Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) MongolZ válasza fer (#5685) üzenetére


MongolZ
addikt

Én is kipróbálnám, hidd el, megkérdeztem azt a kevés számítógépb*zi ismerősömet, senkinek nincs még DDR4-es lapja :/
Engem meggyőzött a sok fórumon található probléma ezzel a lappal és különösen a Crucial Ballistix memóriákkal kapcsolatban, úgyhogy most először lapcsere, meglátjuk... kénytelen vagyok próbálkozni.
A többi komponenst szép sorban kizártam, remélem nem nyúlok mellé.
Mindenképpen jelzem itt, hogy ha van valami újság :) Ma még csak visszaviszi a futár az alaplapot.

(#5702) MongolZ válasza vicces (#5693) üzenetére


MongolZ
addikt

Ott van a 3. oszlopban a max naplózott órajel, mindegyiknél megjelenik a 3,9 GHz, nincs semmi probléma.

(#5703) DJZoliboy válasza Habugi (#5698) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Igen ellenőriztem és az 1,35 V- on van a többi mind Auto mod és én nem találtam a DRAM Timing Controlba ilyen Mode 1 Mode2 beállítást csak az időzítéseket lehet ott beállítani manuálon.

Hpeter:

A Bios 1202 és hogy tudnék képeket lőni biosrol? am csak auton van minden nem állítottam semmit xmp meg feszultségen kívül! :)

(#5704) Erdei88


Erdei88
veterán

Az új bios-okat próbálta valaki a Ranger-höz? 1202-nál leragadtam és annyira nincs kedvem frissíteni. Van akinél hozott valami áttörő változást?

(#5705) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

A CPU VCCIO Voltage- ezt írják kulfoldi forumokon h tegyek rá picit meg a CPU System Agent Voltage van benne valami? mert raktam rá és ugyanaz a hiba pedig semmi nem OC-ztam még.

(#5706) Milka 78 válasza DJZoliboy (#5705) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vccio és vccsa keresőbe,tessék kicsit visszaolvasni😉

(#5707) #Morcosmedve válasza Erdei88 (#5704) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Te sztár! Próbáld ki! :DDD

Egyébként a 1402 Hero-n azon kívül, amit pár sorral fentebb írtam, nem változott, javult pár szolgáltatás/felismerés, de valamiért kétszer dobja a BIOS boot screen-t, ettől függetlenül nem lassabb a boot idő.

(#5708) Erdei88: puha vagy! :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5708) Erdei88 válasza #Morcosmedve (#5707) üzenetére


Erdei88
veterán

:N

Kizárt dolog. Nálam hibátlan a mostani bios is. Nem kívánok magamnak extra fejfájást okozni

(#5709) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Van valakinek itt asus z170 pro gaming lapja?

(#5710) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

A memoriákat mivel tudnám letesztelni hogy hibáznak-e vagy sem?

(#5711) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#5710) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van még amugy ilen lap itt, de nem tudom már, hogy kinek :B

Ezzel le lehet. De ha egyenként, meg Dual-ban is mennek 2133-on, akkor nem tűnnek rosszak. Lehet bármi, teszteld le egyenként 2133-on meg gyári OC sebességgel is.

© asszongya'hogy

(#5712) -FreaK- válasza DJZoliboy (#5709) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem az van. Mondjuk így utólag már inkább Asrock-ot vettem volna :)

(#5713) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

2133 Mhz en simán mennek és most be is bootolt a win 10 3000 mhzen is XMP mellett és nyomtam pár kis tesztet is (aida) és minden ok volt de ezt a memtestet nem tudom itt win 10 alatt futtatni igaz? ha nem akkor h tudnám megoldani?

(#5714) DJZoliboy válasza -FreaK- (#5712) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Szia! Milyen memoriád van benne és milyen beállításokkal fut? és miért nem jön be neked a pro gaming?

(#5715) -FreaK- válasza DJZoliboy (#5714) üzenetére


-FreaK-
veterán

2x4Gb Hyper Fury 2666, de csak 2160 körül fut, a bclk tuning-al való memória szorzó vissza osztás miatt. Illetve nem tudtam még kitapasztalni, hogy mit tudna, mert atom bugos a bclk tuning ezen a lapon. Az Asrock-nál kicsit kevésbé bugos, ahogy itt írták korábban.

(#5716) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#5713) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Le van írva az oldalon pontosan! Bootolható CD/USB-t kell csinálni és elindítani, mint egy telepítőt és fut.
Aztán dob eredményt, ha végig csekkolta, de mondjuk 8 óránál én kilépnék belőle, ha nincs hiba, mert nem is lesz...

