Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) #Morcosmedve válasza CsonkaImo (#5347) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat! És hajrá(f)! :)

(#5348) HSM: Haha, ez ilyen :D

Na, vissza a jövőbe? :D Csak nem volt elég a lapos, mi? :U
Nem olcsó a hajléjk az biztos, de tényleg gyors, bár IGP-vel vagyok, új Broadwell-es laptopokat nyomkodtam 8GB memóval és ssd-vel, hát azért bőven van mint a notikba aprítani, egyedül a boot idő 5 másodperc rajtuk, az tetszik. Nekem is régóta ez az X-Fi Titanium van, szerencsére lett Win10-es driver, úghyogy marad, volt phoebus-om is, hát közelében sincs, plusz kell neki táp...és előlapi hangot nem tud.

(#5342) -FreaK-: egyébként, mintha fent is lett volna múltkor, de lehet már halózok... :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5352) HSM válasza #Morcosmedve (#5351) üzenetére


HSM
félisten

Igen. :K Olyan rendszerem volt 2009 és 2012 között, nagyon szerettem. Jó áron lehet belőlük kihozni jó teljesítményt, 6 mag +HT +12MB L3 azért manapság sem piskóta, tuninggal sok szálon ott lohol a szkájlékek nyakán. :))

A laposom elég, Sandy Bridge kétmagos i7, 3,2Ghz-es turbóval, 8GB rammal, meg a Samu 840 Pro SSD-vel, a baj csak az IGP-vel van. Lassú, mint a dög. Sajna ismét kedvem lett játszani, kis StarCraft2, Battlefield4... Az meg esélytelen a notin, még a SC2 is éppenhogy elszenved rajta minimumon. :)) No, meg nézni is rossz játék közben a 95 fokos procit benne. :D

Jók azok az X-fi Titaniumok is nagyon. Nekem Auzen X-fi Prelude-om van, az a valaha volt egyik legjobb X-fi, nem véletlen nem adtam el, mikor a gépem nagyrészét eladtam. Gyakorlatilag az hiányzott a legjobban a notimból. :B

(#5353) -FreaK- válasza Shkiz0 (#5343) üzenetére


-FreaK-
veterán

Írtam valami rosszat, hogy én kimaradtam? :)

USB 3.1: Én direkt úgy kerestem lapot, hogy legyen rajta Type-C is, mert az a jövő és marhára zavart az előző (7 évvel ezelőtt vásárolt) gépemen, hogy nem volt USB 3.0, ezért elhatároztam, hogy most nem kötök kompromisszumot. Persze ez egyéni preferencia.

BCLK tuning: Így van, ez kilőve jelenleg. Viszont ha később biztosan lesz d.VGA, akkor ez nem gond, addig használod alapon.

A D1 minőségét szerintem biztos nem éri el az alaplapi, így ha ezt mindenképpen meg akarod tartani, akkor másik lap fog kelleni.

(#5354) #Morcosmedve válasza HSM (#5352) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem rosszak egyaltalan! :)
En egyelore atalltam VGA nelkulisegre, mert keveset ulok gephez es akkor se jatszok. Egyelore jol mukodik egy jo ideje.
Jol tetted (nekem regen se volt alternativa a sima pci kartya), en az X-Fi-m egyszer eladtam, a phoebusnal, aztan UGYAN AZ kerult vissza hozzam :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5355) HSM válasza #Morcosmedve (#5354) üzenetére


HSM
félisten

Én is keveset játszok már. Azért tettem bele csak egy "olcsó", használt VGA-t. 28K-t azért megér, hogy játszani is tudjak vele normálisan, azon kevés időben, mikor oda jutok. :))

Hát igen, a sors útjai, hogy visszatalált hozzád a régi kártyád. :C

[ Szerkesztve ]

(#5356) Shkiz0 válasza -FreaK- (#5353) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Bocsi, veletlen maradtal ki.
akkor lehet lecserelem egy pcie xonarra.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5357) -FreaK- válasza Shkiz0 (#5356) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha viszont már csere.. ha csak fülest használsz, akkor jobban jársz egy USB-s DAC-al, illetve, ha hangfalat, de erősítővel, akkor is. De ez itt már elég OFF :)

(#5358) oliba válasza Milka 78 (#5338) üzenetére


oliba
őstag

Nekem még a 2920MHz-hez is egy hatalmas tökönrúgás kellett. 1,35V mellett be sem kapcsol a gép :P

