Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) Sebestyen01 válasza bombibmw (#6900) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nekem reggel mikor bekapcsolom(estere 20 fokra van allitva a kazan kb annyi is van bent, mert nem kapcsol be, nekem 16 is szokott lenni a maghofokom, most sem eri el a 30-at pedig 24 fok van bent :DDD

(#6902) Szinyák válasza Sebestyen01 (#6898) üzenetére


Szinyák
őstag

thx, igen aszem régen próbáltam úgy nem jön elő akkor csinálja tényleg ezt ha felzabáltattok minden létező ramot a gépbe (lapózó stb) + még netezés(10 lap megnyitva)/ zene akkor csinálja ezt.
Lehet igazad van nem foglalkozok vele / együtt lehet vele élni :) , mert minden más körülmények között stabil.
Csak kicsit idegesít mi lehet a háttérben

Szinyák

(#6903) Sebestyen01 válasza Szinyák (#6902) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Instabil vga van a hatterben :K Az okot ne kerdezd nem tudom miert de ha a videovezerlo hal be akkor en masra nem gondolok, mivel masnak nincs koze hozza csak a vga oc-nak!

(#6904) Bandi79 válasza bombibmw (#6900) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Az OK, de ha 25 foknál 19 fokot mutat minimumra, akkor lehet az a 74°C maximum sem annyi...

(#6905) bombibmw válasza Bandi79 (#6904) üzenetére


bombibmw
veterán

Basszus, ennél jobban nem tudom szemléltetni. :D

(#6906) CsonkaImo válasza bombibmw (#6905) üzenetére


CsonkaImo
addikt

26,7°C?! :Y Mivel fűtötök?

(#6907) Erdei88 válasza bombibmw (#6905) üzenetére


Erdei88
veterán

Más szögből esetleg le tudnád fotózni?

;]

(#6908) bombibmw válasza CsonkaImo (#6906) üzenetére


bombibmw
veterán

Az ablak alatt van a radiátor, fölötte a párkány és oda tettem, miután megnéztem, hogy 25,5 fok van a szobában. :DDD

(#6907) Erdei88:
Bármilyen szögből lefotózom neked.
Milyen szögből parancsolod? :DDD

(#6909) Bandi79:
Sehogy, de hát pont ezt próbálom bizonygatni. :)
A szenzor minimum hőmérséklet mérésében pontatlan.
Azt ne kérdezd már meg légy szíves, hogy akkor a maximum nem pontatlan-e! :D

[ Szerkesztve ]

(#6909) Bandi79 válasza bombibmw (#6905) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Magyarázd el nekem, hogyan lehet 26,7 °C-os külső hőmérsékletnél egy áramot fogyasztó alkatrész 21°C-os ?
1. Csoda
2. Szenzorhiba

(#6910) Sebestyen01

Mivel hűti ? Nem szobahőmérsékletű levegővel ? Ha 26 fokos levegőt engedsz rá vmire, az minimum 26 fokos lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#6910) Sebestyen01 válasza Bandi79 (#6909) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mondjuk azt tegyuk hozza hogy az az aramot fogyaszto akarmi hutve van, plusz amibe a hutendo alkatresz hutoje van dolog alias haz is hutve van ugy! :U

(#6911) Bandi79 válasza bombibmw (#6908) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Ok, akkor érted mire gondolok :R Megnyugodtam :)

Én csak feltételezem, hogyha a minimum szór ~ 6fokot, akkor a max is szórHAT, persze, ez lehet nincs így.

Tovább nem tudod a feszt csökkenteni ?

[ Szerkesztve ]

(#6912) Fr3eWar válasza Sebestyen01 (#6910) üzenetére


Fr3eWar
őstag

De akkor sem tudsz lemenni szobahőmérséklet alá egyszerű víz/levegő hűtéssel. Mert fizikai képtelenség, addig míg maga a hűtőközeg hőmérséklete (szoba levegő 23 fok) nem alacsonyabb a hűtendő közeg hőmérsékleténél (vízhűtőben a víz/pocesszor 19 fok).