© asszongya'hogy

(#5717) DJZoliboy válasza #Morcosmedve (#5716) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Megvolt elment egészen 40% ig és nem dobot hibát 3000 mhz en most pl játszottam ezzel a VCCIO és VCCSA beálításokal és a VCCSA 1,25 V-ot kap és a VCCIO meg 1,15 V.ot és így most be bootolt hm. érdekes.

(#5718) JanR válasza DJZoliboy (#5709) üzenetére


JanR
addikt

Nekem Z170I Pro Gamingem van (mITX), 3200 Mhz-n mennek benne a g.skill ripjaw memoriaim.

(#5719) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#5717) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ezeket meg kell adnod neked, mert már magasak az órajelek. VCCIO is mehet fentebb, de nézd meg HWinfo-val, hogy pontosan mennyit vesz fel egy stress test alatt. Mert a BIOS-ban beállított nem pontos. Ez CPU feszre is igaz.. csak ott LLC4-5-el lehet játszani, hogy melyiknél adja azt amit beírsz.

© asszongya'hogy

(#5720) DJZoliboy válasza JanR (#5718) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Szia! És milyen beállításokkal,? Ripjaws 5 3000 mhzesek?

(#5721) DJZoliboy válasza #Morcosmedve (#5719) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Igen tudom, de hol tudom a feszeket megnézni HWinfoban? csak ne dobna mindig overclocked failed hibaüzenetet bekapcsolásnál :/

(#5722) Erdei88 válasza DJZoliboy (#5717) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam 4 óra alatt futott le a test. Hamar feladtad :D

(#5723) JanR válasza DJZoliboy (#5720) üzenetére


JanR
addikt

Gyarilag 3200 Mhz, CL16. Nem piszkaltam semmit, gond nelkul teszik a dolgukat.

(#5724) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Most cseréltem RAM-okat és tettem fel egy új BIOS-t. A BIOS-ban XMP profilt állítottam be, ami úgy tűnik eszközölt módosítást a cpu feszültség terén is.

Lefuttattam egy Lynx-et, gond nélkül szépen lefutott.

Most futtattam volna még egyet, azonban ez lett az eredménye:

Lehetséges, hogy rossz az alap BIOS beállítás és most már túl kevés a fesz neki ? Vagy valami más probléma van itt ?

Bár hallottam panaszt, hogy ennél az új BIOS-nál sokaknak tuningnál a régihez képest több feszt kellett adni, hogy stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#5725) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

A linX 10 körös nekem is lefutott hiba nélkül. Viszont mihelyst valamit akarok a BIOSb ban modosítani és utána f10 enter ujraindul és nem jön be semmi kép csak a monitor bekapcsolo ledje villog és kikapcsolom fent a gombal aztán be és bedobja az OC Failed szöveget bemegyek BIOS minden ugy volt ahogy állítottam f10 enter és most itt vagyok megint winbe.. Ki érti ezt? :) :D

(#5726) Ombi5 válasza #Morcosmedve (#5673) üzenetére


Ombi5
őstag

Esetleg nincs fennt vhol mar elore ilyen takolt win 7?

(#5727) Erdei88 válasza Darth_Revan (#5724) üzenetére


Erdei88
veterán

VSA / VCCIO 1.15V esetleg 1.2V-ra emeled, akkor sem javul a helyzet?

HWInfo szerintem sokkal részletesebb, több infot ír ki. Ha gondolod próbál ki

[ Szerkesztve ]

(#5728) Darth_Revan válasza Erdei88 (#5727) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most megint lefutott a Lynx error nélkül...nagyon gyanús ez nekem.
Hatszor futott le, abból négyszer jó volt, kétszer errort dobott (mindkét alkalommal amikor errort dobott, akkor előtte már volt egy sikeres teszt).

Mondjuk ez az új BIOS is érdekes...beállítottam adaptive módba a cpu feszt turbo 1.200 V-al,, mint ahogy az előző bios-nál is használtam, de újraindítás után a turbo 1.200 V beáűllításomat átírta 1.910 V-ra :Y

[ Szerkesztve ]

(#5729) oliba válasza Darth_Revan (#5728) üzenetére


oliba
őstag

Mi lenne, ha először fix cpu fesszel + energiagazdálkodási funkciók nélkül próbálnád a tuningot?

(#5730) -FreaK- válasza DJZoliboy (#5725) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ugyan ez van nálam is, ezért nem megy a OC. Áramtalanítva már próbáltad? Itt írta valaki, hogy úgy lehet hogy jó (jobb) a dolog.
Milyen BIOS van fent nálad? Bclk OC-t próbálsz, vagy sima?

