Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) dangerzone válasza Kaslerka (#5850) üzenetére


dangerzone
addikt

Lehet velük próbálkozni, de attól hogy valakinek ezekkel a beállításokkal 4 ghz-t megy a gépe, a tied nem biztos h fog annyit. Mivel az egy dolog hogy névlegesen azonos proci van a gépetekben, de gyakorlatilag nagy difi van köztük.

A ramfeszt meg sokallom. Felesleges 1600 mhz fölé húzni a ramot. Nem sokat nyersz vele.
A procifesz nálam meg 1,256V 4 ghz mellett. Neked lehet h már 1,2V-tal is stabil lesz ezen az órajelen, viszont az is lehet h csak 1,4V-on.

Ezt ki kell tesztelni. Az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5852) Kaslerka válasza dangerzone (#5851) üzenetére

A ramokat abszolút nem szeretném húzni. 1333mhz megfelel. Akkor kitapasztalom. Köszi.

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#5853) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy létezik-e magyarul olyan cikk vagy videobemutató valahol amiben részletesen leírják/elmondják hogyan kell tuningolni Core i5 processzort? Nagyon jól jönne mert pár napon belül meglesz az új Core i5 760-as procim plusz Gigabyte P55A-UD3 alaplap aminek köztudottan jók a tuningképességei és én ezt ki is szeretném használni de sajnos még nem volt ilyen processzorom így fogalmam sincs hogy kell húzni.

(#5854) Genji válasza Fejlesztő13 (#5853) üzenetére


Genji
őstag

Nem sok különbség van s775-hez képest. Ha az ment ez is menni fog! ;)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5855) Fejlesztő13 válasza Genji (#5854) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Ez a cikk jó kiindulás lehet, hasonlóan kell tuningolni Core i5-öt is?

(#5856) Genji válasza Fejlesztő13 (#5855) üzenetére


Genji
őstag

Igen, gyakorlatilag ugyanaz.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5857) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Gyors help-re volna szükségem!

Kaptam egy I5 750-es prockót..

A kellő módon cseréltem... bios reset, stb...

Az alaplapomon a legfrissebb, F8-as bios van... a többi alkatrész az adatlapomon...

Windows logo-nál kék halál... mindig ugyanott :W

Csak csökkentett módban indul...

Ha vissza teszem az I5 660-as procit, gond nélkül boot-ol a gép...

mi lehet a baja?

(#5858) kertsa


kertsa
senior tag

még annyit hozzá fűzök, hogy elkezdtem a win7 telepítést... hátha az a gond, hogy nem jó neki az 1 hete telepített op rendszer... ez sem jött be...

ram modulok cseréje más foglalatba... szintén zenész...

tanácstalan vagyok...

vagy csak egyszerűen xar a prockó?

de akkor csökkentett módban miért indul?

pls help :F

[ Szerkesztve ]

(#5859) shteer válasza kertsa (#5857) üzenetére


shteer
titán

tápegység milyen? bios-ban minden auto-n?

..szerintem jónak tűnik

(#5860) shteer válasza ffodi (#5841) üzenetére


shteer
titán

most úgy néz ki sikerül nekem is egy i5-750 > i7-860 csere - a HT miatt megéri?
nem szeretném 4G-n hajtani, célom a csökkentett feszes tuning :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5861) kertsa válasza shteer (#5859) üzenetére


kertsa
senior tag

egy 440W-os Asus tápom van, a CPU, az alaplap és a vinyók(3db)van rákötve, mert a vga a 650W-os kiegészítőn tápra van csatlakoztatva... BIOS minden alap... Eddig nem volt gond a táppal, és most sincs... I5 660@4415 + HT 1.45V stabil, akkor egy I5 750-nek is alapon mennie kellene.

Várok még ötleteket...

[ Szerkesztve ]

(#5862) ffodi válasza shteer (#5860) üzenetére


ffodi
veterán

Attól függ mire kell. Ha játékra akkor nem sok értelme van, mert jobban melegszik, nehezebb stabilizálni stb.....

