Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5754) Archttila válasza Milka 78 (#5737) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ahhh birja az :) csak ez retek XMP szokás szerint megint bekavar... belőttem manuálisan 2666-ra és úgy tűnik 4.5GHz/1.3v/LLC2 lesz a befutó... Holnap még tesztelgetem.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5755) Milka 78 válasza Archttila (#5754) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Megy az csak kicsit terelgetni kell :K

(#5756) aok1 válasza -FreaK- (#5715) üzenetére


aok1
tag

Nekem is hyperx fury 2666 mhz-es 4x4-es kitem van még egyenlőre,de nálam hibatlanul futnak 1.36 v melett cl 18 ban a 3333mhz-et.Kicsit szórakoztam vele a napokban és a 3200 mhz simán fut cl 16 melett stabilan a heró VIII-ban.1 óra realbench,és 20 kör very high-al teszteltem.Bár ezek a húzhatósági értékek alaplapja is válogatja.Nem csak a processzor meg a memória.Bár én igaz nem szórakozok a bclk-val.Amíg nem orvosolják asusék ezt a manuális bclk lefixálási hibát addig nem szórakozok bele.Amemóriám is csak auto ai overclock tu er beállítás melett megy a memória 3333 mhz-et,úgy,hogy autón rátol még 0.5 mhz-et a bclk-ra.Ha
lefixálom manuálba 100-ra,most a 1402-es biossal,csak 3066 mhz-en indul.Érdekes,hogy autón belőhető a stabil 3333,míg lefixálva 100-ra,csak a 3066.

[ Szerkesztve ]

(#5757) aok1 válasza #Morcosmedve (#5719) üzenetére


aok1
tag

A hwinfo meg bugos értéket közöl le.Pl nekem max 1.397 v max vcore-t ír a processzornak amikor manuálba van tuningolva,és 1.320 v van beállítva.A cpu z meg állandó 1.328 v-ot ír.

(#5758) CsonkaImo válasza aok1 (#5757) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Attól még a peak lehetett 1,397. CPU-Z-ben külön be kell állítani, hogy a max feszt mutassa.

(#5762) MiklosSaS válasza HSM (#5750) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Microlab Solo 8C studióm van, ég és föld a különbség az alaplapi és a Creative SB Z között.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5764) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#5762) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ugy latszik estere mindig van dolgom :DDD (Csonkalmo: pont most jutottam ujra gep ele...)

Ezzel szerintem le is zarhatjuk a hangkartya temat! :R
Nem kernek tobb DLC pakkot a topikhoz, azt hiszem így is eleg engedekeny vagyok. :B :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5765) #Morcosmedve válasza aok1 (#5757) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, szerintem nem bugos, tobb embernek is elegge felugrik a VID-je is, plusz írta a kolléga, hogy lehet bekérte egyszer-kétszer. Nezd meg linx 0.6.5-nel, mikor elinditod, legyen mellette a CPU-Z (mellé megnyitva a HWinfo), kivancsi vagyok mit ir. A frissitesi ideje nem a legjobb es nem logol, az nem igazan voltage monitorozo app.

(#5724) Darth_Revan: Konkretan rad gondoltam! Sok a VID!!!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5766) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

VCCIO voltot a HWinfo .-ban merre találom / vagy v.mi más fedőnéven fut ?
Lap biosaban meg van ... VTT, VCCSA,DRAM stb adatokat megtaláltam..

Szinyák

(#5767) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

CPU-hoz melyik pasztát érdemes, MX4 vagy MX2?

Köszönöm! :)

(#5768) Szinyák válasza DJZoliboy (#5767) üzenetére


Szinyák
őstag

Én MX4 használok már több éve, tökéletes eddig a legjobb ..
MX2 kicsit hígabb jobban kenhető ,mind a kettővel jól jársz azt vedd amelyikhez olcsóbban hozzá jutsz..

Szinyák

(#5769) demmer123


demmer123
őstag

6600k procimon nincs SGX támogatás.Ez sok hátrányt jelent illetve tunning,teljesítményt is befolyásolja ? :(( :(

[ Szerkesztve ]

(#5770) b0rZ válasza demmer123 (#5769) üzenetére


b0rZ
aktív tag

(#5771) MongolZ


MongolZ
addikt

Nnna, tovább bonyolódik az ügyem.