(#5359) HSM válasza -FreaK- (#5357) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem egy jó USB DAC ára legalább a duplája egy használt Xonar-énak. :B
Vettem volna én is, de csak horror áron volt, amit jónak is gondoltam. Ez is egy 20-30 000Ft-os pont volt, miért építettem inkább vissza az asztali gépem. :B

(#5360) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Mi most a helyzet állása lehet a K jelzés nélküli procikat tuningolni?
Konkrétan az i5 6600 érdekelne

(#5361) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

IBT-t milyen beállításokon érdemes futtatni? Extrem-en nem indul el, Very High-on pedig csak 4GB RAM-ot használ. Nem kevés az?

(#5362) MPowerPH válasza CsonkaImo (#5361) üzenetére


MPowerPH
félisten

Allitsad be manual. 10Gb rammal eleg.

Don't Tread On Me

(#5363) Zlcsi válasza Zlcsi (#5360) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Azért lenne fontos tudnom, mert már csak a processzor hiányzik az új gépemhez, itt áll az összes alkatrész, és nem tudom, hogy milyen procit vegyek :(

ha tud valaki, adjon tanácsot :)

(#5364) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Gyorsan elvéreztem a BIOS beállításoknál. Először megnéztem mennyi az CPU alapfesz Default-on (1,180V), adtam off-setbe +100mV-ot meg az órajelet állítottam 4,5GHz-re. Viszont IBT alatt visszavette az órajelet 3,9GHz-re. Ennyit tudtam egyedül elérni. :C

Ha valakinek lenne kedve segíteni, nagyon szívesen fogadnám! Íme a képek a CPU és fesz bállításokról: link, link, link.

(#5365) sas55 válasza Zlcsi (#5363) üzenetére


sas55
aktív tag

Vegyél k-sat aztán nem lesz zizi hogy megy a bckl tuning vagy nem.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#5366) #Morcosmedve válasza Zlcsi (#5363) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Milyen lapba? :U

BCLK OC:
IGP nincs, ASRock-nal megy a non K processzorok tuningja, a vegeredmeny persze nem boritekolhato.

Amugy jo a 6600, de nem rég fejtettem ki a velemenyem, hogy szerintem olyan kevessel kerul tobbe a 6600k, hogy így jobban megeri.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5367) Maotun válasza #Morcosmedve (#5366) üzenetére


Maotun
őstag

alap lapba :DD

(#5368) Zlcsi válasza #Morcosmedve (#5366) üzenetére


Zlcsi
senior tag

GIGABYTE GA-Z170-HD3P

kisebb ocra való lap minden felszereltséggel ami nekem kell,

de ha azt mondod, hogy ár/értékben jobb a 6600K akkor erre voltam kíváncsi köszönöm szépen a választ :)

(#5369) #Morcosmedve válasza Zlcsi (#5368) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Idézem. persze csak ami rád vonatkozik.

Reméljük jó lesz a lapod, Gigákkal nem mind jó tapasztalat.

(#5367) Maotun: nem tudom mit szívsz, de álljál le a szerrel! :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5370) Zlcsi válasza #Morcosmedve (#5369) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm a választ

mi baj szokott lenni gigákkal?

mit ajánlanál helyette, mivel még ki sem bontottam szerintem cserélhetném minden gond nélkül...

(#5371) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Na nézelődtem a nagykerekben, és ezek jöhetnek számításba, ki melyikre tenné a voksát akkor egy Z170 K4 Fatal1ty és 6500 páros mellé?

Kingston HyperX Savage - DDR4 2400MHz / 16GB KIT (2x8GB) - CL12 28.900
Kingston HyperX FURY - DDR-4 2666MHz / 16GB KIT ( 2x8GB) (HX426C15FBK2/16) 30 850
Kingston HyperX Savage XMP- DDR4 2800MHz / 16GB KIT (2x8GB) (HX428C14SBK2/16) 43 800
Kingston HyperX Savage XMP- DDR4 3000MHz / 16GB KIT (2x8GB) HX430C15SBK2/16) 48 500

Corsair Vengeance LPX DDR-4 16GB/2400 KIT (CMK16GX4M4A2400C14) 27 800

Illetve morfondírozok még a hangkártyán.
Néztem aprón nem találtam a D1-el megegyezőt, újonnan meg 17 300 lenne a D1 PCIe megfelelője a DX/XD
Igazából füles max játékhoz van, zenére és filmre SW-5.1 HT 5000 van.
Nem tudom mennyire lehet vajon gáz az az alaplapi Asrock hang. :U
Az oldalukon persze van hűűű meg hóóó meg milyen szuper, szóval marketing 1000-el aztán a mindennapokban meg nem tudom.