Tömörítés, és multithread alkalmazásoknál előjön a HT előnye(meg persze vantage procitesztben :D ). A magasabb uncore órajel miatt a memóriaműveletek is gyorsabbak, azonos bclk mellett.

Ezekért érdemes cserélned, ha nem kell sokat ráfizetni.....illetve maga a tudat, hogy i7-ed van, az mindennél többet ér. ;] :DDD

Szerk.: nekem az alapórajelet(133*22), 1V alatt viszi ha jól emlékszem. :)

kertsa:

Milyen hibával száll el a win töltés közben? Elképzelhető, hogy szar a proci, de azért mindent ki kell zárni mielőtt kijelentenénk.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5863) kertsa válasza ffodi (#5862) üzenetére


kertsa
senior tag

ott száll el, mikor betöltené a üdvözlő képernyőt... megáll a logó mozgása, eltelik kb 20 mp, és kék halál... ott hibás hardvert jelöl a képernyő. gúgliba rákerestem.

Csökkentett módban elindul, ott első alkalommal telepített valamit a procihoz, de utána sem indult el rendesen a winfos.

Más is azt mondta, hogy szar a proci...

Gondoltam még ram hibára, de akkor a i5 660-nal is hibázna...

(#5864) ffodi válasza kertsa (#5863) üzenetére


ffodi
veterán

Pontosan mi a hibaüzenet?

Próbálj meg manuálisan mondjuk 1,25V-ot adni a procinak, a qpi-nek pedig min 1,21V-ot. Hátha ez a baj. Használtan vetted a procit?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5865) kertsa válasza ffodi (#5864) üzenetére


kertsa
senior tag

igen, használtan... oks, megpróbálok neki feszt adni... kíváncsi vagyok :)

ha nem megy defaultba rendesen, akkor semmi értelme megtartani... mit menne tuningba? +15% :F annak nem sok értelme...

(#5866) ffodi válasza kertsa (#5865) üzenetére


ffodi
veterán

Az alaplap "auto" beállítása nem mindig megfelelő. :) A ramokat is próbáld meg manuálisan beállítani.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5867) shteer válasza ffodi (#5862) üzenetére


shteer
titán

a jobban melegszik az ami dönthet... ráfizetni? nem, semmit se kell :))

..szerintem jónak tűnik

(#5868) kertsa válasza ffodi (#5866) üzenetére


kertsa
senior tag

A következő a helyzet...

az általad javallott beállítások sem segítenek, és a ramokat is manuál 1.56V-ra állítottam... ugye 1.5V elég neki elvileg...

a következőt vettem eszre.. mikor bootol gép, akkor a 4gb ramból csak 2gb-ot ismer fel... ha kiveszem az egyik modult, akkor el sem indul...

most szintén az i5 660 van a gépbe, és minden a legnagyobb rendben... :)

[ Szerkesztve ]

(#5869) balage25 válasza Andrus (#5849) üzenetére


balage25
senior tag

Vettem 1 másik 650-es procit, avval működik. A másikat visszavették szerencsére.

(#5870) ffodi válasza kertsa (#5868) üzenetére


ffodi
veterán

Hmm.....ez érdekes. Nekem akkor ismer 2gb-ot a 4-ből, ha kevés a ram és/vagy a qpi fesz, vagy rosszul vannak beállítva az időzítések. Könnyen elképzelhető egyébként az is, hogy a proci integrált ramvezérlője hányt be. Szerintem próbáld ki másik gépben a 750-et vagy szerezz egy másik 750-est és próbáld ki azzal, és akkor biztosan kiderül mi a rossz.

shteer:

Ha nem kell ráfizetni, akkor azonnal cserélném. A melegedésről annyit, hogy alapórajelen 1-3 fok a különbség, tuningolva 4200MHz körül már 6-7. :K

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5871) kertsa válasza ffodi (#5870) üzenetére


kertsa
senior tag

thx mindent. :R remélem ki tudják cserélni, és akkor jelentkezek tuning eredményekkel :DDD

(#5872) shteer válasza ffodi (#5870) üzenetére


shteer
titán

na majd a jövő 7en kiderül ;]

..szerintem jónak tűnik

(#5873) rizso


rizso
addikt

Helló Mindenkinek!

