Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) Devid_81 válasza s.bala31 (#14900) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet meg almos vagyok (szinte biztos)
De az uj bios-al es elotte is ugyan azt csinalta?
Legalabbis en egy picit igy ertelmezem amit irtal :)

Tolj egy bios defaultot, ne piszkalj semmit benne es teszteld ugy, ugy is masodjara indul csak?

Egyebkent pontosan mit is takar ez a maaodjara indulas?
Ketszer kell power gombot nyomj?

...

(#14902) s.bala31 válasza Devid_81 (#14901) üzenetére


s.bala31
őstag

Az új biossal csinálja. Bekapcsolod felpörögnek a ventik, merevlemezek stb. majd leáll ezután újraindul és akkor bootol. Amíg defaulton volt minden akkor is így indult ezzel a biossal.

(#14903) Devid_81 válasza s.bala31 (#14902) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor az valami bios nyug lesz, rakd vissza a regit (ha engedi) vagy vard meg a kovetkezot, hatha kiszedik ezt a bugot belole. :K

...

(#14904) s.bala31 válasza Devid_81 (#14903) üzenetére


s.bala31
őstag

Köszi. Miután elindul már nincs vele probléma, stabil, végül is együtt lehet vele élni :) Ettől a biosverziótól kezdve lett támogatva a 9. gen az alaplapon, lehet valamit elszúrtak.

(#14905) NightGT válasza s.bala31 (#14904) üzenetére


NightGT
senior tag

Vedd vissza a BCLK-t 100ra, ha úgy elindul elsőre is, akkor az lesz a baj...

Nekem is ezt csinálta sokáig. Az történik, hogy még a 102.7et se akarja elfogadni gépezet, újraindítja magát 100as BCLK-val...legalábbis erre gyanakszom :)

Nálam most stabil, addig-addig cseszegettem a BIOS-t, amíg egyszercsak elfogadta...de konkrétan le nem tudnám írni a folyamatot :)

Speed is the only truly modern sensation

(#14906) laychi válasza s.bala31 (#14900) üzenetére


laychi
veterán

Amikor biost frissítettél, akkor a gép hátuljába volt dugva a pendrive vagy fronkivezetésre/hubra?
Ha utóbbi, akkor frissítsd újra a jelenlegit úgy, hogy a gép hátuljába van dugva.
Esetleg nézd meg a lapod kézikönyvében, hogy a gyártó javasol e egy bizonyos usb csatlakozót a bios frissítésre. Ha igen, akkor ezt a csatlakozót használd.
Előtte csinálj cmos resetet.
Elem ki, táp leáramtalanítása, jumper a cmos clean tüskére, bekapcsoló gomb nyomogatása.

(#14907) s.bala31 válasza laychi (#14906) üzenetére


s.bala31
őstag

Frontkivezetésre dugtam a pendrive-ot. Köszi mindenkinek a segítséget, ha hazamegyek kipróbálom a javasoltakat.

(#14908) deadwing válasza s.bala31 (#14907) üzenetére


deadwing
addikt

Ez bios bug lesz. Nekem is volt ilyen a régi Z370-el.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#14909) John_Doe válasza laychi (#14906) üzenetére


John_Doe
senior tag

Mindig mikor látom hogy usb-ről frissítenek biost felmerül bennem de most már tényleg rákérdezek csak én használom erre az eleve gépben levő hdd/ssd meghajtót? Régebben (Core2) gigabyte lapon is ezt csináltam és most az asrockon is.

Shal'kek nem'ron!

(#14910) s.bala31 válasza John_Doe (#14909) üzenetére


s.bala31
őstag

Eddig a Giga szoftverét használtam erre a célra de valamiért ez a bios nem akart az istennek sem felmenni Win alól.

(#14911) John_Doe válasza s.bala31 (#14910) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nem Win alól gondoltam. Letöltöm a biost a lemezre, restart belépek biosba, update kikeresem a lemezen levő file-t és hajrá.

Shal'kek nem'ron!

(#14912) Cyberboy42 válasza John_Doe (#14911) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

Igazából ez tök mindegy, bios függő hogy mik a lehetőségek... Én Asussal egyből a netről is frissítettem már.
Csakkugyan (#14906) laychi írása is kissé fura, A Bios frissítés vagy sikerül, vagy nem. Nincs köztes állapot. Mindig lefut egy bios integritás ellenőrző tesz is mielőtt frissül, ha hibát talál akkor nem is engedi frissíteni. Akárhogyan is, a BCLK tuning lehet a ludat 99%-ra (saját becslés :D ) Nekem a 100,3 bclk is instabil rendszert eredményezett, hagytam is a fenébe.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#14913) s.bala31 válasza Cyberboy42 (#14912) üzenetére


s.bala31
őstag

A rendszer egyáltalán nem instabil, csak indításnál van ez az anomália.

