Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) Shkiz0 válasza - = Zk = - (#14650) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Már kapható, de kb egy áron van a K-s változattal, így nem éri meg azt venni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14652) - = Zk = - válasza Shkiz0 (#14651) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pff... lol
az derék :DDD

szerk
annyira, hoyg a neten se teszt, se videó róla?! :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14653) MPowerPH válasza wassabi11 (#14623) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert fasza, hogy Ryzen topikban azert csesztetnek, mert felhivom a figyelmet a tenyekre, Intel topikban meg azert, mert ugyan ezt csinalom itt is. Ne haragudj, ha nem vagyok fanboy, de mivel a top tier -t hasznalom coffee -bol, had irhassak velemenyt arrol, mi eri meg es mi nem. Ugye megengeded? Foleg, hogy a forumtars is gondolkodott a Ryzenen, es lapcsere nelkul valthatna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14654) - = Zk = - válasza MPowerPH (#14653) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"szólj igazat, betörik a fejed.."

vagy

"ne szólj szám, nem fáj fejem"...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14655) mgabi válasza MPowerPH (#14653) üzenetére


mgabi
senior tag

Semmi gond. Amd rohadt jól csinálja azt kell mondani. Új hír: "AMD Designing Zen 4 for 2021, Zen 3 Completes Design Phase, out in 2020"

Zen 3 mag 7nm EUV technológiával jövőre a boltokban. Azta a büdös mindenit neki. Majdnem dupla lesz a zen 3 tranzisztor sűrűsége, mint coffee lake procijé, kb fele akkora fogyasztás mellett. Erre nem találok szavakat. 21ben zen4 5nm-n. Erre az intel talán 21 tavaszára értelmezhető mennyiséget tud majd gyártani az ice lake-ből sunny cove magokkal.

Teljesítménben beérte az intelt, energia hatékonyságban már jobb. Jövőre pedig mindenntéren állva hagyhatja az intelt az amd.

Szegény 8700k. 1 éve 135 ezer. Most 75 ezer. Jövőre 45 ezer.

(#14656) bajnokpityu válasza mgabi (#14655) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De ez nem igaz. Mas baj nincs.

Kiderult, h mi okozza, hogy a ryzenek kb fele teljesitmennyel futtatnak vegeselemes szamitast, mint hasonlo intelek. Matrixolas kozben gyakran van olyan, hogy egyik mag adatot ad at masiknak. Es ezt csinalja rohadt rossz hatekonysaggal az amd.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14657) mgabi válasza bajnokpityu (#14656) üzenetére


mgabi
senior tag

Tranzisztorszámot mondtam, azt hogy ezt milyen hatékonysággal használják már más kérdés. Lásd amd vs nvidia gpu.

(#14658) HSM válasza bajnokpityu (#14656) üzenetére


HSM
félisten

A magok között akár gyors is lehet, akkor van baj, ha két külön CCX-ek vagy csipletek között kell adatot cserélni. Jelenleg ugye 4 mag van maximum egy ilyenben. Nálam ez a vezető oka, hogy inkább valami i7-ben gondolkozom.

(#14655) mgab: Én azért megvárnám a konkrét termékeket.. Pl. a 9900k energiatalarékosabb tudott lenni a gyári 95w tdp-vel, mint az energiatakarékosság miatt kompromisszumokat alkalmazó, 12nm-es 2700x, gondolok a ccx-ekre és gyengébb fpu-ra.
Magas magszámmal terhelés alatt iszonyat erősek a Ryzenek energiahatékonyságban (már a korábbi Epyc is erős volt), de átlag asztali 6-10 mag mellett azért nem feltétlen lesz olyan nagy az előny.

(#14659) mgabi válasza HSM (#14658) üzenetére


mgabi
senior tag

persze várjuk meg, de sokkoló lesz a teljesítmény meg a hatékonyság különbség. EUV technológiával brutál sűrűre lehet rakni a tranzisztorokat, és teljesen más világ a chipgyártás vele. Egyébként az intel 2021-re tervezi a 7nm-t :), de ezen már csak röhögni lehet :)

(#14660) HSM válasza mgabi (#14659) üzenetére


HSM
félisten

Azért nem minden a nm meg a tranzisztor sűrűség. Főleg, hogy manapság már azért nem olyan egyértelmű, melyik technológiai marketing elnevezés valójában mit takar melyik gyártónál.