Amúgy másik kérdés.
Itt van valami hátránya a 4 csatornás használatnak mint mondjuk régen? Tehát hogy kevésbé lehetett húzni olyankor a procit, több fesz kellett ide oda, vagy itt már akár nézhetek nyugodtan 4x4Gb-os KIT-et is?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5372) Milka 78 válasza oliba (#5358) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Élnék a gyanuperrel,hogy a blck tuning miatt van az egész :K

Shkiz0 : Asrockba itt LPX-et szoktunk rakni (Fatyba meg kötelezően piros kell :D ),ellenben 2666 alá nem mennék.Ha csak ez a választék akkor talán a 2666-2800 as Fury a nyerő (persze csak akkor ha van kedved kicsit játszadozni vele oc terén).
A 4 modult nem nagyon eröltetném,neccesebb az oc,több a hibalehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5373) Shkiz0 válasza Milka 78 (#5372) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Közben leltem ilyet ni.
Corsair Vengeance LPX DDR-4 8GB/2666 (CMK8GX4M1A2666C16R) 15 100
Szépséghiba hogy C16 azaz lehet egy C14 2400 is menne lazán C16-ba ennyit gyári feszen.

Ez ugye single, de 99% hogy ha veszek kettőt azt egymás mellé betolom okés lesz ugyanúgy a DC.
ÁR/MHZ arányban szerintem ez a legjobb. Ráadásul innen eltudnám hozni a procit is, plusz a lapot is, viszont arra rákérdek, mert csak 2 évet ír az oldal holott ugye az "értelmesebb" lapokra 3 évet ad az Asrock már rég, nekem is annyit adott a mostani FM2A75 Pro4-re is. És azért 1 év 1 év :)
De szomorúan látom ahol van Vengeance ram is, már nem lifetime meg 5 év a gar hanem csak 3. :(

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5374) Milka 78 válasza Shkiz0 (#5371) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk pont a fentiek tükrében az fsb tuning miatt lehet jobb neked egy magasabb órajelü,mert kissebb a mozgástered,de isten igazából fogvacogós leszek a 2666 vs 2800 vs 3000-es szettek árugrásai láttán.A pofám leszakad.13 ropi 134mhz-ért? :Y
Egyszerűen nem tudnám rávenni magam,de ez egyéni nézöpont.

Ui:Igazi "népram",nekem is olyan van.Sokan használjuk nagyjából tudjuk mi a vége oc alatt :K

[ Szerkesztve ]

(#5375) #Morcosmedve válasza Zlcsi (#5370) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Voltak itt memória OC gondok, illetve nonK nem biztos, hogy jól megy. Ezt javaslom.

(#5371) Shkiz0: Nem igazán értem az árakat, de továbbra is ez ajánlott (a szín mindegy, lehet van màshol jobb áron, a paraméter a lényeg, illetve, ahol veszed, a jó ár mellett 5 év gari minimum legyen).

---- Közben látom lett diskurzus, de továbbra se vegyünk külön KIT-eket/stick-eket, majd pakoljuk össze és 4x4-et se. Nem véletlenül dual channel

Milka78: elég pajeszos helyen nézi... 37k jobb helyen egy 3000C15.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5376) Shkiz0 válasza Milka 78 (#5374) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor asszem' meg is van a nyerő :)
Ugyanitt írtam ugye a Xonart asszem megveszem azt is, aztán az enyémet meg feldobom apróba.
Sajna amiket találtam itt fenn apróban PCIe az mind gyengébb proci terén mint a D1, visszalépni meg nem akarok. DX/XD nincs is

(#5375) hpeter10
Az a baj, hogy itthon nagykerek közül (ami elérhető számomra is) az Expertben, hardverKER, és IngramMicro-ban van Vengeance. 3000-es meg a világban nincs.
Igazából nem gond, mert innen is meg tudom venni, egy reget megér
Sőt... most számolgatok, 33 800 lenne, szemben a fenti 2666 30k-s árával, ennyi felárat megér.
Meggyőztél. Ez marad :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5377) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#5376) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16R 36 000

Lehet megérné a ~2K felárat nem? :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5378) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5375) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mindjárt más a leányzó fekvése :K Rosszabb napokon 3200c16,de napsütésben lehet a c15 vagy 3333c16 is.