Mivel a szoba levegője venné át a hőt amit a ventilátor a radiátoron keresztül fúj.
A szívó oldalon pedig HA nem a házban lenne beépítve akkor is legjobb esetben szoba hőmérsékletű levegőt nyomna keresztül (az venné át a radiátor hőjét, ezzel hűtve azt, így legjobb esetben is szobahőmérsékletre hűtené vissza a keringetett vizet. Ami képtelenség a veszteségek miatt.)

Ha szobahő alá akarna bemenni kompresszoros hűtőt kellene használnia, melyben a hűtőközeg halmazállapot változása közben (folyadékból-gáz <párolgás>) hőt von el a környezetéből, viszont ez is kétoldalú, amíg az adott alkatrészről pl. proci elvonja a hőt, tehát a környezeti hő alá csökkenti a hőmérsékletet, addig az kondenzátoron keresztül hőt ad le a környezetnek ergó fűti a szobát.
Peltier elemmel is le tudsz menni környezeti hő alá, meg folyékony nitrogénnel is.

Hihetsz nekem, mérnök vagyok, kb 8éve tanultam hő/áramlástant és azok gépeit.

[ Szerkesztve ]

(#6913) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Ma kipróbáltam egy G.Skill TridentZ 3000mhz 32GB kitet xmp beállít és elindul a gép mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Na de jön az első restart és soha többet nem indul 3000mhz-en.
Szóval nem tudom mi lehet a hiba.. nem értem.
Tudom tudom állítsam be kézzel... nade nem akarok szenvedni vele.
A trident Z z170hez van szóval ennek mennie kellene bár nincs a QVL listán. De a másikkal is így kezdődött először ment majd soha többet.

Dikk egy százas...

(#6914) Fr3eWar válasza TechRobot (#6913) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem Maximus VIII gene-ben 4x4gb 3000Ghz G.Skill RipJaws V-van (F4-3000C15Q-16GVRB). Első startra nem ment az XMP, frissítettem kb 8 verziónyi BIOS-t. Utána szó nélkül hasított, azóta is úgy van.
Lehet hogy jobb ha az ember magának adja meg ezeket a beállításokat, de én még nem kezdtem el tuningolni a rendszert, így elvagyok az XMP-vel, az első XMP-s (Corsair Dominator) ddr2-es ramom óta XMP-t használok.

(#6915) TechRobot válasza Fr3eWar (#6914) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Én is xmpt szeretnék de a fenének nem megy sajna.

Persze 3770k rendszerem alatt semmi gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#6916) Fr3eWar válasza TechRobot (#6915) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Gondolom a "MAXIMUS VIII RANGER BIOS 1504" van fent.
Az próbáltad hogy az új ramokból, csak 2db-ot teszel be és azzal XMP (vagy ez most 2x16gb kit?)

[ Szerkesztve ]

(#6917) TechRobot válasza Fr3eWar (#6916) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Nem próbáltam még. De most az jön. 1504 igen. Most 4x8.

Dikk egy százas...

(#6918) Walter_White válasza TechRobot (#6917) üzenetére


Walter_White
senior tag

Asusok tudnak szivatni a memóriákkal- erre rájöttem. (de akkor lehet nem csak engem)

Próbáld meg 2x8-al, CMOS Reset után.