Most nevetsz a kékeken, de azért ne felejtsük el, hogy évekig vezető pozícióban voltak. A 10nm-erük eléggé túlgondolták, így most az van, ami, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem csináltak semmit az utóbbi években.

(#14661) mgabi válasza HSM (#14660) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem féltem őket, de az AMD nagyon jön fel. Kivi vagyok nagyon, hogy a 10 magos Rocket lake 14nm++++-n mit fog villantani a 3900X és 3950X ellen. Már most nézni kell az épített, akciós vízhűtőket hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#14662) Devid_81 válasza mgabi (#14661) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ott is 5GHz single core es legalabb 4.6GHz all-coret akarnak akkor borzaszto fogyasztas mellett tudjak majd csak hozni amit akarnak.
Hacsak nem jottek ra, hogy a 14nm+++++++++ valahogy kepes volt meg Oket is meglepni.

Nem gondolnam, hogy eltudnak vele menni magas orajelig, innen meg az AMD 12/16 magos procijai valoszinuleg jobb vetel lesz, csak alljon be vegre az aruk :W

...

(#14663) venom8888 válasza mgabi (#14655) üzenetére


venom8888
őstag

Ez mind szep es jo,de egyvalamit nem ertek. A magok teljesitmenye miert alacsonyabb az amd-nek,mint az intelnek? Hogy a picsaba csinal az intel 5+Ghz-et,es az amd miert nem tudja azt. Valamiben elorebb jar az intel,de valamiben pedig az amd. Jo lenne ha,ez a 2 tudas talalkozna.

(#14664) venom8888 válasza Devid_81 (#14662) üzenetére


venom8888
őstag

Majd a fejlesztok meg oldjak a hotermeles csokkentest,es az energia csokkentest is,azert kapnak milliokat havonta, ott nincs ido facebookozni ha eredmenyt akarnak elerni amd vel szemben.

(#14665) mgabi válasza venom8888 (#14663) üzenetére


mgabi
senior tag

Fejlettebb utasításkészlet. A programnyelvek, fordítók is intelre íródtak. Processzor fizikai felépítése, tranzisztor elhelyezése, az órajel szinkronért felelős H-fa is jobb az intelnél. Ezért a magasabb órajel és jobb az IPC. Jobb a cpu cache elérése, a memóra vezérlók is intelre letttek optimalizálva. Ezek eredőjeként van még mindig pariban bőven a coffee lake a zen2-vel.

(#14666) keIdor válasza venom8888 (#14663) üzenetére


keIdor
titán

14nm bevezetése 2015-ben jött a Broadwellel, de már az késett.
Aztán ugyanabban az évben jött a Skylake. A mai procik és ami majd a jövőben jön (2020: Comet Lake, 2021: Rocket Lake) ugyanaz a 2015-ös Skylake csak volt eddig 4 évük csiszolgatni és még 2 évig folytatják.

AMD-nél is ugyanígy volt 5GHz CPU már... FX-9xxx nem tudom hány.
Szóval így... az AMD új architektúrát hozott 2 éve, új a 7nm is alatta. De lényegében a mostani Intelek alapja a mai napig a Nehalem. Mekkora frekvenciát tudott az i9-920 pl? Mint most az AMD. Adj a Zennek is 10 évet.:)

Nem az órajel a lényeg amúgy, ipc-ben jobb az AMD már.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14667) HSM válasza mgabi (#14661) üzenetére


HSM
félisten

Mindig elfelejtitek, hogy ez akkor igaz, ha a CPU-ból ki akarjátok hajtani az utolsó Mhz-et is.... A 9900K-nál is kb. 10-15% veszett csak el sebességből, ha 95W TDP-re volt korlátozva, ki lett mérve. Lesz +2 mag, az kapásból +25% erőforrás, ha mondjuk minden magot péppé hajtva bukik mondjuk pár száz Mhz órajelet, még mindig masszívan marad előnye, kevés magon meg nyugodtan hajthatja továbbra is 5Ghz-en a turbo.