Gigabyte GA-Z170-HD3P alaplapban nem akart működni a Corsair Ballistix Sports memóriám, sehogyan, se single channel, se dual, semelyik slotban. Persze szerepel a memory support listán, ezért utána se néztem, így utólag sok a szívás ezzel a párosítással. Rendeltem egy Asrock Z170 Extreme4-et, ebben 1 memória hajlandó menni, amint berakom a másikat, memóriahibával nem indul. Teljesen mindegy, hogy melyiket rakom be, mindkettő működik egyedül. Kivéve a CPU-tól legtávolabb lévő foglalatban, ott egyik sem megy.

Na, most vagy én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere és kaptam 2 rossz alaplapot, vagy szopat a memória, mindenesetre ma visszaviszem a Giga lapot és a memóriát. Esetleg még CPU lehet, de azt marhára nem tartom valószínűnek. A memet kipróbáltatom egy másik lapban, ha ott megy... akkor visszaviszem az egész sz*rt. K*rvára elegem van egyelőre a Skylake-ből. Ennyit még soha nem szívtam.

[ Szerkesztve ]

(#5772) aok1 válasza demmer123 (#5769) üzenetére


aok1
tag

A tuninghoz semmi köze.A tuning nem az sgx utasítás készlet fogja eldönteni. :N

(#5773) csigi válasza MongolZ (#5771) üzenetére


csigi
addikt

Amit én vettem lapot, ramot, procit, már egyik sincs meg.
Lapcsere (giga -> giga), memóriacserék (kétszer is), és végül a CPU cseréje megoldotta a problémát. Persze a volt procim is remekül megy az új tulajnál...
Ne add fel!

nofene

(#5774) #Morcosmedve válasza MongolZ (#5771) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sajnos előfordul az ilyen, én az ASRock lapot egyelőre hagynám, megnéznék egy Corsail LPX RAM KIT-et.
*azok a ramok amik vannak: Crucial Ballistix Sports nevuek :B

Nekem is volt már két rossz lapom egymás utàn...proci viszont még nem volt rossz, de elképzelhető, hogy az IMC nem bírja és akk cseres, de mindig inkabb a lap vagy a memoriat gondolnam. Ilyenkor korbe kell probalni, csak masik gep nelkul sokaig tart...szivesen segitenek, csak Tatabanyan lax.

csigiiiiiii: na, akkor rendbejöttél? :) Kompatibilitas nem volt a jo baratod :( Milyen memoria lett vegul? :U

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5775) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Utoljára még p4-es "tuningoltam" azóta eljárt a tudásom felett az idő, itt a ph-n is csak régi amd-hez találtam le írást tud valaki esetleg egy jó részletes leírást oc-ról

(egy 6600K-t vettem és szeretném egy kicsit meghúzni :)

(#5776) #Morcosmedve válasza Zlcsi (#5775) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem tudom mennyire részletes, de szombaton lesz topik osszefoglalo, az hatha segit.

© asszongya'hogy

(#5777) b0rZ


b0rZ
aktív tag

Közben itt is összeálltak Szkájlék. Délután megpróbálok valami kis tuningot is, ha már... :)

(#5778) #Morcosmedve válasza b0rZ (#5777) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem néz ki rosszul! :) Grat. :K

Nekem mondjuk furcsa, hogy nem fújták le feketére belül.

Szerk.:
(#5779) b0rZ: nekem is volt ilyen, de az USB 3.0 előlapi panel miatt cseréltem. Feketére te is le tudod fújni, ha annyira érdekel, egyébként mivel zajszigetelős ház, nem igen látni bele bezárt ajtóknál.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5779) b0rZ válasza #Morcosmedve (#5778) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Látod ez eszembe se jutott. Imádom ezt a házat, 4-5 éve megvan már, nem vagyok hajlandó megválni tőle. Hangszigetelt, terheletlenül egy mukk nem jön ki belőle. Már a harmadik konfigot pakolom bele. :)

(#5780) aok1


aok1
tag

Ez a linx még jobban oda fűt a procinak mint az IBT.Eddig nem nagyon tesztelgettem vele de most tetten egy próbát azonos órajelen linx-el meg IBT-vel.

