Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) aok1 válasza Szinyák (#6749) üzenetére


aok1
tag

Most cseréltem a proci hűtőt nem rég.Arctic liquid freezer 120-assal.

Ezzel:

[link]

(#6752) Szinyák válasza aok1 (#6751) üzenetére


Szinyák
őstag

hmm egész korrekt darab ,ezek szerint jó vétel volt .Jól is teljesít kis 120.-as létére ..

Szinyák

(#6753) rvn_10


rvn_10
senior tag

Egy új bios mire képes:) 1,17V-ról sikerült leszorítani 1,128V-ra 4 Ghz-en. És legalább már az XMP-is működik.
Lehet holnap nekiesek megint a 4,7-4,8-nak, hátha ott is sikerül kicsit kisebb vcore-t elérni.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#6754) Habugi válasza aok1 (#6748) üzenetére


Habugi
addikt

Ez nagyon szép teljesítmény attól a játékvíztől! :Y :C

Nálam ezt tudta a SilverArrow: [link]

Gflops különbség miből adódik?! :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6755) aok1 válasza Habugi (#6754) üzenetére


aok1
tag

Gondolom abból,mert ment a háttérben az avg internet security 2016 a utorrent cccleaner,meg egy jópár alkalmazás a háttérben.Hasznos processzor időt elrabolhattak a proci elől.

(#6756) Bandi79


Bandi79
aktív tag

Nézegetve a hőfokokat feltűnt, hogy az Asus Z170 Pro gaming + 6600 K-nál több fajta CPU hőfok is van...

HWinfo:

1. Intel Core 6600k : DTS: itt van minden maghoz 1-1 hőfok, ez a processzorból származik:

2. Asus Z 170 Pro gaming (Nuvoton NCT6793D), ez az alaplapból:

Itt is van 2db "CPU" nevű hőfok és egy CPU (PECI).

A képek készítesekor Prime 95 futott, nem alapból ilyen meleg a cucc :)

A processzorból származó (1: 70°C) és az alaplapi CPU hőfok (2. 59°C) köszönőviszonyban sincs egymással, de az a hülye Asus Fan expert persze az alaplapi CPU hőfokot nézi, és úgy akarja állogatni a ventiket...
Ez főleg azért kellemetlen, mert van, hogy a proci féle hőfok felfelé megy, az alaplapi meg lefelé...

Tudtok egy használható venti vezérlő programot, ami a processzorból származó hő alapján szabályozza PWM-mel a ventiket ? Speedfan még csak béta Z170-hez, az nem játszik...

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#6757) CsonkaImo válasza Bandi79 (#6756) üzenetére


CsonkaImo
addikt

BIOS-ban biztos lehet hőmérsékletekhez rpm-et rendelni, annál jobb úgy sincs. Így nem fut feleslegesen a háttérben még egy program.

(#6758) aok1 válasza Szinyák (#6752) üzenetére


aok1
tag

Na ez az alja feszben.Most a linxet nem tettem ki maxra mert majdnem 1 óráig futatta volna.Hőfokok szerintem tökéletesek így.

IBT(biosban 1.3v manuálban llc5) stabil

Linx 0.6.5(biosban 1.320v manuálban llc5) stabil

[ Szerkesztve ]

(#6759) b0rZ válasza aok1 (#6758) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Nem sok az a feszültség kicsit? Nekem ez LLC2 / +110mV offsettel jött ki..

(#6760) Bandi79 válasza CsonkaImo (#6757) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Jó gondolat, de Bios is a "fals" CPU hőfokot nézi, sőt, ott ha manualra állítom, akkor 50 %-ról indul az összes venti... Asus ezt elqrta :) Ezért jobb hijján Bios "silent"-re van állítva, fan expertben meg úgy, hogy a szerinte 60 fokon (ami valójában 70+) már adjon kakaót a ventiknek.

Kis adalékként a fan expert úgy érzékelte, hogy a ventik 0% PWM-mel 1400-as RPM-ről indultak (max), így manuálisan kellett egy eldugott config file-ban a PWM-> RPM értékeket is átírnom... Szuper :)
Nem tudom ki programozta, de a net tele van ezzel, én is ott találtam ezt a "megoldást"...