Persze, akiknek az utolsó csepp teljesítmény is kell, vegye csak hozzá a 80K-s játékvizet. ;] :P

(#14665) mgabi: Ez így nem igaz. A fordítókat nem Intelre írták. X86 utasításkészletre. Az AMD ugyanúgy csinálhat a saját cuccára optimalizált fordítót. Ami a memóriavezérlőke tilleti, minden gyártó a saját CPU-jához optimalizálja. Ami Intelnél nagy előny, hogy minden mag látja a teljes L3-at, nincs az egész két részre szakítva.

[ Szerkesztve ]

(#14668) holczy válasza Devid_81 (#14662) üzenetére


holczy
aktív tag

Pont azért nem fog beállni az áruk, mert folyamat dobják ki a “jobbnál jobb”procikat. Ezzel fenntartják az árszintet, sőt, valamelyest még emelik is. Hisz miért is adná olcsóbban, mint az előző “generációt”. A használtpiaci árakat meg nyomják lefele. A probléma pusztán az, hogy bár a hardware kész van, a szoftveres támogatás még nem érte utol. Lásd bios frissítés tömkelege. Ram árak megintcsak nem csökkennek, mert kell az új széria/generáció, alaplapok meg pláne. Lényegében az amd kihozott egy “early access” procit (ami tagadhatatlanul jól sikerült), és a piacon reszelgetik tömködik be a réseket. Ami a ryzen-es topicban jól látható.

(#14669) Devid_81 válasza holczy (#14668) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En igazabol arra ertettem a beallt arakat, amikor vegre kaphato lesz rendesen, es a kis/nagykerek nem raknak ra extra haszonkulcsot csak azert mert most meg alig beszerezheto.
De ez az Intelre is igaz, tulajdonkeppen termek start-nal mindenre igaz, mindig is megerte megvarni az elso 2-3 honapot.

Masik oldalrol meg az AMD szokott akciozni, es nem csak akkor amikor az uj mar kinn van.

...

(#14670) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Sikeresen upgradeltem i5-6500-ról i5-8400ra. Picit alul szeretném feszelni Z370-es lapomban.
(Azért vettem a lapot később valszeg lesz K-s procit , illetve olcsón be tudtam szerezni így pár ezressel volt drágább mint egy jobb B360-as lap)

Konfig az alábbi:
- Asus Prime Z370-P II
- i5-8400
- Corsair LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 - (CMK16GX4M2B3000C15)
- 512GB Samsung 860 EVO
- Be Quiet Pure Rock
- Be quiet! Pure Power 9 500W BN267
- MSI RX580 Gaming X 8GB
-Fractal Design R5

Annyit szeretnék, hogy a ramok ~3000-en menjen, illetve a procit alulfeszelni picit.
Olvastam hogy 8-as széria is mint a régebbiek a kupak alatti paszta nem a legjobb.
Első LinX futtatásra 70fok környékére sikerült ami teljesen jó, de picit szerenték játszadozni vele.
Amiket állítottam, többi szinten auto-n van:


- LLC-t 2-re állítottam (1. hsz alapján mivel ASUS lapom van)
- DRAM Freqv: 2933 => azért nem állítottam XMP I vagy II-es profilt mert akkor a block tuningot állít be amire nekem nincs szükségem , alapban is nevezséten a +100mhz
- DRAM timingot auton hagytam, ezért lett CL17, de ezt majd lefixálom az XMP II profilban lévő CL15-re (15-15-15-36 1T ) majd adok neki 1.35V-ot
- DRAM Voltage: 1.35-re tettem, mivel XMP profilban lévő 3000-es órajelhez ez tartozik
- CPU Votage: Offset volt - 0.05V

Kérdéseim az alábbiak lennének?
- Mennyi neki az ,,egészséges" offset érték ameddig érdemes menni? (gondolok arra hogy CPU/RAM tuning eseténn is van felső korlét)
- Ha Vcore-t offsetelem akkor az ugyanúgy kihatása van az ilde és loadban beállított cpu feszre is?
Tehát ha ilde módban 0.88V akkor az offset miatt 0.083V lesz?