Shkiz0 : Pénz kérdése az egész,de 2 ropi már nem nagy érvágás :)

[ Szerkesztve ]

(#5379) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#5377) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Annyiban, hogy biztos kell mennie 3200C16-ot. 3000C15 elvileg OC-val tudja az előbbit, de az előbbi meg mehet többet is. Szerintem megvehető, 36k-t megér teljesen! :)

Milka78: szerintem megérkezett a fiú :D

© asszongya'hogy

(#5380) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#5379) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na akkor csak összeáll ez lassan mint a rizses hús :D

A legnagyobb baj, hogy legózni kell innen onnan, mert ami "A" helyen van ott nincs "B" alkatrész, ha mégis akkor nem jó áron, aztán számolgatni kell itt a szállítást is, mert könnyen +5-7K-t is el lehet erre tapsolni, és nem mint ha ennyire sok pénz lenne már ha ennyit kiadok, de azért ha nem muszáj nem költöm el feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5381) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#5380) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen.

Ezt en se szeretem, de ez van, szerencsere mindegyik nagyobb kisker, ahol vasarlok, utba esik hazafele, akar egymas utan, postara nagyon ritkan szanok, ha valahol nincs atveteli mod, nem is veszek ot semmit...mert lehuzas, plusz uljek otthon, vagy bizzam masra cegnel az atvetelt.

© asszongya'hogy

(#5382) oliba válasza Milka 78 (#5372) üzenetére


oliba
őstag

Ne elj. Elso dolgom az volt, hogy megneztem mit megy a memoria. 3GHz-en nem tudtam mukodesre birni. Ezek utan jott a procituning

(#5383) kenwood válasza Shkiz0 (#5380) üzenetére


kenwood
veterán

Igen,erdemes beleszamolni az utikoltseget,idot.
Anyam kimegy Ujpestrol Dunakeszire,ha 10 forinttal olcsobb a parizer :D

Mondjuk azok kozul,amiket leirtal problemat,mind kezelheto lenne 10-15k raforditasbol.
Kizart,hogy 15 bongeszo tabet ne vigyen el az fm2 platform.
Nekem minden socket 775 utani,4 giga ram feletti konfig gond nelkul vette az akadalyt.
Egyedul az "egyszer talan jatszani is fogok" indokolhatja a teljes cseret.

De tudom,milyen erzes amikor az ember elkezdi nezni az uj hardvereket,teljesen ra lehet porogni a temara,a vegre mar majdnem akkora az izgalom,mint egy elso randi elott :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#5384) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Nem tudom mennyire számít jó példánynak: link.
1,280V a max Linx alatt. Hőfokok is meglepően jók, viszont az elég érdekes, hogy a 4. mag 10°C-kal kevesebb mint a többi. Persze még nem biztos, hogy stabil. Tegnap este lőttem be, akkor lement 10 kör, + Bf4-et meg GTA 5-öt próbáltam vele.

(#5385) Zlcsi válasza #Morcosmedve (#5375) üzenetére


Zlcsi
senior tag

és hűtőnek mit javasolsz /tok i5 6600K-hoz

(#5386) CsonkaImo válasza Zlcsi (#5385) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Attól függ mi a cél, és mennyi a keret rá.

(#5387) -FreaK- válasza Shkiz0 (#5377) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem egy forintot nem ér a legolcsóbb 2666-os fölött semmi, de igazából a 2400-as felett sem. Nézz teszteket a különböző sebességekről, kb. a legnagyobb eltérés is hibahatáron belül van az összes sebességet figyelembe véve, a gyakorlati alkalmazásokban. Ezt a pénzt én inkább költeném bármi másra, neked ott van most a hangkártya problem, ha oda teszed be ezt a pénzt, jóval többet fogsz érzékelni belőle.

De ez az én véleményem csak.

[ Szerkesztve ]

(#5388) Shkiz0 válasza -FreaK- (#5387) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a baj ha huzni akarom a procit akkor a 2400-as ram hamar el fog fogyni. Ezer kellene ertelmesebb orajelu.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5389) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Asusék hogy állnak a biossal a non K procik húzása ügyében?
Csak mert nekik van olyan lap pl amin van PCI port, és nem kéne vegyek másik hangkarit. (Asus Z170-K)

De akár még az Asus Z170-A is jó lehet

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5390) fer válasza Zlcsi (#5370) üzenetére


fer
őstag

Jó választás csomagold csak ki!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#5391) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#5389) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hivatalosan sehogy, a nem hivatalos BIOS-okat nem javaslom senkinek.