(#6761) CsonkaImo válasza Bandi79 (#6760) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Lehet az alaplap hőmérsékletét méri a BIOS, nem a CPU-jét, ezért lehet a különbség. Be lehet állítani melyiket mérje. Nem a manual, meg az előre beállított profilokra gondoltam, hanem a custom beállításra. Vagy ilyen nincs a BIOS-ban neked?

Erre gondolok: [link]

Igaz nálam százalékban szabályozza, de a venti max fordulatából könnyű kiszámolni a kívánt rpm-et.

(#6762) aok1 válasza b0rZ (#6759) üzenetére


aok1
tag

Ez relative kinek mi a sok.Meg procija válogatja.2 ugyanolyan processzor én szerintem nincsen.Ezen stabil a proci.Ez az alja.De szó szerint eggyik stabilitás tesztben sem bukik el.

(#6763) b0rZ válasza aok1 (#6762) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Persze igazad van, csak az itt látottakhoz képest tűnt soknak. Nyilván nem fog tönkremenni bele. :)

(#6764) keIdor


keIdor
titán

Hello!
Visszavettem a CPU-t alapra, mert így is kihasználatlan. Majd ha játszok olyannal, amihez kell CPU, akkor visszateszem 4,6-ra. Az energiagazdálkodás miatt tettem.
Sima XMP-t állítottam, hogy a ram azért menjen gyári 3200-n. Rendben vannak ezek a feszek így?
Meg a másik, load alatt a 4,2GHz-re 1,4V-ig is ad a lap. (Turbo) Mehet ennyi, vagy lőjek be valami manuális feszt? Kicsit soknak tűnik...
Csak pont az energiagazdálkodás miatt vettem vissza, nem szeretnék fix feszt.

Memória kivételével minden Auto-n van, érdemes fixálni valamit még, vagy jó így? :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6765) bombibmw válasza keIdor (#6764) üzenetére


bombibmw
veterán

Az 1,4V nagyon sok 4,2-höz.
Ha energiagazdi kell, akkor inkább lődd be offset-el, vagy adaptive-al!
Olyan 1,25V körül simán tudnia kell.

(#6766) aok1 válasza Bandi79 (#6756) üzenetére


aok1
tag

Pl. A core distance to tjmax az azt méri hogy a proci által elérhető max 99 celsius fok és a jelenlegi proci hőmérséklet közti különbséget.Egyszerűbben a throttling-ig hátralévő hőmérsékletet.

(#6767) keIdor válasza bombibmw (#6765) üzenetére


keIdor
titán

Sok igen, gondolom az XMP miatt ad ennyit...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6768) aok1 válasza keIdor (#6767) üzenetére


aok1
tag

Miért nem jó az úgy,hogy manuálban lefixálod?Szerintem így lehet elérni a legstabilabb eredményeket.Mondjuk manuálban nem veszi vissza a feszt.De az órajelet vissza tudod vetettetni úgy is ha windowsban a processzor energia gazdálkodását beállítod mondjuk minimum 20%-ra.

(#6769) Sebestyen01 válasza keIdor (#6764) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Division re gyurjad, meghalalja az orajelet!

(#6770) keIdor válasza aok1 (#6768) üzenetére


keIdor
titán

Annak úgy nem lenne értelme, főleg a feszültség adja a fogyasztást és a hőtermelést, nem az órajel, az önmagában minimális. (ha jól tudom)
Mindegy, megoldottam, Turbo-ra adja az 1,29V-ot, ez az alap, nem emel már.

Sebestyén: Épp jön le uplay-en, majd megnézem.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6771) Bandi79 válasza CsonkaImo (#6761) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nem, a CPU-jét méri, de az Asus szenzor szerint, ami marhaságot mutat :) Lásd előző postom HW infós képekkel.

Mindegy, Biosban belőttem CPU hűtést Turbora, a másik 2 házventit meg Silentre...így nagyjából jók a hőmérsékletek.
Biosnak ez a része egy határ ... :((

Asus AI tweaker progit meg lelőttem az auto indításból, mert nem ér semmit, csak bekavar, ebben igazad van. :R

(#6766) aok1

Köszönöm, tudom melyik hőfok mit jelent, nem erről szólt a post. A lényege: Asus motherboard féle CPU hőfok, amit a Bios és AI tweaker / fan expert stb Asus program használ, az nem valós értéket mutat.

