Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) totya1980 válasza oliba (#5200) üzenetére


totya1980
tag

Nekem is ilyen van.Semmi hiba.Egyszer fagyott le a gyári bios-al az első bekapcsolásnál akkor is memória hibával.Frissítettem egyből azóta semmi hiba.

(#5202) -FreaK- válasza oliba (#5200) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már bánom, hogy nem azt vettem :) Egy Exreme K6-ot néztem ki korábban, de a Gaming Pro majd egy 10essel olcsóbb volt.

Pár napja amúgy próbából feltettem 4320-ra, és simán elindult megint, azóta is így használom és stabil.

[ Szerkesztve ]

(#5203) kriszbon válasza oliba (#5200) üzenetére


kriszbon
őstag

Örülök neki hogy megy, mondjuk engem speciel nem igen érint ez a fajta tuning, csak kíváncsiságból olvasom el az ilyen dolgokat, na meg mindenből lehet tanulni is kicsit. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5204) sid.:Rc211v válasza kriszbon (#5199) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Aha tehát akkor mégse olyan egyszerű a tuning mint pl k-s cpu-kon, hogy csak a szorzót emeled és kész. Legalább is jelenleg..De ha összejön akkor ugyan olyan órajeleket el lehet érni mint k-ssal. A drága alaplap nekem se tetszik skylake-nál sose vettem drága lapot mert fölösnek éreztem. A jó lapok meg tényleg 50k-t karcolják..pff. Most én is csak puhatolózok váltsak-e sandy-ről és ha igen akkor mit. K-t vagy nonK.. Meg hogy megéri-e. Sztem annyira nem, de ha váltok akkor már az aktuális platformra kéne.

totya1980 Köszi neked is

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#5205) FID válasza oliba (#5200) üzenetére


FID
őstag

Az extrem 6 is nehezen pöffenbe. Pedig még minden alap.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5206) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Mivel az i7 6700-asom beépített vgaját használom bátorkodom nektek is feltenni a kérdést hátha van valamelyikőtöknek tapasztalata ezzel a jelenséggel kapcsolatban vagy tudna valami segítséget nyújtani.
Másik topicba már írtam, választ még nem kaptam.

"Nem egész egy hónapja vettem egy teljesen új gépet, és már többször is csinált egy olyan hibát, hogy megy pl. háttérben a skype beszélgetés, a mozilla pár ablakkal, meg a World of Warcraft (legutolsó eredeti verzió ), aztán egyszer csak megfagy a gép, nem lehet sehogy irányítani, se billentyűzettel, se egérrel és zúg, mmint a hangfalból zúgó hang jön.
Nem tudtam mit csinálni vele, reset gombra sem reagált, csak a tápkapcsolójával tudtam lekapcsolni, most erről a gépről írok és nyugtalanít a dolog hisz többször csinálta már.
Teljes konfigurációm a profilomban, minden hardver legfrissebb drivere van fent eredeti 64bites windows 10-el.

Memória XMP1-es profilban megy. Alaplapi vgaval játszok pár alap játékot, semmi extrát.
Ezt az üzenetet találtam az eseménynaplóban: [link]

Fogalmam sincs hogy mi csinálhatja, nyugtalanít a dolog, segítséget szeretnék kérni hogy hogyan tudnám kiküszöbölni ezt a hibát, nehogy később vmi alkatrész igya meg a levét.
Nincs valami program amivel esetleg tesztet lehetne futtatni vagy valami hasonló ?

Bármilyen segítséget, tanácsot szívesen fogadok.

Köszönöm,

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#5207) Milka 78 válasza FID (#5205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ott mi a gond?

(#5208) FID válasza Milka 78 (#5207) üzenetére


FID
őstag

Nem nevezném gondnak. Csak szokatlanul sokáig tart mire előjön az Asrock logó.
Többi gépemnél mire magához tér a monitor már tölti a wint.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5209) oliba válasza FID (#5205) üzenetére


oliba
őstag

Alapon nekem minden bejon. Tuningolva is, csak a rossz beallitasnal gondolkodik el. CMOS reset meg nem kellett

(#5210) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Van olyan progi amivel rendesen lehet monitorozni a magok hőmérsékletét bclk tuningnál?Ugye a Real.Temp kilőve.

(#5211) oliba válasza totya1980 (#5210) üzenetére


oliba
őstag

Blck tuninggal nem lehet maghot nezni

(#5212) totya1980 válasza oliba (#5211) üzenetére


totya1980
tag

Sejtettem.Ezt vajon egy újabb bios frissítéssel lehet majd orvosolni vagy ez hardveres probléma?A mag hőmérséklet kb. mennyivel magasabb mint a kupak hőmérséklet?