Pl Heronál esetemben Megvettem a Lapot-Ramot (sajnos procira még nem volt meg a teljes összeg) igy kértem a szervizt ahol vettem, hogy csak bekapcsolás erejéig nézzék meg indulnak-e a Memóriák, inkompatibilitás elkerülése végett, Elöttem ki is próbálták, problémamentesen müködött (1-3-as slotba tette a memóriát a szervizes). Nagyon boldog voltam, müködik :), utána rá másfél héttel vettem egy G4400-ás Procit, mert már nem birtam kivárni az i7-t, tesztelnem kell, hogy ha van valami hiba akkor még akkor kijöjjön.
Összeraktam szépen a gépet, minden a helyén, (2-4-es slotba tettem a memóriákat) Indítom a gépet, Nem működik, DRAM Lednél megakad a Boot folyamat. 55-és 53-as hibakód... Na mondom ilyen nincs.. azt hittem belevágok :D Kivettem a ramokat, megnézem egyesével, egyik RAM Modul sem Müködött, egyik SLOTBAN sem.... itt már azért a vérnyomásom a 250-et súrolta... MemOK gombot is megnyomom, semmi, ugyan ugy Megakad a Ram ellenörzésnél. Nyomok egy CMOS resetet, Kiveszek MINDENT CPU-RAM, majd visszateszem a procit, a RAMOT az első slotba, indítom a gépet és MÜKÖDIK! Najó, akkor be mind a 2-t az elsődleges helyekre, és profin müködik. Memtest sem dobott hibát...
Mai napig elgondolkodok rajta hogy mi volt a baj...
Amikre gondoltam, hogy a CPU-nem érintkezett megfelelően, viszont az csak akkor lehet ha valamelyik láb elhajlik (gondolom), de akkor az "magától" nem jött volna helyre.
Vagy mivel a 2-4-es slot az elsődleges, lehet hogy amit beállította alapból a lap XMP profilt, és mivel a G4400-ás proci 33x szorzóval van, így a 3000-hez emelnie kellett a BCLK-t is. - jobban hajlok erre, hogy az okozta az instabilitást.
Vagy a szervizes beállított valamit a biosban :D :))

De egy másik Asus lapom is ilyen vicces szivatós kedvében volt anno az FX8350- ADATA 1600-as memókkal.
Azért is javaslom CMOS reset és 2x8GB.

[ Szerkesztve ]

(#6919) TechRobot válasza Walter_White (#6918) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Nekem soha ilyen gondom nem volt..

Na de örömmel jelentem be megvan a hiba forrása.. :D
Mindent ilyen auto módban hagyva csak gyári proci órajellel megy az xmp, amint emelek a proci órajelén (szorzóján) rögtön el sem indul. Érdekes.. 3770k+asrock lappal nem volt ilyenem

most 4000mhz alap turbo core órajel 4200 és így megy a ram 3000en xmp-ben.
Nade nem azért vettem K-s procit hogy alapon ketyegjen.
De ez még várat magára.

Dikk egy százas...

(#6920) #Morcosmedve válasza TechRobot (#6919) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen... ezért kell a manual. En ertem, hogy 4-5-el tobb kattintas, de ne akadj mar fent ezen. :D

© asszongya'hogy

(#6921) TechRobot válasza #Morcosmedve (#6920) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Jah csak azert akadok fent mert 3770k val xmp és szorzo emeles is ment egyutt minden mas auton volt. Ez igy csalodas.

Dikk egy százas...

(#6922) Sebestyen01 válasza TechRobot (#6921) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Az akkor volt, most meg most van... nem kell nagy dolog hozza hogy belojje az ember :U

(#6923) aok1 válasza bombibmw (#6905) üzenetére


aok1
tag

Tudod milyen hőmérséklet adja a legjobb komfort érzetet lakásban?21-22 fok.Ez a legjobb.Nem 26 meg 27 fok.Aludni is a legjobb 22 fok.A gépnek meg mindeggy.Mert elvégre nem lélegzik. :)

(#6924) Sebestyen01 válasza aok1 (#6923) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Azert ahol gyerek van az nincs meg 20 fokba.... :U