Végeredmény...de még futtatok Prime95-ös tesztet is, memóriákat még hangolgatom CL15-re

Jól álltam neki, vagy állítsak még bármi mást?

Később Prime95-el is rámegyek az ajánlot 29.3/29.4-es verzióval

Segítséget előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14671) stigma válasza stigma (#14670) üzenetére


stigma
addikt

Mai gyorsteszt erre sikerült, ramokat még mindig nem állítottam eb rendesen:

i5-8400@ ~1V (Offser -0,075) | RAM 2933 CL17
LinX 10 kör

Prime95 - 30-40 perc

Napokban tesztelem és állítgatok még rajta, igaz nem 80 fok mint másoknál a hőmérséklet, hanem 70C környékén megáll. Fontos megemlíteni, hogy 29 fokos a szoba + Fractal R5 zárt házban csináltam. Lehet ha az oldallapot leveszem akkor -5,fokot még nyernék vele.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14672) Tibiajax válasza stigma (#14671) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hú, de izgi

(#14673) - = Zk = - válasza Tibiajax (#14672) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, ink ez mint a Rizsszem-vita :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14674) Glaz-dozfhut válasza stigma (#14671) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az látszik, hogy a fogyasztáslimit nincs változtatva. Talán azért is alacsonyabb a hőfok, na meg egy-két hete nagyságrenddel melegebb volt. Nálunk biztos. A ház oldal levételt személy szerint nem javaslom, mert úgy van kitalálva. Amúgy nyitott házakat forgalmaznának.

- Glaz-doz-fhut -

(#14675) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Azért van baj a kék oldalon bőven :D
Kíváncsi leszek árban mit fognak kitalálni rá, mert eddig úgy fest, az sem lenne kár ha nem adnák ki.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14676) stigma válasza Glaz-dozfhut (#14674) üzenetére


stigma
addikt

(#14674) Glaz-dozfhut: Meglátjuk, de nincs okom panaszra, célom amit szerettem volna elérem/elértem.

(#14672) Tibiajax: Igaz ebben nagy kunszt nincs az igaz, de utoljára még P35/P45/P55-ös tuningok rémlenek, azóta csak nonK-s procijaim voltak, melyekel semmit nem kellett szórakozni (i5-2400, i5-6500) , és ott még sok válogatás nem volt a ramok között, mert 1 kattintás volt...Igaz msot sem volt több, csak fél óra összefoglaló olvasás és 1 youtube video-t néztem. :DDD
Tudom ez nem akkora kihívás mint egy K-s i5-öt tuningolni. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14677) MPowerPH válasza Shkiz0 (#14675) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi ujat nem tudtunk meg... Binnelt 9900K -k, azt csokolom.

Don't Tread On Me

(#14678) Shkiz0 válasza MPowerPH (#14677) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Csak, így sem igazán veri a 3900X-et :)
És ugye a 9900KS meg még a 9900K-tól is drágább lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14679) Glaz-dozfhut válasza Shkiz0 (#14678) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Valamivel el kell lopni a show-t. Vagyis a közfigyelmet.

- Glaz-doz-fhut -

(#14680) HSM válasza Shkiz0 (#14678) üzenetére


HSM
félisten

Kérdés, hogy miben... A legtöbb játékban pl. már a sima 9900K is veri a 3900X-et... Pl. [link]
Nem minden azért a multithread erő. :N A FireStrike teszt pedig nem mér olyan dolgokat, amik a rizsánál jöttek elő, amikor készítették ilyen architektúra még nem volt a láthatáron.

(#14681) keIdor válasza Shkiz0 (#14675) üzenetére


keIdor
titán

2018-as i9-9900K újrakiadva, felárral.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14682) wwenigma válasza HSM (#14680) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Én marginalis különbséget látok játékban. :N

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14683) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

stupid question no 1:
sima, non-K 9900-at lehet allcore fix 4.9-5GHz-re belőni alaplapi biosban?! vagy ez a fel-le dolog csak a K-s procik kiváltsága?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14684) Tomassy00 válasza - = Zk = - (#14683) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ez komoly ?!!! Messze még április elseje...