(#5213) Milka 78 válasza FID (#5208) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem msi-nél voltak ilyen gondok...mondjuk most a nagyvasban hdd van nem ssd így amikor bekapcsolom,még elemegyek inni egy kávét :D

totya1980 : Szerintem változó,de nálam +/- 1 fok a legmelegebb maghoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#5214) #Morcosmedve válasza FID (#5208) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez az egy negativum van nekem is, igaz Asus Hero, de rengeteg ido, mig bejon a ROG logo, utana olyan mint minden mas jo gep SSD-vel. Msi Z97 Gaming 5 volt nalam par hete, az olyan volt mint a laptopom, pikk-pakk mar csak a jelszo kell vagyis ujjlenyomat, sokkal kenyelmesebb es gyorsabb, nem tudom miert van ez, de default-on se jobb.

Milka78: Neked mennyi a cpu magok kozti szoras hofokban?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5215) totya1980 válasza Milka 78 (#5213) üzenetére


totya1980
tag

Köszi.

(#5216) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5214) üzenetére


Milka 78
nagyúr

85-79-79-72 ha jól rémlik (ibt 1.395),de majd megnézem (csak itthon az asszony hétfőig és nem mehetk 2 méternél közelebb a nagyvashoz :D )

(#5217) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#5216) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Haha, te szegeny, nekem 39C a lazam, en meg nem is birok, csak en is eleg nagy szakadekra emlekszem. Koszi!

© asszongya'hogy

(#5218) Tukolp válasza Tukolp (#5206) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Erre esetleg valaki ? :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#5219) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#5217) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jobbulást...pálesz és playersnél lehet van Ramses! :DDD

(#5220) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#5219) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

köszi...elrágok 1-1 Ramsticket :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5221) miresz


miresz
veterán

Valakinek már sikerült Gigabyte lapban non"K" procit tuningolni? Ezek a beállítások alapján legelsőre elindult 4,2Ghz-n,de utánna ha még 102-re rakom a blck-t sem indul el! :F

(#5222) Sanyi19 válasza miresz (#5221) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nekem sikerült. Viszont egyszer valamiért visszajött a régi bios. Neked nem állt vissza?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#5223) miresz válasza Sanyi19 (#5222) üzenetére


miresz
veterán

Elvileg azt mutatja,hogy a frissített bios van rajt. (F6c) A te lapodnak a mATX-es változatában próbálkozok,de nem értem mi lehet,ha elsőre ment most meg nem. :F Megpróbálom még egyszer rá flash-elni a biost.

Miket állítottál át a bios-ban?

[ Szerkesztve ]

(#5224) Sanyi19 válasza miresz (#5223) üzenetére


Sanyi19
őstag

Kikapcsoltam a turbót, meg vissza osztottam a ramot úgy, hogy a gyári 2133 körüli értéken menjen. Én csak 4ghz-ig mentem még. Most vissza van állítva alapra. Várom hátha lesz olyan bios amivel menni fog az energiagazdálkodás.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#5225) miresz válasza Sanyi19 (#5224) üzenetére


miresz
veterán

Nem értem! Sehogy sem indul el,ha hozzá érek a blck frekihez. Már minden beállítást kipróbáltam. Érdekes,hogy elsőre meg ment!

(#5226) oliba válasza miresz (#5225) üzenetére


oliba
őstag

Frissítsd fel újra a biost. Valami nem kerek ott, lehet, hogy beállítottál egy olyan értéket, amitől visszaírta magát az eredeti

(#5227) oliba


oliba
őstag

Visszaértem szünetről és nekiálltam egy kicsit játszani a memóriával. Még nyomkodom az időzítéseit, hátha valamit lehet még faragni belőle

(#5228) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello. Ez a 2 stepping között R0 (SR2BV, SR2L4) mi a különbség? I5 6600k.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#5229) SpongyaBob válasza rvn_10 (#5228) üzenetére


SpongyaBob
veterán

[link]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5230) aok1


aok1
tag

Ennek a hyperpi-nek most mi a lényege?Mert most futattam még én le először.Milyen számokkal kóperál ez?4.6 Ghz-en ezt dobta a 6700k (real time 32m beállítás melett).Ez nem tudom,hogy most jó vagy nem jó.Mert nincs összehasonlítási alapom

(#5231) Habugi válasza oliba (#5227) üzenetére


Habugi
addikt

2900 @ CL12 az nem rossz!! :C

Egy CB R15 multit néznél majd vele?