IBT linx közötti proci hőmérséklet különbség a linx javára +8 fok
fogyasztás különbség 8-9 wattal több a linxel.

Nem tudom ez mit tesztelhet,hogy ilyen különbségek vannak.

(#5781) #Morcosmedve válasza aok1 (#5780) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

AVX2-es utasítás készlettel nyomja. IBT Very High, mazochistáknak Maximum, 10-20kör elég, utána úgyis az idő és a felhasználó alkalmazásai döntik el az OC stabilitását.

(#5782) aok1: Persze, valamivel ki kell, de ott a Prime FFT/Blend teszt is...Kár a 0.6.5-ös LinX-el szétküldeni, IBT Very High is elég.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5782) aok1 válasza #Morcosmedve (#5781) üzenetére


aok1
tag

De a hétköznapi felhasználás szintjén úgysem lessz ilyen processzor leterhelés mint ahogy az IBT meg a linx tesztel.Eggyértelmű,hogy tuningnál szinte kötelező valamivel stabilra letesztelni az újonnan vagy nem újonnan össze legózott konfigot.

[ Szerkesztve ]

(#5783) sas55 válasza #Morcosmedve (#5776) üzenetére


sas55
aktív tag

Nagyon jó lesz legalább látom hogy mihez szabad nyúlni és mihez nem. Max értékekkel írod?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#5784) JanR válasza csigi (#5773) üzenetére


JanR
addikt

Nalam van a procid (még :D). Azota is hibatlan.
Asus Z170i Pro Gaming + 8 GB G.Skill Ripjaws V 3200 Mhz (es ezt gond nelkul tudja is).

(#5785) Zlcsi válasza #Morcosmedve (#5776) üzenetére


Zlcsi
senior tag

ennek a topiknak lesz összefoglalója?
ha egy itinert ad, hogy hogy kell elindulni már elég lenne, legalább kérdezni tudjak :)

(#5786) CsonkaImo válasza Zlcsi (#5785) üzenetére


CsonkaImo
addikt

(#5787) aok1


aok1
tag

Akinek Asmedia vezérlő van itt a z170 chipsetes alaplapján,mint pl nekem a heronál 2 port is asmediás,oda érdemes ssd-t tenni,az intel sata vezérlős portra kötött ssd mellé?Mert azt írják ez az asmedia vezérlő elég ratyi.Értékekben állítólag az intel vezérlő többet hoz.

Van itt valakinek asmedia vezérlőn ssd?

(#5788) karesy


karesy
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok már zöldfülű, de most tanácstalan vagyok, ezért is jöttem segítségért hozzátok :D
Beruháztam egy gépre, giga z170-gaming 3-ra egy i3-6100 -al, és észre veszem, hogy játék, vagy zenehallgatás közben is meg-meg áll egy pillanatra, majd tovább megy minden, mintha beszaggatna, vagy gondolkozna egy pincurkát.

Amiért tanácstalan vagyok az az, hogy a passmark perfomance test-jén átmegy gond nélkül, deaz intel diagnosztikai progiján megbukik a cpu frequenci teszten.
A lapka megkapta a legújabb bios-t, egy blaste z lett bele téve, de ez is bontatlan dobozból került bele ahogy a többi alkatrésze is.

Mivel tudnám kiugrasztani a nyulat a bokorból?

[ Szerkesztve ]

(#5789) karesy


karesy
csendes tag

Egy jó ismerős segített a fail-es teszten: a legújabb intel diagnosztika mindegyik procinál megáll, egy régebbi verziójával viszont végig ment a stessz teszt is és átment, ami jó és gond is. Örülök, hogy nem a proci a gond, de elvesztettem az egyetlen támpontot.
A win 10 kb 4 napos, nem indul fölösleges cucc, kivéve azt, amit a Microsoftos fiúk a háttérben futtatnak, de végre kicsomagoltam mindent, nem akarok vissza térni a 7-re ha nem muszáj!
MIt mondotok, mi lehet a gond, ha nem a proci?

