesztelés szempontjából, nem örökös futtatás céljából

(#4729) dangerzone válasza salytmasztor (#4727) üzenetére


dangerzone
addikt

Mennyire vagy tuningfan? :)

(#4730) salytmasztor válasza dangerzone (#4729) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Teljesen tuning parti vagyok. :)
Szenne akarom huzni majd a procit. :DDD
Viszont csak air, vizhutest nem akarok.

(#4731) ThaBoss válasza Scale (#4728) üzenetére


ThaBoss
senior tag

(#4732) dangerzone válasza salytmasztor (#4730) üzenetére


dangerzone
addikt

Hát ha nem akarsz a Valid eredményekre, meg a 3dmark pontszámokra recskázni, akkor elég neked egy közepes alaplap is.

Gigabyte p55-ud3
MSI p55-gd65
Asus p7p55d

Ezek 35k körül vannak.
Ennél drágább lapokkal napi használatra mondjuk nyerhetsz +100 mhz-t. Szóval sokkal jobban nem megy bennük a proci.

Meg még abban az esetben érdemes esetleg drágább lapot venni, ha több kártyás rendszert akarsz építeni. Mert pl nekem asus p7p55d-m van. Igaz, hogy 2 db pci-e expresses port van rajta. De az egyik csak 4x-es sebességű. A 8x-os már nem húz sokat lefele a teljesítményen.
De a mostani kártyád bőven elég mindenhova. :)

Ramokból jó és relatív olcsó, ami nekem és DroidMesternek is van. Cl7-es G.skill ripjawsok. 1600 mhz-sek, de mennek 2200-on is, ha úgy van. :) Ha tuningolni akarsz, szerintem mindenképp vegyél 1600-mhz-seket. Felette meg exponenciálisan növekednek az árak.

Esetleg ha olcsóbban akarsz ramot venni, akkor megpróbálkozhatsz régebbi ddr3-as modulokkal, amik alapból 1,65V feletti feszültségen üzemelnek. Viszont ezeket majd be kell lőnöd 1,65V-ra, mert efölött az intel szerint káros lehet a procira nézve.

Viszont a tx-nél nem árt egy jobb hatásfokú hűtőt beszerezned. Mondjuk egy hyper TX3-mal 3800 mhz-ig juthatsz, ha jó a procid, napi használatra. Viszont efölött már a zsebedbe kell nyúlni jobban, ha nem akarod megsütni a procit.

Egyébként a kártyádat már 3ghz környékén is bőven kihajtaná az i5 750-es. Én is 3,2ghz-n használom. Majd ha lesz egy 7xxx-es radeonom, majd felhúzom 4gigára. De addig nem fogom. :)

[ Szerkesztve ]

(#4733) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Na megjöttek a ventik, egyelőre alapfeszre próbálok valamit belőni, eddig ennyi sikerült csak:

(#4734) dangerzone válasza ThaBoss (#4733) üzenetére


dangerzone
addikt

Teljesen jó.
Hány fokos volt a proci terhelés alatt?

(#4735) ThaBoss válasza dangerzone (#4734) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Sok! :D 56-59°C sajnos, mert az egyik Coolink megdöglött teszt közben :( , így 1-el ment a GeminII.

(#4736) dangerzone válasza ThaBoss (#4735) üzenetére


dangerzone
addikt

Linx alatt nem vészes az. :)

(#4737) ThaBoss válasza dangerzone (#4736) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor jó, örülök neki :C . Sajnos amíg ment a Linx, én kávéztam egyet, és az egyik lapát félig levált, hozzáért a házhoz, és beragadt. Így a keverő nem forgott, és szépen leégett a motorja, nem akart indulni többet :(
[kép]
Jól indult az ismerkedés a márkával! :N

(#4738) dangerzone válasza ThaBoss (#4737) üzenetére


dangerzone
addikt

Ijjj....
Hát ha valamit újonnan szerelsz be, az elején mindig figyeld, hogy minden okés-e.
Én eleinte mindig a majd 1 kilós ultra 120 extreme hűtőmtől tartottam, hogy leválik, mert nincs jól felfogatva, és kiszakítja az alaplapot, és/vagy ráesik a videókártyára.