A processzor által mért 4db hőfoknak van továbbra is csak információtartalma

(#6770) Keldor papa

Igazad van, minek fűtsön alapjáraton. Én is ezért állítottam be a feszt Adaptive-val. Így alapjáraton 0.79V / 800 MHz-en megy a proci és 28 fokos. Ha meg kell a kraft, ráadja az 1.22 V-t 4500MHz-nél.

[ Szerkesztve ]

(#6772) Szinyák válasza aok1 (#6758) üzenetére


Szinyák
őstag

fain lett . :C Pont így vagy nekem is belőve a rendszer @4,5 1,296v kap max . Próbáltam én is megkeresni hol stabil még ,ennél jobban már nem mertem alulfeszelni . így a hőfokok is rendben vannak

Szinyák

(#6773) #Morcosmedve válasza keIdor (#6770) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem az is sok :( 1.2V, de inkabb alatta kene kitesztelni. Adaptive fesszel beloni, meg llc-vel mokolni, esetleg fixfesz, azt is leveszi a lap, ha jol van belove az energiagazd, igaz nem annyira kicsire, de levesz 0,xV-ra.
Foleg az áram dobja a bulit, ami a terheles (ellenallas) miatt alakul ki, igy nyomja meg a Watt-ot. Latens fix fesz terheles nelkul, nem igazan eszik tobbet/sokat.
En nem allitok be tobbszor ugra-bugra feszt, mert soha nem volt igazan stabil, ugy, hogy nem feszeli tul kicsit sem.

© asszongya'hogy

(#6774) Sebestyen01 válasza #Morcosmedve (#6773) üzenetére


Sebestyen01
őstag

En meg fixen jatarom, engem flusztral ha ugral a fesz, meg az orajel a terheles fuggvenyeben, gamekben ez okozhat mikrolaggot is, ami nekem nem bejovos!

(#6775) blu79 válasza Sebestyen01 (#6774) üzenetére


blu79
addikt

Szia, akkor neked idleben is max feszen van meg az órajel is maxon megy ugye? Én is gondolkodok ezen...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#6776) Sebestyen01 válasza blu79 (#6775) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Igen asztalon is es gamekben alkalmazasokban is! Nem kis munka volt biosban minden szart kikapcsolni ehhez de megy, a win meg teljesitmenycentrikusan van beallitva :K Lehet csak nalam van meg a jelenseg, de en valahogy eszlelem mikor felugrik a proci orajele egy mikro lagg, mikor leugrik megint egy! Onnan tudom hogy ez miatt van hogy monitorozom az orajelet!
Persze azt is megertem aki balanszot teremt a fogyasztas es a power kozott az is egy opcio :K
Plusz nekem azt tanitottak hogy az egyenaram egezsegesebb mint a valtakozo :DDD

Azt mondjuk hozza teszem hogy idle a lap szepen tulfeszel, terhelesre kapja meg sacc azt a feszt amit a biosban adtam neki, a load lineomon lehetne meg finomitani, de nincs kedvem, meg idom a biost bogaraszni! :B

[ Szerkesztve ]

(#6777) Habugi válasza Sebestyen01 (#6776) üzenetére


Habugi
addikt

Nálam dettó ugyan így megy az első pillanattól a proci, fogyasztás.., addig álljon valaki fél lábon mire.., most mit mondjak, az 5Ghz-es FX-nél sem érdekelt, ugyan így volt beállítva, jah, az is 28-30fokos volt ilyenkor Idleben, húha.. :D

Nevess ki, Windows asztalon is érzem más gépeken amikor Idle/punnyadt órajelről kell "talpra állnia" a procinak amikor indítok valamit, nem kell ehhez játék de még monitorozni sem bár utóbbiak terén is igazat adok.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6778) Sebestyen01 válasza Habugi (#6777) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nekem ragadt mar be az orajel, es meg belassult a 1080p-s video, restart segitettt, ekkor addig bogarasztam a biost mig az osszes energiaval kapcsolatos szart ki nem kapcsoltam! :DDD