(#14685) - = Zk = - válasza Tomassy00 (#14684) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem értek a lovakhoz, sry.... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14686) HSM válasza wwenigma (#14682) üzenetére


HSM
félisten

Nem vagyok meglepve. ;] Azért voltak tesztek, ahol lényegesen nagyobb difi kijött, főleg minimum FPS-ekben. PL. itt is a 9900K vezetett, néhol nem is kevéssel. [link]
A legviccesebb, amikor pedig a 3900X lassabb a 3700X-nél... :C Amiről magyaráztam anno, a 4mag/CCX szemben a 3 mag/CCX-el. Nem minden a nyers erő, sajna rizsán ott vannak a kisbetűs részek.

(#14687) Ragnar_ válasza HSM (#14680) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azt az átlag 6-8%-t nem biztos, hogy észreveszed bekapcsolt FPS számláló nélkül, ami a 9900k és a 3700x között van, a QHD-s 2%-ról nem is beszélve. Bár Intel gen8/gen9 i7/i9-ről játék miatt fölösleges váltani , de ha már játék akkor 65-70k-ért egy R5 3600 és a +50k mehet inkább VGA-ba akkor nem 5-8%-al lesz gyorsabb a cucc. (én i5 6/6-os procit játékra már nem vennék) És kérdés, hogy ha nem mindenki 4/4 i5-el játszik, vagy 4/8-as i7-el, (mint kb. még 3 éve) a játékenginek milyen irányba mennek, bár valószínűleg ott is a többszál lesz a járható. Ja és a tesztek ugye 2080Ti-al készülnek, gyengébb VGA-val többnyire kisebb a különbség.. És nyilván játékfölhozataltól is függ, gyakran megy egyik vagy másik gyártó hardverén egy engine jobban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#14688) Ragnar_ válasza mgabi (#14665) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Processzor fizikai felépítése, tranzisztor elhelyezése, az órajel szinkronért felelős H-fa is jobb az intelnél."

És cserébe lehet patchelni 3 havonta új hardveres sebezhetőségekre.. A Google se nagyon elégedett, mikor a szerverparkon ki kell kapcsolni a HT.. ;] Lehet, hogy 5 év múlva a Ryzen architektúrára is jönnek majd félévente a patchek, de egyelőre ez az Intelre jellemző.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#14689) HSM válasza Ragnar_ (#14687) üzenetére


HSM
félisten

Pl. a Witcher 3-ban az a 180 vagy 150 azért nem 6-8%. A többszálúság iránya oké, az évek óta pipa, azért is látod, hogy még a 9900k is tudott gyorsabb lenni a 9700k-nál több címben is, amikor gyakorlatilag csak a HT miatti plusz szálak az előnye. Ugyanakkor a ccx-ek közötti lassú adatcserét nem biztos, hogy minden esetben jól lehet majd kezelni, és ha lehet is, nem biztos, hogy nem fog az erőforrások kihasználhatóságának rovására menni.
Azért az i prociknál az komoly előny, hogy nem érzékeny rá, melyik programszálak melyik fizikai magon futnak.

[ Szerkesztve ]

(#14690) Ragnar_ válasza HSM (#14689) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez igaz, de ha belegondolsz egy SP játéknál a 150 és a 180 FPSt fizikailag egy 240Hz-es monitoron fogod tudni teljes egészében megkülönböztetni, mert még egy 144Hz-es monitoron is kvázi mindegy, hiszen 144FPS-t fog tudni megjeleníteni ugye, és ott javasolt is lockolni a frissítési frekire az FPS-t, az egyenletesebb frametimeok miatt. Kíváncsi vagyok egyébként az Intel következő architektúrájára, de ugye eddig 10nm-en alacsony fogyasztású 4/8-as notebook procikról hallani használható IGP-vel, ha lenne ütőképes megoldása minden szegmensben a Zen2 ellen jelenleg 10nm-en azt szerintem már tudnánk és ugye a CL-ben már nem nagyon van órajel tartalék, és a fogysztás/TDP miatt sokkal több magot se biztos, hogy tudnának hozni, és ugye a Zen2 IPC növekedésével az AMD R5 felzárkózott az i7 teljesítményszint közelébe. És a Zen2 tud majd fejlődni 7nm+on (fogyasztásban és/vagy teljesítményben is)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#14691) mobal válasza - = Zk = - (#14685) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szorzót állítasz és a K az unlocked. Nem fog menni. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#14692) MPowerPH válasza Shkiz0 (#14678) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is fogja... De dragabb sem lesz. A 3900X mar veszett fejsze...