[ Szerkesztve ]

(#5790) Zlcsi válasza karesy (#5789) üzenetére


Zlcsi
senior tag

csak 1 mp-re áll meg első sorban film nézés közben?

mert nekem is csinálta ezt de csak win10 aztán egy idő után abba maradt :D

(#5791) csigi válasza #Morcosmedve (#5774) üzenetére


csigi
addikt

Szia!

Persze, csak a rendbejövésem előtti sokkot heverem éppen ki! :DDD

Szóval cseréltem lapot: Gaming3 -> UD3
Memóriát: TridentZ -> HyperX -> Corsair LPX
Procit: 6700 -> 6600K

Másfél hónap cserélgetés után, az utolsó három működik együtt rendesen, nem is mertem még hozzányúlni...
Pedig piszkálja a csőröm egy 6700K!

nofene

(#5792) CsonkaImo válasza csigi (#5791) üzenetére


CsonkaImo
addikt

6600K-ról teljesen felesleges váltani. Ha augusztusban nem adnám el a géped, én is "csak" i5-öt vettem volna. Így viszont engedtem a kíváncsiságnak.

(#5793) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok! Végre rátaláltam e topikra, hetek óta kerestem már. Nemrég újítottam be erre.
Overlockoltam szolídan, 44-es szorzóval. Kezdő tuningos vagyok, Core2duo-ról váltottam. Először mindent auton hagytam a BIOSban, úgy 1.44 V fölé ment a feszkó, ezt sokalltam ezért manuálisra állítottam: 1.315 V-ra.
Ez így rendben is volt, stabilitás teszten átment a rendszer.
Egyetlen bajom az, hogy tétlen állapotban sem esik vissza a feszültség, stabilan 1.312-1.315 V közt mozog. Az órajel rendesen visszamegy 800 MHz-re. Hogy tudnám beállítani, hogy tétlen állapotban a feszkó is visszamenjen 0.7 V környékére, vagy az alá, ahogy overlock előtt? (XMP-hez nem akarok piszkálni, azt sem tudom pontosan mi az.)

[ Szerkesztve ]

(#5794) CsonkaImo válasza scarabeus86 (#5793) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Grat a géphez, jó nagyot ugrottál. :C Ahol beállítottad a feszt, ott kell lenni offset lehetőségnek is. Akkor csak terhelésen kapja a plusz feszt.

(#5795) scarabeus86 válasza CsonkaImo (#5794) üzenetére


scarabeus86
tag

Köszönöm! :)
Beállítottam az offsetnél adaptive-ra, egyelőre tökéletes, lecsökken a fesz idle módban, ahogy kell.

(#5796) Rihard83


Rihard83
tag

Megtudja mondani nekem valaki mennyivel gyorsabb a 6700k a sim 6700-tól? Árban +25e ami 7500ft, persze kicsit drágább alaplap és hütőt is kell venni ha10% alatt van a teljesítmény töblet akkor felejtős.
Köszi előre is. :)

(#5797) aok1 válasza Rihard83 (#5796) üzenetére


aok1
tag

(#5798) Rihard83 válasza aok1 (#5797) üzenetére


Rihard83
tag

Úgy tünik hogy nincs meg a 10% :D nem ér az egész annyit amennyivel többre jön ki :)

(#5799) MongolZ válasza csigi (#5773) üzenetére


MongolZ
addikt

Nnnna, csak sikerült működésre bírni, az iponos garisok feltámasztották. Elindították egy lassabb memóriával, így be tudtak lépni a bios-ba, és sikerült rögzíteni a sebességet 2133 MHz-en... úgy tökéletesen fut. Úgyhogy én maradok egyelőre a 2133 ligában.

Fényképet nem teszek fel, mert a nem létező kábelmenedzsment miatt örökös tiltást kapnék :)

De azért had mondjam el, hogy legutoljára egy Riva TNT2 miatt szívtam, ugyanis volt olyan, hogy az alaplapom egyszerűen nem kedvelte...

[ Szerkesztve ]

(#5800) sas55 válasza MongolZ (#5799) üzenetére


sas55
aktív tag

Ez így még csak fél megoldás én is csalódott lennék. :(

Eladó Harman/Kardon AVR-355

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.