(#4739) ThaBoss válasza dangerzone (#4738) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Most már tanultam belőle. Postával jött elég maszek módon becsomagolva, valószínűleg szállítás közben sérülhetett meg.
Pici kis hajszálrepedés lehetett. aztán a centrifugális erő megnyúzta picit.

(#4740) dangerzone válasza ThaBoss (#4739) üzenetére


dangerzone
addikt

De lehet, hogy a tangenciális gyorsulást sem bírta. :)

(#4741) ThaBoss válasza dangerzone (#4740) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy mit csináltak vele a postán? Fociztak vele? :)
Vagy csak a postás volt balfék, és megnyomorgatta. Van rá 5 év garancia, amivel most kitörölhetem, mert fizikailag sérült.

Amúgy próbálom keresni az alapfesz végét még mindig. Jól haladok vele, csak fogy a türelmem. 19-es szorzót kapott és 180 bclk-on bootolok.
190-nél újraindul, 189-nél 10sec után error, 188-tól 186-ig 1 kör Linx lemegy, aztán error.
Most megyek majd 185-re és lefelé, de mára már fel kellene adnom, reggel óta tolom, a hűtő is izzad, meg a szoba is 29°C-os (nem a Linx-től, hanem a naptól :) )

(#4742) dangerzone válasza ThaBoss (#4741) üzenetére


dangerzone
addikt

Ohh...Nekem a postán egy 20.000-res procimat keverték el. Ajánlottan volt küldve pedig..

(#4743) ThaBoss válasza dangerzone (#4742) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Az is szép, elkeverni nekem is kevertek el sokmindent már a postán, ezért az aprós bizniszeknél igyekszem kerülni postázást.
Havernak küldtem egy csomagot, amit a postán kb 1020g-ra mértek le, mire odaért már csak 300g volt. WTF? De biztosítva volt, így a pénzt visszakaptuk. Út közben kivettek belőle ezt-azt... :N És persze a bűnös soha nem kerül elő!

(#4744) Poetro


Poetro
csendes tag

Sziasztok!

A következő gépet néztem ki, szerintetek mit lenne érdemes lecserélni, vagy ilyesmi?
Nem akarok tuningolni semmit, csak egy stabil gyors gépet szeretnék munkára, és valamennyi játékra.

Gigabyte P55-UD5 alaplap (s1156)
Intel Core i7 860 CPU (2,80GHz 8Mb 1333MHz) (s1156) BOX
Geil 4Gb 1333MHz DDR3 mem??ria CL7 Kit of 2 - PC10600
Gigabyte Radeon HD5850 OC 1GB GDDR5, 256bit, 2xDVI, HDMI, Display Port (PCIe)
Gigabyte GZ-X2 miditorony
FSP Saga II 500W
Western Digital 800Gb SATA merevlemez (7200rpm, 64Mb)
Microsoft Windows 7 Home Premium

(#4745) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Na kérem 1,28V-al már meg-megáll 4GHz-en, csak most is a hűtés a ludas, de nem jövök rá, miért... :F
Most már az a helyzet, hogy TRUE rev. C van procin, a Coolink 120p-vel, ami meg fullon megy, de elkezdem a LinX-et, és pár másodperc alatt 99°C-os lesz a proci :Y
Ötlet?

(#4746) dangerzone válasza ThaBoss (#4745) üzenetére


dangerzone
addikt

Szereld fel újra. Hátha rosszul feküdt fel a proci felületén.

Pasztát tettél rá rendesen?
Alapjáraton mennyire melegszik?

[ Szerkesztve ]

(#4747) dangerzone válasza Poetro (#4744) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha nem akarsz tuningolni, felesleges az az 50.000-res alaplap.

(#4748) ThaBoss válasza dangerzone (#4746) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Megpróbálom újra feldobni, de nem értem, mi a fene lehet. Valszínű rosszul érintkezik?
MX-2 van alatta, ugyanannyit tettem alá, mint a GeminII-nél szoktam.
Minden alapon (kivéve persze memória):
kép

[ Szerkesztve ]

(#4749) dangerzone válasza ThaBoss (#4748) üzenetére


dangerzone
addikt

0,95V-tal is ilyen magas?

Akkor itt a hűtő felfekvésével lesz valami gond.

(#4750) ThaBoss válasza dangerzone (#4749) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Mindjárt megszerkesztem én ezt, mert nem lenne szabad neki ilyet produkálnia :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.