Ragnar_: A 6 mag az minden, csak nem idotallo. Gamingrol beszelunk, amikor a konzolokra irt game -ek is 8 magra lesznek optimalizalva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14693) SZKEBE75 válasza MPowerPH (#14692) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Elnézést hogy közbe kotyogok,de jelenleg is nyolcmagos.

CPU: 8 magos x86-64 AMD „Jaguar”

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#14694) keIdor válasza SZKEBE75 (#14693) üzenetére


keIdor
titán

Csak ez egy borzasztó gyenge és régi CPU már. PS5 meg Scarlett-be a mostani Zen 2 megy 3GHz körüli órajellel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14695) s.bala31 válasza MPowerPH (#14692) üzenetére


s.bala31
őstag

Erre azért nem vennék mérget, ugye most a slágertermékek a 6/6 és 6/12-es CPU-k. Tehát ezeket a játékosokat úgymond arcon rúgják majd a játékfejlesztők? Kétlem. Mellesleg a topic miért ment át Ryzen vs Intelbe?

[ Szerkesztve ]

(#14696) SZKEBE75 válasza keIdor (#14694) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

A nyolcmag az nyolcmag! :)) :DD

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#14697) s.bala31 válasza Ragnar_ (#14690) üzenetére


s.bala31
őstag

Tehát Ryzennél ha játékról van szó a pár fps nem számít az Intel javára, de persze pl Cinebench-ben már lehet izmozni hogy pár ponttal többet dob a Ryzen:)

[ Szerkesztve ]

(#14698) hokuszpk válasza s.bala31 (#14695) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Erre azért nem vennék mérget, ugye most a slágertermékek a 6/6 és 6/12-es CPU-k. Tehát ezeket a játékosokat úgymond arcon rúgják majd a játékfejlesztők? "

siman. a nagypenz a konzolban van, a jelenlegi genben levo 8 magra irhatnak / optimalizalhatnak akarmilyen kodot, a pc portot egy 4/8 -as pc cpu rohogve elviszi, de a 8 Zen2 mag + Navi RT ebbol a szempontbol mar mas teszta lesz. ha kihajtjak maxra, akkor a pc kosse fel a gatyajat.
masreszt -- en ritkan jatszom, de amikor utamba akad valami akkor -- mindig azzal kezdodik a jatekleiras, hogy milyen hw kovetelmenyek vannak, majd szepen beleirjak, hogy minimum 8 magos proci 4 Ghz, ha nincs meg, vegyel uj vasat. regen sem foglalkoztak vele, hogy a plebsnek mi dologozik a gepeben.
de ez meg legalabb 2-3 ev, addigra a 6/12 -es procik pont csereerettek lesznek....

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14699) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

4790K-ról fogok váltani. 9900K megér 20 ezres felárat a 9700K-val szemben?

A lap egy MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON lesz, Corsair VENGEANCE LPX 16GB (3GHz, CL15) társaságában.

Illetve marad egy FSP Raider 550-es tápom. Elég lesz ez? (VGA: GTX 1070).

(#14700) venom8888 válasza oAcido (#14699) üzenetére


venom8888
őstag

Ha engem kerdezel,szerintem annak a VGA-nak egyik sem valo. Es nem 20k lesz a kulonbseg a 2 proci kozott,mert a 9900k-nak sokkal komolyabb hutesre lesz szuksege. Hacsak a jovoben,a nagyon kozeli jovoben nem tervezel egy 1080ti-t,vagy 2080,2080ti-t venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.