(#6925) aok1 válasza Szinyák (#6895) üzenetére


aok1
tag

Nekem is csinálta ezt linx max beállítás alatt(bár nem mindig),hogy összeomlasztja az nvidia drivert pedig nekem nincs húzva a kártyám.Meg nehezebben ébreszti fel a monitort stb...De ez amiatt van,hogy kimaxolásos tesztnél olyannyira elszipkázza a program az erőforrásokkat az nvidia driver elől 1-1 pillanatra,hogy nem jut elég processzor idő a drivernek.Én erre tudok gondolni.Úgyhogy no para.A program terheli le annyira a rendszert,hogy már az nvidia driver-nek nem jut elég szabad erőforrás a monitor lekezeléséhez sem.Brutál szinten terhel maxon a linx 0.6.5.Linx alatt hogy netezel ha maxra lőtted be?Van olyan amikor 5 s-ot kell várni az egér odébb vánszorgására is.

[ Szerkesztve ]

(#6926) Szinyák válasza aok1 (#6925) üzenetére


Szinyák
őstag

Jaja, köszi a választ , akkor nem egyedi probléma megnyugodtam . Igen én is erre gondoltam, hogy nem tud elég erőforrást adni a drivernek, amit le is írtál .. mert egyéb helyzetben bárhol / játékok is mostanában, hogy kint a Division félnapokat egyhuzamban megy a játék :) ,úgy hogy húzva van a cpu/vga.-is tökéletesen megy hiba/fagyás nélkül.

Linx tényleg brutális a avx 2.0 -al , Úgy ment 15 kört, hogy a memória méret + problem size van max.-ra rakva . Szerintem te a beállításokon belül a prioritás .-ra gondolsz . Az normal.-on van . :)
Ha az is max.-ra van állítva akkor tényleg használhatatlan a gép ;]
Teszt közbe zene bömbölés / netezés mellet még egy HD filmet is néztem + yoktubon is filmeztem biztos ami biztos :D

Annyi hőt termel , hogy nem lehet hűteni 4,5.-en linx .-el 88-90 belenyal .
Pedig nem annyira fesz éhes a proci 1.296-1.312 v beéri .
Ezért vissza vettem inkább 4,3.-ra 1.280v .- 85 fok a max . Pedig szerintem az Enermax Liqmax 240 nem egy rossz hűtő, vagy igen :F Vagy tökmindegy mi lenne rajta ez lenne ? Kuckó is jól szellőző elvileg
14ventik elől 2db ; hátul 1db ; alul is van 1db

Nálatok hűthető a dolog ? vagy ez sok mindentől függ ? IHS alatt pasztázás stb?

Szinyák

(#6927) Savanya


Savanya
addikt

Van valakinek már újabb SR2L4 I5 6600K procija ? SGX-et a HWINFO64 nem jelöli zölddel és az Aida64 szerint sincs támogatva . Miért ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#6928) elmelet45 válasza fer (#6886) üzenetére


elmelet45
tag

Igen, vadiújat vettem!

(#6929) TechRobot válasza Sebestyen01 (#6922) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Nem na kezdtem de ez kimaradt eddig az életemből. Így ebben a témában noob vagyok.

Dikk egy százas...

(#6930) elmelet45 válasza Walter_White (#6885) üzenetére


elmelet45
tag

Szia (#6885) GalaxyNote !

Én a régebbi Nvidia drivert raktam fel: 358.91-et, a 364.51-desktop-win10-64bit-international-whql az szerintem bugos azért fagy le napi 2x-3x hol fehér hol fekete blank screen-t dobott ki, most a 358.91-el úgy néz ki hogy nem fordul elő olyan fajta hibajelenség.
Akkor az 1,-es pontnál maradtam (driver cseréje), ha mégis problémám lenne akkor 2-es ponthoz is ugorhatnék (pl. VGA átrakása másik PCI-E slotba vagy a CPU dedikáltját használjam stb. ), de erre most nincs szükségem legalábbis egyelőre.