4.5-ön nálam 3200 @ CL16-al 757-et tudott, nálad illenék jobbnak lennie.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5232) Milka 78 válasza oliba (#5227) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőőő...basszsus ez nagyon jó.Ilyen frekin ott van ez az időzítés :K

(#5233) Erdei88 válasza oliba (#5227) üzenetére


Erdei88
veterán

Magasabb órajelen nézted esetleg? Úgy látom Nálad is jól mennek az LPX-ek

(#5234) oliba


oliba
őstag

Habugi: kétlem, hogy többet adna. Nem nagyon számít az időzítés. Hamarosan jön az eredmény :)

Gyorsan lefuttattam és 763 lett :) Azt is számold bele, hogy én 20MHz-cel gyorsabb vagyok.

Milka 78: köszi. Még próbálom finomítani a secondary időzítést és a többit is. Azok is szépen hoztak még a konyhára. 12-11-11-30-al tudok még benchelni, de prime blend tesztje egyből bedobja, hogy hibás

Erdei88: ez a max órajel. 3100-on már nem bootol. Ez lenne a következő lépcső

[ Szerkesztve ]

(#5235) Erdei88 válasza oliba (#5234) üzenetére


Erdei88
veterán

Akkor sem ha növeled az időzítést?

(#5236) oliba válasza Erdei88 (#5235) üzenetére


oliba
őstag

CL16-17-17-40-en sem bootolt be. Ez a vége sajnos

(#5237) -FreaK- válasza miresz (#5223) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez gyanús, pont ugyan ezt csinálta nálam is az ASUS Pro Gaming. Már azt hittem, hogy a lapom a hibás. Kb. egy hete beszéltünk róla és próbáltunk megoldást találni, de semmi.

Aztán a múlt héten gondoltam egyet és felraktam 4320-ra, elindult, és azóta is köszöni szépen, jól van. Viszont ha most megpróbálnám állítgatni (mindegy merre) akkor tuti nem indulna el.

Úgy látszik, hogy bugos még a dolog, reménykedem benne, hogy frissítik majd a bclk tuningos biosokat.

[ Szerkesztve ]

(#5238) tbw


tbw
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom jó helyre írok e.
Szeretnék egy Skylake procit venni i7 6700K.
Melyik léghűtőt javasolnátok rá?

Néztem a Noctua NH D14-et és D15-öt de azok nem férnek el, mivel használom az elsp pcie 1.0 portot is.
Szerintetek a Ninja 3 jó lenne rá?
Köszönöm.

TBW

(#5239) CsonkaImo válasza tbw (#5238) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem lenne rossz a Ninja, de a felfogatása miatt én nem ajánlom Skylake-ra. Hasonló árban a Thermalright Macho-t választanám.

(#5240) tbw


tbw
aktív tag

Az a bajom hogy a pci-e 1.0 port az első a mostani alaplapomon is 1 cm-re van a Scyhte Ninja hűtőbordájától.
Ami 120 mm széles.
Maximus VIII Hero alaplapot szeretnék.
Esetleg valakinek nincs itt ilyen lapja és nem tudná megmérni mennyi a távolság a CPU foglalat középtől a PCI-E 1.0 slotig?
Mert akkor tudnám mekkora procihűtő fér el maximálisan.

TBW

(#5241) Habugi válasza oliba (#5234) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz, frankó!

Számít az, illetve a minél magasabb RAM órajel & alacsonyabb időzítés hozhat a konyhára, ebből a szempontból is a 2900 @ CL12 nagyon rendben van! :K

R15-nek adnál még High prioritást, plusz kilőnéd az esetleges softveres tűzfalat és egyéb háttérben futó folyamatokat hozna még az többet is.

Btw.., most megint kedvet kaptam hogy megpróbáljak életet lehelni a sajátjaimba 3200 @ CL14-en.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5242) oliba válasza Habugi (#5241) üzenetére


oliba
őstag

Mikor futtattam, akkor a háttérbe szinte semmi sem futott. Egy AMD kezelőszoftver és alap tűzval, kb ennyi.