(#14914) mcs válasza John_Doe (#14909) üzenetére


mcs
veterán

Vinyóról is kikeresi az Asrock Instant Flash a biost? Jó tudni. :D

(#14915) John_Doe válasza mcs (#14914) üzenetére


John_Doe
senior tag

"Az ASRock Instant Flash indítása után, az automatikusan észleli a háttértároló eszközöket (USB-háttértárolók, merevlemezek, vagy akár lemezmeghajtó) és megkeresi az Ön rendszerének megfelelő BIOS-t."

Van ez a nagyon régi oldal ahol leírják mi az az Instant Flash:
[link]

Shal'kek nem'ron!

(#14916) syIex válasza HSM (#14750) üzenetére


syIex
veterán

Egyenlőre sajnos nem volt időm foglalkozni vele, de az egyik megbízható tag itt aprón vállal Delidet szóval első körben oda fogom elvinni és megcsináltatni rajta azután pedig ahogy írtad, próbálokozom a lehető leghatékonyabb módon kihozni belőle a maxiumot.

Olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen pasztát ajánlottok hűtésre? :U
NZXT Kraken X62 a hűtő és MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON az alaplap! :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14917) holczy válasza syIex (#14916) üzenetére


holczy
aktív tag

Mx-4, thermal grizzly kryonaut (vagy conductonaut,ha folyékony fémet szeretnél kenegetni).

(#14918) tipuka válasza syIex (#14916) üzenetére


tipuka
addikt

MX-2-t veszek mindig, könnyű használni, és kb. 2k forintért vettem 8g-t, pár gépre azért az elég, ha neked mégsem, a 65g-s 8400ft. . :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14919) Blue Thunder válasza syIex (#14916) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

+1 az Mx4-nek, én is ezt használom :K (használtam kryonautot is, mx4 jobban teljesített)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#14920) syIex


syIex
veterán

Folyékony fémtől félek, mert amennyiben véletlenül nem jól teszem rá vagy "kicsorog" hazavágja az egészet, az meg nem hiányzik....:DDD
Akkor MX4 és Grizzly a két best option? :U
Honnan érdemes beszerezni bármelyiket is? :D

Valamint a hőkezelő zsír és a hűtőpaszta az egy és ugyan az akar lenni? :F

Szerk.: Egy ilyet meg is rendeltem, holnap már át tudom venni.:D
A Noctua NT-H1-el esetleg van tapasztalat, azt olvastam még, hogy eléggé jó lehet. :B
Grizzly csak 9K-ért volt több gramos kiszerelésben és annyit nem adok érte az 1 grammos meg féltem kevés lenne.:N

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14921) Devid_81 válasza syIex (#14916) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En is MX4 parti vagyok, vegigprobalva a teljes thermal grizzly felhozatalt is maradtam az MX4-nel :K
Ezenkivul nekem kollega ajanlotta a Gelid GC Extreme-t Guru3D tesztben is jol szerepelt, annak is lehet egy eselyt adni akar. :)

Szerk: Noctua H1 kicsit alatta van az MX4-nek, H2 picit felette, egyikkel sem lehet mellenyulni, de talan a H2 akkor inkabb :B

[ Szerkesztve ]

...

(#14922) syIex válasza Devid_81 (#14921) üzenetére


syIex
veterán

A H2-re esett végül a választásom, remélem be fog válni! :C
Köszönöm a tanácsokat.:R
Delidre is kíváncsi leszek amikor kész lesz, hogy mennyivel lesz hűvösebb a pasztával együtt. Aztán állítom csak a TDP-t.:K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14923) Create. válasza syIex (#14922) üzenetére


Create.
addikt

[link]
Ez még egy viszonylag olcsó, de remek paszta.

(#14924) s.bala31 válasza laychi (#14906) üzenetére


s.bala31
őstag

Újra "frissítettem" a biost ugyanazzal a verzióval mint korábban, de most ahogy írtad az alaplapi USB porton keresztül és bakker most normálisan bootol. Köszi, ezt nem gondoltam volna hogy befolyásolhatja a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#14925) mcs válasza Blue Thunder (#14919) üzenetére


mcs
veterán

Ráadásul nem is szárad annyira könnyen, és seperc alatt lehet lepucolni a prociról és a hűtésről is. :)

[ Szerkesztve ]

(#14926) HSM válasza syIex (#14916) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos a kettő együtt nem megy, egy processzort vagy hatékony működésre konfigurálsz, vagy kinyomod a szemét. Tehát vagy maximum, vagy hatékonyság, a kettő együtt fizikai képtelenség. Ha hatékonyra konfigurálod, lehet a delid se kellene.