Köszönöm a tippeket! :)

(#6931) aok1 válasza Szinyák (#6926) üzenetére


aok1
tag

Akkor ott valami nem 100-as.Proci pasztázás vagy nem érintkezik normálisan a kupakkal a hűtő.Nekem max prioritással max memória mennyiség 1.340V mellett max 87 fokosak a magok linx 0.6.5 alatt 22 fokos szobában.Az arctic kompakt mellé adott mx4-es pasztával pasztázva.

Ezzel az articcal:

[link]

Pedig az az enermax elméletileg erősebb hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#6932) Szinyák válasza aok1 (#6931) üzenetére


Szinyák
őstag

hmm , érdekes persze gondolom 4,5.-en ?
Pedig egy ~3-4 hónapja lett lepasztázva én is mx4.-et használok alá szépen egyenletes vékony réteket kapott bánkártyával lehúzva. Mag hőfokok között a difi is 1-2 fok . Nem értem szar az IHS alatti cucc, vagy degradálódott volna proci :F :U Felfogatással nem lehet gond jó félét csinál az enermax is 4pontos le lettek húzva egyenletesen minden csavar.

Artic .- nak szép vastagabb radija van nem az jelentene ennyit + push-pull ventik ?

Vagy az Enermax is tudna annyit . Azért hogy kipróbálja nem rendelek be egyet . Mert lehet nem is lenne különbség + fent nem férnék push pull.-ba a tép csati + ramok miatt csak előre tudnám berakni ,

Lehet hétvégén újrapasztázom hátha dob rajta v.mit de nem hiszem .Próbáljak ki más pasztát ?
DElid .-elni nem nagyon szeretném.
Nem tudom mi lenen a legjobb megoldás ....

Thx

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6933) aok1 válasza Szinyák (#6932) üzenetére


aok1
tag

Igen 4500 Mhz-en 1.344V-ot adagolva neki.1.296 V-on is stabil az IBT-vel csak éppen linx alatt nem volt stabil úgy maxon.Én mindig úgy pasztázok,hogy egy vékony rétegben szép egyenletesen egy vékony plexi lappal elsimítom.Én nem a középre egy borsónyi paszta elvet követem.Deliddel meg ugrik a 3 év gari.Meg szerintem ha idő előtt elakarod adni akkor veszít az értékéből a delid miatti garancia vesztés miatt.Mert mindenki a garancia levelet követeli amikor elakarod adni.

Hőfokok így alakulnak nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6934) Szinyák válasza aok1 (#6933) üzenetére


Szinyák
őstag

Teljesen korrekt, :C ez lenne az elfogadható, Nem értem mi van nálam :F , Hétvégén újrapasztázom Megnézek egy Thermal grizzly kryonaut.-ot nem olcsó píz lesz .
Pedig a tiéd a kis 120.-as Artic annyit csak tudni kellene a 240 . nek is Ház szellőzéssel nem hiszem, hogy gond lenne Fractal R4 elől 2db 14 hátul 1db + alól 1db 14

Degradálódhatott a proci ? :F

Szinyák

(#6935) aok1 válasza Szinyák (#6934) üzenetére


aok1
tag

Hát a degradálódás én szerintem azt jelenti,hogy ugyanazon a feszen már nem stabil a proci hanem hibázik.De javítson ki valaki ha nem ez az.

(#6936) -Gabesz- válasza jones965 (#6849) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

sziasztok!

Erre a ramos témára visszatérve. A ram sebességén nem akarok spórolni.

2x8-ban lenne 3200cl14-es gskill. Ez feltételezhetően menne akár 3600-on is lazább (cl16-cl17) időzítéssel.
Kicsit drágábban lenne 4x4-es 3600cl17, ami meg 3200-on gondolom cl14-cl15 körül tudna. Jól gondolom?

A fentebbi eszmecsere alapján, akkor előnyösebbnek tűnik a 4x4 kivitel.

