Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Milka 78 válasza keIdor (#5049) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van gyártófüggetlen 1151-es lapok topickja,de sajnos nem felkapott.

(#5052) #Morcosmedve válasza Darth_Revan (#5047) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel hűtöd? :U

(#5049) Keldor papa: Láttam egy pár napja...szerintem bazári, volt már formulám, ez most nem az igazi...ezért nem is méltattam megosztásra :DDD

Amúgy van Z170-es topic igen, de nem baj, ha ide is bekerülnek új lapok! :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5053) Darth_Revan válasza #Morcosmedve (#5052) üzenetére


Darth_Revan
veterán

[link]

Mas:
Rohadt kezdo vagyok meg mindig ezen a teren. Az az alapbol magas vCore a Asus marhasaga vagy ez azt jelentette, hogy "gyenge minosegu" a cpu amit vettem?

[ Szerkesztve ]

(#5054) #Morcosmedve válasza Darth_Revan (#5053) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:R gyári venti?

© asszongya'hogy

(#5055) Darth_Revan válasza #Morcosmedve (#5054) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gyari venti nincs, Alpenfohn Sella-val 1.424 V-al a 6600K mar kb azonnal 100C-n throttlingolt.
Ez meg 1.440V-al inditott :W
Remelm nem azert, mert rossz a cpu...vagy mar csak panikolok es kepzelodok? :DDD

(#5056) #Morcosmedve válasza Darth_Revan (#5055) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annyi fesz eleg sok hűtőnél 100C-ra dobná, H100i-n is...

1.2-1.264V kozt valtozva is nekem nagyon jonak tunik az a 62C gaz 4,2-n. 4,6-on manualban 1.3-1.35 kozt ha lefut erdekelne, manualon ivuk nem tudod LinX-el (se) tesztelni rendesen. LLC5 vagy alatta legyen, mert igy ossze vissza szor.

© asszongya'hogy

(#5057) Darth_Revan válasza #Morcosmedve (#5056) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1.440V-ot meg ki tud huteni h100i, alap orajelen kb 85C-re ment volna fel max.
6600k-t 4.6Ghz-en 1.424V-al 90C alatt tartotta Lynx alatt, Prime-vel 80C alatt volt.

(#5058) #Morcosmedve válasza Darth_Revan (#5057) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hmm. Erdekes adatok. i7 melegebb lesz joval, azonos feszen.

© asszongya'hogy

(#5059) carl18


carl18
addikt

Azért durva ez a Skylake platform, az I3 tunningolva több pontot kapott mint az én procim :DDD
Nekem Cinebench 11.5 a 3470 5,62 pontot kapott!

Én éreznék valamit ha a I5-3470 helyet I5-6500 volna a gépembe? :DD 10% kb a különbség! :D
Persze a cserét nem tervezem mert anyagilag sokat kéne ráköltenem, fejlesztésbe már nem 10% volna a költség!

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#5060) westlake


westlake
félisten

Megérkeztek a Gigabyte BCLK BIOS-ok is (torrent).

Play nice!

(#5061) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Megérkezett nekem is a gépem (i5-6500, Z170 Pro Gaming, 2x4 HyperX 2666). most fogok biost flashelni, meg nekiállni tuningolni.

Mivel/hogy teszteljem a CPU stabilitást?

Valakinek ötlet, hogy milyen órajel/feszültség értékkel kezdjem a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#5062) miresz válasza carl18 (#5059) üzenetére


miresz
veterán

Alapon is 4.37-et kap egy i3 6300,2133-as memókkal. De ha a mondjuk 2800-as memók vannak mellette akkor ~ 5.00 hoz alapórajelen.

[ Szerkesztve ]

(#5063) totya1980 válasza -FreaK- (#5061) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Erre kíváncsi leszek mit tud.Teszt programok:linx,prime95,intel burn test.Én minimum fél órát szoktam futtatni a leg megterhelőbb beállításokkal.Persze ha tutira akarsz menni akkor több órás teszt kell szerintem.Ja és a hőfokokat monitorozd.