Nem teljesen, de azért egy kicsit idevág a kérdésem: mennyire melegedhet fel egy i5-460m laptop processzor?

Előre is kösz a válaszokat!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5874) gizmo20


gizmo20
tag

hello

az lenne a kérdésem hogy mivel érdemesebb tuningolni xmp-vel vagy nélküle,3.8 gigán járatom a gépet xmp nélkül teljesen baráti értékek mellett,3.9ghz-hez már szinte egészen fel kellene emelni pár dolgoz,pl cpu v-ot és a qpi vtt-t.egyáltalán a ramom se biztos hogy tudja az xmp-t.jelenleg 2x2gb g.skill trident 1600-as cl8-as ramom van.

Have A Nice Day

(#5875) dangerzone válasza rizso (#5873) üzenetére


dangerzone
addikt

Bármennyire.
Bár pár ezer fokon már elolvad.

( Tartós 80 fok fölött erősen dergradálódik. Szóval afölé ne menj)

(#5876) rizso válasza dangerzone (#5875) üzenetére


rizso
addikt

Jó, nekem az új Medal of Honor alatt a proc 87°C-ig is felszökik, a gpu is közelít a 80°C-hoz :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5877) dangerzone válasza rizso (#5876) üzenetére


dangerzone
addikt

Gondolom akkor nem lehet régi a laptop. Szóval annyira nem is tömődhetett el porral.
Szar a hűtése sajnos a cuccnak.
A vga 80 fok az nem gond de a proci. Még 85 fokig azt mondom oké, mert laptop ,de azért a 87 az tényleg sok.

[ Szerkesztve ]

(#5878) rizso válasza dangerzone (#5877) üzenetére


rizso
addikt

Intel oldalán a Tjunction 105°C - ez az a hőmérséklet lenne, amit még kibír? Ha igen, akkor nem aggódok a max. 87°C miatt...Van egy Thermaltake Massive23 ST laptop hűtő is alatta, azzal nem éri el a 87-et sem...

Vagy az mást jelent?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5879) dangerzone válasza rizso (#5878) üzenetére


dangerzone
addikt

Tegyél rá valami pasztát.
Szerintem az változatlanul rohadt magas.
Ha 105 fok még az intel szerint normális lenne, akkor bizony égetné a kezed a billentyűzet :)

(#5880) master90


master90
aktív tag

sziasztok i5 750 3.50GHz-en menyi feszt szoktatok adni?

[ Szerkesztve ]

ne csak nézz láss is

(#5881) gizmo20 válasza master90 (#5880) üzenetére


gizmo20
tag

ez változó,szerintem 1.15v-al mennie kell.

Have A Nice Day

(#5882) nickwaren


nickwaren
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy i5-750-est Giga GA-P55-UD3L alaplappal, a procihűtő egy TT CL-P0552D Silent lett, valamint 4GB Kingmax 2000 MHz-es memória. A tuningot a Giga Easytune-nal próbálgattam még csak eddig, a 3800 MHz-et simán beállítja, és itt jönnének egy pár tapasztalt hozzáértőhöz a kérdéseim.

3800 MHz-en az idle hőmérséklet 40 fok volt, ITB-vel meghajtottam, de 85 fok környékén inkább lelőttem, majd visszább vettem 3150 MHz-re, itt az idle 30 fok, terhelve max 65 fok volt (az értékek 20-22 fok körüli szobában értendőek). Mennyi lenne az ideális hőmérséklet?

Valószínű az ET add túl nagy feszt a procinak, így arra gondoltam megnézem ő mit állít be, és elkezdem visszavenni a cpu feszt. 3,8 GHz-nek 1,3 V körül írta, 3,1 -nél 1,23 V. Ez jó el gondolás lenne?

Mennyibe kerül egy vizes blokk rá?, radiátor van, pumpa meg beszerezhető.:)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#5883) Crytek


Crytek
veterán

Egy i5 760 tuninghoz elég lenne ez a cpu hütő: Cooler Master Hyper 212+ ?

Next PC Upgrade: 2022

(#5884) dangerzone válasza Crytek (#5883) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha nem antituning akkor 4 ghz-ig igen.