(#5731) Darth_Revan válasza oliba (#5729) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Még nem próbáltam tuningot ezzel a cpu-val.

(#5732) DJZoliboy válasza -FreaK- (#5730) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Igen, mindent probáltam már, most a lap Asus által ajánlot OC Profilban van azzal megy most 4,3 a proci a memok meg 2933 on szval nem tudom mi lehet, de már mind1 is mert megy a háztol és jön helyette egy Hero :) a BIOS 1202 és sima OCt nyomtam neki, sőt nem is piszkáltam semmit csak az XMP Beállításokat, ennyi. :)

(#5733) Milka 78 válasza Ombi5 (#5726) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha rám hallgatsz szerelj be egy ideiglenes satás optikai meghajtót.Kérj kölcsön ha nincs,de használtan is utánad dobják 1500ft-ért.
Volt aki másik gépen telepített egy Win7-et,majd az összes drivert felrakta mellé és berakta a gépbe.
Én meg nagy merészen kilőttem a régi 3570k&290x-es gépemet a rendszermeghajtó alól és beraktam a mostaniba (természetesen a drivereket előtte ráraktam).100% vettem,hogy kifagy,de beindult és azt használom most is :DDD

(#5734) Habugi válasza DJZoliboy (#5703) üzenetére


Habugi
addikt

Ez esetben sztorno, a post előtt pedig keresgéltem képeket a Z170 PG Biosáról, sajnos a Dram Timingba nem divat bemenni még az "OC oktató" videókban sem. Viszont úgy rémlett képen láttam hogy nálad is van ilyen, így viszont szinte biztos hogy benéztem.

(#5733) Milka 78:

Az év végi platform cserés sztori nálam is hasonló eredményeket hozott.
Az SSD-n egy lassan két éves, AM3+ mellett használt Win7 lakott, semmifajta reményt nem fűztem hozzá hogy elindul, amikor rádugtam akkor is dózerolni/particionálni akartam a Win7 DVD-vel, elszúrtam a szokatlan bootmenüben és legnagyobb megdöbbenésemre elkezdett betölteni.. ;]

Nem állítom hogy gyorsan ment neki, volt vagy 2-3 perc de kvázi az 990FX-es AM3+ laphoz és AMD procihoz szokott Win7 bebootolt/elindult Szájlékkel.. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5735) #Morcosmedve válasza DJZoliboy (#5703) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Errol lemaradtam, kell egy Fat32-es pendrive, aztan F12, kivalasztod, utana meg mentegetes az oldalakat.
En azert is manualba probalnam osszeloni. :B

© asszongya'hogy

(#5736) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nos megvan végre az új konfig: ASRock z170 Fatal1ty ITX - 6600K - 8GB DDR4 2666MHz

Viszont így első körben azt vettem észre, hogy amikor beállítom a magokat (core all) akkor fogja magát (még ott BIOS-ban) és visszakapcsolja a Turbo-t! :F

Mielőtt elkezdeném manualásian piszkálni megnéztem a Load Optimized CPU OC Setting-et de a 4.6 már első nekifutásra BSoD-t dobott :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#5737) Milka 78 válasza Archttila (#5736) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A turbo nem kikapcsolható sem az Asrockba sem ,de úgy rémlik más lap gyártójánál (a volt z68-as,msi lapomban sem) se mindegyiknél.
All core,turbo és mehet az oc manuálisan.Ezt az auto oc-t még soha nem használtam a 4.6 meg simán lehet,hogy beállítási probléma,vagy te is kifogtál egy apgyengébb darabot.
Nagy kemény kis deszka,meg is kérik az árát :K

(#5738) FID válasza Milka 78 (#5737) üzenetére


FID
őstag

Tényleg jó lap. Viszont sokat ront rajta legalábbis nálam a műanyag audio dugaszok látványa. :D
Tegnap rákötöttem a házimozira az extreme 6-ot. Mondanom sem kell, hogy hangkártyáért kiált a gép!
Játéknál elmegy, filmnél nem igazán jön be. De legalább van rajta DTS connect. Csak most nincs dekóderem.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#5740) DJZoliboy válasza HSM (#5739) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Szia!

Akkor egy Creative Sound Blaster Z az ég és föld volna az alaplapi hangkártya között? :)

(#5742) CsonkaImo válasza DJZoliboy (#5740) üzenetére


CsonkaImo
addikt

A SB Z nagyon jó hangkártya, nekem is az van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.