Azt hozzateszem hogy este szoktunk futeni mar, akkor is csak a gyerek miatt, reggel van olyan 20-21 fok a lakasban, a magok meg 23 fok koruliek, division alatt meg nem ment el egyik mag sem 60 fokig :N , persze nalam konstans 1500-on mennek a ventik pushba, 65 foktol meg 2500-on mennenek, ami hangos, de garantaltan huvos marad a kis quad :K
Mind ezt 4.7 ghz win alatt 1.41v terhelve 1.38v

[ Szerkesztve ]

(#6779) korcsi válasza Habugi (#6777) üzenetére


korcsi
veterán

Kivárni azt az ötven-száz-kétszáz mikroszekundumot...

(L:/dl/upc/2016-03/17/15260_i1oixn1kxdw1ioe0_delay_2.jpg)(/L)

Csak mert nagyon ráérek...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6780) Habugi válasza Sebestyen01 (#6778) üzenetére


Habugi
addikt

Értelek, azért írtam h ne érezd magad egyedül, amikor a különböző energiatakarékos funkciók kiirtásáról van szó magam is olyan lelkesedéssel rombolok be a BIOS legmélyebb zugaiba mint maci a ... ;] :K

Magok nálam is ekörül járnak, megszokásból írtam kupakot, az nem kalkulált érték.
A Division nem tudom milyen bulikat tart de ilyet már tapasztaltam. :D

CPU-k nagyjából egyformák, 1.387V 6-os LLC, Linxel 1.42-ig morcul.

(#6779) korcsi:

Nem véletlenül azzal kezdtem amivel, aka első tagmondat, normális reakció csak semmin nem változtat. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6781) Sebestyen01 válasza Habugi (#6780) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Division:
4 mag 100% :DDD Es orajelre skalazodik az fps kemenyen, hajtani kell a vga-t benne mint az allat! Meghalalja! :K

cpu:
Lojjed neki nekem biosbol 1.48 load alatt 1.45v es meg van a 4.8 ghz ;] , csak akkor sikit az asszony hogy a gep majdnem elrepul, es hangos, de akkor sem megy 60 fok fole a kicsike!
Linx meg hasonlokat en nem futtatok, hard core vagy megfo vagy nem et jatszok :DDD

(#6782) #Morcosmedve válasza Habugi (#6780) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Óvatosan a macis kifejezesekkel :D

En is a mindent fixen elvet tamogatom es igen, akar mit mernek, erezni, ha valtogat. Teszteleskor, pedig absz. latszik is az eredmeny(ek)en.

© asszongya'hogy

(#6783) b0rZ válasza korcsi (#6779) üzenetére


b0rZ
aktív tag

Baszki. Remélem ezért a munkáért legalább egy aranysütit kapott az írója... Döbbenet.

(#6784) #35434496 válasza #Morcosmedve (#6782) üzenetére


#35434496
törölt tag

"Óvatosan a macis kifejezesekkel" BOLHÁS!! ;] :DDD

(#6785) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Oc.-nál érdemes kikapcsolni a biosba a CPU SVID opciót ? Nekem most :Auto.-n van .
Pontosan amúgy mit hotyákol ez ? :D

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6786) aok1


aok1
tag

Az új biost felraktátok amit asusék kiadtak?Kisebb fesszel is stabil az overclock.Hihetetlen.Ennyit tudnak javítani az overclockon egy biossal,hogy kisebb fesz is elég a procinak?

(#6787) Szinyák válasza aok1 (#6786) üzenetére


Szinyák
őstag

a 1702.-re gondolsz most raktam fel ebbe a pillanatban én is :) 02-29 raktál fel nekem ez a legújabb

Linx.- beállításoknál Priority class: fülön elehet állítgatni . Láttam a postot amit kiraktál ott normal helyet / real time van beállítva neked . Ez mit csinál jobban terheli ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6788) aok1 válasza Szinyák (#6787) üzenetére


aok1
tag

Sokkal.Szó szerint használhatatlan a gép.Max memória mennyiséggel és real time prioritással.