(#5064) -FreaK- válasza totya1980 (#5063) üzenetére


-FreaK-
veterán

Okés, köszi. Maghőfokot ugye nem tudok nézni, de kupakhőt azt igen, de mivel? :) A realtemp-et szedtem le az előbb.

(#5065) totya1980 válasza -FreaK- (#5064) üzenetére


totya1980
tag

Hát nekem a realtemp ki van akadva.Én az alaplaphoz kapott programot használom.De van ezerféle ingyenes progi a neten.Pl:CPUID HWmonitor.Ja és mindegyik csak a kupak hőmérsékletét mutatja.Remélem ezen majd javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#5066) -FreaK- válasza totya1980 (#5065) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát, így elsőre nem jártam sikerrel..
Ez a videó alapján próbálkoztam , bár néhány dolog más az alaplapom miatt. Nincs pl. boot mode turbo performance, de a többi lényegest megtaláltam.

Nem akart bootolni semmilyen beállítással, a végén 1.35v-al és 4200Mhz körül a windows boot fagyott le.
Gondoltam is magamban, hogy ennyire szerencsétlen nem lehetek.

Aztán turkáltam a beállításoknál, és a turbo mód ki volt kapcsolva, gondoltam megpróbálom bekapcsolva, akkor a 125-ös BCLK és a 32-es szorzóra 4500Mhz-et írt ki, amit nem értettem, de azért kipróbáltam hogy bootol-e, és hát itt vagyok. A feszre 1.32v-t állítottam be, a Load line calibration meg level7.
Itt Windows alól már látom, hogy nem 4.5Ghz, hanem 4 kereken az órajel ahogy lennie kell..

Na most merre induljak tovább?

A hűtőm egy BQ Pure Rock, ami nem a legerősebb, de gondolom azért még ezzel megbirkózik idle.

(#5067) -FreaK- válasza -FreaK- (#5066) üzenetére


-FreaK-
veterán

Így néz ki a dolog most, a CPUTIN lenne a kupak hőmérséklete? Így ide akkor még egész jó.

(#5068) totya1980 válasza -FreaK- (#5067) üzenetére


totya1980
tag

Igen de terhelés alatt nézd meg hogy mennyire megy fel max.A cél hogy megtaláld azt az órajelet amin még stabil és le lehet hűteni.Ja és az Intel SpeedStep-et kapcsold ki bios-ba.

[ Szerkesztve ]

(#5069) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Nem tudom most merre írjak.
Megérkezett az új cucc 6600K Z170 Pro gaming és 2x8-ram.
Beszerelem a leírásnak megfelelően a ramokat a két szürke slot-ba és nem indul a gép.
Ha csak egyet teszek be bármelyiket akkor jó. Csak úgy megy ha az első feketébe és mellette a szürkébe vannak a ramok, de így single channel módban megy.
Mi lehet a rossz?

(#5070) bigdigit válasza Gerisz (#5069) üzenetére


bigdigit
addikt

Én egy z170A lapot vittem vissza hasonló gondokkal és csere lett a vége.

(#5071) fer válasza -FreaK- (#5067) üzenetére


fer
őstag

Neked sem megy a turbó.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5072) totya1980 válasza Gerisz (#5069) üzenetére


totya1980
tag

Nekem először az asrock gaming k6-os lapon fagyott a rendszer a két memóriával.Felraktam a legújabb bios-t és minden tökéletesen megy.Nekem ez jutott először az eszembe.

(#5073) Gerisz válasza totya1980 (#5072) üzenetére


Gerisz
addikt

Az megvolt. Sajnos nem megy úgy se.

bigdigit: Na pont azért rendeltem a Pro Gaming-et mert olvastam az írásod. Én is A-s lapot szerettem volna először.