(#5885) Fejlesztő13


Fejlesztő13
tag

Sziasztok!
Core i5 tuningnál lehet olyat, hogy csak a processzort húzom a memóriát pedig nem?

(#5886) Abri


Abri
aktív tag

hy all
I5-750 alá milyen lapot ajánlotok? P55 vagy H55 elég?

MSI P55-GD65 28K
MSI P55-GD55 24,5K
ASROCK P55DE3 20K
ASROCK P55 PRO/USB3 23 000 Ft
ASROCK P55 Extreme 25K
Asus P7P55D 28K
Gigabyte GA-P55-UD3L 20,5K
GA-P55-USB3 26K

A GD65 el szimpatizálok.

(#5887) shteer válasza Abri (#5886) üzenetére


shteer
titán

MSI P55-GD65 28K

:K:K

..szerintem jónak tűnik

(#5888) Abri válasza shteer (#5887) üzenetére


Abri
aktív tag

h55 chipkészletes lapokkal mi a helyzet?

(#5889) shteer válasza Abri (#5888) üzenetére


shteer
titán

akarod használni az igp-t?

..szerintem jónak tűnik

(#5890) Abri válasza shteer (#5889) üzenetére


Abri
aktív tag

az az integrált VGA a prociba ? :D, ha igen akkor azt nembiztos
egy jó lap kellene 750-760 alá ami tuningolva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5891) shteer válasza Abri (#5890) üzenetére


shteer
titán

:K
akkor maradj a p55-nél

..szerintem jónak tűnik

(#5892) rizso válasza dangerzone (#5879) üzenetére


rizso
addikt

Hát még friss a gép, így garanciás is, és nem nagyon szeretném piszkálni...Turbo Boost-ot nem lehet valahogy egyszerűen ki-/bekapcsolni? Megpróbálnám TB nélkül is, hogy mennyire melegszik. Ha kikapcsolom, akkor 2,53GHz-en ketyeg maximum, igaz?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5893) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
p45-röl e8200@3,6ghz rol váltanék egy p55-ösre
i7860-as procit néztem ki ez a tipus szorzozármentes? kb meddig lehet nyüstölni alapfeszen?(tudom mindeggyik más) de vmi átlagot tudnátok mondani?
full láma vagyok még í5-í7-ben :B

(#5894) shteer válasza rizso (#5892) üzenetére


shteer
titán

biosban kikapcsolhatod

..szerintem jónak tűnik

(#5895) rizso válasza shteer (#5894) üzenetére


rizso
addikt

Leírnád még azt, hogy azt hol keressem? Ilyen opciót nem láttam...Mondom: laptopról van szó - ha ez számít ilyenkor...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5896) shteer válasza rizso (#5895) üzenetére


shteer
titán

nem látom a bios-od. laptop esetében presze még kérdéses is

..szerintem jónak tűnik

(#5897) Genji válasza szucsinka (#5893) üzenetére


Genji
őstag

Nem szorzózármentes. 1.25-1,3 körül 3,6-3,8 kb sztem.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5898) nickwaren


nickwaren
tag

Sikerült belőni procit 3585 MHz-re 199x19-es érték mellett, a hőmérséklet így tűrhető, de szerintem ráfigyel majd valami normális Scythe hűtő (már sajnálom, hogy nem azt vettem rá:(). Így Superpi 11,668 sec, Vantage cpu pont: 44206. Tudnátok ajánlani valami jó hűtőt 4,2 GHz-es célhoz és tartós használathoz?

(#5899) Genji válasza nickwaren (#5898) üzenetére


Genji
őstag

A kérdés csak az mennyi a keret rá és mik az igények. Hyper 212+ 7K, Mugen2 11K, Matterhorn/Noctua D14 16-18K. Nekem IBT alatt 60fokot nem éri el a Matterhorn, ugyanez egy Ninja2vel 90 fok fölött volt...

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#5900) nickwaren válasza Genji (#5899) üzenetére


nickwaren
tag

Végül egy Ninja 3 lesz, estére már lesz eredmény, aztán majd meglátjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.