A 1504-et.Nekem a hero-hoz ez a legfrisebb.Legalábbis a magyar asus honlapján.2016.03.03.

[ Szerkesztve ]

(#6789) rvn_10


rvn_10
senior tag

Az új biossal 4700 MHz-nél is sikerült viszábbvenni a feszt. BIOS 1,375V helyett beéri 1,365V-al is.

Sajnos a 4800-Mhz-hez már BIOS 1,4 felett kellene adni neki, de 1,395V-on a 3d markt még lefutott.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#6790) Szinyák


Szinyák
őstag

Sziasztok,

Oc.-nál a biosban engedélyezni kell a CPU SVID.-et vagy ki kell kapcsolni ?
Kézi könyv szerint engedélyezni kell . Biosban a Oc.-van az írja ajánlott kikacsolni .
Jelenleg most : Auton van .

Pontosan ez mint csinál ez az opció ? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6791) aok1 válasza Szinyák (#6790) üzenetére


aok1
tag

CPU Svid=Disabled Nekem is tiltva van.Úgy megy az oc nálam is.Auton alapból engedélyezve van.

Tiltsd le.

[ Szerkesztve ]

(#6792) Szinyák válasza aok1 (#6791) üzenetére


Szinyák
őstag

thx kipróbálom ..

Szinyák

(#6793) #Morcosmedve válasza Szinyák (#6790) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Attól függ, ha fix fesz van, akkor Disabled, ha nem, akkor viszont kell, mert nem tudja lekérni, hogy mit és mire állítgasson a feszek-ből.

© asszongya'hogy

(#6794) Szinyák válasza #Morcosmedve (#6793) üzenetére


Szinyák
őstag

:C :R thx . köszi . észre is vettem , mert offsetbe használom, nem is akart a rendszer bejönni , OC faild .-re bukott folyamatosan . Win fos is dobott egy pár kék ablakot :)

Fix feszen működik csak , csak itt meg olyan furcsaságba ütköztem , hogy asztalon le vesz az órajeleket 800mhz de ez össze vissza ugrál . 1.280- 1,296 v kap .

Ha elindítok egy IBT pl akkor meg 1.232v kap 4,5.-hez :F :F , hogy létezik ez asztalon több feszt kap
IBT 1.232v nem fagyott bele , pedig szerintem azonnal ki kellene vágnia .

Nem értem én ezt, :F :) V.mit máshogy kellene beállíttatni , vagy jobb az offset mode ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#6795) Szinyák válasza #Morcosmedve (#6793) üzenetére


Szinyák
őstag

Alapból az SVID auto.-n van .. Mehet Enabled.-re vagy maradhat Auto.-n is ?

Szinyák

(#6796) aok1 válasza Szinyák (#6795) üzenetére


aok1
tag

Azt hittem te is manuálban tuningolsz..Én nem szeretek offsetben tuningolni.Nekem ne vegye vissza a feszt és az órajelet se.Ne ugrálgasson nekem mint egy bakkecske.Még a windows energiagazdálkodásban is teljesítmény centrikusra van állítva.

De hogy mobil-ról miért tördeli így szét a szavakat...érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#6797) #Morcosmedve válasza Szinyák (#6794) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, mert az LLC-t be kell rá lőni, illetve a feszt (fixen is) ugrálhat kicsit, teszteld ki, hogy jó legyen a max feszültséged.

Ha kell a SVID, mehet Enabled-re.

(#6796) aok1: Air 2/iPhone 6 jól tördeli.

© asszongya'hogy

(#6798) blu79 válasza #Morcosmedve (#6797) üzenetére


blu79
addikt

Szia, azt szeretném még kérdezni hogy ha fix feszt használsz az órajel is mindig maxon megy vagy azt idle visszaveszi?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#6799) bombibmw válasza blu79 (#6798) üzenetére


bombibmw
veterán

Visszaveszi.

(#6800) blu79 válasza bombibmw (#6799) üzenetére


blu79
addikt

Én most meg azt próbáltam ki hogy teljesítménycentrikusra raktam a winben az energiagazdálkodást így a feszt visszaveszi de az órajel mindig maxon van és szerintem így is jobb. De a fix feszt is megnézem

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.