(#5074) -FreaK- válasza totya1980 (#5068) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kikapcsoltam.
Tudom mi a cél, de odáig el sem jutottam, miután írtam, már azokkal a beállításokkal sem indult el mint az előbb. Próbáltam össze-vissza mindent, felvittem 1.35v-ra, még 4Ghz-en sem indult el. Figyeltem a memória sebességre is, hogy 2666-nál ne legyen több.
De az a fura, hogy nem hogy nem stabil, még bootolni sem tud, sőt a monitor sem kap képet. Kikapcs-bekapcs, azt utána írja hogy nem sikerült az OC (de volt egyszer hogy itt megfagyott).

Valamit nem jól csinálhatok, mert az nem létezik, hogy ennyire anti tuning legyen egy proci.

Próbáltam már a végén a turbo-t ki/be kapcsolni, semmit nem jelentett, egyszerűen nem indul.

(#5075) totya1980 válasza Gerisz (#5073) üzenetére


totya1980
tag

Ezeken nincs ilyen memtest gomb?Amikor volt egy asus p9x79-es lapom és beraktam 4db. memóriát nem indult.Azon volt egy ilyen gomb.Rányomtam és párszor újraindult aztán ment mind a 4 memo.

(#5076) totya1980 válasza -FreaK- (#5074) üzenetére


totya1980
tag

De ugye nem az integrált videóval használod hanem külön videó kártyával?

(#5077) -FreaK- válasza totya1980 (#5076) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, természetesen külön vga-val..

(#5078) Gerisz válasza totya1980 (#5075) üzenetére


Gerisz
addikt

Az kicsit komolyabb cucc volt. Itt ellenőrző ledek vannak és a memória ellenőrzésnél megáll a rendszer.
Nem lehetnek a ramok hibásak?

(#5079) totya1980 válasza -FreaK- (#5077) üzenetére


totya1980
tag

Gondolom biztos de az oc bios-ra frissítettél?

(#5080) totya1980 válasza Gerisz (#5078) üzenetére


totya1980
tag

Hát lehet a lap is meg a mem is.Ki kéne zárni.Ki kellene próbálni másik memóriával.

(#5081) westlake válasza totya1980 (#5079) üzenetére


westlake
félisten

Ha nem arra frissített volna, szerintem a 125-ös BCLK-t sem érhette volna el.

#5083: Nem vagyok már benne a "véráramban", így nem tudtam. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5082) totya1980 válasza westlake (#5081) üzenetére


totya1980
tag

Az is igaz.

(#5083) Achill3uS válasza westlake (#5081) üzenetére


Achill3uS
veterán

bclk oc bios nélkül 103 a vége minden lapnak.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5084) bigdigit válasza Gerisz (#5078) üzenetére


bigdigit
addikt

Ha külön külön mennek a ramok kizárnám a ramhibát.

(#5085) Gerisz válasza bigdigit (#5084) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez a bajom nekem is. Reggel felhívom a hardverkert, hátha tudok nekik örömöt szerezni és foglalkoznának velem, ha elviszem.
De az is lehet baja a ramnak, hogy nem megy dualban. Most olvastam az asus fórumán, hogy volt akinek meg ramcsere oldotta meg a gondját.

[ Szerkesztve ]

(#5086) -FreaK- válasza totya1980 (#5079) üzenetére


-FreaK-
veterán

Természetesen. Ezt: [link]

(#5087) Darth_Revan válasza Achill3uS (#5083) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hero bír 104.5 Mhz-et is :DDD

(#5088) #Morcosmedve válasza Achill3uS (#5083) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Inkabb azt mond meg, hogy lesz-e Asus official BCLK BIOS, illetve k-s CPU-ra miert nem szanjak illegal forrasok jo szivvel? :R

© asszongya'hogy

(#5089) DJZoliboy válasza Gerisz (#5085) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Szia! Milyen memoriáid vannak? :)

[ Szerkesztve ]

(#5090) FID


FID
őstag

Friss win megoldott mindent :C Nem érzem hiányát az i7 3820nak valamivel lassabb, de így is repül. A videóvágás fekszik neki, agyon effekteztem darabokra szabdaltam és pikk pakk elmentette a mintát. Ami a legfontosabb vágás közben nem szaggat az élőkép.

