Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6028) #Morcosmedve válasza Walter_White (#6018) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meg egy offot en is elengedek.

Elvileg 16/16-ot tudnak az X99-es lapok, de nem hinném, hogy ettől jobb lesz 5820k-val, onmagaban szerintem elvi hiba ket VGA-t venni...de akkor is inkáb 5930k hozhatna, mert ott több a PCIe sáv, de azok meg rosszak tuningban...nos, ha már tuning...:
X99-en, akármilyen procik is jönnek most, nehéz jó lapot-procit-ram parositast talalni. Olvass bele a topikjába, meglátod, hogy hány embernek sikerült elsőre összerakni a 3 dolgot. 1-2 embert tudok mondani, akinek talán ment elsőre minden (és még nekik se indul el néha a gép, hanem BIOS reset, újra beállítás, aztán oké).
Tehát nagyon fontos a jo alaplap, de ha up to date lapot akarsz, akkor ugye 3.1-es USB is kellene, meg aztán a processzor foglalat is legyen teljes értékű, ezzel máris a 120-150k-s alaplapnál jársz és nem éri meg kisebbet venni, legalább ez legyen jó. Gaming 5P-ben nincs 3.1, de egyébként az a minimum lap, ami már X99-hez ajánlott, de talán ma az XPower-t venném. Memoriat meg az isten tudja. 2800MHz-es 1.2V-ossal kellene probalkozni, QVL-ből.

En velemenyem, hogy nekem volt es a rengeteg szivastol eltekintve, se ereztem, hogy hude jo lenne...sokkal addiktivabb a 6700k, jobb lapok vannak hozzá, olcsobbak a kitek 2x8GB stb. kiszerelesben, nem 4x4 kell. Ezen tul, van rendes M.2 rajta, nem melegszik ugy az alaplap VRM es ujabbak, azaz van USB 3.1, Type C csati stb.

Kb. ugyan ugy hutheto 4,5GHz-n a 6700k es az 5820k is.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.