Nálam járt NT-H1, az is jó, MX4 is, az is. Az Mx4-et én tán könnyebben kentem fel, de mindkettő teljesen bevált. :K

(#14927) laychi válasza Cyberboy42 (#14912) üzenetére


laychi
veterán

Haver asus z270-es lapján biost frissített
A monitoron lévő USB hub-ot használta,nem is indult el a lapja ezután.
Utánanéztünk,hogy boot nélkül is frissíthető 1 bizonyos USB aljzatról,ennek köszönhetően leheltünk életet ismét a gépbe.
Akkor miről is beszélünk?
Kivezetések,hub-ok okozhatnak anomáliákat.

(#14924) s.bala31Nincs mit.

(#14916) sylex1 Évek óta MX 2-t használok, Noctua NT-H1, MX4 is volt próbálva, ugyan az a teljesítmény, de az MX2 olcsóbb lényegesen.
Most speciel Thermal Grizzly Conductonaut (fém bázisú) van a kupa és a hűtő közt. Jobb,de veszélyesebb.

[ Szerkesztve ]

(#14928) Amazing789 válasza syIex (#14920) üzenetére


Amazing789
tag

Írhat mindenki mindet, mi a jó ...minden pasztának elérhető a W/(mK): adata .... Thermal Grizzly paszták után jönnek csak a többiek .... ami neked kell az a Thermal Grizzly Kryonaut TG-K-001-RS 1g W/(mK): 12,5

[ Szerkesztve ]

(#14929) Locutus


Locutus
veterán

Nincs valakinek ilyen core i9 dodekaéder doboza?:) Vennék egy szép állapotút, dísznek :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14930) Tibiajax válasza laychi (#14927) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Haver asus z270-es lapján biost frissített
A monitoron lévő USB hub-ot használta

erre mit lehet vajon mondani érdemben?... az az aki hülye haljon meg-mondás idevágó, de persze nem akarunk mit senkit bántani....
de azt sem értem, h akinek ennyi esze van / ennyire köze nincs a dolgokhoz, hogy nem érez rá, hogy talán nem onnan kellene egy ennyire fontos dolgot megtenni, az vajon miért akar biost frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#14931) mgabi válasza Locutus (#14929) üzenetére


mgabi
senior tag

Vegyél egy box procit és add el a cput oemként ;)

(#14932) laychi válasza Tibiajax (#14930) üzenetére


laychi
veterán

Nem ismered, így elég érdekes a vélemény nyilvánításod.
Nem hülye, egyetemet végzett ember, informatikus, SAP rendszereken dolgozik.
Csak egy malőr volt, amire nem gondolt.
De te biztos hibátlan vagy, ha így leírsz embereket.
A történet nem erről szólt, hanem arról, hogy a telepítési körülmények okozhatnak anomáliákat.
Én segítséget nyújtottam egy fórumtársnak, ezt egy másik fórumtárs érthetetlen dolognak tartotta, válaszul felhoztam egy példát, hogy ilyen is előfordulhat, Te pedig okoskodsz, alázni kezdessz mást.
Na de hagyjuk is inkább, ne legyen tele off-al a topik.
Nem kell elnézést sem kérned.

(#14933) holczy válasza laychi (#14932) üzenetére


holczy
aktív tag

Informatikusként azért ez elég lényeges hiányosság. Amúgy az alaplap kezelési utasítása jelöli melyik az usb flash meghajtó. Z270 egyébként biosból, interneten keresztül is le tudja tölteni a friss biost, majd telepíti.
Off:
Ilyen kis malőrökből meg elég nagy gondok is adódhatnak. Miután az ember egyszer fél millát kifizet egy átégetett e-box miatt, mert a dolgozó nem a fix 12 voltról, hanem a can-bus betápjáról veszi le a feszültséget, akkor máshogy tekint ezekre a malőrökre. (Ez is egy példa. A károsodást elszenvedő 65 millás gép 2 hétig pihent, és szerencsére csak egy mágnesszelep lett zárlatos újabb 100.000 forintért.)
Tanulság:kezelési utasítást érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#14934) laychi válasza holczy (#14933) üzenetére


laychi
veterán

Úgy látom te sem érted a lényeget.
Nem ez volt a lényeg, amin itt lovagoltok, hanem az, hogy anomáliák történhetnek
Csak azt meg nem fogadjátok el, amég veletek nem történik meg... Addig nem is létezhet, bár igazolni nem tudjátok.
Ez olyan, mintha még nem hallottál volna autó balesetről, én elmondom, hogy márpedig van, de te nem hiszed el, mert még nem tapasztaltad. Viszont rögtön a másik hülye gyökér, mert akkor hogy csinálta, ha jogsija van...