Jó lenne tudni, hogy a te ramodon milyen chipek vannak. Ha Samsung, akkor nyugodtan mehetnél vele 1,5V fölé is, de ha az összes többi, akkor 1,45V-ig sincs semmi gond. Én most 1,45V-on hajtom őket :)

(#5243) Habugi válasza oliba (#5242) üzenetére


Habugi
addikt

Egen.., ez a Samu vagy shenem Samu kérdés engem is foglalkoztatott vásárlás előtt, az a baj már meg-nem mondom neked de vagy olvastam valahol vagy mondta valaki, hogy a 2666Mhz fölötti Kit-eket Samuval építik a gyártók (legalábbis a Gskill / Korszar duó..). Szóval elvileg Samu, gyakorlatilag fogalmam sincs mivel tudnám ezt ellenőrizni. :N

A feszeléssel eddig egyáltalán nem foglalkoztam, volt ugye szó róla korábban, hogy a Szájlék memóriavezérlője hosszútávon nem tolerálja az 1.35V-nál magasabb RAM feszt, mivel a KIT-emnek gyárilag ennyi, nem babráltam még.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5244) #Morcosmedve válasza Habugi (#5243) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

BTW en sem tudom, honnan az az informacio, hogy 1,45-1,5V-on is nyuzhato lenne, egynél tobb tesztre.
1,4V-ig meg el tudom kepzelni, utana az IMC-t nem kinoznam, illetve a memoriakat se, ez hofokban is latszani fog rajtuk (hint: 1.2V az intel altali ajanlas).

Onnan tudhatod meg, hogy leszeded a bordát :D vagy valaki ugyan olyan rev. stick-et szétszedett, de ez utóbbinál is bármi elképzelhető.

Eh, 12-ik hó végén lett új BIOS Asus lapokra.

© asszongya'hogy

(#5245) oliba válasza #Morcosmedve (#5244) üzenetére


oliba
őstag

Sandy-nél volt az ajánlott max, ami nem tesz jót a memóriavezérlőre, míg az összes többi szériánál csak kacsa. Jó pár évvel ezelőtt, még az Intel is közölte talán még a haswell korszak elején, hogy ez téves információ. Gondolom kénytelen volt közölni.

Sőt még a legelső DDR4-es Kingston ram is 1,45V-ot kapott alapon. PH cikk is volt róla. A leggyorsabb Gskillek is 1,4V-ot kapnak. De meg akarják ölni azt a memóriavezérlőt :DDD

Minden memóriakorszakban vígan lehetett adni +0,3-0,4V-ot a memóriáknak. Így volt ez a DDR1 idején, ahol a tuningosabb kitek 3,2-3,3V körül mozogtak, míg DDR2-nél 1,8V helyett 2,4V-ig elmentek, sőt DDR3 1,5V-ja is 1,9V körül tetőzött AMD platformban. Majd pont a DDR4-et lehet 0,15V-tal túlfeszelni? Elég komolytalan állítás lenne :)

(#5246) #Morcosmedve válasza Tukolp (#5206) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van OC? vagy alap az XMP-n kivul minden? 2133-on auto idozitessel is megfagy? OS-t probaltad felrakni ujra? Alaplap oldalan levo driverekkel, netet csak utana adni a gepre, mikor kesz a telepites?

"A hiba az intel vga driverre mutat" - ha csak ez a gond, le kell szedni intel oldalarol a legujabbat, net le, letorolni, ami fent van, utana restart, majd feltenni amit leszedtel.

© asszongya'hogy

(#5247) Habugi válasza #Morcosmedve (#5244) üzenetére


Habugi
addikt

DA, magam is csak erről az egy biztos módszerről tudok, sokkal inkább választom helyette a "gyötrő" kételyt.. :D

BIOS.., azóta is tök jól elvagyok a 802-essel, talán a 1102es volt az amit pár napig nyüstöltem, az 10/1-2 alkalommal csinált olyat hogy nem adott életet az USB-s billnek/egérnek boot után és nem tudtam belépni a Windowsba..

Anno a Sasnak volt BIOS fétise amikor még Szájlékezett, tán 6 BIOS volt elérhető a Herohoz amikor már végigkóstolta az egész étlapot és a 802est preferálta, szóval élből arra frissítettem, mást meg sem néztem még a fent említett kivételével.

(#5242) oliba:

Az adatlapodról rám ugrott hogy Raven5-ben lakik a configod, mea culpa nem szeretnék három kívánság napot tartani de ha esetleg van/akad a kész/beépített állapotról pár képed, amennyiben privátban megosztanád velem őket azt nagyon megköszönném! :B :R

Sokan nem értékelik/szeretik ezeket a 90°-ban megdöntött, léghűtésre rágyúrt "szélcsatorna" házakat de a magam részéről a kivétel erősíti a szabályt esete vagyok..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5248) MiklosSaS válasza Habugi (#5243) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5249) Habugi válasza MiklosSaS (#5248) üzenetére


Habugi
addikt

Köszönöm a gesztust tollas barátom de sajnos nálam ilyesmit shenem jelez.. :(

Paint skilled nem viccel.., a lányod rajzolt? :P

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5250) MiklosSaS válasza Habugi (#5249) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Valami noname kinai xar lehet csak..... ;] ;] ;]

99% hogy samsung

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.