© asszongya'hogy

(#5392) -FreaK- válasza Shkiz0 (#5389) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha rákeresel, bizonyos típusokra van nem hivatalos, de én elég sokat szívtam vele (Gaming Pro), meg egy kolléga egy Giga lappal is ugyan így mint én. Én 4320Mhz-re tudtam eddig húzni az i5 6500-at, de ha vissza keresel itt a topicban a hsz.-eimre, akkor meglátod hogy mennyire bugos a dolog jelenleg ennél az ASUS lapnál.

Egyelőre az Asrock-ról még nem hallottuk, hogy szarakodna, így a BCLK tuninghoz inkább azt ajánlom, de még ott is simán kiderülhet, hogy nem kerek a dolog.

(#5393) Zlcsi válasza CsonkaImo (#5386) üzenetére


Zlcsi
senior tag

hát az olcsóbb alaplap miatt nem túl nagy oc a cél, keret van rá, csak ár/értékben legyen értelme

tehát mérsékeltem oc-ra i5 6600K-hoz keresek jó ár/érték arányú hűtőt :)

fer:

rendben akkor marad a giga :)

[ Szerkesztve ]

(#5394) CsonkaImo válasza Zlcsi (#5393) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Be Quiet! Shadow Rock 2 (nem muszáj innen rendelni, csak ezt találtam gyorsan), vagy ehhez hasonló, minőségi hűtő. De a Milyen CPU hűtőt vegyek? topicban biztos többet tudnak segíteni.

(#5395) oliba válasza Shkiz0 (#5388) üzenetére


oliba
őstag

Ne aggódj, nem fogy az el :) Még a 2133MHz-es sem. Alacsonyabb sem fogyna el, csak ennél lassabb DDR4-es nincs.

(#5396) HSM válasza oliba (#5395) üzenetére


HSM
félisten

Nem lennék én ebben olyan biztos...Nekem a 4,4Ghz-es Haswell-hez is 2133Mhz CL11-en volt érdemes járatnom a ramjaim, mert lassult alatta a proci. [link]
Egy Skylake meg még erősebb, oda sem árt, ha megvan a magasabb órajel.
Persze, nyilván elketyeg a 2133-as rammal is, de nem fog 100%-ot nyújtani szvsz, pláne húzva.

(#5397) oliba válasza HSM (#5396) üzenetére


oliba
őstag

Ja, én értettem félre a kérdést. Azt hittem először arra céloz, hogy alacsony ramórajel korlátozni fogja a blck tuningot.

Akkor pontosítom a korábbi hsz-t. Crucial, Patriot memóriákon kívül bármelyikből választ egy 2400-2666-os modellt, akkor jó eséllyel menni fog 3GHz-et, vagy többet. Gskill Ripjaws V és Trident-Z-n kívül (egy kis túlzással) egyikkel sem fog 3200 fölött menni, mert egyiket sem szerelik Samsung IC-vel. Ezért lényegében nincs értelme plusz pénzt ölni a 2666 fölötti ramokra (kivéve Gskill)

Amúgy a Skylake annyival nem erősebb, hogy hirtelen jóval gyorsabb ram kelljen :) Pl nekem is itt van a 2666-os Corsair és CL12-ben járatom 2922MHz-en. Ennél rosszabb példányt még életemben nem láttam, szóval no para a ramot illetően :) A +10-20e Ft pedig menjen vga-ra, mint gyorsabb memóriára. Hacsak nem e-pénisz növelésről van szó, mert akkor megértem.

(#5398) demmer123 válasza oliba (#5397) üzenetére


demmer123
őstag

Nekem 6600k-hoz egy ilyen ramom van.

Szerinted fölösleges volt ekkora ram bele?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5399) oliba válasza demmer123 (#5398) üzenetére


oliba
őstag

Pénisznövelésre tökéletes :) Pluszt pénzt egyik sem ér meg, ha tuningolva is van, hacsak nem ez a hobbija :)

(#5400) HSM válasza oliba (#5397) üzenetére


HSM
félisten

Óh, így már világos, mire gondoltál. :R 3Ghz magassága szerintem is már bőven elég ramból Skylake mellé is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.