(#14935) holczy válasza laychi (#14934) üzenetére


holczy
aktív tag

A lényeg annyi, hogy a biost nem az arra kijelölt, de még csak nemis az alaplra szerelt csatlakozóról próbálta frissíteni. Egy olyan elég kényes dolgot, ami kinyírhatja az alaplapot. Utána meg jött az izgalom, hogy jaj istenem mi lesz most. Nem indul a gépem. Ez a lényeg. Anomáliák léteznek. Ahogy az autóbaleset is. A szembe jövő sávban viszont mégnagyobb az esélye, hogy csattanás a vége.

(#14936) laychi válasza holczy (#14935) üzenetére


laychi
veterán

Az alaplaphoz csatlakoztatva volt. Ez lehetett volna egy USB hosszabbító is a kijelölt portban.
Na de hagyjuk tényleg. OFF

(#14937) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Abból mi igaz hogy az i9-9900k alá jobb egy z390 lap mint egy z370?
Van egy Asus maximux x lapom ha abba bele rakom a 9900k-t akkor nem lesznek gondok vele? ( természetesen bios frissités után)

(#14938) Devid_81 válasza wassabi11 (#14937) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Asus Maximus Code, Hero, Formula?
Melyik pontosan?

Amugy nem leszel se elorebb se hatrebb az Z390-el :N

...

(#14939) palfitom válasza wassabi11 (#14937) üzenetére


palfitom
félisten

E miatt ne cserélj alaplapot!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14940) Sz.Miki válasza wassabi11 (#14937) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nekem Maximus X Hero lapban van, és tökéletesen teszi a dolgát. Ezeken a lapokon normális VRM-van ami bőven kiszolgál egy ilyen processort.

Ha nem menne, akkor nem engedné a gyártó, hogy használd.

(#14941) palfitom válasza Sz.Miki (#14940) üzenetére


palfitom
félisten

"Ha nem menne, akkor nem engedné a gyártó, hogy használd."
Ez sajnos nem így van. Lásd a leggagyibb H-s lapok is támogatják hivatalosan az i9-es procikat is...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14942) laychi válasza palfitom (#14941) üzenetére


laychi
veterán

Talán mert az alap órajelet és az alap TDP-t veszik figyelembe.
Nem az alaplap gyártó hibája.
Az intel kiadott egy specifikációt a processzorairól,ők ehhez igazodnak.

(#14943) Sz.Miki válasza palfitom (#14941) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nem a H310-es low buget lapra gondoltam...Sajnos AMD-nél is voltak 970 AM3+ deszkák amikbe engedték belerakni az FX 8350 125W-os procit, természetesen nem is bírta.

Én a Maximus x Z370-re írtam.

(#14944) palfitom válasza laychi (#14942) üzenetére


palfitom
félisten

Ez OK.
Én nem mondtam, hogy az alaplap gyártók hibája, csak azt szeretném, ne sulykoljuk, hogy bármilyen lapba mehet bármilyen proci, ami rajta van a hivatalosan támogatottak között.

(#14943) Sz.Miki
OK

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#14945) wassabi11 válasza Devid_81 (#14938) üzenetére


wassabi11
aktív tag

hero x :D

(#14946) wassabi11 válasza palfitom (#14939) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Nem akartam semmiképsem lapot cserélni :) csak hallottam h lehetnek anomáliák vagy épp nem fog rendesen menni, ha nem menne se gond :)

(#14947) Devid_81 válasza wassabi11 (#14945) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az is birni fogja, csak kapjon egy kis szelet a VRM :K
Nekem is olyan lapom van, nyugi a proci hamarabb fog elmelegedni mint a VRM egyebkent is :DDD
Kotelezo jelleggel toltsd le hozza a legujab biost: Version 2102 2019/07/19
Nalam -0.03v-al megy kevesebbel a proci azota ko stabilan, 1.31V-rol 1.28V, ez konkretan eg es fold melegedes szempontjabol egy ilyen vizforralonal, de majd magad is rajossz ;] :D :R

...

(#14948) wassabi11 válasza Devid_81 (#14947) üzenetére


wassabi11
aktív tag

egyelőre cerka van benne , de ez is dög meleg ( gyári hűtő) XD

(#14949) syIex válasza HSM (#14750) üzenetére


syIex
veterán

Most van időm rá, hogy bele tudjak mélyedni a dolgokban.
A paszta még a sima szóval csak a beállításokat változatatom.
Erre gondoltá és ilyesmi beállításokral? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#14950) syIex válasza syIex (#14949) üzenetére


syIex
veterán

A megadott beállításokkal (150W, 170W 10s) azért igenám kényelmesebb egy XTU-s stress teszt után a hőfök! :C
Akkor ezek maradhatnak és keressem meg őket a biosban? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.