(#6937) Sebestyen01 válasza -Gabesz- (#6936) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ki kell tesztelni, ez nem hasrautes szerint mukodik :DDD

(#6939) bombibmw válasza aok1 (#6933) üzenetére


bombibmw
veterán

Minek linxeltek, főleg a 0.6.5-el? :)
Xart se ér, ha stabilitást kell tesztelni.
Olyan, mint a Furmark a VGA-nál, csak a max hőt mutatja meg, amit csak kaphat a CPU.
Sok procim volt már nagyon és stabil beállítások csúsztak el rajta simán, amik IBT, Real Bench és úgy minden stressztesztben, játékban simán lefutottak.
Szerintem, ha már Linx, akkor a 6.4. AVX1-es utasításkészlettel.

(#6940) aok1 válasza bombibmw (#6939) üzenetére


aok1
tag

Mindenki másra esküszik.Nekem nincs problémám a stabilitással.Az összes stabilitás teszt lefutott ami csak létezik már nálam hibátlanul.A valós felhasználás melett sincs instabilitás nálam 24/7-be megy(játék,filmnézés,böngészgetés stb..).Kikapcsolni eggyáltalán nem szoktam.Azért van valódiság alapja ezeknek a teszteknek ahogy tapasztaltam.

(#6941) aok1


aok1
tag

Most már 3 intel generáció fog készülni(nem 2)azonos gyártás technológián.

[link]

(#6942) Fandango


Fandango
veterán

Nem tudom, hogy alaplapos kérdés vagy inkább a procit érinti, de a HPET funkciót ki vagy bekapcsolni érdemes? Olvasgattam róla pro és kontra ami alapján nem tudom eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#6943) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.
Felraktam az alaplapomhoz a legújabb biost és azóta ilyen zagyva hőmérsékleti értékeket dobál a hwinfo:
[link]

Létezik,hogy megbolondultak az érzékelők az új biostól?

(#6944) akoska07


akoska07
nagyúr

Ilyen béna delid-et se láttam még. Tőle aztán semmiképp nem vártam volna ilyet. :o
[link]

És ráadásul hülyeséget beszél.
Rendes pasztát se volt képes alá rakni,persze,hogy alig ért el hőfok javulást. :o

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6945) bombibmw válasza akoska07 (#6944) üzenetére


bombibmw
veterán

Csak Ákos itt a király, nincs vita. :D

(#6946) #Morcosmedve válasza akoska07 (#6944) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem három dolog nem tetszett, az egyik, hogy meghajlította a proci NYÁK-ját, illetve mihaszna pasztát tett fel. A harmadik, pedig nem tudjuk, hogy az most fix feszen volt-e, mert akármit kaphatott közben.

+1 lehetne, hogy AIDA alatt nem fog látszani, de abban egyet értek, hogy általános használat esetén nem lesz szignifikáns különbség a hőfokokban - hűthető.

(#6947) akoska07: jó, bénázgatott is, de ezek egyéni problémák :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#6947) akoska07 válasza #Morcosmedve (#6946) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nekem úgy ahogy van az egész nem tetszik.
Béna és hülyeségeket beszél.

#6945 bombibmw :
:DDD
Jössz divizsönözni ? :P

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6948) Erdei88 válasza akoska07 (#6944) üzenetére


Erdei88
veterán

Delidnek az lenne a lényege, hogy minőségi pasztát tesz alá. Pont ezt nem tett... :(

(#6949) Maotun


Maotun
őstag

átjöttem a piros oldalról, NEM bántam meg! de ott kész cpu-t adtak a pénzünkért.... ez nagyon off elnézést messze nem trollkodni akartam :R

(#6950) Sebestyen01 válasza Maotun (#6949) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Kesz van ez is, csak ragasztva van es kokany takony van a kupak alatt! Igy szar a kontakt, de nem mind melegedik nagyon, vannak kulturaltan tuningolhato darabok is, bar forraszthatnak igazan a kupakot :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.