Tuningot még nem néztem, de nem is akarom erőltetni mert csak az Enermax Liqmax 2 van rajta. Majd ha lesz kedvem összerakom a rendes vizet.

Elleszünk kedves 6600k

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5091) oliba válasza -FreaK- (#5074) üzenetére


oliba
őstag

Turbo es osszes energiagazdalkodas off, fix fesz es 2133-as rammal probald.

(#5092) bigdigit válasza Gerisz (#5085) üzenetére


bigdigit
addikt

Ott már ismerik a jelenséget mivel én is oda vittem vissza.Ramot nem is kérték vissza mert sajáttal tesztelték le.

(#5093) Gerisz válasza DJZoliboy (#5089) üzenetére


Gerisz
addikt

Totál alap KHX Fury 2133-as cl14-es 1.2V-os.
Nem találtam még meg a megfelelőt, de így előbb működjön rendesen, aztán a többi apró részlet.

bigdigit:
Köszi! Akkor már alig várom, hogy kinyissanak!

[ Szerkesztve ]

(#5094) bigdigit válasza Gerisz (#5093) üzenetére


bigdigit
addikt

Ramok is pont ezek voltak.
Más érdekes,hogy az eddig stabil gépem elkezdett irq kék halálokat dobni.Vga már alapon meg a ram is.Azt hiszem elveszem proci tuningot is kíváncsi vagyok úgy mi lesz.

(#5095) Gerisz válasza bigdigit (#5094) üzenetére


Gerisz
addikt

Beszéltem velük, jan4-én keressem őket és megnézzük mi a gond.
Beugrottam a "közeli" hw boltba és kérdeztem, hogy a ramokat meg tudjuk-e nézni, hát meg ha rendelek mert nekik nincs ilyen.

(#5096) bigdigit válasza Gerisz (#5095) üzenetére


bigdigit
addikt

Kompatibilitás kizárva mivel nálunk 2db pro gamer is ilyen ramokkal fut.Akkora különbség biztos nincs 1151-es asus lapok között szóval szerintem simán belefér több fajta lapnál is jelentkezhet ez a ram mizéria.

(#5097) #Morcosmedve válasza Gerisz (#5095) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Attol meg lehet rossz a lap vagy inkompatibilitas, viszont, ha itt tobb embernek is pontosan (tehat pl. KHX......8G), ugyan olyan lapban, akkor alaplap 99%, 1% eséllyel CPU, mivel a memoriak kulon mennek...

...BTW a két elso slotban megy egyutt a ketto 2133-singleben, amugy csak egy db, de az barmelyikbe es mind a ket stick?

Hozzam is johettel volna tesztre, boltokba ez nehezkes, mert kell egy donor konfig, ami skylake-bol sztem sehol sincs kiskerben. En ugy tudom, hogy alap memoriaval, auto mhz es latency, mindegyik ramnak mennie kellene minden lapban.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5098) fer válasza bigdigit (#5096) üzenetére


fer
őstag

Azonos típuson belül is kerülhetnek a ramra más gyártótól származó chipek! Én régebben már nem egy ilyen esettel találkoztam!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5099) oliba válasza fer (#5098) üzenetére


oliba
őstag

Nem csak kerulhetnek, hanem kerulnek is. Egyes gyartok fel is tuntetik ezt, pl corsair, de ha szetszednel 5 maskor gyartott, de azonos tipusu crucial memoriat, akkor ott mar lehetnek durva elterrsek.

(#5100) Gerisz válasza #Morcosmedve (#5097) üzenetére


Gerisz
addikt

Na azt nem néztem meg, hogy bármelyikbe megy-e az 1 modul. Megnézem, de a proci felől a másodikat írja 1 modul esetén, a negyediket kettő esetén. Nekem úgy megy hogy az első és másodikba együtt. Még azt megnézem, ha nem azonos sávon vannak, tehát ha a másik feketébe teszem nem az elsőbe akkor jó-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.